Об утверждении Правил выплаты субсидий сельскохозяйственным товаропроизводителям на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ на 2008 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2008 года N 41. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 января 2009 года N 87.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.01.2009 N 87 (порядок введения в действие см. п.4 ).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 8 июля 2005 года " О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и от 6 декабря 2007 года " О республиканском бюджете на 2008 год " Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выплаты субсидий сельскохозяйственным товаропроизводителям на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ на 2008 год.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2007 года N 87 "Об утверждении Правил выплаты субсидий сельскохозяйственным товаропроизводителям на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, и повышение урожайности и качества продукции растениеводства на 2007 год" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., N 3, ст. 42).
3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2008 года N 41
Правила
выплаты субсидий сельскохозяйственным товаропроизводителям на
повышение урожайности и качества продукции растениеводства,
удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других
товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения
весенне-полевых и уборочных работ на 2008 год
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок выплаты субсидий сельскохозяйственным товаропроизводителям на повышение урожайности и качества продукции растениеводства и приобретение горюче-смазочных материалов, удобрений (за исключением органических), протравителей семян и гербицидов для проведения весенне-полевых и уборочных работ в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2008 год Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Минсельхоз) по подпрограмме 104 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ" программы 009 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие сельского хозяйства".

Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға, 2008 жылғы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға субсидиялар төлеу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы N 41 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 30 қаңтардағы N 87 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 30 қаңтардағы N 87 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі және " 2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы " 2007 жылғы 6 желтоқсандағы заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға, 2008 жылғы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға субсидиялар төлеу ережесі бекітілсін.
2. "Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге 2007 жылғы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға және өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға субсидия төлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 7 ақпандағы N 87 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 3, 42-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 23 қаңтардағы
N 41 қаулысымен
бекітілген
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдік
шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға, 2008
жылғы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін
қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да
тауар-материалдық құндылықтардың құнын
арзандатуға субсидиялар төлеу ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже 2008 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі - Ауылшармині) 009 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыл шаруашылығын дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бағдарламасының 104 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға, көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағармай материалдары және басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" кіші бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға және көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін жанар-жағармай материалдарын, тыңайтқыштарды (органикалықтарды қоспағанда), тұқым улағыштарды және гербицидтерді сатып алуға субсидиялар төлеу тәртібін белгілейді.

2. Субсидии предназначаются для частичного возмещения затрат, связанных с повышением урожайности и качества продукции растениеводства и приобретением горюче-смазочных материалов, удобрений (за исключением органических), протравителей семян и гербицидов, необходимых отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям (далее - сельхозтоваропроизводители) для проведения весенне-полевых и уборочных работ.
3. Выплата субсидий сельхозтоваропроизводителям осуществляется один раз в год в соответствии с размером субсидий на 1 гектар, утвержденным Минсельхозом, под приоритетные для каждой области сельскохозяйственные культуры, определенные в приложении 1 к настоящим Правилам. При этом размер субсидий на 1 гектар по видам приоритетных сельскохозяйственных культур является единым для всех областей и города Астаны.
4. Объемы субсидий по областям и городу Астане утверждаются в установленном законодательством порядке на основании представленных Минсельхозом сумм, сформированных в соответствии с размерами субсидий и площадями посева приоритетных сельскохозяйственных культур.
2. Порядок выплаты субсидий
5. Минсельхоз, как администратор бюджетной программы, перечисляет целевые текущие трансферты областным бюджетам и бюджету города Астаны в соответствии с утвержденными в установленном законодательством порядке объемами субсидирования по областям и городу Астане согласно планам финансирования по обязательствам и платежам на 2008 год.
6. Акимы областей и города Астаны в соответствии с размерами субсидий на 1 гектар, утвержденными Минсельхозом, в двухнедельный срок после утверждения маслихатами областных бюджетов и бюджета города Астаны утверждают объемы субсидий по районам в пределах утвержденных объемов по областям и городу Астане.
7. Для определения списка сельхозтоваропроизводителей на получение субсидий в каждом районе решением акима района, а по городу Астане решением акима города создается межведомственная комиссия (далее - МВК), состоящая из сотрудников акимата района, отделов сельского хозяйства и земельных отношений района, районного налогового комитета, управления статистики, территориальной инспекции Минсельхоза, научных и общественных организаций аграрного профиля. При этом, акимы районов и города Астаны обеспечивают работу МВК по принципу "одного окна".
8. Рабочим органом МВК является отдел сельского хозяйства акимата района, а в городе Астане - отдел сельского хозяйства акимата города.
9. Рабочий орган МВК обеспечивает публикацию порядка работы МВК в местных средствах массовой информации с указанием сроков приема документов от сельхозтоваропроизводителей и другие необходимые сведения.
Сельхозтоваропроизводители в сроки, установленные рабочим органом, представляют в МВК заявку на получение субсидий по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и следующие документы:
копию документа о регистрации юридического лица (копию документа, удостоверяющего личность - для физического лица);
копию правоустанавливающего документа на земельный участок в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
копию свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
копию статистической карты;
банковские реквизиты.

2. Субсидиялар отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге (бұдан әрі - ауылшартауарын өндірушілер) өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға және көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағармай материалдарын, тыңайтқыштарды (органикалықтарды қоспағанда), тұқым улағыштарды және гербицидтерді сатып алуға байланысты шығындарды ішінара өтеуге арналған.
3. Ауылшартауарын өндірушілерге субсидиялар төлеу осы Ережеге 1-қосымшада айқындалған әр облыс үшін ауыл шаруашылығының басым дақылдарына Ауылшармині бекіткен 1 гектарға арналған субсидиялар мөлшеріне сәйкес жылына бір рет жүзеге асырылады. Бұл ретте ауыл шаруашылығының басым дақылдарының түрлері бойынша 1 гектарға арналған субсидиялар мөлшері барлық облыстар және Астана қаласы үшін бірыңғай болып табылады.
4. Облыстар және Астана қаласы бойынша субсидиялар көлемі субсидиялар мөлшеріне және ауыл шаруашылығының басым дақылдарының егіс көлеміне сәйкес қалыптасқан Ауылшармині ұсынған сома негізінде заңнамада белгіленген тәртіппен бекітіледі.
2. Субсидиялар төлеу тәртібі
5. Ауылшармині бюджеттік бағдарлама әкімшісі ретінде облыстар және Астана қаласы бойынша субсидиялаудың заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген көлеміне сәйкес 2008 жылға арналған міндеттеме және төлем бойынша қаржыландыру жоспарларына орай облыстық бюджеттерге және Астана қаласының бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттерді аударады.
6. Облыстық бюджеттерді және Астана қаласының бюджетін мәслихаттар бекіткеннен кейін екі апта мерзімде облыстардың және Астана қаласының әкімдері Ауылшармині бекіткен 1 гектарға арналған субсидиялар мөлшеріне сәйкес облыстар және Астана қаласы бойынша бекітілген көлем шегінде аудандар бойынша субсидиялар көлемін бекітеді.
7. Ауылшартауарын өндірушілердің субсидиялар алуға арналған тізімін айқындау үшін әрбір ауданда аудан әкімінің шешімімен, ал Астана қаласы бойынша қала әкімінің шешімімен аудан әкімдігінің, ауданның ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлімдерінің, аудандық салық комитетінің, статистика басқармасының, Ауылшарминінің аумақтық инспекциясының, аграрлық бейіндегі ғылыми және қоғамдық ұйымдардың қызметкерлерінен құралатын ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - ВАК) құрылады. Бұл ретте аудандар мен Астана қаласының әкімдері ВАК-тың жұмысын "жалғыз терезе" қағидаты бойынша қамтамасыз етеді.
8. Аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі, ал Астана қаласында қала әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі ВАК-тың жұмыс органы болып табылады.
9. ВАК-тың жұмыс органы ауылшартауарын өндірушілерден құжаттар қабылдаудың мерзімін және басқа да қажетті мәліметтерді көрсете отырып, ВАК-тың жұмыс істеу тәртібін жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етеді.
Ауылшартауарын өндірушілер жұмыс органы белгілеген мерзімде ВАК-қа осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялар алуға өтінімді және мынадай құжаттарды ұсынады:
заңды тұлғаны тіркеу туралы құжаттың көшірмесі (жеке тұлға үшін тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі);
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жер учаскесіне құқығын белгілейтін құжаттың көшірмесі;
Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің көшірмесі;
статистикалық картаның көшірмесі;
банктік деректемелер.

10. Рабочий орган МВК осуществляет сбор представленных документов и представляет их на рассмотрение МВК. После рассмотрения документов МВК формирует предварительный список сельхозтоваропроизводителей на получение субсидий с указанием посевных площадей по приоритетным сельскохозяйственным культурам. Сельхозтоваропроизводителю выдается справка о принятых документах в полном объеме.
11. Для получения субсидий сельхозтоваропроизводители в течение пяти рабочих дней по окончании весенне-полевых работ, по озимым культурам предшествующего года - по фактическим всходам, по многолетним насаждениям - по их фактическим площадям представляют в МВК заявление на приемку всходов (посадок) приоритетных сельскохозяйственных культур.
12. Оптимальные сроки проведения весенне-полевых работ определяются местным исполнительным органом района (города Астаны) по видам субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур на основании рекомендаций научно-производственных центров Минсельхоза. Площади приоритетных культур, засеянные с нарушением оптимальных сроков, субсидированию не подлежат.
13. МВК в двухнедельный срок после поступления заявления от сельхозтоваропроизводителей проводит приемку посевов с составлением акта приемки посевов, включая озимые культуры предшествующего года и посадки многолетних насаждений (далее - акт приемки) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, за исключением посадок многолетних насаждений, заложенных за счет бюджетных средств, выделенных в 2007 и 2008 годах в рамках соответствующей бюджетной программы по субсидированию закладки и выращивания многолетних насаждений плодовых культур и винограда. Акт приемки составляется в двух экземплярах, один из них остается у сельхозтоваропроизводителя.
14. МВК на основании акта приемки, и представленных сельхозтоваропроизводителями в рабочий орган документов, в течение пяти рабочих дней после проведения последней приемки посевов составляет окончательный список сельхозтоваропроизводителей на получение субсидий по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее - список) и направляет его на утверждение акиму района, а по городу Астане - акиму города.
В случае отказа от включения в данный список, сельхозтоваропроизводителю выдается рабочим органом соответствующая справка с указанием причины отказа.
15. Акимы района и города Астаны в течение двух рабочих дней утверждают список.
16. Отделы сельского хозяйства районных акиматов в течение трех рабочих дней представляют администраторам бюджетных программ областей (департамент/управление сельского хозяйства акимата области) утвержденный акимами районов список, копии актов приемки, а также документы в соответствии с пунктом 9 настоящих Правил.

10. ВАК-тың жұмыс органы ұсынылған құжаттарды жинауды жүзеге асырады және оларды ВАК-тың қарауына ұсынады. Құжаттарды қарап болған соң ВАК ауыл шаруашылығының басым дақылдары бойынша егіс алаңдарын көрсете отырып, ауылшартауарын өндірушілердің субсидиялар алуға арналған алдын ала тізімін қалыптастырады. Ауылшартауарын өндірушіге толық көлемде қабылданған құжаттар туралы анықтама беріледі.
11. Субсидиялар алу үшін ауылшартауарын өндірушілер көктемгі егіс жұмыстары аяқталғаннан кейін, алдыңғы жылдың күздік дақылдары жөнінде - нақты өскін бойынша, көпжылдық екпелер жөнінде - олардың нақты алаңдары бойынша бес жұмыс күні ішінде ВАК-қа ауыл шаруашылығының басым дақылдарының өскіндерін (екпелерін) қабылдауға өтініш ұсынады.
12. Көктемгі егіс жұмыстарын жүргізудің оңтайлы мерзімін субсидияланатын ауыл шаруашылығының басым дақылдарының түрлері бойынша Ауылшарминінің ғылыми өндірістік орталықтарының ұсынымдары негізінде ауданның (Астана қаласының) жергілікті атқарушы органы айқындайды. Оңтайлы мерзімдерді бұзып егілген басым дақылдар алаңы субсидиялауға жатпайды.
13. ВАК ауылшартауарын өндірушілерден өтініш түскеннен кейін екі апта мерзімде алдыңғы жылғы күздік дақылдар мен көпжылдық екпелер егісін қоса алғанда, жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуды және өсіруді субсидиялау бойынша тиісті бюджеттік бағдарлама шеңберінде 2007 және 2008 жылдары бөлінген бюджет қаражаты есебінен отырғызылған көпжылдық екпелерді қоспағанда, осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша егістікті қабылдау актісін (бұдан әрі - қабылдау актісі) жасап, егістікті қабылдауды жүргізеді. Қабылдау актісі екі данада жасалады, оның біреуі ауылшартауарын өндірушіде қалады.
14. ВАК қабылдау актісінің және ауылшартауарын өндірушілер жұмыс органына ұсынған құжаттардың негізінде егістікті соңғы қабылдау жүргізілгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауылшартауарын өндірушілердің субсидия алуға арналған түпкілікті тізімін (бұдан әрі - тізім) жасайды және оны аудан әкіміне, ал Астана қаласы бойынша қала әкіміне бекітуге жібереді.
Осы тізімге енгізуден бас тартылған жағдайда жұмыс органы ауылшартауарын өндірушіге бас тарту себебі көрсетілген тиісті анықтама береді.
15. Аудан және Астана қаласы әкімдері екі жұмыс күні ішінде тізімді бекітеді.
16. Аудан әкімдіктерінің ауыл шаруашылығы бөлімдері үш жұмыс күні ішінде аудан әкімдері бекіткен тізімді, қабылдау актілерінің көшірмелерін, сондай-ақ осы Ереженің 9-тармағына сәйкес құжаттарды облыстардың бюджеттік бағдарламаларының әкімшілеріне (облыс әкімдігінің ауыл шаруашылығы департаментіне/басқармасына) ұсынады.

17. Администраторы бюджетных программ областей и города Астаны в течение десяти рабочих дней проверяют представленные документы и формируют ведомость на выплату субсидий сельхозтоваропроизводителям по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам и счета к оплате.
При проведении платежа администраторы бюджетных программ областей и города Астаны представляют в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате в двух экземплярах и счета к оплате. Ответственность за достоверность представленных документов несет администратор бюджетной программы области и города Астаны.
18. Акимы областей и города Астаны в срок до 20 июля текущего года представляют в Минсельхоз предварительные сведения об объемах выплаченных сельхозтоваропроизводителям по областям и городу Астане субсидий, с указанием площадей и сумм субсидий, а также, в случае неосвоения утвержденного объема субсидирования - причин, повлекших неосвоение. Окончательные сведения об объемах выплаченных сельхозтоваропроизводителям субсидий представляются в срок до 20 августа текущего года.
19. В случае неполного освоения каким-либо районом выделенных средств, акимы областей могут перераспределить их в пределах утвержденного объема субсидирования по области в соответствии с настоящими Правилами.
20. В случае неполного освоения какой-либо областью или городом Астаной выделенных средств, Минсельхоз в установленном законодательством порядке вносит предложение в Правительство Республики Казахстан о перераспределении субсидий по областям в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2008 год.
21. Акимы областей и города Астаны в пятидневный срок после выплаты субсидий представляют в Минсельхоз сведения по областям и городу Астане об объемах выплаченных сельхозтоваропроизводителям субсидий за счет перераспределенных сумм.
22. Ответственность за эффективное, результативное и целевое использование бюджетных средств, выделенных на субсидирование сельхозтоваропроизводителей на повышения урожайности и качества продукции растениеводства, для проведения весенне-полевых и уборочных работ несут Минсельхоз, акимы областей, районов и города Астаны.
Приложение 1
к Правилам
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 26.05.2008 N 504 .
Перечень
субсидируемых из республиканского бюджета
приоритетных сельскохозяйственных культур
N
п/п
Наименование
областей
Наименование приоритетных
сельскохозяйственных культур
1
2
3
1.
Акмолинская
Яровая пшеница
озимая рожь
ячмень
овес
гречиха
зернобобовые
масличные
картофель
овощные и бахчевые
кормовые
2.
Актюбинская
Озимая пшеница
яровая пшеница
озимая рожь
ячмень
овес
просо
масличные
картофель
овощные и бахчевые
кормовые
3.
Алматинская
Озимая пшеница
ячмень
кукуруза на зерно
рис
масличные
сахарная свекла
картофель
овощные и бахчевые
плодовые и ягодные
виноградники
кормовые
4.
Атырауская
Яровая пшеница
ячмень
просо
масличные
картофель
овощные и бахчевые
плодовые и ягодные
кормовые
5.
Восточно-
Казахстанская
Озимая пшеница
яровая пшеница
озимая рожь
ячмень
овес
гречиха
просо
зернобобовые
масличные
картофель
овощные и бахчевые
кормовые
6.
Жамбылская
Озимая пшеница
ячмень
кукуруза на зерно
масличные
сахарная свекла
картофель
овощные и бахчевые
плодовые и ягодные
кормовые
7.
Западно-
Казахстанская
Озимая пшеница
яровая пшеница
озимая рожь
ячмень
овес
просо
зернобобовые
масличные
картофель
овощные и бахчевые
кормовые
8.
Карагандинская
Яровая пшеница
ячмень
овес
зернобобовые
масличные
картофель
овощные и бахчевые
кормовые
9.
Кызылординская
Кукуруза на зерно
рис
просо
масличные
картофель
овощные и бахчевые
кормовые
10.
Костанайская
Яровая пшеница
озимая рожь
ячмень
овес
гречиха
просо
зернобобовые
масличные
картофель
овощные и бахчевые
кормовые
11.
Мангистауская
Картофель
овощные и бахчевые
12.
Павлодарская
Яровая пшеница
озимая рожь
ячмень
овес
гречиха
просо
масличные
картофель
овощные и бахчевые
кормовые
13.
Северо-
Казахстанская
Яровая пшеница
озимая рожь
ячмень
овес
гречиха
зернобобовые
масличные
картофель
овощные и бахчевые
кормовые
14.
Южно-
Казахстанская
Озимая пшеница
кукуруза на зерно
рис
масличные
хлопчатник
15.
город Астана
картофель
овощные и бахчевые
плодовые и ягодные
виноградники
кормовые
Яровая пшеница
картофель
овощные и бахчевые
кукуруза на корм
Приложение 2
к Правилам
Межведомственной комиссии
___________________района
Заявка
на получение субсидий за повышение урожайности и качества продукции
растениеводства, приобретенные горюче-смазочные материалы,
удобрения (за исключением органических), протравители семян и
гербициды на проведение весенне-полевых и уборочных работ
___________________________________________действующий на основании
(сельхозтоваропроизводитель)
___________________________________________________________________
(учредительный документ)
в лице первого руководителя _______________________________________
(Ф.И.О., должность)
настоящим просит о выделении субсидий на частичное возмещение затрат,
связанных с приобретением горюче-смазочных материалов, удобрений (за
исключением органических), протравителей семян и гербицидов на проведение
весенне-полевых и уборочных работ, и повышение урожайности и качества
продукции растениеводства.
Приобретенные горюче-смазочные материалы, удобрения (за исключением
органических), протравители семян и гербициды использованы для
выращивания на указанных площадях следующих видов сельскохозяйственных
культур:
_____________ ________га _____________ ________га
_____________ ________га _____________ ________га
_____________ ________га _____________ ________га
Юридический адрес
сельхозтоваропроизводителя: ___________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Приложение 3
к Правилам
"Утверждаю"
аким района
___________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"___"___________ 200__ года
АКТ
приемки посевов и посадок сельскохозяйственного
товаропроизводителя
от "__" __________ 200__ года N____
Мы, нижеподписавшиеся,
Председатель МВК __________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
члены МВК _________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
___________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
___________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
с одной стороны и руководитель ____________________________________
(наименование сельхозтоваропроизводителя)
____с другой стороны, составили настоящий акт о том, что в 200_ году
получено всходов (посажено) следующих приоритетных культур на
следующих площадях:
____________ ______га ____________ ______га
____________ ______га ____________ ______га
Председатель МВК __________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
члены МВК _________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
___________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
___________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
Сельхозтоваропроизводитель ________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Приложение 4
к Правилам
"Утверждаю"
аким района
___________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"___"___________ 200__ года
Список
сельхозтоваропроизводителей на получение субсидий
N
п/п
Наиме-
нование
хозяйств
Наименование
приоритетных
сельскохо-
зяйственных
культур
Посевная
площадь,
принятая
актом
МВК, га
Размер
субсидий на
1 га,* тенге
Объем
субсидий,
подлежащий к
выплате, тенге
(гр.4 х гр.5)
1
2
3
4
5
6
Председатель МВК ___________________  Отдел сельского хозяйства
(подпись, Ф.И.О.)    акимата района
Члены МВК       ___________________   ________________________
(подпись, Ф.И.О.)      (подпись, Ф.И.О.)
М.П.
Примечание: * - размер субсидий на 1 га утверждается Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан.
Приложение 5
к Правилам
"Утверждаю"
директор Департамента (начальник Управления)
сельского хозяйства ______________ области
___________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"___" __________ 200__ года
Ведомость
на выплату субсидий сельхозтоваропроизводителям
N
п/п
Наиме-
нование
хозяйств
Наименование
приоритетных
сельскохо-
зяйственных
культур
Посевная
площадь,
принятая
актом
МВК, га
Размер
субсидий на
1 га,* тенге
Объем
субсидий,
подлежащий
к выплате,
тенге
(гр.4 х гр.5)
1
2
3
4
5
6
Начальник отдела финансов
_________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Начальник отдела
_________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Примечание: * - размер субсидий на 1 га утверждается Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан.

17. Облыстардың және Астана қаласының бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері он жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды тексереді және осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауылшартауарын өндірушілерге субсидиялар төлеуге арналған ведомость және төлем шотын қалыптастырады.
Облыстардың және Астана қаласының бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері төлем жүргізген кезде аумақтық қазынашылық бөлімшесіне екі данада төлем шоттарының тізілімін және төлем шотын ұсынады. Ұсынылған құжаттардың дұрыстығы үшін облыстың және Астана қаласының бюджеттік бағдарлама әкімшісі жауапты болады.
18. Облыстардың және Астана қаласының әкімдері ағымдағы жылдың 20 шілдесіне дейінгі мерзімде субсидиялардың көлемі мен сомасын, сондай-ақ бекітілген субсидиялау көлемі игерілмеген жағдайда - игерілмеуге әкеп соққан себептерді көрсете отырып, Ауылшарминіне облыстар және Астана қаласы бойынша ауылшартауарын өндірушілерге төленген субсидиялардың көлемі туралы алдын ала мәліметтер береді. Ауылшартауарын өндірушілерге төленген субсидиялардың көлемі туралы түпкілікті мәліметтер ағымдағы жылдың 20 тамызына дейінгі мерзімде беріледі.
19. Қандай да бір аудан бөлінген қаражатты толық игермеген жағдайда облыстардың әкімдері оларды осы Ережеге сәйкес облыс бойынша субсидиялаудың бекітілген көлемі шегінде қайта бөлуі мүмкін.
20. Қандай да бір облыс немесе Астана қаласы бөлінген қаражатты толық игермеген жағдайда Ауылшармині заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне 2008 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде субсидияларды облыстар бойынша қайта бөлу туралы ұсыныс енгізеді.
21. Облыстардың және Астана қаласының әкімдері субсидиялар төленгеннен кейін бес күн мерзімде Ауылшарминіне қайта бөлінген сомалар есебінен облыстар және Астана қаласы бойынша ауылшартауарын өндірушілерге төленген субсидиялар көлемі туралы мәліметтер береді.
22. Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға, көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін ауылшартауарын өндірушілерді субсидиялауға бөлінген бюджет қаражатының тиімді, нәтижелі және мақсатты пайдаланылуы үшін Ауылшармині, облыстардың, аудандардың және Астана қаласының әкімдері жауапты болады.
Ережеге
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 2008.05.26 N 504 Қаулысымен.
Республикалық бюджеттен субсидияланатын
ауыл шаруашылығының басым дақылдарының
тізбесі
Р/с
N
Облыстардың атауы
Ауыл шаруашылығының басым
дақылдарының атауы
1
2
3
1.
Ақмола
Жаздық бидай
күздік қарабидай
арпа
сұлы
қарақұмық
дәнді бұршақты дақылдар
майлы дақылдар
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жемшөптік дақылдар (өткен
жылғы егілген көпжылдық
шөптерді қоспағанда)
2.
Ақтөбе
Күздік бидай
жаздық бидай
күздік қарабидай
арпа
сұлы
тары
майлы дақылдар
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жемшөптік дақылдар (өткен
жылғы егілген көпжылдық
шөптерді қоспағанда)
3.
Алматы
Күздік бидай
арпа
дәндік жүгері
күріш
майлы дақылдар
қант қызылшасы
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жеміс-жидектер
жүзім
жемшөптік дақылдар
4.
Атырау
Жаздық бидай
арпа
тары
майлы дақылдар
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жеміс-жидектер
жемшөптік дақылдар (өткен
жылғы егілген көпжылдық
шөптерді қоспағанда)
5.
Шығыс Қазақстан
Күздік бидай
жаздық бидай
күздік қарабидай
арпа
сұлы
қарақұмық
тары
дәнді бұршақты дақылдар
майлы дақылдар
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жемшөптік дақылдар (өткен
жылғы егілген көпжылдық
шөптерді қоспағанда)
6.
Жамбыл
Күздік бидай
арпа
дәндік жүгері
майлы дақылдар
қант қызылшасы
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жеміс-жидектер
жемшөптік дақылдар (өткен
жылғы егілген көпжылдық
шөптерді қоспағанда)
7.
Батыс Қазақстан
Күздікбидай
жаздықбидай
күздік қарабидай
арпа
сұлы
тары
дәнді бұршақты дақылдар
майлы дақылдар
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жемшөптік дақылдар (өткен
жылғы егілген көпжылдық
шөптерді қоспағанда)
8.
Қарағанды
Жаздық бидай
арпа
сұлы
дәнді бұршақты дақылдар
майлы дақылдар
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жемшөптік дақылдар (өткен
жылғы егілген көпжылдық
шөптерді қоспағанда)
9.
Қызылорда
Дәндік жүгері
күріш
тары
майлы дақылдар
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жемшөптік дақылдар (өткен
жылғы егілген көпжылдық
шөптерді қоспағанда)
10.
Қостанай
Жаздықбидай
күздік қарабидай
арпа
сұлы
қарақұмық
тары
дәнді бұршақты дақылдар
майлы дақылдар
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жемшөптік дақылдар (өткен
жылғы егілген көпжылдық
шөптерді қоспағанда)
11.
Маңғыстау
Картоп
көкөніс
12.
Павлодар
Жаздықбидай
күздік қарабидай
арпа
сұлы
қарақұмық
тары
майлы дақылдар
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жемшөптік дақылдар (өткен
жылғы егілген көпжылдық
шөптерді қоспағанда)
13.
Солтүстік Қазақстан
Жаздықбидай
күздік қарабидай
арпа
сұлы
қарақұмық
дәнді бұршақты дақылдар
майлы дақылдар
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жемшөптік дақылдар (өткен
жылғы егілген көпжылдық
шөптерді қоспағанда)
14.
Оңтүстік Қазақстан
Күздікбидай
дәндік жүгері
күріш
майлы дақылдар
мақта
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жеміс-жидектер
жүзім
жемшөптік дақылдар (өткен
жылғы егілген көпжылдық
шөптерді қоспағанда)
15.
Астана қаласы
Жаздық бидай
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жемшөптік жүгері
Ережеге
2-қосымша
________________ауданының
ведомствоаралық комиссиясына
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын
арттыру, көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын
жүргізуге сатып алынған жанар-жағармай материалдары,
тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда), тұқым
улағыштар мен гербицидтер үшін субсидиялар алуға
өтінім
_________________________________________ негізінде әрекет
(құрылтай құжаты)
ететін ___________________________________________________________
(ауыл шаруашылығы тауарларын өндіруші)
атынан бірінші басшы _____________________________________________
(Т. А. Ә., лауазымы)
осымен көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге жанар-жағармай материалдарын, тыңайтқыштарды (органикалықтарды қоспағанда), тұқым улағыштар мен гербицидтерді сатып алуға байланысты шығындарды ішінара өтеуге және өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға субсидиялар бөлуді сұрайды.
Сатып алынған жанар-жағармай материалдары, тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда), тұқым улағыштар және гербицидтер көрсетілген алаңдарда мынадай ауыл шаруашылығы дақылдарының түрлерін өсіру үшін пайдаланылды:
__________________ _______га          __________________ _____га
__________________ _______га          __________________ _____га
__________________ _______га          __________________ _____га
Ауылшартауарын
өндірушінің заңды мекен-жайы:________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Ережеге
3-қосымша
"Бекітемін"
Аудан әкімі
__________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
200_жылғы "___"__________
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің егістігін және
екпелерін қабылдау
АКТІСІ
200_жылғы "__"___________ N____
Біз, төменде қол қоюшылар,
ВАК төрағасы _____________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
ВАК мүшелері _____________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә)
__________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
__________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
бір тараптан және ________________________________________________
(ауылшартауарын өндірушінің атауы)
_______________ басшысы екінші тараптан 200 жылы мынадай алаңдарда мынадай басым дақылдардың өскіні (екпесі) алынғандығы туралы осы актіні жасадық:
__________________ _______га           __________________ _____га
__________________ _______га           __________________ _____га
ВАК төрағасы _____________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
ВАК мүшелері _____________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
__________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
__________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
Ауылшартауарын өндіруші: _________________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Ережеге
4-қосымша
"Бекітемін"
Аудан әкімі
__________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
200_жылғы "___"__________
Субсидиялар алуға ауылшартауарын өндірушілердің тізімі
Р/
с
N
Шаруашы-
лықтардың
атауы
Ауыл
шаруашылы-
ғының басым
дақылдарының
атауы
ВАК
актісімен
қабылданған
егістік
алаңы, га
Бір
гектарға*
арналған
субсидия-
лардың
мөлшері,
теңге
Төленуге
тиіс
субсидия-
лардың
көлемі,
теңге
(4-бағ.
х 5-бағ.)
1
2
3
4
5
6
ВАК төрағасы _________________             Аудан әкімдігінің ауыл
(қолы, Т.А.Ә.)                шаруашылығы бөлімі
ВАК мүшелері _________________             ______________________
(қолы, Т.А.Ә.)                  (қолы, Т.А.Ә.)
_____________________
(қолы, Т.А.Ә.)                      М.О.
Ескертпе:
* - 1 гектарға арналған субсидиялардың мөлшерін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі бекітеді.
Ережеге
5-қосымша
"Бекітемін"
___________________облысы
ауыл шаруашылығы департаментінің
директоры (басқарма бастығы)
__________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
200_жылғы "___"__________
Ауылшартауарын өндірушілерге субсидиялар төлеуге
арналған ведомость
Р/
с
N
Шаруашы-
лықтардың
атауы
Ауыл
шаруашылы-
ғының басым
дақылдарының
атауы
ВАК
актісімен
қабылданған
егістік
алаңы, га
Бір
гектарға*
арналған
субсидия-
лардың
мөлшері,
теңге
Төленуге
тиіс
субсидия-
лардың
көлемі,
теңге
(4-бағ.
х 5-бағ.)
1
2
3
4
5
6
Қаржы бөлімінің бастығы
_______________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Бөлім бастығы
_______________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Ескертпе:
* - 1 гектарға арналған субсидия мөлшерін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі бекітеді.