Об утверждении Правил субсидирования ставки вознаграждения (интереса) по кредитам, выдаваемым банками второго уровня предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции на пополнение их оборотных средств
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 февраля 2007 года N 135
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 декабря 2006 года "О республиканском бюджете на 2007 год", в целях государственной поддержки предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования ставки вознаграждения (интереса) по кредитам, выдаваемым банками второго уровня предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции на пополнение их оборотных средств.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 февраля 2007 года N 135
Правила
субсидирования ставки вознаграждения (интереса) по кредитам,
выдаваемым банками второго уровня предприятиям по переработке
сельскохозяйственной продукции на пополнение
их оборотных средств
1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования ставки вознаграждения (интереса) по кредитам, выдаваемым банками второго уровня предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции на пополнение их оборотных средств (далее - Правила), разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 8 декабря 2006 года " О республиканском бюджете на 2007 год", от 8 июля 2005 года " О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и определяют порядок и условия субсидирования ставки вознаграждения (интереса) (далее - субсидирование) по кредитам (далее - кредит), выдаваемым банками второго уровня предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции на пополнение их оборотных средств для производственных целей (переработки).
2. Субсидирование является мерой поддержки развития предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции и осуществляется для частичного удешевления суммы платежей, уплачиваемых заемщиками банкам в качестве вознаграждения по кредитам.
3. Субсидирование осуществляется за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2007 год (далее - средства) по подпрограмме 107 "Субсидирование ставки вознаграждения (интереса) по кредитам, выдаваемым банками второго уровня предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции на пополнение их оборотных средств" программы 006 "Государственная поддержка развития агропромышленного комплекса" (далее - программа).

Екiншi деңгейдегi банктер ауыл шаруашылығы өнiмiн қайта өңдейтiн кәсiпорындарға олардың айналым қаражатын толықтыруға беретiн кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21 ақпандағы N 135 Қаулысы
"2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 8 қарашадағы Заңына сәйкес, ауыл шаруашылығы өнiмiн қайта өңдейтiн кәсiпорындарды мемлекеттiк қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қоса берiлiп отырған Екiншi деңгейдегi банктер ауыл шаруашылығы өнiмiн қайта өңдейтiн кәсiпорындарға олардың айналым қаражатын толықтыруға беретiн кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 21 ақпандағы
N 135 қаулысымен
бекiтiлген
Екiншi деңгейдегi банктер ауыл шаруашылығы өнiмiн қайта өңдейтiн кәсiпорындарға олардың айналым қаражатын толықтыруға беретiн кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Екiншi деңгейдегi банктер ауыл шаруашылығы өнiмiн қайта өңдейтiн кәсiпорындарға олардың айналым қаражатын толықтыруға беретiн кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау ережесi (бұдан әрi - Ереже) Қазақстан Республикасының " 2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы " 2006 жылғы 8 желтоқсандағы, " Агроөнеркәсiптiк кешендi және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шiлдедегi Заңдарына сәйкес әзiрленген және екiншi деңгейдегi банктер ауыл шаруашылығы өнiмiн қайта өңдейтiн кәсiпорындарға өндiрiстiк мақсаттар (қайта өңдеу) үшiн олардың айналым қаражатын толықтыруға беретiн кредиттер (бұдан әрi - кредит) бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау (бұдан әрi - субсидиялау) тәртiбi мен шарттарын анықтайды.
2. Субсидиялау ауыл шаруашылығы өнiмiн қайта өңдейтiн кәсiпорындардың дамуын қолдау шарасы болып табылады және кредиттер бойынша сыйақы ретiнде қарыз алушылардың банктерге төлейтiн төлемдерi сомасын iшiнара арзандату үшiн жүзеге асырылады.
3. Субсидиялау 2007 жылға арналған республикалық бюджетте 006 "Агроөнеркәсiптiк кешендi дамытуды мемлекеттiк қолдау" бағдарламасының (бұдан әрi - бағдарлама) 107 "Екiншi деңгейдегi банктер ауыл шаруашылығы өнiмiн қайта өңдейтін кәсiпорындарға олардың айналым қаражатын толықтыруға беретiн кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау" кiшi бағдарламасы бойынша көзделген қаражат (бұдан әрi - қаражат) есебiнен жүзеге асырылады.

4. В настоящих Правилах используются следующие понятия и определения:
банки - банки второго уровня, указанные в перечне, представленном уполномоченным органом;
банки-участники - банки второго уровня, принимающие участие в реализации программы;
заемщики - предприятия по переработке сельскохозяйственной продукции;
администратор программы - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
уполномоченный орган - государственный орган по регулированию и надзору финансового рынка;
определение - отбор банков-участников программы и распределение между ними бюджетных субсидий, предусмотренных программой.
2. Порядок субсидирования ставок вознаграждения (интереса)
банков, определяемых администратором программы в 2007 году
5. Средства для субсидирования по кредитам, выдаваемым банками заемщикам, администратор программы распределяет по следующим подотраслям (лотам):
1) переработка мяса, производство мяса птицы и яиц;
2) переработка молока;
3) переработка плодов, ягод, овощей и производство плодоовощных консервов, детского питания;
4) переработка масличных культур и производство растительного масла;
5) переработка кожсырья и шерсти;
6) переработка зерновых культур.
6. Сумма субсидирования, предоставляемая из республиканского бюджета, составляет не более 80 процентов ставки вознаграждения (интереса) по кредиту, выданному сроком до двенадцати месяцев, со дня утверждения администратором программы перечня банков-участников, сумма которого не должна превышать 150000000 (сто пятьдесят миллионов) тенге. При этом доля субсидируемой части процентной ставки кредита должна быть равной для всех заемщиков.
7. Для проведения определения банков, участвующих в реализации программы, администратор программы:
1) направляет всем банкам по перечню, представленному уполномоченным органом, информацию о дате и месте проведения определения банков, участвующих в реализации программы с приложением настоящих Правил;
2) образует комиссию в составе председателя, членов и секретаря комиссии. Количественный состав комиссии должен быть нечетным и не менее пяти человек.
8. Банк вправе обратиться с письменным запросом о разъяснении положений настоящих Правил, но не позднее десяти календарных дней до истечения окончательного срока представления заявок. Администратор программы в трехдневный срок с момента регистрации запроса отвечает на него и без указания, от кого поступил запрос, сообщает такое разъяснение всем банкам, которым администратор программы направил приглашения в соответствии с настоящими Правилами.
9. Администратор программы осуществляет определение банков, участвующих в реализации программы, соответствующих следующим критериям:

4. Осы Ережеде мынадай ұғымдар мен анықтамалар қолданылады:
банктер - уәкiлеттi орган ұсынған тiзбеде көрсетiлген екiншi деңгейдегi банктер;
қатысушы банктер - бағдарламаны iске асыруға қатысатын екiншi деңгейдегi банктер;
қарыз алушылар - ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдейтiн кәсiпорындар;
бағдарламаның әкiмшiсi - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi;
уәкiлеттi орган - қаржы нарығын реттеу және қадағалау жөнiндегi мемлекеттiк орган;
анықтау - бағдарламаның қатысушы банктерiн iрiктеу және олардың арасында бағдарламада көзделген бюджет субсидияларын бөлу.
2. 2007 жылы бағдарламаның әкiмшiсi анықтайтын банктердiң сыйақы (мүдде) ставкаларын субсидиялау тәртiбi
5. Бағдарламаның әкiмшiсi банктер қарыз алушыларға беретiн кредиттер бойынша субсидиялау үшiн қаражатты мынадай кiшi салалар (лоттар) бойынша бөледi:
1) ет өңдеу, құс етiн және жұмыртқа өндiру;
2) сүт өңдеу;
3) жемiс-жидектердi, көкөнiстердi қайта өңдеу және жемiс-көкөнiс консервiлерiн, балалар тағамдарын өндiру;
4) майлы дақылдарды қайта өңдеу және өсiмдiк майын өндiру;
5) терi шикiзатын және жүн өңдеу;
6) дәндi дақылдарды өңдеу.
6. Республикалық бюджеттен берiлетiн субсидиялау сомасы бағдарламаның әкiмшiсi қатысушы банктердiң тiзбесiн бекiткен күннен бастап он екi айға дейiн мерзiмге берiлген кредит бойынша сыйақы (мүдде) ставкасының 80 пайызына дейiнiн құрайды, оның сомасы 150000000 (бiр жүз елу миллион) теңгеден аспауы тиiс. Бұл ретте кредиттiң пайыздық ставкасының субсидияланатын бөлiгiнiң үлесi барлық қарыз алушылар үшiн тең болуы тиiс.
7. Бағдарламаны iске асыруға қатысатын банктердi анықтауды жүзеге асыру үшiн бағдарламаның әкiмшiсi:
1) осы Ереженi қоса бере отырып, бағдарламаны iске асыруға қатысатын банктердi анықтау жүргiзiлетiн күн мен орын туралы ақпаратты уәкiлеттi орган ұсынған тiзбе бойынша барлық банктерге жолдайды;
2) құрамында комиссияның төрағасы, мүшелерi мен хатшысы бар комиссия құрады. Комиссияның сандық құрамы тақ сан және кемiнде бес адамнан болуы тиiс.
8. Банк осы Ереженiң талаптарын түсiндiру туралы жазбаша сұрау салумен, бiрақ өтiнiмдердi ұсынудың соңғы мерзiмi аяқталғанға дейiн он күнтiзбелiк күннен кешiктiрмей жүгiнуге құқылы. Бағдарламаның әкiмшiсi сұрау салуды тiркеген сәттен бастап үш күн мерзiмде оған жауап бередi және сұрау салудың кiмнен келiп түскенiн көрсетпей, осындай түсiндiрудi бағдарламаның әкiмшiсi осы Ережеге сәйкес шақыру жiберген барлық банктерге хабарлайды.
9. Бағдарламаның әкiмшiсi бағдарламаны iске асыруға қатысатын банктердi анықтауды мынадай өлшемдер бойынша жүзеге асырады:

1) уровень ставки вознаграждения (интереса) по кредиту, выдаваемому заемщику, не должен превышать 14,5 (четырнадцать целых пять десятых) процента годовых;
2) наличие сформированного портфеля заявок заемщиков, включающего краткое описание заемщика и проекта;
3) наличие опыта работы банка с предприятиями по переработке сельскохозяйственной продукции;
4) отсутствие просроченной задолженности по кредитам, полученным ранее за счет средств республиканского и/или местных бюджетов;
5) соблюдение пруденциальных нормативов уполномоченного органа в течение трех последних месяцев, предшествующих дате проведения определения;
6) соблюдение установленных уполномоченным органом лимитов минимального размера уставного и собственного капиталов;
7) наличие филиальной и/или корреспондентской сети;
8) отсутствие налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям.
10. Для проверки соответствия банка требованиям, указанным в подпунктах 4), 5), 6), 7) пункта 9 настоящих Правил, администратор программы обращается с письменным запросом в уполномоченный орган, Министерство финансов Республики Казахстан и местные акиматы.
11. Банки самостоятельно определяют заемщиков, исходя из следующих предъявляемых к ним требований:
1) резидент Республики Казахстан;
2) отсутствие налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям, а также отсутствие просроченной задолженности по ранее выданным банком кредитам;
3) наличие обоснованного бизнес-проекта;
4) использование промышленной технологии и оборудования;
5) наличие и емкость рынков сбыта для предлагаемой к производству продукции;
6) закуп необходимого для производственных целей сельскохозяйственного сырья у отечественного товаропроизводителя.
При этом приоритетным правом пользуются заемщики, которые приобретают сельскохозяйственное сырье у кооперативов сельских товаропроизводителей.
Несоответствие указанным требованиям может явиться основанием к отклонению комиссией заемщика из портфеля заявок банка.
12. Банки, желающие принять участие в определении, представляют по каждому лоту отдельную заявку по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, подписанную руководителем банка или лицом, имеющим надлежащим образом оформленную доверенность на право подписания заявки, и скрепленную печатью банка.
13. Заявка должна в обязательном порядке содержать:
1) общие сведения о банке;
2) сведения об отсутствии (о наличии) задолженности по кредитам, полученным ранее из республиканского и/или из местных бюджетов;

1) қарыз алушыға берiлетiн кредит бойынша сыйақы (мүдде) ставкасының деңгейi жылдық 14,5 (он төрт бүтiн оннан бес) пайыздан аспауы тиiс;
2) қарыз алушының және жобаның қысқаша сипаттамасын қамтитын қарыз алушылар өтiнiмдерiнiң қалыптасқан портфелiнiң болуы;
3) банктiң ауыл шаруашылығы өнiмiн қайта өңдейтiн кәсiпорындармен жұмыс iстеу тәжiрибесiнiң болуы;
4) республикалық және/немесе жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен бұрын алынған кредиттер бойынша мерзiмi өткен берешектiң болмауы;
5) анықтау жүргiзiлетiн күннiң алдындағы соңғы үш ай iшiнде уәкiлеттi органның пруденциялық нормативтерiн сақтау;
6) уәкiлеттi орган белгiлеген жарғылық және меншiктi капиталдардың ең төменгi мөлшерiнiң лимиттерiн сақтау;
7) филиалдық және/немесе корреспонденттiк желiнiң болуы;
8) салық берешегiнiң, мiндеттi зейнетақы жарналары және әлеуметтiк аударымдар бойынша берешектiң болмауы.
10. Осы Ереженiң 9-тармағының 4), 5), 6), 7) тармақшаларында көрсетiлген талаптарға банктiң сәйкестiгiн тексеру үшiн бағдарламаның әкiмшiсi жазбаша сұрау салумен уәкiлеттi органға, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiне және жергiлiктi әкiмдiктерге жүгiнедi.
11. Банктер қарыз алушыларға қойылатын мына талаптарды негiзге ала отырып, оларды дербес анықтайды:
1) Қазақстан Республикасының резидентi;
2) салық берешегiнiң, мiндеттi зейнетақы жарналары және әлеуметтiк аударымдар бойынша берешегiнiң болмауы, сондай-ақ банк бұрын берген кредиттер бойынша мерзiмi өткен берешектiң болмауы;
3) негiзделген бизнес-жобаның болуы;
4) өнеркәсiптiк технология мен жабдықтарды пайдалануы;
5) өндiруге ұсынылатын өнiмдi өткiзу нарығының болуы және сыйымдылығы;
6) отандық тауар өндiрушiден өндiрiстiк мақсаттар үшiн қажеттi ауыл шаруашылығы шикiзатын сатып алу.
Бұл ретте ауыл шаруашылығы шикiзатын ауылдық тауар өндiрушiлер кооперативтерiнен сатып алатын қарыз алушылардың құқығы басым болады.
Көрсетiлген талаптарға сәйкес келмегенде комиссияның банктiң өтiнiмдер портфелiнен қарыз алушыны алып тастауына негiз болуы мүмкiн.
12. Анықтауға қатысуға ниет бiлдiрген банктер, осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банк басшысының немесе өтiнiмге қол қою құқығына тиiстi түрде ресiмделген сенiмхаты бар тұлғаның қолы қойылған және банктiң мөрiмен бекiтiлген әрбiр лот бойынша жеке өтiнiмдi ұсынады.
13. Өтiнiмде мiндеттi түрде:
1) банк туралы жалпы мәлiметтер;
2) республикалық және/немесе жергiлiктi бюджеттерден бұрын алынған кредиттер бойынша берешектiң болмауы туралы (бар болуы туралы) мәлiметтер;

3) сведения о соблюдении пруденциальных нормативов в течение трех последних месяцев, предшествующих дате проведения определения;
4) сведения о соблюдении лимитов минимальных размеров уставного и собственного капиталов;
5) сведения о максимальном размере вознаграждения и иных суммах, взимаемых с заемщика (страховые, комиссионные и т.д.) в свою пользу при кредитовании заемщика в рамках реализации настоящей программы;
6) сведения об опыте работы с заемщиками;
7) сведения о портфеле заявок заемщиков, при этом портфель заявок заемщиков должен состоять из вновь выдаваемых кредитов;
8) иные сведения, имеющие отношение к проводимому определению, которые банк сочтет необходимым указать в заявке.
14. К заявке в качестве неотъемлемой ее части прилагаются:
1) нотариально заверенная копия свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (банка);
2) нотариально заверенная копия лицензии на право осуществления банковской деятельности;
3) оригинал справки установленной формы соответствующего налогового органа об отсутствии или наличии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды более чем за три месяца, предшествующие дате вскрытия конвертов с заявками, зa исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан, за подписью первого руководителя или лица, имеющего право подписи с печатью данного налогового органа;
4) справка банка, подтверждающая, что банк является платежеспособным, не подлежит ликвидации, на его имущество не наложен арест, его финансово-хозяйственная деятельность не приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) оригинал бухгалтерского баланса банка на последнюю отчетную дату, подписанного уполномоченными лицами и скрепленного печатью банка;
6) копии свидетельств об учетной регистрации филиалов (представительств) банка;
7) предварительный договор на получение кредита между банком и заемщиком, подписанный первыми руководителями заемщика и банка, в котором обслуживается заемщик, и заверенный печатями заемщика и банка;
8) предварительные договора на закуп сельскохозяйственного сырья (в случае использования сырья собственного производства приложить справку заемщика об объемах собственного производства сельскохозяйственной продукции);
9) краткое описание заемщика по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
10) краткое описание проекта по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;

3) анықтау өткiзiлетiн күннiң алдындағы соңғы үш ай iшiнде пруденциалдық нормативтердi сақтау туралы мәлiметтер;
4) жарғылық және меншiктi капиталдардың ең төменгi мөлшерiнiң лимиттерiн сақтау туралы мәлiметтер;
5) осы бағдарламаны iске асыру шеңберiнде қарыз алушыға кредит беру кезiнде өз пайдасына қарыз алушыдан алынатын сыйақының және өзге де соманың (сақтандыру, комиссиялық және т.б.) ең жоғары мөлшерi туралы мәлiметтер;
6) қарыз алушылармен жұмыс iстеу тәжiрибесi туралы мәлiметтер;
7) қарыз алушылардың өтiнiм портфелi туралы мәлiметтер, бұл ретте қарыз алушылардың өтiнiмдер портфелi жаңадан берiлетiн кредиттерден құралуы тиiс;
8) банк өтiнiмде көрсетiлуi қажет деп ұйғарған, жүргiзiлетiн анықтауға қатысы бар өзге де мәлiметтер болуы тиiс.
14. Өтiнiмге оның ажырамас бөлiгi ретiнде:
1) заңды тұлғаны (банктi) мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктiң нотариалды куәландырылған көшiрмесi;
2) банктiк қызметтi жүзеге асыру құқығына арналған лицензияның нотариалды куәландырылған көшiрмесi;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзiмi ұзартылған жағдайларды қоспағанда, өтiнiмдер салынған конверттердi ашу күнiнiң алдындағы үш айдан асатын мерзiмге салық берешегiнiң және мiндеттi зейнетақы жарналары бойынша жинақтаушы зейнетақы қорларына берешегiнiң жоқтығы немесе бар екендiгi туралы бiрiншi басшының немесе қол қоюға құқығы бар тұлғаның қолы қойылып, осы салық органының мөрi басылған тиiстi салық органының белгiленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасы;
4) банктiң төлем қабiлетi бар екенiн, таратуға жатпайтындығын, оның мүлкiне тыйым салынбағанын, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оның қаржы-шаруашылық қызметi тоқтатылмағанын растайтын банктiң анықтамасы;
5) уәкiлеттi тұлғалардың қолдары қойылған және банктiң мөрiмен бекiтiлген соңғы есептi күнгi банктiң бухгалтерлiк теңгерiмiнiң түпнұсқасы;
6) банк филиалдарын (өкiлдiктерiн) есептiк тiркеу туралы куәлiктердiң көшiрмелерi;
7) қарыз алушының және қарыз алушыға қызмет көрсететiн банктiң бiрiншi басшылары қол қойған және қарыз алушы мен банктiң мөрлерiмен куәландырылған банк пен қарыз алушы арасындағы кредит алуға арналған алдын ала шарт;
8) ауыл шаруашылығы шикiзатын сатып алуға арналған алдын ала шарттар (өзi өндiрген шикiзатты пайдаланған жағдайда өзi өндiрген ауыл шаруашылығы өнiмiнiң көлемi туралы қарыз алушының анықтамасы қоса берiледi);
9) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қарыз алушының қысқаша сипаттамасы;
10) осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жобаның қысқаша сипаттамасы;

11) предварительный график выдачи и погашения кредита, подписанный первыми руководителями заемщика и банка, в котором обслуживается заемщик, и заверенный печатями заемщика и банка, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
12) доверенность на право подписания заявки, в случае если заявка подписана не первым руководителем банка;
13) копия справки установленной формы соответствующего налогового органа по каждому заемщику об отсутствии или наличии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды более чем за три месяца, предшествующие дате вскрытия конвертов с заявками, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан , за подписью первого руководителя или лица, имеющего право подписи с печатью данного налогового органа;
14) письменное обязательство банка о заключении кредитных соглашений с заемщиками и выдаче заемщикам кредита в полном объеме в течение 20 календарных дней со дня утверждения администратором программы перечня банков-участников согласно пункту 27 Правил субсидирования;
15) иные документы, подтверждающие соответствие участника определения условиям определения, требованиям, установленным настоящими Правилами (подлежат представлению в оригиналах и (или), в виде копий, заверенных печатью банка).
Краткое описание заемщика и краткое описание проекта подписываются первым руководителем заемщика и заверяются его печатью. Сведения подтверждаются филиалом банка, в котором обслуживается заемщик (подпись первого руководителя и печать филиала банка). В случае представления факсовой копии или ксерокопии краткого описания заемщика, краткого описания проекта, предварительного договора на получение кредита между банком и заемщиком, предварительного графика выдачи и погашения кредита, предварительных договоров на закуп сельскохозяйственного сырья, справок заемщика об объемах собственного производства сельскохозяйственной продукции, то они заверяются оригиналом печати банка и подписью уполномоченного на то должностного лица банка.
15. Заявка и все прилагаемые документы должны быть прошиты в один пакет, пронумерованы, на обороте последней страницы концы нити должны быть заклеены листом бумаги со словами "Прошито и пронумеровано ____ листов. Дата "___" _________ 2007 год", подписано должностным лицом банка и скреплено печатью банка. Наличие в конверте не прошитых, отдельных документов не допускается, такие документы комиссией не рассматриваются и возвращаются банку.

11) осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қарыз алушының қарыз алушыға қызмет көрсететiн банктiң бiрiншi басшылары қол қойған және қарыз алушы мен банктiң мөрлерiмен куәландырылған кредит берудiң және оны өтеудiң алдын ала кестесi;
12) егер өтiнiмге банктiң бiрiншi басшысының қолы қойылмаған жағдайда, өтiнiмге қол қою құқығына сенiмхат;
13) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзiмi ұзартылған жағдайларды қоспағанда, өтiнiмдер салынған конверттердi ашу күнiнiң алдындағы үш айдан асатын мерзiмге әрбiр қарыз алушы бойынша салық берешегiнiң және мiндеттi зейнетақы жарналары бойынша жинақтаушы зейнетақы қорларына берешегiнiң жоқтығы немесе бар екендiгi туралы бiрiншi басшының немесе қол қоюға құқығы бар тұлғаның қолы қойылып, осы салық органының мөрi басылған тиiстi салық органының белгiленген нысандағы анықтамасының көшiрмесi;
14) субсидиялау Ережесiнiң 27-тармағына сәйкес қатысушы банктер тiзбесiн бағдарламаның әкiмшiсi бекiткен күннен бастап 20 күнтiзбелiк күн iшiнде қарыз алушылармен кредиттiк келiсiмдер жасасу және қарыз алушыларға кредиттi толық көлемде беру туралы банктiң жазбаша мiндеттемесi;
15) анықтауға қатысушының анықтау шарттарына, осы Ережеде белгiленген талаптарға сәйкестiгiн растайтын өзге де құжаттар (түпнұсқалар және (немесе) банк мөрiмен куәландырылған көшiрмелер түрiнде беруге жатады) қоса берiледi.
Қарыз алушының қысқаша сипаттамасы мен жобаның қысқаша сипаттамасына қарыз алушының бiрiншi басшысының қолы қойылады және оның мөрiмен куәландырылады. Мәлiметтердi қарыз алушыға қызмет көрсететiн банктiң филиалы растайды (банк филиалының бiрiншi басшысының қолы және мөрi). Қарыз алушының қысқаша сипаттамасының, жобаның қысқаша сипаттамасының, банк пен қарыз алушы арасындағы кредит алуға арналған алдын ала шарттың, кредит берудiң және оны өтеудiң алдын ала кестесiнiң, ауыл шаруашылығы шикiзатын сатып алуға арналған алдын ала шарттардың, өзi өндiрген ауыл шаруашылығы өнiмiнiң көлемi туралы қарыз алушының анықтамаларының факстiк көшiрмелерi немесе ксерокөшiрмелерi ұсынылған жағдайда, олар банк мөрiнiң түпнұсқамен және банктiң соған уәкiлеттiк берiлген лауазымды тұлғасының қолымен куәландырылады.
15. Өтiнiм және қоса берiлетiн барлық құжаттар бiр пакетке тiгiлiп, нөмiрленуi керек, соңғы бетiнiң арт жағындағы жiптiң ұшы "___" парақ тiгiлген және нөмiрленген. Күнi 2007 жыл "___" "___" деген сөздер жазылған қағаз парақпен желiмделiп, банктiң лауазымды тұлғасының қолы қойылуы және банктiң мөрiмен бекiтiлуi тиiс. Конвертте тiгiлмеген жеке құжаттардың болуына рұқсат етiлмейдi, ондай құжаттарды комиссия қарамайды және банкке қайтарылады.

16. В случае представления банком заявок одновременно по нескольким лотам, банк вправе приложить документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6) и 12) пункта 14 настоящих Правил, в одном из конвертов, приложив в других конвертах справку банка о том, что указанные документы находятся в конверте по лоту N __ "Переработка _______".
Банк участвует в реализации программы по одному или нескольким лотам.
17. По процедуре вскрытия конвертов с заявками в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня вскрытия конвертов составляется протокол вскрытия конвертов с заявками, который подписывается председателем комиссии, его заместителем, членами комиссии и секретарем комиссии.
18. В течение 10 (десяти) рабочих дней после проведения заседания комиссии по вскрытию конвертов с заявками, комиссия на отдельном заседании решает вопрос о допуске к участию в определении банков, подавших заявки.
19. В случае соответствия банка требованиям, установленным подпунктами 4), 5), 6), 7) пункта 9 настоящих Правил, комиссия принимает решение о допуске данного банка к участию в определении, о чем делается соответствующая запись в протоколе заседания комиссии.
20. Решение о допуске банков к участию в определении в течение 5 (пяти) рабочих дней после принятия решения о допуске оформляется протоколом, который подписывается председателем комиссии, его заместителем, членами комиссии и секретарем комиссии.
21. Комиссия в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня подписания протокола о допуске банков к участию в определении на отдельном заседании рассматривает заявки банков на предмет их полноты и соответствия требованиям настоящих Правил.
22. Банки, полностью соответствующие требованиям пунктов 9, 12, 13, 14, 15 настоящих Правил, решением комиссии определяются банками-участниками.
23. Распределение объемов средств по лотам осуществляется комиссией прямо пропорционально суммам вознаграждений по кредитам, подлежащим выдаче по лотам банками-участниками заемщикам. При расчетах принимается сумма вознаграждения, указанная в заявке ( приложение 1 к настоящим Правилам, раздел 7 "Сведения о портфеле заявок заемщиков").
24. Доля объема средств, выделяемых каждому банку-участнику для субсидирования процентной ставки по кредитам, определяется комиссией по каждому лоту прямо пропорционально суммам вознаграждений по кредитам, подлежащим выдаче по данному лоту банком-участником заемщикам. При расчетах принимается сумма вознаграждения, указанная в заявке (приложение 1 к настоящим Правилам, раздел 7 "Сведения о портфеле заявок заемщиков").

16. Банк бiр уақытта бiрнеше лоттар бойынша өтiнiмдер ұсынған жағдайда, банк басқа конверттерге көрсетiлген құжаттардың N "_____ өңдеу" лоты бойынша конвертке салынғандығы туралы банктiң анықтамасын қоса бере отырып, осы Ереженiң 14-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6) және 12) тармақшаларында көрсетiлген құжаттарды конверттердiң бiрiне салуға құқылы.
Банк бағдарламаны iске асыруға бiр немесе бiрнеше лоттар бойынша қатысады.
17. Өтiнiмдер салынған конверттердi ашу рәсiмi бойынша конверттердi ашқан күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнi iшiнде өтiнiм салынған конверттердi ашу хаттамасы жасалады, оған комиссия төрағасы, оның орынбасары, комиссия мүшелерi және комиссия хатшысы қол қояды.
18. Өтiнiмдер салынған конверттердi ашу бойынша комиссия отырысы өткiзiлгеннен кейiн 10 (он) жұмыс күнi iшiнде, комиссия жеке отырысында өтiнiмдер берген банктердiң анықтауға қатысуына рұқсат беру туралы мәселелерi шешедi.
19. Банк осы Ереженiң 9-тармағының 4), 5), 6), 7) тармақшаларында белгiленген талаптарға сәйкес болған жағдайда комиссия осы банктiң анықтауға қатысуына рұқсат беру туралы шешiм қабылдайды, осы туралы комиссия отырысының хаттамасына тиiстi жазба жасалады.
20. Банктердiң анықтауға қатысуына рұқсат беру туралы шешiм рұқсат беру туралы шешiм қабылданғаннан кейiн 5 (бес) жұмыс күнi iшiнде хаттамамен ресiмделедi, оған комиссия төрағасы, оның орынбасары, комиссия мүшелерi және комиссия хатшысы қол қояды.
21. Комиссия банктердiң анықтауға қатысуына рұқсат беруi туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнi iшiнде жеке отырысында банктердiң өтiнiмдерiн олардың толықтығы және осы Ереженiң талаптарына сәйкестiгi мәнiне қарайды.
22. Осы Ереженiң 9, 12, 13, 14, 15-тармақтарының талаптарына толығымен сәйкес келетiн банктер комиссияның шешiмiмен қатысушы  банктер болып белгiленедi.
23. Қаражат көлемiн лоттар бойынша бөлудi комиссия қатысушы банктердiң қарыз алушыларға лоттар бойынша беруiне жататын кредиттер бойынша сыйақылардың сомасына тура үйлесiмдi түрде жүзеге асырады. Есеп айырысу кезiнде өтiнiмде (осы Ережеге 1-қосымша, "Қарыз алушылардың өтiнiм портфелi туралы мәлiметтер" деген 7-тарау) көрсетiлген сыйақы сомасы алынады.
24. Кредиттер бойынша пайыз ставкасын субсидиялау үшiн әрбiр қатысушы банкке бөлiнетiн қаражат көлемiнiң үлесiн комиссия осы лот бойынша қатысушы банктiң қарыз алушыға беруiне жататын кредиттер бойынша сыйақылардың сомасына тура үйлесiмдi түрде анықтайды. Есеп айырысу кезiнде өтiнiмде (осы Ережеге 1-қосымша, "Қарыз алушылардың өтiнiм портфелi туралы мәлiметтер" деген 7-тарау) көрсетiлген сыйақы сомасы алынады.

25. Решение комиссии об определении банков-участников и распределении между ними сумм субсидий оформляется протоколом заседания комиссии, в котором указываются наименование, местонахождение и реквизиты банков-участников, критерии, на основе которых определены банки-участники, объемы субсидий банкам-участникам, перечень заемщиков, а также наименование банков и заемщиков, не отвечающих установленным требованиям с указанием причин отклонения заявок.
26. Протокол заседания комиссии оформляется в течение 5 (пяти) рабочих дней от даты проведения заседания, подписывается председателем комиссии, его заместителем, членами комиссии и секретарем комиссии. Решение комиссии сообщается всем банкам-участникам.
27. Перечень банков, определенных участниками реализации программы в разрезе каждого лота, утверждается администратором программы в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня заседания комиссии по определению банков-участников и распределению между ними сумм субсидий.
28. По итогам определения в течение 20 рабочих дней со дня утверждения администратором программы перечня банков-участников банки выдают кредиты заемщикам.
29. В течение 10 (десяти) рабочих дней после выдачи банками кредитов заемщикам между администратором программы и банками заключаются договоры на субсидирование, предусматривающие порядок и условия перечисления средств, ответственность сторон, перечень заемщиков и иные условия.
30. В случае неполного распределения средств при проведении определения, администратор программы проводит повторное определение, с утверждением даты и места проведения определения.
При этом администратор бюджетной программы может не допускать к участию в определении банков-участников банки, отобранные к участию по бюджетной программе в текущем году и допустившие изменение перечня заемщиков, утвержденных при отборе и сумм их субсидирования.
31. Одному заемщику в течение года может предоставляться только один кредит, по которому банку (банкам) будет осуществляться субсидирование в соответствии с настоящими Правилами.
32. Выделение средств администратору программы для последующего перечисления их на расчетный счет банка осуществляется в порядке, установленном законодательством .
Субсидии выплачиваются при представлении банком администратору программы заявки на перечисление средств из республиканского бюджета на расчетный счет банка по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам и отчета по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
33. Для выплаты субсидий банкам администратором программы в территориальные подразделения казначейства Министерства финансов Республики Казахстан представляются реестр счетов к оплате в двух экземплярах и счет к оплате.

25. Қатысушы банктердi анықтау және олардың арасында субсидиялардың сомасын бөлу туралы комиссияның шешiмi комиссия отырысының хаттамасымен ресiмделедi, онда қатысушы банктердiң атауы, орналасқан жерi және деректемелерi, олардың негiзiнде қатысушы банктер белгiленген өлшемдер, қатысушы банктерге берiлетiн субсидиялардың көлемi, қарыз алушылардың тiзбесi, сондай-ақ өтiнiмдердi қабылдамау себептерiн көрсете отырып, белгiленген талаптарға жауап бермейтiн банктер мен қарыз алушылардың атауы көрсетiледi.
26. Комиссия отырысының хаттамасы отырыс өткiзiлген күннен бастап (бес) жұмыс кyнi iшiнде ресiмделедi, оған комиссия төрағасы, оның орынбасары, комиссия мүшелерi және комиссия хатшысы қол қояды. Комиссия шешiмi барлық қатысушы банктерге хабарланады.
27. Әрбiр лот бөлiнiсiнде бағдарламаны iске асыратын қатысушылар болып белгiленген банктердiң тiзбесiн қатысушы банктердi анықтау және олардың арасында субсидиялардың сомасын бөлу жөнiнде комиссия отырысы болған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнi iшiнде бағдарламаның әкiмшiсi бекiтедi.
28. Анықтау қорытындылары бойынша бағдарламаның әкiмшiсi қатысушы банктердiң тiзбесiн бекiткен күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнi iшiнде банктер қарыз алушыларға кредиттер бередi.
29. Қарыз алушыларға банктер кредиттер бергеннен кейiн 10 (он) жұмыс күнi iшiнде бағдарламаның әкiмшiсi мен банктер арасында қаражат аудару тәртiбi мен шарттарын, тараптардың жауапкершiлiгiн, қарыз алушылардың тiзбесiн және өзге де шарттарды көздейтiн субсидиялауға арналған шарттар жасалады.
30. Анықтауды жүргiзу кезiнде қаражат толық бөлiнбей қалған жағдайда бағдарламаның әкiмшiсi анықтаудың жүргiзiлетiн күнi мен орнын бекiте отырып, қайта анықтау жүргiзедi.
Бұл ретте бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi ағымдағы жылы бюджеттiк бағдарлама бойынша қатысуға iрiктеп алынған және iрiктеу кезiнде бекiтiлген қарыз алушылардың тiзбесiн және олардың субсидиялау сомасын өзгертуге жол берген банктердi қатысушы банктердi анықтауға қатысуға жiбермеуi мүмкiн.
31. Бiр қарыз алушыға бiр жыл iшiнде осы Ережеге сәйкес ол бойынша банкке (банктерге) субсидиялау жүзеге асырылатын бiр ғана кредит берiле алады.
32. Кейiннен банктiң есеп айырысу шотына аудару үшiн бағдарламаның әкiмшiсiне қаражат бөлу заңнамада белгiленген тәртiппен жүзеге асырылады.
Субсидиялар банк бағдарламаның әкiмшiсiне осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банктiң есеп шотына республикалық бюджеттен қаражат аударуға өтiнiм және осы Ережеге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есеп берген кезде төленедi.
33. Бағдарламаның әкiмшiсi банктерге субсидиялар төлеу үшiн аумақтық қазынашылықтың бөлiмшелерiне екi данада төлеуге берiлетiн шоттар тiзiмiмен және төлеу шотын ұсынады.

34. Субсидии по выданному кредиту согласно пункта 6 настоящих Правил перечисляются администратором в течение финансового года авансовым платежом в полном объеме, с учетом начисленного вознаграждения за весь период.
3. Заключительные положения
35. В случае досрочного прекращения заемщиком обязательств по уплате вознаграждения (интереса) банку или расторжения кредитного соглашения из-за нарушения заемщиком обязательств по кредитному договору банк должен в течение пяти календарных дней информировать об этом администратора программы и принять меры по возврату неиспользованных сумм субсидий в бюджет. В этом случае субсидирование прекращается с того момента, как администратору программы стало известно о наступлении указанных обстоятельств.
36. Банки несут ответственность за достоверность документов, предоставляемых для выплаты субсидий, нецелевое использование средств, полученных в качестве субсидирования, в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
37. Ответственность перед банками за неисполнение обязательств по своевременному и полному возврату кредита, уплату вознаграждения по кредиту несут заемщики в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан .
38. Администратор программы несет ответственность в пределах своей компетенции за эффективное, результативное и целевое использование средств в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан .
Приложение 1
к Правилам субсидирования ставки вознаграждения
(интереса) по кредитам, выдаваемым банками
второго уровня предприятиям по переработке
сельскохозяйственной продукции на пополнение
их оборотных средств
Заявка
Рассмотрев Правила субсидирования ставки вознаграждения (интереса) по кредитам, выдаваемым банками второго уровня предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции на пополнение их оборотных средств, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от _____ N _____, получение которых настоящим удостоверяется,
__________________________________________________________________
(наименование банка)
изъявляет желание принять участие в реализации подпрограммы 107 "Субсидирование ставки вознаграждения (интереса) по кредитам, выдаваемым банками второго уровня предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции на пополнение их оборотных средств" бюджетной программы 006 "Государственная поддержка развития агропромышленного комплекса" по лоту"
___________________________________________________________________
(наименование подотрасли (лота)
Настоящая заявка содержит:

34. Осы ереженiң 6-тармағына сәйкес берiлген кредит бойынша берiлетiн субсидияны әкiмшi барлық кезеңдегi аударылған сыйақыны ескере отырып қаржы жылы iшiнде толық көлемде аванстық төлеммен аударады.
3. Қорытынды ережелер
35. Қарыз алушы банкке сыйақы (мүдде) төлеу жөнiндегi мiндеттемелердi мерзiмiнен бұрын тоқтатқан немесе қарыз алушы кредиттiк шарт бойынша мiндеттемелердi бұзғаны үшiн кредиттiк келiсiмдi бұзған жағдайда банк бес күнтiзбелiк күн iшiнде бағдарламаның әкiмшiсiн осы туралы хабардар етуi және бюджетке субсидиялардың пайдаланылмаған сомасын қайтару жөнiнде шаралар қабылдауы тиiс. Мұндай жағдайда көрсетiлген жағдайлар басталғаны туралы бағдарламаның әкiмшiсiне белгiлi болған сәттен бастап субсидиялау тоқтатылады.
36. Банктер субсидиялар төлеу үшiн ұсынылатын құжаттардың дұрыстығы, субсидиялау ретiнде алынған қаражаттың мақсатсыз пайдаланылғаны үшiн Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес жауап бередi.
37. Кредиттi уақтылы және толық қайтару, кредит бойынша сыйақы төлеу жөнiндегi мiндеттемелерiн орындамағаны үшiн қарыз алушылар банктердiң алдында Қазақстан Республикасының заңнамалық кесiмдерiне сәйкес жауап бередi.
38. Бағдарламаның әкiмшiсi өз құзыретi шегiнде қаражаттың тиiмдi, нәтижелi және мақсатты пайдаланылуы үшiн Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес жауап бередi.
Екiншi деңгейдегi банктер ауыл шаруашылығы
өнiмiн қайта өңдейтiн кәсiпорындарға
олардың айналым қаражатын толықтыруға
беретiн кредиттер бойынша сыйақы (мүдде)
ставкасын субсидиялау ережесiне
1-қосымша
ӨТІНІМ
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң____N__ қаулысымен
бекiтiлген Екiншi деңгейдегi банктер ауыл шаруашылығы өнiмiн қайта
өңдейтiн кәсiпорындарға олардың айналым қаражатын толықтыруға
беретiн кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау
ережесiн қарап, оларды алу осымен куәландырылады,
____________________________________________________________________
(банктiң атауы)
006 "Агроөнеркәсiптiк кешендi дамытуды мемлекеттiк қолдау"
бюджеттiк бағдарламасының 107 "Екiншi деңгейдегi банктер ауыл
шаруашылығы өнiмiн қайта өңдейтiн кәсiпорындарға олардың айналым
қаражатын толықтыруға беретiн кредиттер бойынша сыйақы (мүдде)
ставкасын субсидиялау" кiшi бағдарламасын мынадай лот бойынша
____________________________________________________________________
(кiшi саланың (лоттың) атауы)
iске асыруға қатысуға тiлек бiлдiредi.
Осы өтiнiм мыналарды қамтиды:

1. Сведения об участнике реализации Программы
Полное наименование __________________________________
Юридический адрес   __________________________________
Фактический адрес, телефоны, факс, электронный адрес _______
__________________________________________________________________
Свидетельство о государственной регистрации (N, дата, место
выдачи, орган выдавший)* _________________________________________
Лицензия, N ___ , дата выдачи и наименование органа,
выдавшего лицензию* ______________________________________________
Ф.И.О. первого руководителя ________________________________
*представляются оригиналы или нотариально засвидетельствованные
копии.
2. Сведения об отсутствии (о наличии) просроченной задолженности по кредитам, полученным ранее из республиканского и местных бюджетов
а) заполняется в случае наличия просроченной задолженности
N
п/
п
Источник кредита
(бюджет
республиканский,
местный)
Дата
получе-
ния
Сумма,
млн.
тенге
Цель
кредита
Срок
погашения
по
договору
Сумма
просроченной
задолжен-
ности
б) заполняется в случае отсутствия просроченной задолженности:
Банк не имеет задолженности по кредитам, полученным ранее за
счет средств республиканского и местных бюджетов.
3. Сведения о соблюдении пруденциальных нормативов государственного органа по регулированию и надзору финансового рынка в течение трех последних месяцев, предшествующих дате проведения отбора
Максимальный размер риска на одного заемщика (______)
Коэффициент ликвидности (________)
Лимиты открытой валютной позиции (_______)
Коэффициент максимального размера инвестиций банка в основные средства и другие нефинансовые активы (_____)
4. Сведения о соблюдении лимитов минимального размера уставного и coбственного капиталов
Размер уставного капитала млн. тенге (_______)
Размер собственного капитала млн. тенге (________)
5. Сведения о максимальном размере вознаграждения, взимаемого в свою пользу при кредитовании заемщика в рамках реализации настоящей программы. Максимальный размер ставки вознаграждения (интереса) банка при кредитовании заемщиков - _________ % годовых.
6. Сведения об опыте работы с заемщиками
N
п/
п
Наимено-
вание
пред-
приятия
Адрес,
телефон
Основной
вид
деятель-
ности
Дата
открытия
расчет-
ного
счета
Количе-
ство и
сумма
кредита
Сумма
процентной
ставки
кредита
Возврат-
ность по
кредитам,
процентам
7. Сведения о портфеле заявок заемщиков
N пп
Полное
наименование
юридического
лица,
предприятия
Адрес
Основной
вид
деятель-
ности
Цель
кредита
Сумма
кредита,
млн. тенге
Сумма
вознагра-
ждения,**
млн. тенге
Примечание:
* По каждому предприятию указываются организационно-правовая форма, все кредиты, их сумма и процентная ставка.
** Сумма вознаграждения должна быть рассчитана точно в связи с тем, что от указанной в таблице суммы зависит выделяемая сумма субсидий. Краткое описание заемщика*
Краткое описание проекта*
Предварительный график выдачи и погашения кредита*
* прилагаются по каждому заемщику
Первый руководитель __________________________ (Ф.И.О.)
(подпись)
М.П.
Приложение 2
к Правилам субсидирования ставки вознаграждения
(интереса) по кредитам, выдаваемым банками
второго уровня предприятиям по переработке
сельскохозяйственной продукции на пополнение
их оборотных средств
Краткое описание заемщика*

1. Бағдарламаны iске асыруға қатысушы туралы мәлiметтер
Толық атауы___________________________________________________
Заңды мекен-жайы______________________________________________
Нақты мекен-жайы, телефоны, факсы, электрондық мекен-жайы_____
____________________________________________________________________
Мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiгi (N____, күнi, берген орны, берген орган)*
____________________________________________________________________
Лицензия, N___, берiлген күнi және лицензияны берген органның атауы*
____________________________________________________________________
Бiрiншi басшының Т.А.Ә._____________________________________________
*түпнұсқалары немесе нотариалды куәландырылған көшiрмелерi ұсынылады.
2. Республикалық және жергiлiктi бюджеттерден бұрын алынған
кредиттер бойынша мерзiмi өткен берешектiң жоқтығы туралы (бар
екендiгi туралы) мәлiметтер
а) мерзiмi өткен берешек бар болған жағдайда толтырылады:
P/c N
Кредит көзi (респуб-
ликалық,
жергi-
лiктi бюджет)
Алған
күнi
Сомасы,
млн.теңге
Кредит мақсаты
Шарт бойынша өтеу мерзiмi
Мерзiмi өткен берешек-
тiң
сомасы
б) мерзiмi өткен берешек жоқ болған жағдайда толтырылады:
Банктiң республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты
есебiнен бұрын алған кредиттерi бойынша берешегi жоқ.
3. Ірiктеу өткiзiлген күннiң алдындағы соңғы үш ай iшiнде
қаржы нарығын реттеу және қадағалау жөнiндегi мемлекеттiк органның
пруденциалдық нормативтерiн сақтау туралы мәлiметтер
Бiр қарыз алушыға қауiптiң ең жоғары мөлшерi (_____________)
Өтiмдiлiк коэффицентi (______________________)
Ашық валюталық позицияның лимиттерi(____________________)
Банктiң негiзгi қаражатқа және басқа да қаржы емес активтерге
инвестициялары ең жоғары мөлшерiнiң коэффицентi (________________)
4. Жарғылық және меншiктi капиталдардың ең төменгi мөлшерiнiң
лимиттерiн сақтау туралы мәлiмет
Жарғылық капиталының мөлшерi млн. теңге(____________________)
Меншiктi капиталының мөлшерi млн. теңге (___________________)
5. Осы бағдарламаны iске асыру шеңберiнде қарыз алушыға
кредит беру кезiнде өз пайдасына алынатын сыйақының ең жоғары
мөлшерi туралы мәлiметтер
Банктiң қарыз алушыларға кредит беру кезiндегi сыйақы (мүдде)
ставкасының ең жоғары мөлшерi жылдық_______________________%.
6. Қарыз алушылармен жұмыс iстеу тәжірибесi туралы мәлiметтер
P/c N
Кәсiп-
орынның атауы
Мекен-
жайы,
теле-
фоны
Негiзгi қызмет түрі
Есептiк шот ашқан күнi
Кредит-
тердiң саны мен сомасы
Кредит-
тiң пайыздың ставкасының сомасы
Кредит-
тер, пайыздар бойынша қайтар-
ымдылығы
7. Қарыз алушылардың өтiнiмдер портфелi туралы мәлiметтер
P/c N
Заңды тұлға-
ның,
кәсiп-
орынның
толық
атауы
Мекен-
жайы
Негiзгi қызмет түрлері
Кpeдит
мақсаты
Кредит сомасы,
млн.теңге
Сыйақы сомасы*,
млн.теңге
Ескертпе:
* Әрбiр кәсiпорын бойынша ұйымдық-құқықтық нысаны, барлық кредиттер, олардың сомасы және пайыздық ставкасы көрсетiледi.
** Бөлiнетiн субсидиялардың сомасы кестеде көрсетiлген сомаға байланысты болғандықтан, сыйақы сомасы дәл есептелуi тиiс.
Қарыз алушының қысқаша сипаттамасы *
Жобаның қысқаша сипаттамасы *
Кредиттi берудiң және өтеудiң алдын ала кестесi *
* әрбiр қарыз алушы бойынша қоса берiледi
Бiрiншi басшы__________________________________________(Т.А.Ә)
(қолы)
М.О.
Екiншi деңгейдегi банктер ауыл шаруашылығы
өнiмiн қайта өңдейтiн кәсiпорындарға
олардың айналым қаражатын толықтыруға беретiн
кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын
субсидиялау ережесiне
2-қосымша
Қарыз алушының қысқаша сипаттамасы*

1. Полное наименование, организационно-правовая форма ______;
2. Форма собственности ___________________________;
3. Юридический, фактический и электронный адреса, телефоны,
факс _____________________________________________________________;
4. Свидетельство о государственной регистрации, орган
выдавший, N __, дата и место выдачи ______________________________;
5. Размер уставного капитала _______________________________;
6. Учредители ______________________________________________;
7. Банковские реквизиты ____________________________________;
8. Место регистрации для налогового учета, N РНН ___________
__________________________________________________________________;
9. Ф.И.О. первого руководителя, служебный и домашний телефоны
__________________________________________________________________;
10. Виды основной деятельности _____________________________;
11. Годовой оборот, сумма __________________________________;
12. Прибыль или убыток на последнюю отчетную дату, сумма ___
__________________________________________________________________;
13. Фактическая численность работников _____________________;
14. Задолженность по платежам в бюджет, налогам и другим
сборам (по каким видам и сумма) __________________________________;
15. Задолженность по кредитам (кому и сумма) _______________;
16. Предполагаемые рынки сбыта и их емкость в тенге ________
__________________________________________________________________;
17. Основные виды используемого оборудования и их
производительность, (тонн, литров, штук в смену) _________________
__________________________________________________________________;
18. Основные поставщики сельскохозяйственного сырья
(приложить предварительные договора, справки и т.п.) ____________;
(В случае использования сырья собственного производства
приложить справку заемщика об объемах собственного производства
сельскохозяйственной продукции)
Первый руководитель предприятия _______________________ (Ф.И.О.)
(должность)                      (подпись)
М.П.                                      (дата)
Сведения** о ___________________________________________________
(наименование предприятия)
подтверждаю: ________________________ (должность, Ф.И.О., печать)
(подпись)
Примечание:
* заполняется отдельно по каждому заемщику
** сведения заверяются подписью и печатью руководителя банка или
его филиала, в котором обслуживается заемщик.
Приложение 3
к Правилам субсидирования ставки вознаграждения
(интереса) по кредитам, выдаваемым банками
второго уровня предприятиям по переработке
сельскохозяйственной продукции на пополнение
их оборотных средств
Краткое описание проекта*

1. Толық атауы, ұйымдық-құқықтық нысаны_____________________;
2. Меншiк нысаны____________________________________________;
3. Заңды, нақты және электрондық мекен-жайы, телефондары, факсы
_____________________________________________________________;
4. Мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiгi, берген орган, N, күнi
мен берген орны ___________________________________________________;
5. Жарғы капиталының мөлшерi ________________________________;
6. Құрылтайшылар____________________________________________;
7. Банк деректемелерi_______________________________________;
8. Салықтық есепке алу үшiн тiркеу орны, СТН N______________;
9. Бiрiншi басшының Т.А.Ә., қызметтiк және үй телефондары____
__________________________________________________________________;
10. Негiзгi қызмет түрлерi
__________________________________________________________________;
11. Жылдық айналымы, сомасы_________________________________;
12. Соңғы есептi күнгi пайдасы немесе шығыны, сомасы________
__________________________________________________________________;
13. Қызметкерлердiң нақты саны______________________________;
14. Бюджетке төленетiн төлемдер, салықтар және басқа да
алымдар бойынша берешегi (қай түрi бойынша және сомасы)
__________________________________________________________________;
15 Кредиттер бойынша берешегi (кiмге және сомасы)___________;
16. Өткiзудiң болжалды нарықтары және олардың теңгемен сыйымдылығы
__________________________________________________________________;
17. Пайдаланылатын жабдықтардың негiзгi түрлерi және олардың
өнiмдiлiгi (ауысымында тонна, литр, дана)_________________________;
18. Ауыл шаруашылығы шикiзатын негiзгi жеткiзушiлер (алдын
ала шарттар, анықтамалар және т.б. қоса берiлсiн)_________________;
(Өз өндiрiсiнiң шикiзатын пайдаланған жағдайда қарыз алушының
өзi өндiретiн ауыл шаруашылығы өнiмiнiң көлемi туралы анықтамасы қоса берiлсiн)
Кәсiпорынның бiрiншi басшысы_________________________(Т.А Ә.)
(лауазымы)                            (қолы)
М.О.                                        (күні)
_______________________________________________туралы мәлiметтер **
(кәсiпорынның атауы)
растаймын___________________________________(лауазымы, Т.А.Ә., мөрi)
(қолы)
Ескертпе:
* әрбiр қарыз алушы бойынша жеке толтырылады
** мәлiметтер банктiң немесе қарыз алушыға қызмет көрсетiлетiн оның филиалы басшысының қолымен және мөрiмен куәландырылады.
Екiншi деңгейдегi банктер ауыл шаруашылығы
өнiмiн қайта өңдейтiн кәсiпорындарға
олардың айналым қаражатын толықтыруға
беретiн кредиттер бойынша сыйақы (мүдде)
ставкасын субсидиялау ережесiне
3-қосымша
Жобаның қысқаша сипаттамасы*

1. Наименование предприятия
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
2. Сумма ___________________________________________________
3. Срок ____________________________________________________
4. Ставка вознаграждения ___________________________________
5. Цель проектa ____________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
N п/п
Наименование закупаемого
сельскохозяйственного
сырья
Цена
Количество
Сумма
Планируемые результаты от реализации проекта ______________________
Руководитель предприятия ____________________________(Ф.И.О.)
(должность)                  (подпись)
М.П.                                           (дата)
Сведения** о ___________________________________________________
(наименование предприятия)
подтверждаю: _______________________ (должность, Ф.И.О., печать)
(подпись)
Примечание:
* заполняется отдельно по каждому проекту
** сведения заверяются подписью и печатью руководителя банка или
его филиала, в котором обслуживается заемщик.
Приложение 4
к Правилам субсидирования ставки вознаграждения
(интереса) по кредитам, выдаваемым банками
второго уровня предприятиям по переработке
сельскохозяйственной продукции на пополнение
их оборотных средств
Предварительный график выдачи и погашения кредита
Месяц
Сумма
выданного
кредита в
начале
месяца,
тыс. тенге
Сумма
погашенного
кредита в
конце месяца,
тыс. тенге
Общая сумма
начисленного
вознаграждения,
тыс. тенге
Первый
Второй
Третий
Четвертый
Пятый
Шестой
Седьмой
Восьмой
Девятый
Десятый
Одиннадцатый
Двенадцатый
Всего
Первый руководитель филиала банка ________________ (Ф.И.О.)
Дата         М.П.
Первый руководитель заемщика ____________________ (Ф.И.О.)
Дата         М.П.
Приложение 5
к Правилам субсидирования ставки вознаграждения
(интереса) по кредитам, выдаваемым банками
второго уровня предприятиям по переработке
сельскохозяйственной продукции на пополнение
их оборотных средств
Заявка
на перечисление средств из республиканского бюджета
для субсидирования ставки вознаграждения (интереса)
по кредитам, выдаваемым банком заемщикам
Дата __ _________ 2007 г.
Настоящим банк _______________________ просит Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан перечислить согласно договора на субсидирование от ___ ___________ 2007 года N ____ средства из республиканского бюджета на счет банка N _____, открытый по программе 006 "Государственная поддержка развития агропромышленного комплекса" подпрограмме 107 "Субсидирование ставки вознаграждения (интереса) по кредитам, выдаваемым банками второго уровня предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции на пополнение их оборотных средств", в сумме ___________ тенге за __________ период.
Руководитель банка                                   _________________
Приложение 6
к Правилам субсидирования ставки вознаграждения
(интереса) по кредитам, выдаваемым банками
второго уровня предприятиям по переработке
сельскохозяйственной продукции на пополнение
Отчет
о фактическом начислении и погашении ставки
вознаграждения банковского кредита и заявка
на ___ квартал 200_г.
N п/п
Наимено-
вание
предпри-
ятия по
перера-
ботке
с/х
продук-
ции
(заем-
щик)
Всего
преду-
смо-
трено
суб-
сидий,
тенге
Всего
перечислено
субсидий
за отчетный
период,
тенге
Фактически
начислено
субсидий,
тенге
Откло-
нение
(+,-)
(+)
пере-
плата,
недос-
таток
Фактически
начислено
заемщику*
вознагра-
ждения,
тенге
всего
в том
числе
за
отчет-
ный
период
всего
в том
числе
за
отчет-
ный
период
Гр.3-
гр.5
Всего
в том
числе
за
отчет-
ный
период
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
продолжение таблицы
Уплачено
заемщиком
вознаграждения
тенге
Заявка банка на _______ квартал
200__г., тенге
Общая
сумма
Погашение
заемщиком
Субсидирование
из бюджета**
Всего
в том
числе за
отчетный
период
%
сумма
%
сумма
%
сумма
10
11
12
13
14
15
16
17
1
Примечание:
* - без учета суммы субсидий Минсельхоза
** - с учетом суммы отклонении по гр.7.
Руководитель банка __________________       _____________
(подпись)
МП

1. Кәсiпорынның атауы__________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
2. Сомасы______________________________________________________
3. Мерзiмi_____________________________________________________
4. Сыйақы ставкасы_____________________________________________
5. Жобаның мақсаты_____________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
P/c N
Сатып алынатын ауыл
шаруашылығы
шикiзатының атауы
Бағасы
Саны
Сомасы
Жобаны iске асырудан жоспарланып отырған нәтижелер________________
Кәсiпорын басшысы_________________________________________(Т.А Ә.)
(лауазымы)                  (қолы)
М.О.                                                (күні)
_______________________________________________туралы мәлiметтер**
(кәсiпорынның атауы)
растаймын:_________________________________(лауазымы, Т.А.Ә., мөрi)
(қолы)
Ескертпе:
* әрбiр жоба бойынша жеке толтырылады
** мәлiметтер банктiң немесе қарыз алушыға қызмет көрсетiлетiн
оның филиалы басшысының қолымен және мөрiмен куәландырылады.
Екiншi деңгейдегi банктер ауыл шаруашылығы
өнiмiн қайта өңдейтiн кәсiпорындарға олардың
айналым қаражатын толықтыруға беретiн
кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын
субсидиялау ережесiне
4-қосымша
Кредиттi берудiң және өтеудiң алдын алу кестесi
Айы
Ай басында
берiлген кредит
сомасы, мың теңге
Ай соңында
өтелген кредит
сомасы, мың теңге
Есептелген сыйақының жалпы сомасы, мың теңге
Бiрінші
Екiншi
Үшiншi
Tөртiншi
Бесiншi
Алтыншы
Жетiншi
Сегiзiншi
Тоғызыншы
Оныншы
Он бiрiншi
Он екiншi
Барлығы
Банк филиалының бiрiншi басшысы___________________________(Т.А.Ә.)
Күні                  M. О.
Қарыз алушының бiрiншi басшысы_____________________________(Т.А.Ә.)
Күні                  M. О.
Екiншi деңгейдегi банктер ауыл шаруашылығы
өнiмiн қайта өңдейтiн кәсiпорындарға олардың
айналым қаражатын толықтыруға беретiн
кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын
субсидиялау ережесiне
5-қосымша
Банк қарыз алушыларға беретiн кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау үшiн республикалық бюджеттен қаражат аударуға өтiнiм
Күнi 2007 жылғы__________ ________________________________
_________________________________________________банкi Қазақстан
Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнен 2007 жылғы_____________
_______________N___ субсидиялау шартына сәйкес республикалық бюджеттен 006 "Агроөнеркәсiптiк кешендi дамытуды мемлекеттiк қолдау" бағдарламасының 107 "Екiншi деңгейдегi банктер ауыл шаруашылығы өнiмiн қайта өңдейтiн кәсiпорындарға олардың айналым қаражатын толықтыруға беретiн кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау" кiшi бағдарламасы бойынша ашылған N____ банк  шотына__________ кезеңiне__________теңге сомасында қаражат аударуды сұрайды.
Банктің басшысы                              _____________________
Екiншi деңгейдегi банктер ауыл шаруашылығы
өнiмiн қайта өңдейтiн кәсiпорындарға
олардың айналым қаражатын толықтыруға
беретiн кредиттер бойынша сыйақы (мүдде)
ставкасын субсидиялау ережесiне
6-қосымша
Банк кредитi сыйақысының ставкасын нақты есептеу мен өтеу және 200_ ж.__ тоқсанына арналған өтiнiм туралы есеп
P/c N
Ауыл шаруашы-
лығы өнiмiн қайта өңдейтiн
кәсіпор-
ынның
атауы
(қарыз
алушы)
Барлық
көздел-
ген
субси-
диялар,
теңге
Есеп беру кезеңіндегі
барлық аударылған
субсидиялар,
теңге
Нақты
есептелген
субсидиялар,
теңге
Ауыт-
қуы
(+, -)
(+)
артық
төлен-
гені,
(-) кемі
Барлығы
оның
ішінде
есепті
кезеңде
Барлығы
оның
ішінде
есепті
кезеңде
3-бағ.
5-бағ.
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Қарыз алу-
шыға нақты
есептелген*
сыйақы,
теңге
Қарыз
алушының
сыйақыны
төлегені,
теңге
200_ж. __ тоқсанына банкінің
өтінімі, теңге
Жалпы сомасы
Қарыз
алушының
өтегені
Бюджеттен
субсидиялан-ғаны*
Бар-
лығы
оның
ішінде
есепті
кезең-
де
Бар-
лығы
оның
ішінде
есепті
кезең-
де
%
сома-
сы
%
сома-
сы
%
сома-
сы
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ескертпе:
*- Ауылшарминi субсидияларының сомасын есептемегенде
**- 7-бағ. бойынша ауытқу сомасын есептегенде
Банк басшысы                                  ____________
МО                                             қолы