О распределении квоты иммиграции оралманов на 2008 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2008 года N 137
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года "О миграции населения" и Указом Президента Республики Казахстан от 30 декабря 2007 года N 506 "О квоте иммиграции оралманов на 2008 год" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Распределить квоту иммиграции оралманов на 2008 год по областям (городу республиканского значения, столице) согласно приложению.
2. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан совместно с:
1) акимами областей, города республиканского значения и столицы обеспечить в пределах средств, предусмотренных на эти цели в республиканском бюджете на 2008 год, прием, обустройство включенных в квоту иммиграции оралманов и условия для их адаптации в местах расселения;
2) Министерством иностранных дел Республики Казахстан осуществить организованное переселение лиц казахской национальности, которые не могут вернуться на свою историческую родину без финансовой поддержки государства.

Оралмандардың 2008 жылға арналған көшіп келу квотасын бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 ақпандағы N 137 Қаулысы
"Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Заңына және "Оралмандардың 2008 жылға арналған көшіп келу квотасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 30 желтоқсандағы N 506 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қосымшаға сәйкес оралмандардың 2008 жылға арналған көшіп келу квотасы облыстар (республикалық маңызы бар қала, астана) бойынша бөлінсін.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі:
1) облыстар, республикалық маңызы бар қала және астана әкімдерімен бірлесіп, көшіп келу квотасына енгізілген оралмандарды қабылдауды, жайластыруды және оларды орналастыру орындарында бейімдеуге арналған жағдайды 2008 жылға арналған республикалық бюджетте осы мақсаттарға көзделген қаражат шегінде қамтамасыз етсін;
2) Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігімен бірлесіп, мемлекеттің қаржылық қолдауынсыз өзінің тарихи отанына келе алмайтын ұлты қазақ адамдардың ұйымдастырылған көшіп келуін жүзеге асырсын.

3. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан к 1 июля 2008 года и 1 февраля 2009 года представлять в Правительство Республики Казахстан отчеты о выполнении настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 февраля 2008 года N 137
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 03.11.2008 N 1000 .
Квота иммиграции оралманов на 2008 год
Наименование областей и городов
Количество семей
Акмолинская

3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі осы қаулының орындалуы туралы есептерді 2008 жылғы 1 шілдеге және 2009 жылғы 1 ақпанға Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсынсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 15 ақпандағы
N 137 қаулысына
қосымша
Ескерту. Қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.03 N 1000 Қаулысымен.
Оралмандардың 2008 жылға арналған көшіп келу квотасы
Облыстар мен қалаларды ң
атауы
Отбасы саны
Ақмола