О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2006 года N 660
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2007 года N 396
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2006 года N 660 "О Среднесрочной фискальной политике Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 25, ст. 263) следующие изменения и дополнения:
в  Среднесрочной фискальной политике Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы, утвержденной указанным постановлением:
в главе "Введение":
в абзаце первом:
после слов "от 18 февраля 2005" слова "года и" заменить словом "года,";
после слов "от 1 марта 2006 года" дополнить словами "и "Новый Казахстан в новом мире" от 28 февраля 2007 года";
в главе 1 "Социально-экономическое положение":
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции:
"По данным Всемирного банка, рост мировой экономики в 2005 году составил 4,8 %, в 2006 году 5,4 %. В 2007 и 2008 годах он, по прогнозу, составит 4,9 %.";
в абзаце девятнадцатом цифры "8,8" заменить цифрами "9,3";
в абзаце двадцатом цифры "8962", "2,4" заменить соответственно цифрами "10031", "2,7";
в абзаце двадцать первом цифры "10,3", "8,5" заменить соответственно цифрами "11,6", "7,1";
в абзаце двадцать втором цифры "8,2" заменить цифрами "8,9";
в абзаце двадцать третьем цифры "6,6", "24,5", "9,1" заменить соответственно цифрами "6,2", "24", "9";
в абзаце двадцать четвертом цифры "122,6" заменить цифрами "123,3";
в абзаце двадцать пятом цифры "118,7" заменить цифрами "114,7";
в абзаце двадцать шестом цифру "7" заменить цифрами "8,7";
таблицу 1 изложить в новой редакции согласно  приложению 1 к настоящему постановлению;
в главе 2 "Политика формирования и использования Национального фонда Республики Казахстан":
в абзаце четвертом слово "будет" исключить;
в абзаце пятом слова "будут полностью направляться", "будут формироваться" заменить соответственно словами "полностью направляются", "формируется";
в абзаце шестом слова "будут являться" заменить словом "являются";
в абзаце двенадцатом слова "будут финансироваться", "осуществляться" заменить соответственно словами "финансируются", "осуществляется";
в абзаце тринадцатом слова "позволит", "будет виден" заменить соответственно словами "позволяет", "виден";
в абзаце четырнадцатом слова "будет утверждаться" заменить словом "утверждается";
главу 3 "Совершенствование бюджетной системы":
дополнить абзацами следующего содержания:

Республики Казахстан
от 21 мая 2007 года N 396
Таблица 4
Наименование показателей
2001
2002
2003
2004
2005
2006
Правительственный долг, млн. тенге
573952,2
579895,9
609592,1
586374,2
535534,8
606431,7
в % к ВВП
17,6
15,5
13,2
10
7,2
6,0
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 12 шілдедегі N 660 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21 мамырдағы N 396 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1.»"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 - 2009 жылдарға арналған орта мерзімді фискалдық саясаты туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 12 шілдедегі N 660  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 25, 263-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 - 2009 жылдарға арналған орта мерзімді фискалдық саясатында:
"Кіріспе" деген тарауда:
бірінші абзацта:
"Қазақстан экономикалық, әлеуметтік және саяси жаңару жолында" деген сөздерден кейін»"және" деген сөз»"," белгісімен ауыстырылсын;
"жаңа серпіліс жасау қарсаңында" деген сөздерден кейін»"және 2007 жылғы 28 ақпандағы»"Жаңа әлемдегі жаңа Қазақстан" атты" деген сөздермен толықтырылсын;
"Әлеуметтік-экономикалық жағдай" деген 1-тарауда:
он сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Дүниежүзілік банктің деректері бойынша әлемдік экономиканың өсуі 2005 жылы 4,8%-ды, 2006 жылы 5,4%-ды құрады. 2007 және 2008 жылдары ол, болжам бойынша 4,9%-ды құрайды.
он тоғызыншы абзацтағы»"8,8" деген сандар»"9,3" деген сандармен ауыстырылсын;
жиырмасыншы абзацтағы»"8962",»"2,4" деген сандар тиісінше "10031",»"2,7" деген сандармен ауыстырылсын;
жиырма бірінші абзацтағы»"10,3",»"8,5" деген сандар тиісінше "11,6",»"7,1" деген сандармен ауыстырылсын;
жиырма екінші абзацтағы»"8,2" деген сандар»"8,9" деген сандармен ауыстырылсын;
жиырма үшінші абзацтағы»"6,6",»"24,5",»"9,1" деген сандар тиісінше "6,2",»"24", "9" деген сандармен ауыстырылсын;
жиырма төртінші абзацтағы»"122,6" деген сандар»"123,3" деген сандармен ауыстырылсын;
жиырма бесінші абзацтағы»"118,7" деген сандар»"114,7" деген сандармен ауыстырылсын;
жиырма алтыншы абзацтағы»"7" деген сан»"8,7" деген сандармен ауыстырылсын;
1-кесте осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын қалыптастыру және пайдалану саясаты" деген 2-тарауда:
төртінші абзацтағы»"енгізілетін болады" деген сөздер»"енгізілді" деген сөзбен ауыстырылсын;
бесінші абзацтағы "жіберіледі", "қалыптастырылатын болады" деген сөздер тиісінше»"жіберілуде", "қалыптастырылуда" деген сөздермен ауыстырылсын;
мемлекеттік тілдегі мәтінде алтыншы абзац өзгеріссіз қалдырылсын;
мемлекеттік тілдегі мәтінде он екінші абзацтағы»"аударымдар есебінен" деген сөздерден кейін»"қаржыландырылуда" деген сөзбен толықтырылып,»"жүзеге асырылады" деген сөздер»"жүзеге асырылуда" деген сөздермен ауыстырылсын;
он үшінші абзацтағы»"көрінетін болады" деген сөздер "көрінеді" деген сөзбен ауыстырылсын;
он төртінші абзацтағы»"бекітіледі" деген сөз»"бекітілуде" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Бюджет жүйесін жетілдіру" деген 3-тарауда:
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:

"В 2007-2009 годах будет продолжена работа по совершенствованию бюджетного планирования в целях создания системы, ориентированной на достижение конечных результатов, предусматривающая предоставление большей самостоятельности государственным органам при формировании и использовании бюджетных средств, внедрение целевых индикаторов и создание новой системы отчетности, внутреннего и внешнего контроля.
Меры по совершенствованию процедур по планированию и исполнению бюджета будут основываться на принципах:
гармонизации со стратегическими, среднесрочными целями, задачами социально-экономического развития республики и устойчивого роста конкурентоспособности экономики;
достижения конечных результатов и целевых индикаторов, соответствующих индикаторам стратегических, среднесрочных задач социально-экономического развития республики и устойчивого роста конкурентоспособности экономики;
корпоративного управления;
предоставления большей самостоятельности администраторам бюджетных программ и усиления их ответственности за достижение конечных результатов реализуемых программ;
достижения объективности формирования текущих и капитальных расходов государственных органов и организаций;
интеграции процедур по разработке и исполнению бюджета;
исключения дублирующих действий в процедурах исполнения бюджета внутри государственного органа и между государственными органами;
повышения производительности труда на этапах планирования и исполнения бюджета с оптимальным использованием информационных систем.";
в главе 5 "Политика доходов":
в абзаце девятом цифры "6,4", "5,8", "5,5" заменить соответственно цифрами "7,1", "6,3", "5,6";
таблицу 2 изложить в новой редакции согласно  приложению 2 к настоящему постановлению;
в абзаце одиннадцатом цифры "16,1" заменить цифрами "15,5";
в абзаце двенадцатом цифры "0,61", "0,20" заменить соответственно цифрами "1,71", "0,24";
в абзаце тринадцатом цифры "112,8" заменить цифрами "111,0";
в главе 6 "Политика затрат":
в абзаце тринадцатом после слов "города Астаны" дополнить словами "и региональных центров экономического роста";
в абзаце семнадцатом слово "Послания" заменить словом "Посланий";
дополнить абзацем девятнадцатым следующего содержания:
"в рамках развития социальной инфраструктуры будет начато строительство 100 школ и 100 больниц;";
в абзаце девятнадцатом слово "осуществлены" заменить словом "продолжены";
в абзаце тридцать первом слова ", а также внедрить информационные и телекоммуникационные технологии" исключить;
дополнить абзацем тридцать вторым следующего содержания:
"Продолжатся внедрение в учебный процесс информационных и телекоммуникационных технологий, в том числе реализация проекта "Аппаратно-программный комплекс "Интерактивная школа", направленного на создание мультисервисной информационно-образовательной системы.";
в абзаце тридцать восьмом:
слово "планируется" исключить;
слово "увеличить" заменить словом "увеличены";
в абзаце тридцать девятом слово "предусматривается" заменить словом "предусмотрено";
дополнить абзацами сороковым, сорок первым, сорок вторым, сорок третьим, сорок четвертым, сорок пятым, сорок шестым следующего содержания:

"2007 - 2009 жылдары түпкі нәтижелерге қол жеткізуге бағдарланған, мемлекеттік органдарға бюджет қаражатын қалыптастыру және пайдалану кезінде көбірек дербестік беруді, нысаналы индикаторлар енгізуді және есептіліктің, ішкі және сыртқы бақылаудың жаңа жүйесін құруды көздейтін жүйе құру мақсатында бюджеттік жоспарлауды жетілдіру жөніндегі жұмыстар жалғастырылатын болады.
Бюджетті жоспарлау және атқару жөніндегі рәсімдерді жетілдіру жөніндегі шаралар мынадай қағидаттарға негізделетін болады:
стратегиялық, орта мерзімді мақсаттармен, республиканың әлеуметтік-экономикалық дамыту және экономиканың бәсекеге қабілеттігін орнықты өсіру міндеттерімен үйлестіру;
республиканың әлеуметтік-экономикалық дамуының және экономиканың бәсекеге қабілеттігін орнықты өсірудің стратегиялық, орта мерзімді міндеттерінің индикаторларына сәйкес келетін түпкі нәтижелерге және нысаналы индикаторларға қол жеткізу; корпоративтік басқару;
бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне көбірек дербестік беру және іске асырылатын бағдарламалардың түпкі нәтижелеріне қол жеткізу үшін олардың жауапкершілігін күшейту;
мемлекеттік органдар мен ұйымдардың ағымдағы және күрделі шығыстарын қалыптастырудың объективтілігіне қол жеткізу;
бюджетті әзірлеу және атқару жөніндегі рәсімдерді ықпалдастыру;
мемлекеттік органның ішінде және мемлекеттік органдардың арасында бюджетті атқару рәсімдерінде қайталанатын іс-қимылдарды болдырмау;
ақпараттық жүйелерді оңтайлы қолдана отырып, бюджетті жоспарлау және атқару кезеңінде еңбек өнімділігін арттыру.";
"Кірістер саясаты" деген 5-тарауда:
тоғызыншы абзацтағы»"6,4",»"5,8",»"5,5" деген сандар тиісінше "7,1",»"6,3",»"5,6" деген сандармен ауыстырылсын;
2-кесте осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
он бірінші абзацтағы "16,1" деген сандар "15,5" деген сандармен ауыстырылсын;
он екінші абзацтағы»"0,61",»"0,20" деген сандар тиісінше "0,71",»"0,24" деген сандармен ауыстырылсын;
он үшінші абзацтағы»"112,8" деген сандар»"111,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Шығындар саясаты" деген 6-тарауда:
он үшінші абзацтағы»"Астана қаласын" деген сөздерден кейін "және экономикалық өсудің өңірлік орталықтарын" деген сөздермен толықтырылсын;
он жетінші абзацтағы»"Жолдауын" деген сөз»"Жолдауларын" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы он тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
"әлеуметтік инфрақұрылымды дамыту шеңберінде 100 мектептің және 100 аурухананың құрылысы басталады;";
он тоғызыншы абзацтағы "жүзеге асырылатын" деген сөздер "жалғастырылатын" деген сөзбен ауыстырылсын;
отыз бірінші абзацтағы»", сондай-ақ ақпараттық және телекоммуникациялық технологияларды енгізу" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы отыз екінші абзацпен толықтырылсын:
"Оқу процесіне ақпараттық және телекоммуникациялық технологияларды енгізу, оның ішінде мультисервистік ақпараттық-білім беру жүйесін құруға бағытталған»Интерактивті мектеп" аппараттық-бағдарламалық кешені" жобасын іске асыру жалғасады.";
отыз сегізінші абзацтағы»"мөлшерін ұлғайту жоспарланып отыр" деген сөздер»"мөлшері ұлғайтылды" деген сөздермен ауыстырылсын;
отыз тоғызыншы абзацтағы»"көзделіп отыр" деген сөздер "көзделген" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы қырқыншы, қырық бірінші, қырық екінші, қырық үшінші, қырық төртінші, қырық бесінші, қырық алтыншы абзацтармен толықтырылсын:

"В соответствии с Посланием Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 28 февраля 2007 года "Новый Казахстан в новом мире" с 1 января 2008 года будет осуществлен ряд мероприятий, направленных на дальнейшее повышение социальной защищенности граждан республики:
размер базовой пенсионной выплаты будет составлять 40 процентов от прожиточного минимума, что обеспечит соответствие пенсионного обеспечения Казахстана международным стандартам;
предусматривается изменение ограничения дохода, учитываемого для исчисления пенсий, предусмотренного пенсионным законодательством, с 15 МРП до 25 МРП, что обеспечит справедливость при назначении размеров пенсий от прежнего трудового вклада;
в целях стабилизации покупательной способности пенсионных выплат, будет сохранена индексация пенсионных выплат, которая будет осуществляться с опережением прогнозируемого роста индекса потребительских цен на 2 %;
будут введены пособия на оздоровление при уходе в трудовой отпуск для гражданских служащих в размере одного должностного оклада, а также спецгоспособия для лиц, которые с 1 января 1998 года выработали свой стаж во вредных и тяжелых условиях труда (по списку N 2);
будут повышены размеры единовременного государственного пособия в связи с рождением ребенка и по уходу за ребенком до достижения им одного года;
планируется введение обязательного социального страхования беременности, родов и материнства для работающих женщин, при этом их пенсионные накопления будут продолжаться в период нахождения в декретном отпуске по уходу за ребенком до одного года.";
в абзаце сороковом слова "будут выплачиваться" заменить словом "выплачиваются";
в абзаце сорок восьмом:
слово "разрабатываемая" исключить;
цифры "2006-2008" заменить цифрами "2007-2011";
абзац пятьдесят первый заменить абзацами следующего содержания:
"В рамках Государственной программы развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2007-2011 годы будет реализован комплекс мер по формированию здорового образа жизни населения средствами физической культуры и спорта, совершенствованию системы подготовки спортивного резерва, спортсменов международного класса.
В целях совершенствования системы архивного дела будет реализована Программа развития архивного дела и систем документации Республики Казахстан на 2007-2009 годы.";
абзацы пятьдесят шестой и пятьдесят седьмой изложить в следующей редакции:
"Основой планирования расходов на нужды обороны является Военная доктрина Республики Казахстан, согласно которой объем расходов на оборону предусматривается в размере не менее 1 % ВВП, определены военно-политические, стратегические, экономические и технические основы обеспечения безопасности и международное военное сотрудничество Республики Казахстан";
в абзаце семьдесят девятом слово "проектов" заменить словами "прорывных проектов";
дополнить абзацем восьмидесятым следующего содержания:
"Одной из мер по стимулированию инвестиционной активности в несырьевых отраслях экономики будет формирование Казахстанско-китайского инвестиционного фонда в рамках проекта создания Фонда фондов";
дополнить абзацем восемьдесят третьим следующего содержания:
"Большая роль отведена развитию современной инфраструктуры, в том числе направленной на формирование региональных центров экономического роста.";

"Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 28 ақпандағы»Жаңа әлемдегі жаңа Қазақстан" атты Қазақстан халқына Жолдауына сәйкес 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап республика азаматтарының әлеуметтік қорғалуын одан әрі арттыруға бағытталған бірқатар іс-шаралар жүзеге асырылатын болады:
базалық зейнетақы төлемінің мөлшері ең төменгі күнкөріс деңгейінің 40 пайызын құрайтын болады, бұл Қазақстанның зейнетақымен қамсыздандыруының халықаралық стандарттарға сәйкестігін қамтамасыз етеді; зейнетақы заңнамасында көзделген зейнетақыларды есептеу үшін есепке алынатын кірісті шектеуді 15 АЕК-дан 25 АЕК-ға дейін өзгерту көзделіп отыр, бұл бұрынғы еңбек үлесіне зейнетақылардың мөлшерін тағайындау кезінде әділдікті қамтамасыз етеді;
зейнетақы төлемдерінің сатып алу қабілетін тұрақтандыру мақсатында тұтыну бағалары индексінің болжамды өсуін 2%-ға арттыру жүзеге асырылатын зейнетақы төлемдерін индекстеу сақталатын болады;
азаматтық қызметшілер үшін еңбек демалысына шыққан кезде бір лауазымдық жалақы мөлшерінде сауықтыру жәрдемақысы, сондай-ақ 1998 жылғы 1 қаңтардан бастап зиянды және ауыр еңбек жағдайында өтілін өткерген адамдар үшін арнайы жәрдемақылар (N 2 тізім бойынша) енгізілетін болады;
бала тууына байланысты және бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты төленетін біржолғы мемлекеттік жәрдемақының мөлшері арттырылатын болады;
жұмыс істейтін әйелдер үшін жүктілікті, босануды және аналық кезін міндетті әлеуметтік сақтандыруды енгізу жоспарланып отыр, бұл ретте баланы бір жасқа толғанға дейін оның күтімі жөніндегі декреттік демалыста жүрген кезеңде олардың зейнетақы жинақтары жалғасатын болады.";
қырқыншы абзацтағы»"төленетін болады" деген сөздер»"төленуде" деген сөздермен ауыстырылсын;
қырық сегізінші абзацта:
"әзірленетін" деген сөз алынып тасталсын;
"2006 - 2008" деген сандар»"2007 - 2011" деген сандармен ауыстырылсын;
елу бірінші абзац мынадай мазмұндағы абзацтармен ауыстырылсын:
"Дене шынықтыру мен спортты дамытудың 2007 - 2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде дене шынықтыру және спорт құралдарымен халықтың салауатты өмір салтын қалыптастыру, спорт резервін, халықаралық сыныпты спортшылар даярлау жүйесін жетілдіру жөніндегі шаралар кешені іске асырылатын болады.
Мұрағат ісі жүйесін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасының мұрағат ісін және құжаттама жүйелерін дамытудың 2007 - 2009 жылдарға арналған бағдарламасы жүзеге асырылатын болады.";
елу алтыншы және елу жетінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс мұқтаждарына арналған шығыстарды жоспарлаудың негізі Қазақстан Республикасының әскери доктринасы болып табылады, оған сәйкес қорғанысқа арналған шығыстардың көлемі ЖІӨ-нің кемінде 1%-ы мөлшерінде көзделеді, Қазақстан Республикасының қауіпсіздігін қамтамасыз етудің әскери-саяси, стратегиялық, экономикалық және техникалық негіздері мен халықаралық әскери ынтымақтастығы айқындалды";
жетпіс тоғызыншы абзацтағы»жобаларды" деген сөз "серпінді жобаларды" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы сексенінші абзацпен толықтырылсын:
"Экономиканың шикізат емес салаларындағы инвестициялық белсенділікті ынталандыру жөніндегі шаралардың бірі Қорлар қорын құру жобасы шеңберінде Қазақстан-қытай инвестициялық қорын қалыптастыру болады";
мынадай мазмұндағы сексен үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Қазіргі заманғы инфрақұрылымды, оның ішінде экономикалық өсудің өңірлік орталықтарын қалыптастыруға бағытталған дамытуға үлкен рөл берілген.";

в абзаце девяносто третьем цифры "22,6" заменить цифрами "10,3";
в абзаце девяносто четвертом цифры "114,5", "17,5" заменить соответственно цифрами "129,6", "22,9";
в абзаце девяносто восьмом цифры "116,0", "124,1" заменить соответственно цифрами "117,8", "120,1";
в абзаце сотом цифры "22,1", "20,9", "19,4" заменить соответственно цифрами "24,2", "19,8", "19,0";
таблицу 3 изложить в новой редакции согласно  приложению 3 к настоящему постановлению;
в главе 9 "Межбюджетные отношения":
в абзаце втором слово "официальных" исключить;
в абзаце шестом слова "в 2007 году будут разработаны проекты Закона Республики Казахстан и решений областных маслихатов об объемах трансфертов общего характера на 2008-2010 годы" заменить словами "будет разработана новая методика расчетов трансфертов общего характера, в которой будут учтены международный опыт в этой области и недостатки действующей методики, а также предложения по ее совершенствованию, внесенные местными исполнительными органами";
абзац седьмой исключить;
дополнить абзацами восьмым, девятым, десятым, одиннадцатым следующего содержания:
"Основной целью методики будет обеспечение равного доступа населения всех регионов к гарантированным государственным услугам, предоставляемым за счет бюджетных средств. Приоритетными направлениями методики являются:
стимулирование регионов в экономическом развитии, расширение налогооблагаемой базы и повышение самостоятельности акимов в решении вопросов социально-экономического развития регионов;
учет численности получателей услуг в регионе, факторов, влияющих на изменение расходов в зависимости от специфики того или иного региона.
На основании данной методики будет принят  Закон Республики Казахстан "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2008-2010 годы".";
абзац двенадцатый исключить;
в главе 10 "Управление государственным и гарантированным государством заимствованием и долгом":
в абзаце первом слова "в 2006 году будет" исключить;
в абзаце втором:
слово "найдут" заменить словом "нашли";
слово "будет" исключить;

тоқсан үшінші абзацтағы»"22,6" деген сандар»"10,3" деген сандармен ауыстырылсын;
тоқсан төртінші абзацтағы "114,5", "17,5" деген сандар тиісінше»"129,6",»"22,9" деген сандармен ауыстырылсын;
тоқсан сегізінші абзацтағы "116,0", "124,1" деген сандар тиісінше»"117,8",»"120,1" деген сандармен ауыстырылсын;
жүзінші абзацтағы»"22,1",»"20,9",»"19,4" деген сандар тиісінше "24,2",»"19,8",»"19,0"   деген сандармен ауыстырылсын;
3-кесте осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Бюджетаралық қатынастар" деген 9-тарауда:
екінші абзацтағы»"ресми" деген сөз алынып тасталсын;
алтыншы абзацтағы»", 2007 жылы 2008 - 2010 жылдарға арналған жалпы сипаттағы ресми трансферттердің көлемі туралы Қазақстан Республикасы Заңы мен облыстық мәслихаттар шешімдерінің жобасы әзірленетін болады" деген сөздер»"жалпы сипаттағы трансферттер есептерінің жаңа әдістемесі әзірленеді, онда осы саладағы халықаралық тәжірибе мен қолданыстағы әдістеменің кемшіліктері, сондай-ақ оны жетілдіру жөнінде жергілікті атқарушы органдар енгізген ұсыныстар ескерілетін болады" деген сөздермен ауыстырылсын;
жетінші абзац алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші абзацтармен толықтырылсын:
"Әдістеменің негізгі мақсаты бюджет қаражаты есебінен ұсынылатын кепілдендірілген мемлекеттік қызметтерге барлық өңірдегі халықтың бірдей қол жеткізуін қамтамасыз ету болады. Әдістеменің басым бағыттары:
экономикалық дамуда өңірлерді ынталандыру, салық салынатын базаны кеңейту және өңірлердің әлеуметтік-экономикалық даму мәселелерін шешуде әкімдердің дербестігін арттыру;
өңірде қызметтер көрсетілетіндердің санын, сол немесе өзге өңірдің ерекшелігіне қарай шығыстардың өзгеруіне әсер ететін факторларды ескеру.
Осы әдістеменің негізінде»"Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеті арасындағы 2008 - 2010 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемдері туралы" Қазақстан Республикасының Заңы қабылданатын болады";
он екінші абзац алынып тасталсын;
"Мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген қарыз алу мен борышты басқару" деген 10-тарауда:
бірінші абзацтағы»"2006 жылы" деген сөз алынып тасталып, "әзірленетін болады" деген сөздер»"әзірленді" деген сөзбен ауыстырылсын;
екінші абзацта:
"табады" деген сөз»"тапты" деген сөзбен ауыстырылсын;
"айқындалады" деген сөз»"айқындалды" деген сөзбен ауыстырылсын;

таблицу 4 изложить в новой редакции согласно  приложению 4 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 мая 2007 года N 396
Таблица 1
Прогноз основных макроэкономических показателей
Республики Казахстан на 2007-2009 годы
Наименование показателя

4-кесте осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 21 мамырдағы
N 396 қаулысына
1-қосымша
1-кесте
Қазақстан Республикасының 2007-2009 жылдарға арналған
негізгі макроэкономикалық көрсеткіштерінің болжамы
Көрсеткіштің атауы