О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 30 июня 1998 года N 3985"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2007 года N 194
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 30 июня 1998 года N 3985".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
О внесении изменений и дополнений в Указ
Президента Республики Казахстан
от 30 июня 1998 года N 3985
ПОСТАНОВЛЯЮ :
1. Внести в  Указ  Президента Республики Казахстан от 30 июня 1998 года N 3985 "Об образовании Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 28, ст. 156; 2000 г., N 17, ст. 168; 2003 г., N 45, ст. 486) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Совете иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 8 слова "помощник Президента Республики Казахстан, курирующий вопросы инвестиций" заменить словами "Заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан";
пункт 10 дополнить абзацем следующего содержания:
"В целях рассмотрения вопросов, связанных с составом Совета с иностранной стороны, создается Комиссия по регулированию состава Совета с иностранной стороны (далее - Комиссия), состав которой утверждается на пленарных заседаниях Совета.";
в пункте 14:
в абзаце первом:
слова "рабочий орган" исключить;
слово "учитывает" заменить словом "учитывается";
в подпункте 2) слова "деловую репутацию" заменить словами "деловая репутация";
в подпункте 4) после слова "задач" дополнить словами "и задач экологического характера";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Заявки рассматриваются рабочим органом в порядке очередности их поступления и, в случае их удовлетворения критериям, установленным пунктами 13 и 14 настоящего Положения, выносятся на рассмотрение Комиссии.";
главу 5 исключить;
главу 6 изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 30 маусымдағы N 3985 Жарлығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 15 наурыздағы N 194 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 30 маусымдағы N 3985 Жарлығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 30 маусымдағы N 3985 Жарлығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМIН :
1. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанында Шетелдiк инвесторлар кеңесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 30 маусымдағы N 3985  Жарлығына  (Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы, 1998 ж., N 28, 156-құжат; 2000 ж., N 17, 168-құжат; 2003 ж., N 45, 486-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Шетелдiк инвесторлар кеңесi туралы ережеде:
8-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Президентiнiң инвестиция мәселелерiн қадағалайтын көмекшiсi" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi Басшысының орынбасары, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Кеңестiң шетелдiк тараптан құрамына байланысты мәселелердi қарау мақсатында Кеңестiң шетелдiк тараптан құрамын реттеу жөнiндегi комиссия (бұдан әрi - Комиссия) құрылады, оның құрамы Кеңестiң жалпы отырыстарында бекiтiледi.";
14-тармақта:
бiрiншi абзацта:
"жұмыс органы" деген сөздер алынып тасталсын;
мемлекеттiк тiлдегi мәтiнде 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) тармақшалардағы "қатысуын", "беделiн", "маңыздылығын", "қызметiн", "дайындығын", "қатысуын", "ұсынымдарын ескередi" деген сөздер тиiсiнше "қатысуы", "беделi", "маңыздылығы", "қызметi", "дайындығы", "қатысуы", "ұсынымдары ескерiледi" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) тармақшадағы "мiндеттерiн" деген сөзден кейiн "және экологиялық сипаттағы мiндеттерiн" деген сөздермен толықтырылсын;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Өтiнiмдердi жұмыс органы олардың келiп түсу кезектiлiгi тәртiбiмен қарайды және олар осы Ереженiң 13 және 14-тармақтарында белгiленген өлшемдердi қанағаттандырған жағдайда Комиссияның қарауына шығарылады.";
5-тарау алынып тасталсын;
6-тарау мынадай редакцияда жазылсын:

"6. Комиссия по регулированию состава Совета с иностранной стороны
17. Основной задачей Комиссии является поддержание Совета в составе, максимально способствующем эффективному выполнению возложенных на него задач.
18. Комиссия состоит из четырех представителей с казахстанской стороны и трех представителей с иностранной стороны.
Членами Комиссии с казахстанской стороны являются по должности: Заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан (председатель Комиссии), заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан, вице-министр индустрии и торговли Республики Казахстан, первый руководитель рабочего органа Совета (секретарь Комиссии).
19. Заседания Комиссии проводятся не реже одного раза в год. Решения Комиссии принимаются большинством голосов.
20. При рассмотрении вопроса об исключении или замене иностранных членов Совета будут приниматься во внимание:
1) личное участие иностранных членов Совета в пленарных заседаниях Совета;
2) личное и активное участие постоянных представителей иностранных членов Совета в деятельности совместных рабочих групп Совета;
3) соблюдение иностранными членами Совета законодательства Республики Казахстан;
4) участие иностранных членов Совета в развитии экономики Республики Казахстан, в первую очередь в реализации мер по диверсификации экономики Республики Казахстан.
21. При приеме в состав Совета новых членов с иностранной стороны предпочтение отдается международным организациям и иностранным компаниям, осуществляющим деятельность в отраслях, соответствующих приоритетам индустриально-инновационного развития Республики Казахстан.
21-1. С учетом рекомендаций Комиссии рабочий орган формирует предложения Президенту Республики Казахстан по составу Совета с иностранной стороны.";
в пункте 22:
подпункты 3) и 4) исключить;
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) рекомендация Комиссии";
в абзаце третьем пункта 23 после слова "глава" дополнить словами "или другое высшее должностное лицо";
в абзаце первом пункта 29 слова ", курирующего вопросы инвестиционной политики" исключить;
в подпункте 1) пункта 32 слова "и его совместных рабочих групп" заменить словами ", совместных рабочих групп Совета и Комиссии";
в приложении к Положению о Совете иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан:
в пункте 5 слова ", включая перечень проектов в регионах Республики Казахстан" исключить;
пункт 8 дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:

"6. Кеңестiң шетелдiк тараптан құрамын реттеу жөнiндегi комиссия
17. Комиссияның негiзгi мiндетi Кеңестi өзiне жүктелген мiндеттердi тиiмдi орындауға барынша ықпал ететiн құрамда қолдау болып табылады.
18. Комиссия қазақстандық тараптың төрт өкiлiнен және шетелдiк тараптың үш өкiлiнен тұрады.
Қазақстандық тараптан Комиссия мүшелерi лауазымы бойынша мыналар болып табылады: Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi Басшысының орынбасары (Комиссия төрағасы), Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрiнiң орынбасары, Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда вице-министрi, Кеңестiң жұмыс органының бiрiншi басшысы (Комиссия хатшысы).
19. Комиссия отырыстары кемiнде жылына бiр рет өткiзiледi. Комиссияның шешiмдерi көпшiлiк дауыспен қабылданады.
20. Кеңестiң шетелдiк мүшелерiн шығару немесе ауыстыру туралы мәселенi қарау кезiнде мыналар назарға алынатын болады:
1) Кеңестiң шетелдiк мүшелерiнiң Кеңестiң жалпы отырыстарына жеке қатысуы;
2) Кеңестiң бiрлескен жұмыс топтарының қызметiне Кеңестiң шетелдiк мүшелерiнiң тұрақты өкiлдерiнiң жеке және белсендi түрде қатысуы;
3) Кеңестiң шетелдiк мүшелерiнiң Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауы;
4) Кеңестiң шетелдiк мүшелерiнiң Қазақстан Республикасы экономикасының дамуына, бiрiншi кезекте Қазақстан Республикасының экономикасын әртараптандыру жөнiндегi шараларды iске асыруға қатысуы.
21. Кеңестiң құрамына шетелдiк тараптан жаңа мүшелердi қабылдау кезiнде Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамуының басымдықтарына сәйкес келетiн салалардағы қызметтi жүзеге асыратын халықаралық ұйымдар мен шетелдiк компанияларға артықшылық берiледi.
21-1. Комиссияның ұсынымдарын ескере отырып, жұмыс органы Қазақстан Республикасының Президентiне Кеңестiң шетелдiк тараптан құрамы бойынша ұсыныстар қалыптастырады.";
22-тармақта:
3) және 4) тармақшалар алынып тасталсын;
мемлекеттiк тiлдегi мәтiнде 4) тармақшадағы "сақтамауы" деген сөзден кейiн ";" белгiсi қойылып, мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) Комиссияның ұсынымдары";
23-тармақтың үшiншi абзацындағы "басшысы" деген сөзден кейiн "немесе басқа жоғары лауазымды тұлға" деген сөздермен толықтырылсын;
29-тармақтың бiрiншi абзацындағы "инвестициялық саясат мәселелерiн қадағалайтын" деген сөздер алынып тасталсын;
32-тармақтың 1) тармақшасындағы "және оның" деген сөздер ", Кеңес пен Комиссияның" деген сөздермен ауыстырылсын;
Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Шетелдiк инвесторлар кеңесi туралы ережеге қосымшада:
5-тармақтағы "Қазақстан Республикасының өңiрлерiндегi жобалардың тiзбесiн қоса алғанда," деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:

"8-1. Участие в деятельности совместных рабочих групп Совета.";
в пункте 9 после слова "задач" дополнить словами "и задач экологического характера";
пункт 10 дополнить словами "и мероприятия по повышению их квалификации".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

"8-1. Кеңестiң бiрлескен жұмыс топтарының қызметiне қатысу.";
9-тармақтағы "мiндеттерiн" деген сөзден кейiн "және экологиялық сипаттағы мiндеттерiн" деген сөздермен толықтырылсын;
10-тармақта "қызметкерлердiң" деген сөзден кейiн "және олардың бiлiктiлiгiн арттыру жөнiндегi iс-шаралардың" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi