Об утверждении Плана мероприятий на 2008-2010 годы по реализации Государственной программы развития технического и профессионального образования в Республике Казахстан на 2008-2012 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2008 года N 730. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2011 года № 130.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.02.2011 № 130.
В целях реализации  Указа Президента Республики Казахстан от 1 июля 2008 года N 626 "О Государственной программе развития технического и профессионального образования в Республике Казахстан на 2008-2012 годы" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2008-2010 годы по реализации Государственной программы развития технического и профессионального образования в Республике Казахстан на 2008-2012 годы (далее - План мероприятий).
2. Центральным и местным исполнительным органам:
1) принять меры по реализации Плана мероприятий;
2) по итогам полугодия и года, к 10 июля и 10 января, представлять информацию о ходе исполнения Плана мероприятий в Министерство образования и науки Республики Казахстан.
3. Министерству образования и науки Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о ходе исполнения Плана мероприятий ежегодно, к 20 июля и 20 января.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 июля 2008 года N 730
План мероприятий
на 2008-2010 годы по реализации Государственной программы
развития технического и профессионального образования в
Республике Казахстан на 2008-2012 годы
Сноска. План мероприятий с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 10.11.2009 № 1803.
N
п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Ответст-
венные
исполни-
тели
Срок
испол-
нения
Предпо-
лагаемые
расходы,
млн.
тенге*
Источник
финан-
сирова-
ния
1
2
3
4
5
6
7
1. Модернизация содержания материально-технической базы и
инфраструктуры системы технического и профессионального
образования для обеспечения ее доступности и привлекательности
1
Разработать
интегрированные
образовательные
учебные программы
с учетом перехода
на 12-летнее
образование
Приказ МОН
МОН
IV
квартал
2008-
2010
годов
58,2
2008 г.
- 24,4
2009 г.
- 16,9
2010 г.
- 16,9
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2
Разработать
государственные
общеобязательные
стандарты по
специальностям и
профессиям
технического и
профессионального,
послесреднего
образования на
основе компетент-
ностного подхода
с привлечением
международных
экспертов
Приказ МОН
МОН,
республи-
канские
объедине-
ния
работода-
телей
IV
квартал

Қазақстан Республикасында техникалық және кәсіптік білім беруді дамытудың 2008 - 2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2008 - 2010 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 шілдедегі N 730 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 11 ақпандағы № 130 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.02.11 № 130 Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында техникалық және кәсіптік білім беруді дамытудың 2008 - 2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 1 шілдедегі N 626 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасында техникалық және кәсіптік білім беруді дамытудың 2008-2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2008 - 2010 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар:
1) Іс-шаралар жоспарын іске асыру жөнінде шаралар қабылдасын;
2) жарты жылдықтың және жылдың қорытындылары бойынша 10 шілдеге және 10 қаңтарға Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі жыл сайын, 20 шілдеге және 20 қаңтарға Қазақстан Республикасының Үкіметіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат беруді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 31 шілдедегі
N 730 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасында техникалық және кәсіптік
білім беруді дамытудың 2008 - 2012 жылдарға арналған
мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі
2008 - 2010 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.11.10 N 1803 Қаулысымен.
Р/с
N
Іс-шара
Аяқтау
нысаны
Жауапты
орындау-
шылар
Орындау
мерзімі
Болжамды
шығыстар,
млн. теңге*
Қаржы-
ландыру
көзі
1
2
3
4
5
6
7
1. Техникалық және кәсіптік білім беру жүйесінің
қолжетімділігі мен тартымдылығын қамтамасыз ету үшін оның
мазмұнын, материалдық-техникалық базасын, инфрақұрылымын
жаңғырту
1
12-жылдық білім
беруге көшуді
ескере отырып,
кіріктірілген
білім беру
бағдарламаларын
әзірлеу
БҒМ
бұйрығы
БҒМ
2008 -
2010
жылдар
IV
тоқсан
58,2
2008 ж.
- 24,4
2009 ж.
- 16,9
2010 ж.
- 16,9
Респу-
блика-
лық
бюджет
2
Халықаралық
сарапшыларды
тарта отырып,
білікті тәсіл
негізінде
техникалық және
кәсіптік, орта
білімнен кейінгі білім берудің
мамандықтары
мен кәсіптері
бойынша
мемлекеттік
жалпыға міндетті
стандарттарды
әзірлеу
БҒМ
бұйрығы
БҒМ,
жұмыс
беруші-
лердің
респуб-
ликалық
бірлес-
тіктер

2008-
2010
годов
30,4
2008 г.
- 9,5
2009 г.
- 9,4
2010 г.
- 11,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
3
Разработать
типовые учебные
программы по
специальным
дисциплинам
Приказ МОН
МОН,
республи-
канские
объедине-
ния
работода-
телей
IV
квартал
2009-
2010
годов
33,2
2009 г.
- 16,7
2010 г.
- 16,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
4
Разработать
учебную
литературу по
специальным
дисциплинам
Приказ МОН
МОН
IV
квартал
2009-
2010
годов
175,0
2009 г.
- 87,5
2010 г.
- 87,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
5
Разработать
учебные пособия
по специальным
дисциплинам
Приказ МОН
МОН
IV
квартал
2009-
2010
годов
66,4
2009 г.
- 33,2
2010 г.
- 33,2
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
6
Внедрить
современные
образовательные
технологии, в
том числе с
использованием
возможностей
казахстанского
образовательного
веб-портала
Приказ МОН
МОН
I
квартал
2009-
2010
годов
Не
требуются
7
Развивать
сотрудничество
с ведущими
международными
организациями в
области техни-
ческого и профес-
сионального
образования,
развития
человеческих
ресурсов, в том
числе по вопросам
использования
информационных
технологий
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МОН
(созыв),
МТСЗН,
АИС
20
января
2009-
2010
годов
Не
требуются
8
Пересмотреть
существующую
систему социаль-
ной защиты и
стипендиального
обеспечения
обучающихся
профессиональных
лицеев
Информация
в МОН
Акимы
областей,
городов
Алматы,
Астаны
I
квартал
2009-
2010
годов
Не
требуются
9
Обеспечить
создание и
развитие в
организациях
образования
структур по
профессиональному
карьерному руко-
водству и
содействию
трудоустройству
обучающихся
Договора
с работо-
дателями
МОН,
акимы
областей,
городов
Алматы,
Астаны
IV
квартал
2008-
2010
годов
За счет
средств
работо-
дателей
10
Создать в
органах занятости
совместно с
учебными
заведениями
технического и
профессионального
образования базы
данных выпуск-
ников в разрезе
регионов и
специальностей
Информация
в МОН
МТСЗН,
акимы
областей,
городов
Алматы,
Астаны,
организа-
ции
образо-
вания
II
квартал
2009-
2010
годов
Не
требуются
11
Обеспечить обмен
информацией
между органами
занятости и
организациями
технического и
профессионального
образования о
вакансиях на
рынке труда для
содействия
трудоустройству
обучающихся
Информация
в МОН
МТСЗН,
акимы
областей,
городов
Алматы,
Астаны,
организа-
ции
образова-
ния
II
квартал
2009-
2010
годов
Не
требуются
12
Организовать
совместно с
работодателями
производственную
практику на
конкретном
рабочем месте с
последующим
трудоустройством
выпускников
Договора
с пред-
приятиями
МОН,
акимы
областей,
городов
Алматы,
Астаны
II
квартал
2009-
2010
годов
Не
требуются
13
Организовать
семинары,
тренинги,
круглые столы,
конференции,
встречи с лучшими
обучающимися,
ветеранами по
проблемам
подготовки
рабочих кадров и
специалистов
технического и
обслуживающего
труда
Информация
в МОН
Акимы
областей,
городов
Алматы,
Астаны
II
квартал
2009-
2010
годов

2008 -
2010
жылдар
IV
тоқсан
30,4
2008 ж.
- 9,5
2009 ж.
- 9,4
2010 ж.
- 11,5
Респу-
блика-
лық
бюджет
3
Арнаулы пәндер
бойынша үлгі
оқу бағдарлама-
ларын әзірлеу
БҒМ
бұйрығы
БҒМ,
жұмыс
беруші-
лердің
респуб-
ликалық
бірлес-
тіктер
2009 -
2010
жылдар
IV
тоқсан
33,2
2009 ж.
- 16,7
2010 ж.
- 16,5
Респу-
блика-
лық
бюджет
4
Арнаулы пәндер
бойынша оқу
әдебиетін
әзірлеу
БҒМ
бұйрығы
БҒМ
2009 -
2010
жылдар
IV
тоқсан
175,0
2009 ж.
- 87,5
2010 ж.
- 87,5
Респу-
блика-
лық
бюджет
5
Арнаулы пәндер
бойынша оқу-
әдістемелік
құралдарды
әзірлеу
БҒМ
бұйрығы
БҒМ
2009 -
2010
жылдар
IV
тоқсан
66,4
2009 ж.
- 33,2
2010 ж.
- 33,2
Респу-
блика-
лық
бюджет
6
Қазіргі заманғы, соның ішінде қазақстандық білім беруші веб-порталының
мүмкіндіктерін
пайдалана
отырып, білім
беру техноло-
гияларын енгізу
БҒМ
бұйрығы
БҒМ
2009 -
2010
жылдар
I тоқсан
Талап
етіл-
мейді
7
Техникалық және
кәсіптік білім
беру, адами
ресурстарды
дамыту саласында жетекші халықаралық
ұйымдармен,
соның ішінде
ақпараттық
технологияларды
пайдалану
мәселелері
бойынша
ынтымақтастықты
дамыту
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы-
ның
Үкіме-
тіне
ақпарат
БҒМ
(жинақ-
тау),
Еңбек-
мині, АБА
2009 -
2010
жылдар
20
қаңтар
Талап
етіл-
мейді
8
Кәсіптік
лицейлерде
білім алушыларды әлеуметтік қорғау мен
стипендиямен
қамтамасыз
етудің қазіргі
жүйесін қайта
қарау
БҒМ-ге
ақпарат
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
2009 -
2010
жылдар
I тоқсан
Талап
етіл-
мейді
9
Білім беру
ұйымдарында
білім алушылар-
дың кәсіптік
мансаптық
басшылық
жасауына және
оларды жұмысқа
орналастыруға
жәрдемдесу
жөнінде
құрылымдар құру
және дамыту
Жұмыс
беруші-
лермен
шарттар
БҒМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
2009 -
2010
жылдар
IV
тоқсан
Жұмыс
беруші-
лер
қаражаты
есебінен
10
Жұмыспен қамту
органдарында
техникалық
және кәсіптік
білім беру
ұйымдарымен
бірлесіп,
өңірлер мен
мамандықтар
бөлінісінде
бітірушілердің
дерек қорларын
жасау
БҒМ-ге
ақпарат
Еңбек-
мині,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері,
білім
беру
ұйымдары
2009 -
2010
жылдар
тоқсан
Талап
етіл-
мейді
11
Жұмыспен қамту
органдары мен
техникалық
және кәсіптік
білім беру
ұйымдарының
арасында білім
алушылардың
жұмысқа
орналасуына
жәрдемдесу үшін
еңбек нарығын-
дағы бос
орындар туралы
ақпарат
алмасуды
қамтамасыз ету
БҒМ-ге
ақпарат
Еңбек-
мині,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері,
білім
беру
ұйымдары
2009 -
2010
жылдар
тоқсан
Талап
етіл-
мейді
12
Жұмыс берушілер
мен бірлесіп,
бітірушілерді
кейіннен жұмысқа орналастыра
отырып, нақты
жұмыс орнында
өндірістік
практиканы
ұйымдастыру
Кәсіп-
орын-
дармен
шарттар
БҒМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
2009 -
2010
жылдар
тоқсан
Талап
етіл-
мейді
13
Техникалық және
қызмет көрсету
еңбегінің жұмысшы
кадрлары мен
мамандарын даярлау
проблемалары
бойынша үздік
білім алушылар-
мен, ардагер-
лермен семинар-
лар, тренингтер, дөңгелек үстелдер,
конференциялар
ұйымдастыру
БҒМ-ге
ақпарат
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
2009 -
2010
жылдар
тоқсан

12,0
2009 г.
- 6,0
2010 г.
- 6,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
14
Обеспечить
пропаганду и
создание позитив-
ного образа
человека труда,
специалиста
технического и
обслуживающего
труда
Медиа-план
МОН,
МКИ
IV
квартал
2008-
2010
годов
Не
требуются
15
Обеспечить
обновление и
переоснащение
учебно-производ-
ственных мастер-
ских и лабораторий
профессиональных
лицеев и коллед-
жей современным
учебно-производ-
ственным и
технологическим
оборудованием
Информация
в МОН
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
II
квартал
2009-
2010
годов
4106,75
2009 г.
- 1997,1
2010 г.
- 2109,65
Местные
бюджеты
16
Обеспечить
проведение
капитального
ремонта учебных
заведений
технического и
профессионального
образования
Информация
в МОН
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
IV
квартал
2008-
2010
годов
5943,04
2008 г.
- 2311,18
2009 г.
- 1700,77
2010 г.
- 1931,09
Местные
бюджеты
17
Принятие мер по
функционированию
учебно-методичес-
ких кабинетов
областных
(городских)
управлений
(департаментов)
образования
Информация
в МОН
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
IV
квартал
2008-
2010
годов
Не
требуются
18
Расширить сеть
учебных заведений
технического и
профессионального
образования
строительство 45
профессиональных
лицеев;
строительство 4
межрегиональных
центров по
подготовке и
переподготовке
кадров;
строительство
41 общежития
при действующих
профессиональных
лицеях и
колледжей
Информация
в МОН
МЭБП,
АДСиЖКХ,
акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
I
квартал
2009-
2010
годов

12,0
2009 ж.
- 6,0
2010 ж.
- 6,0
Респу-
блика-
лық
бюджет
14
Еңбек адамының,
техникалық және
қызмет көрсету
еңбегі маманы-
ның оң образын
насихаттау мен
жасауды
қамтамасыз ету
Медиа-
жоспар
БҒМ, МАМ
2008 -
2010
жылдар
IV
тоқсан
Талап
етіл-
мейді
15
Кәсіптік
лицейлер мен
колледждердің
оқу-өндірістік
шеберханалары
мен зертханала-
рын қазіргі
заманғы
оқу-өндірістік
және техноло-
гиялық
жабдықтармен
жаңарту мен
қайта жарақтан-
дыруды қамтама-
сыз ету
БҒМ-ге
ақпарат
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
2009 -
2010
жылдар
тоқсан
4106,75
2009 ж.
- 1997,1
2010 ж.-
2109,65
Жергі-
лікті
бюджет-
тер
16
Техникалық және
кәсіптік білім
беретін оқу
орындарына
күрделі жөндеу
жүргізуді
қамтамасыз ету
БҒМ-ге
ақпарат
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
2008 -
2010
жылдар
IV
тоқсан
5943,04
2008 ж.
- 231118
2009 ж.-
1700,77
2010 ж.
- 1931,09
Жергі-
лікті
бюджет-
тер
17
Облыстық
(қалалық) білім
басқармалары
(департамент-
тері) оқу-әдіс-
темелік
кабинеттерінің
жұмыс істеуі
жөнінде шаралар
қабылдау
БҒМ-ге
ақпарат
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
2008 -
2010
жылдар
IV
тоқсан
Талап
етіл-
мейді
18
Техникалық және
кәсіптік білім
беретін оқу
орындарының
желісін кеңейту
45 кәсіптік
лицей салу;
кадрларды
даярлау және
қайта даярлау
жөніндегі 4
өңіраралық
орталық салу;
жұмыс істеп
тұрған лицейлер
мен колледждер-
дің жанынан 41
жатақхана салу
БҒМ-ге
ақпарат
ЭБЖМ,
ҚІжТКША,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
2008 -
2010
жылдар
I тоқсан

24766,9
2008 г.
- 1022,0
2009 г.
- 5671,7
2010 г.
- 18073,2
11567,9
2008 г.
- 2021,9
2009 г.
- 6105,0
2010 г.
- 3441,0
4703,1
2009 г.
- 2014,3
2010 г.
- 2688,8
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
Местные
бюджеты,
за
исклю-
чением
Акмолин-
ской
области
2. Повышение качества подготовки и конкурентоспособности
кадров технического и обслуживающего труда
19
Обеспечить
подготовку
преподавателей
и мастеров
производственного
обучения для
учебных заведений
технического и
профессионального
образования
за счет
государственного
образовательного
заказа на
подготовку кадров
в высших учебных
заведениях
ежегодно по 1000
человек
Постанов-
ление
Правитель-
ства
Республики
Казахстан
МОН
II
квартал
2009-
2010
годов
562,8
2008 г.
- 187,6
2009 г.
- 187,6
2010 г.
- 187,6
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
20
Организовать
повышение
квалификации и
стажировки
преподавателей
специальных
дисциплин и
мастеров произ-
водственного
обучения ежегодно
по 1000 человек
Приказ МОН
МОН,
акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
IV
квартал
2009-
2010
годов
67,5
2008 г.
- 21,0
2009 г.
- 22,5
2010 г.
- 24,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
21
Привлекать еже-
годно зарубежных
преподавателей
для профессио-
нальных лицеев
Договоры
МОН,
акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
II
квартал
2009-
2010
годы
374,4
2009 г.
- 187,2
2010 г.
- 187,2
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
22
Обеспечить
подготовку
специалистов,
владеющих слож-
ными (смежными)
профессиями и
практическими
навыками, связан-
ными с высокими
технологиями,
в том числе
информационными
технологиями
Информация
в МОН
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
II
квартал
2009-
2010
годы
В
пределах
государ-
ственного
образова-
тельного
заказа
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
23
Провести
конкурсы с
присвоением
званий "Лучший
по профессии"
и "Лучший
педагог"
Приказ МОН
МОН
IV
квартал
2009-
2010
годов
3,6
2008 г.
- 1,2
2009 г.
- 1,2
2010 г.
- 1,2
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
24
Принять участие
в международных
конкурсах
профессионального
мастерства
Приказ МОН
МОН
II
квартал
2009-
2010
годов
4,2
2009 г.
- 2,2
2010 г.
- 2,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
25
Гармонизировать
перечни специаль-
ностей и профессий
с объединением
существующих
квалификаций
технического и
профессионального,
послесреднего,
высшего
образования
Приказ МОН
МОН,
МТСЗН,
МИТ,
заинтере-
сованные
госорганы
IV
квартал
2009-
2010
годов
Не
требуются
26
Подготовить
предложения по
разработке
профессиональных
стандартов
должностей
специалистов и
других работников
организаций
различных видов
экономической
деятельности
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТСЗН
(созыв),
МОН,
заинтере-
сованные
госорганы,
объедине-
ния
работода-
телей
20
января
2009
года
Не
требуются
27
Внедрить систему
независимой
оценки качества
и сертификации
профессиональных
навыков и
квалификаций
специалистов
с привлечением
международных
организаций
в области
сертификации
Информация
в МОН
МТСЗН,
заинтере-
сованные
госорганы,
объедине-
ния
работода-
телей
II
квартал
2009-
2010
годов
Не
требуются
28
Организовать
подготовку кадров
в соответствии
с требованиями
рынка труда и
международными
стандартами,
способных замещать
привлекаемую
иностранную
рабочую силу
Приказ МОН
МОН,
МТСЗН,
акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
II
квартал
2009-
2010
годов

24766,9
2008 ж.
- 1022,0
2009 ж.
- 5671,7
2010 ж.
- 18073,
2
11567,9
2008 ж.
- 2021,9
2009 ж.
- 6105,0
2010 ж.
- 3441,0
4703,1
2009 ж.
- 2014,3
2010 ж.
- 2688,0
Респу-
блика-
лық
бюджет
Респу-
блика-
лық
бюджет
Ақмола
облысын
қоспа-
ғанда,
жергі-
лікті
бюджет-
тер
2. Техникалық және қызмет көрсету еңбегі кадрларын даярлау
мен олардың бәсекеге қабілеттілігі сапасын арттыру
19
Техникалық және
кәсіптік білім
беретін оқу
орындары үшін
жоғары оқу
орындарында
кадрлар даярлауға
арналған
мемлекеттік
білім беру
тапсырысы
есебінен жыл сайын 1000 адамнан
оқытушылар мен
өндірістік оқыту
шеберлерін
даярлауды
қамтамасыз ету
Қазақ-
стан
Респу-
бликасы
Үкіме-
тінің
қаулысы
БҒМ
2009 -
2010
жылдар
ІІ
тоқсан
562,8
2008 ж.
- 187,6
2009 ж.
- 187,6
2010 ж.
- 187,6
Респу-
блика-
лық
бюджет
20
Жыл сайын 1000
адамнан арнаулы
пәндер оқытушы-
ларының және
өндірістік
оқыту шеберле-
рінің білікті-
лігін арттыруды
және тағлымда-
мадан өтуін
ұйымдастыру
БҒМ
бұйрығы
БҒМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
2009 -
2010
жылдар
ІV
тоқсан
67,5
2008 ж.
- 21,0
2009 ж.
- 22,5
2010 ж.
- 24,0
Респу-
блика-
лық
бюджет
21
Жыл сайын
кәсіптік
лицейлерге
шетелдік
оқытушылар тарту
Шарттар
БҒМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
2009 -
2010
жылдар
ІІ
тоқсан
374,4
2009 ж.
- 187,2
2010 ж.
- 187,2
Респу-
блика-
лық
бюджет
22
Жоғары техноло-
гиялармен,
соның ішінде
ақпараттық
технологиялармен байланысты күрделі (сабақтас)
кәсіптер мен
практикалық
дағдыларды
меңгерген мамандар даярлауды
қамтамасыз ету
БҒМ-ге
ақпарат
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
2009 -
2010
жылдар
ІІ
тоқсан
Мемле-
кеттік
білім
беру
тапсы-
рысы
шеңбе-
рінде
Респу-
блика-
лық
бюджет
23
"Кәсіп үздігі"
және "Үздік
педагог" атақтары
берілетін
конкурстар өткізу
БҒМ
бұйрығы
БҒМ
2008 -
2010
жылдар
IV
тоқсан
3,6
2008 ж.
- 1,2
2009 ж.
- 1,2
2010 ж.
- 1,2
Респу-
блика-
лық
бюджет
24
Кәсіптік
шеберлік
халықаралық
конкурстарына
қатысу
БҒМ
бұйрығы
БҒМ
2009 -
2010
жылдар
тоқсан
4,2
2009 ж.
- 2,2
2010 ж.
- 2,0
Респу-
блика-
лық
бюджет
25
Техникалық және
кәсіптік, орта
білімнен кейін-
гі, жоғары
білім берудің
қазіргі білік-
тіліктерін
біріктіре
отырып, маман-
дықтар мен
кәсіптердің
тізбесін
үйлестіру
БҒМ
бұйрығы
БҒМ,
Еңбек-
мині,
ИСМ,
мүдделі
мемлекет-
тік
органдар
2009 -
2010
жылдар
IV
тоқсан
Талап
етіл-
мейді
26
Экономикалық
қызметтің әр
түрлі ұйымдарының
мамандары мен
басқа да қыз-
меткерлерінің кәсіптік стандарттарын
әзірлеу жөнінде
ұсыныстар
дайындау
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы-
ның
Үкіме-
тіне
ақпарат
Еңбекмині
(жинақ-
тау), БҒМ,
мүдделі
мемлекеттік
органдар,
жұмыс
беруші-
лер
бірлес-
тіктері
2009
жылғы 20
қаңтар
Талап
етіл-
мейді
27
Сертификаттау
саласындағы
халықаралық
ұйымдарды тарта отырып, мамандардың
кәсіби дағдылары мен біліктілігінің
сапасын тәуелсіз
бағалау мен
сертификаттау
жүйесін енгізу
БҒМ-ге
ақпарат
Еңбек-
мині,
мүдделі
мемле-
кеттік
органдар,
жұмыс
берушілер
бірлес-
тіктері
2009 -
2010
жылдар
тоқсан
Талап
етіл-
мейді
28
Еңбек нарығының
талаптарына және халықаралық стандарттарға сәйкес тартылатын
шетелдік жұмыс
күшін алмасты-
руға қабілетті
кадрлар даярлауды
ұйымдастыру
БҒМ
бұйрығы
БҒМ,
Еңбек-
мині,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
2009 -
2010
жылдар
тоқсан

2676,2
2009 г.
- 1073,1
2010 г.
- 1603,1
Местные
бюджеты
29
Внести
предложения по
созданию высших
технических
школ, реализующих
интегрированные
образовательные
программы
Информация
в МОН
Акимы
областей,
городов
Алматы,
Астаны
II
квартал
2009-
2010
годов
Не
требуются
3. Совершенствование систем управления и финансирования
технического и профессионального образования
30
Создать
Национальный
совет по развитию
технического и
профессионального
образования и
подготовке кадров
для содействия
реализации
государственной
политики в
области развития
человеческих
ресурсов и
координации
работы по
социальному
партнерству на
республиканском
уровне
Постанов-
ление
Правитель-
ства
Республики
Казахстан
МОН,
МТСЗН,
Республи-
канские
объедине-
ния
работода-
телей,
АО
"Қазына"
(по
согласо-
ванию),
АО
"Самрук"
(по
согласо-
ванию)
II
квартал
2009
года
Не
требуются
31
Создать
отраслевые и
региональные
советы по развитию
технического и
профессионального
образования и
подготовке кадров
Приказы
заинтере-
сованных
госорганов,
Постанов-
ления
акимов
Акимы
областей,
городов
Алматы,
Астаны,
Республи-
канские
объедине-
ния
работода-
телей,
заинтере-
сованные
госорганы
II
квартал
2009
года
Не
требуются
32
Создать в учебных
заведениях
технического и
профессионального
образования
попечительские
советы
Информация
в МОН
Акимы
областей,
городов
Алматы,
Астаны
IV
квартал
2008
года
Не
требуются
33
Разработать и
внедрить стандарты
управления учеб-
ными заведениями
технического и
профессионального
образования,
гармонизированные
со стандартами
системы менедж-
мента качества
ИСО 9001-2000
Информация
в МОН
Акимы
областей,
городов
Алматы,
Астаны
II
квартал
2009-
2010
годов
Не
требуются
34
Разработать и
внедрить
стандарты
аккредитации
программ
технического и
профессионального
образования в
соответствии с
международной
практикой
Приказ МОН
МОН
II
квартал
2009-
2010
годов
2,2
2009 г.
- 1,0
2010 г.
- 1,2
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
35
Организовать
подготовку
менеджеров и
повышение
квалификации
руководящих
работников систе-
мы технического и
профессионального
образования, в
том числе за
рубежом
Информация
в МОН
Акимы
областей,
городов
Алматы,
Астаны
I
квартал
2009-
2010
годов
В рамках
между-
народных
проектов
и
стипен-
дий
36
Организовать
подготовку кадров
с назначением
стипендии
обучающимся за
счет средств
работодателей
Меморандумы
МОН,
акимы
областей,
городов
Алматы,
Астаны
II
квартал
2009-
2010
годов
За счет
средств
работо-
дателей
37
Привлекать
высококвалифици-
рованных
специалистов
предприятий к
педагогической
деятельности в
учебных заведениях
технического и
профессионального
образования
Меморандумы
МОН,
НЭП
"Союз
Атамекен"
(по
согласо-
ванию),
акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
II
квартал
2009-
2010
годов
За счет
средств
работо-
дателей
38
Создать Фонд
поддержки разви-
тия технического и
профессионального
образования
Меморандумы
МОН,
МЭМР,
НЭП
"Союз
Атамекен"
(по
согласо-
ванию)
IV
квартал
2009
года
За счет
средств
заинте-
ресован-
ных
органи-
заций
39
Провести оценку
сети учебных
заведений
технического и
профессионального
образования с
учетом спроса
рынка труда и
населения на
программы
обучения
Информация
в МОН
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
II
квартал
2009
года
Не
требуются
40
Оптимизировать
сеть учебных
заведений для
повышения
эффективности и
восприимчивости
к потребностям
местных рынков
труда путем
объединения
Информация
в МОН
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
II
квартал
2010
года
Не
требуются
41
Обеспечить
финансирование
технического и
профессионального
образования с
определением
нормативов
стоимости
затрат на одного
обучающегося и
результативности
работы учебного
заведения
Приказ МОН
МОН
IV
квартал
2010
года
Не
требуются
42
Разработка и
внедрение
информационной
системы для
мониторинга
движения
контингента
обучающихся и
достижения
результатов
Информация
в МОН
АИС,
акимы
областей,
городов
Алматы,
Астаны
IV
квартал
2009
года
Не
требуются
43
Разработать
и внести
предложения по
совершенствованию
системы оплаты
труда преподава-
телей технических
и специальных
дисциплин,
мастеров
производственного
обучения
Предложе-
ния в
МТСЗН
МОН,
МЭБП
IV
квартал
2008
года
Не
требуются
ВСЕГО:

2676,2
2009 ж.
- 1073,1
2010 ж.
- 1603,1
Жергі-
лікті
бюджет-
тер
29
Кіріктірілген
білім беру
бағдарламаларын
іске асыратын
жоғары техника-
лық мектептер
құру жөнінде
ұсыныстар енгізу
БҒМ-ге
ақпарат
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
2009 -
2010
жылдар
тоқсан
Талап
етіл-
мейді
3. Техникалық және кәсіптік білім беруді басқару мен
қаржыландыру жүйелерін жетілдіру
30
Республикалық
деңгейде адами
ресурстарды
дамыту және
әлеуметтік
серіктестік
жөніндегі жұмысты
үйлестіру саласында
техникалық және
кәсіптік білім
беруді дамыту
мен кадрлар
даярлау жөніндегі
ұлттық кеңес құру
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
Үкіметі-
нің
қаулысы
БҒМ,
Еңбек-
мині,
жұмыс
беруші-
лердің
республи-
калық
бірлес-
тіктері,
"Қазына"
АҚ (келі-
сім
бойынша),
"Самұрық"
АҚ (келі-
сім
бойынша)
2009
жылғы
ІІ
тоқсан
Талап
етіл-
мейді
31
Техникалық және
кәсіптік білім
беруді дамыту
мен кадрлар
даярлау жөнін-
дегі салалық
және өңірлік
кеңестер құру
Мүдделі
Мемор-
гандар-
дың
бұйрық-
тары,
әкім-
дер қау-
лылары
Облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның
әкімдері
жұмыс
беруші-
лердің
республи-
калық
бірлес-
тіктері,
мүдделі
мемлекет-
тік
органдар
2009
жылғы
ІІ
тоқсан
Талап
етіл-
мейді
32
Техникалық және
кәсіптік білім
беретін оқу
орындарында
қамқоршылық
кеңестерін құру
БҒМ-ге
ақпарат
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
2008
жылғы
IV
тоқсан
Талап
етіл-
мейді
33
Техникалық және
кәсіптік білім
беретін оқу
орындарының ИСО
9001-2000
менеджмент сапасы
жүйесінің
стандарттарымен
үйлестірілген
басқару стандарттарын
әзірлеу және
енгізу
БҒМ-ге
ақпарат
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
2009 -
2010
жылдар
тоқсан
Талап
етіл-
мейді
34
Халықаралық
практикаға
сәйкес техника-
лық және кәсіптік
білім беру бағдарламаларын әзірлеу және оларды аккредиттеу
стандарттарын
енгізу
БҒМ
бұйрығы
БҒМ
2009 -
2010
жылдар
тоқсан
2,2
2009 ж.
- 1,0
2010 ж.
- 1,2
Респуб-
ликалық
бюджет
35
Техникалық
және кәсіптік
білім беру
жүйесінің
менеджерлерін
даярлау мен
басшы қызмет-
керлерінің
біліктілігін
арттыруды,
соның ішінде
шетелдерде,
ұйымдастыру
БҒМ-ге
ақпарат
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
2009 -
2010
жылдар
I тоқсан
Халықаралық жобалардың және стипендиялардың шеңберінде
36
Жұмыс беруші-
лердің қаражаты
есебінен білім
алушыларға
стипендиялар
тағайындай
отырып, кадрлар
даярлауды
ұйымдастыру
Меморан-
думдар
БҒМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
2009 -
2010
жылдар
тоқсан
Жұмыс берушілер қаражаты есебінен
37
Техникалық және
кәсіптік білім
беретін оқу
орындарына
педагогтық
қызметке
кәсіпорындардың
біліктілігі
жоғары маманда-
рын тарту
Меморан-
думдар
БҒМ,
"Атаме-
кен"
Одағы"
ҰЭП
(келісім
бойынша),
облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның әкім-
дері
2009 -
2010
жылдар
тоқсан
Жұмыс берушілер қаражаты есебінен
38
Техникалық және
кәсіптік білім
беруді дамытуды
қолдау қорын
құру
Меморан-
думдар
БҒМ,
ЭМРМ,
"Атаме-
кен"
Одағы"
ҰЭП
(келісім
бойынша)
2009
жылғы IV
тоқсан
Мүдделі  ұйымдар
қаражаты есебінен
39
Еңбек нарығы
мен халықтың
оқыту бағдарла-
маларына сұранысын
ескере отырып,
техникалық және
кәсіптік білім
беретін оқу
орындары желісіне
бағалау жүргізу
БҒМ-ге
ақпарат
Облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның
әкімдері
2009
жылғы IІ
тоқсан
Талап
етілмей-
ді
40
Жергілікті
еңбек нарықта-
рының тиімділі-
гін және
қажеттіліктерге
ден қоюын
арттыру үшін
біріктіру жолымен оқу
орындары желісін қайта оңтайландыру
БҒМ-ге
ақпарат
Облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның
әкімдері
2010
жылғы ІІ
тоқсан
Талап
етілмей-
ді
41
Бір білім алушыға
жұмсалатын
шығындар құнының
нормативтерін
және оқу орны
жұмысының
нәтижелілігін
айқындай отырып,
техникалық және кәсіптік білім беруді қаржыландыруды
қамтамасыз ету
БҒМ
бұйрығы
БҒМ
2010
жылғы IV
тоқсан
Талап
етілмей-
ді
42
Білім алушылар
контигентінің
қозғалысы
мониторингі және нәтижелерге қол жеткізу үшін ақпараттық жүйені әзірлеу
және енгізу
БҒМ-ге
ақпарат
АБА,
облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
2009
жылғы IV
тоқсан
Талап
етілмей-
ді
43
Техникалық
және арнаулы
пәндер
оқытушыларына,
өндірістік
оқыту шеберле-
ріне еңбекақы
төлеу жүйесін
жетілдіру
жөнінде
ұсыныстар
әзірлеу және
енгізу
Еңбек-
миніне
ұсыныс-
тар
БҒМ,
ЭБЖМ
2008
жылғы IV
тоқсан
Талап
етілмей-
ді
БАРЛЫҒЫ:

55153,8
2008 г.
- 5598,8
2009 г.
- 19133,4
2010 г.
- 30421,6
37724,7
2008 г.
- 3287,6
2009 г.
- 12348,1
2010 г.
- 22089,0
17429,1
2008 г.
- 2311,2
2009 г.
- 6785,3
2010 г.
- 8332,6
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
Местный
бюджет
Примечания :
* объемы финансирования мероприятий будут уточняться при утверждении республиканского и местного бюджетов на соответствующий финансовый год
Расшифровка аббревиатуры:
МОН         - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МТСЗН       - Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
МЭБП        - Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
МЭМР        - Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
МИТ         - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МКИ         - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АИС         - Агентство Республики Казахстан по информатизации и
связи
АДСиЖКХ     - Агентство Республики Казахстан по делам строительства и
жилищно-коммунального хозяйства
НЭП "Союз   - Национальная экономическая палата "Союз Атамекен"
Атамекен"     Казахстана
АО "Самрук" - акционерное общество "Казахстанский холдинг по
управлению государственными активами "Самрук"
АО "Қазына" - акционерное общество "Фонд устойчивого развития
"Қазына"

55153,8
2008 ж.-
5598,8
2009 ж. - 19133,4
2010 ж.
- 30421,6
37724,7
2008 ж.
- 3287,6
2009 ж.
- 12348,1
2010 ж.
- 22089,0
17429,1
2008 ж.
- 2311,2
2009 ж.
- 6785,3
2010 ж.
- 8332,6
Респу-
блика-
лық
бюджет
Жергі-
лікті
бюджет
Ескертпелер:
* іс-шараларды қаржыландыру көлемі тиісті қаржы жылына арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді бекіту кезінде нақтыланады
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БҒМ       - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
министрлігі
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
ЭБЖМ      - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігі
ЭМРМ      - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі
ИСМ       - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда
министрлігі
МАМ       - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат
министрлігі
АБА       - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және
байланыс агенттігі
ҚІжТКША   - Қазақстан Республикасы Құрылыс істері және тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық агенттігі
"Атамекен" Одағы" ҰЭП - "Атамекен" Одағы" Қазақстан ұлттық экономикалық палатасы
"Самұрық" АҚ - "Самұрық" мемлекеттік активтерді басқару жөніндегі қазақстандық холдингі" акционерлік қоғамы
"Қазына" АҚ - "Қазына" орнықты даму қоры" акционерлік қоғамы