О подписании Дополнительного соглашения к Концессионному соглашению о строительстве и эксплуатации межрегиональной линии электропередачи "Северный Казахстан - Актюбинская область" от 28 декабря 2005 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2008 года № 989
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Одобрить прилагаемый проект Дополнительного соглашения к Концессионному соглашению о строительстве и эксплуатации межрегиональной линии электропередачи "Северный Казахстан - Актюбинская область" от 28 декабря 2005 года (далее - Дополнительное соглашение).
2. Уполномочить Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан Мынбаева Сауата Мухаметбаевича от имени Правительства Республики Казахстан заключить Дополнительное соглашение.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 октября 2008 года № 989
проект
Дополнительное соглашение к Концессионному соглашению о строительстве и эксплуатации межрегиональной линии электропередачи "Северный Казахстан - Актюбинская область" от 28 декабря 2005 года
г. Астана                                    "___" _______ 2008 года
Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, именуемое в дальнейшем "Компетентный орган", в лице Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан Мынбаева Сауата Мухаметбаевича, действующего от имени Правительства Республики Казахстан, с одной стороны, и акционерное общество "Батыс транзит", именуемое в дальнейшем "Концессионер", в лице председателя правления Искакова Аскара Кежековича, действующего на основании Устава, с другой стороны, совместно именуемые "Стороны", заключили настоящее Дополнительное соглашение к Концессионному соглашению о строительстве и эксплуатации межрегиональной линии электропередачи "Северный Казахстан - Актюбинская область" от 28 декабря 2005 года (далее - Дополнительное соглашение) о нижеследующем:
1. Внести в Концессионное соглашение о строительстве и эксплуатации межрегиональной линии электропередачи "Северный Казахстан - Актюбинская область" от 28 декабря 2005 года, одобренное постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2005 года № 1217 "О заключении Концессионного соглашения о строительстве и эксплуатации межрегиональной линии электропередачи "Северный Казахстан - Актюбинская область" (далее - Концессионное соглашение) следующие изменения и дополнение:
в разделе 2. "Предмет Соглашения":
в пункте 4:

2005 жылғы 28 желтоқсандағы "Солтүстік Қазақстан - Ақтөбе облысы" өңіраралық электр беру желісін салу және пайдалану туралы концессиялық келісімнің қосымша келісіміне қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 қазандағы N 989 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2005 жылғы 28 желтоқсандағы "Солтүстік Қазақстан - Ақтөбе облысы" өңіраралық электр беру желісін салу және пайдалану туралы концессиялық келісімге қосымша келісімнің жобасы (бұдан әрі - Қосымша келісім) мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрі Сауат Мұхаметбайұлы Мыңбаевқа Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан Қосымша келісім жасасуға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 24 қазандағы
N 989 қаулысымен
мақұлданған
жоба
2005 жылғы 28 желтоқсандағы "Солтүстік Қазақстан — Ақтөбе облысы" өңіраралық электр беру желісін салу және пайдалану туралы концессиялық келісімге қосымша келісім
Астана қ.                               2008 жылғы " "
Бұдан әрі "Құзыретті орган" деп аталатын Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінен Қазақстан Республикасы Үкіметінің атынан әрекет жасайтын Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрі Сауат Мұхаметбайұлы Мыңбаев бірінші тараптан, және бұдан әрі "Концессионер" деп аталатын Жарғы негізінде әрекет жасайтын "Батыс транзит" акционерлік қоғамы атынан басқарма төрағасы Асқар Кежекұлы Ысқақов екінші тараптан, бірлесіп "Тараптар" деп аталатындар 2005 жылғы 28 желтоқсандағы "Солтүстік Қазақстан - Ақтөбе облысы" өңіраралық электр беру желісін салу және пайдалану туралы концессиялық келісімге төмендегі қосымша келісімді (бұдан әрі — Қосымша келісім) жасасты:
1. "Солтүстік Қазақстан - Ақтөбе облысы" өңіраралық электр беру желісін салу және пайдалану туралы концессиялық келісім жасасу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 1217 қаулысымен мақұлданған 2005 жылғы 28 желтоқсандағы "Солтүстік Қазақстан - Ақтөбе облысы" өңіраралық электр беру желісін салу және пайдалану туралы концессиялық келісімге (бұдан әрі - Концессиялық келісім) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
"Келісімнің мәні" деген 2-бөлімде:
4-тармақта:

в абзаце втором слова "по 30 июня 2008 года" заменить словами "по 31 декабря 2008 года";
в абзаце третьем слова "с 1 июля 2008 года" заменить словами "с 1 января 2009 года";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Объект передается в республиканскую собственность со дня завершения строительства и находится во временном владении и пользовании Концессионера весь период эксплуатации. Права владения и пользования не могут быть истребованы у Концессионера кроме случаев, предусмотренных настоящим Соглашением";
в разделе 5. "Общие права и обязанности сторон":
в подпункте 4) пункта 2 слова "срока эксплуатации" заменить словом "строительства";
в подпункте 25) пункта 4 слова "срока эксплуатации" заменить словами "завершения строительства";
в разделе 8. "Период строительства":
в пункте 1 слова "из 2,5" заменить словами "из 3";
в разделе 9. "Период эксплуатации":
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Тариф либо инвестиционный тариф на услуги по передаче и распределению электрической энергии, с момента начала оказания услуг, утверждается государственным органом, осуществляющим контроль и регулирование деятельности в сферах естественных монополий, в соответствии с законодательством";
в приложении к Концессионному соглашению о строительстве и эксплуатации межрегиональной линии электропередачи "Северный Казахстан - Актюбинская область" в разделе "Финансово-экономическая модель":
подпункт 2) пункта 2 дополнить предложением следующего содержания:
"Расходы на строительство согласно утвержденной ПСД составляют 19 898 603 000 (девятнадцать миллиардов восемьсот девяносто восемь миллионов шестьсот три тысяча) тенге";
в подпункте 4) пункта 3 слова "Размер других займов и кредитов - 0 тенге" исключить;
в пункте 5:
в абзаце втором подпункта 6) слова "1,056 цент/кВт. ч (без НДС, по курсу 134,5/1 доллар США)" заменить словами "1,94 тенге/кВт. ч (без учета НДС)";
в подпункте 7) слова "в базовом сценарии финансово-экономической модели составляет 4 %" заменить словами "равен уровню инфляции за последний календарный год".
2. Дополнительное соглашение вступает в силу с момента его подписания Сторонами.
3. В части незатронутых условий Концессионное соглашение остается неизменным.
4. Дополнительное соглашение составлено в двух экземплярах на государственном и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру для каждой Стороны.
Юридические адреса и банковские реквизиты Сторон
Компетентный орган:                 Концессионер:
Министерство энергетики             Акционерное общество
и минеральных ресурсов              "Батыс транзит"
Республики Казахстан

екінші абзацтағы "2008 жылдың 30 маусым аралығы" деген сөздер "2008 жылдың 31 желтоқсан аралығы" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы "2008 жылдың 1 шілдесінен" деген сөздер "2008 жылдың 1 қаңтарынан" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Құрылыс аяқталған күннен бастап Объект мемлекеттік меншікке беріледі және бүкіл пайдалану кезеңінде Концессионердің уақытша иеленуінде және пайдалануында болады. Осы Келісімде көрсетілген жағдайлардан басқа, иелену және пайдалану құқықтары Концессионерден талап етілмейді";
"Тараптардың ортақ құқықтары мен міндеттері" деген 5-бөлімде:
2-тармақтың 4) тармақшасындағы "пайдалану мерзімі" деген сөздер "салу" деген сөзбен ауыстырылсын;
4-тармақтың 25) тармақшасындағы "пайдалану мерзімінен" деген сөздер "құрылыс аяқталған" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Құрылыс кезеңі" деген 8-бөлімде:
1-тармақтағы "2,5 дәйекті" деген сөздер "3 дәйекті" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Пайдалану кезеңі" деген 9-бөлімде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Электр энергиясын беру мен бөлу жөніндегі қызметтерге арналған тарифті немесе инвестициялық тарифті, қызмет көрсетуді бастаған сәттен бастап заңнамаға сәйкес табиғи монополия саласындағы қызметті бақылау мен реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган бекітеді";
"Солтүстік Қазақстан - Ақтөбе облысы" өңіраралық электр беру желісін салу және пайдалану туралы концессиялық келісімге қосымшада "Қаржы-экономикалық модель" деген бөлімде:
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Бекітілген ЖСҚ-ға сәйкес құрылысқа арналған шығыстар 19 898 603 000 (он тоғыз миллиард сегіз жүз тоқсан сегіз миллион алты жүз үш мың) теңгені құрайды";
3-тармақтың 4) тармақшасындағы "Басқа қарыздар мен кредиттердің мөлшері - 0 теңге" деген сөздер алып тасталсын;
5-тармақта:
6) тармақшаның екінші абзацындағы "1,056 цент/кВт.с (ҚҚС-сыз, 134,5/1 АҚШ доллары бағамы бойынша)" деген сөздер "1,94 теңге/кВт.с (ҚҚС-ын есепке алмағанда)" деген сөздермен ауыстырылсын;
7) тармақшадағы "Қаржы-экономикалық модельдің базалық сценарийінде инвестициялық тарифті индекстеу мөлшері 4 % құрайды" деген сөздер "инвестициялық тарифті индекстеу мөлшері соңғы күнтізбелік жылдағы инфляция деңгейіне тең келеді" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Қосымша келісім Тараптар қол қойған сәттен бастап күшіне енеді.
3. Қаралмаған шарттар бөлігінде Концессиялық келісім өзгеріссіз қалады.
4. Қосымша келісім бірдей заң күші бар мемлекеттік және орыс тілдерінде екі данада, әрбір Тарап үшін бір-бір данада жасалды.
Тараптардың заңды мекен-жайлары мен банктің деректемелері
Құзыретті орган:                              Концессионер:
Қазақстан Республикасының                    "Батыс транзит"
Энергетика және минералдық                 акционерлік қоғамы
ресурстар министрлігі

010000, г. Астана,                  050008, г. Алматы, Алмалинский
ул. Кабанбай батыра, 22             район, ул. Шевченко, 162-Ж
РНН 031400129613                    РНН 600400554861
БИК 195 301 070                     БИК 190501956
ИИК 000120200                       р/с 08546789
Департамент Казначейства            в филиале АО "АТФ Банк" г. Алматы
по г. Астане
Министр энергетики                  Председатель правления
и минеральных ресурсов              АО "Батыс транзит"
Республики Казахстан                Искаков А.К.
Мынбаев С.М.

010000, Астана қ., Қабанбай батыр   050008, Алматы қ., Алмалы ауданы,
көшесі, 22                          Шевченко көшесі, 162-Ж
СТН 031400129613                    СТН 600400554861
БСК 195 301 070                     БСК 190501956
ЖСК 000120200                       "АТФ Банк" АҚ-ның Алматы қ.
Астана қ. бойынша Қазынашылық       филиалындағы
департаменті                        е/ш 08546789
Қазақстан Республикасының        "Батыс транзит" АҚ
Энергетика және минералдық       басқарма төрағасы
ресурстар министрі               А.К.Ысқақов
С.М.Мыңбаев