О некоторых вопросах организации деятельности пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2007 года N 992.
В соответствии со статьей 27 Таможенного кодекса Республики Казахстан, в целях упрощения и ускорения прохождения товаров и транспортных средств, оптимизации деятельности пунктов пропуска через таможенную границу Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить Комитет таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан органом, координирующим действия органов транспортного, ветеринарного, фитосанитарного и санитарно-карантинного контроля (далее - контрольные органы), связанных с перемещением товаров и транспортных средств через Государственную границу Республики Казахстан.
2. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) совместно с министерствами транспорта и коммуникаций, сельского хозяйства, здравоохранения Республики Казахстан до 15 ноября 2007 года обеспечить внесение изменений и дополнений в Инструкцию о порядке взаимодействия и размещения контролирующих органов при осуществлении контроля в пунктах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан, в части:
установления координации действий контрольных органов таможенными органами;
определения сроков осуществления контроля контрольными органами;
осуществления приема и выдачи документов на товары и транспортные средства должностными лицами таможенных органов;
привлечения таможенными органами контрольных органов, для осуществления контроля в пределах установленной законодательством компетенции, по мере необходимости;
2) до 1 марта 2008 года по результатам реализации настоящего постановления внести предложения в Правительство Республики Казахстан по совершенствованию организации контроля в пунктах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 23 қазандағы N 992 Қаулысы.
Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің 27-бабына сәйкес тауарлар мен көлік құралдарының өтуін оңайлату мен жеделдету, Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы өткізу пункттерінің қызметші оңтайландыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы тауарлар мен көлік құралдарын өткізуге байланысты көліктік, ветеринарлық, фитосанитарлық және санитарлық-карантиндік бақылау органдарының (бұдан әрі - бақылаушы органдар) іс-қимылын үйлестіруші орган болып белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация, Ауыл шаруашылығы, Денсаулық сақтау министрліктерімен бірлесіп, 2007 жылғы 15 қарашаға дейін Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде бақылауды жүзеге асыру кезіндегі бақылаушы органдардың өзара іс-қимылы және оларды орналастыру тәртібі туралы нұсқаулыққа өзгерістер мен толықтыруларды енгізуді мына бөлігінде қамтамасыз етсін:
кеден органдарының бақылаушы органдар іс-қимылын үйлестіруін белгілеу;
бақылаушы органдардың бақылауды іске асыру мерзімін белгілеу;
кеден органдарының лауазымды тұлғаларының тауарлар мен көлік құралдарына құжаттарды қабылдау және беруді жүзеге асыру;
кеден органдарының қажеттілігіне қарай заңнамада белгіленген құзыреті шегінде бақылауды жүзеге асыру үшін бақылаушы органдарды тарту;
2) осы қаулыны іске асыру нәтижелері бойынша 2008 жылғы 1 наурызға дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде бақылауды ұйымдастыруды жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі