Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2008 года областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодовых культур и винограда
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2008 года N 173
В соответствии с законами Республики Казахстан от 8 июля 2005 года " О государственном регулировании развития  агропромышленного комплекса и сельских территорий" от 6 декабря 2007 года " О республиканском бюджете  на 2008 год" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2008 года областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодовых культур и винограда.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 февраля 2008 года N 173
Правила
использования целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета 2008 года областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на обеспечение закладки и выращивания
многолетних насаждений плодовых культур и винограда
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2008 года областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодовых культур и винограда (далее - Правила) разработаны в соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 6 декабря 2007 года "О республиканском бюджете на 2008 год" и определяют порядок использования областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы целевых текущих трансфертов, выделенных за счет средств республиканского бюджета 2008 года по подпрограмме 106 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодовых культур и винограда" бюджетной программы 009 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие сельского хозяйства".
2. Средства на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодовых культур и винограда (далее - бюджетные субсидии) предназначаются для частичного возмещения отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям (далее - СХТП) стоимости затрат на:

Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2008 жылдың республикалық бюджетінен жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуды және өсіруді қамтамасыз етуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 20 ақпандағы N 173 Қаулысы
Қазақстан Республикасының " Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы " 2005 жылғы 8 шілдедегі, " 2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы " 2007 жылғы 6 желтоқсандағы заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2008 жылдың республикалық бюджетінен жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуды және өсіруді қамтамасыз етуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 20 ақпандағы
N 173 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2008 жылдың республикалық бюджетінен жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуды және өсіруді қамтамасыз етуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2008 жылдың республикалық бюджетінен жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуды және өсіруді қамтамасыз етуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі (бұдан әрі - Ереже) "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 6 желтоқсандағы Заңына сәйкес әзірленді және 009 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыл шаруашылығын дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасының 106 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуды және өсіруді қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" кіші бағдарламасы бойынша 2008 жылғы республикалық бюджеттің қаражаты есебінен бөлінген нысаналы ағымдағы трансферттерді облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің пайдалануы тәртібін айқындайды.
2. Жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуды және өсіруді қамтамасыз етуге арналған қаражат (бұдан әрі - бюджеттік субсидиялар) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге (бұдан әрі - АШТӨ):

1) закладку многолетних насаждений плодовых культур и винограда (промышленных садов интенсивного типа) сортов, включенных в Государственный реестр селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан или признанных перспективными, произведенную осенью 2007 года и (или) весной 2008 года, и их выращивание в 2008 году;
2) выращивание (уход) многолетних насаждений плодовых культур и винограда первого года роста, закладка которых была произведена осенью 2006 года и (или) весной 2007 года за счет средств республиканского бюджета, выделенных в 2007 году по подпрограмме 106 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодовых культур и винограда" бюджетной программы 009 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие сельского хозяйства".
3. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Минсельхоз) производит перечисление целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в соответствии с планами финансирования по обязательствам и платежам.
4. СХТП, получившим бюджетные субсидии на закладку и выращивание многолетних насаждений плодовых культур и винограда, предоставляются бюджетные субсидии на их выращивание в последующие годы до наступления момента плодоношения, но не более четырех лет, при условии выделения на эти цели средств из республиканского бюджета на соответствующий финансовый год.
5. Бюджетная субсидия устанавливается в размере до 40 % от стоимости закладки и выращивания многолетних насаждений плодовых культур и винограда, не превышающей размер затрат на 1 гектар в соответствии с  приложением 1  к настоящим Правилам.
2. Порядок получения бюджетных субсидий на частичное возмещение
затрат на закладку и выращивание многолетних
насаждений плодовых культур и винограда
6. Решением акима района (города областного значения) для рассмотрения заявок СХТП и составления актов закладки и актов обследования многолетних насаждений плодовых культур и винограда создается межведомственная комиссия (далее - МВК) в составе представителей местного исполнительного органа района (города областного значения), районной (городской) территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Минсельхоза, районного (городского) управления статистики, научных и общественных организаций.
Рабочим органом МВК является отдел сельского хозяйства акимата района (города областного значения) (далее - отдел сельского хозяйства).

1) Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген немесе перспективті деп танылған селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміне енгізілген сорттардың 2007 жылғы күзде және (немесе) 2008 жылғы көктемде өндірілген жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін (интенсивті типті өнеркәсіптік бақтарды) отырғызуға және оларды 2008 жылы өсіруге;
2) 2006 жылғы күзде және (немесе) 2007 жылғы көктемде 009 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыл шаруашылығын дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасының 106 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жеміс дақылдарының және жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуды және өсіруді қамтамасыз ету" кіші бағдарламасы бойынша 2007 жылы бөлінген республикалық бюджеттің қаражаты есебінен отырғызылған жеміс дақылдары мен жүзімнің бірінші өсу жылғы көпжылдық екпелерін өсіруге (күтуге) кеткен шығындардың құнын ішінара өтеуге арналған.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі - Ауылшармині) міндеттемелер және төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларына сәйкес облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді аударуды жүргізеді.
4. Осы мақсаттарға тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджеттен қаражат бөлу шартымен, бірақ төрт жылдан аспайтын уақытқа жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуға және есіруге бюджеттік субсидия алған АШТӨ-ге келесі жылдары жеміс беру сәті туындағанға дейін оларды өсіруге арналған бюджеттік субсидиялар беріледі.
5. Бюджеттік субсидия жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызу және өсіру құнының 40%-ына дейінгі мөлшерде, осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес 1 гектарға арналған шығындардың мөлшерінен аспайтын мөлшерде белгіленеді.
2. Жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуға және өсіруге кеткен шығындарды ішінара өтеуге арналған бюджеттік субсидияларды алу тәртібі
6. АШТӨ өтінімдерін қарау және жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызу актілерін жасау үшін аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің шешімімен ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының, Ауылшарминінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық (қалалық) аумақтық инспекциясының, аудандық (қалалық) статистика басқармасының, ғылыми және қоғамдық ұйымдардың өкілдері құрамында ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - ВАК) құрылады.
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі (бұдан әрі - ауыл шаруашылығы бөлімі) ВАК-тың жұмыс органы болып табылады.

7. СХТП для получения бюджетных субсидий, указанных в подпункте 1) пункта 2 настоящих Правил, в срок до 1 мая текущего года представляют в МВК заявку, состоящую из следующих документов:
1) заявления по форме согласно  приложению 2  к настоящим Правилам;
2) копии идентификационного документа на земельный участок;
3) копии свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
4) копии свидетельства налогоплательщика и статистической карточки;
5) копии документа, удостоверяющего сортовые и посевные качества посадочного материала, использованного для закладки насаждений;
6) копии договора купли-продажи и договора финансового лизинга посадочного материала, использованного для закладки насаждений;
7) документов, подтверждающих право СХТП на получение бюджетной субсидии в приоритетном порядке, предусмотренных в пункте 12 настоящих Правил.
8. СХТП, получившие бюджетные субсидии в предшествующем году, для получения бюджетных субсидий, указанных в подпункте 2) пункта 2 настоящих Правил, в срок до 1 мая текущего года представляют в МВК заявку, состоящую из следующих документов:
1) заявления по форме согласно  приложению 3  к настоящим Правилам;
2) копии акта закладки многолетних насаждений плодовых культур и винограда, составленного в предшествующем году;
3) копии документа, свидетельствующего о получении бюджетных субсидий в предшествующем году.
9. МВК:
1) в течение десяти рабочих дней проверяет полноту и достоверность представленных заявок, с выездом на место составляет акт закладки многолетних насаждений плодовых культур и винограда по форме согласно  приложению 4  к настоящим Правилам и акт обследования многолетних насаждений плодовых культур и винограда по форме согласно  приложению 5  к настоящим Правилам;
2) в срок до 15 мая текущего года формирует перечень СХТП, претендующих на получение бюджетных субсидий (далее - перечень) в пределах выделенных средств и представляет его вместе с заявками на утверждение акиму района (города областного значения).
10. Утвержденный акимом района (города областного значения) перечень, заявки, акт закладки по каждому СХТП, акт обследования по каждому СХТП в течение трех рабочих дней направляются отделом сельского хозяйства в департамент сельского хозяйства области, являющийся рабочим органом по рассмотрению заявок СХТП в области (далее - департамент сельского хозяйства).
Отдел сельского хозяйства несет ответственность за достоверность документов, представленных в департамент сельского хозяйства.
11. Департамент сельского хозяйства после получения представленных Отделом сельского хозяйства заявок СХТП рассматривает их в течение пятнадцати рабочих дней.

7. АШТӨ осы Ереженің 2-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген бюджеттік субсидияларды алу үшін ағымдағы жылғы 1 мамырға дейінгі мерзімде ВАК-ка мынадай құжаттардан тұратын өтінімді тапсырады:
1) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының көшірмелері;
3) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмелері;
4) салық төлеуші куәлігінің және статистикалық карточканың көшірмелері;
5) екпе ағаштарды егу үшін пайдаланылған отырғызу материалының сорттық және егістік сапасын куәландыратын құжаттың көшірмелері;
6) екпе ағаштарын егу үшін пайдаланылған отырғызу материалын сату-сатып алу шартының және қаржылық лизинг шартының көшірмелері;
7) осы Ереженің 12-тармағында көзделген басым тәртіппен бюджеттік субсидия алуға АШТӨ-нің құқығын растайтын құжаттар.
8. Өткен жылы субсидия алған АШТӨ осы Ереженің 2-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген бюджеттік субсидияларды алу үшін ағымдағы жылғы 1 мамырға дейінгі мерзімде ВАК-қа мынадай құжаттардан тұратын өтінім тапсырады:
1) осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) өткен жылы жасалған жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызу актісінің көшірмелері;
3) өткен жылы бюджеттік субсидиялар алғаны туралы куәландыратын құжаттың көшірмелері.
9. ВАК:
1) он жұмыс күні ішінде ұсынылған өтінімдердің толықтығы мен нақтылығын тексереді, орналасқан жеріне бара отырып, осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызу актісін және осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін тексеру актісін жасайды;
2) ағымдағы жылғы 15 мамырға дейінгі мерзімде бюджеттік субсидиялар алуға үміткер АШТӨ тізбесін (бұдан әрі - тізбе) бөлінген қаражат шегінде қалыптастырады және оны өтінімдермен қоса аудан (облыстық маңызы бар қала) әкіміне бекітуге жібереді.
10. Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі бекіткен тізбені, өтінімдерді әрбір АШТӨ бойынша отырғызу актісін, әрбір АШТӨ бойынша тексеру актісін ауыл шаруашылығы бөлімі үш жұмыс күні ішінде АШТӨ өтінімдерін облыста қарау жөніндегі жұмыс органы болып табылатын облыстың ауыл шаруашылығы департаментіне (бұдан әрі - ауыл шаруашылығы департаменті) жібереді.
Ауыл шаруашылығы бөлімі ауыл шаруашылығы департаментіне ұсынылған құжаттардың дұрыстығы үшін жауапты болады.
11. Ауыл шаруашылығы департаменті ауыл шаруашылығы бөлімі ұсынған АШТӨ өтінімдерін алғаннан кейін оларды он бес жұмыс күні ішінде қарайды.

12. Если сумма заявок превышает сумму выделенных бюджетных средств, то площади, подлежащие бюджетному субсидированию, распределяются пропорционально между СХТП в зависимости от заявленных размеров площадей. При этом:
1) предпочтение отдается тем СХТП, у кого больше площадь закладки;
2) минимальная субсидируемая из бюджета площадь закладки и выращивания многолетних насаждений плодовых культур и винограда у одного СХТП после пропорционального распределения должна быть не менее одного гектара.
13. Департамент сельского хозяйства после рассмотрения заявки СХТП в течение трех рабочих дней:
1) составляет перечень СХТП по области на получение бюджетных субсидий по форме согласно  приложению 6  к настоящим Правилам и представляет его на утверждение акиму области;
2) направляет СХТП, представившим заявки, письменное уведомление о принятом решении, в случае отрицательного решения - с указанием причины отклонения заявки;
3) на основании подтверждающих документов, представленных СХТП, формирует ведомость на выплату бюджетных субсидий по форме согласно  приложению 7  к настоящим Правилам.
14. Департамент сельского хозяйства в течение трех рабочих дней представляет в территориальное подразделение казначейства Министерства финансов Республики Казахстан реестр счетов к оплате и счета к оплате в двух экземплярах.
15. Департамент сельского хозяйства несет ответственность за достоверность документов, представленных для выплаты бюджетных субсидий.
16. СХТП, получившие бюджетные субсидии, представляют в департамент сельского хозяйства отчет о целевом и эффективном использовании полученных бюджетных субсидий за отчетный период по форме, утвержденной Минсельхозом.
17. Департаменты сельского хозяйства ежеквартально, не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным, и не позднее 25 декабря соответствующего года представляют в Минсельхоз отчет об объемах выплаченных бюджетных субсидий и площадях закладки и выращивания многолетних насаждений в разрезе культур и сортов.
18. Ответственность за эффективное, целевое и своевременное использование бюджетных средств несут Минсельхоз и местные исполнительные органы областей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Департаменты сельского хозяйства обеспечивают широкое освещение в средствах массовой информации порядка получения бюджетных субсидий с указанием сроков приема документов от СХТП, места подачи заявок СХТП и других необходимых сведений.
Приложение 1
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
2008 года областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на обеспечение
закладки и выращивания многолетних
насаждений плодовых культур и винограда
Размеры затрат
на 1 га закладки и выращивания многолетних насаждений
плодовых культур и винограда на 2008 год

12. Егер өтінімдер сомасы бөлінген бюджет қаражатының сомасынан асып кетсе, онда бюджеттік субсидиялауға жататын алқаптар АШТӨ арасында алқаптардың сұралған көлеміне байланысты бара-бар бөлінеді. Бұл ретте:
1) отырғызу алаңы көп АШТӨ-ге басымдық беріледі;
2) жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызудың және өсірудің ең аз бюджеттен субсидияланатын алаңы бара-бар бөлуден кейін бір АШТӨ-де бір гектардан кем болмауы тиіс.
13. Ауыл шаруашылығы департаменті АШТӨ-нің өтінімдерін қарағаннан кейін үш жұмыс күні ішінде:
1) облыс бойынша АШТӨ-нің бюджеттік субсидиялар алуға арналған тізбесін осы Ережеге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасайды және оны облыс әкіміне бекітуге ұсынады;
2) өтінімдерді ұсынған АШТӨ-ге қабылданған шешім туралы жазбаша хабарламаны, теріс шешім қабылданған жағдайда - өтінімді қабылдамаудың себептерін көрсете отырып жібереді;
3) АШТӨ ұсынған растаушы құжаттардың негізінде осы Ережеге 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомосты қалыптастырады.
14. Ауыл шаруашылығы департаменті үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық бөлімшесіне екі данада төлем шоттарының тізілімін және төлем шотын ұсынады.
15. Ауыл шаруашылығы департаменті бюджеттік субсидияларды төлеу үшін ұсынылған құжаттардың дұрыстығы үшін жауапты болады.
16. Бюджеттік субсидиялар алған АШТӨ ауыл шаруашылығы департаментіне Ауылшармині бекіткен нысан бойынша есепті кезеңде алынған бюджеттік субсидиялардың орынды және тиімді пайдаланылғаны туралы есеп береді.
17. Ауыл шаруашылығы департаменттері тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күнінен және тиісті жылдың 25 желтоқсанынан кешіктірмей Ауылшарминіне төленген бюджеттік субсидиялардың көлемі және дақылдар мен сорттар бөлінісінде отырғызу және көпжылдық екпелерді өсіру алқаптары туралы есепті ұсынады.
18. Бюджеттік қаражаттың тиімді, орынды әрі уақтылы пайдаланылуы үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Ауылшармині және облыстардың жергілікті атқарушы органдары жауапты болады.
19. Ауыл шаруашылығы департаменттері АШТӨ-ден құжаттарды қабылдау мерзімін, АШТӨ-нің өтінімдерді тапсыру орнын және басқа да қажетті мәліметтерді көрсете отырып, бюджеттік субсидиялар алу тәртібін бұқаралық ақпарат құралдарында кеңінен жариялауды қамтамасыз етеді.
Облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы
қалалары бюджеттерінің
2008 жылдың республикалық
бюджетінен жеміс дақылдары
мен жүзімнің көпжылдық
екпелерін отырғызуды және
өсіруді қамтамасыз етуге
арналған ағымдағы
нысаналы трансферттерді
пайдалану ережесіне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 2008.05.13  N 446  Қаулысымен.
1 гектарға жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық
екпелерін отырғызудың және өсірудің 2008 жылға
арналған шығындарының мөлшері

1) на закладку осенью 2007 года и (или) весной 2008 года и выращивание в 2008 году
N
п/п
Культура
Затраты
на 1 га
закладки и
выращивания,
тенге
Процент
бюджетного
субсидирования
стоимости
затрат на 1 га
закладки и
выращивания
Размер
бюджетных
субсидий
на 1 га
закладки и
выращивания,
тенге
1
Плодовые
культуры
1063653
40
425461
2
Виноград
532161
40
212864
Сноска. Подпункт 1) с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.05.2008  N 446  (порядок введения в действие см.  п. 2 ).
2) на выращивание (уход) многолетних насаждений первого года роста, заложенных осенью 2006 года и (или) весной 2007 года
N
п/п
Культура
Затраты
на 1 га
выращивания
(1 года
роста),
тенге
Процент
бюджетного
субсидирования
стоимости
затрат на 1 га
выращивания
(1 года роста)
Размер
бюджетных
субсидий
на 1 га
выращивания
(1 года
роста), тенге
1
Плодовые культуры
66258
40
26503
2
Виноград
813627
40
325451
Сноска. Подпункт 2) с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.05.2008  N 446  (порядок введения в действие см.  п. 2 ).
Приложение 2
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
2008 года областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на обеспечение
закладки и выращивания многолетних
насаждений плодовых культур и винограда
МВК
________________ района
Заявление
на получение бюджетных субсидий на обеспечение закладки и
выращивания многолетних насаждений плодовых культур и винограда
1. ___________________________, действующий на основании ____
(сельхозтоваропроизводитель)
___________________________________________________________________
(наименование учредительного документа)
в лице первого руководителя _______________________________________
(Ф.И.О., должность)
настоящим заявляет о выделении бюджетных субсидий на закладку и
выращивание многолетних насаждений плодовых культур/винограда
(нужное подчеркнуть) на площади ___________ га.
2. К заявлению прилагаются копии:
документа о государственной регистрации юридического лица;
идентификационного документа на земельный участок;
свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
статистической карты;
документа, удостоверяющего сортовые и посевные качества
посадочного материала, использованного для закладки насаждений;
договора купли-продажи посадочного материала, использованного
для закладки насаждений;
другие документы, подтверждающие право сельхозтоваропроизводителей
на получение бюджетной субсидии в приоритетном порядке.
Юридический адрес и банковские реквизиты
сельхозтоваропроизводителя:                  ______________________
______________________
______________________
______________________
_____________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Приложение 3
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
2008 года областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на обеспечение
закладки и выращивания многолетних
насаждений плодовых культур и винограда
Заявление
на получение бюджетной субсидий на обеспечение выращивания
многолетних насаждений плодовых культур и винограда
1. ___________________________, действующий на основании ____
(сельхозтоваропроизводитель)
___________________________________________________________________
(наименование учредительного документа)
в лице первого руководителя _______________________________________
(Ф.И.О., должность)
настоящим заявляет о выделении бюджетной субсидий на выращивание
многолетних насаждений плодовых культур/винограда (нужное
подчеркнуть) 1 года роста, заложенных осенью 2006 года и (или)
весной 2007 года на площади ___________ га.

1) 2007 жылдың күзінде және (немесе) 2008 жылдың көктемінде және 2008 жылы өсіруге
Р/с
N
Дақыл
Отырғызудың
және
өсірудің
1 гектарға
арналған
шығындары,
теңге
Отырғызудың
және өсірудің
1 гектарға
арналған
шығындарының
құнын
бюджеттік
субсидиялау
пайызы
Отырғызудың
және өсірудің
1 гектарға
арналған
бюджеттік
субсидияларының
мөлшері, теңге
1
Жеміс дақыл-
дары
1 063 653
40
425 461
2
Жүзім
532 161
40
212 864
2) 2006 жылдың күзінде және (немесе) 2007 жылдың көктемінде отырғызылған көп жылдық екпелердің бірінші жылғы өсуіне (күтіміне)
Р/с
N
Дақыл
Өсірудің
1 гектарға
арналған
шығындары
(бірінші
өсу жылғы),
теңге
Өсірудің
1 гектарға
арналған
шығындарының
құнын
бюджеттік
субсидиялау
пайызы
(бірінші өсу
жылғы)
Өсірудің
1 гектарға
арналған
бюджеттік
субсидиялардың
мөлшері
(бірінші өсу
жылғы), теңге
1
Жеміс
дақыл-
дары
662 258
40
26 563
2
Жүзім
813 627
40
325 451
Облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы
қалалары бюджеттерінің
2008 жылдың республикалық
бюджетінен жеміс дақылдары
мен жүзімнің көпжылдық
екпелерін отырғызуды және
өсіруді қамтамасыз етуге
арналған ағымдағы
нысаналы трансферттерді
пайдалану ережесіне
2-қосымша
_________ауданының ВАК
Жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін
отырғызуды және өсіруді қамтамасыз етуге арналған
бюджеттік субсидияларды алуға өтініш
1.____________________________________________________________
(құрылтайшы құжаттың атауы)
негізінде әрекет ететін_____________________________________________
(ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші)
бірінші басшысының атынан___________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
осымен_______га алқапқа жеміс дақылының/жүзімнің (қажетінің астын сызу керек) көпжылдық екпелерін отырғызуға және өсіруге арналған бюджеттік субсидияларды бөлу туралы өтінеді.
2. Өтінішке мыналар:
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы құжаттың;
жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының;
Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің;
статистикалық картаның;
екпелерді отырғызу үшін пайдаланылған отырғызу материалының сорттық және егістік сапасын куәландыратын құжаттың;
екпелерді отырғызу үшін пайдаланылған отырғызу материалын сатып алу-сату шартының;
басым тәртіппен бюджеттік субсидия алуға ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің құқығын растайтын басқа да құжаттардың көшірмелері қоса беріледі.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің заңды мекен-жайы және банктік деректемелері
____________________
____________________
____________________
______________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы
қалалары бюджеттерінің
2008 жылдың республикалық
бюджетінен жеміс дақылдары
мен жүзімнің көпжылдық
екпелерін отырғызуды және
өсіруді қамтамасыз етуге
арналған ағымдағы
нысаналы трансферттерді
пайдалану ережесіне
3-қосымша
Жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық өсіруді
қамтамасыз етуге арналған бюджеттік субсидияларды
алуға өтініш
1.____________________________________________________________
(құрылтайшы құжаттың атауы)
негізінде әрекет ететін_____________________________________________
(ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші)
бірінші басшысының атынан___________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
осымен______га алқапқа 2007 жылғы күзде және (немесе) 2008 жылғы көктемде отырғызылған жеміс дақылының/жүзімнің (қажетінің астын сызу керек) бірінші өсу жылғы, көпжылдық екпелерін өсіруге арналған бюджеттік субсидияларды бөлу туралы өтінеді.

2. К заявлению прилагаются копии:
акта закладки многолетних насаждений плодовых культур и
винограда, составленного в предшествующем году;
документа, свидетельствующего о получении бюджетных субсидий
в предшествующем году.
Юридический адрес и банковские реквизиты
сельхозтоваропроизводителя:                  ______________________
______________________
______________________
______________________
______________________
_____________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Приложение 4
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
2008 года областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на обеспечение
закладки и выращивания многолетних
насаждений плодовых культур и винограда
Акт
закладки многолетних насаждений
плодовых культур и винограда
от "___"___________ 2008 года N__
Мы, нижеподписавшиеся, члены межведомственной комиссии
__________ района (города областного значения) ____________ области
(далее - комиссия), в составе:
председателя комиссии ____________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
членов комиссии: представителя районного (городского) управления
(отдела) сельского хозяйства, ______________________, представителя
(должность, Ф.И.О.)
районной (городской) территориальной инспекции Комитета
государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан, ________________________,
(должность, Ф.И.О.)
представителя районного (городского) управления статистики _______.
____________________________________________, представителя научной
(должность, Ф.И.О.)
организации Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
____________________________________________________, представителя
(должность, Ф.И.О.)
общественной организации _________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
руководителя ______________________________________________________
(наименование сельхозтоваропроизводителя)
составили настоящий акт о том, что ________________________________
(наименование сельхозтоваропроизводителя)
осуществлена закладка многолетних насаждений:
____________________________________________ на площади _______ га,
(название культуры, сорта, схема закладки)
____________________________________________ на площади _______ га,
(название культуры, сорта, схема закладки)
____________________________________________ на площади _______ га
(название культуры, сорта, схема закладки)
Председатель комиссии                        ___________________
(подпись)
члены комиссии:
представитель районного (городского)
управления (отдела) сельского хозяйства      ___________________
(подпись)
представитель районной (городской)
территориальной инспекции Комитета
государственной инспекции в АПК
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан                         ___________________
(подпись)
представитель районного
(городского) управления статистики           ___________________
(подпись)
представитель научной организации
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан                         ___________________
(подпись)
представитель общественной
организации                                  ___________________
(подпись)
сельхозтоваропроизводитель                   ___________________
(подпись, печать)
Приложение 5
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
2008 года областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на обеспечение
закладки и выращивания многолетних
насаждений плодовых культур и винограда
Акт
обследования многолетних насаждений
плодовых культур и винограда
от "___"___________ 2008 года N__
Мы, нижеподписавшиеся, члены межведомственной комиссии
_____________района (города областного значения) __________ области
(далее - комиссия), в составе:
председателя комиссии _____________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
членов комиссии: представителя районного (городского) управления
(отдела) сельского хозяйства,_______________________, представителя
(должность, Ф.И.О.)
районной (городской) территориальной инспекции Комитета
государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан, ________________________,
(должность, Ф.И.О.)
представителя районного (городского) управления статистики ________
____________________________________________, представителя научной
(должность, Ф.И.О.)
организации Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
____________________________________________________, представителя
(должность, Ф.И.О.)
общественной организации _________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
руководителя ______________________________________________________
(наименование сельхозтоваропроизводителя)
составили настоящий акт о том, что ________________________________
(наименование сельхозтоваропроизводителя)
осуществляется выращивание многолетних насаждений 1 года роста,
заложенных в 200__ году:
____________________________________________ на площади _______ га,
(название культуры, сорта, схема закладки)
____________________________________________ на площади _______ га,
(название культуры, сорта, схема закладки)
____________________________________________ на площади _______ га
(название культуры, сорта, схема закладки)
Председатель комиссии                        ___________________
(подпись)
члены комиссии:
представитель районного (городского)
управления (отдела) сельского хозяйства      ___________________
(подпись)
представитель районной (городской)
территориальной инспекции Комитета
государственной инспекции в агропромышленном
комплексе Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан                         ___________________
(подпись)
представитель районного (городского)
управления статистики                        ___________________
(подпись)
представитель научной организации
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан                         ___________________
(подпись)
представитель общественной
организации                                  ___________________
(подпись)
сельхозтоваропроизводитель                   ___________________
(подпись, печать)
Приложение 6
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
2008 года областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на обеспечение
закладки и выращивания многолетних
насаждений плодовых культур и винограда
Утверждаю
аким
_____________ области
___________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"___" __________ 200__ год
Перечень
сельхозтоваропроизводителей на получение бюджетной субсидий на
закладку и выращивание многолетних насаждений плодовых культур
и винограда на 2008 год
N
п/п
Наиме-
нова-
ние
райо-
на
Наиме-
нова-
ние
сель-
хозто-
варо-
произ-
води-
телей
Куль-
тура
Площадь
закладки
и выра-
щивания,
га
Площадь
выращи-
вания
(1 года
роста),
га
Размер
бюджетных
субсидий
на 1 га
закладки
и выращи-
вания,
тенге
Размер
бюджетных
субсидий
на 1 га
выращивания
(1 года
роста),
тенге
Сумма
бюджет-
ных
субси-
дий,
тенге
Итого:
Директор департамента сельского хозяйства
__________ области ________________________     "__"_________ 200_г
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 7
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
2008 года областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на обеспечение
закладки и выращивания многолетних
насаждений плодовых культур и винограда
Утверждаю
Директор департамента сельского хозяйства
_____________ области
___________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"___" __________ 200__ год
Ведомость
для выплаты бюджетных субсидий на обеспечение закладки и выращивания
многолетних насаждений плодовых культур и винограда на 2008 год
N
п/п
Наиме-
нова-
ние
райо-
на
Наиме-
нова-
ние
сель-
хозто-
варо-
произ-
води-
телей
Куль-
тура
Площадь
закладки
и выра-
щивания,
га
Площадь
выращи-
вания
(1 года
роста),
га
Размер
бюджетных
субсидий
на 1 га
закладки
и выращи-
вания,
тенге
Размер
бюджетных
субсидий
на 1 га
выращивания
(1 года
роста),
тенге
Подле-
жит к
оплате,
тенге
Итого:
Сумма к оплате: _______________________________________
(прописью)
Руководитель структурного подразделения департамента сельского хозяйства
___________ области ________________________
(Ф.И.О., подпись)

2. Өтінішке мыналар:
өткен жылы жасалған жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызу актісінің;
өткен жылы бюджеттік субсидиялар алғаны туралы куәландыратын құжаттың көшірмелері қоса беріледі.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің заңды мекен-жайы және банктік деректемелері:
____________________
____________________
____________________
______________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы
қалалары бюджеттерінің
2008 жылдың республикалық
бюджетінен жеміс дақылдары
мен жүзімнің көпжылдық
екпелерін отырғызуды және
өсіруді қамтамасыз етуге
арналған ағымдағы
нысаналы трансферттерді
пайдалану ережесіне
4-қосымша
Жеміс дақылдары мен жүзімнің
көпжылдық екпелерін отырғызудың
200__жылғы "___" ________N______актісі
Біз, төменде қол қойған,_____________облысы___________________
ауданының (облыстық маңызы бар қаланың) ведомствоаралық
комиссиясының (бұдан әрі - комиссия) мүшелері, құрамында:
комиссия төрағасы___________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
комиссия мүшелері: аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы басқармасының
(бөлімінің) өкілі_____________________, Қазақстан Республикасы Ауыл
(лауазымы, Т.А.Ә.)
шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік
инспекция комитеті аудандық (қалалық) аумақтық инспекциясының өкілі,
______________________, аудандық (қалалық) статистика басқармасының
(лауазымы, Т.А.Ә.)
өкілі,_______________________Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
(лауазымы, Т.А.Ә.)
министрлігі ғылыми ұйымының өкілі,__________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
қоғамдық ұйымның _____________________________________________өкілі,
(лауазымы, Т.А.Ә.)
_____________________________________________________________басшысы
(ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы)
____________________________________________________________________
(ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы)
мынадай көпжылдық екпелерді отырғызуды жүзеге асырғаны туралы осы актіні жасадық:
______________га алқапқа____________________________________________
(дақылдың атауы, сорты, егу схемасы)
______________га алқапқа____________________________________________
(дақылдың атауы, сорты, егу схемасы)
______________га алқапқа____________________________________________
(дақылдың атауы, сорты, егу схемасы)
Комиссия төрағасы             ____________________
(қолы)
комиссия мүшелері:
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы
басқармасының (бөлімінің) өкілі___________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік
инспекция комитеті аудандық (қалалық)
аумақтық инспекциясының өкілі______________________
(қолы)
аудандық (қалалық) статистика
басқармасының өкілі          _______________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігі
ғылыми ұйымының өкілі        _______________________
(қолы)
қоғамдық ұйымның өкілі       _______________________
(қолы)
ауыл шаруашылығы
тауарын өндіруші             _______________________
(қолы)
Облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы
қалалары бюджеттерінің
2008 жылдың республикалық
бюджетінен жеміс дақылдары
мен жүзімнің көпжылдық
екпелерін отырғызуды және
өсіруді қамтамасыз етуге
арналған ағымдағы
нысаналы трансферттерді
пайдалану ережесіне
5-қосымша
Жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық
екпелерін тексерудің
200__жылғы "___" ________N______актісі
Біз, төменде қол қойған,__________облысы______________________
ауданының (облыстық маңызы бар қаланың) ведомствоаралық
комиссиясының (бұдан әрі - комиссия) мүшелері, құрамында:
комиссия төрағасы___________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
комиссия мүшелері: аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы басқармасының
(бөлімінің) өкілі____________________, Қазақстан Республикасы Ауыл
(лауазымы, Т.А.Ә.)
шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік
инспекция комитеті аудандық (қалалық) аумақтық инспекциясының өкілі
__________________аудандық (қалалық) статистика басқармасының өкілі
(лауазымы, Т.А.Ә.)
_________________________, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
(лауазымы, Т.А.Ә.)
министрлігі ғылыми ұйымының өкілі___________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
қоғамдық ұйымның өкілі,______________________________________басшысы
____________________________________________________________________
(ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы)
мынадай 200 отырғызылған көпжылдық екпелерді бірінші өсу жылына өсіруді жүзеге асыратыны туралы осы актіні жасадық:
______________га алқапқа____________________________________________
(дақылдың атауы, сорты, егу схемасы)
______________га алқапқа____________________________________________
(дақылдың атауы, сорты, егу схемасы)
______________га алқапқа____________________________________________
(дақылдың атауы, сорты, егу схемасы)
Комиссия төрағасы             ____________________
(қолы)
комиссия мүшелері:
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы
басқармасының (бөлімінің) өкілі___________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік
инспекция комитеті аудандық (қалалық)
аумақтық инспекциясының өкілі______________________
(қолы)
аудандық (қалалық) статистика
басқармасының өкілі          _______________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігі
ғылыми ұйымының өкілі        _______________________
(қолы)
қоғамдық ұйымның өкілі       _______________________
(қолы)
ауыл шаруашылығы
тауарын өндіруші             _______________________
(қолы)
Облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы
қалалары бюджеттерінің
2008 жылдың республикалық
бюджетінен жеміс дақылдары
мен жүзімнің көпжылдық
екпелерін отырғызуды және
өсіруді қамтамасыз етуге
арналған ағымдағы
нысаналы трансферттерді
пайдалану ережесіне
6-қосымша
Бекітемін
_____________облысының әкімі
______________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
200__жылғы "___" ________
Жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін
отырғызуға және өсіруге арналған бюджеттік субсидияларды
алуға ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің 2008 жылға
арналған тізбесі
Р/с
N
Аудан-
ның
атауы
Ауыл
шаруа-
шылы-
ғы
тау-
арын
өнді-
ру-
шінің
атауы
Да-
қыл
Отыр-
ғызу
және
өсіру
алқа-
бы,
га
Өсіру
ал-
қабы
(бір-
інші
өсу
жыл-
ғы),
га
Отырғы-
зудың
және
өсіру-
дің 1
гектар-
ға ар-
налған
бюджет-
тік субси-
дияла-
рының
мөлше-
рі,
теңге
Өсірудің
1 гектарға
арналған
бюджеттік
субсидия-
ларының
мөлшері
(бірінші
өсу
жылғы), теңге
Бюджет-
тік
субси-
диялар
сомасы,
теңге
Жиыны:
_____________облысының
Ауыл шаруашылығы департаментінің ______________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
200__жылғы»"___" ________
Облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы
қалалары бюджеттерінің
2008 жылдың республикалық
бюджетінен жеміс дақылдары
мен жүзімнің көпжылдық
екпелерін отырғызуды және
өсіруді қамтамасыз етуге
арналған ағымдағы
нысаналы трансферттерді
пайдалану ережесіне
7-қосымша
"Бекітемін"
_________________облысының
Ауыл шаруашылығы
департаментінің басшысы
__________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
200__жылғы "___" ________
2008 жылы жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін
отырғызуды және өсіруді қамтамасыз етуге арналған бюджеттік
субсидияларды төлеу ведомосы
р/сN
Аудан-
ның
атауы
Ауыл
шар-
уашы-
лығы
тау-
арын
өнді-
руші-
нің
атауы
Да-
қыл
Отыр-
ғызу
және
өсіру
алқа-
бы,
га
Өсіру
алқа-
бы
(бір-
інші
өсу
жыл-
ғы),
га
Отырғы-
зудың
және
өсірудің
1 гектарға
арналған
бюджет-
тік суб-
сидияла-
рының
мөлшері,теңге
Өсірудің
1 гектарға
арналған
бюджеттік
субсидия-
ларының
мөлшері
(бірінші
өсу
жылғы),
теңге
Төле-
нуге
тиіс,
теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны:
Төленетін сома___________________________________
(жазбаша)
____________________облысының
Ауыл шаруашылығы департаментінің құрылымдық бөлімше басшысы
_____________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)