О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2006 года N 1247
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2007 года N 921
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2006 года N 1247 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 11 декабря 2006 года N 220" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 49, ст. 518) следующие изменения и дополнения:
в  Меморандуме об основных принципах деятельности акционерного общества "Национальный холдинг "КазАгро", утвержденном указанным постановлением:
раздел 1. "Цель создания" изложить в следующей редакции:
"Целью создания АО "Национальный холдинг "КазАгро" (далее - АО "Нацхолдинг "КазАгро") является реализация государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан путем обеспечения эффективного управления инвестиционными активами и развития корпоративной культуры акционерных обществ, осуществляющих деятельность в сфере агропромышленного комплекса (далее - общества), акции которых переданы ему в оплату размещаемых акций.";
в разделе 2. "Основные принципы деятельности АО "Нацхолдинг "КазАгро":
абзацы третий, четвертый и шестой, исключить;
дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"прозрачность деятельности АО "Нацхолдинг "КазАгро" и обществ.";
раздел 3. "Задачи АО "Нацхолдинг "КазАгро" изложить в следующей редакции:
"Задачами АО "Нацхолдинг "КазАгро" в рамках поставленной цели будут:
концентрация и направление инвестиций на решение приоритетных задач агропромышленного комплекса;
повышение эффективности государственных инвестиций в сферу агропромышленного комплекса;
развитие аграрной производственной и сервисной инфраструктуры;
содействие формированию и развитию кластеров в агропромышленном комплексе;
развитие экспорта продукции агропромышленного комплекса;
регулирование и стабилизация внутренних продовольственных рынков;
повышение эффективности корпоративного управления.
Реализация задач будет осуществляться путем активного участия АО "Нацхолдинг "КазАгро" в развитии обществ через осуществление функций акционера и представительство в советах директоров.";
в разделе 4. "Функции АО "Нацхолдинг "КазАгро":
в абзаце третьем после слова "утверждение" дополнить словом "стратегических", после слова "обществ" дополнить словами ", инвестиционных программ и годовых бюджетов;";
абзац десятый исключить;
дополнить абзацами одиннадцатым, двенадцатым, тринадцатым, следующего содержания:
"подбор и мотивация должностных лиц обществ;
организационное обеспечение аудита обществ;
иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 желтоқсандағы N 1247 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 9 қазандағы N 921 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 11 желтоқсандағы N 220 Жарлығын іске асыру жөніндегі іс-шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 желтоқсандағы N 1247  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 49, 518-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "ҚазАгро" ұлттық холдингі" акционерлік қоғамы қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумда:
"Құру мақсаты" деген 1-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"ҚазАгро" ұлттық холдингі" АҚ-ны (бұдан әрі - "ҚазАгро" ұлтхолдингі" АҚ) құрудың мақсаты инвестициялық активтерді тиімді басқаруды және акциялары оған орналастырылған акцияларға төлеу ретінде берілген агроөнеркәсіптік кешен саласындағы қызметті жүзеге асыратын акционерлік қоғамдардың (бұдан әрі - қоғамдар) корпоративтік мәдениетін дамытуды қамтамасыз ету жолымен Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін дамытуды ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру болып табылады.";
"ҚазАгро" ұлттық холдингі" АҚ қызметінің негізгі қағидаттары деген 2-бөлімде:
үшінші, төртінші және алтыншы абзацтар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жетінші абзацпен толықтырылсын:
"ҚазАгро" ұлттық холдингі" АҚ және қоғамдар қызметінің
ашықтығы";
"ҚазАгро" ұлттық холдингі" АҚ-ның міндеттері" деген 3-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"Қойылған мақсат шеңберінде»"ҚазАгро" ұлттық холдингі" АҚ-ның міндеттері мынадай болады:
инвестицияларды агроөнеркәсіптік кешеннің басым міндеттерін шешуге шоғырландыру және бағыттау;
агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мемлекеттік инвестициялардың тиімділігін арттыру;
аграрлық өндірістік және сервистік инфрақұрылымды дамыту;
агроөнеркәсіптік кешендегі кластерлердің қалыптасуына және дамуына жәрдемдесу;
агроөнеркәсіптік кешен өнімінің экспортын дамыту;
ішкі азық-түлік нарықтарын реттеу және тұрақтандыру;
корпоративтік басқарудың тиімділігін арттыру.
Міндеттерді іске асыру директорлар кеңестеріндегі акционердің және өкілдіктің функцияларын жүзеге асыру арқылы қоғамдарды дамытуға»"ҚазАгро" ұлттық холдингі" АҚ-ның белсенді қатысуы жолымен жүзеге асырылатын болады.
"ҚазАгро" ұлттық холдингі" АҚ-ның функциялары" деген 4-бөлімде:
үшінші абзацтағы "қоғамдардың" деген сөзден кейін "стратегиялық" деген сөзбен, "жоспарларын" деген сөзден кейін", инвестициялық бағдарламалар мен жылдық бюджеттерді" деген сөздермен
толықтырылсын;
оныншы абзац алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы он бірінші, он екінші, он үшінші абзацтармен толықтырылсын:
"қоғамдардың лауазымды тұлғаларын іріктеу және дәлелдеу;
қоғамдардың аудитін ұйымдық қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де
функциялар.";

в разделе 5-1. "Взаимоотношения между Правительством Республики Казахстан и АО "Нацхолдинг "КазАгро":
в абзаце первом:
слова "среднесрочной основе один раз в месяц" заменить слова "долгосрочной основе один раз в два года";
дополнить словами "не реже одного раза в год";
в абзаце втором слова "два года" заменить словом "месяц";
в абзаце третьем слово "Компаний" заменить словами "АО "Нацхолдинг "КазАгро" и обществ".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен "ҚазАгро" ұлттық холдингі" АҚ арасындағы өзара қарым-қатынастар" деген 5-1-бөлімде:
бірінші абзацта:
"бір айда бір рет орта мерзімді негізде" деген сөздер "екі жылда бір рет ұзақ мерзімді негізде" деген сөздермен ауыстырылсын;
"кемінде жылына бір рет" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші абзацта "екі жылда" деген сөздер "айына" деген сөзбен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы "Компаниялардың" деген сөз "ҚазАгро" ұлттық холдингі" АҚ және қоғамдардың" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі