О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 октября 2008 года № 911
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) (Утратило силу - постановлением Правительства РК от 26.01.2009 N 45 (вводится в действие с 01.01.2009).
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года № 1223 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2008 год":
в приложении 1 к указанному постановлению:
в разделе V "Сальдо по операциям с финансовыми активами":
в функциональной группе 13 "Прочие":
в подфункции 09 "Прочие":
по администратору 220 "Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан":
цифры "2 095 000" заменить цифрами "4 095 000";
в программе 016 "Увеличение уставного капитала АО "Казахстанский холдинг по управлению государственными активами "Самрук":
цифры "2 095 000" заменить цифрами "4 095 000";
по администратору 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан":
цифры "7 672 436" заменить цифрами "1 000 000";
программу "057 Увеличение уставного капитала АО "Национальный научно-технологический холдинг "Самғау" 7 672 436" исключить;
дополнить программой "081 Формирование уставного капитала АО "Национальный научно-технологический холдинг "Парасат" 1 000 000";
после программы "011 "Увеличение уставного капитала АО "Республиканский центр космической связи и электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств" 2 099 562":
дополнить администратором бюджетных программ и бюджетной программой следующего содержания:
"603 "Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи" 4 672 436
014 "Формирование уставного капитала АО "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде" 4 672 436";
3) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года № 1224 "Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2008 год":
в пункте 1:
в подпункте 18):
цифры "259" исключить;
после цифр "262-2" дополнить цифрами ", 262-3";
в подпункте 29) после цифр "375" дополнить цифрами ", 375-1";
по Министерству образования и науки Республики Казахстан:
приложение 259 к указанному постановлению исключить;
дополнить приложением 262-3 согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
по Агентству Республики Казахстан по информатизации и связи:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 3 қазандағы N 911 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 26.01.2009 N 45 (01.01.2009 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен;
2) "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1223 қаулысында :
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
V "Қаржы активтерімен жасалатын операцияда бойынша сальдо" бөлімінде:
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
09 "Басқалар" ішкі функциясында:
220 "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі" әкімшісі бойынша:
"2 095 000" деген сандар "4 095 000" деген сандармен ауыстырылсын;
016 "Самрұқ" мемлекеттік активтерді басқару жөніндегі қазақстандық холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту" бағдарламасында:
"2 095 000" деген сандар "4 095 000" деген сандармен ауыстырылсын;
225 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" әкімшісі бойынша:
"7 672 436" деген сандар "1 000 000" деген сандармен ауыстырылсын;
"057 "Самғау" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту" 7 672 436" бағдарламасы алынып тасталсын;
"081 "Парасат" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын қалыптастыру" 1000 000" бағдарламасымен толықтырылсын;
"011 "Ғарыштық байланыс және радиоэлектрондық құралдардың электромагниттік үйлесімділігі республикалық орталығы" АҚ-ның капиталын ұлғайту" 2 099 562" бағдарламасынан кейін:
мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен және бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"603 "Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі" 4 672 436
014 "Зерде" ұлттық инфокоммуникация холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын қалыптастыру" 4 672 436";
3) "2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1224 қаулысында :
1-тармақта:
18) тармақшада:
"259" деген сандар алынып тасталсын;
"262-2" деген сандардан кейін ", 262-3" деген сандармен толықтырылсын;
29) тармақшада "375" деген сандардан кейін ", 375-1" деген сандармен толықтырылсын;
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі бойынша:
көрсетілген қаулыға 259-қосымша алынып тасталсын;
осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 262-3-қосымшамен толықтырылсын;
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі бойынша:

дополнить приложением 375-1 согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 26.01.2009 N 45 (вводится в действие с 01.01.2009).
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 октября 2008 года № 911
Приложение 262-3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года № 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
081 "Формирование уставного капитала
АО "Национальный научно-технологический холдинг "Парасат"
на 2008 год
1. Стоимость: 1000000 тысяч тенге (один миллиард тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; Указ Президента Республики Казахстан от 11 марта 1996 года № 2895 "О мерах по совершенствованию системы государственного управления наукой в Республике Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года № 310 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ Президента Республики Казахстан от 20 июня 2007 года № 348 "О Государственной программе развития науки Республики Казахстан на 2007-2012 годы"; Послание главы государства народу Казахстана "Новый Казахстан в новом мире" от 28 февраля 2007 года; Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2006 года № 1057 "О создании акционерного общества "Фонд науки"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года № 319 "Об утверждении Плана мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2007 года № 758 "Об утверждении Плана мероприятий на 2007-2009 годы (1 этап) по реализации Государственной программы развития науки Республики Казахстан на 2007-2012 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Создание условий для научно-технологического развития страны путем: содействия развитию научных исследовательских и опытно-конструкторских работ, обеспечивающих практическую реализацию результатов научных исследований в стране, в том числе путем финансирования проектов по научно-исследовательским и опытно-конструкторским работам.

осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес 375-1-қосымшамен толықтырылсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 26.01.2009 N 45 (01.01.2009 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 3 қазандағы
N 911 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
262-3-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Парасат" АҚ-ның жарғылық капиталын қалыптастыру"
деген 081 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1000000 мың теңге (бір миллиард теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: Қазақстан Республикасының 2001 жылдың 9 шілдедегі "Ғылым туралы" заң; Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 11 наурыздағы N 2895 "Қазақстан Республикасында ғылымды мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Жарлығы; Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 6 сәуірдегі N 310 "Қазақстанның 2030 жылға дейінгі Даму стратегиясын одан әрі іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Жарлығы; Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 маусымдағы N 348 "Қазақстан Республикасының ғылымын дамытудың 2007-2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Жарлығы; 2007 жылғы 28 ақпандағы Мемлекет Басшысының Қазақстан халқына "Жаңа әлемдегі жаңа Қазақстан" атты Жолдауы; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 7 қарашадағы N 1057 "Ғылым қоры" акционерлік қоғамын құру туралы" қаулысы; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 319 "Мемлекет басшысының 2005-2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" қаулысы; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 тамыздағы N 758 "Қазақстан Республикасының ғылымын дамытудың 2007-2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2007-2009 жылдарға арналған (I кезең) іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Еліміздің ғылыми-технологиялық дамуы үшін төмендегідей жолдармен жағдайлар жасау:
елімізде ғылыми зерттеулердің нәтижелерін іс жүзінде іске асыруды қамтамасыз ететін ғылыми-зерттеулер және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың дамуына көмек көрсету. Жеке және кәсіпкерлік секторлардың ғылым дамуына қатысуын ынталандыру, соның ішінде ғылыми-зерттеулерді және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарын бірлесіп қаржыландыру жолымен жағдайлар жасау.

5. Задачи бюджетной программы: осуществление комплекса мероприятий по финансированию проектов по научно-исследовательским и опытно-конструкторским работам, в том числе проведению отбора, анализа, экспертизы, мониторинга проектов и других мероприятий, направленных на содействие развитию научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
п/п
Код
прог-
раммы
Код под-
про-
граммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Сроки
реализа-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
081
Формирование
уставного
капитала АО
"Националь-
ный научно-
технологи-
чесий
холдинг
"Парасат"
Формирование устав-
ного капитала АО
"Национальный научно-
технологический
холдинг "Парасат" для
пополнения уставного
капитала дочерней
организации АО "Фонд
науки" в целях
содействия развитию
научно-исследователь-
ских и опытно-
конструкторских работ.
В
течение
года
Министерст-
во образо-
вания и
науки
Республики
Казахстан
АО "Нацио-
нальный
научно-
технологи-
ческий
холдинг
"Парасат"
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
пополнение уставного капитала АО "Фонд науки" через формирование уставного капитала АО "Национальный научно-технологический холдинг "Парасат".
Конечный результат:
- создание комплексной системы поддержки научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ; повышение капитализации рынка научно-технической продукции и услуг; опытное внедрение к 2012 году не менее 5 перспективных проектов по научно-исследовательским и опытно-конструкторским работам.
Качество:
- повышение эффективности деятельности компаний, вошедших в состав АО "Национальный научно-технологический холдинг "Парасат";
- обеспечение практической реализации результатов научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ в стране.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 октября 2008 года № 911
Приложение 375-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года № 1224
603 - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 "Формирование уставного капитала
АО "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде"
на 2008 год
1. Стоимость: 4 672 436 тысяч тенге (четыре миллиарда шестьсот семьдесят два миллиона четыреста тридцать шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2007 года № 1155-1 "Об утверждении Программы развития "электронного правительства" Республики Казахстан на 2008-2010 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2008 года № 668 "О создании акционерных обществ "Национальный информационный холдинг "Арна Медиа", "Национальный научно-технологический холдинг "Парасат", "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде".

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:
ғылыми-зерттеулер және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар бойынша жобаларды қаржыландыру жөніндегі іс-шараларды, соның ішінде ғылыми-зерттеулер және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды дамытуға жәрдемдесуге бағытталған жобаларды таңдау, талдау, сараптау, мониторингілеу және өзге де іс-шараларын жүзеге асыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
Р/
с
Бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші
бағдарла-
маның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асы-
ру
мер-
зі
мі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
081
"Парасат"
АҚ-ның
жарғылық
капиталын
қалыптас-
тыру
Ғылыми-зерттеулер
және тәжірибелік-
конструкторлық
жұмыстардың дамуына
көмек көрсету
мақсатында, соның
ішінде ғылыми-зерт-
теулер және
тәжірибелік-
конструкторлық
жұмыстар бойынша
жобаларды қаржылан-
дыру жолымен "Ғылым
қоры" АҚ еншілес
ұйымының жарғылық
капиталын толықтыру
үшін "Парасат"
Ұлттық ғылыми-техно-
логиялық холдингі"
АҚ жарғылық
капиталын
қалыптастыру
Жыл
бойы
Қазақстан
Республика-
сының Білім
және ғылым
министрлігі,
"Парасат"
Ұлттық ғылыми
технологиялық
холдингі" АҚ
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже:
"Парасат" Ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" АҚ жарғылық капиталын қалыптастыру арқылы "Ғылым қоры" АҚ жарғылық капиталын толықтыру.
Соңғы нәтиже:
ғылыми-зерттеулер және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды қолдайтын кешенді жүйелер құру; ғылыми-техникалық өнімдер және қызмет көрсету нарығын капиталдандыруды арттыру; 2012 жылға тәжірибелі ғылыми-зерттеулер және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар бойынша 5 перспективалық жобаны өндіру.
Сапасы:
- "Парасат" Ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" АҚ құрамына кірген компаниялардың қызметінің тиімділігін арттыру;
- елімізде ғылыми-зерттеулер және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижелерін іс жүзінде іске асыруды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 3 қазандағы
N 911 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
375-1 қосымша
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
014 "Зерде" ұлттық инфокоммуникация холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын қалыптастыру"
деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4 672 436 мың теңге (терт миллиард алты жүз жетпіс екі миллион төрт жүз отыз алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: Қазақстан Республикасының "электрондық үкімет" дамытудың 2008-2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 қарашадағы N 1155-1 қаулысы; "Арна Медиа" ұлттық ақпараттық холдингі, "Парасат" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі, "Зерде" ұлттық инфокоммуникация холдингі" акционерлік қоғамдарын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 3 шілдедегі N 668 қаулысы.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Создание условий для научно-технологического развития страны путем: формирования инфо-коммуникационной инфраструктуры национального масштаба в целях повышения конкурентоспособности страны и предоставления равного доступа всем гражданам независимо от социального статуса, возраста и расположения к информации, инфо-коммуникационным услугам.
5. Задачи бюджетной программы:
Создание инфо- и телекоммуникационной инфраструктуры, охватывающей все области Республики Казахстан, включая областные и районные центры, а также города областного подчинения.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Еліміздің ғылыми-технологиялық дамуы үшін төмендегідей жолдармен жағдайлар жасау: еліміздің бәсекеге қабілеттілігін арттыру мақсатында ұлттық масштабтың ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымын қалыптастыру және барлық азаматтарға, олардың әлеуметтік жағдайына, жасына және ақпаратқа бейімділігіне, ақпараттық-коммуникациялық-қызмет көрсетуіне қарамастан тең пайдалануына мүмкіндік беру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:
Қазақстан Республикасының барлық аймақтарын қамтитын, облыстық және аудандық орталықтарын есепке ала отырып, сондай-ақ облыс қарамағындағы қалаларда ақпараттық және телекоммуникациялық инфрақұрылымдар құру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
п/п
Код
прог-
раммы
Код под-
про-
граммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограмм)
Сроки
реализа-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Формирование
уставного
капитала АО
"Националь-
ный инфоком-
муникацион-
ный холдинг
"Зерде"
Формирование
уставного капитала
АО "Национальный
инфокоммуникационный
холдинг "Зерде" для
пополнения уставного
капитала дочерней
организации АО
"Национальная
компания "Каzsаtnet"
в целях формирования
инфо-коммуникационной
инфраструктуры нацио-
нального масштаба.
В
течение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по информа-
тизации и
связи
7 . Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: пополнение уставного капитала АО "Национальная компания "Каzsаtnet" через формирование уставного капитала АО "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде". Организация и введение в эксплуатацию спутниковой мультисервисной сети государственных органов на территории Республики Казахстан.
Конечный результат: Интеграция информационных систем центральных исполнительных органов с территориальными подразделениями. Взаимодействие межведомственного электронного документооборота между центральными исполнительными органами и их территориальными подразделениями.
Финансово-экономический результат:
Единый центр обработки данных даст эффект консолидации по оборудованию и персоналу, что в свою очередь даст экономию средств на сопровождении программно-аппаратных средств и закупу оборудования для государственных органов, а также исключит затраты государственных органов на создание своих собственных серверных помещений.
Своевременность: выполнение мероприятий в соответствии с производственным планом.
Качество: повышение эффективности деятельности компаний, вошедших в состав АО "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде"; обеспечение потребности в телекоммуникационных ресурсах, необходимых для функционирования информационных систем е-правительства.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарлама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзі-
мі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
014
"Зерде"
ұлттық
инфокомму-
никация
холдингі"
АҚ-ның
жарғылық
капиталын
қалыптастыру
Ұлттық масштабтың
ақпараттық-коммуникация-
лық инфрақұрылымын
қалыптастыру мақсатында
"Kazsatnet" ұлттық
компаниясы" АҚ еншілес
ұйымының жарғылық
капиталын толықтыру үшін
"Зерде" ұлттық
инфокоммуникация
холдингі" АҚ-ның
жарғылық капиталын
қалыптастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Ақпарат-
тандыру
және
байланыс
агенттігі
Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: "Зерде" ұлттық инфокоммуникация холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын толықтыру арқылы "Kazsatnet" ұлттық компаниясы" АҚ жарғылық капиталын толықтыру; Қазақстан Республикасы аумағының мемлекеттік органдарында спутниктік мультисервистік желіні пайдалануды ұйымдастыру және енгізу.
Соңғы нәтиже: Аумақтық бөлімшелерімен бірге орталық атқару органдардың ақпараттық жүйелердің біріктіруі. Орталық атқару органдардың және олардың аумақтық бөлімшелері арасында ведомствоаралық электрондық құжат айналымының іс-қимылы.
Қаржылық—экономикалық нәтиже:
Деректерді өңдеудің бірыңғай орталығы жабдық және персонал бойынша нығаюға тиімді болады. Мемлекеттік органдар үшін жабдықтарды сатып алу және аппараттық-бағдарламалық құралдарды сүйемелдеу қаражатты үнемдейді, сондай-ақ, мемлекеттік органдар өзінің жеке меншік серверлік үй-жайларын құруға шығынданбайды.
Уақыттылығы: өндірістік жоспарға сәйкес іс-шаралардың орындалуы.
Сапасы: "Зерде" ұлттық инфокоммуникация холдингі" АҚ құрамына кірген компаниялардың қызметінің тиімділігін арттыру; е-үкіметі ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуі үшін қажетті телекоммуникациялық ресурстарда мұқтаждықтарды қамтамасыз ету.