Сирек және жерде сирек кездесетін металдар бойынша пайдалы қазбаларға өндіру салығының ставкаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1323 Қаулысы
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) 339-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған сирек және жерде сирек кездесетін металдар бойынша пайдалы қазбаларға өндіру салығының ставкалары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1323 қаулысымен
бекітілген
Сирек және жерде сирек кездесетін металдар бойынша
пайдалы қазбаларға өндіру салығының ставкалары
Р/с N
Пайдалы қазбалардың түрлері:
Салық ставкасы, %
1.
Сирек металдар
Литий, бериллий, тантал, стронций
7,7
2.
Жерде сирек кездесетін металдар
Празеодим, неодим, прометий, самарий, европий, гадолиний, тербий, диспрозий, гольмий, эрбий, тулий, иттербий, лютеций, иттрий
6,0

Об утверждении ставок налога на добычу полезных ископаемых по редким и редкоземельным металлам
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года № 1323
В соответствии со статьей 339 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые ставки налога на добычу полезных ископаемых по редким и редкоземельным металлам.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2009 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2008 года № 1323
Ставки налога на добычу полезных ископаемых
по редким и редкоземельным металлам
п/п
Виды полезных ископаемых
Ставка
налога,
%
1.
Редкие металлы
Литий, бериллий,
тантал, стронций
7,7
2.
Редкоземельные
металлы
Празеодим, неодим,
прометий, самарий,
европий, гадолиний,
тербий, диспрозий,
г ольмий, эрбий,
тулий, иттербий,
лютеций, иттрий
6,0