О Республиканском совете по патриотическому воспитанию граждан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2007 года N 174. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2009 года № 1411
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.09.2009 № 1411.
Во исполнение пункта 1.1 Плана мероприятий по реализации  Государственной программы патриотического воспитания граждан Республики Казахстан на 2006-2008 годы, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2006 года N 1187, Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Создать Республиканский совет по патриотическому воспитанию граждан (далее - Совет).
2. Утвердить прилагаемые:
1)  состав Совета;
2)  Положение о Совете.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2007 года N 174
Состав
Республиканского совета по патриотическому
воспитанию граждан
Туймебаев                    - Министр образования и науки
Жансеит Кансеитулы             Республики Казахстан, председатель
Бабакумаров                  - вице-министр культуры и информации
Ержан Жалбакович               Республики Казахстан, заместитель
председателя
Утешев                       - директор Департамента молодежной
Нурлан Сулейменович            политики Министерства образования и
науки Республики Казахстан,
секретарь
Абдымомунов                  - вице-министр образования и науки
Азамат Курманбекович           Республики Казахстан
Джанасаев                    - заместитель Министра обороны
Булат Бахитжанович             Республики Казахстан
Жошыбаев                     - заместитель Министра иностранных дел
Рапиль Сейтханович             Республики Казахстан
Касымов                      - вице-министр внутренних дел
Кулмуханбет Нурмуханбетович    Республики Казахстан
Омаров                       - вице-министр здравоохранения
Кадыр Токтамысович             Республики Казахстан
Кожамжаров                   - председатель Комитета по
Темирболат Жанайдарович        организации правовой помощи и
оказанию юридических услуг
населению Министерства юстиции
Республики Казахстан
Утяпов                       - заместитель директора Пограничной
Шынтас Сарбасович              службы Комитета национальной
безопасности Республики Казахстан -
начальник Главного управления
кадров, воспитательной и
социально-правовой работы,
генерал-майор
Черкасов                     - первый заместитель заведующего
Юрий Петрович                  Социально-политическим отделом
Администрации Президента Республики
Казахстан
Жолдасбаева                  - член Комитета по социально-
Нурлыгайым Шалдановна          культурному развитию Сената
Парламента Республики Казахстан,
депутат (по согласованию)
Нукетаева                    - член Комитета по
Динар Жусупалиевна             социально-культурному развитию
Мажилиса Парламента Республики
Казахстан, депутат (по согласованию)
Абенов                       - заместитель акима Кызылординской
Мурат Абдуламитович            области
Аксакалов                    - заместитель акима Жамбылской области
Кумар Иргебаевич
Аманшаев                     - заместитель акима города Астаны
Ермек Амирханович
Бекмаганбетов                - заместитель акима Акмолинской области
Галым Мадешович
Бектурганов                  - заместитель акима Костанайской
Серик Чингизович               области
Жумабекова                   - заместитель акима Павлодарской
Рысты Маговьяновна             области
Кайненов                     - заместитель акима Атырауской области
Килымгали Кайненович
Муканов                      - заместитель акима Алматинской области
Серик Мейрханович
Мурзалин                     - заместитель акима
Малик Кенесбаевич              Северо-Казахстанской области
Мурзин                       - заместитель акима
Алмат Зарлыкович               Восточно-Казахстанской области
Мынбай                       - заместитель акима
Дархан Камзабекович            Южно-Казахстанской области
Рахымжанов                   - заместитель акима Актюбинской области
Амирхан Муратбекович
Сейдуманов                   - заместитель акима города Алматы
Серик Турарович
Сейтмаганбетова              - заместитель акима Мангистауской
Гульнар Сулейменовна           области
Утемисов                     - заместитель акима
Шавхат Анесович                Западно-Казахстанской области
Садуакасов                   - заместитель заведующего
Кайрат Кутымович               Секретариатом Ассамблеи народов
Казахстана
Перуашев                     - председатель Правления
Азат Турлыбекович              общенационального союза
предпринимателей и работодателей
Казахстана "Атамекен"
Жолдасбеков                  - директор государственного учреждения
Мырзатай Жолдасбекович         "Президентский центр культуры"
Министерства культуры и информации
Республики Казахстан
Абдыманапов                  - председатель Совета ректоров высших
Сарсенгали Абдыгалиевич        учебных заведений Казахстана, ректор
Евразийского национального
университета имени Л.Н. Гумилева
Хаматдинова                  - первый заместитель председателя
Алина Наильевна                Республиканского совета молодежного
крыла "Жас Отан" народной
демократической партии "Нұр Отан"
Жапаков                      - руководитель аппарата
Куаныш Асилбекович             Демократической партии "Әділет"
Исенгулов                    - заместитель председателя Партии
Айткали Гусманович             патриотов Казахстана
Каримбаев                    - исполнительный директор Конгресса
Нурсултан Турлыбекович         молодежи Казахстана
Манкеев                      - председатель Республиканского штаба
Мухтар Наурызбаевич            "Жасыл ел"
Бакытбеков                   - лидер Альянса студентов Казахстана
Наги Калтаевич
Палаев                       - председатель общественного
Василий Владимирович           молодежного объединения "Союз
сельской молодежи Казахстана"
Раимбердиев                  - председатель молодежного
Талжан Пердешович              общественного объединения имени
Бекзата Саттарханова "Намыс"
Тортаев                      - председатель общественного
Толеген Кабдислямович          объединения "Фонд стратегических
исследований "Адам"
Мукушев                      - заместитель председателя
Бекбулат Бапанович             общественного объединения
"Организация ветеранов Республики
Казахстан"
Пашевич                      - президент Союза ветеранов
Сергей Владимирович            (участников) локальных войн и
военных конфликтов "Боевое братство"
Утегенов                     - председатель Союза ветеранов
Шарипбай Абдулмаликович        Афганистана и локальных войн в
Республике Казахстан
Костенко                     - председатель Комитета солдатских
Людмила Ивановна               матерей Акмолинской области и города
Астаны
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2007 года N 174
Положение
о Республиканском совете по патриотическому
воспитанию граждан
1. Общие положения
1. Республиканский совет по патриотическому воспитанию граждан (далее - Совет) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.

Азаматтарға патриоттық тәрбие беру жөнiндегi республикалық кеңес туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 11 наурыздағы N 174 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 19 қыркүйектегі N 1411 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.19. N 1411 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 9 желтоқсандағы N 1187  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының азаматтарына патриоттық тәрбие берудiң 2006-2008 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарының 1.1-тармағын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Азаматтарға патриоттық тәрбие беру жөнiндегi республикалық кеңес (бұдан әрi - Кеңес) құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған:
1) Кеңестiң құрамы;
2) Кеңес туралы ереже бекiтiлсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2007 жылғы 11 наурыздағы
N 174 қаулысымен
бекiтiлген
Азаматтарға патриоттық тәрбие беру жөнiндегi республикалық кеңестiң құрамы
Түймебаев                     - Қазақстан Республикасының Бiлiм
Жансейiт Қансейiтұлы            және ғылым министрi, төраға
Бабақұмаров                   - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Ержан Жалбақұлы                 және ақпарат вице-министрi,
төрағаның орынбасары
Өтешев                        - Қазақстан Республикасы Бiлiм және
Нұрлан Сүлейменұлы              ғылым министрлiгi Жастар саясаты
департаментiнiң директоры, хатшы
Әбдiмомынов                   - Қазақстан Республикасының Бiлiм
Азамат Құрманбекұлы             және ғылым вице-министрi
Жанасаев                      - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
Болат Бақытжанұлы               министрiнiң орынбасары
Жошыбаев                      - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер
Рәпiл Сейiтханұлы               министрiнiң орынбасары
Қасымов                       - Қазақстан Республикасының Iшкi iстер
Құлмұханбет Нұрмұханбетұлы      вице-министрi
Омаров                        - Қазақстан Республикасының
Қадыр Тоқтамысұлы               Денсаулық сақтау вице-министрi
Қожамжаров                    - Қазақстан Республикасы Әдiлет
Темiрболат Жанайдарұлы          министрлiгi Халыққа құқықтық көмек
және заңгерлiк қызмет көрсетудi
ұйымдастыру комитетiнiң төрағасы
Өтепов                        - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Шынтас Сарбасұлы                қауiпсiздiк комитетiнiң Шекара
қызметi директорының орынбасары -
кадр, тәрбие және әлеуметтiк-
құқықтық жұмыс бас басқармасының
бастығы, генерал-майор
Черкасов                      - Қазақстан Республикасының Президентi
Юрий Петрович                   Әкiмшiлiгiнiң Әлеуметтiк-саяси
бөлiмi меңгерушiсiнiң бiрiншi
орынбасары
Жолдасбаева                   - Қазақстан Республикасы Парламентiнiң
Нұрлығайым Шалданқызы           Сенаты Әлеуметтiк-мәдени даму
комитетiнiң мүшесi, депутат (келiсiм
бойынша)
Нөкетаева                     - Қазақстан Республикасы Парламентiнiң
Динар Жүсiпәлиқызы              Мәжiлiсi Әлеуметтiк-мәдени даму
комитетiнiң мүшесi, депутат (келiсiм
бойынша)
Әбенов                        - Қызылорда облысы әкiмiнiң орынбасары
Мұрат Әбдiләмитұлы
Ақсақалов                     - Жамбыл облысы әкiмiнiң орынбасары
Құмар Iргебайұлы
Аманшаев                      - Астана қаласы әкiмiнiң орынбасары
Ермек Әмiрханұлы
Бекмағанбетов                 - Ақмола облысы әкiмiнiң орынбасары
Ғалым Мәдешұлы
Бектұрғанов                   - Қостанай облысы әкiмiнiң орынбасары
Серiк Шыңғысұлы
Жұмабекова                    - Павлодар облысы әкiмiнiң орынбасары
Рысты Мағауияқызы
Қайненов                      - Атырау облысы әкiмiнiң орынбасары
Қилымғали Қайненұлы
Мұқанов                       - Алматы облысы әкiмiнiң орынбасары
Серiк Мейiрханұлы
Мырзалин                      - Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң
Мәлiк Кеңесбайұлы               орынбасары
Мурзин                        - Шығыс Қазақстан облысы әкiмiнiң
Алмат Зарлықұлы                 орынбасары
Мыңбай                        - Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң
Дархан Қамзабекұлы              орынбасары
Рахымжанов                    - Ақтөбе облысы әкiмiнiң орынбасары
Әмiрхан Мұратбекұлы
Сейдуманов                    - Алматы қаласы әкiмiнiң орынбасары
Серiк Тұрарұлы
Сейiтмағанбетова              - Маңғыстау облысы әкiмiнiң орынбасары
Гүлнар Сүлейменқызы
Өтемiсов                      - Батыс Қазақстан облысы әкiмiнiң
Шавхат Әнесұлы                  орынбасары
Сәдуақасов                    - Қазақстан халықтары Ассамблеясы
Қайрат Құтымұлы                 Хатшылығы меңгерушiсiнiң орынбасары
Перуашев                      - "Атамекен" Қазақстан кәсiпкерлерi
Азат Тұрлыбекұлы                мен жұмыс берушiлерi жалпыұлттық
одағының басқарма төрағасы
Жолдасбеков                   - Қазақстан Республикасы Мәдениет және
Мырзатай Жолдасбекұлы           ақпарат министрлiгi "Президенттiк
мәдениет орталығы" мемлекеттiк
мекемесiнiң директоры
Әбдiманапов                   - Қазақстан жоғары оқу орындарының
Сәрсенғали Әбдiғалиұлы          ректорлары кеңесiнiң төрағасы,
Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық
университетiнiң ректоры
Хаматдинова                   - "Нұр Отан" халықтық демократиялық
Алина Наильевна                 партиясының "Жас Отан" жастар қанаты
республикалық кеңесi төрағасының
бiрiншi орынбасары
Жапақов                       - "Әдiлет" демократиялық партиясының
Қуаныш Асылбекұлы               аппарат басшысы
Есенғұлов                     - Қазақстанның патриоттар партиясы
Айтқали Ғұсманұлы               төрағасының орынбасары
Кәрiмбаев                     - Қазақстан жастары конгресiнiң
Нұрсұлтан Тұрлыбекұлы           атқарушы директоры
Манкеев                       - "Жасыл ел" республикалық штабының
Мұхтар Наурызбайұлы             төрағасы
Бақытбеков                    - Қазақстан студенттерi альянсының
Нағи Қалтайұлы                  көшбасшысы
Палаев                        - "Қазақстанның ауыл жастары одағы"
Василий Владимирович            қоғамдық жастар бiрлестiгiнiң
төрағасы
Райымбердиев                  - Бекзат Саттарханов атындағы "Намыс"
Талжан Пердешұлы                жастар қоғамдық бiрлестiгiнiң
төрағасы
Тортаев                       - "Адам" стратегиялық зерттеулер қоры"
Төлеген Қабдыисламұлы           қоғамдық бiрлестiгiнiң төрағасы
Мұқышев                       - "Қазақстан Республикасы
Бекболат Бапанұлы               ардагерлерiнiң ұйымы" қоғамдық
бiрлестiгi төрағасының орынбасары
Пашевич                       - "Боевое братство" жергiлiктi
Сергей Владимирович             соғыстар мен әскери қақтығыстар
ардагерлерi (қатысушылары) одағының
президентi
Өтегенов                      - Қазақстан Республикасындағы
Шәрiпбай Әбдiлмәлiкұлы          Ауғанстан және жергiлiктi соғыстар
ардагерлерi одағының төрағасы
Костенко                      - Ақмола облысы және Астана қаласы
Людмила Ивановна                жауынгерлерiнiң аналары комитетiнiң
төрайымы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2007 жылғы 11 наурыздағы
N 174 қаулысымен
бекiтiлген
Азаматтарға патриоттық тәрбие беру жөнiндегi республикалық кеңес туралы ереже 1. Жалпы ережелер
1. Азаматтарға патриоттық тәрбие беру жөнiндегi республикалық кеңес (бұдан әрi - Кеңес) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы консультативтiк-кеңесшi орган болып табылады.

2. В своей деятельности Совет руководствуется  Конституцией и законами Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
2. Задача и функции Совета
3. Задачей Совета является координация деятельности по реализации Государственной программы патриотического воспитания граждан Республики Казахстан на 2006-2008 годы (далее - Программа).
4. В целях реализации возложенной задачи Совет выполняет следующие функции:
1) вырабатывает рекомендации по укреплению и расширению взаимоотношений между государственными органами и неправительственными организациями по вопросам патриотического воспитания граждан;
2) вырабатывает предложения по проведению комплекса мероприятий, направленных на эффективную реализацию Программы и воспитание граждан страны в духе казахстанского патриотизма.
3. Права Совета
5. Совет в целях реализации возложенной на него задачи вправе:
1) запрашивать и получать у государственных органов, иных организаций материалы и информацию, необходимые для осуществления своей деятельности;
2) приглашать на заседания Совета и заслушивать по рассматриваемым вопросам представителей государственных органов и иных организаций.
4. Организация деятельности Совета
6. Председатель Совета руководит его деятельностью, председательствует на заседаниях Совета, планирует его работу, осуществляет общий контроль за реализацией его решений и несет в соответствии с действующим законодательством персональную ответственность за деятельность, осуществляемую Советом, а также межотраслевую, межведомственную координацию и за решения, вырабатываемые Советом.
Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
7. Секретарь Совета организует работу, осуществляет подготовку необходимых материалов и оформляет протоколы заседаний Совета. Секретарь не является членом Совета.
8. Материалы к заседанию Совета направляются членам Совета не менее, чем за 3 дня до его проведения. Повестка дня заседания, а также место и время его проведения определяются председателем Совета по согласованию с членами Совета.
9. Заседания Совета проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в год. Члены Совета принимают участие в деятельности Совета без права замены.
Решения по каждому вопросу повестки дня заседания Совета принимаются открытым голосованием большинством голосов от общего количества членов Совета. В случае равенства голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель Совета.
По результатам проведения заседаний Совета составляется протокол, подписываемый в обязательном порядке всеми его членами.
Члены Совета имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу.

2. Кеңес өз қызметiнде Қазақстан Республикасының  Конституциясы мен заңдарын, өзге де нормативтiк құқықтық актiлердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
2. Кеңестiң мiндетi мен функциялары
3. Кеңестiң мiндетi Қазақстан Республикасының азаматтарына патриоттық тәрбие берудiң 2006-2008 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын (бұдан әрi - Бағдарлама) iске асыру жөнiндегi қызметтi үйлестiру болып табылады.
4. Жүктелген мiндеттi iске асыру мақсатында Кеңес мынадай функцияларды орындайды:
1) азаматтарға патриоттық тәрбие беру мәселелерi бойынша мемлекеттiк органдар мен үкiметтiк емес ұйымдар арасындағы өзара қарым-қатынастарды нығайту және кеңейту жөнiнде ұсынымдар әзiрлейдi;
2) Бағдарламаны тиiмдi iске асыруға және елдiң азаматтарын қазақстандық патриотизм рухында тәрбиелеуге бағытталған iс-шаралар кешенiн өткiзу жөнiнде ұсыныстар әзiрлейдi.
3. Кеңестiң құқықтары
5. Кеңес өзiне жүктелген мiндеттi iске асыру мақсатында:
1) мемлекеттiк органдардан, өзге де ұйымдардан өз қызметiн жүзеге асыруға қажеттi материалдар мен ақпаратты сұратуға және алуға;
2) мемлекеттiк органдар мен өзге де ұйымдардың өкiлдерiн Кеңестiң отырыстарына шақыруға және қаралатын мәселелер бойынша тыңдауға құқылы.
4. Кеңестiң қызметiн ұйымдастыру
6. Кеңес төрағасы оның қызметiне басшылық жасайды, Кеңестiң отырыстарында төрағалық етедi, оның жұмысын жоспарлайды, оның шешiмдерiнiң iске асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады және қолданыстағы заңнамаға сәйкес Кеңес жүзеге асыратын қызмет, сондай-ақ салааралық, ведомствоаралық үйлестiру үшiн және Кеңес әзiрлейтiн шешiмдер үшiн дербес жауапты болады.
Төраға болмаған кезде оның функцияларын орынбасары атқарады.
7. Кеңес хатшысы Кеңестiң жұмысын ұйымдастырады, қажеттi материалдарды дайындауды жүзеге асырады және отырыстардың хаттамаларын ресiмдейдi. Хатшы Кеңес мүшесi болып табылмайды.
8. Кеңес отырыстарына материалдар оның өткiзiлуiне дейiн кемiнде 3 күн қалғанда Кеңес мүшелерiне жiберiледi. Отырыстың күн тәртiбiн, сондай-ақ оның өткiзiлетiн орны мен уақытын Кеңес мүшелерiнiң келiсiмi бойынша Кеңес төрағасы айқындайды.
9. Кеңес отырыстары қажеттiлiгiне қарай, бiрақ жылына кемiнде бiр рет өткiзiледi. Кеңес мүшелерi Кеңес қызметiне алмастыру құқығынсыз қатысады.
Кеңес отырысы күн тәртiбiнiң әрбiр мәселесi бойынша шешiмдер Кеңес мүшелерiнiң жалпы санының көпшiлiк даусымен ашық дауыс берумен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда Кеңес төрағасы дауыс берген шешiм қабылданған болып саналады.
Кеңес отырыстарын өткiзу нәтижелерi бойынша оның барлық мүшелерi мiндеттi түрде қол қоятын хаттама толтырылады.
Кеңес мүшелерi айрықша пiкiр құқығына ие, ол бiлдiрiлген жағдайда, жазбаша түрде баяндалуға және хаттамаға қоса тiркелуге тиiс.

10. Рабочим органом Совета является Министерство образования и науки Республики Казахстан.
5. Порядок прекращения деятельности Совета
11. Совет прекращает свою деятельность на основании решения Правительства Республики Казахстан.

10. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi Кеңестiң жұмыс органы болып табылады.
5. Кеңестiң қызметiн тоқтату тәртiбi
11. Кеңес өз қызметiн Қазақстан Республикасының Үкiметi шешiмiнiң негiзiнде тоқтатады.