О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 1165
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2006 года № 517. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2014 года № 970
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.09.2014 № 970.
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 1165 "О создании Совета по делам молодежи" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 31, ст. 396) следующие изменения:
положение о Совете по делам молодежи при Правительстве Республики Казахстан, утвержденное указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению;
ввести в  состав Совета по делам молодежи при Правительстве Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением:
Бабакумарова           - вице-министра культуры и информации
Ержана Жалбаковича       Республики Казахстан
Досжана                - заведующего Социально-политическим
Ардака Дукенбаевича      отделом Администрации Президента
Республики Казахстан
Кутербекова            - председателя Комитета по развитию
Дулата Казистаевича      транспортной инфраструктуры
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
Курмангалиеву          - директора Департамента планирования
Аиду Даденовну           расходов социальной сферы Министерства
экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
Орсариева              - директора государственного учреждения
Арына Амангельдиевича    "Департамент внутренней политики города
Астаны"
Жумина                 - исполнительного директора объединения
Даната Есболовича        юридических лиц в форме ассоциации
"Конгресс молодежи Казахстана"
Жунуспаева             - лидера Альянса студентов Казахстана
Алмаса Сериккажиевича
Жусупова               - председателя Республиканского штаба
Жаната Ермековича        "Жасыл ел"
Калауи                 - председателя объединения юридических
Мейрима Жоламановича     лиц "Ассоциация молодежных
общественных объединений Атырауской
области", председателя Атырауского
областного отделения "Жас Отан"
республиканской политической партии
"Отан", внештатного советника акима
города Атырау по делам молодежи,
руководителя областного штаба
"Жасыл ел"
Калымова               - председателя Акмолинского областного
Эрика Бекбулатовича      отделения "Жас Отан" республиканской
политической партии "Отан", члена
координационного совета по делам
молодежи при акимате Акмолинской
области
Каримбаева             - председателя Республиканского штаба
Нурсултана               студенческих строительных и молодежных
Турлыбековича            трудовых отрядов
Новодворскую           - председателя Ассоциации детских и
Наталию Борисовну        молодежных организаций Костанайской
области
Сатыбалдиева           - внештатного советника акима
Марса Кадыргалиевича     Западно-Казахстанской области по делам
молодежи;
строку:
"Баймуханов            - депутат Мангистауского областного
Нурбол Болатович         маслихата"
заменить строкой следующего содержания:
"Баймуханов            - председатель республиканского
Нурбол Болатович         молодежного общественно-политического
движения "Кайсар";
вывести из указанного состава: Алшанова Рахмана Алшановича, Альжан Аксауле Канатовну, Байжанова Ерлана Сапаровича, Бейсенова Армана Кадырбаевича, Исаева Батырхана Арысбековича, Калетаева Дархана Амановича, Кожахмета Мадияра Кожахметулы, Сыздыкову Бахыт Ахметовну, Шауеева Азата Садметовича.

Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 31 шiлдедегi N 1165 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 маусымдағы N 517 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 қыркүйектегі № 970 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2014 № 970 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. "Жастар iсi жөнiндегi кеңестi құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 31 шiлдедегi N 1165  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2000 ж., N 31, 396-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтілген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы Жастар iсi жөнiндегi кеңес туралы ереже осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтілген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы Жастар iсi жөнiндегi кеңестiң құрамына мыналар енгiзiлсiн:
Бабақұмаров             - Қазақстан Республикасының Мәдениет және
Ержан Жалбақұлы           ақпарат вице-министрi
Досжан                  - Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Ардақ Дүкенбайұлы         Әкiмшiлiгi Әлеуметтiк-саяси бөлiмнiң
меңгерушiсi
Көтербеков              - Қазақстан Республикасы Көлiк және
Дулат Қазистайұлы         коммуникация министрлiгi Көлiктiк
инфрақұрылымды дамыту комитетiнiң төрағасы
Құрманғалиева           - Қазақстан Республикасы Экономика және
Аида Дәденқызы            бюджеттiк жоспарлау министрлiгi Әлеуметтiк
сала шығыстарын жоспарлау департаментiнiң
директоры
Орсариев                - "Астана қаласының Iшкi саясат
Арын Амангелдiұлы         департаментi" мемлекеттiк мекемесiнiң
директоры
Жумин                   - "Қазақстан жастары конгресi" қауымдастық
Данат Есболұлы            нысанындағы заңды тұлғалар бiрлестігінің
атқарушы директоры
Жүнiспаев               - Қазақстан студенттерi альянсының
Алмас Серiкқажыұлы        көшбасшысы
Жүсіпов                 - "Жасыл ел" республикалық штабының
Жанат Ермекұлы            төрағасы
Қалауи                  - "Атырау облысы жастар қоғамдық
Мейiрiм Жоламанұлы        бірлестіктерi қауымдастығы" заңды
тұлғалар бірлестігінің төрағасы, "Отан"
республикалық саяси партиясының "Жас Отан"
Атырау облыстық бөлiмшесiнiң төрағасы,
Атырау қаласы әкімінің жастар iсi
жөнiндегі штаттан тыс кеңесшісі,
"Жасыл ел" облыстық штабының басшысы
Қалымов                 - "Отан" республикалық саяси партиясының
Ерiк Бекболатұлы          "Жас Отан" Ақмола облыстық бөлiмшесiнiң
төрағасы, Ақмола облысы әкімдігiнiң
жанындағы жастар iсi жөнiндегі үйлестiру
кеңесiнiң мүшесi
Кәрiмбаев               - Студенттiк құрылыс және жастардың еңбек
Нұрсұлтан Тұрлыбекұлы     жасақтары республикалық штабының төрағасы
Новодворская            - Қостанай облысының Балалар және жастар
Наталия Борисовна         ұйымдары қауымдастығының төрайымы
Сатыбалдиев             - Батыс Қазақстан облысы әкiмiнiң жастар iсi
Марс Қадырғалиұлы         жөнiндегi штаттан тыс кеңесшiсi;
мына:
"Баймұқанов             - Маңғыстау облыстық мәслихатының депутаты
Нұрбол Болатұлы           (келiсiм бойынша)"
деген жол мынадай мазмұндағы жолмен ауыстырылсын:
"Баймұқанов             - "Қайсар" республикалық қоғамдық-саяси
Нұрбол Болатұлы           жастар қозғалысының төрағасы"
көрсетiлген құрамнан Алшанов Рахман Алшанұлы, Әлжан Ақсәуле Қанатқызы, Байжанов Ерлан Сапарұлы, Бейсенов Арман Қадырбайұлы, Исаев Батырхан Арысбекұлы, Кәлетаев Дархан Аманұлы, Қожахмет Мадияр Қожахметұлы, Сыздықова Бақыт Ахметқызы, Шәуеев Азат Сәдметұлы шығарылсын.

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 июня 2006 года N 517
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 июля 2000 года N 1165
Положение
о Совете по делам молодежи при
Правительстве Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Совет по делам молодежи при Правительстве Республики Казахстан (далее - Совет) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. В своей деятельности Совет руководствуется  Конституцией Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, Концепцией государственной молодежной политики, а также настоящим Положением о Совете по делам молодежи при Правительстве Республики Казахстан (далее - Положение).
3. Совет осуществляет свою деятельность во взаимодействии с государственными органами, общественными объединениями и другими юридическими лицами, включая международные организации, деятельность которых не противоречит целям и задачам Совета.
2. Задачи, функции и права Совета
4. Основными задачами Совета являются:
анализ реализации задач государственной молодежной политики по:
защите прав и законных интересов молодежи;
предоставлению помощи и социальных услуг молодежи;
реализации социально значимых инициатив молодежи;
разработка предложений по реализации приоритетных направлений государственной молодежной политики.
5. Функциями Совета являются выработка предложений и рекомендаций по:
дальнейшей реализации и совершенствованию государственной молодежной политики;
совершенствованию законодательства Республики Казахстан по вопросам государственной молодежной политики;
взаимодействию государственных органов и молодежных организаций;
содействию международного сотрудничества молодежи и молодежных организаций;
проведению Общереспубликанского форума молодежи Казахстана.
6. Совет для осуществления возложенных на него задач имеет право:
запрашивать и получать в установленном порядке от государственных органов, организаций информацию и материалы, необходимые для реализации задач Совета;
вносить предложения по вопросам реализации государственной молодежной политики центральным государственным и местным исполнительным органам Республики Казахстан;
привлекать по мере необходимости ученых и специалистов государственных органов и иных организаций к работе Совета;
заслушивать на заседаниях Совета представителей центральных государственных и местных исполнительных органов и иных организаций по вопросам, входящим в компетенцию Совета.

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2006 жылғы 6 маусымдағы
N 517 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінiң
2000 жылғы 31 шілдедегі
N 1165 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң жанындағы Жастар iсi жөнiндегi кеңес туралы ереже 1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы Жастар iсi жөнiндегi кеңес (бұдан әрi - Кеңес) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы консультативтiк-кеңесшi орган болып табылады.
2. Кеңес өз қызметiнде Қазақстан Республикасының  Конституциясын , өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдердi, Мемлекеттiк жастар саясаты тұжырымдамасын, сондай-ақ осы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы Жастар iсi жөнiндегi кеңес туралы ереженi басшылыққа алады.
3. Кеңес өз қызметiн Кеңестiң мақсаттары мен мiндеттерiне қызметi қайшы келмейтiн халықаралық ұйымдарды қоса алғанда, мемлекеттiк органдармен, қоғамдық бiрлестiктермен және басқа да заңды тұлғалармен өзара iс-қимыл жасай отырып жүзеге асырады.
2. Кеңестiң мiндеттерi, функциялары мен құқықтары
4. Кеңестiң негiзгi мiндеттерi:
мемлекеттiк жастар саясатының:
жастардың құқықтары мен заңды мүдделерiн қорғау;
жастарға көмек пен әлеуметтiк қызметтер көрсету;
жастардың әлеуметтiк маңызды бастамаларын iске асыру жөнiндегi мiндеттерiн iске асыруды талдау;
мемлекеттiк жастар саясатының басым бағыттарын iске асыру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу болып табылады.
5. Кеңестiң функциялары:
мемлекеттiк жастар саясатын одан әрi iске асыру және жетiлдiру;
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк жастар саясаты мәселелерi жөнiндегi заңнамасын жетiлдiру;
мемлекеттiк органдар мен жастар ұйымдарының өзара iс-қимылы;
жастар мен жастар ұйымдарының халықаралық ынтымақтастығына жәрдем көрсету;
Қазақстан жастарының Жалпы республикалық форумын өткiзу жөнiнде ұсыныстар мен ұсынымдар әзiрлеу болып табылады.
6. Кеңес өзiне жүктелген мiндеттердi жүзеге асыру үшiн:
мемлекеттiк органдардан, ұйымдардан Кеңес мiндеттерiн iске асыру үшiн қажеттi ақпарат пен материалдарды белгiленген тәртiппен сұратуға және алуға;
Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттiк және жергiлiктi атқарушы органдарына мемлекеттiк жастар саясатын iске асыру мәселелерi бойынша ұсыныстар енгiзуге;
қажеттілiкке қарай Кеңес жұмысына ғалымдарды және мемлекеттiк органдар мен өзге де ұйымдардың мамандарын тартуға;
орталық мемлекеттiк және жергіліктi атқарушы органдар мен басқа да ұйымдардың өкiлдерiн Кеңес отырыстарында Кеңестiң құзыретiне енетiн мәселелер бойынша тыңдауға құқылы.

3. Организация деятельности Совета
7. Председатель Совета руководит его деятельностью, председательствует на заседаниях Совета, планирует его работу, осуществляет общий контроль за реализацией его решений и несет в соответствии с действующим законодательством персональную ответственность за деятельность, осуществляемую Советом, а также межотраслевую, межведомственную координацию. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
8. Секретарь Совета организует работу, осуществляет подготовку необходимых материалов и оформляет протоколы заседаний Совета. Секретарь не является членом Совета.
9. Материалы к заседанию Совета направляются членам Совета не менее, чем за 3 дня до его проведения. Повестка дня заседания, а также место и время его проведения определяются председателем Совета по согласованию с членами Совета.
10. Заседания Совета проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в полугодие. Члены Совета принимают участие в деятельности Совета без права замены.
Решения Совета принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Совета. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
По результатам проведения заседаний Совета составляется протокол, подписываемый в обязательном порядке всеми его членами.
Члены Совета имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу.
11. Рабочим органом Совета является Министерство образования и науки Республики Казахстан.
4. Порядок прекращения деятельности Совета
12. Совет прекращает свою деятельность на основании решения Правительства Республики Казахстан.

3. Кеңестiң қызметiн ұйымдастыру
7. Кеңес төрағасы оның жұмысына басшылық жасайды, Кеңестiң отырыстарына төрағалық етедi, оның жұмысын жоспарлайды, оның шешiмдерiнiң iске асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады және қолданыстағы заңнамаға сәйкес Кеңес iске асыратын қызметке, сондай-ақ салааралық, ведомствоаралық үйлестiруге дербес жауапты болады. Төраға болмаған кезде оның функцияларын орынбасары атқарады.
8. Кеңес хатшысы Кеңестiң жұмысын ұйымдастырады, қажеттi материалдарды дайындауды жүзеге асырады және отырыстар хаттамаларын ресiмдейдi. Хатшы Кеңес мүшесi болып табылмайды.
9. Кеңес отырыстарына материалдар оның өткiзiлуiне дейiн кемiнде 3 күн қалғанда Кеңес мүшелерiне жiберiледi. Отырыстың күн тәртiбiн, сондай-ақ оның өткiзiлетiн орны мен уақытын Кеңес мүшелерiнiң келiсiмi бойынша Кеңес төрағасы айқындайды.
10. Кеңес отырыстары қажеттiлiгiне қарай, бiрақ кемiнде жарты жылда бiр рет өткiзіледi. Кеңес мүшелерi Кеңес қызметiне алмастыру құқығынсыз қатысады.
Кеңес шешiмдерi ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер оған Кеңес мүшелерiнiң жалпы санының көпшiлiгi дауыс берсе, қабылданған болып саналады. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешiм қабылданған болып саналады.
Кеңес отырыстарын өткiзу нәтижелерi бойынша оның барлық мүшелерi мiндеттi түрде қол қоятын хаттама толтырылады.
Кеңес мүшелерi айрықша пiкiр құқығына ие, ол бiлдiрiлген жағдайда, жазбаша түрде баяндалуға және хаттамаға қоса тiркелуге тиiс.
11. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігі Кеңестің жұмыс органы болып табылады.
4. Кеңес қызметiн тоқтату тәртiбi
12. Кеңес өз қызметiн Қазақстан Республикасының Үкiметі шешiмiнiң негiзiнде тоқтатады.