О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2007 года N 911
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О мерах по дальнейшему совершенствованию системы
государственного управления Республики Казахстан
В соответствии с подпунктом 3)  статьи 44  Конституции Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЮ :
1. Реорганизовать Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан путем выделения Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) (далее - Агентство) с передачей ему функций и полномочий в сфере по защите конкуренции и ограничения монополистической деятельности.
2. Правительству Республики Казахстан:
1) упразднить Комитет по защите конкуренции Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан;
2) обеспечить передачу штатной численности упраздняемого Комитета по защите конкуренции Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан создаваемому Агентству;
3) принять иные необходимые меры по реализации настоящего Указа.
3. Определить Агентство правопреемником по обязательствам упраздняемого Комитета по защите конкуренции Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан.
4. Пункт 1  Указа  Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 6 "О структуре Правительства Республики Казахстан" дополнить абзацем следующего содержания:
"Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)".
5. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
6. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 6 қазандағы N 911 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін
одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Конституциясының 44-бабының 3) тармақшасына сәйкес  ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі бәсекелестікті қорғау жөніндегі және монополиялық қызметті шектеу саласындағы функциялары мен өкілеттіктерін бере отырып, Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігін (Монополияға қарсы агенттік) (бұдан әрі - Агенттік) бөлу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Бәсекелестікті қорғау комитетін таратсын;
2) таратылатын Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Бәсекелестікті қорғау комитетінің штат санын құрылатын Агенттікке беруді қамтамасыз етсін;
3) осы Жарлықты іске асыру жөніндегі өзге де қажетті шараларды қабылдасын.
3. Агенттік таратылатын Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Бәсекелестікті қорғау комитетінің міндеттемелері бойынша құқық мирасқоры болып белгіленсін.
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 6 Жарлығының 1-тармағы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі (Монополияға қарсы агенттік)".
5. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
6. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті