Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2009 года областным бюджетом Южно-Казахстанской области на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2009 года № 130
В соответствии с законами Республики Казахстан от 21 июля 2007 года " О развитии хлопковой отрасли" и от 4 декабря 2008 года " О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2009 года областным бюджетом Южно-Казахстанской области на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 февраля 2009 года № 130
Правила
использования целевых текущих трансфертов из республиканского
бюджета 2009 года областным бюджетом Южно-Казахстанской области
на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2009 года областным бюджетом Южно-Казахстанской области на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" и определяют порядок использования целевых текущих трансфертов областным бюджетом Южно-Казахстанской области, выделяемых за счет средств республиканского бюджета по республиканской бюджетной программе 089 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна".
2. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство), как администратор бюджетной программы, перечисляет целевые текущие трансферты Южно-Казахстанской области в соответствии с утвержденным в установленном порядке объемом субсидирования по Южно-Казахстанской области на основании индивидуального плана финансирования по платежам бюджетной программы 089 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна", а также в рамках подписанного Соглашения о результатах по целевым текущим трансфертам между акимом области и Министром сельского хозяйства Республики Казахстан.

Оңтүстік Қазақстан облысы облыстық бюджетінің 2009 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама жасауға пайдалану ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 10 ақпандағы N 130 Қаулысы
Қазақстан Республикасының " Мақта саласын дамыту туралы " 2007 жылғы 21 шілдедегі және " 2009 - 2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2008 жылғы 4 желтоқсандағы заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Оңтүстік Қазақстан облысы облыстық бюджетінің 2009 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама жасауға пайдалану ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 10 ақпандағы
N 130 қаулысымен
бекітілген
Оңтүстік Қазақстан облысы облыстық бюджетінің 2009 жылғы
республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді қазақстандық мақта талшығының сапасына
сараптама жасауға пайдалану ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Оңтүстік Қазақстан облысы облыстық бюджетінің 2009 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама жасауға пайдалану ережесі (бұдан әрі - Ереже) "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Заңына сәйкес әзірленді және 089 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама жасауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" республикалық бюджеттік бағдарламасы бойынша республикалық бюджет қаражатының есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді Оңтүстік Қазақстан облысы облыстық бюджетінің пайдалану тәртібін айқындайды.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі ретінде 089 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама жасауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасының төлемдері бойынша жеке қаржыландыру жоспары негізінде, сондай-ақ облыс әкімі мен Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі арасындағы Ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы қол қойылған келісімнің шеңберінде Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша белгіленген тәртіппен бекітілген субсидиялау көлеміне сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының ағымдағы нысаналы трансферттерін аударады.

3. Средства на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна (далее - бюджетные субсидии) предназначаются для полного возмещения владельцам хлопка стоимости затрат на экспертизу качества хлопка-волокна в объеме, определенном приложением 3 Стратегического плана Министерства, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1215.
4. При необходимости повторная экспертиза кипы хлопка-волокна осуществляется за счет средств владельца хлопка-волокна.
2. Порядок использования бюджетных субсидий
на полное возмещение затрат на экспертизу качества
казахстанского хлопка-волокна
5. Поставщиком услуг по экспертизе качества хлопка-волокна является экспертная организация, определяемая Правительством Республики Казахстан (далее - поставщик услуг).
6. Покупателями услуг по экспертизе качества хлопка-волокна являются владельцы хлопка (далее - покупатель услуг).
7. Экспертиза качества хлопка-волокна осуществляется поставщиком услуг в соответствии с Правилами проведения экспертизы качества хлопка-волокна и выдачи паспорта качества хлопка-волокна, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2007 года № 1173.
8. Хлопкоперерабатывающие организации представляют поставщику услуг реестр покупателей услуг по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
9. По факту оказания услуг по экспертизе качества хлопка-волокна поставщиком услуг на основании представленных хлопкоперерабатывающими организациями реестров покупателей услуг составляется сводный акт оказанных услуг по экспертизе качества хлопка-волокна по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
10. Для получения бюджетных субсидий поставщик услуг ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным, представляет в Управление сельского хозяйства следующие документы:
сводный акт оказанных услуг по экспертизе качества хлопка-волокна;
копии паспортов качества хлопка-волокна.
11. Управление сельского хозяйства в течение десяти рабочих дней проверяет документы, представленные поставщиком услуг для получения бюджетных субсидий. Управление сельского хозяйства на основании подтверждающих документов, представленных поставщиком услуг, формирует ведомость на выплату бюджетных субсидий по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
12. Управление сельского хозяйства в течение трех рабочих дней представляет в территориальное подразделение казначейства Министерства финансов Республики Казахстан реестр счетов к оплате и счета к оплате в двух экземплярах.

3. Қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама жасауға арналған қаражат (бұдан әрі - бюджеттік субсидиялар) мақта иелеріне Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1215 қаулысымен бекітілген Министрліктің стратегиялық жоспарының 3-қосымшасында айқындалған көлемде мақта талшығының сапасына сараптама жасауға арналған шығындардың құнын толық өтеуге арналады.
4. Қажет болған жағдайда мақта талшығының бумасына қайта сараптама жасау мақта талшығы иесінің қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
2. Қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама
жасауға арналған шығындарды толық өтеуге арналған
бюджеттік субсидияларды пайдалану тәртібі
5. Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтайтын сарапшы ұйым мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөніндегі қызметтерді көрсетуші (бұдан әрі - қызметтер көрсетуші) болып табылады.
6. Мақта иелері мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөніндегі қызметтерді сатып алушылар (бұдан әрі - қызметтерді сатып алушы) болып табылады.
7. Мақта талшығының сапасына сараптама жасауды Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 4 желтоқсандағы N 1173 қаулысымен бекітілген Мақта талшығының сапасына сараптама жүргізу және мақта талшығы сапасының паспортын беру ережесіне сәйкес қызметтер көрсетуші жүзеге асырады.
8. Мақта өңдеу ұйымдары қызметтер көрсетушіге осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметтерді сатып алушылардың тізілімін ұсынады.
9. Мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнінде қызметтер көрсету фактісі бойынша қызметтер көрсетуші мақта өңдеу ұйымдары ұсынған қызметтерді сатып алушылар тізілімдерінің негізінде осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнінде көрсетілген қызметтердің жиынтық актісін жасайды.
10. Қызметтер көрсетуші бюджеттік субсидиялар алу үшін ай сайын, есептіден кейінгі айдың 10-күніне Ауыл шаруашылығы басқармасына мынадай құжаттарды ұсынады:
мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнінде көрсетілген қызметтердің жиынтық актісі;
мақта талшығының сапасы паспорттарының көшірмелері.
11. Ауыл шаруашылығы басқармасы он жұмыс күні ішінде бюджеттік субсидиялар алу үшін қызметтер көрсетуші ұсынған құжаттарды тексереді. Ауыл шаруашылығы басқармасы қызметтер көрсетуші ұсынған растаушы құжаттардың негізінде осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомосты қалыптастырады.
12. Ауыл шаруашылығы басқармасы үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық бөлімшесіне екі данада ақы төлеу шоттарының тізілімін және ақы төлеу шотын ұсынады.

13. Управление сельского хозяйства несет ответственность за достоверность документов, представляемых для выплаты бюджетных субсидий.
14. Управление сельского хозяйства ежемесячно, не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным, и не позднее 25 декабря соответствующего финансового года представляет в Министерство отчет об объемах выплаченных субсидий и количестве проб хлопка-волокна, по которым осуществлена экспертиза.
15. Акимы областей представляют в Министерство промежуточный отчет о фактическом достижении прямых и конечных результатов по итогам полугодия не позднее 30 июля, а итоговый отчет не позднее 1 февраля следующего финансового года.
16. Министерство несет ответственность за неперечисление целевых текущих трансфертов нижестоящим бюджетам в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам на основании заключенных соглашений о результатах и за недостижение показателей результатов при использовании целевых текущих трансфертов.
17. Акимы областей несут ответственность за использование целевых трансфертов не в соответствии с заключенным Соглашением о результатах по целевым трансфертам, за недостижение прямых и конечных результатов, за непредставление отчета о прямых и конечных результатах, достигнутых за счет использования полученных целевых трансфертов.
Приложение 1
к Правилам использования
целевых текущих трансфертов
из республиканского бюджета
2009 года областным бюджетом
Южно-Казахстанской области на
экспертизу качества
казахстанского хлопка-волокна
____________________________________________________
(наименование хлопкоперерабатывающей организации)
Реестр покупателей услуг
по экспертизе качества хлопка-волокна
за период
п/п
Наименование
покупателя услуг
Количество кип
(проб), шт.
Номера кип
(проб)
Итого:
Руководитель            _________________
(Ф.И.О. подпись)
Главный бухгалтер       _________________
(Ф.И.О. подпись)
М.П.
Дата ______________
Приложение 2
к Правилам использования
целевых текущих трансфертов
из республиканского бюджета
2009 года областным бюджетом
Южно-Казахстанской области на
экспертизу качества
казахстанского хлопка-волокна
Сводный акт
оказанных услуг по экспертизе качества хлопка-волокна
п/п
Наименование,
юридический
адрес
хлопкопере-
рабатывающей
организации
Наименование
покупателя
услуг
Количество
кип
(проб),
шт.
Номера
кип
(проб)
Цена за
единицу
услуги,
тенге
Сумма,
тенге
Итого:
Поставщик услуг
___________________________
(Ф.И.О. подпись)
Дата ___________________
Приложение 3
к Правилам использования
целевых текущих трансфертов
из республиканского бюджета
2009 года областным бюджетом
Южно-Казахстанской области на
экспертизу качества
казахстанского хлопка-волокна
"Утверждаю"
Руководитель
управления сельского хозяйства
_____________________________
(Ф.И.О. подпись, печать)
"___" ___________ 200___г.
Ведомость № ____
на выплату субсидий поставщику услуг по
экспертизе качества хлопка-волокна
за период ______ 200___ г.
п/п
Наимено-
вание
поставщика
услуг
Фактически
оказано
услуг,
шт.
Причитаю-
щаяся
сумма
субсидий
с начала
года,
тенге
Оплачено
с начала
года,
тенге
Остаток
причитаю-
щейся
суммы
субсидий,
тенге
Подлежит
к
оплате,
тенге
с
начала
года,
шт.
за
период
___,
шт.
Итого:
Сумма к оплате __________________________________________
(прописью)
Руководитель структурного подразделения
Управления сельского хозяйства __________________________
(Ф.И.О. подпись)

13. Ауыл шаруашылығы басқармасы бюджеттік субсидиялар төлеу үшін берілетін құжаттардың дұрыстығы үшін жауапты болады.
14. Ауыл шаруашылығы басқармасы ай сайын, есептіден кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей және тиісті қаржы жылының 25 желтоқсанынан кешіктірмей сараптаманың жүзеге асырылуы жөнінде Министрлікке төленген субсидиялардың көлемі мен мақта талшығы сынамасының саны туралы есеп береді.
15. Облыс әкімдері Министрлікке тікелей және түпкілікті нәтижелердің нақты жетістіктері туралы аралық есепті жарты жылдық қорытындылары бойынша 30 шілдеден кешіктірмей, ал қорытынды есепті келесі қаржы жылының 1 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
16. Министрлік нәтижелер туралы жасалған келісімдер негізінде төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес ағымдағы нысаналы трансферттерді төмен тұрған бюджеттерге аудармағаны үшін және ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану кезінде нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізбегені үшін жауапты болады.
17. Облыс әкімдері нысаналы трансферттердің Нысаналы трансферттер бойынша нәтижелері туралы жасалған келісімге сәйкес пайдаланылмағаны, тікелей және түпкілікті нәтижелерге қол жеткізілмегені, алынған нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есепті ұсынбағаны үшін жауапты болады.
Оңтүстік Қазақстан облысы облыстық
бюджетінің 2009 жылғы республикалық
бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы                                    трансферттерді қазақстандық мақта
талшығының сапасына сараптама
жасауға пайдалану ережесіне
1-қосымша
__________________________________________________
(мақта өңдеу ұйымының атауы)
________________________ кезеңдегі
мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөніндегі қызметтерді
сатып алушылардың тізілімі
Р/с N
Қызметтерді сатып алушының атауы
Бумалар (сынамалар) саны, дана
Бумалар (сынамалар) нөмірлері
1
2
3
4
Жиыны:
Басшы               _______________
(Т.А.Ә., қолы)
Бас бухгалтер       _______________
(Т.А.Ә., қолы)
М.О.
Күні _________
Оңтүстік Қазақстан облысы облыстық
бюджетінің 2009 жылғы республикалық
бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді қазақстандық мақта
талшығының сапасына сараптама
жасауға пайдалану ережесіне
2-қосымша
Мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнінде
көрсетілген қызметтердің жиынтық актісі
Р/с
N
Мақта өңдеу ұйымының атауы, заңды мекен-жайы
Қызметтерді сатып алушының атауы
Бумалар (сынамалар) саны, дана
Бумалар (сынамалар) нөмірлері
Қызметтердің бір бірлігінің бағасы, теңге
Сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны:
Қызметтер көрсетуші
_________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Күні ___________
Оңтүстік Қазақстан облысы облыстық
бюджетінің 2009 жылғы республикалық
бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді қазақстандық мақта
талшығының сапасына сараптама
жасауға пайдалану ережесіне
3-қосымша
"Бекітемін"
Ауыл шаруашылығы басқармасының басшысы
_________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
200_ ж."__" _____________
200__ ж. _______________ кезеңдегі
мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнінде қызметтер
көрсетушіге субсидиялар төлеуге арналған
N _______________ ведомость
Р/с N
Қызметтер көрсетушінің атауы
Нақты көрсетілген қызметтер, дана
Жыл басынан бастап тиесілі субсидиялар сомасы, теңге
Жыл басынан бастап төленгені, теңге
Тиесілі субсидиялар сомасының қалдығы, теңге
Төлеуге жатады, теңге
жыл басынан бастап, дана
________
кезеңде, дана
Жиыны:
Төленетін сома ______________________________________
(жазумен)
Ауыл шаруашылығы басқармасы
құрылымдық бөлімшесінің басшысы ____________________________
(Т.А.Ә., қолы)