О Плане проведения сфокусированных исследований потребностей отечественного, регионального и глобального рынков, определение производств товаров и услуг, которые могут быть развиты в республике в среднесрочной и долгосрочной перспективе на 2007-2008 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2006 года N 487
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План проведения сфокусированных исследований потребностей отечественного, регионального и глобального рынков, определение производств товаров и услуг, которые могут быть развиты в республике в среднесрочной и долгосрочной перспективе на 2007-2008 годы (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам:
обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом;
начиная с 2007 года ежегодно, не позднее 25 ноября, представлять отчет о ходе выполнения Плана в Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан.
3. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан ежегодно, начиная с 2007 года, не позднее 15 декабря, представлять в Правительство Республики Казахстан сводный отчет о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 мая 2006 года N 487
План
проведения сфокусированных исследований потребностей
отечественного, регионального и глобального рынков,
определение производств товаров и услуг, которые
могут быть развиты в республике в среднесрочной
и долгосрочной перспективе на 2007-2008 годы
N
п/п
Наименование
исследования
Задачи
иссле-
дования
Сроки
прове-
дения
Форма
завер-
шения
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
Источ-
ник фи-
нанси-
рования
1 2 3 4 5 6 7
1. Транспорт
1.1
Исследование
потребности в
перевозках на
рынке авто-
транспортных
услуг по
регионам
Казахстана в
среднесрочной и
долгосрочной
перспективе
и разработка
рекомендаций
по основным
направлениям
мероприятий
по удовлетворе-
нию потребности
в автоперевоз-
ках
Анализ состояния
рынка авто-
транспорт-
ных услуг и
выявление
тенденций
развития
автотранс-
порта Ка-
захстана;
выявление
грузо- и
пассажиро-
потоков;
разработка рекоменда-
ций по
совершенст-
вованию
структуры
и обновле-
нию подвиж-
ного соста-
ва автот-
ранспорта
с учетом
региональ-
ной полити-
ки развития
территорий
Республики
Казахстан
2007-
2008
годы
Отчет
в Пра-
витель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК РК
Респу-
бликан-
ский
бюджет*
1.2
Анализ исполь-
зования косми-
ческих техноло-
гий в сфере
обеспечения
безопасного
управления
перевозочным
процессом
Изучение
мирового
опыта
использо-
вания кос-
мических
технологий
в сфере
железно-
дорожного
транспорта.
Анализ процессов
безопасного
управления
перевозоч-
ным процес-
сом и
условий
внедрения
космических
технологий
в сфере
железно-
дорожного
транспорта.
Определение
оптимальных
космических
технологий в сфере
обеспечения
беопасного
управления
перевозоч-
ным процес-
сом
2008
год
Отчет
в Пра-
витель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК РК
Респу-
бликан-
ский
бюджет*
1.3
Исследование
применения
аэро- или космического
наблюдения для
определения
параметров сос-
тояния объектов
инфраструктуры
железных дорог
Казахстана
Изучение
мирового
опыта ис-
пользования
космической
технологии
в сфере
железно-
дорожного
транспорта.
Определение
наиболее
приемлемой для
Республики
Казахстан
системы
аэро- или
космичес-
кого наб-
людения за
состоянием
инфраструк-
туры желез-
ных дорог и
подвижного
состава
2008
год
Отчет
в Пра-
витель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК РК
Респу-
бликан-
ский
бюджет*
1.4
Исследование
перспектив
перевозок
нефтеналивных
грузов железно-
дорожным
транспортом
Анализ
текущего
состояния
грузопо-
токов неф-
теналивных
грузов
железно-
дорожного
транспорта.
Выявление
проблем
логистичес-
кого про-
цесса неф-
теналивных
грузов на
внутреннем
и экспорт-
ном направ-
лениях.
Оптимизация
экспортных
путей дос-
тавки неф-
тепродуктов
по терри-
тории
Казахстана
2007
год
Отчет
в Пра-
витель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК РК
Респу-
бликан-
ский
бюджет*
1.5
Исследование
перспектив раз-
вития скорост-
ного движения
пассажирских
поездов на же-
лезных дорогах
Республики
Казахстан
Анализ
движения
пассажирс-
ких пере-
возок, пути
оптимизации
перевозоч-
ного про-
цесса и
теоретичес-
кое обосно-
вание внед-
рения ско-
ростных
пассажирс-
ких маршру-
тов
2007
год
Отчет
в Пра-
витель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК РК
Респу-
бликан-
ский
бюджет*
1.6
Перспективы
создания/
развития
сети мульти-
модальных
перевозок
Описание принципов
и условий
функцио-
нирования
мультимо-
дальных
перевозок.
Анализ по
определению
уровня раз-
вития муль-
тимодальных
перевозок
в РК и
перспектив
развития.
Описание
моделей
развития
мультимо-
дальных
перевозок
за рубежом
(бенч-марк-анализ),
разработка
рекоменда-
ций по
развитию
мультимо-
дальных
перевозок
2007
год
Отчет
в Пра-
витель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК РК
Респу-
бликан-
ский
бюджет*

Отандық, өңірлік және жаһандық нарықтардың қажеттіліктеріне бағытталған зерттеулерді жүргізудің, орта мерзімді және ұзақ мерзімді перспективада республикада дамытылуы мүмкін тауарлар мен қызметтер өндірісін айқындаудың 2007 - 2008 жылдарға арналған жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 мамырдағы N 487 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Отандық, өңірлік және жаһандық нарықтардың қажеттіліктеріне бағытталған зерттеулерді жүргізудің, орта мерзімді және ұзақ мерзімді перспективада республикада дамытылуы мүмкін тауарлар мен қызметтер өндірісін айқындаудың 2007 - 2008 жылдарға арналған жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық атқарушы органдар:
Жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2007 жылдан бастап жыл сайын 25 қарашадан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда   министрлігіне Жоспардың орындалу барысы туралы есепті ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі 2007 жылдан бастап жыл сайын 15 желтоқсаннан кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық есепті ұсынсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 31 мамырдағы
N 487 қаулысымен
бекітілген
Отандық, өңірлік және жаһандық нарықтардың
қажеттіліктеріне бағытталған зерттеулер жүргізудің,
орта мерзімді және ұзақ мерзімді перспективада
республикада дамытылуы мүмкін тауарлар мен қызметтер
өндірісін айқындаудың 2007-2008 жылдарға арналған жоспары
Р/с
N
Зерттеудің
атауы
Зерттеудің
міндеттері
Өткізу
мерзі-
мі
Аяқталу
нысаны
Жауап-
ты
орын-
даушы-
лар
Қаржы-
ландыру
көзі
1
2
3
4
5
6
7
1. Көлік
1.1
Орта мерзімді
және ұзақ
мерзімді
перспективада
Қазақстанның
өңірлері
бойынша авто-
көлік қызмет-
тері нарығын-
дағы тасымал-
дарға қажет-
тіліктерді
зерттеу және
автотасымал-
дарға кажет-
тіліктерді
қанағаттанды-
ру жөніндегі
іс-шаралардың
негізгі
бағыттары
бойынша ұсы-
нымдар әзір-
леу
Қазақстанның
автокөлік қыз-
меттері нары-
ғының жай-күйін
талдау және
автокөлікті
дамыту үрдісте-
рін анықтау;
жүк және жолау-
шылар ағынын
анықтау;
Қазақстан
Республикасының
аумақтарын
өңірлік дамыту
саясатын ескере
отырып, жылжы-
малы автокөлік
құрамының құры-
лымын жетілдіру
және жаңарту
жөнінде ұсыным-
дар әзірлеу
2007-
2008
жылдар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР ККМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
1.2
Тасымалдау
үдерісін
қауіпсіз бас-
қаруды қамта-
масыз ету са-
ласында ға-
рыштық техно-
логияларды
пайдалануды
талдау
Темір жол көлігі
саласында ғарыш-
тық технология-
ларды пайдалану-
дың әлемдік
тәжірибесін
зерделеу.
Тасымалдау үде-
рісін қауіпсіз
басқару үдеріс-
терін және темір
жол көлігі сала-
сында ғарыштық
технологияларды
енгізу шарттарын
талдау.
Тасымалдау үде-
рісін қауіпсіз
басқаруды қам-
тамасыз ету са-
ласында оңтайлы
ғарыштық техно-
логияларды
айқындау
2008
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР ККМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
1.3
Қазақстанның
темір жолдары
инфрақұрылы-
мының объек-
тілері жай-
күйінің пара-
метрлерін
айқындау үшін
әуе-немесе
ғарыштық бай-
қауды қолда-
нуды зерттеу
Темір жол көлігі
саласында ғарыш-
тық технологияны
пайдаланудың
әлемдік тәжіри-
бесін зерделеу.
Темір жол инфра-
құрылымы мен
жылжымалы құрам-
ның жай-күйін
әуе-немесе ға-
рыштық қадаға-
лаудың Қазақстан
Республикасы
үшін барынша
қолайлы жүйесін
айқындау
2008
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР ККМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
1.4
Темір жол кө-
лігімен мұнай
құйылған жүк-
терді тасы-
малдау перс-
пективаларын
зерттеу
Темір жол көлі-
гімен мұнай құй-
ылған жүктердің
жүк ағынының
ағымдағы жай-
күйін талдау.
Ішкі және экс-
порттық бағыт-
тарда мұнай құй-
ылған жүктердің
логистикалық
үдерісі пробле-
маларын анықтау.
Қазақстанның
аумағы бойынша
мұнай өнімдерін
жеткізудің экс-
порттық жолдарын
оңтайландыру
2007
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР ККМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
1.5
Қазақстан
Республикасы-
ның темір
жолдарында жолаушылар
поездарының
жүрдек қозға-
лысын дамыту  перспектива-
ларын зерттеу
Жолаушылар тасы-
малы қозғалысын,
тасымал үдерісін
оңтайландыру
жолдарын талдау
және жедел жо-
лаушылар бағыт-
тарын енгізуді
теориялық негіз-
деу
2007
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР ККМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
1.6
Мультимодаль-
дық тасымал-
дар желісін
құру/дамыту
перспектива-
лары
Мультимодальдық
тасымалдардың
жұмыс істеу қа-
ғидаттары мен
шарттарын сипат-
тау. Қазақстан
Республикасында
мультимодальдық
тасымалдарды
дамыту және даму
перспективала-
рының деңгейін
айқындау жөнін-
дегі талдау.
Мультимодальдық
тасымалдарды
шетелдерде дамы-
ту модельдерін
сипаттау
(бенчмарк-тал-
дау), мультимо-
дальдық тасы-
малдарды дамыту
жөнінде ұсыным-
дар әзірлеу
2007 жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ҚР ККМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*

2. Энергетика
2.1
Исследование
целесообраз-
ности развития
производства
топливных сбо-
рок в
Республике
Казахстан
Для служебного
пользования
2008
год
Отчет
в Пра-
витель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МЭМР РК
Респу-
бликан-
ский
бюджет*
2.2
Исследование
глобального
рынка постав-
щиков ядерных
реакторов
Для служебного
пользования
2007
год
Отчет
в Пра-
витель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МЭМР РК
Респу-
бликан-
ский
бюджет*
2.3
Исследование
целесообразнос-
ти создания
уран-берилиево-го ядерного
топлива
Анализ внутреннего
и регио-
нального
спроса
на уран-
берилиевое
ядерное
топливо.
Оценка производ-
ственных
возможнос-
тей созда-
ния произ-
водства
уран-берил-
лиевого
ядерного
топлива в
Республике
Казахстан.
Разработка
рекомен-
даций в
области
создания
уран-берил-
лиевого
ядерного
топлива
2007-
2008
годы
Отчет
в Пра-
витель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МЭМР РК
Респу-
бликан-
ский
бюджет*
2.4
Исследование
устойчивости
электроэнерге-
тической систе-
мы Казахстана
для обеспечения
собственного
потребления,
экспортных и
транзитных пе-
ретоков созда-
ния Евразийс-
кого энергети-
ческого прос-
транства
Определение возможности электричес-
ких сетей
Казахстана
для обеспе-
чения соб-
ственного
потребле-
ния, экс-
портных и
транзитных
перетоков
мощности и
электро-
энергии.
Обоснование
строитель-
ства элект-
рических
сетей для
надежного
электро-
снабжения
потребите-
лей Казах-
стана без
ограничений
с учетом
использо-
вания новых
конструкций
линий
электро-
передачи
(ЛЭП),
технологий,
оборудова-
ния, спо-
собов пере-
дачи
электро-
энергии.
Выработка
рекоменда-
ций
2007-
2008
годы
Отчет
в Пра-
витель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МЭМР РК
Респу-
бликан-
ский
бюджет*
2.5
Исследование
технологий
обращения с
радиоактивными
отходами
Исследова-
ние совре-
менных
технологий
обращения с радиоак-
тивными
отходами.
Определе-
ние опти-
мальных
технологий
обращения
с радио-
активными
отходами
2007
год
Отчет
в Пра-
витель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МЭМР РК
Респу-
бликан-
ский
бюджет*
3. Сельское хозяйство
3.1
Изучение воз-
можности про-
ведения обмен-
ных операций
(взаимозаме-
щение) по зерну
с Исламской
Республикой
Иран (ИРИ)
Разработка
механизма
проведения
обменных
операций по зерну
2007
год
Отчет
в Пра-
витель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МСХ РК
Респу-
бликан-
ский
бюджет*
3.2
Оценка потен-
циала и перс-
пектив развития
внутреннего и
внешнего рынка
мяса и продук-
тов его перера-
ботки и повыше-
ния конкуренто-
способности
предприятий
мясоперерабаты-
вающей промыш-
ленности
Анализ
спроса и
требований
потребите-
лей мяса
и мясных
продуктов
на внут-
реннем и
внешних
рынках.
Исследова-
ние конку-
рентоспо-
собности и
конкурент-
ных преиму-
ществ пред-
приятий
мясоперера-
батывающей
промышлен-
ности на
внутренних
и внешних
рынках.
Разработка
концепции
стратеги-
ческого развития
мясной про-
мышленности
Республики
Казахстан
2007
год
Отчет
в Пра-
витель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МСХ РК
Респу-
бликан-
ский
бюджет*
3.3
Оценка потен-
циала и перс-
пектив развития
внутреннего и
внешнего рынка
молока и молоч-
ной продукции и
повышение кон-
курентоспособ-
ности предприя-
тий молочно-
перерабатываю-
щей промышлен-
ности
Анализ
спроса и
требований
потребите-
лей молока
и молочной
продукции
на внутрен-
нем и внеш-
них рынках.
Исследова-
ние конку-
рентоспо-
собности и
конкурент-
ных преиму-
ществ пред-
приятий мо-
лочной про-
мышленности
на внутрен-
них и внеш-
них рынках.
Разработка
рекоменда-
ции в области
стратеги-
ческого
развития
молочной
промышлен-
ности
Республики
Казахстан
2007
год
Отчет
в Пра-
витель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МСХ РК
Респу-
бликан-
ский
бюджет*
3.4
Оценка потен-
циала и перс-
пектив развития
внутреннего и
внешнего рынка
плодоовощной
продукции и по-
вышение конку-
рентоспособнос-
ти предприятий
плодоовощной
перерабатываю-
щей промышлен-
ности
Анализ
спроса и
требований
потребите-
лей плодо-
овощной
продукции
на внутрен-
нем и внеш-
них рынках.
Исследова-
ние конку-
рентоспо-
собности и
конкурент-
ных преиму-
ществ пред-
приятий по
переработ-
ке плодов
и овощей.
Разработка
рекоменда-
ции в
области
стратеги-
ческого
развития
плодоовощ-
ной промыш-
ленности
Республики
Казахстан
2007
год
Отчет
в Пра-
витель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МСХ РК
Респу-
бликан-
ский
бюджет*
3.5
Оценка потен-
циала и перс-
пектив развития
внутреннего и
внешнего рынка
растительного
масла и повыше-
ние конкуренто-
способности
предприятий по
его производст-
ву
Анализ
спроса и
требований
потребите-
лей расти-
тельного
масла
на внут-
реннем и
внешних
рынках.
Исследова-
ние кон-
куренто-
способнос-
ти и кон-
курентных
преимуществ
предприятий
по произ-
водству
раститель-
ного масла.
Разработка
рекоменда-
ции в
области
стратеги-
ческого
развития
промышлен-
ности по
производ-
ству рас-
тительного
масла в
Республике
Казахстан
2007
год
Отчет
в Пра-
витель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МСХ РК
Респу-
бликан-
ский
бюджет*
3.6
Анализ текущего
состояния и
перспектив раз-
вития кожевен-
ной отрасли в
Казахстане
Изучение
состояния
развития
мирового и
казахстан-
ского рын-
ков коже-
венной
продукции.
Анализ
состояния
основных
произво-
дителей
кожевенной
продукции
(сырьевая
база, тех-
нологии,
проблемы,
качество
продукции,
конкурен-
тоспособ-
ность).
Разработка
рекоменда-
ций в
области
развития
конкурен-
тоспособных
производств
в сфере
глубокой
переработки
кожи с вы-
ходом на
конечную
продукцию
с высокой
добавленной
стоимостью
с учетом
тенденций
развития
мирового
спроса и
потребнос-
тей различ-
ных сегмен-
тов внут-
реннего и
экспортно-
го рынков
2007
год
Отчет
в Пра-
витель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МСХ РК
Респу-
бликан-
ский
бюджет*

2. Энергетика
2.1
Қазакстан
Республика-
сында отын
жинамалар өн-
дірісін дамы-
тудың орынды-
лығын зерттеу
Қызмет бабында
пайдалану үшін
2008 жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР
ЭМРМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
2.2
Ядролық реак-
торларды жет-
кізушілердің
жаһандық на-
рығын зерттеу
Қызмет бабында
пайдалану үшін
2007 жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР
ЭМРМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
2.3
Уран-бериллий
ядролық оты-
нын жасаудың
орындылығын
зерттеу
Уран-бериллий
ядролық отынына
ішкі және өңір-
лік сұранысты
талдау.
Қазақстан
Республикасында
уран-бериллий
ядролық отын
өндірісін құру-
дың өндірістік
мүмкіндіктерін
бағалау.
Уран-бериллий
ядролық отынын
жасау саласында
ұсынымдар әзір-
леу
2007-
2008
жылдар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР
ЭМРМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
2.4
Өзіндік тұты-
нуды, Еуразия
энергетикалық
кеңістігін
құрудың экс-
порттық және
транзиттік
қайта ағында-
рын қамтама-
сыз ету үшін
Қазақстанның
электр-
энергетикалық
жүйесінің
орнықтылығын
зерттеу
Өзіндік тұтыну-
ды, қуаттар мен
электр-энергия-
сының экспорттық
және транзиттік
қайта ағындарын
қамтамасыз ету
үшін Қазақстан-
ның электр желі-
лерінің мүмкін-
дігін айқындау.
Электр энергия-
сын таратудың
электр беріліс
желілерінің
(бұдан әрі -
ЭБЖ) жаңа құрас-
тырмаларын, тех-
нологияларын,
жабдықтарын,
тәсілдерін пай-
далануды ескере
отырып, Қазақс-
тан тұтынушыла-
рын шектеусіз
электрмен сенім-
ді жабдықтау
үшін электр
желілерін салу-
дың негіздемесі.
Ұсынымдар әзір-
леу
2007-
2008
жылдар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР
ЭМРМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
2.5
Радиоактивті
қалдықтармен
жұмыс істеу
технологияла-
рын зерттеу
Радиоактивті
қалдықтармен
жұмыс істеудің
қазіргі заманғы
технологияларын
зерттеу.
Радиоактивті
қалдықтармен
жұмыс істеудің
оңтайлы
технологияларын
айқындау
2007
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР
ЭМРМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
3. Ауыл шаруашылығы
3.1
Иран Ислам
Республикасы-
мен (бұдан
әрі - ИИР)
астық бойынша
алмасу опера-
цияларын
(өзара алмас-
тыру) жүргізу
мүмкіндікте-
рін зерделеу
Астық бойынша
алмасу операция-
ларын жүргізу
тетіктерін
әзірлеу
2007
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР АШМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
3.2
Ет және оны
қайта өңдеу
өнімдерінің
ішкі және
сыртқы нары-
ғын дамытудың
әлеуеті мен
перспектива-
сын бағалау
әрі етті
қайта өңдеу
өнеркәсіп
кәсіпорында-
рының бәсеке-
ге қабілетті-
лігін арттыру
Ет және ет
өнімдерін тұты-
нушылардың ішкі
және сыртқы
нарықтардағы
сұранысы мен
талаптарын тал-
дау. Етті қайта
өңдеу өнеркәсіп
кәсіпорындарының
ішкі және сыртқы
нарықтардағы
бәсекеге қабі-
леттілігін және
бәсекелік басым-
дықтарын зерт-
теу. Қазақстан   Республикасының
ет өнеркәсібін
стратегиялық
дамыту тұжырым-
дамасын әзірлеу
2007
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР АШМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
3.3
Сүт және сүт
өнімдерінің
ішкі және
сыртқы нары-
ғын дамытудың
әлеуеті мен
перспектива-
сын бағалау
және сүтті
қайта өңдеу
өнеркәсібі
кәсіпорында-
рының бәсеке-
ге қабілетті-
лігін арттыру
Сүт және сүт
өнімдерін тұты-
нушылардың ішкі
және сыртқы
нарықтардағы
сұранысы мен
талаптарын тал-
дау. Сүт өнеркә-
сібі кәсіпорын-
дарының ішкі
және сыртқы
нарықтардағы
бәсекеге қабі-
леттілігін және
бәсекелік басым-
дықтарын зерт-
теу.
Қазақстан
Республикасының
сүт өнеркәсібін
стратегиялық
дамыту саласын-
дағы тұжырымда-
масын әзірлеу
2007
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР АШМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
3.4
Жеміс-көкөніс
өнімдерінің
ішкі және
сыртқы нары-
ғын дамытудың
әлеуеті мен
перспектива-
сын бағалау
және жеміс-
көкөніс қайта
өңдеу өнеркә-
сібі кәсіп-
орындарының
бәсекеге қа-
білеттілігін
арттыру
Жеміс-көкөніс
өнімдерін тұты-
нушылардың ішкі
және сыртқы
нарықтардағы
сұранысы мен
талаптарын тал-
дау. Жемістер
мен көкөністерді
қайта өңдеу
жөніндегі кәсіп-
орындардың бәсе-
кеге қабілетті-
лігін және бәсе-
келік басымдық-
тарын зерттеу.
Қазақстан
Республикасының
жеміс-көкөніс
өнеркәсібін
стратегиялық
дамыту саласын-
дағы тұжырымда-
масын әзірлеу
2007
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР АШМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
3.5
Өсімдік майы-
ның ішкі және
сыртқы нары-
ғын дамытудың
әлеуеті мен
перспектива-
сын бағалау
және оны өн-
діру жөнінде-
гі кәсіпорын-
дардың бәсе-
кеге қабілет-
тілігін арт-
тыру
Өсімдік майын
тұтынушылардың
ішкі және сыртқы
нарықтардағы
сұранысы мен
талаптарын
талдау. Өсімдік
майын өндіру
жөніндегі кәсіп-
орындардың бәсе-
кеге қабілетті-
лігін және бәсе-
келік басымдық-
тарын зерттеу.
Қазақстан
Республикасында
өсімдік майын
өндіру жөніндегі
өнеркәсіпті
стратегиялық
дамыту саласында
ұсынымдар әзір-
леу
2007
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР АШМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
3.6
Қазақстанда
тері саласын
дамытудың
ағымдағы жай-
күйі мен
перспектива-
сын талдау
Тері өнімдерінің
әлемдік және
қазақстандық
нарықтарын дамы-
тудың жай-кұйін
зерделеу. Тері
өнімдерін негіз-
гі өндірушілер-
дің жай-күйін
талдау (шикізат
базасы, техноло-
гиялар, пробле-
малар, өнімнің
сапасы, бәсекеге
қабілеттілік).
Әлемдік сұраныс-
ты дамыту үрді-
сін және ішкі
және экспорттық
нарықтарының әр
түрлі сегментте-
рі қажеттілігін
ескере отырып,
жоғары қосылған
құны бар түпкі-
лікті өнімге
шыға отырып,
теріні терең
қайта өңдеу аясында бәсекеге
қабілетті өнді-
рістерді дамыту
саласында ұсы-
нымдар әзірлеу
2007
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР АШМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*

4. Металлургия
4.1
Исследование
регионального
и глобального
спроса на
высокотехноло-
гичную продук-
цию на основе
сплавов, порош-
ков, композитов
из тугоплавких
редких металлов
Оценка
наиболее
перспектив-
ных видов и
коммерчес-
кого потен-
циала новой
высокотех-
нологичной
продукции
на основе
сплавов,
порошков,
композитов
из туго-
плавких
редких ме-
таллов.
Определение
потребнос-
тей регио-
нального и
глобального
рынков в
высокотех-
нологичной
продукции
(страны,
отрасли,
предприя-
тия).
Оценка
возможнос-
ти и прив-
лекатель-
ности раз-
вития
производ-
ства новой
высокотех-
нологичной
продукции
на основе
сплавов,
порошков,
композитов
из туго-
плавких
редких ме-
таллов в
Республике
Казахстан
2007
год
Отчет
в Пра-
витель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МЭМР РК
Респу-
бликан-
ский
бюджет*
4.2
Исследование регионального и глобального спроса на гек-
сафторид урана,
неорганические
и органические
фториды, вклю-
чая фреоны
Оценка
наиболее
перспектив-
ных видов и
коммерчес-
кий потен-
циал новой
высокотех-
нологичной
продукции.
Определение
потребнос-
тей регио-
нального и
глобального
рынков в
высокотех-
нологичной
продукции
(страны,
отрасли,
предприя-
тия).
Оценка
возможнос-
ти и прив-
лекатель-
ности раз-
вития
производ-
ства гекса-
фторида
урана в
Республике
Казахстан
2007
год
Отчет в Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МЭМР РК
Респу-
бликан-
ский
бюджет*
5. Строительные материалы
5.1
Исследование перспектив раз-
вития производ-
ства строитель-
ных металлокон-
струкций в
Республике
Казахстан
Выявление
потребности
Республики
Казахстан,
стран СНГ
и Восточной
Европы в
строитель-
ных метал-
локонструк-
циях:
определение
объемов
(фактичес-
кую и к
2015 г.)
локального
и регио-
нальных
рынков
различных
марок;
анализ
тенденции
развития
производ-
ства
строитель-
ных метал-
локонст-
рукций;
определение
уровня
обеспечен-
ности раз-
личных
отраслей
промышлен-
ности и
степень
удовлетво-
рения
спроса;
проведение
анализа и
определение
существую-
щих и пред-
полагаемых
тенденций
спроса и
предложений (на глоба-
льном и
региональ-
ном рын-
ках);
выявление
основных
факторов
конкуренто-
способности продукции;
определение перечня
необходимых
условий
(сырьевая
обеспечен-
ность,
технико-
технологи-
ческий
базис и
т.д.) для
развития в
Казахстане
современных
производ-
ств;
определение
перспектив-
ных направ-
лений раз-
вития оте-
чественного производст-
ва
2007
год
Отчет в Пра-
витель-
ство Респуб-
лики Казах-
стан
МИТ РК
Респу-
бликан-
ский
бюджет*
5.2
Анализ перспективных направлений развития производства стеновых строительных материалов
Исследова-
ние емкос-
ти внутрен-
него рынка
потребнос-
тей различ-
ных видов
стеновых
строймате-
риалов, в
том числе:
красный
строитель-
ный кирпич,
белый сили-
катный кир-
пич, газо-
и шлакобло-
ки, раку-
шечник,
межстеновые
и потолоч-
ные панели;
наличие
производ-
ств по
выпуску
строитель-
ных стено-
вых мате-
риалов в
Казахстане;
перспективы
развития
данных
производ-
ств;
определение перспектив-
ных направ-
лений раз-
вития про-
изводств по
выпуску
строитель-
ных стено-
вых мате-
риалов;
наличие
необходи-
мого сырья
для разви-
тия перс-
пективных
производ-
ств по
выпуску
строитель-
ных стено-
вых мате-
риалов
2007 год
Отчет в Пра-
витель-
ство Респуб-
лики Казах-
стан
МИТ РК
Респуб-
ликан-
ский
бюджет*
5.3
Исследование внутреннего и регионального спроса на различные марки цемента
Изучение
спроса и
требований
потребите-
лей к раз-
личным мар-
кам цемента
в разрезе
регионов
страны.
Изучение
региональ-
ного спро-
са на
цемент в
разрезе
различных
марок.
Оценка
производ-
ственного
потенциала
Разработка
рекоменда-
ций в
области
развития
производ-
ства це-
мента в
Республике
Казахстан
2007 год
Отчет в Пра-
витель-
ство Респуб-
лики Казах-
стан
МИТ РК
Респуб-
ликан-
ский
бюджет*

4. Металлургия
4.1
Баяу балқитын
сирек метал-
дардан жасал-
ған қорытпа-
лар, ұнтақ-
тар, компо-
зиттер негі-
зінде жоғары
технологиялық
өнімдерге
өңірлік және
жаһандық сұ-
ранысты зерт-
теу
Баяу балқитын
сирек металдар-
дан жасалған
қорытпалар, ұн-
тақтар, компо-
зиттер негізінде
жаңа жоғары
технологиялы
өнімдердің не-
ғұрлым перспек-
тивалық түрлері
мен коммерциялық
әлеуетін баға-
лау.
Жоғары техноло-
гиялық өнімдерге
өңірлік және
жаһандық нарық-
тарды (елді,
саланы, кәсіп-
орынды) айқын-
дау.
Қазақстан
Республикасында-
ғы баяу балқитын
сирек металдар-
дан жасалған
қорытпалар, ұн-
тақтар, компо-
зиттер негізін-
де жаңа жоғары
технологиялық
өнім өндірісін
дамыту мүмкін-
дігі мен тартым-
дылығын бағалау
2007
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР
ЭМРМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
4.2
Уранның гек-
сафторидіне,
фреондарды
қоса алғанда
органикалық
емес және
органикалық
фторидтерге
өңірлік және
жаһандық сұ-
ранысты зерт-
теу
Жаңа жоғары тех-
нологиялық өнім-
нің неғұрлым
перспективалық
түрлері мен
коммерциялық
әлеуетін баға-
лау.
Өңірлік және
жаһандық нарық-
тардың жоғары
технологиялық
өнімге қажетті-
лігін айқындау
(елдер, салалар,
кәсіпорындар).
Қазақстан
Республикасында
уранның гексаф-
ториді өндірісі-
нің даму мүмкін-
діктері мен
тартымдылығын
бағалау
2007
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР
ЭМРМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
5. Құрылыс материалдары
5.1
Қазақстан
Республика-
сында құрылыс
металл құрас-
тырмалары
өндірісінің
даму перспек-
тиваларын
зерттеу
Қазақстан
Республикасының,
ТМД елдерінің
және Шығыс
Еуропаның құры-
лыс металл
құрастырмаларға
қажеттілігін
айқындау:
әртүрлі марка-
лардың жергілік-
ті және өңірлік
нарықтарының
көлемдерін ай-
қындау (іс жү-
зіндегі және
2015 жылға);
құрылыс металл
құрастырмалары
өндірісінің даму
үрдістерін тал-
дау;
өнеркәсіптің әр
түрлі салалары-
ның қамтамасыз
етілу деңгейі
мен сұранысты
қанағаттандыру
дәрежесін
айқындау;
сұраныс пен
ұсыныстардың
қолда бар және
болжанған үрдіс-
теріне талдау
жүргізу және
айқындау (жаһан-
дық және өңірлік
нарықтарда);
өнімнің бәсекеге
қабілеттілігінің
негізгі фактор-
ларын айқындау;
Қазақстанда
қазіргі заманғы
өндірістің дамуы
үшін қажетті
шарттар тізбесін
айқындау (шикі-
затпен қамтама-
сыз етілуі,
техникалық-
технологиялық
базис және
т.б.);
отандық өндіріс-
тің перспектива-
лық даму бағыт-
тарын айқындау
2007
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР ИСМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
5.2
Қабырғалық
құрылыс мате-
риалдарының
өндірісін
дамытудың
перспектива-
лық бағытта-
рын талдау
Қабырғалық құ-
рылыс материал-
дары әр алуан
түрлерінің
қажеттіліктері
ішкі нарығының
сыйымдылығын
зерттеу, оның
ішінде: қызыл
құрылыс кірпіші,
ақ селикаттық
кірпіш, газ-
және қож блокта-
ры, ұлу тас,
қабырға аралық
және төбе
панельдері;
Қазақстанда
қабырғалық құ-
рылыс материал-
дарын шығару
жөніндегі өнді-
рістердің болуы;
осы өндірістер-
дің даму перс-
пективалары;
қабырғалық құ-
рылыс материал-
дарын шығару
жөніндегі өнді-
рістерді дамыту-
дың перспекти-
валық бағытта-
рын анықтау;
қабырғалық құры-
лыс матералдарын
шығару жөніндегі
перспективалық
өндірістерді
дамыту үшін
қажетті шикізат-
тың болуы
2007
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР ИСМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
5.3
Цементтің
әртүрлі мар-
каларына ішкі
және өңірлік
сұранысты
зерттеу
Ел өңірлерінің
бөлінісінде
цементтің түрлі
маркаларына
тұтынушылардың
сұранысы мен
талаптарын
зерделеу.
Әртүрлі маркалар
бөлінісінде це-
ментке өңірлік
сұранысты зерде-
леу.
Өндірістік әлеу-
етті бағалау.
Қазақстан Рес-
публикасындағы
цемент өндірісін
дамыту саласында
ұсынымдар әзір-
леу
2007
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР ИСМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*

6. Экспорт несырьевых товаров
6.1
Определение по-
тенциала разви-
тия экспорта
несырьевых то-
варов и услуг,
а также потен-
циальных рынков
сбыта казах-
станских несы-
рьевых товаров
и услуг и
осуществления
казахстанскими
предпринимате-
лями инвестиций
за рубеж
Определе-
ние переч-
ня това-
ров, вхо-
дящих в
категорию
"несырье-
вых това-
ров".
Определе-
ние переч-
ня казах-
станских
предприя-
тий и ор-
ганизаций,
осуществ-
ляющих
экспорт
услуг.
Определе-
ние экс-
портного
потенциала
рынка не-
сырьевых
товаров и
услуг.
Исследова-
ние рынков
сбыта экс-
портируе-
мых не-
сырьевых
товаров и
услуг.
Определе-
ние прио-
ритетных
отраслей
по странам
СНГ и раз-
вивающимся
странам о
потребнос-
тях в
казахстан-
ких инвес-
тициях.
Определе-
ние переч-
ня проек-
тов для
инвестиро-
вания.
Выработка
рекоменда-
ций по
государст-
венной
поддержке
экспорта
несырьевых
товаров
при выходе
на внешние
рынки
2007 год
Отчет в
Прави-
тель-
ство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МИТ РК
Респуб-
ликан-
ский
бюджет*
7. Недропользование
7.1
Анализ перспек-
тив развития
сервисных услуг
на рынке недро-
пользователей
Республики
Казахстан
Оценка
текущего
состояния
и проблем
оказания
сервисных
услуг на
рынке нед-
ропользо-
вателей в
Республике
Казахста-
не.
Разработка
рекомен-
даций по
освоению
передовых
технологий
и обору-
дования на
сервисном
рынке нед-
ропользо-
вания в
Казахстане
2008
год
Отчет в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МИТ РК
Респуб-
ликан-
ский
бюджет*
8. Малое предпринимательство
8.1
Определение
механизмов
государственнойподдержки раз-
вития малого
предпринима-
тельства в ус-
ловиях всеобщей
мировой тенден-
ции к глобали-
зации, вступле-
ния Казахстана
в ВТО
Анализ
опыта раз-
вития ма-
лого пред-
принима-
тельства в
странах,
присоеди-
нившихся
к ВТО.
Характе-
ристика
институ-
циональных
изменений в связи
со вступ-
лением в ВТО, кото-
рые могут
коснуться сектора
малого
предпри-
ниматель-
ства.
Оценка
имеющихся
ресурсов
малого
предпри-
ниматель-
ства, спо-
собствую-
щих мини-
мизации
потенциа-
льных угроз
и реализа-
ции откры-
вающихся
возможнос-
тей.
Сравнитель-
ный анализ
эффектив-
ности форм
и методов
поддержки малого
предприни-
мательства
при присое-
динении к
ВТО и
выявление
перспек-
тивных направле-
ний госу-
дарствен-
ной под-
держки
малого
бизнеса в
Казахстане
в период
и после
вступления
Казахстана
в ВТО.
Оценка
ресурсов
государ-
ства по
изменению
действую-
щей систе-
мы под-
держки малого
бизнеса в
связи с
вступле-
нием в
ВТО, выяв-
ление и
характе-
ристика
рисков
реализации
новых нап-
равлений
политики,
форм и
методов
поддержки
2007
год
Отчет в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казахстан
МИТ РК
Респуб-
ликан-
ский
бюджет*
9. Инновационная деятельность
9.1
Исследование
опыта зарубеж-
ных стран и
проблемы ком-
мерциализации
новых техноло-
гий в
Казахстане
Сбор
полезной
информации
и статисти-
ческих дан-
ных.
Формулиров-
ка рекомен-
даций по
различным
аспектам
деятельнос-
ти по ком-
мерциализа-
ции научно-
технических
разработок.
Разработка
поэтапных
моделей и
механизмов
процесса
коммерциа-
лизации

6. Шикізаттық емес тауарлардың экспорты
6.1
Шикізаттық
емес тауарлар
мен қызметтер
экспортының
даму әлеуе-
тін, сондай-
ақ қазақстан-
дық шикізат-
тық емес
тауарлар мен
қызметтерді
әлеуетті өт-
кізу нарықта-
рын айқындау
және қазақс-
тандық кәсіп-
керлердің шет
елге инвести-
цияларын жү-
зеге асыру
"Шикізаттық емес
тауарлар" сана-
тына кіретін
тауарлар тізбе-
сін айқындау.
Қызметтер экс-
портын жүзеге
асыратын қазақс-
тандық кәсіп-
орындар мен
ұйымдардың тіз-
бесін айқындау.
Шикізаттық емес
тауарлар мен
қызметтер нары-
ғының экспорттық
әлеуетін айқын-
дау.
Экспортталатын
шикізаттық емес
тауарлар мен
қызметтердің
өткізу нарықта-
рын зерттеу.
Қазақстандық
инвестицияларға
қажеттіліктер
туралы ТМД
елдері мен даму-
шы елдер бойынша
басым салаларды
айқындау.
Инвестициялау
үшін жобалар
тізбесін айқын-
дау.
Сыртқы нарықтар-
ға шығу кезінде
шикізаттық емес
тауарлар экспор-
тын мемлекеттік
қолдау жөніндегі
ұсынымдар әзір-
леу
2007
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР ИСМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
7. Жер қойнауын пайдалану
7.1
Қазақстан
Республикасы-
ның жер қой-
науын пайда-
лану нарығын-
да сервистік
қызметтерді
дамыту перс-
пективаларын
талдау
Қазақстан
Республикасында
жер қойнауын
пайдалану нары-
ғында сервистік
қызметтерді көр-
сетудің ағымда-
ғы жай-күйі мен
проблемаларын
бағалау.
Қазақстанда жер
қойнауын пайда-
ланудың сервис-
тік нарығында
озық технология-
лар мен жарақ-
тарды игеру
жөніндегі ұсы-
нымдарды әзірлеу
2008
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР ИСМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
8. Шағын кәсіпкерлік
8.1
Жаһандануға
жалпы дүние-
жүзілік
үрдіс,
Қазақстанның
ДСҰ-ға кіру
жағдайында
шағын кәсіп-
керлікті да-
мытуды мемле-
кеттік қолдау
тетіктерін
айқындау
ДСҰ-ға қосылған
елдердегі шағын
кәсіпкерлікті
дамыту тәжірибе-
сін талдау.
ДСҰ-ға кіруге
байланысты шағын
кәсіпкерлік
секторына әсер
етуі мүмкін
институционалдық
өзгерістер си-
паттамасы.
Әлеуетті қатер-
лердің азаюына
және ашылатын
мүмкіндіктерді
іске асыруға
ықпал ететін
шағын кәсіпкер-
ліктің қолда
бар ресурстарын
бағалау. ДСҰ-ға
қосылу кезіндегі
шағын кәсіпкер-
лікті қолдау
нысандары мен
әдістерінің
тиімділігін
салыстырмалы
талдау және
Қазақстанның
ДСҰ-ға кіруі
кезеңінде және
кіргеннен кейін-
гі Қазақстандағы
шағын бизнесті
мемлекеттік
қолдаудың перс-
пективалық
бағыттарын анық-
тау.
ДСҰ-ға кіруге
байланысты
шағын бизнесті
қолдаудың қолда-
ныстағы жүйесін
өзгерту жөнінде
мемлекеттің ре-
сурстарын баға-
лау, саясаттың,
қолдаудың нысан-
дары мен әдісте-
рінің жаңа ба-
ғыттарын іске
асыру қатерлерін
анықтау және
сипаттау
2007
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР ИСМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
9. Инновациялық кызмет
9.1
Қазақстандағы
жаңа техноло-
гияларды ком-
мерцияланды-
рудың шетел-
дік тәжірибе-
сін және
проблемаларын
зерттеу
Пайдалы ақпарат
пен статистика-
лық деректерді
жинау. Ғылыми-
техникалық
әзірлемелерді
коммерцияландыру
жөніндегі қыз-
меттің әр түрлі
аспектілері бой-
ынша ұсынымдар-
ды дайындау.
Коммерцияландыру
үдерісінің
кезен-кезеңдік
модельдері мен
тетіктерін әзір-
леу

2008
год
Отчет в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казахстан
МИТ РК
Респуб-
ликан-
ский
бюджет*
9.2
Технологическоеисследование
отраслей эконо-
мики
Определе-
ние перс-
пективных
точек ин-
вестирова-
ния с целью
привлечения
внебюджет-
ных средств
и частных
инициатив
(микроэко-
номическая
задача) и
подготовка
предложений
по повыше-
нию конку-
рентоспо-
собности
продукции и
в целом
отраслей
экономики
страны.
Определение
механизма
технологи-
ческого
развития отраслей -
как единой
цепи пол-
ного техно-
логического цикла с
привлече-
нием инно-
вационных
технологий
2007
год
Отчет в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казахстан
МИТ РК
Респуб-
ликан-
ский
бюджет*
9.3
Проведение
исследований
рынка иннова-
ционных техно-
логий в
Казахстане
Передача/
трансферт
технологий
между научным
сектором и
компаниями, а также
внутрипро-
мышленного
сектора,
поиск парт-
неров для
осуществле-
ния коопе-
рации в
разработке
и внедрении
новых нау-
коемких
технологий.
Привлечение
и содейст-
вие между-
народного
научно-
техничес-
кого сот-
рудничест-
ва.
Привлечение
предприятий
инновацион-
ной инфра-
структуры и
других ор-
ганизаций,
технологи-
ческих
партнеров и
клиентов,
как в Казахстане,
так и
за рубежом
2008
год
Отчет в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казахстан
МИТ РК
Респуб-
ликан-
ский
бюджет*
9.4
Анализ междуна-
родных отрасле-
вых стандартов
в области инжи-
ниринговых и
консультацион-
ных услуг в
Казахстане и
разработка мер
по их внедрению
Ведение
активной
деятельнос-
ти в сфере
развития
методологии
инжинирин-
говых ус-
луг.
Иницииро-
вание от-
раслевых
законо-
проектов,
внедрение
на законо-
дательном
уровне
стандартов
и требова-
ний FIDIC.
Содействие
компаниям
в инженер-
но-техни-
ческой
деятель-
ности в
Республике
Казахстан
и других
странах
через
гармонично
рыночное позицио-
нирование
как иност-
ранных
компаний-
резиден-
тов, так и
отечест-
венных ин-
жиниринго-
вых фирм.
Изучение,
обобщение
и распрост-
ранение
научно-
техничес-
кой инфор-
мации и пе-
редового
опыта в
области
инжинирин-
га.
Поиск и
изучение
потенциа-
льных
зарубежных
партнеров
для нала-
живания
прямых
контактов
и вывод
казахстан-
ских ком-
паний на
внешние
рынки ин-
жиниринго-
вых услуг
2008
год
Отчет в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казахстан
МИТ РК
Респуб-
ликан-
ский
бюджет*
10. Машиностроение
10.1
Исследование
потребности в
дистанционно-
пилотируемых
летательных
аппаратах
(ДПЛА)
Анализ
потребнос-
тей в ДПЛА
на внут-
реннем и
внешних
рынках.
Выявление
типоразме-
ров ДПЛА,
определениеих назначе-
ний и вы-
полняемые
задачи
2007
год
Отчет в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казахстан
МИТ РК
Респуб-
ликан-
ский
бюджет*
10.2
Исследование
потребности
Республики
Казахстан в
подводной тех-
нике и техноло-
гии для гидро-
акустического
и видеообсле-
дования рельефа
морского дна и
локальных под-
водных объек-
тов.
Выявление
номенкла-
туры по
потребнос-
тям в
услугах по
гидроакус-
тическому
и видео
обследова-
нию релье-
фа морско-
го дна и
локальных
подводных
объектов.
Определение
целесооб-
разности и
путей соз-
дания под-
водной
техники и
технологии

2008
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР ИСМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
9.2
Экономика
салаларын
технологиялық
зерттеу
Бюджеттік емес
қаражатты және
жеке бастамалар-
ды (микроэконо-
микалық міндет-
ті) тарту мақса-
тында инвести-
циялаудың перс-
пективалық нүк-
телерін айқындау
және өнімнің
бәсекеге қабі-
леттілігін және
тұтастай алғанда
ел экономикасы
салаларын артты-
ру жөніндегі
ұсыныстарды
дайындау.
Инновациялық
технологияларды
тарта отырып,
толық техноло-
гиялық циклдың
бірыңғай тізбегі
ретінде - сала-
лардың техноло-
гиялық даму
тетігін айқындау
2007
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР ИСМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
9.3
Қазақстандағы
инновациялық
технологиялар
нарығына
зерттеу
жүргізу
Ғылыми сектор
мен компаниялар
арасында,
сондай-ақ өнер-
кәсіптік сектор
ішінде техноло-
гияларды беру/
трансферттеу,
жаңа ғылымды
қажетсінетін
технологияларды
әзірлеуге және
енгізуге коопе-
рацияны жүзеге
асыру үшін
серіктестіктерді
іздеу.
Халықаралық
ғылыми-техника-
лық ынтымақтас-
тықты тарту және
оған жәрдемдесу.
Қазақстанда да,
сол сияқты ше-
телдерде де
инновациялық
инфрақұрылым
кәсіпорындарын
және басқа да
ұйымдарды, тех-
нологиялық әріп-
тестер мен кли-
енттерді тарту
2008
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР ИСМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
9.4
Қазақстанда
инжинирингтік
және консуль-
тативтік қыз-
меттер сала-
сындағы ха-
лықаралық са-
лалық стан-
дарттарды
талдау және
оларды енгізу
жөніндегі ша-
раларды әзір-
леу
Инжинирингтік
қызметтер әдіс-
темесін дамыту
саласында бел-
сенді қызмет
жүргізу.
Салалық заң жо-
баларына баста-
машылық жасау,
заңнама деңгей-
інде FIDIC стан-
дарттары мен
талаптарын енгі-
зу. Шетелдік
резидент компа-
нияларда да, сол
сияқты отандық
инжинирингтік
фирмаларда да
үйлесімді нарық-
тық ұстанымы
арқылы Қазақстан
Республикасында
және басқа ел-
дерде инженерлік
техникалық қыз-
меттегі компа-
нияларға жәрдем-
десу.
Инжиниринг сала-
сындағы ғылыми-
техникалық ақпа-
ратты және озық
тәжірибені зерт-
теу, қорыту және
тарату. Тікелей
байланыстар ор-
нату үшін әлеу-
етті шетелдік
серіктестіктерді
іздеу және зер-
делеу әрі қазақ-
стандық компа-
нияларды инижи-
нирингтік қыз-
меттердің сырт-
қы нарығына
шығару
2008
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР ИСМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
10. Машина жасау
10.1
Қашықтан бас-
қарылатын ұшу
аппараттарына
(бұдан әрі
- ҚБҰА) қажет-
тілікті зерт-
теу
Ішкі және сыртқы
нарықтардағы
ҚБҰА-ға қажетті-
лікті талдау.
ҚБҰА-ның типті
мөлшерлерін
анықтау, олардың
мақсаттары мен
орындайтын мін-
деттерін айқын-
дау
2007
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР ИСМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
10.2
Теңіз түбінің
бедері және
жергілікті
су асты
объектілерін
гидроакусти-
калық және
бейнелі зерт-
теу үшін
Қазақстан
Республикасы-
ның су асты
техникасына
және техноло-
гиясына қа-
жеттілігін
зерттеу
Теңіз түбінің
бедері мен жер-
гілікті су асты
объектілерін
гидроакустикалық
және бейнелі
зерттеу жөнінде-
гі қызметтердегі
қажеттілік бой-
ынша номенклату-
расын анықтау.
Су асты техника-
сы мен техноло-
гиясын жасаудың
орындылығы  мен
жолдарын айқын-
дау

2008
год
Отчет в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казахстан
МИТ РК
Респуб-
ликан-
ский
бюджет*
10.3
Исследование
потребности
отечественных
структур в но-
вейших системах
связи
Определе-
ние пот-
ребности
различных
структур
Республики
Казахстан
в новей-
ших систе-
мах связи
(потенциа-
льная ем-
кость рын-
ка по раз-
личным
наименова-
ниям).
Анализ
предложения
зарубежных
производи-
телей на
внутреннем
рынке (но-
менклату-
ра, техни-
ческие и
ценовые
параметры)
2007
год
Отчет в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казахстан
МИТ РК
Респуб-
ликан-
ский
бюджет*
10.4
Исследование
мирового судо-
строения и ана-
лиз перспектив
развития оте-
чественного
судостроения
Выявление
номенкла-
туры вост-
ребованных
судов, оп-
ределение
их назна-
чения и
технических
характерис-
тик для
разработки
соответст-
вующих
проектов.
Выработка
оптимальных
проектных решений,
оценка,
анализ и
обоснование целесооб-
разности
постройки
судов раз-
личного
водоизме-
щения
2008
год
Отчет в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казахстан
МИТ РК
Респуб-
ликан-
ский
бюджет*
11. Прочие
11.1
Оценка потен-
циала рынка
арендного жилья
в крупных насе-
ленных пунктах
Казахстана
Изучение
спроса на
рынке
арендного
жилья.
Изучение
предложения на рынке арендного
жилья.
Выявление
проблем
удовлетво-
рения спро-
са на рынке
арендного
жилья
2007
год
Отчет в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казахстан
МИТ РК
Респуб-
ликан-
ский
бюджет*
11.2
Определение
потенциала рын-
ка биотехноло-
гической
продукции (за исключением
трансгенной) в
сфере сельского
хозяйства и
производства
пищевых продук-
тов
Определение потенциала рынка био-
технологи-
ческой про-
дукции (за
исключением трансген-
ной) в сфере
сельского
хозяйства
и производ-
ства пище-
вых продук-
тов.
Оценка
производ-
ственных
возможнос-
тей в сфере
производ-
ства био-
технологи-
ческой
продукции,
используе-
мой в
сельском
хозяйстве
и в произ-
водстве
пищевых
продуктов
2007
год
Отчет в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казахстан
МИТ РК
Респуб-
ликан-
ский
бюджет*
Примечание:
* - предполагается внести на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии
МИТ РК - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МСХ РК - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТК РК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МЭМР РК - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
СНГ - Содружество Независимых Государств
ВТО - Всемирная Торговая Организация

2008
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР ИСМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
10.3
Байланыстың
аса жаңа
жүйелеріне
отандық құрылымдардың
қажеттілігін
зерттеу
Байланыстың жаңа жүйелеріне
Қазақстан Рес-
публикасы әртүр-
лі құрылымдары-
ның қажеттілі-
гін айқындау
(әртүрлі атау-
лар бойынша на-
рықтың әлеуетті
сыйымдылығы).
Ішкі нарықтағы
шетелдік өндіру-
шілердің ұсыны-
сын талдау
(номенклатура,
техникалық және
бағалық өлшемде-
рі)
2007
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР ИСМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
10.4
Әлемдік кеме
жасауды зерт-
теу және
отандық кеме
жасауды дамы-
тудың перс-
пективаларын
талдау
Қажетті кемелер-
дің номенклату-
расын анықтау,
тиісті жобаларды
әзірлеу үшін
олардың мақсаты
мен техникалық
сипаттамаларын
анықтау.
Оңтайлы жобалық
шешімдерді әзір-
леу, әртүрлі су
сыйымдылықтағы
кемелерді жасау-
дың орындылығын
бағалау, талдау
және негіздеу
2008
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР ИСМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
11. Өзгелері
11.1
Қазақстанның
ірі елді
мекендерінде
жалға беріле-
тін тұрғын
үй нарығының
әлеуетін бағалау
Жалға беріле-
тін тұрғын үй
нарығына сұранысты зерделеу.
Жалға беріле-
тін тұрғын үй
нарығындағы ұсынысты зерделеу.
Жалға беріле-
тін тұрғын үй
нарығындағы сұранысты қанағаттандыру проблемасын анықтау
2007
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР ИСМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
11.2
Ауыл шаруашы-
лығы және
тамақ өнімде-
рін өндіру
саласындағы
биотехноло-
гиялық (тран-
сгендікті
қоспағанда)
өнім нарығы-
ның әлеуетін
айқындау
Ауыл шаруашылығы
және тамақ өнім-
дерін өндіру
саласындағы
биотехнологиялық (трансгендікті
қоспағанда) өнім
нарығының әлеуе-
тін айқындау.
Ауыл шаруашылы-
ғында және тамақ
өнімдерін өнді-
руде пайдаланы-
латын биотехно-
логиялық өнімді
өндіру саласын-
дағы өндірістік
мүмкіндіктерді
бағалау
2007
жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ҚР ИСМ
Респуб-
ликалық
бюджет
*
Ескертпе:
* - Республикалық бюджет комиссиясының қарауына енгізу болжанады
ҚР ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
ҚР АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ҚР ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
ҚР ЭМРМ - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
ТМД - Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы
ДСҰ - Дүниежүзілік Сауда Ұйымы