О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 13 января 2007 года N 273
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2007 года N 20
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 13 января 2007 года N 273 "О мерах по модернизации системы государственного управления Республики Казахстан" и утвержденного Плана первоочередных мероприятий по модернизации системы государственного управления Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Первым руководителям центральных и местных исполнительных органов, государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, в ходе реализации Плана первоочередных мероприятий по модернизации системы государственного управления строго руководствоваться принципами и подходами проведения административной реформы, установленными Главой государства.
2. Утвердить прилагаемый рабочий график по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 13 января 2007 года N 273 "О мерах по модернизации системы государственного управления Республики Казахстан" (далее - рабочий график).
3. Рабочим органом Межведомственной комиссии по проведению административной реформы определить Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
4. (Исключен - постановлением Правительства РК от 27.01.2009 N 64 ).
5. (Исключен - постановлением Правительства РК от 27.01.2009 N 64 ).
6. Контроль за своевременным и качественным исполнением рабочего графика возложить на Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 января 2007 года N 20
Рабочий график
по реализации Указа Президента Республики Казахстан от
13 января 2007 года N 273 "О мерах по модернизации системы
государственного управления Республики Казахстан"
N
п/
п
Положения
Указа
Президента
Республики
Казахстан и
первоочеред-
ные
мероприятия
по
модернизации
системы
государст-
венного
управления
Меры и этапы
реализации
Ответ-
ственный
испол-
нитель
Срок
испол-
нения
Форма
завершения
1
2
3
4
5
6
1.
Совершенст-
вование
законода-
тельства по
администра-
тивным
процедурам с
разработкой
администра-
тивных
регламентов
государст-
венных
органов и
организаций
с целью:
1) формали-
зации и
разграниче-
ния функцио-
нальных
обязанностей
и полномочий
государст-
венных
органов и
служащих;
1.1. Разработ-
ка и внесение
в Правитель-
ство проекта
закона "О
внесении
изменений и
дополнений в
Закон
Республики
Казахстан "Об
администра-
тивных
процедурах",
внесение
предложений
Президенту
Республики
Казахстан об
объявлении
данного
законопроекта
срочным

Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2007 жылғы 13 қаңтардағы N 273 Жарлығын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 15 қаңтардағы N 20 Қаулысы
"Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн жаңғырту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2007 жылғы 13 қаңтардағы N 273 Жарлығын және бекiтiлген мемлекеттiк басқару жүйесiн жаңғырту жөнiндегi бiрiншi кезектегi iс-шаралар жоспарын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынатын және есеп беретiн Мемлекеттiк органдардың бiрiншi басшылары Мемлекеттiк басқару жүйесiн жаңғырту жөнiндегi бiрiншi кезектегi iс-шаралар жоспарын iске асыру барысында Мемлекет басшысы белгiлеген әкiмшiлiк реформаны жүргiзу қағидаттары мен әдiстерiн қатаң басшылыққа алсын.
2. Қоса берiлiп отырған "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн жаңғырту жөнiндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2007 жылғы 13 қаңтардағы N 273 Жарлығын iске асыру жөнiндегi жұмыс кестесi (бұдан әрi - жұмыс кестесi) бекiтiлсiн.
3. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi Әкiмшiлiк реформаны жүргiзу жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның жұмыс органы болып белгiленсiн.
4. (Ескерту. 4-тармақ алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.01.27. N 64 Қаулысымен).
5. (Ескерту. 4-тармақ алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.01.27. N 64 Қаулысымен).
6. Жұмыс кестесiнiң уақтылы және сапалы орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiне жүктелсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2007 жылғы 15 қаңтардағы
N 20 қаулысымен
бекiтiлген
"Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн
жаңғырту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы
Президентiнiң 2007 жылғы 13 қаңтардағы N 273 Жарлығын iске
асыру жөнiндегi жұмыс кестесi
р/с N
Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының ережелері мен мемлекеттік басқару жүйесін жаңғырту  жөніндегі бірінші кезектегі іс-шаралар Іске асыру шаралары мен кезеңдері Жауапты орындаушы Орындалу мерзімі Аяқталу нысаны
1.
Мынадай мақсатта мемлекеттік органдар мен ұйымдардың әкімшілік регламенттерін әзірлей отырып, әкімшілік рәсімдер жөніндегі заңнаманы жетілдіру:
1) мемлекеттік органдар мен қызметшілердің функционалдық міндеттері мен өкілеттіктерін ресмилендіру және олардың аражігін ажырату;
2) мемлекеттік органдарды үйлестіру және олардың арасындағы өзара іс-қимыл жасау тетігін айқындау;
Іске асыру мерзімі 2007 жылғы бірінші жарты жылдық жауапты орындаушы  Қазақстан Республикасының  Үкіметі, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
1.1 "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасы-
ның Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" заң жобасын әзірлеу және Үкіметке енгізу, Қазақстан Республикасы-
ның Президентіне осы заң жобасын шұғыл деп хабарлау туралы ұсыныстар енгізу

1.2. Внесение
в Парламент
проекта закона
"О внесении
изменений
и дополнений
в Закон
Республики
Казахстан "Об
администра-
тивных
процедурах"
1.3. Принятие
закона "О
внесении
изменений и
дополнений в
Закон
Республики
Казахстан "Об
администра-
тивных
процедурах"
МЮ
(созыв),
АГС,
МЭБП,
государ-
ственные
органы
МЮ
МЮ
февраль
2007
года
март
2007
года
май
2007
года
проект
закона,
предложения
Президенту
Республики
Казахстан
проект
закона
закон
2) определе-
ния механиз-
ма координа-
ции и
взаимодей-
ствия между
государст-
венными
органами;
Срок
реализации -
первое
полугодие
2007 года
ответствен-
ный исполни-
тель -
Правительство
Республики
Казахстан,
акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы,
Агентство
Республики
Казахстан по
делам госу-
дарственной
службы
2.1. Разработ-
ка и внесение
в Правительст-
во проекта типового регламента внутренней деятельности государствен-
ного органа
2.2. Разработ-
ка и
внесение в
Правительство проекта типового регламента
взаимодействия
государствен-
ного органа с иными государствен-
ными органами,
физическими и юридическими
лицами
2.3.Принятие каждым
государствен-
ным органом
регламента
внутренней
деятельности
государствен-
ного органа
2.4. Принятие каждым
государствен-
ным органом
регламента
взаимодействия государствен-
ного органа
с иными
государствен-
ными органами,
физическими и
юридическими лицами
МЮ (созыв),
АГС,
центра-
льные и
местные
государ-
ствен-
ные
органы
МЮ (созыв), АГС,
центра-
льные
государ-
ствен-
ные и
местные
исполни-
тельные
органы
Государ-
ственные
органы
Государ-
ственные
органы
май 2007 года
май 2007 года
июнь 2007
года
июнь
2007
года
проект постановле-
ния Прави-
тельства
Республики Казахстан
проект постановле-
ния Прави-
тельства
Республики Казахстан
Нормативные
правовые
акты
Нормативные
правовые
акты
2.
Разработка и
внедрение
стандартов
предоставле-
ния государ-
ственных
услуг в
государствен-
ных органах и
организациях,
предоставля-
ющих услуги
непосред-
ственно
населению
срок
реализации -
2007-2008 годы
ответственный
исполнитель
- Агентство
Республики
Казахстан
по делам
государствен-
ной службы,
Правительство
Республики
Казахстан
1. Утверждение
Реестра
государствен-
ных услуг,
оказываемых
непосредствен-
но населению
2. Разработка
и утверждение
государствен-
ными органами
и организаци-
ями,
оказывающими
услуги
непосредствен-
но населению,
стандартов
предоставления
государствен-
ных услуг
АГС, МЭБП
АГС, центра-
льные и
местные
государ-
ствен-
ные
органы
согласно
перечню
в пункте
2.1.
август-сен-
тябрь
2007
года
октябрь
-ноябрь
2007
года
постановле-
ние
Правитель-
ства
Республики
Казахстан
отчет в Правитель-
ство
Республики
Казахстан
3. Рассмотре-
ние на МВК
итогов
разработки
стандартов
предоставления государствен-
ных услуг в
государствен-
ных органах и
организациях,
предоставля-
ющих услуги
непосредствен-
но населению

1.2. "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Қазақстан Республикасы-
ның Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" заң жобасын Парламентке енгiзу
1.3. "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Қазақстан Республикасы-
ның Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" заңды қабылдау
2.1 Мемлекеттік органның ішкі қызметі үлгі регламентінің жобасын әзірлеу және Үкіметке енгізу
2.2 Мемлекеттік органның өзге де мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен өзара іс- қимыл жасау үлгі регламентінің жобасын әзірлеу және Үкіметке енгізу
2.3 Әрбір мемлекеттік органның ішкі қызметінің регламентін қабылдау
2.4. Әрбiр мемлекеттiк органның өзге де мемлекеттiк органдармен, жеке және заңды тұлғалармен өзара iс-қимыл жасау  регламентiн қабылдауы
Әділет-
мині (жинақ-
тау),
МҚА, ЭБЖМ, мемлекет-
тік органдар
Әділет-
мині
Әділетмині
Әділет-
мині (жинақ-
тау), МҚА, орталық және жергі-
лікті мемлекет-
тік  органдар
Әділетмині (жинақтау), МҚА, орталық және жергілікті мемлекеттік атқарушы органдар
Мемлекеттік органдар
Мемлекет-
тік органдар
2007 жылғы ақпан
2007 жылғы наурыз
2007 жылғы  мамыр
2007 жылғы  мамыр
2007 жылғы  мамыр
2007 жылғы  маусым
2007 жылғы  маусым
заң жобасы
Қазақ-
стан Респуб-
ликасы-
ның Прези-
дентіне ұсыныс-
тар
заң жобасы
заң
Қазақстан Респуб-
ликасының  Үкіметі  қаулы-
сының жобасы
Қазақстан Респуб-
ликасының  Үкіметі  қаулысы-
ның жобасы
Норма-
тивтік құқықтық актілер
Норма-
тивтік құқықтық актілер
2.
Халыққа тiкелей қызмет көрсететiн мемлекеттiк органдар мен ұйымдарда мемлекеттiк қызметтер көрсету стандарттарын әзiрлеу және енгізу
iске асыру мерзiмi - 2007-2008 жылдар
Жауапты орындаушы - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
1. Халыққа тiкелей көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту
2. Халыққа тікелей қызметтер көрсететін мемлекеттік
органдармен мен  ұйымдардың мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын әзірлеу және бекітуі
3. ВАК-та халыққа тiкелей
қызметтер көрсететін мемлекеттік органдар мен ұйымдарда мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын әзірлеу қорытындыларын қарау

4. Внедрение
государствен-
ными органами
и организаци-
ями,
оказывающими
услуги
непосредствен-
но населению,
стандартов
предоставления
государствен-
ных услуг с
размещением
соответствую-
щей
информации на
веб-сайтах
государствен-
ных органов
АГС, МЭБП
АГС
(созыв), МЭБП,
центра-
льные и
местные
государ-
ственные
органы
по
перечню
в пункте
2.1.
декабрь 2007
года
с 1
января
2008
года
отчет в Правитель-
ство
Республики
Казахстан,
информация в
Администра-
цию
Президента
Республики
Казахстан
отчет в
Правитель-
ство
Республики
Казахстан
5. Создание в государствен-
ных органах,
оказывающих
услуги
непосредствен-
но населению,
структурных
подразделений
по контролю
за соблюдением
качества пре-
доставления
государствен-
ных услуг
6. Рассмотре-
ние на МВК
итогов
внедрения
стандартов
предоставления
государствен-
ных услуг в
государствен-
ных органах и
организациях,
предоставля-
ющих услуги
непосредствен-
но населению,
и принятие
соответству-
ющих решений
АГС (созыв), МЭБП,
центра-
льные и
местные
государ-
ственные
органы
по
перечню
в пункте
2.1.
АГС, МЭБП
январь 2008
года
декабрь 2008 года
отчет в Правитель-
ство
Республики
Казахстан
отчет в
Правитель-
ство,
информация
в Админист-
рацию
Президента
Республики
Казахстан
3.
Поэтапное проведение
функциональ-
ного анализа
деятельности
государствен-
ных органов
и организаций
срок реализации - первое полугодие 2007 года
ответственный
исполнитель
- Правитель-
ство
Республики
Казахстан,
Агентство
Республики
Казахстан
по делам
государствен-
ной службы
1.1. Разработ-
ка предложений
по проведению
функциональ-
ного анализа
деятельности
государствен-
ных органов и
организаций,
включая
определение
понятий:
- "функции",
"стратегиче-
ские", "регу-
лятивные",
"реализацион-
ные",
"контрольные"
"надзорные"
функции,
"права";
- критериев
разграничения
функций между
государствен-
ныи органами
разных уровней
управления;
основных
принципов
системы
корпоратив-
ного
управления
в государст-
венных
органах
(честность,
прозрачность,
подотчетность,
ответствен-
ность)
2. Рассмотре-
ние предложе-
ний по
проведению
функциональ-
ного анализа
на МВК и
принятие
соответству-
ющих решений
МЭБП
(созыв),
МТСЗН,
АГС
МЭБП
февраль 2007
года
Февраль 2007
года
Проект нормативного правового акта
Отчет в Правитель-
ство и
Админи-
страцию
Президента
Республики
Казахстан
3. Проведение
анализа
функций и
деятельности
государствен-
ных органов и
организаций
на основании
принятых
решений по
проведению
функциональ-
ного анализа
на предмет:
- соответствия
с понятиями
"функции",
"стратегиче-
ские", "регу-
лятивные",
"реализацион-
ные",
"контрольные"
"надзорные"
функции,
"права";
- передачи
несвойствен-
ных государ-
ству функций
в конкурентную
среду;
- исключения
несвойственных
государству
функций;
- дублирования
функций между
государствен-
ными органами
одного и
разных
уровней,
подразделения-
ми одного
государствен-
ного органа и
организаций;
- разграниче-
ния функций
на уровне
республики,
области,
района,
городов
республикан-
ского и
областного
значения,
сельских
округов, сел
(аулов),
поселков
и представле-
ние в МЭБП
результатов
анализа

4. Мемлекеттiк органдардың веб-сайттарын-
да тиiстi  ақпаратты орналастыра отырып, халыққа тiкелей қызметтер көрсететiн мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың мемлекеттiк қызметтер көрсету стандарттарын енгiзу
5. Халыққа тiкелей қызметтер көрсететiн мемлекеттік органдарда мемлекеттiк қызметтер көрсету сапасының сақталуын бақылау жөнiндегi құрылымдық бөлiмшелердi құру
6. BAК-та халыққа тiкелей қызметтер көрсететін мемлекеттiк органдар мен ұйымдарда мемлекеттiк қызметтер көрсету стандарттарын енгiзу қорытындыларын қарау және тиiстi шешiмдер қабылдау
МҚА, ЭБЖМ
2.1-тар-
мақтағы тізбеге сәйкес МҚА, орталық және жергілік-
ті мемлекет-
тік органдар
МҚА, ЭБЖМ
2.1-тармақтағы тізбеге сәйкес МҚА (жинақтау), ЭБЖМ, орталық және жергілікті  мемлекеттік органдар
2.1- тармақта тізбеге сәйкес МҚА (жинақтау), ЭБЖМ, орталық және жергілікті мемлекеттік органдар
МҚА, ЭБЖМ
2007 жылғы тамыз- қыркүйек
2007 жылғы  қазан- қараша
2007 жылғы желтоқсан
2008 жылғы 1 қаңтардан бастап
2008 жылғы қаңтар
2008 жылғы желтоқсан
Қазақ-
стан Респуб-
ликасы Yкiметiнiң қаулысы
Қазақ-
стан Респуб-
ликасының  Үкіме-
тіне есеп
Қазақ-
стан Респуб-
ликасының  Үкіме-
тіне есеп, Қазақ-
стан Республикасы Прези-
дентінің Әкімші-
лігіне ақпарат
Қазақстан Респуб-
ликасының  Үкіме-
тіне есеп
Қазақ-
стан Респуб-
ликасының  Үкіметіне есеп
Қазақ-
стан Респуб-
ликасының  Үкіме-
тіне есеп, Қазақ-
стан Респуб-
ликасы Прези-
дентінің Әкімші-
лігіне ақпарат
3.
Мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың қызметiне кезең-кезеңiмен функционалдық талдау жүргізу
iске асыру мерзiмi - 2007 жылғы бiрiншi жарты жылдық
жауапты орындаушы - Қазақстан Республикасының Үкiметi, Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
1.1 Мыналарды:
- "функциялар", "стратегиялық", "реттеушi",  "iске асыру",  "бақылау",  "қадағалау"  функциялары,   "құқықтар" ұғымдарының  анықтамасын;
- әр түрлi басқару деңгейiндегi мемлекеттiк  органдар арасындағы функциялардың аражігін ажырату өлшемдерін;
- мемлекеттік органдарда корпоративтік басқару жүйесінің негізгі қағидаттарын (шыншылдық,  айқындылық, есептілік, жауапкершілік) қоса алғанда, мемлекеттік  органдар мен ұйымдардың қызметіне функционалдық талдау жүргізу жөніндегі ұсыныстар әзірлеу
2. ВАК-та функционалдық талдау жүргiзу жөнiндегi ұсыныстарды қарау және тиiстi шешiмдер қабылдау
3. Мыналарға:
- "функциялар", "стратегиялық", "реттеушi", "iске асыру", "бақылау", "қадағалау" функциялары, "құқықтар" ұғымдарына сәйкестiгi;
- мемлекетке тән емес функцияларды нақты ортаға беру;
-  мемлекетке тән емес функцияларды болдырмау;
-  бiр және әр түрлi деңгейдегi мемлекеттiк органдар, бiр мемлекеттiк органның және ұйымдардың бөлiмшелерi арасында функциялардың қайталануы;
республика, облыс, аудан, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар, ауылдық округтер,  селолар  (ауылдар), кенттер деңгейiнде функциялардың аражiгiн ажырату және ЭБЖМ-ге талдау нәтижелерiн ұсыну мәнiне функционалдық талдау жүргiзу бойынша қабылданған шешiмдер негiзiнде мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың функциялары мен қызметiне талдау жүргiзу

4. Подготовка
предложений по
функциональ-
ному анализу
на основании
предложений
центральных
и местных
государствен-
ных органов
Центра-
льные и
местные
государ-
ствен-
ные
органы
МЭБП
Февраль 2007
года
март
2007
года
Информация
в МЭБП
Предложения в МВК
5. Рассмотре-
ние на МВК
промежуточных
итогов
функциональ-
ного анализа
деятельности
государствен-
ных органов и
организаций и
внесение
предложений
6. Определение
и утверждение
перечня
нормативных
правовых
актов,
подлежащих
разработке по
результатам
рассмотрения
промежуточных
итогов
функциональ-
ного анализа
деятельности
государствен-
ных органов и
организаций с
учетом
усиления
антикорруп-
ционной
направленности
МЭБП
МЭБП
(созыв),
МЮ, АГС,
центра-
льные
государ-
ствен-
ные и
местные
исполни-тельные
органы
март
2007
года
март
2007
года
Решение МВК
распоряжения Премьер-
Министра
Республики
Казахстан
7. Внесение
Главе
государства
предложений
по результатам
рассмотрения
промежуточных
итогов
функциональ-
ного анализа
деятельности
государствен-
ных органов и
организаций
8. Разработка
и внесение в
Правительство
соответству-
ющих
нормативных
правовых
актов по
результатам
рассмотрения
промежуточных
итогов
функциональ-
ного анализа
МЭБП
МЭБП (созыв), МЮ,
АГС,
государ-
ствен-
ные
органы
апрель 2007
года
май 2007 года
Предложения
Президенту
Республики
Казахстан
нормативные правовые
акты и
информация в
Администра-
цию
Президента
Республики
Казахстан
4.
Совершенст-
вование
структуры
государствен-
ного
управления
на основе
результатов
функциональ-
ного анализа
срок
реализации -
четвертый
квартал 2007
года
ответственный
исполнитель -
Правительство
Республики
Казахстан,
Агентство
Республики
Казахстан по
делам
государствен-
ной службы
1. Изучение
проблем
действующей
структуры
государствен-
ного
управления и
международного
опыта по
совершенст-
вованию
структуры
государствен-
ного
управления
2. Подготовка
предложений по
совершенст-
вованию
структуры
государствен-
ного
управления,
направленных
на усиление
полномочий и самостоятель-
ности
центральных и
местных
государствен-
ных органов в
принятии
управленческих
решений, на
определение
функций (по
видам), прав
государствен-
ных органов и
организаций
на основе
результатов
функциональ-
ного анализа
МЭБП
МЭБП,
МЮ,
АГС
февраль 2007
года
март
2007
года
Предложения
в МВК
3. Рассмотре-
ние МВК
промежуточных
предложений по
совершенст-
вованию
структуры
государствен-
ного
управления и
принятие
решений
4. Внесение Главе
государства
предложений по
совершенст-
вованию
структуры
государствен-
ного
управления
5. Разработка
и внесение в
Правительство соответству-
ющих
нормативных
правовых
актов по
совершенст-
вованию
структуры
государствен-
ного
управления и
типовой
структуры
местных
государствен-
ных органов
МЭБП
МЭБП
МЭБП (созыв), МЮ, АГС
март 2007
года
апрель 2007
года
май
2007 года
Решение МВК
Предложения
Президенту
Республики
Казахстан
нормативные правовые
акты и
информация в
Администра-
цию
Президента
Республики
Казахстан
5.
Обеспечение
оптимальной
численности
работников
государствен-
ных органов и
организаций,
основанной на
результатах
функциональ-
ного анализа
срок
реализации -
четвертый
квартал 2007
года
ответственный
исполнитель -
Правительство
Республики
Казахстан

4. Орталық және
жергiлiктi мемлекеттiк органдардың ұсыныстары негiзiнде функционалдық талдау жөнiнде ұсыныстар дайындау
5. Мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың қызметiн функционалдық талдаудың аралық қорытындыларын BAК-та қарау және ұсыныстар енгiзу
6. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы бағытты күшейтудi ескере отырып, мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың қызметiн функционалдық талдаудың аралық қорытындыларын қарау нәтижелерi бойынша әзiрлеуге жататын нормативтiк құқықтық актiлердiң тiзбесiн айқындау және бекiту
7. Мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың қызметiн функционалдық талдаудың аралық қорытындыларын қарау нәтижелерi жөнiндегi ұсыныстарды Мемлекет басшысына енгiзу
8. Функционалдық талдаудың аралық қорытындыларын қарау нәтижелерi жөнiндегi тиiстi нормативтiк құқықтық актiлердi әзiрлеу және Үкiметке енгізу
ЭБЖМ (жинақтау), Еңбекмині, МҚА
ЭБЖМ
Орталық және жергілікті мемлекеттік органдар
ЭБЖМ
ЭБЖМ
ЭБЖМ (жинақтау), Әділетмині, МҚА, орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар
ЭБЖМ
ЭБЖМ (жинақ-
тау), Әділет-
мині, МҚА, мемлекет-
тік органдар
2007 жылғы ақпан
2007 жылғы ақпан
2007 жылғы ақпан
2007 жылғы наурыз
2007 жылғы наурыз
2007 жылғы наурыз
2007 жылғы сәуір
2007 жылғы мамыр
Норма-
тивтік құқықтық актінің жобасы
Қазақ-
стан Респуб-
ликасы-
ның Үкіметі мен Прези-
денті Әкімші-
лігіне есеп
ЭБЖМ-ге ақпарат
ВАК-қа ұсыныс-
тар
ВАК-тің шешімі
Қазақ-
стан Респуб-
ликасы Премьер- Минис-
трінің өкімі
Қазақ-
стан Респуб-
ликасы-
ның Прези-
дентіне ұсыныс-
тар
нормативтік құқықтық актілер және Қазақ-
стан Респуб-
ликасы Прези-
дентінің Әкімші-
лігіне ақпарат
4.
Функционалдық талдау нәтижелері негізінде мемлекеттік басқару құрылымын жетілдіру
іске асыру мерзімі - 2007 жылғы төртінші тоқсан
жауапты орындаушы - Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
1. Қазiргi мемлекеттiк басқару құрылымының проблемаларын және мемлекеттік басқару құрылымын жетілдіру жөніндегі халықаралық тәжірибені зерделеу
2. Орталық және жергiлiктi  мемлекеттiк органдардың  басқарушылық шешiмдердi  қабылдаудағы өкiлеттiктерi мен  дербестiгiн күшейтуге, функционалдық талдау нәтижелерi негiзiнде мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың функцияларын (түрлерi бойынша), құқықтарын айқындауға бағытталған мемлекеттiк басқару құрылымын жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар дайындау
3. Мемлекеттiк басқару құрылымын жетiлдiру жөнiндегi аралық ұсыныстарды ВАК-та қарау және шешiмдер қабылдау
4. Мемлекеттiк басқару құрылымын жетiлдiру жөнiндегi ұсыныстарды Мемлекет басшысына енгiзу
5. Мемлекеттiк басқару құрылымын жетiлдiру жөнiндегi тиiстi нормативтiк құқықтық актiлердi және жергiлiктi мемлекеттiк органдардың үлгi құрылымын әзiрлеу және Yкiметке енгiзу
ЭБЖМ
ЭБЖМ, Әділет-
мині, МҚА
ЭБЖМ
ЭБЖМ
ЭБЖМ (жинақтау), Әділетмині, МҚА
2007 жылғы ақпан
2007 жылғы наурыз
2007 жылғы наурыз
2007 жылғы сәуір
2007 жылғы мамыр
ВАК-қа ұсыныс-
тар
ВАК-тің шешімі
Қазақстан Респуб-
ликасы-
ның Прези-
дентіне ұсыныстар
Нормативтік құқықтық актілер және Қазақ-
стан Респуб-
ликасы Прези-
дентінің Әкімші-
лігіне ақпарат
5.
Мемлекеттік органдар мен ұйымдар қызметкерлердің функционалдық талдау нәтижелеріне негізделген оңтайлы санын қамтамасыз ету
іске асыру мерзімі - 2007 жылдың төртінші тоқсаны
жауапты орындаушы - Қазақстан Республикасының Үкіметі

1. Анализ
действующего
распределения
численности
государствен-
ных органов и
организаций с
учетом
результатов
функциональ-
ного анализа
2. Выработка
предложений по
сокращению и
перераспреде-
лению
численности
государствен-
ных органов
одного и
разных
уровней и
их структуры
на основе
функциональ-
ного анализа
МЭБП
МЭБП, АГС
февраль 2007
года
март
2007
года
Отчет
Предложения
в МВК
3. Рассмотре-
ние МВК
промежуточных
предложений
по оптимизации
численности
работников
государствен-
ных органов и
организаций и
принятие
решений
4. Внесение
Главе
государства
предложений по
оптимизации
численности
работников
государствен-
ных органов и
организаций
МЭБП
МЭБП
апрель
2007
года
апрель
2007
года
Решение МВК
Предложения
Президенту
Республики
Казахстан
6.
Создание
Центра по
изучению
актуальных
(проблемных)
вопросов
государствен-
ного
управления;
срок
реализации -
первое
полугодие
2007 года
ответственный
исполнитель -
Правительство
Республики
Казахстан
1. Разработка
следующих
предложений
по Центру по
изучению
актуальных
вопросов
государствен-
ного
управления:
- об
организацион-
но-правовой
форме;
- об
уполномочен-
ном государ-
ственном
органе;
- о функциях;
- об
источниках
финансирования
2. Рассмотре-
ние МВК
промежуточных
предложений
по созданию
Центра по
изучению
актуальных
вопросов
государствен-
ного
управления и
принятие
решений
МЭБП
МЭБП
январь
2007
года
январь
2007
года
Предложения
в МВК
Решение МВК
3. Внесение
Главе
государства
предложений
по созданию
Центра по
изучению
актуальных
вопросов
государствен-
ного
управления и
принятие
решений
МЭБП
февраль
2007
года
Предложения
Президенту
Республики
Казахстан
7.
Разработка
системы
ежегодной
оценки и аудита
эффективности
деятельности
центральных
и местных
государствен-
ных органов
срок
реализации -
2007 год
ответственный
исполнитель -
Правительство
Республики
Казахстан
1. Разработка
предложений по
системе
ежегодной
оценки и
аудита
эффективности
деятельности
центральных и
местных
государствен-
ных органов
с учетом
результатов
социологичес-
ких опросов
населения,
общества и
субъектов
бизнеса по
оценке
качества
государствен-
ных услуг
2. Рассмотре-
ние МВК
промежуточных
предложений
по системе
ежегодной
оценки и
аудита
эффективности
деятельности
центральных и
местных
государствен-
ных органов и
принятие
решений
МЭБП
(созыв),
АГС
МЭБП
март
2007
года
апрель
2007
года
Предложения
в МВК
Решения МВК
3. Разработка
и внесение в
Правительство
Республики
Казахстан
соответствую-
щих норматив-
ных правовых
актов по
системе
ежегодной
оценки и
аудита
эффективности
деятельности
центральных и
местных
государствен-
ных органов
и принятие
решений
4. Внедрение
системы
ежегодной
оценки и
аудита
эффективности
деятельности
центральных
и местных
государствен-
ных органов
МЭБП
(созыв),
МЮ,
АГС
МЭБП
октябрь
2007
года
декабрь
2007
года
нормативные
правовые
акты и
информация в
Администра-
цию
Президента
Республики
Казахстан
Информация в
Администра-
цию
Президента
Республики
Казахстан
8.
Разработка и
внедрение
системы
рейтинговой
оценки
деятельности
государствен-
ных органов,
учитывающей
степень
достижения
стратегиче-
ских целей,
качество
предоставле-
ния
государствен-
ных услуг,
эффективность
реализации
программных
документов
и другие
индикаторы
срок
реализации -
первое
полугодие
2007 года
ответственный
исполнитель -
Правительство
Республики
Казахстан

1. Функционалдық талдау нәтижелерiн ескере отырып,  мемлекеттiк    органдар   мен  ұйымдардың санын  қолданыстағы бөлудi талдау
2. Функционалдық талдау  негiзiнде бiр және әр түрлi деңгейдегi мемлекеттiк органдар санын және олардың  құрылымын қысқарту және қайта бөлу жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу
3. ВАК-тың мемлекеттiк органдар мен ұйымдар қызметкерлерiнiң санын оңтайландыру жөнiндегi аралық ұсыныстарды қарауы және шешiмдер шығаруы
4. Мемлекет басшысына мемлекеттiк органдар мен ұйымдар қызметкерлерiнiң санын оңтайландыру жөнiндегі ұсыныстар енгізу
ЭБЖМ
ЭБЖМ, МҚА
ЭБЖМ
ЭБЖМ
2007 жылғы ақпан
2007 жылғы наурыз
2007 жылғы сәуір
2007 жылғы сәуір
Есеп
ВАК-қа ұсыныс-
тар
ВАК-тің шешімі
Қазақстан Респуб-
ликасы-
ның Прези-
дентіне ұсыныс-
тар
6.
Мемлекеттік басқарудың өзекті (проблемалық) мәселелерін зерделеу жөнінде орталық құру
іске асыру мерзімі - 2007 жылдың бірінші жарты жылдығы
жауапты орындаушы  - Қазақстан Республикасының Үкіметі
1. Мемлекеттiк басқарудың өзектi мәселелерiн зерделеу  жөнiнде орталық бойынша мынадай ұсыныстар әзiрлеу:
- ұйымдық-құқық-
тық нысаны туралы;
- уәкілетті мемлекеттік орган туралы;
- функциялары туралы;
- қаржыландыру көздерi туралы.
2. ВАК-тың Мемлекеттiк басқарудың өзектi мәселелерiн зерделеу жөнiнде орталық құру бойынша аралық ұсыныстарды қарауы және шешiмдер қабылдауы
3. Мемлекет басшысына Мемлекеттiк басқарудың өзектi мәселелерiн зерделеу жөнiнде орталық құру бойынша ұсыныстар енгiзу
ЭБЖМ
ЭБЖМ
ЭБЖМ
2007 жылғы қаңтар
2007 жылғы қаңтар
2007 жылғы ақпан
ВАК-қа ұсыныс-
тар
ВАК-тің шешімі
Қазақ-
стан Респуб-
ликасы-
ның Прези-
дентіне ұсыныс-
тар
7.
Орталық және жергілікті мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін жыл сайын бағалау және оның аудиті жүйесін әзірлеу
іске асыру мерзімі - 2007 жыл
жауапты орындаушы  - Қазақстан Республикасының Үкіметі
1. Мемлекеттiк қызметтердiң сапасын бағалау бойынша халыққа, қоғамға және бизнес субъектiлерiне жүргiзiлген әлеуметтану сауалнама-
ларының қорытындыларын ескере  отырып, орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдар қызметiнiң тиiмдiлiгiн жыл сайын бағалау және оның аудитi жүйесi жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу
2. Орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдар қызметiнiң тиiмдiлiгiн жыл сайынғы бағалау мен оның аудитi жүйесi жөнiндегi аралық ұсыныстарды BAК-тың қарауы және шешiмдер қабылдау
3. Орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдар қызметiнiң тиiмдiлiгiн жыл сайынғы бағалау мен оның аудитi жүйесi жөнiндегi тиiстi нормативтiк құқықтық актiлердi әзiрлеу және Қазақстан Республикасы-
ның Yкiметiне енгiзу және шешiмдер қабылдау
4. Орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдар қызметiнiң тиiмдiлiгiн жыл сайынғы бағалау мен оның аудитi жүйесiн енгiзу
ЭБЖМ (жинақтау), МҚА
ЭБЖМ
ЭБЖМ (жинақтау) Әділетмині, МҚА
ЭБЖМ
2007 жылғы наурыз
2007 жылғы сәуір
2007 жылғы қазан
2007 жылғы желтоқсан
ВАК-қа ұсыныс-
тар
ВАК-тің шешім-
дері
норма-
тивтік құқықтық және Қазақ-
стан Респуб-
ликасы Прези-
дентінің Әкімші-
лігіне ақпарат
Қазақ-
стан Респуб-
ликасы Прези-
дентінің Әкімші-
лігіне ақпарат
8.
Стратегиялық мақсаттарға қол жеткізу дәрежесін, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын, бағдарламалық құжаттарды іске асыру тиімділігін және басқа да көрсеткіштерді ескеретін мемлекеттік органдардың қызметін рейтингілік бағалау жүйесін әзірлеу және енгізу
іске асыру мерзімі - 2007 жылғы бірінші жарты жылдық
жауапты орындаушы - Қазақстан Республикасының Үкіметі

1. Разработка
предложений
по оценке
эффективности
государствен-
ных,
отраслевых,
бюджетных
программ
(далее -
программы)
на стадиях
разработки,
планирования
бюджета,
реализации и
контроля за
реализацией
2. Рассмотре-
ние МВК
промежуточных
предложений по
оценке
эффективности
программ и
принятие
решений
МЭБП
МЭБП
март
2007
года
март
2007
года
Предложения
в МВК
Решение МВК
3. Проведение
оценки
эффективности
действующих
программ на
предмет
соответствия:
- их целей с целями
стратегической
задачи по
вхождению
страны в
количество
пятидесяти
наиболее
конкурентоспо-
собных стран
мира;
- их задач с
их целями;
их меропри-
ятий с их
задачами.
4. Подготовка
предложений по
оптимизации
количества
государствен-
ных, отрасле-
вых программ
и внесение
изменений и
дополнений в
действующие
программы с
учетом
результатов
оценки их
эффективности
на стадиях
разработки,
планирования
бюджета,
реализации и
контроля за
их реализацией
и обсуждение
предложений
на МВК
МЭБП, центра-
льные
государ-
ствен-
ные
органы
МЭБП, центра-
льные
государ-
ствен-
ные
органы
апрель
2007
года
апрель
2007
год
Предложение
в МВК
Решение МВК
5. Внесение
Главе
государства
предложений
по оптимизации
количества
государствен-
ных программ
и принятие
соответству-
ющих решений
6. Внесение
изменений и
дополнений в
действующие
программы с
учетом
результатов
оценки их
эффективности
на стадиях
разработки,
планирования
бюджета,
реализации и
контроля за их
реализацией и
предложений
на МВК
МЭБП,
цент-
ральные
государ-
ственные
органы
МЭБП,
цент-
ральные
государ-
ственные
органы
май
2007
года
май
2007
года
Предложения
Президенту
Республики
Казахстан с
проектами
нормативных
правовых
актов
нормативные
правовые
акты и
информация в
Правитель-
ство
Республики
Казахстан
7. Разработка
предложений
по системе
рейтинговой
оценки
деятельности
государствен-
ных органов
8. Рассмотре-
ние МВК
промежуточных
предложений
по системе
рейтинговой
оценки
деятельности
государствен-
ных органов и
принятие
решений
МЭБП
МЭБП
январь
2007
года
февраль
2007
года
Предложения
в МВК
Решение МВК
9. Разработка
и внесение в
Правительство
Республики
Казахстан
соответству-
ющих
нормативных
правовых
актов по
системе
рейтинговой
оценки
деятельности
государствен-
ных органов и
принятие
решений
10. Внедрение
системы
рейтинговой
оценки
деятельности
государствен-
ных органов,
учитывающей
степень
достижения
стратегических
целей,
качество
предоставления государствен-
ных услуг,
эффективность
реализации
программных
документов и
другие
индикаторы
МЭБП
(созыв),
МЮ, АГС
МЭБП
июнь
2007 г.
июнь
2007
года
нормативные
правовые
акты и
информация в
Администра-
цию
Президента
Республики
Казахстан
Информация в
Администра-
цию
Президента и
Правитель-
ство
Республики
Казахстан
9.
Регулярное
проведение
социологиче-
ских опросов
населения по
оценке
качества
государствен-
ных услуг
Срок
реализации
- начиная с
2008 года
Ответственный
исполнитель -
Агентство
Республики
Казахстан
по делам
государствен-
ной службы

1. Бюджеттi әзiрлеу, жоспарлау, iске асыру және оның iске асырылуын бақылау сатыларында мемлекеттiк, салалық, бюджеттiк бағдарлама-
лардың (бұдан әрi - бағдарламалар) тиiмдiлiгiн  бағалау  жөнiнде ұсыныстар  әзiрлеу
2. Бағдарламалардың тиiмдiлiгiн бағалау жөнiндегi аралық ұсыныстарды ВАК-тың қарауы және шешiмдер қабылдау
3. Қолданыстағы бағдарлама-
лардың тиiмдiлiгiн мыналарға сәйкестiгi мәнiне бағалауды жүргiзу:
- олардың мақсаттарының елдiң әлемнiң бәсекеге барынша қабiлеттi елдер қатарына кiруi жөнiндегi стратегиялық мақсаттарға;
- олардың мiндеттерiнiң олардың мақсаттарына;
олардың iс-шараларының олардың мiндеттерiне.
4. Мемлекеттiк, салалық бағдарлама-
лардың санын оңтайландыру жөнiнде ұсыныстар дайындау және бюджеттi әзiрлеу, жоспарлау, iске асыру және олардың iске асырылуын бақылау сатыларында олардың тиiмдiлiгiн бағалау   нәтижелерiн   ескере отырып, қолданыстағы бағдарлама-
ларға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу және ұсыныстарды ВАК-та талқылау
5. Мемлекет басшысына мемлекеттiк бағдарламалардың санын оңтайландыру жөнiнде ұсыныстар енгiзу және тиiстi шешiмдер қабылдау
6. Бюджеттi әзiрлеу, жоспарлау, iске асыру және олардың iске асырылуын бақылау сатыларында олардың тиiмдiлiгiн бағалау нәтижелерiн ескере отырып, қолданыстағы бағдарламаларға өзгерiстер мен толықтырулар және ВАК-қа ұсыныстар енгiзу
7. Мемлекеттiк органдардың қызметiн рейтингiлiк бағалау жүйесi жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу
8. Мемлекеттiк органдардың қызметiн рейтингiлiк бағалау жүйесi жөнiндегi аралық ұсыныстарды BAК-тың қарауы және шешiмдер қабылдау
9. Мемлекеттiк органдардың қызметiн рейтингiлiк бағалау жүйесi жөнiнде тиісті нормативтік құқықтық актілер әзірлеу және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізу және шешімдер қабылдау
10. Стратегиялық мақсаттарға қол жеткiзу дәрежесiн, мемлекеттiк қызметтер көрсету сапасын, бағдарламалық құжаттарды iске асыру  тиiмдiлігін және басқа да көрсеткiштердi ескеретiн мемлекеттік органдардың қызметiн рейтингiлiк бағалау жүйесiн енгiзу
ЭБЖМ
ЭБЖМ
ЭБЖМ, орталық мемлекет-
тік органдар
ЭБЖМ, орталық мемлекеттік органдар
ЭБЖМ, орталық мемлекеттік органдар
ЭБЖМ, орталық мемлекеттік органдар
ЭБЖМ
ЭБЖМ
ЭБЖМ (жинақ-
тау), Әділет-
мині, МҚА
ЭБЖМ
2007 жылғы наурыз
2007 жылғы наурыз
2007 жылғы сәуір
2007 жылғы сәуір
2007 жылғы мамыр
2007 жылғы мамыр
2007 жылғы қаңтар
2007 жылғы ақпан
2007 жылғы маусым
2007 жылғы маусым
ВАК-қа ұсыныс-
тар
ВАК-тың шешімі
ВАК-қа ұсыныс-
тар,
ВАК-тың шешімі
Норма-
тивтік құқықтықактілер-
дің жобала-
ры мен Қазақ-
стан Респуб-
ликасы-
ның Прези-
дентіне ұсыныс-
тар
норма-
тивтік құқықтықактілер және Қазақ-
стан Респуб-
ликасы-
ның Үкіме-
тіне ақпарат
ВАК-қа ұсыныс-
тар
ВАК-тың шешімі
норма-
тивтік құқықтықактілер және Қазақстан Респуб-
ликасы Прези-
дентінің Әкімші-
лігіне ақпарат
Қазақстан
Респуб-
ликасы Прези-
дентінің Әкімші-
лігіне және Үкіме-
тіне ақпaрат
9.
Мемлекеттiк қызметтердiң сапасын бағалау бойынша халыққа әлеуметтану сауалнамаларын тұрақты жүргiзу
iске асыру мерзiмi - 2008 жылдан бастап
жауапты орындаушы - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi

1. Проведение
социологиче-
ских опросов
населения по
оценке
качества
государствен-
ных услуг
согласно
перечню
государствен-
ных услуг
АГС
1 раз
в полу-
годие,
начиная с 2008
года
Публикация в
средствах
массовой
информации,
включая
публикацию
на веб-сайтах,
в общедос-
тупных
телеком-
муникацион-
ных сетях
10.
Поэтапное
внедрение
"электронного
Правитель-
ства"
срок реализации -
2007-2008
годы
ответственный
исполнитель -
Правительство
Республики
Казахстан
1. Анализ
хода
реализации
Государствен-
ной программы
"электронного
Правительства"
2. Рассмотре-
ние МВК
предложений,
схемы и плана
внедрения
"электронного
Правительства"
АИС, центра-
льные
и мест-
ные
исполни-
тельные
органы
АИС
февраль
2007
года
март
2007
года
Отчет в МВК
Решение МВК
3. Внесение
изменений и
дополнений
в Государ-
ственную
программу
"электронного
Правительства"
4. Поэтапное
внедрение
"электронного
Правительства" в соответствии
с планом
внедрения
АИС
АИС, центра-
льные и
местные
исполни-
тельные
органы
апрель
2007
года
согласно
плану
внедре-
ния
Проект
нормативного
правового
акта
информация в
Администра-
цию
Президента,
Правитель-
ство
Республики
Казахстан и
МЭБП
11.
Разработка
Стратегиче-
ского плана
управления
и  повышения
квалификации
государствен-
ных служащих
срок
реализации - 2007 год
ответственный
исполнитель -
Правительство
Республики
Казахстан,
Агентство
Республики
Казахстан по
делам государствен-
ной службы
1. Разработка
предложений по
разработке
Стратегиче-
ского плана
управления,
основанных на
принципах
корпоративного
управления, и
направленность
деятельности
на достижение
стратегических целей и задач
социально-
экономического
развития и
устойчивого
роста
экономики
2. Разработка
предложений по
повышению
квалификации
государствен-
ных служащих
МЭБП,
АГС
АГС,
МЭБП
февраль
2007
года
февраль
2007
года
Информация
в МЭБП
Предложения
на МВК
3. Рассмотре-
ние МВК
предложений
по разработке
Стратегиче-
ского плана
управления и
повышению
квалификации
государствен-
ных служащих
и принятие
решений
4. Разработка
и внесение
в Правитель-
ство
Республики
Казахстан
соответству-
ющих
нормативных
правовых
актов по
разработке
Стратегиче-
ского плана
управления,
повышению
квалификации
государствен-
ных служащих
и принятие
решений
МЭБП,
АГС
МЭБП,
АГС,
МЮ
февраль
2007
года
март
2007
года
Решение МВК
нормативные правовые
акты и
информация в
Администра-
цию
Президента
Республики
Казахстан
12.
Разработка
предложений
по совершен-
ствованию
системы
оплаты
труда
работников
государствен-
ных органов и
организаций
срок
реализации -
первый
квартал 2007
года
ответственный
исполнитель -
Правительство
Республики
Казахстан
1. Изучение
международного
опыта по
системе
оплаты труда
работников
государствен-
ных органов
и организаций
и влияющие на
нее механизмы
2. Разработка
предложения по
совершенство-
ванию системы
оплаты труда
работников
государствен-
ных органов и
организаций,
основанной на
принципах
системы
корпоративного
управления в
государствен-
ных органах,
и расчет
средств,
необходимых
для принятия
системы

1. Мемлекеттiк қызметтердiң тiзбесiне сәйкес мемлекеттiк  қызметтердiң сапасын бағалау бойынша халыққа әлеуметтану  сауалнамаларын жүргiзу
МҚА
2008 жылдан бастап жарты жылда 1 рет
Веб-сайттарда, жалпыға қолже-
тiмдi
телеко-
ммуника-
ция желі-
лерінде жариялауды қоса алғанда, бұқара-
лық ақпарат құрал-
дарында
жариялау
10.
"Электрондық Үкiметтi" кезең- кезеңмен енгiзу
iске асыру мерзiмi - 2007 -2008 жылдар
жауапты орындаушы - Қазақстан Республикасының Үкіметі
1. "Электрондық Үкiмет" мемлекеттiк бағдарлама-
сының iске асырылу барысын талдау
2. Ұсыныстарды, "электрондық Үкiметтi" енгiзу схемасы мен жоспарын BAК-та қарау
3. "Электрондық Үкiмет" мемлекеттiк бағдарламасына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу
4. "Электрон-
дық Үкiметтi" енгiзу жоспарына сәйкес кезең- кезеңмен  енгiзу
АБА, орталық және жергiлiк-
тi атқарушы органдар
АБА
АБА
АБА, орталық және жергілікті атқарушы органдар
2007 жылғы ақпан
2007 жылғы наурыз
2007 жылғы сәуiр
енгiзу жоспарына сәйкес
ВАК-қа есеп
ВАК-тың шешiмi
Норма-
тивтiк құқықтық актiнiң жобасы
Қазақстан Респуб-
ликасы Прези-
дентiнiң Әкiмшi-
лiгiне, Үкiме-
тiне және ЭБЖМ-ге ақпарат
11.
Стратегиялық басқару және мемлекеттiк қызметшiлердiң бiлiктiлiгiн арттыру жоспарын әзiрлеу
iске асыру мерзiмi - 2007 жыл
жауапты орындаушы - Қазақстан Республикасының Үкiметi, Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
1. Корпоративтiк басқару қағидаттарына және қызметтiң әлеуметтiк- экономикалық даму мен экономиканың орнықты өсуiнiң стратегиялық мақсаттары мен мiндеттерiне қол жеткiзуге бағытталуына негiзделген Стратегиялық басқару жоспарын әзiрлеу жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу
2. Мемлекеттiк қызметшiлердiңбiлiктiлiгiн арттыру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу
3. BAК-тың Стратегиялық басқару жоспарын әзiрлеу және мемлекеттiк қызметшiлердiң бiлiктiлiгiн арттыру жөнiндегi ұсыныстарды қарауы және шешiм қабылдауы
4. Стратегиялық басқару жоспарын әзiрлеу, мемлекеттiк қызметшiлердiң бiлiктiлiгiн арттыру жөнiндегi тиiстi нормативтiк құқықтық актiлердi әзiрлеу және Қазақстан Республикасының Yкiметiне енгiзу және шешiм қабылдау
ЭБЖМ, МҚА
МҚА, ЭБЖМ
ЭБЖМ, МҚА
ЭБЖМ, МҚА, Әдiлетминi
2007 жылғы ақпан
2007 жылғы ақпан
2007 жылғы ақпан
2007 жылғы наурыз
ЭБЖМ-ге ақпарат
ВАК-қа ұсыныстар
ВАК-тың шешiмi
Норма-
тивтiк құқықтықактiлер және Қазақстан Респуб-
ликасы Прези-
дентiнiң Әкiмшi-
лiгiне ақпарат
12.
Мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу   жүйесiн жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу
iске асыру мерзiмi - 2007 жылғы бiрiншi тоқсан
жауапты орындаушы - Қазақстан Республикасының Үкiметi
1. Мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың қызметкерлерiне еңбек ақы төлеу жүйесi жөнiндегi халықаралық тәжiрибенi және оған әсер ететiн тетiктердi зерделеу
2. Мемлекеттiк органдардағы корпоративтiк басқару жүйесiнiң қағидаттарына негiзделген мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесiн жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу және жүйенi қабылдау үшiн қажеттi қаражатты есептеу

3. Рассмотре-
ние МВК
промежуточных
предложений по
совершенство-
ванию системы
оплаты труда
работников
государствен-
ных органов и
организаций и
принятие
промежуточных
решений
МЭБП,
АГС,
МТСЗН
МЭБП,
АГС,
МТСЗН
МЭБП,
АГС,
МТСЗН
январь
2007
года
февраль
2007
года
февраль
2007
года
Предложения
в МВК
Решение МВК
4. Внесение
Главе
государства
предложений по
совершенство-
ванию системы
оплаты труда
работников
государствен-
ных органов и
организаций
5. Разработка
соответству-
ющих
нормативных и
правовых
актов по
совершенство-
ванию системы
оплаты труда
работников
государствен-
ных органов и
организаций
МЭБП,
АГС,
МТСЗН
МЭБП,
АГС,
МТСЗН
март
2007
года
апрель
2007
года
Предложения
Президенту
Республики
Казахстан
нормативные
правовые
акты и
информация в
Администра-
цию
Президента
Республики
Казахстан
13.
Создание
системы оцен-
ки качества
работы госу-
дарственных
служащих
срок
реализации -
четвертый
квартал 2007
года
ответственный
исполнитель -
Правительство
Республики
Казахстан.
1. Разработка
предложений по
системе оценки
качества
работы
государствен-
ных служащих
2. Рассмотре-
ние МВК
предложений
по системе
оценки
качества
работы
государствен-
ных служащих
и принятие
решений
АГС,
МЭБП
МЭБП,
АГС
февраль
2007
года
февраль
2007
года
Предложения
в МВК
Решение МВК
3. Разработка
и внесение в
Правительство
Республики
Казахстан
соответству-
ющих
нормативных
правовых актов по
системе оценки
качества
работы
государствен-
ных служащих
и принятие
решений
4. Внедрение
системы оценки
качества
работы
государствен-
ных служащих
АГС,
МЮ,
МЭБП
АГС
март
2007
года
декабрь
2007
года
нормативные правовые
акты и
информация в
Администра-
цию
Президента
Республики
Казахстан
Информация в
Администра-
цию
Президента,
Правитель-
ство
Республики
Казахстан,
МЭБП
14.
Совершенст-
вование
бюджетного
планирования
в целях
предоставле-
ния большей
самостоятель-
ности
администрато-
рам бюджетных
программ
и усиления их
ответствен-
ности за
достижение
конечных
результатов
срок
реализации -
2007-2008 года
ответственный исполнитель -
Правительство
Республики
Казахстан
1. Подготовка
предложений
по совершенст-
вованию
экономической,
бюджетной
политики,
направляемой
на реализацию
стратегических и среднесроч-
ных задач
социально-
экономического
развития
республики и
устойчивого
роста кон-
курентоспо-
собности
экономики
на принципах
корпоративного
управления в
государствен-
ных органах и
организациях
2 . Подготовка
предложения
по совершен-
ствованию
процедур
по бюджетному
планированию
на следующих
принципах:
- гармониза-
ции со
стратегиче-
скими, средне-
срочными
целями,
задачами
социально-
экономического
развития
республики и
устойчивого
роста конку-
рентоспособ-
ности
экономики;
- достижения
конечных
результатов и
целевых
индикаторов,
соответству-
ющих
индикаторам
стратегиче-
ских,
среднесрочных
задач социально-
экономического
развития
республики и
устойчивого
роста
конкуренто-
способности
экономики;
- корпоратив-
ного
управления;
- предоставле-
ния большей
самостоятель-
ности
администрато-
рам бюджетных
программ;
- достижения
объективности
формирования
текущих и
капитальных
расходов
государствен-
ных органов и
организаций;
- интеграции
процедур по
разработке и
исполнению
бюджета;
повышения
производитель-
ности труда
на этапе
бюджетного
планирования
с оптимальным
использованием
информационных
систем

3. ВАК-тың мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесiн жетiлдiру жөнiндегi аралық ұсыныстарды қарауы және аралық шешiмдер қабылдауы
4. Мемлекет басшысына мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесiн жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар енгiзу
5. Мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесiн жетiлдiру жөнiндегi тиiстi нормативтiк және құқықтық актiлердi әзiрлеу
ЭБЖМ, МҚА, Еңбекминi
ЭБЖМ, МҚА, Еңбекминi
ЭБЖМ, МҚА, Еңбекминi
ЭБЖМ, МҚА, Еңбекминi
ЭБЖМ, МҚА, Еңбекминi
2007 жылғы  қаңтар
2007 жылғы ақпан
2007 жылғы ақпан
2007 жылғы наурыз
2007 жылғы сәуiр
ВАК-қа ұсыныс-
тар
ВАК-тың шешiмi
Қазақстан Респуб-
ликасы-
ның Прези-
дентiне ұсыныс-
тар
Нормативтiк құқықтықактiлер және Қазақ-
стан Респуб-
ликасы Прези-
дентiнiң Әкiмшi-
лiгiне ақпарат
13.
Мемлекеттiк қызметшiлер жұмысының сапасын бағалау жүйесiн құру
iске асыру мерзiмi - 2007 жылғы төртiншi тоқсан
жауапты орындаушы - Қазақстан Республикасының Үкiметi
1. Мемлекеттiк қызметшiлер жұмысының сапасын бағалау жүйесi жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу
2. ВАК-тың мемлекеттiк қызметшiлер жұмысының сапасын бағалау жүйесi жөнiндегi ұсыныстарды қарауы және шешiмдер қабылдау
3. Мемлекеттiк қызметшiлер жұмысының сапасын бағалау жүйесi жөнiндегi тиiстi нормативтiк құқықтық актiлердi әзiрлеу және Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзу және шешiмдер қабылдау
4. Мемлекеттiк қызметшiлер жұмысының сапасын бағалау жүйесiн енгiзу
МҚА, ЭБЖМ
ЭБЖМ, МҚА
МҚА, Әдiлетминi, ЭБЖМ
МҚА
2007 жылғы ақпан
2007 жылғы ақпан
2007 жылғы наурыз
2007 жылғы желтоқсан
ВАК-қа ұсыныс-
тар
ВАК-тың шешiмi
Норма-
тивтiк құқықтық актiлер және Қазақ-
стан Респуб-
ликасы Прези-
дентiнiң Әкiмшi-
лiгiне ақпарат
Қазақстан Респуб-
ликасы Прези-
дентiнiң Әкiмшi-
лiгiне, Үкiме-
тiне,  ЭБЖМ-ге ақпарат
14.
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiне көбiрек дербестiк беру және олардың түпкi нәтижелерге қол жеткiзу үшiн жауапкершiлiгiн күшейту мақсатында бюджеттiк жоспарлауды жетiлдiру
iске асыру мерзiмi - 2007-2008 жылдар
жауапты орындаушы - Қазақстан Республикасының Yкiметi
1.  Республиканың әлеуметтiк- экономикалық дамуының және мемлекеттiк органдар мен ұйымдардағы корпоративтiк басқару қағидаттарында экономиканың бәсекеге қабiлеттiлiгiн орнықты арттырудың стратегиялық және орта мерзiмдi мiндеттерiн iске асыруға бағытталатын экономикалық, бюджет саясатын жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар дайындау
2. Мынадай қағидаттарында бюджеттiк жоспарлау бойынша рәсiмдердi жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар дайындау:
- стратегиялық, орта мерзiмдi мақсаттармен,  республиканың әлеуметтiк-экономикалық  даму және экономиканың бәсекеге қабiлеттiлiгiн орнықты арттыру мiндеттерiмен үйлестiру;
- республиканың  әлеуметтiк- экономикалық дамуының және экономиканың бәсекеге қабiлеттiлiгiн орнықты арттырудың стратегиялық, орта мерзiмдi мiндеттерiнiң индикаторларына сәйкес келетiн түпкi нәтижелерге және мақсатты индикаторларға қол жеткiзу;
- корпоративтiк басқару;
- бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiне көбiрек дербестiк беру;
- мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың ағымдағы және күрделi шығыстарын
қалыптастырудың объективтiлiгiне қол жеткiзу;
- бюджеттi әзiрлеу және атқару жөнiндегi рәсiмдердi ықпалдастыру;
- ақпараттық жүйелердi оңтайлы қолданып, бюджеттiк жоспарлау кезеңiнде еңбек өнiмдiлiгiн арттыру.

3. Подготовка
предложений
по совершен-
ствованию
системы
межбюджетных
отношений на
принципах
получения
жителями
республики
разных
регионов
одинакового
объема благ и
государствен-
ных услуг и
стимулирования
деятельности
местных
исполнительных
органов с
учетом
развития
экономики
соответству-
ющего региона
МЭБП
МЭБП
МЭБП
февраль
2007
года
февраль
2007
года
март
2007
года
Предложения
Предложения
Предложения
4. Обсуждение
предложений
по совершен-
ствованию
системы
межбюджетных
отношений с
местными
исполнитель-
ными органами
5. Подготовка
предложения
по совершен-
ствованию
процедур
исполнения
бюджета на
следующих
принципах:
- корпоратив-
ного
управления в
государствен-
ных органах и
организациях;
- предоставле-
ния большей
самостоятель-
ности админис-
траторам
бюджетных
программ и
усиление их
ответствен-
ности за
достижение
конечных
результатов
реализуемых
программ;
- исключения
дублирующих
действий в
процедурах
исполнения
бюджета
внутри
государствен-
ного органа,
между ними;
- повышения
производитель-
ности труда
на этапе
исполнения
бюджета с
оптимальным
использованием
информационных
систем
МЭБП,
МФ,
местные
исполни-
тельные
органы
МЭБП
март
2007
года
март
2007
года
Предложения
Предложения
6. Рассмотре-
ние МВК
промежуточных
предложений
по совершен-
ствованию
бюджетного
планирования
7. Разработка
методики
межбюджетных
отношений с
учетом:
- результатов
функционально-
го анализа по
разграничению
функций между
уровнями
государствен-
ного
управления;
- стимулирова-
ния развития
регионов,
центров
экономического
роста регионов
и оценки
эффективности
деятельности
местных испол-
нительных
органов;
- совершенст-
вования
оплаты труда
работников
бюджетной
сферы
МЭБП
МЭБП
март
2007
года
март
2007
года
Решение МВК
Проект
методики
8. Обсуждение
методики с
представите-
лями местных
исполнительных
органов и
доработка с
учетом их
предложений
9. Рассмотре-
ние МВК
промежуточных
предложений по
совершенство-
ванию методики
межбюджетных
отношений и
принятие
решений
МЭБП
МЭБП,
местные
испол-
нитель-
ные
органы
март
2007
года
март
2007
года
Предложения
в МВК
Решение МВК
10. Внесение
Главе
государства
предложений по
совершенство-
ванию системы
межбюджетных
отношений
11. Разработка
и внесение
в Правитель-
ство
Республики
Казахстан
соответст-
вующих
нормативных и
правовых актов
по совершен-
ствованию
бюджетного
планирования
МЭБП
МЭБП
март
2007
года
март
2007
года
Предложения
Президенту
Республики
Казахстан
нормативные
правовые
акты и
информация в
Администра-
цию
Президента
Республики
Казахстан
15.
Разработка
законопроекта
и введение в
центральных
государствен-
ных органах
высшей адми-
нистративной
должности
Генерального
директора
срок
реализации -
первый
квартал
2007 года
ответственный
исполнитель -
Агентство
Республики
Казахстан
по делам
государствен-
ной службы,
Правительство
Республики
Казахстан.

3. Республиканың әр түрлi өңiрлерi тұрғындарының бiрдей игiлiктер мен мемлекеттiк қызметтер көлемiн алу және тиiстi өңiр экономикасының дамуын ескере отырып, жергiлiктi атқарушы органдар қызметiн ынталандыру қағидаттарында бюджетаралық қатынастар жүйесiн жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу
4. Бюджет аралық қатынастар жүйесiн жетiлдiру жөнiндегi ұсыныстарды жергiлiктi атқарушы органдармен талқылау
5. Мынадай қағидаттарда бюджеттi атқару рәсiмдерiн жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар дайындау:
- мемлекеттiк органдар мен ұйымдардағы корпоративтiк басқару;
- бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiне көбiрек дербестiк беру және олардың түпкi нәтижелерге қол жеткiзу үшiн жауапкершiлiгiн күшейту;
- мемлекеттiк органның iшiнде, олардың арасында бюджеттi атқару рәсiмдерiнде қайталама iс-қимылдарды болдырмау;
- ақпараттық жүйелердi оңтайлы қолданып, бюджеттi атқару кезеңiнде еңбек өнiмдiлiгiн арттыру.
6. BAК-тың бюджеттiк жоспарлауды жетiлдiру жөнiндегi аралық ұсыныстарды қарауы
7. Мыналарды ескере отырып, бюджетаралық қатынастар әдiстемесiн әзiрлеу:
- мемлекеттiк басқару деңгейлерi арасындағы функциялардың аражiгiн ажырату жөнiндегi функционалдық талдау нәтижелерiн;
- өңiрлердiң, өңiрлердiң экономикалық өсу орталықтарының дамуын ынталандыруды және жергiлiктi атқарушы  органдар  қызметiнiң тиiмдiлiгiн бағалауды;
- бюджеттiк сала қызметкерле-
рiнiң еңбегiне ақы төлеудi жетiлдiрудi.
8. Әдiстеменi жергiлiктi атқарушы органдардың өкiлдерiмен талқылау және олардың ұсыныстарын ескере отырып пысықтау
9. BAК-тың бюджетаралық қатынастар әдiстемесiн жетiлдiру жөнiндегi аралық ұсыныстарды қарауы және шешiм қабылдауы
10. Мемлекет басшысына бюджетаралық қатынастар жүйесiн жетiлдiру жөнiнде  ұсыныстар енгiзу
11. Бюджеттiк жоспарлауды жетiлдiру жөнiнде тиiстi нормативтiк және құқықтық актiлер әзiрлеу және Қазақстан Республикасы-
ның Үкiметiне енгiзу
ЭБЖМ
ЭБЖМ
ЭБЖМ
ЭБЖМ, Қаржыминi, жергiлiктi атқарушы органдар
ЭБЖМ
ЭБЖМ
ЭБЖМ
ЭБЖМ
ЭБЖМ, жергi-
лiктi атқарушы органдар
ЭБЖМ
ЭБЖМ
2007 жылғы ақпан
2007 жылғы ақпан
2007 жылғы наурыз
2007 жылғы наурыз
2007 жылғы наурыз
2007 жылғы наурыз
2007 жылғы наурыз
2007 жылғы наурыз
2007 жылғы наурыз
2007 жылғы наурыз
2007 жылғы наурыз
Ұсыныстар
Ұсыныстар
Ұсыныстар
Ұсыныстар
Ұсыныстар
BAК-тың шешiмi
Әдiстеме жобасы
ВАК-қа ұсыныс-
тар
ВАК-тың шешiмi
Қазақстан Респуб-
ликасының Прези-
дентiне ұсыныс-
тар
Нормативтiк құқықтық актiлер және Қазақстан Респуб-
ликасы Прези-
дентiнiң Әкiмшi-
лiгiне ақпарат
15.
Заң жобасын әзiрлеу және орталық мемлекеттiк органдарда Бас директор деген жоғары әкiмшiлiк лауазым енгiзу
іске асыру мерзiмi - 2007 жылғы бiрiншi тоқсан
жауапты орындаушы - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi, Қазақстан Республикасының Үкiметi