О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2001 года N 1127
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2007 года N 793
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2001 года N 1127 "Об утверждении Правил премирования, оказания материальной помощи и установления надбавок к должностным окладам работников органов Республики Казахстан за счет средств государственного бюджета, предусмотренных на содержание соответствующего органа по плану финансирования бюджетной программы (подпрограммы)" следующие изменения и дополнения:
в заголовке и в пункте 1 слова ", предусмотренных на содержание соответствующего органа по плану финансирования бюджетной программы (подпрограммы)" исключить;
в преамбуле после слов "Национального Банка Республики Казахстан" дополнить словами "и подпунктом 4) пункта 5  Указа  Президента Республики Казахстан от 29 марта 2007 года N 304 "О некоторых мерах по дальнейшему проведению административной реформы";
в Правилах премирования оказания материальной помощи и установления надбавок к должностным окладам работников органов Республики Казахстан за счет средств государственного бюджета, предусмотренных на содержание соответствующего органа по плану финансирования бюджетной программы (подпрограммы), утвержденных указанным постановлением:
в заголовке слова ", предусмотренных на содержание соответствующего органа по плану финансирования бюджетной программы (подпрограммы)" исключить;
в пункте 1:
слово "Указом" заменить словом "Указами":
после слов "Национального Банка Республики Казахстан" дополнить словами "и от 29 марта 2007 года  N 304  "О некоторых мерах по дальнейшему проведению административной реформы";
пункт 1-1 дополнить абзацем следующего содержания:
"Надбавки к должностным окладам работников органов Республики Казахстан осуществляются также в случае принятия решения о сокращении штатной численности работников государственного органа и его территориальных подразделений за счет средств предусмотренных на обеспечение деятельности государственного органа и высвободившихся в результате сокращения штатной численности в полном объеме.";
пункт 1-2 изложить в следующей редакции:
"1-2. Установить, что премирование, оказание материальной помощи и установление надбавок к должностным окладам работников государственных органов производится по решению:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 29 тамыздағы N 1127 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 11 қыркүйектегі N 793 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1.»"Бюджеттік бағдарламаны (кіші бағдарламаны) қаржыландыру жоспары бойынша тиісті органды ұстауға арналған мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне сыйлық беру, материалдық көмек көрсету және лауазымдық жалақыларына үстемеақылар белгілеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 29 тамыздағы N 1127  қаулысына  мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбындағы және 1-тармақтағы»"Бюджеттік бағдарламаны (кіші бағдарламаны) қаржыландыру жоспары бойынша тиісті органды ұстауға арналған",»"Бюджеттік бағдарламаны (кіші бағдарламаны) қаржыландыру жоспары бойынша тиісті органды ұстауға көзделген" деген сөздер алынып тасталсын;
кіріспедегі»"тармақшаларына" деген сөзден кейін және "Әкімшілік реформаны одан әрі жүргізу жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 29 наурыздағы N 304 Жарлығының 5-тармағының 4) тармақшасына" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Бюджеттік бағдарламаны (кіші бағдарламаны) қаржыландыру жоспары бойынша тиісті органды ұстауға көзделген мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне сыйлық беру, материалдық көмек көрсету және лауазымдық жалақыларына үстемеақылар белгілеу ережесінде:
тақырыбындағы»"Бюджеттік бағдарламаны (кіші бағдарламаны) қаржыландыру жоспары бойынша тиісті органды ұстауға көзделген" деген сөздер алынып тасталсын;
1-тармақта:
"Жарлығына" деген сөз»"Жарлықтарына" деген сөзбен ауыстырылсын;
"17 қаңтардағы N 1284" деген сөздерден кейін»және»"Әкімшілік реформаны одан әрі жүргізу жөніндегі кейбір шаралар туралы" 2007 жылғы 29 наурыздағы N 304" деген сөздермен толықтырылсын;
1-1-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына үстемеақылар сондай-ақ мемлекеттік органның және оның аумақтық бөлімшелері қызметкерлерінің штат санын қысқарту туралы шешім қабылданған жағдайда мемлекеттік органның қызметін қамтамасыз етуге көзделген және штат санын қысқарту нәтижесінде босағандардың толық көлемдегі қаражаты есебінен жүзеге асырылады.";
1-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1-2. Мемлекеттік органдардың қызметкерлеріне сыйлық беру, материалдық көмек көрсету және лауазымдық жалақыларына үстемеақылар белгілеу:

1) руководителя государственного органа - администратора республиканской бюджетной программы (подпрограммы) либо лица, его замещающего (в случае если в данном государственном органе не введена должность ответственного секретаря и не определено должностное лицо, на которое в установленном порядке возложены полномочия ответственного
секретаря);
2) ответственного секретаря, согласованному с руководителем центрального исполнительного органа;
3) должностного лица определенного Президентом Республики на выполнение полномочий ответственного секретаря.";
в пункте 2 слова "Руководители органов Республики Казахстан" заменить словами "Лица, перечисленные в пункте 1-2 настоящих Правил";
в абзаце первом пункта 5:
в подпункте 1) слова "временно отсутствующего работника" заменить словами "сокращенных и/или временно отсутствующих работников";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) применение государственного языка при непосредственном выполнении функциональных обязанностей.";
в пункте 9 слова "руководителя органа" заменить словами "лиц, перечисленных в пункте 1-2 настоящих Правил";
в пункте 11 слова "руководителем органа" заменить словами "лицами, перечисленными в пункте 1-2 настоящих Правил";
дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Установление надбавок также осуществляется в случае принятия
решения о сокращении штатной численности работников государственного
органа и его территориальных подразделений в полном объеме за счет средств,
предусмотренных на обеспечение деятельности государственного органа и высвободившихся в результате сокращения штатной численности.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания, за исключением полномочий ответственного секретаря, которые вводятся в действие со дня назначения на должности ответственных секретарей соответствующих центральных исполнительных органов Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

1) мемлекеттік орган басшысы - республикалық бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) әкімшісінің не оны алмастыратын тұлғаның (егер осы мемлекеттік органда жауапты хатшының лауазымы енгізілмеген және жауапты хатшының өкілеттіктері белгіленген тәртіппен жүктелген лауазымды тұлға анықталмаған жағдайда);
2) жауапты хатшының орталық атқарушы органның басшысымен келісілген;
3) Қазақстан Республикасының Президенті жауапты хатшының өкілеттіктерін орындауға белгілеген лауазымды тұлғаның шешімі бойынша жүргізіледі деп белгіленсін.";
2-тармақтағы»"Қазақстан Республикасы органдарының басшылары" деген сөздер»"Осы Ереженің 1-2-тармағында санамаланған тұлғалар"  деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтың бірінші абзацында:
1) тармақшадағы "уақытша болмаған қызметкердің" деген сөздер»"қысқартылған және/немесе уақытша болмаған қызметкерлердің" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) функционалдық міндеттерін тікелей орындау кезінде мемлекеттік тілді қолданғаны.";
9-тармақтағы»"орган басшысының" деген сөздер»"осы Ереженің 1-2-тармағында санамаланған тұлғалардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақтағы»"органның басшысы" деген сөздер»"осы Ереженің 1-2-тармағында санамаланған тұлғалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 13-1-тармақпен толықтырылсын:
"13-1. Үстемеақылар сондай-ақ мемлекеттік органның және оның аумақтық бөлімшелері қызметкерлерінің штат санын қысқарту туралы шешім қабылданған жағдайда мемлекеттік органның қызметін қамтамасыз етуге көзделген және штат санын қысқарту нәтижесінде босағандардың толық көлемдегі қаражаты есебінен жүзеге асырылады.".
2. Қазақстан Республикасының тиісті орталық атқарушы органдарының жауапты хатшылары лауазымдарына тағайындалған күннен бастап қолданысқа енгізілетін жауапты хатшының өкілеттіктерін қоспағанда, осы қаулы қол қойған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі