О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2007 года N 639
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 года № 68. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2011 года № 1192
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.10.2011 № 1192 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2007 года N 639 "Об утверждении Положения о прохождении службы лицами рядового и начальствующего состава уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан 2007 г., N 26, ст. 302) следующие изменения и дополнения:
в Положении о прохождении службы лицами рядового и начальствующего состава уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 3 исключить;
в абзаце втором пункта 4 слова "уполномоченным органом УИС" заменить словами "Министром юстиции Республики Казахстан (далее - Министр)";
в абзаце третьем пункта 5 слова "юстиции Республики Казахстан (далее - Министр)" исключить;
в абзаце первом пункта 9 слова "уполномоченным органом УИС" заменить словом "Министром";
в абзаце втором пункта 11 слова "уполномоченным органом УИС" заменить словом "Министром";
в пункте 16:
в абзаце третьем подпункта 2) слова "выплата денежного довольствия производится по их основной, а не временно исполняемой должности" заменить словами "производится доплата в соответствии с законодательством.";
абзац второй подпункта 3) изложить в следующей редакции:
"Сотруднику УИС, находящемуся в распоряжении, а также в период реорганизации органов, учреждений, организаций УИС кадровыми службами в письменной форме предлагается иная вакантная равнозначная должность, а при отсутствии такой должности - вакантная нижестоящая должность или нижеоплачиваемая работа, которую сотрудник УИС может выполнять с учетом его квалификации и состояния здоровья. В случае письменного отказа от предлагаемой должности с сотрудником прекращаются трудовые отношения в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сотрудник УИС на период нахождения в отпуске по уходу за ребенком зачисляется в распоряжение соответствующего органа или учреждения УИС. По выходу из отпуска по уходу за ребенком ему предоставляется равнозначная должность.";

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 шілдедегі N 639 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қаңтардағы N 68 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 қазандағы № 1192 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.10.20 № 1192 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының әділет органдары қылмыстық-атқару жүйесінің қатардағы және басшы құрамдағы адамдардың қызмет өткеруі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 шілдедегі N 639  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 26, 302-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының әділет органдары қылмыстық-атқару жүйесінің қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының қызмет өткеруі туралы ережеде:
3-тармақ алынып тасталсын;
4-тармақтың екінші абзацындағы "ҚАЖ-дың уәкілетті органы" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Әділет министрі" (бұдан әрі - Министр) деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтың үшінші абзацындағы "Қазақстан Республикасы Әділет министрінің (бұдан әрі - Министр)" деген сөздер "Министрдің" деген сөзбен ауыстырылсын;
9-тармақтың бірінші абзацында "ҚАЖ-дың уәкілетті органы" деген сөздер "Министр" деген сөзбен ауыстырылсын;
11-тармақтың екінші абзацындағы "ҚАЖ-дың уәкілетті органы" деген сөздер "Министр" деген сөзбен ауыстырылсын;
16-тармақта:
2) тармақшаның үшінші абзацы "ақшалай үлес төлемі олардың уақытша орындайтын лауазымдары емес, негізгі қызметкері бойынша жүргізіледі" деген сөздер "қосымша ақы заңнамаға сәйкес жүргізіледі" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қарамағындағы ҚАЖ қызметкеріне, сондай-ақ ҚАЖ органдарын, мекемелерін, ұйымдарын қайта ұйымдастыру кезеңінде кадр қызметтері жазбаша түрде басқа теңдес бос лауазым ұсынады, ал мұндай лауазым болмаған кезде ҚАЖ қызметкері оның біліктілігі мен денсаулық жағдайын ескере отырып орындай алатын төмен тұрған лауазым немесе ақысы аз төленетін жұмыс ұсынады. Ұсынылған лауазымнан жазбаша түрде бас тартқан жағдайда Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметкермен еңбек қатынастары тоқтатылады.
Бала күтіміне байланысты демалыста болған кезеңінде ҚАЖ қызметкері ҚАЖ-дың тиісті органының немесе мекемесінің қарамағына есепке алынады. Бала күтіміне байланысты демалыстан шыққан соң оған тең дәрежелі лауазым ұсынылады.";

подпункт 2) пункта 18 после слов "состоянию здоровья" дополнить словами ", в порядке ротации";
в пункте 19:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Ротация руководителей территориальных подразделений УИС и их заместителей осуществляется по решению Министра юстиции Республики Казахстан по предложению руководителя уполномоченного органа УИС, руководителей учреждений УИС и их заместителей - по решению руководителя уполномоченного органа УИС по предложению руководителей территориальных подразделений УИС не чаще одного раза в пять лет. Принятое решение оформляется приказом. Ротация руководителей территориальных подразделений УИС, учреждений УИС и их заместителей на службу в другую местность допускается с письменного согласия сотрудника УИС.";
дополнить абзацами следующего содержания:
"Ротации не подлежат должностные лица, имеющие (являющиеся опекунами) детей инвалидов, в том числе усыновленных (удочеренных) или на иждивении которых находятся престарелые родители. Указанные обстоятельства должны быть документально подтверждены.
При ротации должностных лиц на должности, предполагающие изменение характера ранее исполняемых ими обязанностей, они могут пройти курс теоретической и практической подготовки по необходимому профилю в организациях образования УИС.";
в пункте 27:
в абзаце первом после слов "специальные звания" дополнить словом "рядового,";
в абзаце втором слова "высших организаций образования УИС" заменить словами "организаций образования УИС, которые реализуют профессиональные учебные программы высшего образования";
в пункте 28 слова "начальствующего состава" исключить;
в абзаце втором пункта 32 слово "действительной" исключить;
в абзаце седьмом пункта 35 слова ", которым предоставлено право назначения на должности младшего начальствующего состава" заменить словами "территориальных органов УИС и организаций образования УИС, которые реализуют профессиональные учебные программы высшего образования";
в абзаце втором пункта 38 слова "руководителя уполномоченного органа УИС" заменить словами "должностных лиц, принявших решение о понижении в специальном звании";
пункт 41 дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) творческие отпуска (предоставляются педагогическим работникам организаций образования УИС для занятия научной деятельностью с сохранением педагогического стажа).";
пункт 51 после слов "течение одного" дополнить словом "учебного";
в пункте 52:
слово "высшие" исключить;
после слов "организации образования" дополнить словами ", которые реализуют профессиональные учебные программы высшего образования";
абзац третий пункта 53 исключить;
пункт 62:
в подпункте 1) слова "прокуратуры," и "таможенной службы," исключить;
после слов "стаж государственной" дополнить словами "и воинской";
дополнить подпунктом 3) следующего содержания:

18-тармақтың 2) тармақшасы "денсаулық жағдайы," деген сөздерден кейін "алмастыру тәртібімен" деген сөздермен толықтырылсын;
19-тармақта:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"ҚАЖ аумақтық бөлімшелерінің басшыларын және олардың орынбасарларын алмастыру ҚАЖ уәкілетті органы басшысының ұсынысы бойынша Қазақстан Республикасы Әділет министрінің шешімімен, ҚАЖ мекемелерінің басшылары мен олардың орынбасарларын - ҚАЖ аумақтық бөлімшелері басшыларының ұсынысы бойынша ҚАЖ уәкілетті органы басшысының шешімі бойынша кемінде бес жылда бір рет жүзеге асырылады. Қабылданған шешім бұйрықпен ресімделеді. ҚАЖ аумақтық бөлімшелерінің, ҚАЖ мекемелерінің басшыларын және олардың орынбасарларын басқа мекенге қызметке алмастыруға ҚАЖ қызметкерінің жазбаша келісімімен жол беріледі.";
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Алмастыруға мүгедек балалары (қамқоршы болып табылатын), оның ішінде асырап алған ұлдары (қыздары) немесе асырауында қарт ата-аналары бар лауазымды адамдар жатпайды. Көрсетілген жағдайлар құжат түрінде расталуға тиіс.
Лауазымды адамдарды олардың бұрынғы атқарып отырған міндеттері сипатының өзгеруі болжанатын қызметке алмастырған кезде, олар ҚАЖ білім беру ұйымдарында қажетті бейін бойынша теориялық және практикалық даярлық курсынан өтуі мүмкін.";
27-тармақта:
бірінші абзац "Орта" деген сөздің алдынан "Қатардағы," деген сөзбен толықтырылсын;
екінші абзацтағы "ҚАЖ жоғарғы білім беру ұйымдарының" деген сөздер "жоғары білім берудің кәсіптік оқыту бағдарламаларын іске асыратын ҚАЖ білім беру ұйымдарының" деген сөздермен ауыстырылсын;
28-тармақтағы "Басшы құрамның" деген сөздер алынып тасталсын;
32-тармақтың екінші абзацындағы "нақты" деген сөз алынып тасталсын;
35-тармақтың жетінші абзацындағы ", кіші басшы құрамның лауазымдарына тағайындау құқығы берілген бастықтар" деген сөздер "жоғары білім берудің кәсіптік оқыту бағдарламаларын іске асыратын ҚАЖ аумақтық органдарының және ҚАЖ білім беру ұйымдарының бастықтары" деген сөздермен ауыстырылсын;
38-тармақтың екінші абзацындағы "ҚАЖ уәкілетті органы басшысының" деген сөздер "арнайы атағын төмендету туралы шешім қабылдаған лауазымды адамдардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
41-тармақ 7) тармақшадағы "демалыстар" деген сөзден кейін ";" белгісі қойылып, мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) шығармашылық демалыстар (ҚАЖ білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлеріне педагогикалық өтілі сақтала отырып ғылыми жұмыспен айналысу үшін беріледі)";
51-тармақ "бір жылдың ішінде" деген сөздер "бір оқу жылының ішінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
52-тармақта:
"жоғары" деген сөз алынып тасталсын;
"білім беру ұйымдарына" деген сөздердің алдынан "жоғары білім берудің кәсіптік оқыту бағдарламаларын іске асыратын" деген сөздермен толықтырылсын;
53-тармақтағы үшінші абзац алынып тасталсын;
62-тармақ:
1) тармақшадағы "прокуратура," және "кеден қызметі," деген сөздер алынып тасталсын;
"мемлекеттік" деген сөзден кейін "және әскери" деген сөздермен толықтырылсын:
2) тармақшадағы "жіберілген болса" деген сөздерден кейін ";" белгісі қойылып, мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:

"3) время учебы в организациях образования УИС, органов финансовой (налоговой) полиции, внутренних дел, национальной безопасности, Министерства обороны.";
пункт 81 дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"Сотрудник УИС в обязательном порядке должен быть ознакомлен со всеми материалами, связанными с привлечением его к дисциплинарной ответственности.";
в пункте 106 слово "Комитета" исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

"3) ҚАЖ, қаржы (салық) полициясы, ішкі істер, ұлттық қауіпсіздік органдарының, Қорғаныс министрлігінің білім беру ұйымдарындағы оқу уақыты";
81-тармақ мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"ҚАЖ қызметкері міндетті түрде оның тәртіптік жауапкершілікке тартылуына байланысты барлық материалдармен таныс болуға тиіс.";
106-тармақтағы "Ұлттық қауіпсіздік комитеті" деген сөздер "ұлттық қауіпсіздік" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі