О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 февраля 2007 года № 108
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 февраля 2008 года № 150. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2011 года № 747
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 01.07.2011 № 747.
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 14 февраля 2007 года N 108 "О Плане мероприятий на 2007-2008 годы по реализации Государственной программы функционирования и развития языков на 2001-2010 годы" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., N 3, ст. 48) следующие изменения и дополнения:
в Плане мероприятий на 2007-2008 годы по реализации Государственной программы функционирования и развития языков на 2001-2010 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Развитие государственного языка в сфере государственного управления, законодательства, судопроизводства, делопроизводства, в Вооруженных Силах и правоохранительных органах, международной деятельности":
в строке, порядковый номер 8:
в графе 5 слова "2007 года" заменить словом "ежегодно";
графу 6 изложить в следующей редакции:
"Всего: 911 175, в том числе: 2007 г. - 563 853; 2008 г. - 347 322";
в разделе "Языковое развитие в сфере образования и обучения языкам":
в строке, порядковый номер 11:
в графе 6 цифры "21 795" заменить словами "не требуется";
графу 7 исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 11-1, следующего содержания:
"
11-1
Обеспечить
привлечение
зарубежных
преподава-
телей
английского
языка для
общеобразо-
вательных
школ
Информация
в МКИ
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
20
декабря
2008
года
2 063 360
Местный
бюджет
"
дополнить строкой, порядковый номер 11-2, следующего содержания:
"
11-2
Повысить
качество
обучения
английскому
языку в
общеобразо-
вательных
школах, в
средне-
специальных
и профессио-
нальных
высших
учебных
заведениях
Информация
в МКИ
МОН
20 июня,
20
декабря
2008
года
Не
требуется
"
в графе 6 строки, порядковый номер 12 цифры "31 584" заменить цифрами "28 622";
в графе 6 строки, порядковый номер 13 цифры "9 128" заменить цифрами "1 028";
в графе 6 строки, порядковый номер 15 цифры "25 109", "12 920" заменить соответственно цифрами "24 538", "12 349";
дополнить строками, порядковые номера 18-1, 18-2, 18-3 следующего содержания:
18-1
Создать
рабочую
группу по
координиро-
ванию терми-
нологической
работы в
сфере
образования
и науки
Приказ
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МОН
III
квартал

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 14 ақпандағы N 108 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 16 ақпандағы N 150 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 шілдедегі № 747 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.07.01 № 747 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Тілдерді қолдану мен дамытудың 2001-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2007-2008 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 14 ақпандағы N 108  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 3, 48-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Тілдерді қолдану мен дамытудың 2001-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2007-2008 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарында:
"Мемлекеттік басқару, заңнама, сот ісін жүргізу, іс жүргізу саласында, Қарулы Күштер мен құқық қорғау органдарында, халықаралық қызметте мемлекеттік тілді дамыту" деген бөлімде:
реттік нөмірі 8-жолда:
5-бағандағы "2007 жылғы" деген сөздер "жыл сайын" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Барлығы: 911 175, оның ішінде: 2007 ж. - 563 853; 2008 ж. - 347 322";
"Білім беру және тілдерді оқыту саласындағы тілдік дамыту" деген бөлімде:
реттік нөмірі 11-жолда:
6-бағандағы "21 795" деген сандар "Талап етілмейді" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-баған алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 11-1-жолмен толықтырылсын:
"11-1
Жалпы білім беру мектеп-
тері үшін
шетелдік ағыл-
шын тілінің
оқытушыларын
тартуды
қамтамасыз ету
МАМ-ға
ақпарат
Облыстардың,
Астана және
Алматы
қалаларының
әкімдері
2008
жылғы
20 жел-
тоқсан
2063360
Жергі-
лікті
бюджет
"
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 11-2-жолмен толықтырылсын:
"11.2
Жалпы білім беретін
мектептерде, орта
арнайы және
кәсіптік жоғары оқу
орындарында ағылшын
тілін оқытудың
сапасын арттыру
МАМ-ға
ақпарат
БҒМ
2008
жылғы
20 мау-
сым, 20
желтоқ-
сан
Талап
етіл-
мейді
"
реттік нөмірі 12-жолдың 6-бағанындағы "31 584" деген сандар "28 622" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 13-жолдың 6-бағанындағы "9 128" деген сандар "1 028" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 15-жолдың 6-бағанындағы "25 109", "12 920" деген сандар тиісінше "24 538", "12 349" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 18-1, 18-2, 18-3-жолдармен толықтырылсын:
"18-1
Білім және
ғылым саласындағы
терминологиялық
жұмыстарды
үйлестіру жөнінде
жұмыс тобын құру
Бұйрық
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
БҒМ

2008
года
Не
требуется
18-2
Обеспечить
подготовку
учителей
казахского
языка
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МОН
20 июня,
20
декабря
2008
года
97 500
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
18-3
Обеспечить
подготовку
учителей
обучающих
предметы
математичес-
кого цикла
на
английском
языке для
школ с
трехязычным
обучением
Приказ
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МОН
ежегодно
В
пределах
государ-
ственного
образова-
тельного
заказа
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
"
в разделе "Научное обеспечение языкового развития":
в графе 6 строки, порядковый номер 19 цифры "34 599", "17 803" заменить соответственно цифрами "92 378", "75 582";
в графе 6 строки, порядковый номер 20 цифры "14 018", "7 213" заменить соответственно цифрами "14 017", "7 212";
в строке, порядковый номер 21:
в графе 5 слово ", ежегодно" заменить словом "2007 года";
графу 6 изложить в следующей редакции:
"98 468";
в графе 6 строки, порядковый номер 22 цифры "6 983", "3 593" заменить соответственно цифрами "6 985", "3 595";
в графе 6 строки, порядковый номер 23 цифры "44 885", "23 096" заменить соответственно цифрами "41 793", "20 004";
в графе 6 строки, порядковый номер 24 цифры "18 095", "9 311" заменить соответственно цифрами "25 692", "16 908";
в графе 6 строки, порядковый номер 26 цифры "808 051", "415 793" заменить соответственно цифрами "711 758", "319 500";
в графе 6 строки, порядковый номер 28 цифры "55 372", "28 492" заменить соответственно цифрами "44 369", "17 489";
в графе 6 строки, порядковый номер 29 цифры "13 686", "7 042" заменить соответственно цифрами "8 945", "2 301";
в графе 6 строки, порядковый номер 32 цифры "560 062", "288 187" заменить соответственно цифрами "509 371", "237 496";
в графе 6 строки, порядковый номер 33 цифры "3 928", "2 021" заменить соответственно цифрами "2 603", "696";
в графе 6 строки, порядковый номер 34 цифры "9 826", "5 056" заменить соответственно цифрами "9 827", "5 057";
графы 5, 6 строки, порядковый номер 35, изложить в следующей редакции:
"20 июня, 20 декабря 2007 года";
"4 438";
в разделе "Языковое развитие в сфере культуры и средств массовой информации, а также сфере здравоохранения и обслуживания населения":
в графе 6 строки, порядковый номер 37 цифры "12 460", "6 411" заменить соответственно цифрами "12 273", "6 224";
дополнить строкой, порядковый номер 39-1, следующего содержания:
"
39-1
Обеспечить
издание
социально-
важных видов
литературы
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МКИ
20 июня,
20
декабря
2008
года

2008
жылғы
III
тоқсан
Талап
етіл-
мейді
18-2
Қазақ тілінің
мұғалімдерін
даярлауды
қамтамасыз ету
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
БҒМ
2008 жылғы
20 мау-
сым, 20
желтоқ-
сан
97500
Респуб-
ликалық
бюджет
18-3
Үш тілде оқытатын
мектептер үшін
математикалық
цикл пәндерін
ағылшын тілінде
оқытатын мұғалім-
дер даярлауды
қамтамасыз ету
Бұйрық
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
БҒМ
жыл
сайын
Мемле-
кеттік
білім
беру
тапсы-
рысы
шегін-
де
Респуб-
ликалық
бюджет
"Тілдік дамуды ғылыми қамтамасыз ету" деген бөлімде:
реттік нөмірі 19-жолдың 6-бағанындағы "34 599", "17 803" деген сандар тиісінше "92 378", "75 582" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 20-жолдың 6-бағанындағы "14 018", "7 213" деген сандар тиісінше "14 017", "7 212" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 21-жолда:
5-бағандағы "жыл сайын" деген сөздер "2007 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"98 468";
реттік нөмірі 22-жолдың 6-бағанындағы "6 983", "3 593" деген сандар тиісінше "6 985", "3 595" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 23-жолдың 6-бағанындағы "44 885", "23 096" деген сандар тиісінше "41 793", "20 004" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 24-жолдың 6-бағанындағы "18 095", "9 311" деген сандар тиісінше "25 692", "16 908" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 26-жолдың 6-бағанындағы "808 051", "415 793" деген сандар тиісінше "711 758", "319 500" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 28-жолдың 6-бағанындағы "55 372", "28 492" деген сандар тиісінше "44 369", "17 489" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 29-жолдың 6-бағанындағы "13 686", "7 042" деген сандар тиісінше "8 945", "2 301" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 32-жолдың 6-бағанындағы "560 062", "288 187" деген сандар тиісінше "509 371", "237 496" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 33-жолдың 6-бағанындағы "3 928", "2 021" деген сандар тиісінше "2 603", "696" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 34-жолдың 6-бағанындағы "9 826", "5 056" деген сандар тиісінше "9 827", "5 057" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 35-жолдың 5, 6-бағандары мынадай редакцияда жазылсын:
"2007 жылғы 20 маусым, 20 желтоқсан";
"4 438";
"Мәдениет және бұқаралық ақпарат құралдары саласында, сондай-ақ денсаулық сақтау және халыққа қызмет көрсету саласында тілдік даму" деген бөлімде:
реттік нөмірі 37-жолдың 6-бағанындағы "12 460", "6 411" деген сандар тиісінше "12 273", "6 224" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 39-1-жолмен толықтырылсын:
"39-1
Әлеуметтік
маңызды әдебиет
түрлерін басып
шығаруды
қамтамасыз ету
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
МАМ
2008 жылғы
20 маусым,
20 желтоқ-
сан

647 300
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
"
в строке, порядковый номер 40:
графу 2 изложить в следующей редакции:
"Обеспечить пропаганду государственной языковой политики через средства массовой информации";
в графе 6 цифры "396 547", "204 048" заменить соответственно цифрами "346 834", "154 335";
в графе 6 строки, порядковый номер 42 цифры "6 386", "3 286" заменить соответственно цифрами "6 390", "3 290";
в графе 2 строки, порядковый номер 43 после слов "бытового обслуживания" дополнить словами "социальной защиты населения";
графы 5, 6 строки, порядковый номер 44, изложить в следующей редакции:
"20 июня, 20 декабря 2007 года";
"1 100";
в графе 6 строки, порядковый номер 45 цифры "1 931 712", "983 272" заменить соответственно цифрами "1 924 296", "975 856";
в графе 6, строки "Всего" цифры "3 018 108", "2 250 572" заменить соответственно цифрами "2 981 419", "5 136 158".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

647 300
Респуб-
ликалық
бюджет
"
реттік нөмірі 40-жолда:
2-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Бұқаралық ақпарат құралдары арқылы мемлекеттік тіл саясатын насихаттауды қамтамасыз ету";
6-бағандағы "396 547", "204 048" деген сандар тиісінше "346 834", "154 335" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 42-жолдың 6-бағанындағы "6 386", "3 286" деген сандар тиісінше "6 390", "3 290" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 43-жолдың 2-бағанындағы "тұрмыстық қызмет көрсету," деген сөздерден кейін "халықты әлеуметтік қорғау" деген сөздермен толықтырылсын;
реттік нөмірі 44-жолдың 5, 6-бағандары мынадай редакцияда жазылсын:
"2007 жылғы 20 маусым, 20 желтоқсан";
"1 100";
реттік нөмірі 45-жолдың 6-бағанындағы "1 931 712", "983 272" деген сандар тиісінше "1 924 296", "975 856" деген сандармен ауыстырылсын;
"Барлығы" деген жолдың 6-бағанындағы "3 018 108", "2 250 572" деген сандар тиісінше "2 981 419", "5 136 158" деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі