О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О подписании Заявления Республики Казахстан о признании компетенции Комитета по ликвидации расовой дискриминации, предусмотренной статьей 14 Международной конвенции о ликвидации всех форм расовой дискриминации от 21 декабря 1965 года"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2008 года N 242
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О подписании Заявления Республики Казахстан о признании компетенции Комитета по ликвидации расовой дискриминации, предусмотренной статьей 14 Международной конвенции о ликвидации всех форм расовой дискриминации от 21 декабря 1965 года".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан
О подписании Заявления Республики Казахстан о признании
компетенции Комитета по ликвидации расовой дискриминации,
предусмотренной статьей 14 Международной конвенции о ликвидации
всех форм расовой Дискриминации от 21 декабря 1965 года
ПОСТАНОВЛЯЮ :
1. Одобрить прилагаемый проект Заявления Республики Казахстан о признании компетенции Комитета по ликвидации расовой дискриминации, предусмотренной  статьей 14  Международной конвенции о ликвидации всех форм расовой дискриминации от 21 декабря 1965 года.
2. Министру иностранных дел Республики Казахстан Тажину Марату Муханбетказиевичу подписать от имени Республики Казахстан Заявление Республики Казахстан о признании компетенции Комитета по ликвидации расовой дискриминации, предусмотренной статьей 14 Международной конвенции о ликвидации всех форм расовой дискриминации от 21 декабря 1965 года.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить направление подписанного Заявления на хранение Генеральному секретарю Организации Объединенных Наций.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Одобрен
Указом Президента
Республики Казахстан
от "__"_______ 2008 года N___
проект
Заявление
Республики Казахстан о признании компетенции Комитета по
ликвидации расовой дискриминации, предусмотренной статьей 14
Международной конвенции о ликвидации всех форм расовой
дискриминации от 21 декабря 1965 года
В соответствии с пунктом 1 статьи 14 Международной конвенции о ликвидации всех форм расовой дискриминации, совершенной в Нью-Йорке 21 декабря 1965 года, Республика Казахстан настоящим заявляет, что она признает компетенцию Комитета по ликвидации расовой дискриминации в пределах его юрисдикции принимать и рассматривать сообщения от отдельных лиц или групп лиц, которые утверждают, что они являются жертвами нарушения Республикой Казахстан каких-либо прав, изложенных в настоящей Конвенции.

"1965 жылғы 21 желтоқсандағы Нәсілдік кемсітушіліктің барлық нысандарын жою туралы халықаралық конвенцияның 14-бабында көзделген Нәсілдік кемсітушілікті жою жөніндегі комитеттің құзыретін тану туралы Қазақстан Республикасының мәлімдемесіне қол қою туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 12 наурыздағы N 242 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"1965 жылғы 21 желтоқсандағы Нәсілдік кемсітушіліктің барлық нысандарын жою туралы халықаралық конвенцияның 14-бабында көзделген Нәсілдік кемсітушілікті жою жөніндегі комитеттің құзыретін тану туралы Қазақстан Республикасының мәлімдемесіне қол қою туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің
ЖАРЛЫҒЫ 1965 жылғы 21 желтоқсандағы Нәсілдік кемсітушіліктің барлық
нысандарын жою туралы халықаралық конвенцияның 14-бабында
көзделген Нәсілдік кемсітушілікті жою жөніндегі комитеттің
құзыретін тану туралы Қазақстан Республикасының
мәлімдемесіне қол қою туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған 1965 жылғы 21 желтоқсандағы Нәсілдік кемсітушіліктің барлық нысандарын жою туралы халықаралық конвенцияның 14-бабында көзделген Нәсілдік кемсітушілікті жою жөніндегі комитеттің құзыретін тану туралы Қазақстан Республикасы мәлімдемесінің жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі Марат Мұханбетқазыұлы Тәжин Қазақстан Республикасының атынан 1965 жылғы 21 желтоқсандағы Нәсілдік кемсітушіліктің барлық нысандарын жою туралы халықаралық конвенцияның 14-бабында көзделген Нәсілдік кемсітушілікті жою жөніндегі комитеттің құзыретін тану туралы Қазақстан Республикасының мәлімдемесіне қол қойсын.
3. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Біріккен Ұлттар Ұйымының Бас хатшысына қол қойылған Мәлімдемені сақтауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2008 жылғы N Жарлығымен
мақұлданған
жоба
1965 жылғы 21 желтоқсандағы Нәсілдік кемсітушіліктің барлық нысандарын жою туралы халықаралық конвенцияның 14-бабында көзделген Нәсілдік кемсітушілікті жою жөніндегі комитеттің құзыретін тану туралы Қазақстан Республикасының
мәлімдемесі
1965 жылғы 21 желтоқсанда Нью-Йоркте жасалған Нәсілдік кемсітушіліктің барлық нысандарын жою туралы халықаралық конвенцияның 14-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы осымен Нәсілдік кемсітушілікті жою жөніндегі комитеттің өзінің заңи құзыреті шегінде осы Конвенцияда айтылған қандай да бір құқықтары Қазақстан Республикасының бұзуының құрбаны болып табылатынын білдіретін жеке адамдардың немесе адамдар тобының, хабарларын қабылдау және қарау жөніндегі құзыретін танитыны туралы мәлімдейді.