О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 января 2004 года N 56 и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 26 января 2004 года N 84
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 сентября 2007 года N 812. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2011 года № 516
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.05.2011 № 516 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 20 января 2004 года N 56 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на специальное водопользование" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 2, ст. 28) следующие дополнения и изменения:
в  Правилах выдачи разрешений на специальное водопользование, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) забор и (или) использование поверхностных вод с применением сооружений или технических устройств указанных в пункте 1 статьи 66  Водного кодекса Республики Казахстан (далее - забор и (или) использование поверхностных вод).";
подпункт 1) пункта 4 исключить;
в пункте 6:
в подпункте 1) слова "центрального исполнительного органа Республики Казахстан" заменить словами "уполномоченного государственного органа";
в подпункте 3) слова "использованию и охране" заменить словами "изучению и использованию";
в подпункте 4) слово "подземных" исключить;
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) с территориальными органами уполномоченного органа в области рыбного хозяйства - при заборе поверхностных вод из водоемов рыбохозяйственного значения и при сбросе в них сточных и дренажных вод.";
в пункте 7:
абзац первый после слов "Разрешения на" дополнить словами "забор и (или) использование поверхностных вод,";
в подпункте 1) слова "сброс сточных и дренажных вод" заменить словами "специальное водопользование";
в подпункте 2) слово "сброса" исключить;
в подпункте 3) после слов "водопользователями на" дополнить словами "подачу воды и (или)";
в подпункте 4) пункта 8 слова "использованию и охране" заменить словами "изучению и использованию";
в пункте 9:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) заявление о выдаче разрешения на специальное водопользование, с указанием сведений приведенных в приложении к настоящим Правилам;";
подпункт 3) исключить;
подпункты 5) и 6) изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 20 қаңтардағы N 56 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қаңтардағы N 84 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 17 қыркүйектегі N 812 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 мамырдағы № 516 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.05.14 № 516 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Арнайы су пайдалануға рұқсат беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 20 қаңтардағы N 56  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 2, 28-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Арнайы су пайдалануға рұқсат беру ережесіне:
2-тармақ мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) Қазақстан Республикасы Су кодексінің 66-бабының 1-тармағында көрсетілген құрылыстар мен техникалық құрылғыларды қолдана отырып, жер үсті суларын жинап алу және (немесе) пайдалану (бұдан әрі - жер үсті суларын жинап алу және (немесе) пайдалану).";
4-тармақтың 1) тармақшасы алынып тасталсын;
6-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық органдары - барлық жағдайда;";
3) тармақшада "пайдалану мен қорғау" деген сөздер "зерделеу мен пайдалану" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) тармақшада "жер асты суларын" деген сөздер "суды" деген сөзбен ауыстырылсын;
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның аумақтық органдары - балық шаруашылығында маңызы бар тоғандардан жер үсті суларын жинап алу кезінде және оған сарқынды және қашыртқы суларын ағызу кезінде.";
7-тармақта:
1) тармақшада "сарқынды және қашыртқы суларын ағызу" деген сөздер "арнайы су пайдалану" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы "су ағызуды" деген сөздер "суды" деген сөзбен ауыстырылсын;
3) тармақшада "сарқынды және қашыртқы суларын" деген сөздердің алдынан "су жіберу және (немесе)" деген сөздермен, "тұлғаларға" деген сөзден кейін "жер үсті суларын жинап алуға және (немесе) пайдалануға" деген сөздермен толықтырылсын;
8-тармақтың 4) тармақшасында "пайдалану мен қорғау" деген сөздер "зерделеу мен пайдалану" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) осы ережеге қосымшада келтірілген мәліметтерді көрсете отырып арнайы су пайдалануға рұқсат беру туралы өтінішті;";
3) тармақша алынып тасталсын;
5) және 6) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

"5) копию свидетельства о постановке на учет в налоговом органе или свидетельства о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
6) согласование условий специального водопользования, установленных в пункте 6 настоящих Правил.";
подпункт 7) исключить;
дополнить пунктами 9-1, 9-2 и 9-3 следующего содержания:
"9-1. Для получения разрешения на специальное водопользование, связанного с использованием водных объектов для забора воды, дополнительно к документам, указанным в пункте 9 настоящих Правил, представляются:
1) сведения о водопотребителях и потребности их в воде;
2) сведения о наличии средств учета забора воды и контроля (наблюдения) за качеством забираемых вод.
9-2. Для получения разрешения на специальное водопользование, связанного с использованием водных объектов для целей гидроэнергетики, дополнительно к документам, указанным в пункте 9 настоящих Правил, представляются:
1) данные об установленной мощности гидроэлектростанции;
2) сведения о пропускной способности энергетических, сбросных и иных сооружений;
3) сведения о рыбозащитных и рыбопропускных сооружениях;
4) сведения о наличии средств контроля (наблюдения) за показателями водного режима и качества воды в верхнем и нижнем бьефах;
5) данные о показателях заявленного использования водных ресурсов на нужды гидроэнергетики.
9-3. Для получения разрешения на специальное водопользование, связанное с использованием поверхностных водных объектов без изъятия воды, дополнительно к документам, указанным в пункте 9 настоящих Правил, представляются:
1) технические характеристики судна;
2) разрешение Регистра судоходства на эксплуатацию судна с указанием порта его приписки (места регистрации);
3) данные об обеспеченности береговыми и плавательными устройствами для приема всего объема сточных вод, отходов и отбросов, образующихся на судне;
4) сведения о наличии средств контроля (наблюдения) за качеством воды на участке акватории при эксплуатации объектов и производстве работ, которые оказывают или могут оказать негативное влияние на состояние водного объекта и окружающей среды.";
дополнить приложением к указанным Правилам согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу  постановление Правительства Республики Казахстан от 26 января 2004 года N 84 "Об утверждении Правил лицензирования деятельности по специальному водопользованию" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 3, ст. 44).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 сентября 2007 года N 812
Приложение
к Правилам выдачи разрешений
на специальное водопользование
Сведения,
указываемые в заявлении на выдачу разрешения
на специальное водопользование
В заявлении о выдаче разрешения на специальное водопользование, указываются следующие сведения:

"5) салық органында есепте тұрғаны туралы куәліктің немесе жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің көшірмесін;
6) осы ереженің 6-тармағында белгіленген арнайы су пайдалану шарттарын келісуді.";
7) тармақша алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 9-1, 9-2 және 9-3-тармақтармен толықтырылсын:
"9-1. Су жинап алуға арналған су объектілерін пайдалануға байланысты арнайы су пайдалануға рұқсат алу үшін осы ереженің 9-тармағында көрсетілген құжаттарға қосымша мыналар ұсынылады:
1) су тұтынушылар мен олардың суға қажеттіліктері туралы мәліметтер;
2) су жинауды есепке алу мен жинап алынатын су сапасын бақылау (қадағалау) құралдарының болуы туралы мәліметтер.
9-2. Гидроэнергетика мақсаттары үшін су объектілерін пайдалануға байланысты арнайы су пайдалануға рұқсат алу үшін осы ереженің 9-тармағында көрсетілген құжаттарға қосымша мыналар ұсынылады:
1) гидроэлектр станциясының белгіленген қуаты туралы деректер;
2) энергетикалық, су ағызу және өзге де құрылыстардың өткізу қабілеті туралы мәліметтер;
3) балық қорғау және балық өткізу құрылыстары туралы мәліметтер;
4) жоғарғы және төменгі бьефтердегі су режимі мен су сапасының көрсеткіштерін бақылау (қадағалау) құралдарының болуы туралы мәліметтер;
5) гидроэнергетика мұқтаждарына су ресурстарын пайдаланудың өтініш берілген көрсеткіштері туралы деректер.
9-3. Су жинап алусыз жер үсті су объектілерін пайдалануға байланысты арнайы су пайдалануға рұқсат алу үшін осы ереженің 9-тармағында көрсетілген құжаттарға қосымша мыналар ұсынылады:
1) кеменің техникалық сипаттамалары;
2) кеменің тіркелген порты (тіркелу орны) көрсетіле отырып оны пайдалануға Кеме қатынасы тіркелімінің рұқсаты;
3) кемеде жиналатын сарқынды сулардың, қалдықтар мен шығарындылардың бүкіл көлемін қабылдауға арналған жағалаулық және жүзу құрылғыларымен қамтамасыз етілу туралы деректер;
4) су объектісінің және қоршаған ортаның жай-күйіне келеңсіз әсер ететін немесе әсер етуі мүмкін объектілерді пайдалану және жұмыстарды жүргізу кезінде акватория учаскесіндегі су сапасын бақылау (қадағалау) құралдарының болуы туралы мәліметтер.";
Осы қаулыға қосымшаға сәйкес көрсетілген Ережеге қосымшамен толықтырылсын.
2. "Арнайы су пайдалану жөніндегі қызметті лицензиялау ережесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қаңтардағы N 84  қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 3, 44-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 17 қыркүйектегі
N 812 қаулысына
қосымша
Арнайы су пайдалануға
рұқсат беру ережесіне
қосымша
Арнайы су пайдалануға рұқсат беруге
арналған өтініштер көрсетілетін мәліметтер
Арнайы су пайдалануға рұқсат беруге арналған өтініште мынадай мәліметтер көрсетіледі:

1) вид водопользования (в соответствии с пунктом 2 настоящих Правил);
2) ситуационная схема мест забора и (или) использования поверхностных вод (сброса сточных вод, источника подземных вод), с указанием координат;
3) цель водопользования;
4) наименование водного объекта, основные гидрологические и гидрогеологические характеристики, другие условия водопользования;
5) предполагаемый объем забора и (или) использования поверхностных вод (сбрасываемых сточных вод забираемых подземных вод) м 3 /год, м 3 /сут, л/с;
6) удельные расходы поверхностных, подземных и сточных вод на единицу продукции;
7) предполагаемые сроки начала и окончания водопользования;
8) балансовая схема и расчеты водопотребления и водоотведения;
9) фамилия, имя, отчество, контактный телефон лица ответственного за водопользование;
10) характеристика производственной деятельности водопользователя (объем выпускаемой продукции, численность работников, обслуживаемого населения, мощность, площади орошаемых участков);
11) намерения заявителя в отношении охраны от истощения и загрязнения поверхностных и подземных вод, приемника сточных вод, окружающей среды, включая технические и технологические мероприятия, рекультивацию и обеспечение техники безопасности работ;
12) намерения заявителя об условиях водопользования при заборе подземных вод на месторождении (его участка);
13) данные ранее выданного разрешения на специальное водопользование (номер, дата выдачи, кем выдано, срок действия, если таковые имеются у заявителя, опыт эксплуатации по забору и (или) использованию поверхностных и подземных вод, сброса промышленных и других сточных вод в поверхностные водные объекты);
14) предполагаемый расчет платежей за пользование поверхностными или подземными водами;
15) характеристика оборудования для учета использования вод, ведению режимных наблюдений и лабораторных анализов;
16) мероприятия, обеспечивающие рациональное использование вод.

1) су пайдаланудың түрі (осы Ереженің 2-тармағына сәйкес);
2) жер үсті суларын жинап алу және (немесе) пайдалану (сарқынды суларды ағызу, жер асты суы көзінің) орындарының координаттары көрсетілген ахуалдық схема;
3) су пайдалану мақсаты;
4) су объектісінің атауы, негізгі гидрологиялық және гидрогеологиялық сипаттамалары, су пайдаланудың басқа да шарттары;
5) жер үсті суларын жинап алу және (немесе) пайдалану (ағызылатын сарқынды сулардың, жинап алынатын жер асты суларының) болжанып отырған көлемі (мың м 3 / жыл, м  3 /тәулік, л/с);
6) өнім бірлігіне кететін жер үсті, жер асты және сарқынды сулардың үлестік шығыстары;
7) су пайдалануды бастау мен аяқтаудың болжанып отырған мерзімдері;
8) су тұтыну мен су жіберудің теңгерімдік схемасы мен есептемелері;
9) су пайдалануға жауапты тұлғаның аты-жөні, байланыс телефоны;
10) су пайдаланушының өндірістік қызметіне сипаттама (шығарылатын өнімнің көлемі, қызметкерлердің, қызмет көрсетілетін халықтың саны, қуаты, суарылатын учаскелерінің алаңдары);
11) өтініш берушінің техникалық және технологиялық іс-шараларды, қайта өңдеуді және жұмыстардың қауіпсіздік техникасын қамтамасыз етуді қоса алғанда, жер үсті және жер асты суларын сарқылу мен ластанудан қорғауға, сарқынды суларды қабылдағышқа, қоршаған ортаны қорғауға қатысты ниеті;
12) өтініш берушінің кен орнынан (оның учаскесінің) жер асты суларын жинап алу кезіндегі су пайдалану шарттары туралы ниеті;
13) арнайы су пайдалануға бұрын берілген рұқсаттың деректері (нөмірі, берілген күні, кім берді, қолданылу мерзімі, егер осылар өтініш берушіде бар болса, жер үсті және жер асты суларын жинап алу және (немесе) пайдалану жөніндегі пайдалану, өнеркәсіптік және басқа да сарқынды суларды жер беті су объектілеріне ағызу тәжірибесі);
14) жер үсті және жер асты суларын пайдаланғаны үшін төленетін төлемдерінің болжанып отырған есебі;
15) суды пайдалануды есепке алуға, режимдік байқауларды және зертханалық талдаулар жүргізуге арналған жабдықтарының сипаттамалары;
16) суды ұтымды пайдалануды қамтамасыз ететін іс-шаралар.