О проекте Закона Республики Казахстан "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2008-2010 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2007 года N 755
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
внести на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2008-2010 годы".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Закон Республики Казахстан
Об объемах трансфертов общего характера между республиканским
и областными бюджетами, бюджетами города республиканского
значения, столицы на 2008-2010 годы
Настоящий Закон определяет объемы трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы в абсолютном выражении на трехлетний период 2008-2010 годов с разбивкой по годам.
Статья 1. Объемы бюджетных изъятий, передаваемые из
областных бюджетов и бюджетов города
республиканского значения, столицы в
республиканский бюджет
1. Установить бюджетные изъятия из областных бюджетов и бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет на 2008 год в сумме 81 752 134 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской - 15 467 703 тысяч тенге;
Мангистауской - 4 249 313 тысяч тенге;
города Алматы - 52 400 834 тысяч тенге;
города Астаны - 9 634 284 тысяч тенге.
2. Установить бюджетные изьятия из областных бюджетов и бюджетов города республиканского значения, столицы в pecпубликанский бюджет на 2009 год в сумме 89 922 302 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской - 20 192 716 тысяч тенге;
Мангистауской - 5 342 114 тысяч тенге;
города Алматы - 55 811 279 тысяч тенге;
города Астаны - 8 576 193 тысяч тенге.
3. Установить бюджетные изъятия из областных бюджетов и бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет на 2010 год в сумме 77 663 111 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской - 18 739 180 тысяч тенге;
Мангистауской - 2 431 287 тысяч тенге;
города Алматы - 54 999 926 тысяч тенге;
города Астаны - 1 492 718 тысяч тенге.
Статья 2. Объемы бюджетных субвенций, передаваемые из
республиканского бюджета в областные бюджеты
1. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в областные бюджеты, на 2008 год в сумме 449 066 155 тысяч тенге, в том числе:

"Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы 2008 - 2010 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 тамыздағы N 755 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы 2008-2010 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, жобасы Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасының Заңы
Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы 2008-2010 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы
Осы Заң республикалық және облыстық, бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы үш жылдық 2008-2010 жылдар кезеңіне арналған жалпы сипаттағы трансферттердің жылдар бойынша белгіленген абсолюттік көріністегі көлемін айқындайды.
1-бап. Облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерінен республикалық бюджетке берілетін бюджеттік алып қоюлардың көлемі
1. Облыстық, бюджеттерден және республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерінен республикалық бюджетке 2008 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 81 752 134 мың теңге, оның ішінде:
Атырау облысынан - 15 467 703 мың теңге;
Маңғыстау облысынан - 4 249 313 мың теңге;
Алматы қаласынан - 52 400 834 мың теңге;
Астана қаласынан - 9 634 284 мың теңге сомасында белгіленсін.
2. Облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерінен республикалық бюджетке 2009 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 89 922 302 мың теңге, оның ішінде:
Атырау облысынан - 20 192 716 мың теңге;
Маңғыстау облысынан - 5 342 114 мың теңге;
Алматы қаласынан - 55 811 279 мың теңге;
Астана қаласынан - 8 576 193 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерінен республикалық бюджетке 2010 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 77 663 111 мың теңге, оның ішінде:
Атырау облысынан - 18 739 180 мың теңге;
Маңғыстау облысынан - 2 431 287 мың теңге;
Алматы қаласынан - 54 999 926 мың теңге;
Астана қаласынан - 1 492 718  мың теңге сомасында белгіленсін.
2-бап. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге
берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі
1. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге берілетін 2008 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 449 066 155 мың теңге, оның ішінде:

Акмолинской - 31 498 056 тысяч тенге;
Актюбинской - 15 722 690 тысяч тенге;
Алматинской - 48 921 656 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской - 46 936 313 тысяч тенге;
Жамбылской - 44 196 691 тысячи тенге;
Западно-Казахстанской - 20 212 610 тысяч тенге;
Карагандинской - 35 715 079 тысяч тенге;
Костанайской - 33 661 004 тысяч тенге;
Кызылординской - 36 160 661 тысячи тенге;
Павлодарской - 14 677 917 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской - 31 031 953 тысяч тенге;
Южно-Казахстанской - 90 331 525 тысяч тенге.
2. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в областные бюджеты, на 2009 год в сумме 526 926 835 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской - 35 399 399 тысяч тенге;
Актюбинской - 17 544 081 тысячи тенге;
Алматинской - 60 034 569 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской - 54 083 302 тысяч тенге;
Жамбылской - 52 049 283 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской - 21 712 022 тысяч тенге;
Карагандинской - 40 621 386 тысяч тенге;
Костанайской - 37 721 866 тысяч тенге;
Кызылординской - 42 159 181 тысячи тенге;
Павлодарской - 16 370 560 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской - 34 097 487 тысяч тенге;
Южно-Казахстанской - 115 133 699 тысяч тенге.
3. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в областные бюджеты, на 2010 год в сумме 645 354 441 тысячи тенге, и в том числе:
Акмолинской - 42 771 759 тысяч тенге;
Актюбинской - 23 691 835 тысяч тенге;
Алматинской - 73 799 997 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской - 64 659 125 тысяч тенге;
Жамбылской - 62 677 573 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской - 26 545 434 тысяч тенге;
Карагандинской - 50 337 692 тысяч тенге;
Костанайской - 45 264 059 тысяч тенге;
Кызылординской - 51 506 999 тысяч тенге;
Павлодарской - 21 736 991 тысячи тенге;
Северо-Казахстанской - 40 432 203 тысяч тенге;
Южно-Казахстанской - 141 930 774 тысяч тенге.
Статьи 3. Объемы расходов, предусматриваемые в местных
бюджетах
1. Местным исполнительным органам областей, города республиканского значения, столицы в расходах местных бюджетов учесть средства на реализацию:
Трудового кодекса  Республики Казахстан от 15 мая 2007 года касательно предоставления гражданским служащим оплачиваемого ежегодного трудового отпуска продолжительностью не менее тридцати календарных дней с выплатой пособия на оздоровления в размере должностного оклада за счет средств местного бюджета;
Закона  Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" касательно предоставления льготного проезда в период зимних и летних каникул на междугородном железнодорожном и автомобильном транспорте (кроме такси) обучающимся на основе государственного образовательного заказа в организациях технического и профессионального образования и в части снижения нормативной учебной нагрузки в неделю для педагогических работников начального образования государственных организаций образования с 20 до 18 часов.

Ақмола облысына - 31 498 056 мың теңге;
Ақтөбе облысына - 15 722 690 мың теңге;
Алматы облысына - 48 921 656 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына - 46 936 313 мың теңге;
Жамбыл облысына - 44 196 691 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына - 20 212 610 мың теңге;
Қарағанды облысына - 35 715 079 мың теңге;
Қостанай облысына - 33 661 004 мың теңге;
Қызылорда облысына - 36 160 661 мың теңге;
Павлодар облысына - 14 677 917 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына - 31 031 953 мың теңге;
Оңтүстік Қазақстан облысына - 90 331 525 мың теңге сомасында белгіленсін.
2. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге берілетін 2009 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 526 926 835 мың теңге, оның ішінде:
Ақмола облысына - 35 399 399 мың теңге;
Ақтөбе облысына - 17 544 081 мың теңге;
Алматы облысына - 60 034 569 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына - 54 083 302 мың теңге;
Жамбыл облысына - 52 049 283 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына - 21 712 022 мың теңге;
Қарағанды облысына - 40 621 386 мың теңге;
Қостанай облысына - 37 721 866 мың теңге;
Қызылорда облысына - 42 159 181 мың теңге;
Павлодар облысына - 16 370 560 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына - 34 097 487 мың теңге;
Оңтүстік Қазақстан облысына - 115 133 699 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге берілетін 2010 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 645 354 441 мың теңге, оның ішінде:
Ақмола облысына - 42 771 759 мың теңге;
Ақтөбе облысына - 23 691 835 мың теңге;
Алматы облысына - 73 799 997 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына - 64 659 125 мың теңге;
Жамбыл облысына - 62 677 573 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына - 26 545 434 мың теңге;
Қарағанды облысына - 50 337 692 мың теңге;
Қостанай облысына - 45 264 059 мың теңге;
Қызылорда облысына - 51 506 999 мың теңге;
Павлодар облысына - 21 736 991 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына - 40 432 203 мың теңге;
Оңтүстік Қазақстан облысына - 141 930 774 мың теңге сомасында
белгіленсін.
3-бап. Жергілікті бюджеттерде көзделетін
шығыстардың көлемі
1. Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары жергілікті бюджеттердің шығыстарында:
азаматтық қызметшілерге жергілікті бюджеттің қаражаты есебінен лауазымдық жалақысы мөлшерінде сауықтыруға арналған жәрдемақы төлей отырып, ұзақтығы отыз күнтізбелік күннен кем болмайтын жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын беруге қатысты Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексін;
мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға қысқы және жазғы демалыс кезеңінде қалааралық темір жол және автомобиль көлігінде (таксиден басқа) жүруде жеңілдік беруге қатысты және мемлекеттік білім беру ұйымдарының бастауыш білім берудің педагогикалық қызметкерлерінің нормативтік оқу жүктемесін аптасына 20 сағаттан 18 сағатқа дейін азайту бөлігінде "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңын icке асыруға қаражат ескерсін.

2. Определить погашение местным исполнительным органом Павлодарской области долга перед республиканским бюджетом в течение 2008-2010 годов ежегодно в сумме 434 300 тысяч тенге.
Статья 4. Порядок введения в действие настоящего Закона
Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2008 года и действует до 31 декабря 2010 года.
Президент
Республики Казахстан

2. Павлодар облысы жергілікті атқарушы органының республикалық бюджет алдындағы борышын 2008-2010 жылдар ішінде жыл сайын 434 300 мың теңге сомасында өтеуі белгіленсін.
4-бап. Осы Заңды қолданысқа енгізу тәртібі
Осы Заң 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және 2010 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Президенті