"Ертіс",»"Оңтүстік" және»"Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларын құру және олардың қызметін қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 256 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
"Ертіс", "Оңтүстік" және "Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларын құру және олардың қызметін қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы "Ертіс", "Оңтүстік" және "Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларын құру және олардың қызметін қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы
Индустриялық-инновациялық саясат шеңберінде өңірлік дамудың тиімділігін арттыру мақсатында  ҚАУЛЫ ЕТЕМІН :
1. Қазақстан Республикасының Үкіметі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) жарғылық капиталдарына мемлекет жүз пайыз қатысатын Семей
қаласында орналасатын "Ертіс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы (бұдан әрі - "Ертіс" ӘКК ҰК" АҚ), Шымкент қаласында орналасатын "Оңтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" (бұдан әрі - "Оңтүстік" ӘКК ҰК" АҚ) мен Талдықорған қаласында орналасатын "Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы (бұдан әрі - "Жетісу" ӘКК ҰК" АҚ) акционерлік қоғамдарын құрсын;
2) "Ертіс" ӘКК ҰК" АҚ қызметінің негізгі мәнін Шығыс Қазақстан, Павлодар облыстарының экономикалық дамуына, "Оңтүстік" ӘКК ҰК" АҚ қызметінің негізгі мәнін Оңтүстік Қазақстан, Жамбыл және Қызылорда облыстарының экономикалық дамуына және "Жетісу" ӘКК ҰК" АҚ
қызметінің негізгі мәнін Алматы облысының және Алматы қаласының экономикалық дамуына мемлекеттік және жеке меншік секторларды
шоғырландыру, кластерлік әдіс негізінде біртұтас экономикалық нарық құру, инвестициялар мен инновациялар тарту үшін қолайлы экономикалық орта қалыптастыру, өңірлерді әлеуметтік дамытуға, сондай-ақ пайдалы қазбаларды, оның ішінде Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін пайдалы қазбалар түрлерінің және қорлары көлемінің тізбесіне сәйкес кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге, қайта өңдеуге бағытталған бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу жолымен жәрдемдесу деп белгілесін;
3) "Ертіс" ӘКК ҰК" АҚ, "Оңтүстік" ӘКК ҰК" АҚ мен "Жетісу" ӘКК
ҰК" АҚ қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумдарды бекітсін;
4) "Ертіс" ӘКК" ҰК" АҚ, "Оңтүстік" ӘКК" ҰК" АҚ мен "Жетісу" ӘКК ҰК" АҚ қызметі үшін жер учаскелерін және республикалық, коммуналдық меншік объектілерін, оның ішінде олардың жарғылық капиталына ақы төлеуді қоса алғанда, мемлекеттік активтерді беруді қамтамасыз етсін;

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О мерах по созданию и обеспечению деятельности социально-предпринимательских корпораций "Ертіс", "Оңтүстік" и "Жетісу"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 апреля 2007 года N 256
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О мерах по созданию и обеспечению деятельности социально-предпринимательских корпораций "Ертіс", "Оңтүстік" и "Жетісу".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О мерах по созданию и обеспечению деятельности социально-
предпринимательских корпораций "Ертіс", "Оңтүстік" и "Жетісу"
В целях повышения эффективности регионального развития в рамках индустриально-инновационной политики  ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Правительству Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) создать акционерные общества со стопроцентным участием государства в уставных капиталах "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Ертіс" (далее - АО "НК СПК "Ертіс") с местом дислокации в городе Семипалатинск, "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Оңтүстік" (далее - АО "НК СПК "Оңтүстік") с местом дислокации в городе Шымкент и "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Жетісу" (далее - АО "НК СПК "Жетісу") с местом дислокации в городе Талдыкорган;
2) определить основным предметом деятельности АО "НК СПК "Ертіс" содействие экономическому развитию Восточно-Казахстанской, Павлодарской областей, АО "НК СПК "Оңтүстік" - содействие экономическому развитию Южно-Казахстанской, Жамбылской и Кызылординской областей и АО "НК СПК "Жетісу" - содействие экономическому развитию Алматинской области и города Алматы путем консолидации государственного и частного секторов, создания единого экономического рынка на основе кластерного подхода, формирования благоприятной экономической среды для привлечения инвестиций и инноваций, участия в разработке и реализации программ, направленных на социальное развитие регионов, а также разведку, добычу, переработку полезных ископаемых, в том числе и общераспространенных, согласно перечню видов и объемов запасов полезных ископаемых, утверждаемому Правительством Республики Казахстан;
3) утвердить меморандумы об основных принципах деятельности АО "НК "СПК "Ертіс", АО "НК СПК "Оңтүстік" и АО "НК СПК "Жетісу";
4) обеспечить передачу необходимых для деятельности АО "НК "СПК "Ертіс", АО "НК СПК "Оңтүстік" и АО "НК СПК "Жетісу" государственных активов, включая земельные участки и объекты республиканской, коммунальной собственности, в том числе в оплату их уставного капитала;

5) нормативтік құқықтық актілерге тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізсін;
6) осы Жарлықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
2. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

5) внести соответствующие изменения и дополнения в нормативные правовые акты;
6) принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
2. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан