О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 2003 года N 890
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2007 года N 408
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 2003 года N 890 "Об установлении базовых ставок платы за земельные участки при их предоставлении в частную собственность, при сдаче государством или государственными землепользователями в аренду, а также размера платы за продажу права аренды земельных участков" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 36, ст. 360) следующие изменения и дополнения:
в абзаце четвертом подпункта 3) пункта 1 слова "35%" заменить словами "50%";
в  приложении 1  к указанному постановлению:
в строке "г. Алматы" цифры "717" заменить цифрами "4800";
в строке "г. Актау" цифры "145" заменить цифрами "1436";
в строке "г. Атырау" цифры "741" заменить цифрами "1060";
в строке "г. Караганда" цифры "190" заменить цифрами "1660";
в строке "г. Шымкент" цифры "181" заменить цифрами "1230";
в  приложении 2  к указанному постановлению:
графу 7 "светло-каштановые" строки "Акмолинская" "пашня неорошаемая" и "пашня орошаемая" дополнить соответственно цифрами "11,9" и "43,1";
в строке "Восточно-Казахстанская":
графу 3 "черноземы выщелоченные, обыкновенные" строки "пашня неорошаемая", "пашня орошаемая", "сенокосы" и "пастбища" дополнить соответственно цифрами "59,5", "68,4", "18,2" и "13,5";
графу 4 "черноземы южные" строки "пашня неорошаемая", "пашня орошаемая", "сенокосы" и "пастбища" дополнить соответственно цифрами "39,4", "63,3", "14,5" и "11,7";
графу 8 "бурые" строки "пашня неорошаемая" и "пашня орошаемая" дополнить соответственно цифрами "7,8" и "30,7";
графу 12 "сероземы светлые и обыкновенные" строки "пашня неорошаемая" и "пашня орошаемая" дополнить соответственно цифрами "14,5" и "66,0";
графу 9 "серо-бурые" строки "Жамбылская" "пашня орошаемая" дополнить цифрами "40,2";
графу 7 "светло-каштановые" строки "Костанайская" "пашня неорошаемая" и "пашня орошаемая" дополнить соответственно цифрами "11,9" и "43,1";
дополнить примечанием следующего содержания:
"Примечание: земельные участки, занятые многолетними насаждениями, оцениваются по базовым ставкам платы, установленным для пашни.
Прочие угодья (солонцы, пески, такыры и другие прочие угодья, вкрапленные в массивы сельскохозяйственных угодий), находящиеся в составе предоставляемого для сельскохозяйственных целей земельного участка, оцениваются в размере 50 процентов от базовой ставки платы, установленной для пастбищ по соответствующему типу и подтипу почв.".

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 2 қыркүйектегі N 890 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 22 мамырдағы N 408 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1.»"Жер учаскелері жеке меншікке берілген кезде, мемлекет немесе мемлекеттік жер пайдаланушылар жалға берген кезде олар үшін төлемақының базалық ставкаларын, сондай-ақ жер учаскелерін жалдау құқығын сату төлемақысының мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 2 қыркүйектегі N 890  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 36, 360-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың 3) тармақшасының төртінші абзацындағы»"35%" деген сөздер»"50%" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
"Алматы қаласы" деген жолдағы»"717" деген сандар»"4800" деген сандармен ауыстырылсын;
"Ақтау қаласы" деген жолдағы»"145" деген сандар»"1436" деген сандармен ауыстырылсын;
"Атырау қаласы" деген жолдағы»"741" деген сандар»"1060" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қарағанды қаласы" деген жолдағы»"190" деген сандар»"1660" деген сандармен ауыстырылсын;
"Шымкент қаласы" деген жолдағы "181" деген сандар»"1230" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 2-қосымшада:
"Ақмола"«"суарылмайтын егістік" және»"суармалы егістік" деген жолдардың»"ашық қызыл қоңыр" деген 7-бағаны тиісінше»"11,9" және "43,1" деген сандармен толықтырылсын;
"Шығыс Қазақстан" деген жолда:
"суарылмайтын егістік",»"суармалы егістік", "шабындық және жайылым" деген жолдардың»"шайылған, қарапайым қара топырақты" деген 3-бағаны тиісінше "59,5", "68,4", "18,2" және "13,5" деген сандармен толықтырылсын;
"суарылмайтын егістік", "суармалы егістік", "шабындық" және "жайылым" деген жолдардың "оңтүстік қара топырақты" деген 4-бағаны тиісінше»"39,4",»"63,3",»"14,5" және»"11,7" деген сандармен толықтырылсын;
"суарылмайтын егістік" және»"суармалы егістік" деген жолдардың»"қоңыр" деген 8-бағаны тиісінше»"7,8" және»"30,7"»деген сандармен толықтырылсын;
"суарылмайтын егістік" және»"суармалы егістік" деген жолдардың»"сұр топырақты ашық және қарапайым" деген 12-бағаны тиісінше "14,5" және»"66,0" деген сандармен толықтырылсын;
"Жамбыл"«"суармалы егістік" деген жолдардың»"сұр қоңыр" деген 9-бағаны»"40,2" деген сандармен толықтырылсын;
"Қостанай"«"суарылмайтын егістік" және»"суармалы егістік" деген жолдардың»"ашық қызыл қоңыр" деген 7-бағаны тиісінше»"11,9" және»"43,1" деген сандармен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы ескертпемен толықтырылсын:
"Ескертпе: көп жылдық екпелер егілген жер учаскелері егістікке белгіленген базалық төлем ставкалары бойынша бағаланады.
Ауыл шаруашылығы мақсатына берілетін жер учаскесінің құрамындағы басқа да алқаптар (сортаң топырақтар, құмдар, тақыр жерлер және ауыл шаруашылығы алқаптары массивтеріне араласқан басқа да алқаптар) топырақтың тиісті типі мен кіші типі бойынша жайылымға белгіленген базалық төлем ставкасының 50 пайызы мөлшерінде бағаланады.".

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі