Об утверждении Генерального плана по реализации "прорывных" и инфраструктурных инвестиционных проектов в приоритетных несырьевых отраслях экономики
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2008 года N 81
В целях устойчивого роста и диверсификации экономики Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Генеральный план по реализации "прорывных" и инфраструктурных инвестиционных проектов в приоритетных несырьевых отраслях экономики (далее - План).
2. Государственным органам и организациям, акимам областей, городов Астаны, Алматы:
1) обеспечить надлежащее и своевременное исполнение Плана;
2) по итогам полугодия и года, к 5 января и 5 июля, представлять информацию о ходе реализации Плана в Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан.
3. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о ходе выполнения Плана, два раза в год, к 15 января и 15 июля.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2008 года N 81
Генеральный план
по реализации "прорывных"
и инфраструктурных инвестиционных проектов
в приоритетных несырьевых отраслях экономики
N
п/п
Наименование
Мероприятия
по реали-
зации
прорывных
проектов и
сроки
выполнения
Предла-
гаемое
закреп-
ление
проекта
за госу-
дарствен-
ными
органами
и органи-
зациями
Общая
стои-
мость
проек-
та
(млн.
долла-
ров
США)
Источ-
ники
финанси-
рования
Форма
завер-
шения
1
2
3
4
5
6
7
1
Увеличение выпус-
ка феррохрома до
1,2 млн. тонн,
мелкого
концентрата до
700 тыс. тонн,
700 тыс. тонн
окатышей, 150
тыс. тонн
брикетов, 150
тыс. тонн хромо-
вых и 80 тыс.
тонн марганцевых
брикетов, 200
тыс. тонн высоко-
углеродистого
феррохрома в год
Срок реали-
зации -
2007-2012
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2011 год
выход на
проектную
мощность -
2012 год
МИТ,
акимат
Актюбин-
ской
области
285
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
2
Строительство
хлор-щелочного
производства на
базе Павлодарско-
го химзавода
мощностью 30 тыс.
тонн каустической
соды, 16,7 тыс.
тонн хлора
(жидкого),
24,9 тыс. тонн
соляной кислоты
в год
Срок реали-
зации -
2007-2011
годы
1-й этап
ввода в
эксплуа-
тацию -
2009 год
2-й этап
ввода в
эксплуа-
тацию -
2010 год
3-й этап
ввода в
эксплуа-
тацию -
2011 год
выход на
проектную
мощность -
2011 год
МИТ,
акимат
Павлодар-
ской
области
108,3
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
3
Строительство
Павлодарского
трубопрокатного
завода мощностью
250 тыс. тонн
труб, 700 тыс.
тонн стальной
арматуры, 50 тыс.
тонн стальных
армированных
шаров в год
Срок реали-
зации -

Экономиканың басым шикізат емес салаларында "серпінді" және инфрақұрылымдық инвестициялық жобаларды іске асыру жөніндегі бас жоспарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 қаңтардағы N 81 Қаулысы
Қазақстан Республикасы экономикасының орнықты өсуі және оны әртараптандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Экономиканың басым шикізат емес салаларында "серпінді" және инфрақұрылымдық инвестициялық жобаларды іске асыру жөніндегі бас жоспар (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар мен ұйымдар, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдері:
1) Жоспардың тиісінше және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жарты жылдың және жылдың қорытындылары бойынша 5 қаңтарға және 5 шілдеге Жоспардың іске асырылу барысы туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігіне ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі жылына екі рет 15 қаңтарға және 15 шілдеге Жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпаратты Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 31 қаңтардағы
N 81 қаулысымен
бекітілген
Экономиканың басым шикізат емес салаларында "серпінді"
және инфрақұрылымдық инвестициялық жобаларды
іске асыру жөніндегі бас жоспар
N
р/с
Атауы Серпінді
жобаларды іске асы-
ру жөнін-
дегі іс-
шаралар
және
орындау
мерзімі
Ұсыныл-
ған жо-
баны мемле-
кеттік
орган-
дар
мен ұй-
ымдарға
бекіту
Жобаның жалпы құны (млн. АҚШ дол-
лары)
Қаржы-
ландыру
көздері
Аяқ-
талу
ныса-
ны
1
2
3
4
5
6
7
1
Жылына фер-
рохромды
1,2 млн. тоннаға
дейін, ұсақ
концентратты
700 мың тон-
наға дейін,
700 мың тон-
на шекемтас-
тарды, 150
мың тонна
брикеттерді,
150 мың тон-
на хромдық
және 80 мың
тонна марга-
нецті бри-
кеттерді,
200 мың тон-
на жоғары
көміртекті
феррохромды
шығаруды ұл-
ғайту
Іске асыру
мерзімі - 2007-2012
жылдар
пайдалану-
ға беру
- 2011
жыл жоба-
лық қуаты-
на шығу -
2012 жыл
ИСМ, Ақтөбе облысы-
ның
әкімдігі
285
Жобаны іске ас-
ыратын ұйымның қарыз және меншікті қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
2
Павлодар хи-
мия зауыты
базасында жылына қуаты
30 мың тонна
каустикалық
сода, 16,7
мың тонна
хлор (сұй-
ық), 24,9
мың тонна
тұзды қышқы-
лды хлор сілтілі
өндірісін
салу
Іске асыру
мерзімі -
2007-2011 жылдар пайдалану-
ға берудің
1-кезеңі -
2009 жыл
пайдалану-
ға берудің
2-кезеңі
- 2010 жыл
пайдалану-
ға берудің
3-кезеңі -
2011 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2011 жыл
ИСМ, Павлодар облысы-
ның
әкімдігі
108,3
Жобаны іске ас-
ыратын
ұйымның
қарыз
және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға беру актісі
3
Қуаты жылына
250 мың тон-
на құбыр,
700 мың тон-
на болатты
арматура, 50
мың тонна болатты
қалыптасқан
шарлар шыға-
ратын Павло-
дар құбыр
прокат зауы-
тын салу
Іске асыру
мерзімі -

2007-2009
годы
1-й этап
ввода в
эксплуа-
тацию -
2008 год
2-й этап
ввода в
эксплуа-
тацию -
2009 год
выход на
проектную
мощность -
2009 год
МИТ,
акимат
Павлодар-
ской
области
800
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
4
Создание
металлургического
производства со
строительством
обогатительной
фабрики и произ-
водства чернового
свинца на базе
свинцово-
серебряного
месторождения
"Алайгыр" и
организация
производства по
выпуску свинцовых
аккумуляторных
батарей мощностью
1,2 млн. штук в
2008 году, 3 млн.
штук в 2010 году
Срок реали-
зации -
2008-2010
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2009 год
выход на
проектную
мощность -
2010 год
МИТ,
акимат
Южно-
Казах-
станской
области
100
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
5
Строительство
электролизного
завода по
производству
первичного
алюминия в
Павлодарской
области мощностью
250 тыс. тонн
первичного
алюминия в год
Срок реали-
зации -
2005-2010
годы
1-й этап
ввода в
эксплуа-
тацию -
2007 год
2-й этап
ввода в
эксплуа-
тацию -
2009 год
выход на
проектную
мощность -
2010 год
МИТ,
акимат
Павлодар-
ской
области
864,5
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
6
Строительство
металлургического
завода на АО
"ССГПО" по
производству
проката листового
и сортового
мощностью 2,16
млн. тонн в год
Срок реали-
зации -
2011-2013
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2013 год
выход на
проектную
мощность -
2013 год
МИТ,
акимат
Костанай-
ской
области
350
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
7
Создание
производства по
прямому
восстановлению
железа на АО
"ССГПО" мощностью
2,4 млн. тонн
металлизованного
продукта в год
Срок реали-
зации -
2009-2012
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2012 год
выход на
проектную
мощность -
2012 год
МИТ,
акимат
Костанай-
ской
области
470
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
8
Строительство
Актогайского
горно-
обогатительного
комбината
мощностью 50-65
млн. тонн медной
руды в год
Срок реали-
зации -
2010-2016
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2015 год
выход на
проектную
мощность -
2016 год
МИТ,
акимат
Восточно-
Казах-
станской
области
1500
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
9
Строительство
нового завода
по выпуску шин
класса "А" в
г. Астане,
мощностью 4 млн.
штук в год
Срок реали-
зации -
2008-2011
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2011 год
выход на
проектную
мощность -
2011 год
МИТ,
акимат
г. Астаны
256
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
10
Создание
производства
прямошовных
стальных труб (с
антикоррозийной
изоляцией),
мощностью 200-250
тысяч тонн в год
Срок реали-
зации -

2007-2009
жылдар пайдалану-
ға берудің
1-кезеңі -
2008 жыл
пайда-
лануға бе-
рудің
2-кезеңі -
2009 жыл
жобалық
қуатына шығу - 2009 жыл
ИСМ,
Павлодар
облысы-
ның
әкімдігі
800
Жобаны
іске ас-
ыратын
ұйымның
қарыз және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға беру актісі
4
"Алайғыр" қорғасын-кү-
міс кен ор-
нының база-
сында байыту
фабрикасы
мен қара
қорғасын
өндірісін
сала отырып,
металлургия
өндірісін
құру және
қуаты 2008
жылы 1,2 млн. дана,
2010 жылы 3
млн. дана
қорғасынды
аккумулятор-
лық батарея-
ларды шығару
жөніндегі
өндірісті
ұйымдастыру
Іске асыру
мерзімі -
2008-2010 жылдар пайдалану-
ға беру
- 2009 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2010 жыл
ИСМ, Оң-
түстік
Қазақс-
тан об-
лысының
әкімдігі
100
Жобаны іске ас-
ыратын
ұйымның
қарыз
және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
5
Павлодар об-
лысында қуа-
ты жылына
бастапқы
алюминийдің
250 мың тон-
насын өнді-
ретін бас-
тапқы алюми-
ний өндірісі
жөніндегі
электролизді зауыт салу
Іске асыру
мерзімі -
2005-2010 жылдар пайдалану-
ға берудің
1-кезеңі -
2007 жыл
пайдалану-
ға берудің
2-кезеңі -
2009 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2010 жыл
ИСМ, Павлодар
облысы-
ның әкімдігі
864,5
Жобаны іске ас-
ыратын
ұйымның
қарыз және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
6
Қуаты жылына
2,16 млн.
тонна табақ-
тық және
сорттық про-
кат шығару
жөніндегі "ССКӨБ" АҚ-
та металлур-
гиялық зауыт
салу
Іске асыру
мерзімі -
2011-2013
жылдар пайдалану-
ға беру -
2013 жыл жобалық
қуатына
шығу -
2013 жыл
ИСМ,
Қостанай
облысын-
ың әкім-
дігі қа-
ражаты
350
Жобаны
іске ас-
ыратын
ұйымның
қарыз
және
меншікті
Пайда-
лануға
беру
актісі
7
Жылына қуаты
2,4 млн. тонна метал-
данған өнім
шығаратын
"ССКӨБ" АҚ-
та темірді
тікелей қал-
пына келтіру
жөніндегі
өндіріс құру
Іске асыру
мерзімі -
2009-2012 жылдар пайдалану-
ға беру -
2012 жыл
жобалық
қуатына
шығу - 2012 жыл
ИСМ, Қостанай облысын-
ың әкім-
дігі
470
Жобаны іске асыратын ұйымның қарыз және меншікті қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
8
Қуаты жылына
50-65 млн.
тонна мыс рудасын өн-
діретін Ақ-
тоғай тау-
кен байыту
комбинатын
салу
Іске асыру
мерзімі -
2010-2016
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2015 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2016 жыл
ИСМ,
Шығыс Қазақс-
тан об-
лысының
әкімдігі
1500
Жобаны іске асыратын ұйымның қарыз және меншікті қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
9
Қуаты жылына
4 млн. дана
Астана қала-
сында "А"
қаласының
шиналарын
шығару жөн-
інде жаңа
зауыт салу
Іске асыру
мерзімі -
2008-2011
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2011 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2011 жыл
ИСМ, Астана қаласын-
ың әкім-
дігі
256
Жобаны іске асыратын ұйымның қарыз және меншікті қаражаты
Пайдалануға беру актісі
10
Қуаты жылына
200-250 мың
тонна тура
тігісті бо-
лат құбырлар
(коррозияға
қарсы оқшау-
ланған) өн-
дірісін құру
Іске асыру
мерзімі -

2008-2010
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2010 год
выход на
проектную
мощность -
2010 год
МИТ,
акимат
Караган-
динской
области
148
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
11
Строительство
завода по сборке
локомотивов
(г. Астана)
Срок реали-
зации -
2007-2009
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2009 год
выход на
проектную
мощность -
2009 год
МИТ,
акимат
г. Астаны
78
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
12
Организация
производства
ферроникеля,
мощностью 140
тысяч тонн, также
организации
производства
высококачествен-
ных сталей
Срок реали-
зации -
2008-2011
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2010 год
выход на
проектную
мощность -
2011 год
МИТ,
акимат
Костанай-
ской
области
600
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
13
Организация
производства
ферросплавной
продукции,
организации
сталеплавильного
производства,
электрокальцини-
рованного
антрацита,
катодных блоков и
анодной массы
Срок реали-
зации -
2006-2009
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2009 год
выход на
проектную
мощность -
2009 год
МИТ,
акимат
Жамбыл-
ской
области
127,8
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
14
Строительство
медеплавильного и
электролизного
заводов мощностью
80 тысяч тонн
катодной меди
в год
Срок реали-
зации -
2006-2009
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2009 год
выход на
проектную
мощность -
2009 год
МИТ,
акимат
Восточно-
Казах-
станской
области
270
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
15
Организация
производства
кальцинированной
соды, мощностью
400 тысяч тонн
Срок реали-
зации -
2008-2011
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2011 год
выход на
проектную
мощность -
2011 год
МИТ,
акимат
Павлодар-
ской
области
275
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
16
Строительство
завода по
производству
автомобилей в
г. Астане
Срок реали-
зации -
2008-2010
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2010 год
выход на
проектную
мощность -
2010 год
Акимат
г. Астаны
110
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
17
Строительство
транспортно-
логистического
центра класса "А"
Срок реали-
зации -
2008-2010
годы
1-й этап
ввода в
эксплуа-
тацию -
2008 год
2-й этап
ввода в
эксплуа-
тацию -
2010 год
выход на
проектную
мощность -
2010 год
Акимат
г. Астаны
100
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
18
Производство
свинцово-цинковых
концентратов с
получением редких
металлов на
месторождении
Шалкия, мощностью
4 млн. тонн
Срок реали-
зации -
2008-2011
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2011 год
выход на
проектную
мощность -
2011 год
МИТ,
акимат
Кызылор-
динской
области

2008-2010
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2010 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2010 жыл
ИСМ, Қараған-
ды облы-
сының
әкімдігі
148
Жобаны іске асыратын ұйымның қарыз және меншікті қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
11
Локомотив-
терді құрас-
тыру жөнінде
зауыт салу
(Астана
қаласы)
Іске асыру
мерзімі -
2007-2009
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2009 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2009 жыл
ИСМ, Астана қаласы-
ның
әкімдігі
78
Жобаны іске асыратын ұйымның қарыз және меншікті қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
12
Қуаты 140 мың тонна ферроникель өндірісін
ұйымдастыру,
сондай-ақ
жоғары сапа-
лы болат өн-
дірісін ұй-
ымдастыру
Іске асыру
мерзімі -
2008-2011
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2010 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2011 жыл
ИСМ, Қостанайоблысы-
ның
әкімдігі
600
Жобаны іске асыратын ұйымның қарыз және меншікті қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
13
Ферроқорытпа өнімінің өн-
дірісін ұй-
ымдастыру,
болат балқы-
ту, электро-
кальцийлен-
дірілген ан-
трацит, ка-
тодтық блок-
тар мен ано-
дтық масса-
лар өндірі-
сін ұйымдас-
тыру
Іске асыру
мерзімі -
2006-2009
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2009 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2009 жыл
ИСМ, Жамбыл
облысы-
ның
әкімдігі
127,8
Жобаны
іске
асыратын ұйымның
қарыз
және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
14
Жылына қуаты
80 мың тонна
катод мысын
өндіретін
мыс балқыта-
тын және
электролиз
зауыттарын
салу
Іске асыру
мерзімі -
2006-2009
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2009 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2009 жыл
ИСМ, Шығыс
Қазақс-
тан об-
лысының
әкімдігі
270
Жобаны
іске
асыратын ұйымның
қарыз
және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
15
Қуаты 400 мың тонна
кальцийлен-
дірілген со-
да өндірісін
ұйымдастыру
Іске асыру
мерзімі -
2008-2011
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2011 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2011 жыл
ИСМ, Павлодар облысы-
ның
әкімдігі
275
Жобаны
іске
асыратын ұйымның
қарыз
және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
16
Астана қала-
сында авто-
мобильдерді
шығару жө-
нінде зауыт
салу
Іске асыру
мерзімі -
2008-2010
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2010 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2010 жыл
Астана қаласы-
ның
әкімдігі
110
Жобаны
іске
асыратын ұйымның
қарыз
және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
17
"А" класын-
дағы көлік-
логистикалық
орталығын
салу
Іске асыру
мерзімі -
2008-2010
жылдар пайдалану-
ға берудің
1-кезеңі
- 2008 жыл
пайдалану-
ға берудің
2-кезеңі - 2010 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2010 жыл
Астана қаласы-
ның
әкімдігі
100
Жобаны
іске
асыратын ұйымның
қарыз
және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
18
Шалқия кен
орнында қуа-
ты 4 млн.
тонна сирек
металдарды
ала отырып
қорғасын-мы-
рыш концен-
траттарын
өндіру
Іске асыру
мерзімі -
2008-2011
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2011 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2011 жыл
ИСМ, Қызылор-
да облы-
сының
әкімдігі

500
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
19
Строительство
Мойнакской
гидроэлектро-
станции мощностью
300 МВт
Срок реали-
зации -
2008-2011
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2011 год
выход на
проектную
мощность -
2011 год
ГХ
"Самрук"
(по
согласо-
ванию),
МЭМР,
акимат
Алматин-
ской
области
402,8
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
20
Строительство
первого
интегрированного
нефтехимического
комплекса в
Атырауской
области мощностью
800 тысяч тонн
полиэтилена и
400 тысяч тонн
полипропилена в
год
Срок реали-
зации -
2008-2012
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2012 год
выход на
проектную
мощность -
2012 год
МЭМР,
акимат
Атырау-
ской
области,
ГХ
"Самрук"
(по
согласо-
ванию)
5200
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
21
Строительство
комплекса по
производству
ароматических
углеводородов на
базе Атырауского
нефтеперерабаты-
вающего завода
по производству
133 тысяч тонн в
год бензола и
496 тысяч тонн в
год параксилола
Срок реали-
зации -
2008-2012
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2012 год
выход на
проектную
мощность -
2012 год
МЭМР,
акимат
Атырау-
ской
области,
ГХ
"Самрук"
(по
согласо-
ванию)
850
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
22
Расширение порта
Актау в северном
направлении,
мощностью 9,6
млн. тонн
нефтеналивных и
1,5 млн. тонн
сухих грузов в
год
Срок реали-
зации -
2007-2010
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2010 год
выход на
проектную
мощность -
2010 год
МТК,
акимат
Мангис-
тауской
области,
ГХ
"Самрук"
(по
согласо-
ванию)
315
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
23
Строительство
железнодорожной
линии Жезказган-
Саксаульское
протяженностью
535 км
Срок реали-
зации -
2008-2013
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2012 год
выход на
проектную
мощность -
2013 год
МТК,
акиматы
Караган-
динской и
Мангис-
тауской
областей
1046,5
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
24
Строительство
железнодорожной
линии Бейнеу-
Шалкар
(Саксаульское)
протяженностью
468 км
Срок реали-
зации -
2008-2013
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2012 год
выход на
проектную
мощность -
2013 год
МТК,
акиматы
Актюбин-
ской и
Мангис-
тауской
областей
873
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
25
Строительство
железнодорожной
линии Узень -
Государственная
граница с
Туркменистаном -
130 км по
Казахстану
Срок реали-
зации -
2008-2011
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2012 год
выход на
проектную
мощность -
2014 год
МТК,
акимат
Мангис-
тауской
области
150
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
26
Строительство
новой
автомобильной
дороги
Бейнеу-Шалкар
Срок реали-
зации -

500
Жобаны
іске
асыратын ұйымның
қарыз
және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
19
Қуаты 300 МВт Мойнақ су электр станциясын салу
Іске асыру
мерзімі -
2008-2011
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2011 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2011 жыл
"Самұ-
рық" МХ
(келісім
бойынша)
ЭМРМ,
Алматы
облысы-
ның әкімдігі
402,8
Жобаны
іске
асыратын ұйымның
қарыз
және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
20
Атырау облы-
сында қуаты
жылына 800
мың тонна
полиэтилен
және 400 мың
тонна полип-
ропилен өн-
діретін бір-
інші интег-
рацияланған
мұнай-химия
кешенін салу
Іске асыру
мерзімі -
2007-2012
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2012 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2012 жыл
ЭМРМ, Атырау облысы-
ның әкімді-
гі, "Са-
мұрық"
МХ (келісім
бойынша)
5200
Жобаны
іске
асыратын ұйымның
қарыз
және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
21
Жылына 133 мың тонна бензолды және жылына 496 мың тон-
на паракси-
лолды шығару
бойынша Аты-
рау мұнай
өңдеу зауы-
тының база-
сында хош
иісті көмір-
сутегілерін
өндіру жөнінде кешен салу
Іске асыру
мерзімі -
2008-2012
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2012 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2012 жыл
ЭМРМ, Атырау облысы-
ның әкімді-
гі, "Са-
мұрық"
МХ
(келісім
бойынша)
850
Жобаны
іске
асыратын ұйымның
қарыз
және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
22
Солтүстік бағыттағы Ақтау порты-
ның қуатын
жылына 9,6
млн. тонна
мұнай құюға
және 1,5 млн. тонна
құрғақ жүкке
ұлғайту
Іске асыру
мерзімі -
2007-2010
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2010 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2010 жыл
ККМ, Маңғыс-
тау об-
лысының
әкімді-
гі, "Са-
мұрық" МХ (келісім
бойынша)
315
Жобаны
іске
асыратын ұйымның
қарыз
және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
23
Ұзақтығы 535
км Жезқазған
- Сексеуіл
темір жол
желісін салу
Іске асыру
мерзімі -
2008-2013
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2012 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2013 жыл
ККМ, Қараған-
ды және
Маңғыс-
тау об-
лыстары-
ның әкімдік-
тері
1046,5
Жобаны
іске
асыратын ұйымның
қарыз
және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
24
Ұзақтығы 468
км Бейнеу -
Шалқар
(Сексеуіл)
темір жол
желісін салу
Іске асыру
мерзімі -
2008-2013
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2012 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2013 жыл
ККМ, Ақ-
төбе жә-
не Маң-
ғыстау
облыста-
рының
әкімдік-
тері
873
Жобаны
іске
асыратын ұйымның
қарыз
және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
25
Қазақстан
бойынша 130
км Өзен
Түрікменстанмен мемле-
кеттік шека-
ра темір жол
желісін салу
Іске асыру
мерзімі -
2008-2014
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2012 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2014 жыл
ККМ, Маңғыс-
тау об-
лысының
әкімдігі
150
Жобаны
іске
асыратын ұйымның
қарыз
және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
26
Бейнеу - Шалқар жаңа автомобиль жолын салу
Іске асыру
мерзімі -

2010-2012
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2012 год
выход на
проектную
мощность -
2012 год
МТК,
акимат
Мангис-
тауской
области
399,7
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
27
Реконструкция
автодорожного
транзитного
коридора
Западная Европа-
Западный Китай
протяженностью
по территории
Республики
Казахстан
2 787 км
Срок реали-
зации -
2007-2012
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2012 год
выход на
проектную
мощность -
2013 год
МТК,
акиматы
Алматин-
ской и
Мангис-
тауской
областей
2288
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
28
Строительство
автодороги
Астана-Щучинск
1-ой технической
категории с
6-типолосным
движением,
протяженностью
224 км
Срок реали-
зации -
2006-2009
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2009 год
выход на
проектную
мощность -
2009 год
МТК,
акимат
Акмолин-
ской
области
816
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
29
Строительство
железнодорожной
линии
Коргас-Жетыген
протяженностью
298 км
Срок реали-
зации -
2007-2012
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2012 год
выход на
проектную
мощность -
2012 год
МТК,
акимат
Алматин-
ской
области
745
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
30
Строительство
железнодорожной
линии Мангышлак-
Баутино
протяженностью
135 км
Срок реали-
зации -
2007-2010
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2010 год
выход на
проектную
мощность -
2011 год
МТК,
акимат
Мангис-
тауской
области
187
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
31
Производство
молока и молочной
продукции
мощностью 110
тыс. тонн молока
и 11 тыс. тонн
молочной
продукции в год
Срок реали-
зации -
2007-2014
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2012 год
выход на
проектную
мощность -
2013 год
МСХ,
акимат
Алматин-
ской
области
345
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
32
Создание
вертикально
интегрированной
структуры по
производству
сельхозпродукции,
ее переработке
и распределению
на внутреннем и
внешнем рынках
Срок реали-
зации -
2008-2017
годы
ввод в экс-
плуатацию -
первый этап
2008 год
выход на
проектную
мощность -
с 2012 года
МСХ,
акиматы
Алматин-
ской,
Восточно-
Казах-
станской,
Костанай-
ской и
Жамбыл-
ской
областей
589
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
33
Создание
производства
экологически
чистой сельскохо-
зяйственной
продукции
Срок реали-
зации -
2007-2011
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2010 год
выход на
проектную
мощность -
2011 год
МСХ,
акимат
Алматин-
ской
области
112
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
34
Организация
современной
текстильной
фабрики в
г. Шымкенте, с
годовым объемом
выпуска ткани -
13 млн. метров,
готовых джинсовых
изделий - 6 млн.
штук, изделий
повседневной
одежды - 1 млн.
штук, готовых
трикотажных
изделий - 5 млн.
штук.
Срок реали-
зации -

2010-2012
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2012 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2012 жыл
ККМ, Маңғыс-
тау об-
лысының
әкімдігі
399,7
Жобаны
іске
асыратын ұйымның
қарыз
және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
27
Қазақстан Республика-
сының аумағы
бойынша
ұзақтығы 2
787 км Батыс
Еуропа - Батыс Қытай
транзиттік
автожол дә-
лізін қайта
жаңарту
Іске асыру
мерзімі -
2007-2012
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2012 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2013 жыл
ККМ, Ал-
маты жә-
не Маң-
ғыстау
облыста-
рының
әкімдік-
тері
2288
Жобаны
іске
асыратын ұйымның
қарыз
және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
28
Ұзақтығы 224
км, 6 жолақ-
ты қозғалысы
бар 1-санат-
ты техника-
лық Астана-
Щучье авто-
жолын салу
Іске асыру
мерзімі -
2006-2009
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2009 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2009 жыл
ККМ,
Ақмола
облысы-
ның
әкімдігі
816
Жобаны
іске
асыратын ұйымның
қарыз
және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
29
Ұзақтығы 298
км Қорғас -
Жетіген темір жол
желісін салу
Іске асыру
мерзімі -
2007-2012
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2012 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2012 жыл
ККМ,
Алматы
облысы-
ның
әкімдігі
745
Жобаны
іске
асыратын ұйымның
қарыз
және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
30
Ұзақтығы 135
км Маңғыш-
лақ-Баутино
темір жол
желісін салу
Іске асыру
мерзімі -
2007-2010
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2010 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2011 жыл
ККМ, Маңғыс-
тау об-
лысының
әкімдігі
187
Жобаны
іске
асыратын ұйымның
қарыз
және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
31
Қуаты жылына
110 мың тон-
на сүт және
11 мың тонна
сүт өнімдері
болатын сүт
және сүт
өнімдерінің
өндірісі
Іске асыру
мерзімі -
2007-2014
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2012 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2013 жыл
АШМ,
Алматы
облысы-
ның
әкімдігі
345
Жобаны
іске
асыратын ұйымның
қарыз
және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
32
Ауыл шаруа-
шылығы өні-
мін шығару,
оны ішкі және сыртқы
нарықтарда
қайта өңдеу
және бөлу
жөніндегі тігінен ин-
теграциялан-
ған құрылым
құру
Іске асыру
мерзімі -
2008-2012
жылдар
пайдалану-
ға беру -
бірінші
кезең 2008 жыл жоба-
лық қуаты-
на шығу -
2012 жыл
АШМ,
Алматы,
Шығыс
Қазақс-
тан, Қостанай
және
Жамбыл
облыста-
рының
әкімдігі
589
Жобаны
іске
асыратын ұйымның
қарыз
және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
33
Экологиялық таза ауыл
шаруашылығы
өнімінің өн-
дірісін құру
Іске асыру
мерзімі -
2007-2011
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2010 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2011 жыл
АШМ, Алматы
облысы-
ның
әкімдігі
112
Жобаны
іске
асыратын ұйымның
қарыз
және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
34
Шымкент қа-
ласында жыл-
дық көлемі
13 млн. метр
- мата, 6
млн. дана -
дайын джинси
бұйымдарын,
1 млн. дана
- күнделікті
киім бұйым-
дарын, 5
млн. дана -
дайын трико-
таж бұйым-
дарын шыға-
ратын қазір-
гі заманғы
тоқыма фаб-
рикасын салу
Іске асыру
мерзімі -

2007-2009
годы
ввод в экс-
плуатацию -
2009 год
выход на
проектную
мощность -
2009 год
акимат
Южно-
Казах-
станской
области
250
Заемные и
собствен-
ные
средства
организа-
ции, реа-
лизующей
проект
Акт
ввода
в
экс-
плуа-
тацию
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИТ      - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МТК      - Министерство транспорта и коммуникаций Республики
Казахстан
МСХ      - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЭМР     - Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
ГХ       - акционерное общество "Казахстанский холдинг по
"Самрук"   управлению государственными активами "Самрук"

2007-2009
жылдар
пайдалану-
ға беру -
2009 жыл
жобалық
қуатына
шығу -
2009 жыл
Оңтүстік Қазақс-
тан об-
лысының
әкімдігі
250
Жобаны
іске
асыратын ұйымның
қарыз
және
меншікті
қаражаты
Пайда-
лануға
беру
актісі
Ескертпе : аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ЭМРМ - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар
министрлігі
"Самұрық" МХ - "Самұрық" мемлекеттік активтерді басқару жөніндегі
қазақстандық холдингі" акционерлік қоғамы