О создании Комиссии по аутсорсингу нестратегических непрофильных активов и видов деятельности акционерных обществ, товариществ с ограниченной ответственностью с участием государства, государственных предприятий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2007 года N 901. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2010 года N 453
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.05.2010 № 453.
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Комиссию по аутсорсингу нестратегических непрофильных активов и видов деятельности акционерных обществ, товариществ с ограниченной ответственностью с участием государства, государственных предприятий в составе согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии по аутсорсингу нестратегических непрофильных активов и видов деятельности акционерных обществ, товариществ с ограниченной ответственностью с участием государства, государственных предприятий.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 октября 2007 года N 901
Состав
Комиссии по аутсорсингу нестратегических непрофильных активов
и видов деятельности акционерных обществ, товариществ с
ограниченной ответственностью с участием государства,
государственных предприятий
Оразбаков                  - Министр индустрии и торговли
Галым Избасарович            Республики Казахстан, председатель
Бишимбаев                  - вице-министр индустрии торговли
Куандык Валиханович          Республики Казахстан, заместитель
председателя
Кудабеков                  - главный специалист отдела развития
Иса Мусаевич                 финансово-кредитной политики
предпринимательства Департамента
развития предпринимательства
Министерства индустрии и торговли
Республики Казахстан, секретарь
Касымбек                   - вице-министр транспорта и коммуникаций
Женис Махмудович             Республики Казахстан
Матишев                    - председатель Комитета по защите
Алиакпар Булатович           конкуренции Министерства индустрии и
торговли Республики Казахстан
Елемесов                   - исполняющий обязанности председателя
Омархан Коптилеуулы          Комитета промышленности и научно-
технического развития Министерства
индустрии и торговли Республики
Казахстан
Ташенев                    - заместитель председателя Комитета
Бахытбек Хакимович           государственного имущества и
приватизации Министерства финансов
Республики Казахстан
Амреев                     - директор Департамента индустриально-
Галым Махмутбаевич           инновационной политики Министерства
индустрии и торговли Республики
Казахстан
Ирсалиев                   - директор Департамента стратегии развития
Серик Азтаевич               Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Керимбеков                 - директор Департамента развития
Арсен Джакашович             предпринимательства Министерства
индустрии и торговли Республики
Казахстан
Кульсеитов                 - директор Департамента стратегического
Айдын Женисович              планирования и сводного анализа -
Секретариат Министерства индустрии и
торговли Республики Казахстан
Оспанов                    - директор Департамента стратегии развития
Берик Серикович              аграрно-промышленного комплекса и
аграрной науки Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
Сармурзина                 - директор Департамента технологического
Раушан Гайсиевна             развития и управления государственными
активами Министерства энергетики и
минеральных ресурсов Республики
Казахстан
Шаккалиев                  - директор Департамента политики
Арман Абаевич                управления государственными активами
Министерства экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Абилов                     - заместитель председателя Правления
Аскар Жарылкасынович         акционерного общества "Национальный
научно-технологический холдинг "Самғау"
(по согласованию)
Утепбаев                   - заместитель председателя объединения
Болат Орынбекович            юридических лиц Национальной
экономической палаты Казахстана "Союз
"Атамекен" (по согласованию)
Ашуев                      - директор Департамента корпоративного
Айдын Жумабекович            управления акционерного общества
"Национальный холдинг "КазАгро"
(по согласованию)
Дузбаева                   - директор Департамента стратегии и
Мейрамкуль Алтынбековна      корпоративного управления акционерного
общества "Казахстанский холдинг по
управлению государственными активами
"Самрук" (по согласованию)
Масалимов                  - заместитель исполнительного директора
Ардак Рамгазинович           объединения юридических лиц
"Ассоциация по защите прав
предпринимателей города Астаны"
(по согласованию).
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 октября 2007 года N 901
Положение
о Комиссии по аутсорсингу нестратегических непрофильных
активов и видов деятельности акционерных обществ,
товариществ с ограниченной ответственностью с участием
государства, государственных предприятий
1. Общие положения
1. Комиссия по аутсорсингу нестратегических непрофильных активов и видов деятельности акционерных обществ, товариществ с ограниченной ответственностью с участием государства, государственных предприятий (далее - Комиссия) создана в целях выявления и передачи нестратегических непрофильных активов и видов деятельности (аутсорсинг) акционерных обществ, товариществ с ограниченной ответственностью с участием государства, государственных предприятий (далее - организации) в конкурентную среду.

Мемлекеттің қатысуымен акционерлік қоғамдардың, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың стратегиялық емес бейінді емес активтері мен қызмет түрлерінің аутсорсингі жөнінде комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 4 қазандағы N 901 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 мамырдағы № 453 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.05.20 № 453 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес құрамда Мемлекеттің қатысуымен акционерлік қоғамдардың, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың стратегиялық емес бейінді емес активтері мен қызмет түрлерінің аутсорсингі жөніндегі комиссия құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Мемлекеттің қатысуымен акционерлік қоғамдардың, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың стратегиялық емес бейінді емес активтері мен қызмет түрлерінің аутсорсингі жөніндегі комиссия туралы ереже бекітілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 4 қазандағы
N 901 қаулысына
қосымша
Мемлекеттің қатысуымен акционерлік қоғамдардың, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың стратегиялық емес бейінді емес активтері мен қызмет түрлерінің аутсорсингі жөніндегі комиссияның құрамы
Оразбақов              - Қазақстан Республикасының Индустрия
Ғалым Ізбасарұлы         және сауда министрі, төраға
Бишімбаев              - Қазақстан Республикасының Индустрия және
Қуандық Уәлиханұлы       сауда вице-министрі, төрағаның орынбасары
Құдабеков              - Қазақстан Республикасы Индустрия және
Иса Мұсаұлы              сауда министрлігі Кәсіпкерлікті дамыту
департаменті кәсіпкерліктің қаржы-кредиттік
саясатын дамыту бөлімінің бас маманы,
хатшы
Қасымбек               - Қазақстан Республикасының Көлік және
Жеңіс Махмұдұлы          коммуникация вице-министрі
Мәтішев                - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда
Әлиақпар Болатұлы        министрлігі Бәсекелестікті қорғау
комитетінің төрағасы
Елемесов               - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда
Омархан Көптілеуұлы      министрлігі Өнеркәсіп және
ғылыми-техникалық даму комитеті
төрағасының міндетін атқарушы
Тәшенов                - Қазақстан Республикасы Қаржы
Бақытбек Хакімұлы        министрлігі Мемлекеттік мүлік және
жекешелендіру комитеті төрағасының
орынбасары
Әміреев                - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда
Ғалым Махмұтбайұлы       министрлігі Индустриялық-инновациялық
саясат департаментінің директоры
Ырысәлиев              - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Серік Әзтайұлы           министрлігі Дамыту стратегиясы
департаментінің директоры
Керімбеков             - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда
Әрсен Жақашұлы           министрлігі Кәсіпкерлікті дамыту
департаментінің директоры
Құлсейітов             - Қазақстан Республикасы Индустрия және
Айдын Жеңісұлы           сауда министрлігінің Хатшылығы -
Стратегиялық жоспарлау және жиынтық талдау
департаментінің директоры
Оспанов                - Қазақстан Республикасы Ауыл
Берік Серікұлы           шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік
кешенді дамыту стратегиясы және аграрлық
ғылым департаментінің директоры
Сармурзина             - Қазақстан Республикасы Энергетика және
Раушан Ғайсақызы         минералдық ресурстар министрлігі
Технологиялық даму және мемлекеттік
активтерді басқару департаментінің
директоры
Шаққалиев              - Қазақстан Республикасы Экономика және
Арман Абайұлы            бюджеттік жоспарлау министрлігі
Мемлекеттік активтерді басқару саясаты
департаментінің директоры
Әбілов                 - "Самғау" ұлттық ғылыми-технологиялық
Асқар Жарылқасынұлы      холдингі акционерлік қоғамы басқармасы
төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Өтепбаев               - "Атамекен одағы" Қазақстан ұлттық
Болат Орынбекұлы         экономикалық палатасы заңды тұлғалар
бірлестігі төрағасының орынбасары
(келісім бойынша)
Ашуев                  - "КазАгро"»ұлттық холдингі"   акционерлік
Айдын Жұмабекұлы         қоғамы Корпоративтік басқару
департаментінің директоры (келісім бойынша)
Дүзбаева               - "Самұрық" мемлекеттік активтерді басқару
Мейрамкүл Алтынбекқызы    жөніндегі қазақстандық холдингі"
акционерлік қоғамы Стратегия және
корпоративтік басқару департаментінің
директоры (келісім бойынша)
Масалимов               - "Астана қаласының кәсіпкерлері
Ардақ Рамғазыұлы          құқықтарын қорғау қауымдастығы" заңды
тұлғалар бірлестігі атқарушы
директорының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы»4 қазандағы
N 901 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттің қатысуымен акционерлік қоғамдардың, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың стратегиялық емес бейінді емес активтері мен қызмет түрлерінің аутсорсингі жөніндегі комиссия туралы ереже 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттің қатысуымен акционерлік қоғамдардың, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың стратегиялық емес бейінді емес активтері мен қызмет түрлерінің аутсорсингі жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) мемлекеттің қатысуымен (бұдан әрі - ұйымдар) акционерлік қоғамдардың, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың стратегиялық емес бейінді емес активтері мен қызмет түрлерін (аутсорсинг) анықтау және бәсекелі ортаға беру мақсатында құрылған.

2. Комиссия является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется  Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
2. Задачи и права Комиссии
4. Основными задачами Комиссии является выработка и внесение в Правительство Республики Казахстан предложений по:
1) передаче непрофильных вспомогательных и обеспечивающих функций организаций в конкурентную среду;
2) передаче нестратегических непрофильных активов и видов деятельности организаций в конкурентную среду;
5. В соответствии со своими задачами Комиссия имеет право:
1) взаимодействовать с центральными исполнительными и другими государственными органами и организациями по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии;
2) приглашать и заслушивать представителей государственных органов и организаций Республики Казахстан по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии;
3) в установленном законодательством порядке запрашивать и получать от государственных и других организаций материалы, необходимые для реализации задач Комиссии.
3. Организация деятельности Комиссии
6. Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях, планирует работу, осуществляет общий контроль над реализацией решений. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
7. Рабочим органам Комиссии является Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан.
8. Организацию работы, подготовку соответствующих документов, материалов и оформление протокола после заседания Комиссии осуществляет секретарь Комиссии.
Материалы заседаний комиссии направляются членам Комиссии не позднее 3-х рабочих дней до проведения заседания Комиссии.
9. Заседание комиссии проводится один раз в квартал, а также по мере необходимости и в иные дни, определяемые председателем Комиссии.
Заседание Комиссии считается правомочным при участии не менее половины от общего числа членов Комиссии.
10. Повестка дня заседаний, а также место и время их проведения определяются и уточняются председателем Комиссии по согласованию с членами Комиссии.
11. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии, оформляются протоколом заседания Комиссии и носят рекомендательный характер. В случае равенства голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу Комиссии.

2. Комиссия Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
3. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін және өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
2. Комиссияның міндеттері мен құқықтары
4. Комиссияның негізгі міндеттері:
1) ұйымдардың бейінді емес көмекші және қамтамасыз ететін функцияларын бәсекелі ортаға беру;
2) ұйымдардың стратегиялық емес бейінді емес активтері мен қызмет түрлерін бәсекелі ортаға беру жөнінде Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар әзірлеу және енгізу болып табылады.
5. Комиссия өз міндеттеріне сәйкес:
1) Комиссияның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша орталық атқарушы және басқа да мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауға;
2) Комиссияның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының және ұйымдарының өкілдерін шақыруға және тыңдауға;
3) заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік және басқа да ұйымдардан Комиссияның міндеттерін іске асыру үшін қажетті материалдарды сұратуға және алуға құқығы бар.
3. Комиссияның қызметін ұйымдастыру
6. Комиссия төрағасы оның қызметіне басшылық жасайды, отырыстарына төрағалық етеді, жұмысын жоспарлайды, шешімдерінің іске асырылуын жалпы бақылауды жүзеге асырады. Төраға болмаған уақытта оның функциясын орынбасары атқарады.
7. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
8. Жұмысты ұйымдастыруды, тиісті құжаттарды, материалдарды дайындауды және Комиссияның отырысынан кейін хаттаманы ресімдеуді Комиссияның хатшысы жүзеге асырады.
Комиссия отырыстарының материалдары Комиссия отырысын өткізуге дейін 3 жұмыс күнінен кешіктірмей Комиссия мүшелеріне жіберіледі.
9. Комиссияның отырысы тоқсанына бір рет, сондай-ақ қажеттілігіне қарай Комиссия төрағасы белгілейтін өзге де күндерде өткізіледі.
Комиссияның отырысы Комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде жартысы қатысқан кезде заңды деп есептеледі.
10. Отырыстардың күн тәртібі, сондай-ақ олардың өтетін орны мен уақытын Комиссия мүшелерінің келісімі бойынша Комиссия төрағасы белгілейді және нақтылайды.
11. Комиссияның шешімдері ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер олар үшін Комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі, Комиссия отырысының хаттамасымен ресімделеді және ұсынымдық сипатта болады. Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Комиссия мүшелерінің ерекше пікірге құқығы бар, оны білдірген жағдайда жазбаша түрде жазылуы және Комиссияның хаттамасына қоса берілуі тиіс.

12. Комиссия прекращает свою деятельность на основании решения Правительства Республики Казахстан.

12. Комиссия өз қызметін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде тоқтатады.