О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 ноября 2005 года № 1151
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 марта 2009 года № 334
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 ноября 2005 года № 1151 "Об утверждении номенклатуры товаров, необходимых для достижения цели создания специальной экономической зоны "Оңтүстік" (САПП Республики Казахстан 2005 г., № 43, ст. 576) следующее изменение:
Номенклатуру товаров, необходимых для достижения цели создания специальной экономической зоны "Оңтүстік", утвержденную указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 марта 2009 года № 334
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 ноября 2005 года № 1151
Номенклатура товаров, необходимых для достижения
целей создания специальной экономической зоны "Оңтүстік"
Код ТН ВЭД
Наименование товара

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 қарашадағы N 1151 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 16 наурыздағы N 334 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі Қ АУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына қол жеткізу үшін қажетті тауарлардың номенклатурасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 қарашадағы N 1151 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 43, 576-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына қол жеткізу үшін қажетті тауарлардың номенклатурасы осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 16 наурыздағы
N 334 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 22 қарашадағы
N 1151 қаулысымен
бекітілген
"Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына қол жеткізу үшін қажетті тауарлардың номенклатурасы
СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы

1108
Крахмал, инулин
1401
Материалы растительного происхождения, используемые
главным образом для плетения (например, бамбук, ротанг,
тростник, ситник, ива, рафия, очищенная, отбеленная или
окрашенная солома зерновых и липовая кора)
1404
Материалы растительного происхождения, в другом месте не
поименованные или не включенные
2501 00
Соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид
натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде,
или содержащие или не содержащие добавки агентов,
препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть;
вода морская

1108
Крахмал, инулин
1401
Негізінен өрме үшін пайдаланылатын өсімдіктен алынатын материалдар (мысалы, бамбук, ротанг, қамыс, елекшөп, тал, рафия, тазартылған, ағартылған немесе боялған дәнді қамыс және жөкенің қабығы)
1404
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген өсімдіктен алынатын материалдар
2501 00
Суда ерітілген немесе ерітілмеген немесе құрамында жабысуына кедергі жасайтын немесе сусымалылығын қамтамасыз ететін агенттің қоспалары болатын немесе болмайтын тұз (асханалық және денатураландырылған тұзды қоса алғанда) бен таза натрий хлориді; теңіз суы

2505
Пески природные всех видов, окрашенные или неокрашенные,
кроме металлоносных песков группы 26:
2507 00
Каолин и глины каолиновые прочие, кальцинированные или
некальцинированные
2508 10 000 0
Бентонит
2508 30 000 0
Глина огнеупорная
2508 40 000 0
Глины прочие
2508 70 000 0
Земли шамотные или динасовые
2509 00 000 0
Мел
2515
Мрамор, травертин, или известковый туф, экаусин и другие
известняки для памятников или строительства с удельным
весом 2,5 или более, и алебастр, грубо раздробленные или
нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо
разделенные другим способом на блоки или плиты
прямоугольной (включая квадратную) формы

2505
Боялған немесе боялмаған, 26-топтағы металды құмдардан басқа, барлық түрдегі табиғи құмдар
2507 00
Кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген каолин және өзге де каолинді балшық
2508 10 000 0
Бентонит
2508 30 000 0
Отқа төзімді балшық
2508 40 000 0
Өзге де балшық
2508 70 000 0
Шамот немесе динас топырағы
2509 00 000 0
Бор
2515
Ескерткіштер немесе құрылыс үшін үлес салмағы 2,5 немесе одан да көп мәрмәр, жарлауық, немесе әк таутезегі, экаусин және басқа да әктер, және блоктарға немесе тік бұрышты нысандағы тақталарға (төрт бұрыштыны қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген алебастр

2516
Гранит, порфир, базальт, песчаник и камень для
памятников или строительства прочий, грубо раздробленные
или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо
разделенные другим способом на блоки или плиты
прямоугольной (включая квадратную) формы
2517
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно
используемые в качестве наполнителей бетона, балласта
для шоссейных дорог или железнодорожных путей или
другого балласта, галька, а также валуны и кремневый
гравий, термически обработанные или необработанные;
макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных
отходов, включающий или не включающий материалы,
указанные в первой части товарной позиции;
гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из
камня товарной позиции 2515 или 2516, термически
обработанные или необработанные

2516
Өзгедей ірі ұсақталған немесе ұсақталмаған, араланған немесе араланбаған, немесе блоктарға немесе тік бұрышты нысандағы тақталарға (терт бұрыштыны қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген ескерткіштер немесе құрылыс үшін арналған гранит, порфир, базальт, құмтас және тас
2517
Малтатас, гравий, қиыршықтас немесе әдетте бетон толтырғыш ретінде пайдаланылатын ұсақталған тас, шоссе жолдары немесе теміржол жолдары үшін арналған қабат немесе басқа да қабат, малтатас, сондай-ақ жылумен өңделген немесе өңделмеген қойтастар және кремень гравийі; тауар позициясының бірінші бөлімінде көрсетілген енгізілген немесе енгізілмеген материалдар қождан, дросстан немесе ұқсас өнеркәсіп қалдықтарынан алынған макадам; гудрондалған макадам; жылудан өңделген немесе өңделмеген 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастан алынған түйіршіктер, үгінді және ұнтақ

2518
Доломит кальцинированный или некальцинированный,
спекшийся или неспекшийся, включая доломит грубо
раздробленный или распиленный, либо разделенный другим
способом на блоки или плиты прямоугольной (включая
квадратную) формы; доломитовая набивочная смесь
2520
Гипс; ангидрит; гипсовые вяжущие (представляющие собой
кальцинированный гипс или сульфат кальция), неокрашенные
или окрашенные, содержащие или не содержащие небольшие
количества ускорителей или замедлителей

2518
Кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген, күйежектелген немесе күйежектелмеген, ірі ұсақталған немесе араланған доломитті қоса алғанда, немесе басқа да тәсілмен тік бұрышты (төрт бұрыштыны қоса алғанда) нысандағы блоктарға немесе тақталарға бөлінген доломит; доломитті нығыздаушы қоспа
2520
Гипс; ангидрит; боялмаған немесе боялған, құрамында шағын мөлшерде жеделдеткіштерді немесе алмастырғыштарды құрайтын немесе құрамайтын сылақ (күйдірілген гипсті немесе кальций сульфатын білдіретін)

2521 00 000 0
Флюс известняковый; известняк и прочий известняковый
камень, используемый для изготовления извести или
цемента
2522
Известь негашеная, гашеная и гидравлическая, кроме
оксида и гидроксида кальция, указанных в товарной
позиции 2825
2523
Портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый,
цемент суперсульфатный и аналогичные гидравлические
цементы, неокрашенные или окрашенные, готовые или в
форме клинкеров

2521 00 000 0
Әктасты жеңіл балқитын зат; әкті немесе цементті дайындау үшін пайдаланылатын әктас және өзге де әктасты тас
2522
2825 тауар позициясында көрсетілген оксид және кальций гидроксидтен басқа, сөндірілмеген, сөндірілген және ылғалда қатаятын әк
2523
Боялмаған немесе боялған, дайын немесе күйдірілген цемент тасы нысанында портландцемент, глиноземдік цемент, қож цемент, суперсульфатты цемент және ұқсас гидравликалық цементтер

2524
Асбест
2710 19 810 0
2710 19 830 0
2710 19 870 0
2710 19 910 0
2710 19 930 0
2710 19 990 0
Масла смазочные, масла прочие*
2714
Битум и асфальт, природные; сланцы битуминозные или
нефтеносные и песчаники битуминозные; асфальтиты и
асфальтовые породы
2715 00 000 0
Смеси битумные, на основе природного асфальта,
природного битума, нефтяного битума, минеральных смол
или пека минеральных смол (например, битумные мастики,
асфальтовые смеси для дорожных покрытий)
2804 21 000 0
2804 29
Газы инертные: аргон, газы прочие
2806 10 000 0
Хлорид водорода (кислота соляная)
2807 00 100 0
Серная кислота
2809
Пентаоксид дифосфора; фосфорная кислота; полифосфорные
кислоты определенного или неопределенного химического
состава
2811
Кислоты неорганические прочие и соединения неметаллов с
кислородом неорганические прочие
2814
Аммиак, безводный или в водном растворе
2815
Гидроксид натрия (сода каустическая); гидроксид калия
(едкое кали); пероксиды натрия или калия
2824
Оксиды свинца; сурик свинцовый (красный и оранжевый)
2827
Хлориды, хлорид оксиды и хлорид гидроксиды; бромиды и
бромид оксиды; йодиды и йодид оксиды
2828
Гипохлориты; гипохлорит кальция технический; хлориты;
гипобромиты
2829
Хлораты и перхлораты; броматы и перброматы; йодаты и
периодаты:
2830
Сульфиды; полисульфиды определенного или неопределенного
химического состава:
2833
Сульфаты; квасцы; пероксосульфаты (персульфаты)
2842 90 800 0
Соли неорганических кислот или пероксокислот, прочие,
кроме азидов
2847 00 000 0
Пероксид водорода, отвержденный или не отвержденный
мочевиной
2853 00 100 0
Дистиллированная или кондуктометрическая вода и вода
аналогичной чистоты
2914 11 000 0

2524
Асбест
2710 19 810 0
2710 19 830 0
2710 19 870 0
2710 19 910 0
2710 19 930 0
2710 19 990 0
Майлау майлары, басқа майлар*
2714
Табиғи битум және асфальт; битуминозды тақтатастар немесе мұнайлы май және битуминозды құмтастар; асфальтиттер және асфальтты жыныстар
2715 00 000 0
Табиғи асфальттың, табиғи битумның, мұнай битумының, минералды шайырлардың немесе минералды шайырлар күлінің негізінде жасалған битуминозды қоспалар (мысалы, битумды мастиктар, жолды төсеуге арналған асфальт қоспалары)
2804 21 000 0
2804 29
Инертті газдар: аргон, өзге газдар
2806 10 000 0
Сутек хлориді (тұз қышқылы)
2807 00 100 0
Күкірт қышқылы
2809
Дифосфор пентаоксиді; фосфор қышқылы; белгіленген немесе белгіленбеген химиялық құрамның полифосфорлық қышқылдары
2811
Басқа органикалық емес қышқылдар және металл еместердің басқа органикалық емес оттегімен қосылыстары
2814
Сусыз немесе су ерітіндісіндегі аммиак
2815
Натрий гидроксиді (каустикалық сода); калий гидроксиді (күйдіргіш калий); натрий немесе калий пероксиді
2824
Қорғасынның оксидтері; қорғасын жосасы (қызыл және қызғылт сары)
2827
Хлоридтер, хлорид оксидтері және хлорид гидроксидтері; бромидтер және бромид оксидтері; йодидтер және йодид оксидтері
2828
Гипохлориттер; техникалық кальцийдің гипохлориті; хлориттер; гипобромиттер
2829
Хлораттар мен перхлораттар; броматтар мен пербраматтар, йодаттар мен перйодаттар;
2830
Сульфидтер; химиялық құрамы анықталған немесе анықталмаған полисульфидтер;
2833
Сульфаттар; ашудастар; пероксосульфаттар (персульфаттар);
2842 90 800 0
Органикалық емес қышқылдардың немесе пероксоқышқылдардың тұздары, азидтардан басқа, өзгелері
2847 00 000 0
Несепнәрмен қатайтылған немесе қатайтылмаған сутек пероксиді
2853 00 100 0
Дистиллизацияланған немесе кондуктометрикалық су және осыған ұқсас таза су
2914 11 000 0

2914 19 900 0
Кетоны и хиноны, содержащие или не содержащие другую
кислородсодержащую функциональную группу, и их
галогенированные, сульфированные, нитрованные или
нитрозированные производные
2915 21 000 0
2915 24 000 0
2915 29 000 0
Кислоты ациклические монокарбоновые насыщенные и их
ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты;
их галогенированные, сульфированные, нитрованные или
нитрозированные производные

2914 19 900 0
Басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын немесе тұрмайтын кетондар мен хинондар және олардың галогенденген, сульфирленген, нитроленген немесе нитрозирленген туындылары
2915 21 000 0
2915 24 000 0
2915 29 000 0
Ациклдық монокарбондық орландырылған қышқылдар және олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдар; олардың галогенденген, сульфирленген, нитроленген немесе нитрозирленген туындылары

2916 11 000 0
2916 12 900 0
Кислоты ациклические монокарбоновые ненасыщенные,
кислоты циклические монокарбоновые, их ангидриды,
галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их
галогенированные, сульфированные, нитрованные или
нитрозированные производные
3204
Органические красящие вещества синтетические,
определенного или неопределенного химического состава;
препараты, изготовленные на основе синтетических
органических красящих веществ, указанные в примечании 3
к данной группе; синтетические органические продукты,
используемые в качестве оптических отбеливателей или
люминофоров, определенного или неопределенного
химического состава
3205 00 000 0
Цветные лаки; препараты на основе цветных лаков,
указанные в примечании 3 к данной группе
3206
Красящие вещества прочие; препараты, указанные в
примечании 3 к данной группе, отличные от препаратов
товарной позиции 3203, 3204 или 3205; неорганические
продукты, используемые в качестве люминофоров,
определенного или неопределенного химического состава
3207
Готовые пигменты, готовые глушители стекла и готовые
краски, эмали и глазури стекловидные, ангобы (шликеры),
глянцы жидкие и аналогичные препараты, используемые при
производстве керамики, эмали или стекла; фритта
стекловидная и стекло прочее в порошке, гранулах или
хлопьях
3208
Краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе
синтетических полимеров или химически модифицированных
природных полимеров, диспергированные или растворенные в
неводной среде; растворы, указанные в примечании 4 к
данной группе
3209
Краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе
синтетических полимеров или химически модифицированных
природных полимеров, диспергированные или растворенные в
водной среде
3210 00
Краски и лаки прочие (включая эмали, политуры и клеевые
краски); готовые водные пигменты, используемые для
отделки кож
3212 10 900 0
3212 90
Пигменты (включая металлические порошки и хлопья),
диспергированные в неводных средах, жидкие или
пастообразные, используемые при производстве красок
(включая эмали); фольга для тиснения; красители и прочие
красящие вещества, расфасованные в формы или упаковки
для розничной продажи
3214
Замазки стекольная и садовая, цементы смоляные, составы
для уплотнения и прочие мастики; шпатлевки для малярных
работ; неогнеупорные составы для подготовки поверхностей
фасадов, внутренних стен зданий, полов, потолков или
аналогичные
3215
Краска полиграфическая, чернила или тушь для письма или
рисования и прочие чернила, концентрированные или
неконцентрированные, твердые или нетвердые

2916 11 000 0
2916 12 900 0
Ациклдік монокарбондық қанықпаған қышқылдар, циклдік монокарбондық қышқылдар, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдар; олардың галогенденген, сульфирленген, нитроленген немесе нитрозирленген туындылары
3204
Айқындалған немесе айқындалмаған химиялық құрамның синтетикалық органикалық бояу заттары; айқындалған немесе айқындалмаған химиялық құрамның оптикалық ағартқыштар немесе люминофорлар ретінде пайдаланылатын осы топқа 3-ескертуде көрсетілген синтетикалық органикалық бояу заттары негізінде дайындалған препараттар
3205 00 000 0
Түрлі-түсті лактар; осы топқа 3-ескертуде көрсетілген түрлі-түсті лактардың негізінде жасалған препараттар
3206
Өзге бояғыш заттар; 3203, 3204 немесе 3205 тауар позициясындағы препараттардан өзгеше, осы топқа 3-ескертуде көрсетілген препараттар; айқындалған немесе айқындалмаған химиялық құрамының люминофорлары ретінде қолданылатын органикалық емес өнімдер
3207
Қыш, эмаль немесе шыны өндіруде қолданылатын дайын пигменттер, дайын шыны күңгірттері, дайын бояулар, эмальдар және шыны тәрізді жылтыратпалар, ангобтар (шликерлер), сұйық глянцтар мен ұқсас препараттар; шыны тәрізді фритта және ұнтақтағы, түйіршіктердегі және үлектердегі шынылар
3208
Синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрлендірілген табиғи полимерлер негізіндегі, майдаланған немесе сулы емес ортада ерітілген бояулар мен лактар (эмальдар мен политурларды қоса алғанда); осы топқа 4-ескертуде көрсетілген ерітінділер
3209
Синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрде өзгертілген табиғи полимерлер негізіндегі, майдаланған немесе сулы емес ортада ерітілген бояулар мен лактар (эмальдар мен политураларды қоса алғанда)
3210 00
Басқа бояулар мен лактар (эмальдарды, политураларды және желімдік бояуларды қоса алғанда); теріні өңдеу үшін қолданылатын дайын су пигменттері
3212 10 900 0
3212 90
Бояуларды өндіруде қолданылатын (эмальдарды қоса алғанда) сулы емес ортада майдаланған, сұйық немесе паста тәрізді пигменттер (металдық ұнтақтар мен үлпектерді қоса алғанда); баспа-таңбалау фольгасы; бөлшек сауда үшін нысандарға немесе орамдарға өлшеніп салынған бояулар және өзге бояу заттары
3214
Шыны және бақша жақпасы, шайырлы цементтер, тығыздауға арналған құрамдар және басқа да мастикалар; сырлау жұмыстарына арналған тығыздағыштар; фасадтардың үстін, ғимараттардың ішкі қабырғасын, едендерді, төбелерді дайындауға арналған отқа төзімді емес құрамдар немесе осыған ұқсастар
3215
Баспаханалық бояу, жазу немесе сурет салуға арналған тушь немесе сия және басқа да концентратты немесе концентратты емес, қатты немесе қатты емес сиялар

3401
Мыло; поверхностно-активные органические вещества и
средства, применяемые в качестве мыла, в форме брусков,
кусков или в виде формованных изделий, содержащие или не
содержащие мыло; поверхностно-активные органические
вещества и средства для мытья кожи в виде жидкости или
крема и расфасованные для розничной продажи, содержащие
или не содержащие мыло; бумага, вата, войлок или фетр и
нетканые материалы, пропитанные или покрытые мылом или
моющим средством
3402
(кроме
3402 20)
Вещества поверхностно-активные органические (кроме
мыла); поверхностно-активные средства, моющие средства
(включая вспомогательные моющие средства) и средства
чистящие, содержащие или не содержащие мыло (кроме
средств товарной позиции 3401)
3403
Материалы смазочные (включая смазочно-охлаждающие
эмульсии для режущих инструментов, средства для
облегчения вывинчивания болтов или гаек, средства для
удаления ржавчины или антикоррозионные средства и
препараты для облегчения выемки изделий из форм,
изготовленные на основе смазок) и средства, используемые
для масляной или жировой обработки текстильных
материалов, кожи, меха или прочих материалов, кроме
средств, содержащих в качестве основных компонентов 70
мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из
битуминозных пород

3401
Сабын; кесек, кесік түрінде немесе нысандалған түрде, құрамында сабын болатын немесе болмайтын, сабын ретінде қолданылатын, үстіңгі органикалық белсенді заттар; бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған, сұйық немесе крем түріндегі, құрамында сабын болатын немесе болмайтын беттік белсенді органикалық заттар мен денені жууға арналған құралдар; сабын немесе жуғыш зат сіңірілген қағаз, мақта, киіз немесе фетр және тоқымалық емес материалдар
3402
(3402 20 басқа)
Беттік-белсенді органикалық заттар (сабыннан басқа); беттік-белсенді құралдар, жуғыш заттар (қосалқы жуғыш заттарды қоса алғанда) және тазалайтын, құрамында сабын болатын немесе болмайтын құралдар (3401 тауар позициясының құралдарынан басқа)
3403
Жақпа материалдары (кескіш жабдықтар үшін жақпа-салқындатқыш эмульсияларды, болттар мен гайкаларды бұрауды жеңілдететін құралдарды, датты кетіруге арналған құралдар мен жақпалар негізіндегі бұйымдарды қалыптан алып шығуды жеңілдететін датқа қарсы құралдар мен препараттарды қоса алғанда) және битуминоздық жыныстардан алынған негізгі құрамдас бөліктер ретінде 70 мас.%-дан не одан көп мұнай не мұнай өнімдері бар құралдардан басқа, тоқыма материалдарын, теріні,- жүнді жаққы маймен және маймен өңдеу үшін пайдаланылатын құралдар

3405 20 000 0
3405 40 000 0
3405 90 109 0
3405 90 900 0
Ваксы и кремы для обуви, полироли и мастики для мебели,
полов, автомобильных кузовов, стекла или металла,
чистящие пасты и порошки и аналогичные средства (в том
числе бумага, вата, войлок или фетр, нетканые материалы,
пористые пластмассы или пористая резина, пропитанные или
покрытые такими средствами), кроме восков товарной
позиции 3404
3801 10 000 0
Графит искусственный

3405 20 000 0
3405 40 000 0
3405 90 109 0
3405 90 900 0
3404 тауар позициясының балауыздарынан басқа, аяқ киімге арналған вакстар мен кремдер, жиһаз, едендер, автомобиль кузовтары, шыны не металға арналған жылтыратпалар (полироль) және мастикалар, тазартқыш пасталар, ұнтақтар және ұқсас құралдар (оның ішінде, сол құралдар сіңірілген мақта, киіз не фетр, тоқымалық емес материалдар, кеуекті пластмассалар не кеуекті резеңке)
3801 10 000 0
Жасанды графит

3806 10
Канифоль и смоляные кислоты
3809
Средства отделочные, средства для ускорения крашения или
фиксации красителей и продукты прочие и готовые
препараты (например, вещества для обработки и протравы),
применяемые в текстильной, бумажной, кожевенной
промышленности или аналогичных отраслях, в другом месте
не поименованные или не включенные
3810 10 000 0
Препараты для травления металлических поверхностей;
порошки и пасты для низкотемпературной пайки,
высокотемпературной пайки или для сварки, состоящие из
металла и прочих материалов

3806 10
Канифоль және шайырлық қышқылдар
3809
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген өңдеу құралдары, бояуды жеделдетуге немесе бояғыштарды бекітуге арналган құралдар мен өзге де өнімдер және тоқымашылық, қағаз, тері өнеркәсібінде немесе ұқсас салаларда қолданылатын дайын препараттар (мысалы, өңдеуге немесе улауға арналған заттар)
3810 10 000 0
Металл беттерін улауға арналған препараттар; төмен температурада, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған, металдан немесе басқа материалдардан тұратын ұнтақтар мен пасталар

3813 00 000 0
Составы и заряды для огнетушителей; гранаты для тушения
пожаров, заряженные
3814 00
Растворители и разбавители сложные органические, в
другом месте не поименованные или не включенные; готовые
составы для удаления красок или лаков
3816 00 000 0
Огнеупорные цементы, растворы строительные, бетоны и
аналогичные составы, кроме товаров товарной позиции 3801
3819 00 000 0
Жидкости тормозные гидравлические и жидкости готовые
прочие для гидравлических передач, не содержащие или
содержащие менее 70 мас.% нефти или нефтепродуктов,
полученных из битуминозных пород

3813 00 000 0
Өрт сөндіргіштерге арналған құрамдар мен зарядтар; өрт сөндіруге арналып зарядталған гранаталар
3814 00
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген күрделі органикалық еріткіштер мен сұйылтқыштар; бояулар мен лактарды кетіруге арналған дайын құрамдар
3816 00 000 0
3801 тауар позициясындағы тауарлардан басқа, отқа тезімді цементтер, құрылыстық, бетондық және ұқсас құрамдық ерітінділер
3819 00 000 0
Битуминоздық жыныстардан алынған құрамында массасы 70 %-дан аспайтын мұнай немесе мұнай өнімдері болатын немесе болмайтын гидравликалық тежегіштік сұйықтар және гидравликалық берілістерге арналған өзге де дайын сұйықтар

3917 39
3917 40 000 0
Трубы, трубки и шланги и их фитинги (например,
соединения, колена, фланцы), из пластмасс
3918
Покрытия для пола из пластмасс, самоклеящиеся или
несамоклеящиеся, в рулонах или пластинах; покрытия для
стен или потолков из пластмасс, указанные в примечании 9
к данной группе
3919
Плиты, листы, пленка, лента, полоса и прочие плоские
формы, из пластмасс, самоклеящиеся, в рулонах или не в
рулонах
3920 10
Плиты, листы, пленка и полосы или ленты, прочие, из
пластмасс, непористые и неармированные, неслоистые, без
подложки и не соединенные аналогичным способом с другими
материалами из полимеров этилена

3917 39
3917 40 000 0
Пластмассадан жасалған құбырлар, түтіктер және құбыршектер, олардың фитингтері (мысалы қосылыстар, иіндер, фланцтер)
3918
Пластмассадан жасалған едендерге арналған рулондардағы немесе пластиналардағы жабындар, өздігінен жабысатындар немесе өздігінен жабыспайтындар; осы топқа 9-ескертуде көрсетілген пластмассадан жасалған қабырғалар немесе төбелерге арналған жабындар
3919
Пластмассадан жасалған тақтайлар, табақтар, пленка, фольга және белдіктер немесе рулондардағы немесе рулондарға оралмаған басқа да өздігінен жабысатын жазық нысандар
3920 10
Кеуекті емес және арқауланбаған, қабат-қабат емес, төсенішсіз және басқа материалдармен ұқсас әдіспен қосылмаған пластмассадан жасалған тақтайлар, табақтар, пленкалар, белдіктер немесе таспалар, өзгелері; этиленнің полимерлерінен

3921
Плиты, листы, пленка и полосы или ленты из пластмасс,
прочие
3922
Ванны, души, раковины для стока воды, раковины для
умывания, биде, унитазы, сиденья и крышки для них, бачки
сливные и аналогичные санитарно-технические изделия, из
пластмасс
3923
Изделия для транспортировки или упаковки товаров, из
пластмасс; пробки, крышки, колпаки и другие укупорочные
средства, из пластмасс
3925
Детали строительные из пластмасс, в другом месте не
поименованные или не включенные

3921
Пластмассадан жасалған өзге де тақтайлар, табақтар, пленкалар және белдіктер немесе таспалар
3922
Пластмассадан жасалған ванналар, душтар, су ағызуға арналған раковиналар, жуынуға арналған раковиналар, биде, унитаздар, отыратын орындар мен оларға арналған қақпақтар, ағызу бөшкелері және ұқсас санитарлық-техникалық бұйымдар
3923
Пластмассадан жасалған тасымалдауға немесе орауға арналған бұйымдар; пластмассадан жасалған тығындар, қақпақтар, қалпақшалар және тығындауға арналған өзге де бұйымдар
3925
Пластмассадан жасалған басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген құрылыс бөлшектері

3926 20 000 0
Одежда и принадлежности к одежде (включая перчатки,
рукавицы и митенки)
3926 30 000
Крепежные изделия и фурнитура для мебели, транспортных
средств или аналогичные изделия
3926 90 910 0
3926 90 980 9
Изделия прочие из пластмасс и изделия из прочих
материалов товарных позиций 3901-3914 изготовленные из
листового материала, прочие
4008
Пластины, листы, полосы или ленты, прутки и профили
фасонные из вулканизованной резины, кроме твердой резины
4009 11 000 0
4009 12 000 9
4009 21 000 0
4009 22 000 0
4009 31 000 0
4009 32 000 0
4009 41 000 0
4009 42 000 0
Трубы, трубки и шланги из вулканизованной резины, кроме
твердой резины, без фитингов или с фитингами (например,
соединениями, патрубками, фланцами)
4010
Ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг, из
вулканизованной резины
4011 10 000 0
4011 20
4011 63 000 0
4011 69 000 0
Шины и покрышки пневматические резиновые новые
4012 11 000 0
4012 12 000 0

3926 20 000 0
Киім және киімге керек-жарақ (биялайларды, қолғаптарды және митенкілерді қоса алғанда)
3926 30 000
Бекіткіш құралдар және жиһаз, көлік құралдары үшін фурнитура немесе ұқсас бұйымдар
3926 90 910 0
3926 90 980 9
Пластмассадан жасалған басқа бұйымдар және 3901-3914 тауар позицияларының материалдарынан жасалған өзге де бұйымдар
4008
Қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден алынған пластиналар, табақтар, белдіктер немесе таспалар, шыбықтар және фасондық профильдер
4009 11 000 0
4009 12 000 9
4009 21 000 0
4009 22 000 0
4009 31 000 0
4009 32 000 0
4009 41 000 0
4009 42 000 0
Қатты резеңкеден басқа, вулканданған резеңкеден жасалған құбырлар, түтіктер және құбыршектер, фитингілері жоқ немесе бар (мысалы, қосылыстары, келте құбырлары, фланцтары)
4010
Вулканданған резеңкеден алынған конвейерлік таспалар немесе жетекші белдіктер, немесе бельтинг
4011 10 000 0
4011 20
4011 63 000 0
4011 69 000 0
Жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар
4012 11 000 0
4012 12 000 0

4012 20 900 0
Шины и покрышки пневматические резиновые,
восстановленные или бывшие в употреблении; шины и
покрышки массивные или полупневматические, шинные
протекторы и ободные ленты, резиновые
4013 10
4013 90 000 0
Камеры резиновые для легковых автомобилей (включая
грузо-пассажирские автомобили-фургоны и спортивные
автомобили), автобусов или моторных транспортных средств
для перевозки грузов, прочие
4015 19
Одежда и принадлежности к одежде (включая перчатки,
рукавицы и митенки) из вулканизованной резины, кроме
твердой резины, для различных целей, прочие
4016 10 000 0 4016 91 000 0 4016 92 000 0 4016 93 000 9
Изделия из вулканизованной резины, кроме твердой резины,
прочие
4017 00
Резина твердая (например, эбонит) во всех формах,
включая отходы и скрап; изделия из твердой резины
4104
Дубленая кожа или кожевенный краст из шкур крупного
рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства
лошадиных, без волосяного покрова, двоеные или
недвоеные, но без дальнейшей обработки
4105
Дубленая кожа или кожевенный краст из шкур овец или
шкурок ягнят, без шерстного покрова, двоеные или
недвоеные, но без дальнейшей обработки
4106
Дубленая кожа или кожевенный краст из шкур прочих
животных, без шерстного или волосяного покрова, двоеные
или недвоеные, но без дальнейшей обработки
4107
Кожа, дополнительно обработанная после дубления или в
виде кожевенного краста, включая выделанную под
пергамент, из шкур крупного рогатого скота (включая
буйволов) или животных семейства лошадиных, без
волосяного покрова, двоеная или недвоеная, кроме кожи
товарной позиции 4114
4112 00 000 0
Кожа, дополнительно обработанная после дубления или в
виде кожевенного краста, включая выделанную под
пергамент, из шкур овец или шкурок ягнят, без шерстного
покрова, двоеная или недвоеная, кроме кожи товарной
позиции 4114
4113
Кожа, дополнительно обработанная после дубления или в
виде кожевенного краста, включая выделанную под
пергамент, из шкур прочих животных, без шерстного или
волосяного покрова, двоеная или недвоеная, кроме кожи
товарной позиции 4114

4012 20 900 0
Жаңа пневматикалық шиналар мен қақпақшалар, қалпына келтірілгендер немесе қолданыста болғандар; тегіс немесе жартылай пневматикалық шиналар мен қақпақшалар, шиналық протекторлар және резеңкелік тоғынша таспалар
4013 10
4013 90 000 0
Жеңіл автомобильдерге (жүктік-жолаушылық автомобиль-фургондарды және спорттық автомобильдерді қоса алғанда), автобустарға немесе жүк тасымалдайтын моторлы көлік құралдарына арналған резеңке камералар, өзгелері
4015 19
Түрлі мақсаттарға арналған, қатты резеңкеден басқа, вулканданған резеңкеден жасалған киімдер және оларға керек-жарақтар (биялайларды, қолғаптарды және митенкілерді қоса алғанда), өзгелері
4016 10 000 0
4016 91 000 0
4016 92 000 0
4016 93 000 9
Қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған басқа бұйымдар
4017 00
Барлық нысандардағы қатты резеңке (мысалы, эбонит), қалдықтар мен сынықтарды қоса алғанда; қатты резеңкеден жасалған бұйымдар
4104
Жүнсіз, бөлінген немесе бөлінбеген, бірақ одан арғы өңдеусіз ірі қара малдардың (буйволдарды қоса алғанда) немесе жылқы тұқымдас жануарлардың терілерінен алынған иленген былғары және былғарылық краст
4105
Қойлар мен қозылардың терілерінен алынған жүнсіз, белінген немесе бөлінбеген, иленген былғары және былғарылық краст; бірақ одан арғы өңдеусіз
4106
Басқа жануарлардың терілерінен алынған, жүнсіз, бөлінген немесе бөлінбеген иленген былғары және былғарылық краст, бірақ одан арғы өңдеусіз
4107
Ірі қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) немесе жылқы тұқымдас жануарлардың, жүнсіз, бөлінген немесе бөлінбеген, иленгеннен кейін қосымша өңделген немесе пергментке келтірілген түрін қоса алғанда былғарылық краст түріндегі былғары, 4114 тауар позициясындағы былғарыдан басқа
4112 00 000 0
Қойлардың немесе қозылардың терілерінен алынған жүнсіз, бөлінген немесе бөлінбеген, иленгеннен кейін қосымша өңделген немесе пергаментке келтірілген түрін қоса алғанда, қойлардың немесе қозылардың терісінен жасалған былғарылық краст түріндегі былғары, 4114 тауар позициясындағы былғарыдан басқа
4113
Қойлардың немесе қозылардың терілерінен алынған жүнсіз немесе түк баспаған, бөлінген немесе бөлінбеген, иленгеннен кейін қосымша өңделген немесе пергаментке келтірілген түрін қоса алғанда, басқа жануарлардың терісінен жасалған былғарылық краст түріндегі былғары, 4114 тауар позициясындағы былғарыдан басқа

4114
Замша (включая комбинированную замшу); кожа лаковая и
кожа лаковая ламинированная; кожа металлизированная
4115
Кожа композиционная на основе натуральной кожи или
кожевенных волокон в пластинах, листах или полосах, или
лентах, в рулонах или не в рулонах; обрезь и прочие
отходы натуральной или композиционной кожи, непригодные
для производства изделий из кожи; кожевенные пыль,
порошок и мука
4205 00
Прочие изделия из натуральной кожи или композиционной
кожи

4114
Күдері (қиыстырған күдеріні қоса алғанда); сырланған былғары және сырланған ламинацияланған былғары; металдандырылған былғары
4115
Табиғи былғарының немесе былғарылық талшықтардың негізіндегі пластиналарда табақтар мен белдіктерде, немесе ленталарда, рулондағы немесе рулонсыз композициялық былғары; былғарыдан жасалған бұйымдарды өндіру үшін жарамсыз, табиғи немесе композициялық былғарының қиықтары және басқа қалдықтары; былғарылық шаң, ұнтақ және ұн
4205 00
Табиғи былғары немесе композициялық былғарыдан жасалған басқа бұйымдар

4301
Сырье пушно-меховое (включая головы, хвосты, лапы и
прочие части или обрезки, пригодные для изготовления
меховых изделий), кроме необработанных шкур товарной
позиции 4101, 4102 или 4103
4304 00 000 0
Мех искусственный и изделия из него
4407
Лесоматериалы распиленные или расколотые вдоль,
разделенные на слои или лущеные, строганые или
нестроганые, шлифованные или нешлифованные, имеющие или
не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм
4408 10 150 0

4301
Тері-үлбірлік шикізаты (үлбірлік бұйымдарды дайындауға жарамды бастарды, құйрықтарды, аяқтарды және басқа бөліктер немесе қиықтарды қоса алғанда), 4101, 4102 немесе 4103 тауар позицияларындағы өңделмеген терілерден басқа
4304 00 000 0
Жасанды үлбір және одан жасалған бұйымдар
4407
Ұзыннан арамен кесілген немесе жарылған, қабаттарға бөлінген немесе аршылған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған, ұштары жалғанған немесе жалғанбаған, қалыңдығы 6 мм-ден аспайтын ағаш материалдары
4408 10 150 0

4408 10 930 0
4408 10 990 0
Листы для облицовки (включая полученные разделением
слоистой древесины), для клееной фанеры или для другой
аналогичной слоистой древесины и прочие лесоматериалы,
распиленные вдоль, разделенные на слои или лущеные,
строганые или нестроганые, шлифованные или
нешлифованные, имеющие или не имеющие торцевые
соединения, толщиной не более 6 мм хвойных пород
4409 10 180 0
4409 21 000 0
4409 29
Пиломатериалы (включая планки и фриз для паркетного
покрытия пола, несобранные) в виде профилированного
погонажа (с гребнями, пазами, шпунтованные, со
стесанными краями, с соединением в виде полукруглой
калевки, фасонные, закругленные или аналогичные) по
любой из кромок, торцов или плоскостей, строганые или
нестроганые, шлифованные или нешлифованные, имеющие или
не имеющие торцевые соединения
4410
Плиты древесностружечные, плиты с ориентированной
стружкой (OSB) и аналогичные плиты (например, вафельные
плиты) из древесины или других одревесневших материалов,
пропитанные или не пропитанные смолами или другими
органическими связующими веществами

4408 10 930 0
4408 10 990 0
Желімделген фанер немесе басқа да соған ұқсас қабатты сүрек үшін қаптауға арналған табақтар (қабатты сүректі бөлуден алынғандарды қоса алғанда) және ұзыннан арамен кесілген, қабаттарға бөлінген немесе аршылған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған, ұштары жалғанған немесе жалғанбаған, қалындығы 6 мм-ден аспайтын тропикалық тұқымдас сүректен жасалған өзге ағаш материалдары
4409 10 180 0
4409 21 000 0
4409 29
Пішінделген ұзын тақтай түріндегі (иректелген, қиысқан жіктері бар, шпунтталған, шеттері ойылған, жартылай шеңберлі калевкалар түріндегі, қосылысы бар (фасонды, дөгеленген немесе соған ұқсас) кез келген жиек, ұштарындағы немесе тегістіктегі, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған, ұштары жалғанған немесе жалғанбаған қылқан жапырақты кесу материалдары (еденді паркетпен жабуға арналған, жиналмаған тақтайшаларды және фриздерді қоса алғанда)
4410
Сүректен немесе басқа да сүректелген материалдан жасалған, қарамаймен немесе басқа да байланыстырылатын органикалық заттармен қанықтырылған немесе қанықтырылмаған* ағаш жонатын тақтайшалар, жонуға бағдарланған тақташалар (OSB) (мысалы, вафельді тақтайшалар)

4411
Плиты древесноволокнистые из древесины или других
одревесневших материалов с добавлением или без
добавления смол или других органических веществ
4412
Фанера клееная, панели фанерованные и аналогичные
материалы из слоистой древесины
4413 00 000 0
Древесина прессованная в виде блоков, плит, брусьев или
профилированных форм
4415
Ящики, коробки, упаковочные клети или корзины, барабаны
и аналогичная тара из древесины; кабельные барабаны
деревянные; паллеты, поддоны и прочие погрузочные щиты,
деревянные; обечайки деревянные

4411
Қарамай немесе басқа да органикалық заттар үстемеленген сүректен немесе басқа да сүректелген материалдан жасалған тақтайшалар
4412
Желімделген фанер, фанер панелдер және қабатталған сүректен жасалған ұқсас материалдар
4413 00 000 0
Блоктар, тақтайшалар, кеспектер немесе пішінделген нысандар түрінде сығымдалған сүрек
4415
Сүректен жасалған жәшіктер, қораптар, буып-түйетін көтермелер немесе себеттер, барабандар және ұқсас ыдыс; кабельді ағаш барабандар; палеттер, тұғырықтар және өзге де тиейтін ағаш қалқандар, ағаш ернеушелері

4416 00 000 0
Бочки, бочонки, чаны, кадки и прочие бондарные изделия и
их части, из древесины, включая клепку
4417 00 000 0
Инструменты, корпуса и ручки для инструментов, из
древесины, деревянные части и ручки метел или щеток;
деревянные сапожные колодки и растяжки для обуви
4418
Изделия столярные и плотницкие, деревянные,
строительные, включая ячеистые деревянные панели, панели
напольные собранные, гонт и дранку кровельные
4702 00 000 0
Целлюлоза древесная, растворимые сорта

4416 00 000 0
Бөшкелер, кішкене бөшкелер, үлкен күбілер, күбілер және езге де бөшкелік бұйымдар мен, қалақты қоса алғанда, сүректен жасалған олардың бөліктері
4417 00 000 0
Аспаптар, корпус және сүректен жасалған аспаптар, сыпырғы немесе шөткелердің ағаш бөліктері мен тұтқалары; етіктің ағаш қалыптары мен аяқкиімге арналған тартқыштар
4418
Ұсталық және балташылық, ұяшықты ағаш панельдерді қоса алғанда, ағаш, құрылыс бұйымдары, жиналатын қалқанды паркет, гонт және шатырлық кереге шабақ
4702 00 000 0
Сүрек целлюлозасы, еритін сұрып

4703
Целлюлоза древесная, натронная или сульфатная, кроме
растворимых сортов
4704
Целлюлоза древесная, сульфитная, кроме растворимых
сортов
4807 00
Бумага и картон многослойные (изготовленные путем
склеивания с помощью адгезива плоских слоев бумаги или
картона) без поверхностного покрытия или пропитки,
армированные или неармированные, в рулонах или листах
4808
Бумага и картон гофрированные (оклеенные или не
оклеенные гладкими наружными листами), крепированные,
тисненые или перфорированные, в рулонах или листах,
кроме указанных в товарной позиции 4803
4809
Бумага копировальная, самокопировальная и прочая
копировальная или переводная бумага (включая покрытую
или пропитанную бумагу для трафаретов копировальных
аппаратов или офсетных пластин), напечатанная или
ненапечатанная, в рулонах или листах

4703
Сүрек целлюлозасы, еритін сұрыптан басқа, натрондық немесе сульфаттық
4704
Сүрек целлюлозасы, еритін сұрыптан басқа, натрондық немесе сульфаттық
4807 00
Үстіңгі беті қапталмаған немесе сіңірілген, арматураланған немесе арматураланбаған, орамдардағы немесе парақтардағы көп қабатты (тегіс қабат қағазды немесе картонды адгезивтің көмегімен желімдеу жолымен дайындалған) қағаз және картон
4808
4803 тауар позициясында көрсетілгендерден басқа орамдардағы немесе парақтардағы гофрленген (желімделген немесе желімделмеген сыртқы парағы тегістелген), бекітілген, сығылған немесе перфорацияланған қағаз және картон
4809
Орамдарда немесе парақтарда басылған көшіріп басылатын, өздігінен көшіріп басылатын қағаз немесе аударылатын қағаз (көшіру аппараттары немесе офсеттік пластиналар трафареттері үшін жамылғы және сіңдірілген қағаздарды қоса алғанда)

4811 59 000
Бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из
целлюлозных волокон, с покрытием, пропитанные,
ламинированные, с окрашенной или декорированной
поверхностью или напечатанные, в рулонах или
прямоугольных (включая квадратные) листах любого
размера, кроме товаров товарной позиции 4803, 4809 или
4810, прочие
4814
Обои и аналогичные настенные покрытия; бумага прозрачная
для окон
4816 90 000 0
Бумага копировальная, самокопировальная и прочая
копировальная или переводная бумага (кроме бумаги
товарной позиции 4809), трафареты для копировальных
аппаратов и офсетные пластины из бумаги, упакованные или
не упакованные в коробки, прочие

4811 59 000
4803, 4809 немесе 4810-тауар позицияларындағыдан басқа, орамдардағы немесе кез келген мөлшердегі төртбұрышты (шаршыны қоса алғанда) парақтардағы, жабындысы бар сіңірілген, ламинацияланған, боялған немесе әшекейленген целлюлоза талшықтарынан жасалған қағаз, картон, целлюлоза мақтасы және жайма қағаз
4814
Түсқағаз және ұқсас қабырға жабындылары; терезелерге арналған мөлдір қағаз
4816 90 000 0
Қораптар салынған немесе салынбаған көшіру, өздігінен көшіру және өзге де көшіру қағазы немесе аудару қағазы (4809 тауар позициясындағы қағаздардан басқа), көшіру аппараттарына арналған трафареттер және қағаздан жасалған офсеттік пластиналар, өзгелері

4817 10 000 0
4817 30 000 0
Конверты, карточки для писем, почтовые открытки без
рисунков и карточки для переписки, из бумаги или
картона; коробки, сумки, футляры и компендиумы, из
бумаги или картона, содержащие наборы бумажных
канцелярских принадлежностей
4819 10 000 0
4819 30 000
4819 40 000 0
4819 60 000 0
Картонки, ящики, коробки, мешки, пакеты и другая
упаковочная тара, из бумаги, картона, целлюлозной ваты
или полотна из целлюлозных волокон; коробки для
картотек, лотки для писем и аналогичные изделия, из
бумаги или картона, используемые в учреждениях,
магазинах или в аналогичных целях
4820 10 100 0
4820 10 300 0

4817 10 000 0
4817 30 000 0
Қағаздан немесе картоннан жасалған конверттер, хатқа арналған кәртішкелер, суретсіз почталық открыткалар мен хат жазысуға арналған кәртішкелер; қағаздан немесе картоннан жасалған қағаз, кеңсе керек-жарақтарының жиынтығын құрайтын қораптар, сөмкелер, футлярлар мен компендиумдар
4819 10 000 0
4819 30 000
4819 40 000 0
4819 60 000 0
Қағаздан, картоннан, целлюлоза мақтасынан немесе целлюлоза талшықтарынан жасалған жайма қағаздан жасалған үлкен картондар, жәшіктер, қораптар, қапшықтар, пакеттер және басқа да орам ыдыстары; мекемелерде, дүкендерде немесе ұқсас мақсаттарда пайдаланылатын қағаздан немесе картоннан жасалған картотекаларға арналған науалар және ұқсас бұйымдар
4820 10 100 0
4820 10 300 0

4820 10 900 0
4820 30 000 0
4820 40
4820 50 000 0
Журналы регистрационные, бухгалтерские книги, записные
книжки, книги заказов, квитанционные книжки, блокноты
для писем, памятных записок, дневники и аналогичные
изделия, тетради, блокноты с промокательной бумагой,
съемные переплеты (для отрывных листов или другие),
папки, скоросшиватели, самокопировальные деловые бланки,
полистно проложенные копировальные наборы и прочие
канцелярские товары, из бумаги или картона; альбомы для
образцов или для коллекций и обложки для книг, из бумаги
или картона
4821
Ярлыки и этикетки всех видов, из бумаги или картона,
напечатанные или ненапечатанные
4822
Бобины, катушки, шпули и аналогичные держатели, из
бумажной массы, бумаги или картона (перфорированные или
неперфорированные, армированные или неармированные)
4823
Бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из
целлюлозных волокон, прочие, нарезанные по размеру или
форме; изделия из бумажной массы, бумаги, картона,
целлюлозной ваты или полотна из целлюлозных волокон,
прочие

4820 10 900 0
4820 30 000 0
4820 40
4820 50 000 0
Қағаздан немесе картоннан жасалған тіркеу журналдары, бухгалтерлік кітаптар, қойын кітаптары, тапсырыс кітаптары, түбіртек кітаптары, хаттарға, естелік жазбаға арналған блокноттар, күнделіктер және ұқсас бұйымдар, дәптерлер, сорғыш қағазы, алынбалы қаптауышы бар блокноттар (жұлынбалы парақтарға және басқаларға арналған) блокноттар, папкалар, құжат тігілетін папкалар, өздігінен көшіру іс бланкілері, парақтап салынған көшіру жиынтығы және басқа да кеңсе тауарлары; қағаздан немесе картоннан жасалған үлгіге арналған немесе топтамаға арналған альбомдар және кітаптарға арналған мұқабалар
4821
Басылған немесе басылмаған қағаздан немесе картоннан жасалған жапсырмалардың және этикеткалардың барлық түрлері
4822
Қағаз массасынан жасалған орауыш, катушкалар, шпулалар және ұқсас ұстағыштар, қағаздар немесе (перфорацияланған немесе перфорацияланбаған, арматурланған немесе арматурланбаған)
4823
Мөлшері немесе нысаны бойынша кесілген қағаз, картон, целлюлоза мақтасы және өзге де целлюлоза талшықтарынан жасалған жайма қағаз; қағаз массасынан жасалған бұйымдар, қағаздар, картондар, целлюлоза мақтасы немесе целлюлоза талшықтарынан жасалған жайма қағаз, өзгелері

4901 99 000 0
Печатные книги, брошюры, листовки и аналогичные печатные
материалы, сброшюрованные или в виде отдельных листов,
прочие
4905 91 000 0 4905 99 000 0
Карты географические и гидрографические или аналогичные
карты всех видов, включая атласы, настенные карты,
топографические планы и глобусы, отпечатанные
4906 00 000 0
Планы и чертежи для архитектурных, инженерных,
промышленных, коммерческих, топографических или
аналогичных целей, представляющие собой оригиналы,
выполненные от руки; тексты рукописные; фоторепродукции
на сенсибилизированной бумаге и подкопирочные экземпляры
вышепоименованных товаров

4901 99 000 0
Баспа кітаптары, брошюралар, мұқабаланған немесе бөлек парақтар түріндегі үнқағаздар және ұқсас баспа материалдары, өзгелері
4905 91 000 0
4905 99 000 0
Атластарды қоса алғанда, басылған географиялық және гидрографиялық карталар немесе барлық түрдегі ұқсас карталар, топографиялық жоспарлар және глобустар
4906 00 000 0
Сәулет, инженерлік, өнеркәсіптік, коммерциялық, топографиялық немесе ұқсас мақсаттарға арналған түпнұсқаны білдіретін, қолмен орындалған жоспарлар мен сызбалар; қолжазба мәтіндері; сенсибилизациялы қағаздағы фоторепродукциялар және жоғарыда аталған тауарлардың көшірілген даналары

4908
Картинки переводные (декалькомания)
4911 10 100 0 4911 10 900 0
материалы рекламные торговые, товарные каталоги и
аналогичная продукция
5001 00 000 0
Коконы шелкопряда, пригодные для разматывания
5002 00 000 0
Шелк-сырец (некрученый)
5003 00 000 0
Отходы шелковые (включая коконы, не пригодные для
разматывания, отходы коконной нити и расщипанное сырье)
5004 00
Нить шелковая (исключая пряжу из шелковых отходов), не
расфасованная для розничной продажи
5005 00
Пряжа из шелковых отходов , не расфасованная для
розничной продажи
5006 00
Нить шелковая и пряжа из шелковых отходов, расфасованные
для розничной продажи; волокно из фиброина шелкопряда
5007
Ткани из шелковых нитей или из шелковых отходов
5106
Пряжа шерстяная аппаратного прядения, не расфасованная
для розничной продажи
5107
Пряжа шерстяная гребенного прядения, не расфасованная
для розничной продажи
5201 00
Волокно хлопковое, не подвергнутое кардо- или
гребнечесанию
5202
Отходы хлопкового волокна (включая прядильные отходы и
расщипанное сырье)
5203 00 000 0
Волокно хлопковое, подвергнутое кардо- или гребнечесанию

4908
Аудару суреттері (декалькомания)
4911 10 100 0
4911 10 900 0
Жарнама саудасының материалдары, тауар каталогі және ұқсас өнімдер
5001 00 000 0
Тарқатуға жарамды жібек құртының пілләлері
5002 00 000 0
Тазартылмаған жібек (ширатылмаған)
5003 00 000 0
Жібек қапдықтары (тарқатуға жарамсыз, пілләлрады қоса алғанда, піллә жіптерінің қалдықтары мен ыдыратылған шикізат)
5004 00
Бөлшек сауда үшін өлшеп салынбаған жібек жібі (жібек қалдықтарынан жасалған иірімжіпті қоспағанда)
5005 00
Бөлшек сауда үшін өлшеп салынбаған жібек жібі қалдықтарынан жасалған иірімжіп
5006 00
Бөлшек сауда үшін өлшеп салынған, жібек қалдықтарынан жасалған жібек жібі және иірімжіп; жібек құртының фиброинынан жасалған талшық
5007
Жібек жіптерден немесе жібек қалдықтарынан әзірленген маталар
5106
Бөлшек сауда үшін өлшеп салынбаған аппараттық иірудің иірімжібі
5107
Бөлшек сауда үшін өлшеп салынбаған тарақпен иірудің жүндік иірімжібі
5201 00
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшырамаған мақта талшығы
5202
Мақта талшығының қалдықтары (иіру қалдықтары мен ыдыратылған шикізаттарды қоса алғанда)
5203 00 000 0
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшыраған мақта талшығы

5204
Нитки хлопчатобумажные швейные, расфасованные или не
расфасованные для розничной продажи
5205
Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), содержащая
хлопковых волокон 85 мас.% или более, не расфасованная
для розничной продажи
5206
Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), содержащая
менее 85 мас.% хлопковых волокон, не расфасованная для
розничной продажи
5207
Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток),
расфасованная для розничной продажи
5208
Ткани хлопчатобумажные, содержащие 85 мас.% или более
хлопковых волокон, с поверхностной плотностью не более
200 г/м 2
5209
Ткани хлопчатобумажные, содержащие 85 мас.% или более
хлопковых волокон, с поверхностной плотностью более
200 г/м 2

5204
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған немесе елшеніп салынбаған мақта тігін жіптері
5205
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынбаған, құрамында 85 мас.% немесе одан астам мақта талшықтары бар мақта иірімжібі (тігін жіптерінен басқа)
5206
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынбаған, құрамы 85 мас.%-дан аспайтын мақта талшықтары бар мақта иірімжібі (тігін жіптерінен басқа)
5207
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған мақта иірімжібі (тігін жіптерінен басқа)
5208
200 г/м 2 аспайтын беттік тығыздықтағы құрамында 85 мас %-дан немесе одан да көп мақта талшықтары бар мақта маталары
5209
200 г/м 2 аспайтын беттік тығыздықтағы 85 мас.%-дан немесе одан да астам мақта талшықтары бар мата маталары

5210
Ткани хлопчатобумажные, содержащие менее 85 мас.%
хлопковых волокон, смешанные в основном или
исключительно с химическими волокнами, с поверхностной
плотностью не более 200 г/м 2
5211
Ткани хлопчатобумажные, содержащие менее 85 мас.%
хлопковых волокон, смешанные в основном или
исключительно с химическими волокнами, с поверхностной
плотностью более 200 г/м 2
5212
Ткани хлопчатобумажные прочие
5301
Лен-сырец или лен обработанный, но не подвергнутый
прядению; очесы и отходы льна (включая прядильные отходы
и расщипанное сырье)

5210
200 г/м 2 аспайтын беттік тығыздықтағы негізінен немесе тек химиялық талшықтармен араласқан, құрамында 85 мас.%-дан кем мақта талшықтары бар мақта маталары
5211
200 г/м 2 астам беттік тығыздықтағы негізінен немесе тек химиялы талшықтармен араласқан, құрамында 85 мас.%-дан кем мақта талшықтары бар мақта маталары
5212
Өзге де мақта маталары
5301
Шикізатты зығыр немесе өңделген, бірақ иіруге ұшырамаған зығыр; зығырдың қыл-қыбыры мен қалдықтары (иіру қалдықтары мен жұлынған шикізатты қоса алғанда)

5303
Джутовое волокно и другие текстильные лубяные волокна
(кроме льна, пеньки и рами), в виде сырца или
обработанные, но не подвергнутые прядению; очесы и
отходы этих волокон (включая прядильные отходы или
расщипанное сырье)
5306
Пряжа льняная
5307
Пряжа из джутовых волокон или других текстильных лубяных
волокон товарной позиции 5303
5309
Ткани льняные
5310
Ткани из джутовых волокон или других текстильных лубяных
волокон товарной позиции 5303
5401
Нитки швейные из химических нитей, расфасованные или не
расфасованные для розничной продажи
5402
Нити комплексные синтетические (кроме швейных ниток),
не расфасованные для розничной продажи, включая
синтетические мононити линейной плотности менее 67 дтекс
5403
Нити комплексные искусственные (кроме швейных ниток),
не расфасованные для розничной продажи, включая
искусственные мононити линейной плотности менее 67 дтекс

5303
Джут талшығы және шикізат түрінде немесе өңделген, бірақ иіруге ұшырамаған басқа да тоқыма қабықтық талшық (зығырдан, пенькадан және рамиден басқа); осы талшықтардың қыл-қыбыры мен қалдықтары (иіру қалдықтары мен жұлынған шикізатты қоса алғанда)
5306
Зығыр иірімжібі
5307
Джуттық талшықтардан немесе 5303-тауар позициясындағы басқа да тоқыма қабықтық талшықтардан жасалған иірімжіп
5309
Зығыр маталары
5310
Джуттық талшықтардан немесе 5303-тауар позициясындағы басқа да тоқыма қабықтық талшықтардан жасалған маталар
5401
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған немесе өлшеніп салынбаған химиялық жіптерден жасалған тігін жіптері
5402
67 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы синтетикалық даражіпттерді қоса алғанда, бөлшек сауда үшін өлшеніп салынбаған кешенді синтетикалық жіптер (тігін жіптерінен басқа)
5403
67 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы жасанды даражіпттерді қоса алғанда, бөлшек сауда үшін өлшеніп салынбаған кешенді синтетикалық жіптер (тігін жіптерінен басқа)

5404
Мононити синтетические линейной плотности 67 дтекс или
более и с размером поперечного сечения не более 1 мм;
плоские и аналогичные нити (например, искусственная
соломка) из синтетических текстильных материалов с
шириной не более 5 мм
5408
Ткани из искусственных комплексных нитей, включая ткани,
изготавливаемые из материалов товарной позиции 5405
5503 19 000 0
5503 20 000 0
5503 30 000 0
5503 90 900 0
Волокна синтетические, не подвергнутые кардо-,
гребнечесанию или другой подготовке для прядения
5504
Волокна искусственные, не подвергнутые кардо-,
гребнечесанию или другой подготовке для прядения
5506 10 000 0
5506 20 000 0
5506 30 000 0
5506 90 900 0
Волокна синтетические, подвергнутые кардо-,
гребнечесанию или другой подготовке для прядения
5507 00 000 0
Волокна искусственные, подвергнутые кардо-,
гребнечесанию или другой подготовке для прядения
5508
Нитки швейные из химических волокон, расфасованные или
не расфасованные для розничной продажи
5509
Пряжа из синтетических волокон (кроме швейных ниток), не
расфасованная для розничной продажи
5510
Пряжа из искусственных волокон (кроме швейных ниток), не
расфасованная для розничной продажи
5512
Ткани из синтетических волокон, содержащие 85 мас.% или
более этих волокон

5404
67 дтекс немесе одан да көп сызықтық тығыздықтағы және мөлшері 1 мм-ден аспайтын көлденең кесудегі синтетикалық даражіптер; ені 5 мм-ден аспайтын синтетикалық тоқыма материалдардан жасалған жалпақ және оған ұқсас жіптер (мысалы, жасанды соломка)
5408
5405-тауар позициясындағы материалдардан жасалған маталарды қоса алғанда, жасанды кешенді жіптерден жасалған маталар
5503 19 000 0
5503 20 000 0
5503 30 000 0
5503 90 900 0
Кардтық тарақпен тарауға немесе иіру үшін басқа дайындықтарға ұшырамаған синтетикалық талшықтар
5504
Кардтық тарақпен тарауға немесе иіру үшін басқа дайындықтарға ұшырамаған жасанды талшықтар
5506 10 000 0
5506 20 000 0
5506 30 000 0
5506 90 900 0
Кардтық тарақпен тарауға немесе иіру үшін басқа дайындықтарға ұшыраған синтетикалық талшықтар
5507 00 000 0
Кардтық тарақпен тарауға немесе иіру үшін басқа дайындықтарға ұшыраған жасанды талшықтар
5508
Химиялық талшықтардан жасалған тігін жіптері, бөлшек саудада сату үшін өлшеп оралған немесе өлшеп оралмаған
5509
Синтетикалық талшықтардан жасалған иірімжіп (тігін жібінен басқа), бөлшек саудада сату үшін өлшеп оралмаған
5510
Жасанды талшықтардан жасалған иірімжіптер (тігін жібінен басқа), бөлшек саудада сату үшін өлшеп оралмаған
5512
85 мас.%-дан немесе одан артық осы талшықтарды құрайтын синтетикалық талшықтардан жасалған маталар

5513
Ткани из синтетических волокон, содержащие менее 85
мас.% этих волокон, смешанные в основном или
исключительно с хлопковыми волокнами, имеющие
поверхностную плотность не более 170 г/м 2
5514
Ткани из синтетических волокон, содержащие менее 85
мас.% этих волокон, смешанные в основном или
исключительно с хлопковыми волокнами, имеющие
поверхностную плотность более 170 г/м 2
5515
Ткани из синтетических волокон прочие
5516
Ткани из искусственных волокон

5513
85 мас %-дан кем осы талшықтарды құрайтын, негізінен немесе тек қана мақта талшықтарымен араласқан 170 г/м 2 -тан аспайтын үстіңгі тығыздығы бар синтетикалық талшықтардан жасалған маталар
5514
85 мас.%-дан кем осы талшықтарды құрайтын синтетикалық талшықтардан жасалған, негізінен немесе тек қана мақта талшықтарымен араласқан, 170 г/м 2 артық үстіңгі тығыздығы бар маталар
5515
Синтетикалық талшықтардан жасалған өзге де маталар
5516
Жасанды талшықтардан жасалған маталар

5601 10
Женские гигиенические прокладки и тампоны гигиенические,
детские пеленки и подгузники и аналогичные
санитарно-гигиенические изделия из ваты
5601 21
Вата из текстильных материалов и изделия из нее;
текстильные волокна, не превышающие по длине 5 мм (пух),
текстильная пыль и узелки из хлопковых волокон
5602 10
Войлок или фетр иглопробивные и волокнистые
вязально-прошивные полотна
5605 00 000 0
Нить металлизированная, позументная или непозументная,
являющаяся текстильной нитью или плоской нитью или
аналогичной нитью товарной позиции 5404 или 5405,
комбинированная с металлом в виде нити, полосы или ленты
или порошка, или покрытая металлом
5607
Бечевки, веревки, канаты и тросы, плетеные или
неплетеные, или в оплетке или без оплетки, и пропитанные
или непропитанные, с покрытием или без покрытия, в
оболочке или без оболочки из резины или пластмассы
5702 32
5702 42 000 0
Тканые ковры и прочие текстильные напольные покрытия,
нетафтинговые или нефлокированные, готовые или
неготовые, включая «килим», «сумах», «кермани» и
аналогичные ковры ручной работы

5601 10
Мақтадан жасалған әйелдердің гигиеналық прокладкалары және гигиеналық тампондары, балалар жаялықтары және жөргектер және санитарлық-гигиеналық ұқсас бұйымдар
5601 21
Мақта талшықтарынан жасалған бұйымдар; ұзындығы бойынша 5 мм-ден аспайтын тоқыма талшықтары (түбіт), тоқыма шаңы және түйіндер
5602 10
Ине ететін киіз немесе фетр және тоқылып-тігілген талшықты жайма
5605 00 000 0
Тоқыма жіп немесе жалпақ жіп немесе 5404 немесе 5405 тауар позициясының жіп, жолақ немесе таспа немесе ұнтақ түрінде металмен біріктірілген немесе металлмен қапталған ұқсас жіптері болып табылатын металдандырылған, жалатылған, оқалы немесе оқалы емес жіп, тоқыма жіп немесе жалпақ жіп немесе 5404 немесе 5405 тауар позициясының жіп, жолақ немесе таспа немесе ұнтақ түрінде металмен біріктірілген немесе металлмен қапталған ұқсас жіптері болып табылатын металдандырылған, жалатылған, оқалы немесе оқалы емес жіп
5607
Өрілген немесе өрілмеген, немесе -рмедегі немесе өрмесіз және сіңірілген немесе сіңірілмеген, жабылған немесе жабылмаған, резеңкеден немесе пластмассадан жасалған, қапталған немесе қапталмаған жетек арқандар, жіптер, арқандар және тростар
5702 32
5702 42 000 0
"Кілем", "сумах", "кермани" және осы сияқты қол жұмысының кілемдерін қоса алғанда тафтинктік емес немесе флокирленбеген, дайын немесе дайын емес тоқылған кілемдер және өзге де еденге төселетін тоқыма бұйымдар

5802 11 000 0
5802 19 000 0
5802 20 000 0
Ткани махровые полотенечные и аналогичные махровые
ткани, кроме узких тканей товарной позиции 5806;
тафтинговые текстильные материалы, кроме изделий
товарной позиции 5703
5804
Тюль и прочие сетчатые полотна, за исключением тканых
полотен, трикотажных полотен машинного или ручного
вязания; кружева в куске, в лентах или в виде отдельных
орнаментов, кроме полотен товарных позиций 6002-6006
5806 10 000 0

5802 11 000 0
5802 19 000 0
5802 20 000 0
5806-тауар позициясының енсіз маталарынан басқа, ұзын түкті сүлгілік маталар және ұқсас ұзын түктік маталар; 5703-тауар позициясының бұйымдарынан басқа тафтингтік тоқыма материалдар
5804
Мата жаймаларды, машинамен және қолмен тоқылған тоқыма жаймаларды қоспағанда селдір перде және өзге торлы жаймалар; 6002-6006 тауар позициясының жаймаларынан басқа тіліктерден, таспалардан немесе жеке ою-өрнектер түріндегі шілтерлер.
5806 10 000 0

5806 31 000 0
Узкие ткани, кроме изделий товарной позиции 5807; узкие
ткани безуточные, скрепленные склеиванием (болдюк)
5807
Ярлыки, эмблемы и аналогичные изделия из текстильных
материалов, в кусках, в лентах или выкроенные по форме
или размеру, но не вышитые
5808
Тесьма, плетеная в куске; отделочные материалы без
вышивки в куске, кроме трикотажных машинного или ручного
вязания; кисточки, помпоны и аналогичные изделия

5806 31 000 0
5807-тауар позициясындағы бұйымдардан басқа, жіңішке маталар; нақтылаусыз, желіммен (болдюк) бекітілген жіңішке маталар
5807
Тіліктердегі, таспалардағы немесе нысан немесе көлемі бойынша пішімделген, бірақ кестеленбеген жапсырмалар, эмблемалар және ұқсас тоқыма материалдардан жасалған бұйымдар
5808
Бөліктер болып тоқылған ызба; машинамен немесе қолмен тоқылған тоқымалардан басқа кестеленбеген бөліктердегі әрлеу материалдары; қылқаламдар, бумашашақтар және ұқсас бұйымдар

5809 00 000 0
Ткани из металлических нитей и ткани из
металлизированной нити товарной позиции 5605,
используемые в одежде, в качестве мебельной ткани или
для аналогичных целей, в другом месте не поименованные
или не включенные
5810
Вышивки в куске, в лентах или в виде отдельных
орнаментов
5811 00 000 0
Стеганые текстильные материалы в куске, состоящие из
одного или нескольких слоев текстильных материалов,
соединенных с мягким слоем прошиванием или другим
способом, кроме вышивок товарной позиции 5810
5903 10 900 1
5903 10 900 9
Текстильные материалы, пропитанные, с покрытием или
дублированные пластмассами, кроме материалов товарной
позиции 5902
5904
Линолеум, выкроенный или не выкроенный по форме;
напольные покрытия на текстильной основе, выкроенные или
не выкроенные по форме
5905 00
Настенные покрытия из текстильных материалов
5909 00
Текстильные шланги и аналогичные текстильные трубки с
подкладкой, обшивкой или с принадлежностями из других
материалов или без них
5910 00 000 0
Ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг, из
текстильных материалов, пропитанных или непропитанных, с
покрытием или без покрытия, дублированных или
недублированных пластмассами или армированных металлом
или прочим материалом

5809 00 000 0
Металл жіптерден жасалған маталар және 5605 тауар позициясының жиһаздық мата ретінде киімге немесе ұқсас мақсаттарға қолданылатын, басқа жерлерде аталмаған немесе енгізілмеген металлдандырылған жіптен жасалған маталар
5810
Бөлік түріндегі, таспа түріндегі немесе жеке ою-өрнектер түріндегі кестелер
5811 00 000 0
5810 тауар позициясының кестелерінен басқа тоқыма материалдарының жұмсақ қабатты тігу немесе басқа жолмен біріктірілген бір немесе бірнеше қабаттарынан тұратын сырылған тоқыма материалдар
5903 10 900 1
5903 10 900 9
5902-тауар позициясының материалдарынан басқа сіңірілген жабындысы бар немесе пластмассалармен қатырмаланған тоқыма материалдар
5904
Нысан бойынша пішілген немесе пішілмеген линолеум; тоқымалық негіздегі нысан бойынша пішілген немесе пішілмеген еден төсеніштері
5905 00
Тоқыма материалдардан жасалған қабырға жабындылары
5909 00
Басқа материалдардан жасалған астары, қаптамасы немесе жабдықтары бар немесе оларсыз тоқыма шлангтер және ұқсас тоқыма түтіктер
5910 00 000 0
Сіңірілген немесе сіңірілмеген, жабындысы бар немесе жабындысы жоқ, пластмассамен қатырмаланған немесе қатырмаланбаған немесе металлмен немесе өзге материалмен арматураланған тоқыма материалдардан конвейерлік таспалар және қозғалтатын белдіктер, немесе бельтингтер

5911 10 000 0
Текстильные материалы, войлок или фетр и ткани с
войлочной подкладкой, с покрытием или дублированные
резиной, кожей или другим материалом, применяемые для
игольчатой ленты, и аналогичные материалы, используемые
для прочих технических целей, включая узкие ткани,
изготовленные из вельвета, пропитанного резиной, для
покрытия ткацких навоев
6001
Ворсовые полотна, трикотажные машинного или ручного
вязания, включая длинноворсовые полотна и махровые
полотна

5911 10 000 0
Инелі таспаларға қолданылатын жабындысы бар немесе резеңкемен, былғарымен немесе басқа материалмен қатырмаланған тоқыма материалдар, киіз немесе фетр және киіз астарлы маталар және тоқыма ұршықтарды жабындылауға арналған резеңкемен сіңірілген енсіз шибарқыттан жасалған маталарды қоса алғанда басқа да техникалық мақсаттарда қолданылатын ұқсас материалдар
6001
Ұзынтүкті жаймалар мен түкті жаймаларды қоса алғанда машинамен немесе қолмен тоқылған түкті трикотаж жаймалар

6002
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания
шириной не более 30 см, содержащие 5 мас.% или более
эластомерных или резиновых нитей, кроме полотен товарной
позиции 6001
6003
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания
шириной не более 30 см, кроме трикотажных полотен
товарной позиции 6001 или 6002
6004
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания
шириной более 30 см, содержащие 5 мас.% или более
эластомерных или резиновых нитей, кроме полотен товарной
позиции 6001

6002
6001-тауар позициясының жаймаларынан басқа ені 30 см аспайтын, 5 мас.%-дан немесе одан да көп эластомерлі немесе резеңке жіптерді құрайтын машинамен немесе  қолмен тоқылған трикотаж жаймалар
6003
6001 немесе 6002-тауар позицияларының трикотаж жаймаларынан басқа ені 30 см аспайтын машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жаймалар
6004
6001-тауар позициясының жаймаларынан басқа ені 30 см аспайтын, 5 мас.%-дан немесе одан да көп эластомерлі немесе резеңке жіптерді құрайтын машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жаймалар

6005 21 000 0
6005 22 000 0
6005 23 000 0
6005 24 000 0
Полотна основовязаные (включая вязаные на трикотажных
машинах для изготовления галунов), кроме трикотажных
полотен товарных позиций 6001-6004
6006 10 000 0
6006 21 000 0
6006 22 000 0
6006 23 000 0
6006 24 000 0
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания прочие
6117
Принадлежности к одежде трикотажные машинного или
ручного вязания готовые прочие; части одежды или
принадлежностей к одежде трикотажные машинного или
ручного вязания

6005 21 000 0
6005 22 000 0
6005 23 000 0
6005 24 000 0
6001-6004-тауар позициясының трикотаж жаймаларынан басқа желіжіптік жаймалар (оқалар дайындауға арналған трикотаждық машиналарда тоқылғандарды қоса алғанда)
6006 10 000 0
6006 21 000 0
6006 22 000 0
6006 23 000 0
6006 24 000 0
Өзге де машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жаймалар
6117
Машинамен немесе қолдан тоқылған өзге де дайын трикотаж киім керек-жарақтары; машинамен немесе қолдан тоқылған трикотаж киім бөліктері немесе киім керек-жарақтары

6217
Принадлежности к одежде готовые прочие; части одежды или
принадлежностей к одежде, кроме включенных в товарную
позицию 6212
6507 00 000 0
Ленты, подкладки, чехлы, основы, каркасы, козырьки и
завязки для головных уборов
6801 00 000 0
Брусчатка, бордюрные камни и плиты для мощения из
природного камня (кроме сланца)
6802
Камень, обработанный (кроме сланца) для памятников или
строительства, и изделия из него, кроме товаров товарной
позиции 6801; кубики для мозаики и аналогичные изделия
из природного камня (включая сланец) на основе или без
основы; гранулы, крошка и порошок из природного камня
(включая сланец), искусственно окрашенные
6803 00
Сланец обработанный и изделия из сланца или из
агломерированного сланца
6804
Жернова, камни точильные, круги шлифовальные и
аналогичные изделия без опорных конструкций,
предназначенные для шлифовки, заточки, полировки,
подгонки или резания, камни для ручной заточки или
полировки и их части из природного камня, из
агломерированных природных или искусственных абразивов
или из керамики, в сборе с деталями из других материалов
или без этих деталей
6805
Природный или искусственный абразивный порошок или зерно
на тканой, бумажной, картонной или иной основе,
разрезанной или сшитой, или обработанной другим способом
для получения определенной формы, или необработанной
6806
Шлаковата, минеральная силикатная вата и аналогичные
минеральные ваты; вермикулит расслоенный, глины
вспученные, шлак вспененный и аналогичные вспученные
минеральные продукты; смеси и изделия из
теплоизоляционных, звукоизоляционных или
звукопоглощающих минеральных материалов, кроме изделий
товарной позиции 6811 или 6812 или группы 69

6217
Дайын өзге де киім керек-жарақтары; 6212 тауар позициясына енгізілгендерді қоспағанда, киімнің бөліктері немесе киім керек-жарақтары
6507 00 000 0
Бас киімдерге арналған таспалар, астарлар, сыртқаптар, негіздер, арқаулар, қалқаншалар мен баулар
6801 00 000 0
Табиғи тастан (сланецтен басқа) төсеніш төсеуге арналған төсемтас, жиектастар мен плиталар
6802
Ескерткіштер немесе құрылыс үшін өңделген тас (сланецтен басқа), және 6801 тауар позициясының тауарларынан басқа, одан жасалған бұйымдар; табиғи тастан (сланецті қоса алғанда) жасалған мозайкаларға арналған кубиктер немесе ұқсас бұйымдар; табиғи тастан (сланецті қоса алғанда) жасалған, жасанды сырланған түйіршіктер, үгінділер және ұнтақ
6803 00
Өңделген сланец пен сланецтен немесе агломериялацияланған сланецтен жасалған бұйымдар
6804
Тегістеуге, қайрауға, жалтыратуға, икемдеуге немесе кесуге арналған диірментас, қайрақ тастар, тегістеу шеңберлері мен Ұқсас арқау құрастырмаларынсыз бұйымдар, басқа материалдардан жасалған бөлшектермен жиынтықтағы немесе бұл бөлшектерсіз, қолдан қайрауға арналған тастар және олардың табиғи тастан агломериялацияланған табиғи немесе жасанды абразивтерден немесе қыштан жасалған бөліктері
6805
Кесілген немесе тігілген, немесе белгілі бір нысан алу үшін басқа тәсілмен өңделген немесе өңделмеген мата, қағаз, картон, немесе өзге де негіздегі, табиғи немесе жасанды абразивтік ұнтақ немесе дән
6806
Қожмақта, минералдық силикат мақта және ұқсас минерал маталар; қатпарланған вермикулит, ісінген балшықтар, көбікті қож бен ұқсас ісіңкі минералдық өнімдер; 6811 немесе 6812 тауар позицияларының немесе 69-тобының бұйымдарынан басқа, жылуоқшаулағыш, дыбысоқшаулағыш немесе дыбыс жұтқыш минералдық материалдардан жасалған қоспалар мен бұйымдар

6807
Изделия из асфальта или аналогичных материалов
(например, из нефтяного битума или каменноугольного
пека)
6808 00 000 0
Панели, плиты, плитки, блоки и аналогичные изделия из
растительных волокон, соломы или стружки, щепы, частиц,
опилок или других древесных отходов, агломерированных с
цементом, гипсом или прочими минеральными связующими
веществами
6809
Изделия из гипса или смесей на его основе
6810
Изделия из цемента, бетона или искусственного камня,
неармированные или армированные
6811
Изделия из асбоцемента, из цемента с волокнами целлюлозы
или из аналогичных материалов
6812 91 000 0 6812 92 000 0 6812 99 200 0 6812 99 950 0
Волокно асбестовое обработанное; смеси на основе асбеста
или асбеста и карбоната магния; изделия из этих смесей
или из асбеста (например, нити, ткани, одежда, головные
уборы, обувь, прокладки), армированные или
неармированные, кроме товаров товарной позиции 6811 или
6813
6814
Слюда обработанная и изделия из нее, включая
агломерированную или регенерированную слюду, на
бумажной, картонной или другой основе или без нее
6815
Изделия из камня или других минеральных веществ (включая
углеродные волокна, изделия из углеродных волокон и
изделия из торфа), в другом месте не поименованные или
не включенные
6901 00 000 0
Кирпичи, блоки, плитки и другие керамические изделия из
кремнеземистой каменной муки (например, из кизельгура,
триполита или диатомита) или из аналогичных
кремнеземистых пород
6902
Кирпичи огнеупорные, блоки, плитки и аналогичные
огнеупорные керамические строительные материалы, кроме
изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных
кремнеземистых пород
6903
Прочие огнеупорные керамические изделия (например,
реторты, тигли, муфели, насадки, заглушки, подпорки,
пробирные чашки, трубы, трубки, кожухи, прутки,
стержни), кроме изделий из кремнеземистой каменной муки
или аналогичных кремнеземистых пород
6904
Кирпичи строительные, блоки для полов, камни
керамические несущие или для заполнения балочных
конструкций и аналогичные изделия из керамики
6905
Черепица, дефлекторы, зонты над дымовыми трубами, части
дымоходов, архитектурные украшения и прочие строительные
детали из керамики
6906 00 000 0
Трубы керамические, трубопроводы изоляционные,
водоотводы и фитинги труб
6907
Плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей,
каминов или стен керамические неглазурованные; кубики
керамические неглазурованные для мозаичных работ и
аналогичные изделия, на основе или без нее

6807
Асфальттан немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар (мысалы, мұнай битумынан немесе таскөмір піспесінен жасалғандар)
6808 00 000 0
Панельдер, тақталар, тақташалар, блоктар және цементпен, гипспен немесе өзге де минералдық байланыстырғыш заттармен агломериалацияланған өсімдік талшықтарынан, сабаннан немесе жаңқалардан, жоңқалардан, бөлшектерден, үгінділерден немесе басқа да ағаш қалдықтарынан жасалған ұқсас бұйымдар
6809
Гипстен немесе оның негізіндегі қоспалардан жасалған бұйымдар
6810
Цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған арматураланбаған немесе арматураланған бұйымдар
6811
Асбоцементтен, целлюлоза талшықтары бар цементтен немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар
6812 91 000 0
6812 92 000 0
6812 99 200 0
6812 99 950 0
Өңделген асбест талшықтар; асбестің немесе асбест пен магний карбонатының негізіндегі қоспалар; осы қоспалардан немесе асбесттен жасалған 6811 немесе 6813 тауар позициясының тауарларынан басқа арматураланған немесе арматураланбаған бұйымдар (мысалы, жіптер, маталар, киімдер, бас киімдер, аяқ киім, аратөсемдер)
6814
Қағаз, картон немесе басқа негіздегі немесе онсыз, агломериалацияланған немесе қайта өңделген слюданы қоса алғанда, өңделген слюда және одан жасалған бұйымдар
6815
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген тастан немесе басқа минералдық заттардан жасалған бұйымдар (көміртегі талшықтарын, көміртегі талшықтарынан жасалған бұйымдар мен торфтан жасалған бұйымдарды қоса алғанда)
6901 00 000 0
Кремнеземдік тас ұнынан (мысалы, кизельгурдан, триполиттен немесе диатомиттен) жасалған немесе ұқсас кремнеземдік жыныстардан жасалған кірпіштер, блоктар, тақташалар және басқа да қыш бұйымдары
6902
Кремнеземдік тасұнынан немесе ұқсас,кремнеземдік жыныстардан жасалған бұйымдардан басқа отқа төзімді кірпіштер, блоктар, тақташалар және ұқсас отқа төзімді қыш құрылыс материалдары
6903
Кремнеземдік тасұнынан немесе ұқсас кремнеземдік жыныстардан басқа өзге де отқа төзімді қыш бұйымдары (мысалы, реторттар, тиглдер, муфелдер, саптамалар, бұқтырмалар, тіреуіштер, сынамалау тостағандары, түтіктер, түтікшелер, қаптамалар, шыбықтар, өзектер)
6904
Құрылыс кірпіштері, еденге арналған блоктар, көтеріп тұратын немесе қаптамалық құрастырмаларды толтыру үшін қыш тастар және қыштан жасалған ұқсас бұйымдар
6905
Жабынғыш, дефлекторлар, түтін шығу құбырларының үстіндегі зонттар, түтінжүргіштердің бөліктері, сәулет әшекейлері және қыштан жасалатын өзге де құрылыс бөлшектері
6906 00 000 0
Қыш құбырлар, оқшауланған құбыр желілері, су бұрғыштар және түтіктердің фитингтері
6907
Өруге арналған тақталар, еденге, пештерге, каминдерге немесе зертасталған қыш қабырғаларға арналған қаптама тақташалар; таскестелік жұмыстарға арналған зертасталған қыш кубиктер және негіздегі немесе онысыз ұқсас бұйымдар

6908
Плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей,
каминов или стен керамические глазурованные; кубики
керамические глазурованные для мозаичных работ и
аналогичные изделия, на основе или без нее
6910
Раковины, умывальники, консоли раковин, ванны, биде,
унитазы, сливные бачки, писсуары и аналогичные
санитарно-технические изделия из керамики
7003
Стекло литое и прокатное, листовое или профилированное,
имеющее или не имеющее поглощающий, отражающий или
неотражающий слой, но не обработанное каким-либо иным
способом

6908
Төсеуге арналған плиталар, еденді, пештерді, каминдерді немесе қабырғаларды қаптауға арналған жалтыратылған қыш плиткалар; мозайкалық жұмыстарға арналған жалтыратылған қыш кубиктер немесе, мынадай негіздегі немесе оларсыз, ұқсас бұйымдар
6910
Раковиналар, қолжуғыштар, раковиналардың аспалары, ванналар, биде, унитаздар, ағызу бәктері, писсуарлар және қыштан жасалған ұқсас санитарлық-техникалық бұйымдар
7003
Құйылған және прокаттық, табақтар түріндегі немесе пішінделген жұтатын, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар немесе жоқ, алайда қандай да бір өзге тәсілмен өңделмеген шыны

7004
Стекло тянутое и выдувное, в листах, имеющее или не
имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой,
но не обработанное каким-либо иным способом
7005
Стекло термически полированное и стекло со шлифованной
или полированной поверхностью, в листах, имеющее или не
имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой,
но не обработанное иным способом
7006 00 900 0
Стекло товарных позиций 7003, 7004 или 7005, гнутое,
граненое, гравированное, сверленое, эмалированное или
обработанное иным способом, но не вставленное в раму или
не комбинированное с другими материалами, прочее

7004
Созылған және үрленген, жалпақ, жұтатын, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар немесе жоқ, алайда қандай да бір өзге тәсілмен өңделмеген шыны
7005
Термикалық жалтыратылған шыны және беті тегістелген немесе жалтыратылған, табақтар түріндегі жұтатын, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар немесе жоқ, алайда қандай да бір өзге тәсілмен өңделмеген шыны
7006 00 900 0
Иілген, қырланған, қырналған, тесілген, эмалданған немесе өзге де тәсілмен өңделген, бірақ рамаға салынбаған немесе басқа материалдармен қиыстырылмаған 7003, 7004 немесе 7005 тауар позицияларындағы шыны, өзгелері

7008 00
Многослойные изолирующие изделия из стекла
7009 91 000 0
7009 92 000 0
Зеркала стеклянные, в рамах или без рам, включая зеркала
заднего обзора
7011
Баллоны стеклянные (включая колбы и трубки), открытые,
их стеклянные части, без фитингов, для электрических
ламп, электронно-лучевых трубок или аналогичных изделий
7014 00 000 0
Стеклянные изделия для сигнальных устройств и оптические
элементы из стекла (кроме включенных в товарную позицию
7015) без оптической обработки
7016
Блоки для мощения, плиты, кирпич, плитки и прочие
изделия из прессованного или литого стекла, армированные
или неармированные, используемые в строительстве; кубики
стеклянные и прочие небольшие стеклянные формы, на
основе или без основы, для мозаичных или аналогичных
декоративных работ; витражи и аналогичные изделия;
ячеистое или пеностекло в форме блоков, панелей, плит, в
виде оболочек или других форм

7008 00
Шыныдан жасалған көп қабатты оқшаулағыш бұйымдар
7009 91 000 0
7009 92 000 0
Артқы жақты шолу айналарын қоса алғанда, рамаларға салынған немесе рамасыз шыны айналар
7011
Ашық шыны баллондар (колбалар мен түтікшелерді қоса алғанда) және электр лампаларына, электронды-сәулелік түтікшелерге немесе ұқсас бұйымдарға арналған фитингтерсіз олардың шыны бөліктері
7014 00 000 0
Белгі беру құралдарына арналған шыны бұйымдары және оптикалық өңделмеген шыныдан жасалған оптикалық эпелинттер (7015 тауар позициясын енгізілгендерден басқа)
7016
Көруге арналған блоктар, плиталар, кірпіш, тақташалар және құрылыста пайдаланылатын арматураланған немесе арматураланбаған, престелген немесе құйылған шыныдан жасалған өзге де бұйымдар; мозайкалық немесе ұқсас әсемдеу жұмыстарына арналған негізі бар немесе негізсіз шыны кубиктер және өзге де шағын шыны нысандар; әшекей әйнектер және ұқсас бұйымдар; қабық түріндегі немесе басқа нысандағы блоктар, панелдер, плиталар нысанындағы ұяшықты немесе көбікті шыны

7017 20 000 0
7017 90 000 0
Посуда стеклянная для лабораторных, гигиенических или
фармацевтических целей, градуированная или
неградуированная, калиброванная или некалиброванная
7019 90
Стекловолокно (включая стекловату) и изделия из него
(например, пряжа, ткани), прочие
7216
Уголки, фасонные и специальные профили из железа или
нелегированной стали
7301
Конструкции шпунтовые из черных металлов, сверленые или
несверленые, перфорированные или неперфорированные,
монолитные или изготовленные из сборных элементов;
уголки, фасонные и специальные профили сварные, из
черных металлов

7017 20 000 0
7017 90 000 0
Зертханалық, гигиеналық немесе фармацевтикалық мақсаттарға арналған градуирленген немесе градуирленбеген, калибрленген немесе калибрленбеген шыны ыдыстар
7019 90
Шыны талшық (шынымақтаны қоса алғанда) және одан жасалған бұйымдар (мысалы, иірімжіп мата), басқалар
7216
Темір немесе легирленген болаттан жасалған бұрыштар, фасондық немесе арнайы профильдер
7301
Қара металдардан жасалған, бұрғыланған немесе бұрғыланбаған, перфорацияланған немесе перфорацияланбаған, монолиттелген немесе құрастырылған элементтерден жасалған шпунтталған құрылымдар; қара металдардан жасалған бұрыштар, фасондық және арнайы пісірілген профильдер

7308 90 990 0
Металлоконструкции из черных металлов (кроме сборных
строительных конструкций товарной позиции 9406) и их
части (например, мосты и их секции, ворота шлюзов,
башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш,
строительные фермы, двери и окна и их рамы, пороги для
дверей, жалюзи, балюстрады, опоры и колонны); листы,
прутки, уголки, фасонные профили, трубы и аналогичные
изделия, из черных металлов, предназначенные для
использования в металлоконструкциях

7308 90 990 0
Қара металдардан жасалған металл конструкциялары (9406 тауар позициясындағы құрастырылатын құрылыс конструкцияларынан басқа) және олардың бөліктері (мысалы, көпірлер мен олардың бөліктері, шлюз қақпалары, мұнаралар, торланған діңгектер, шатырға арналған арқалықтар, құрылыс фермалары, есіктер мен терезелер және олардың рамалары, есіктерге арналған табалдырықтар, жалюздар, балюстрадалар, тіреуіштер және колонналар); қара металдардан жасалған, металл конструкцияларында пайдалану үшін арналған табақтар, шыбықтар, фасондық профильдер, түтіктер және ұқсас бұйымдар

7309 00
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные емкости, из
черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или
сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой
или теплоизоляцией или без них, но без механического или
теплотехнического оборудования
7310 10 000 0
7310 29 100 0
7310 29 900 0
Цистерны, бочки, барабаны, канистры, ящики и аналогичные
емкости, из черных металлов, для любых веществ (кроме
сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более
300 л, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но
без механического или теплотехнического оборудования

7309 00
Қара металдардан жасалған, сыйымдылығы 300 л-ден астам, қаптамасы немесе жылу оқшаулағышы бар немесе оларсыз, бірақ механикалық немесе жылутехникалық жабдықсыз кез келген заттарға (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа) арналған резервуарлар, цистерналар, бактар және ұқсас ыдыстар
7310 10 000 0
7310 29 100 0
7310 29 900 0
Қара металдардан жасалған, сыйымдылығы 300 л-ден астам, қаптамасы немесе жылу оқшаулағышы бар немесе оларсыз, бірақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтарсыз, кез келген заттарға (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа) арналған цистерналар, күбілер, барабандар, канистралар, жәшіктер және ұқсас ыдыстар

7311 00
Емкости для сжатого или сжиженного газа, из черных
металлов
7312 10
7312 90 000 0
Скрученная проволока, тросы, канаты, плетеные шнуры,
стропы и аналогичные изделия, из черных металлов, без
электрической изоляции, прочие
7313 00 000 0
Проволока колючая из черных металлов; скрученная
обручная сталь или одинарная плоская проволока, колючая
или неколючая, свободно скрученная двойная проволока для
ограждений, из черных металлов
7314
Металлическая ткань (включая бесконечные ленты),
решетки, сетки и ограждения из проволоки, из черных
металлов; просечно-вытяжной лист из черных металлов

7311 00
Қара металдардан жасалған, сығылған немесе сұйытылған газға арналған сыйымдылықтар
7312 10
7312 90 000 0
Қара металдардан жасалған, электрлік оқшаулаусыз иірілген сым, тростар, арқан-жіптер, өрме баулар, ілмектер және ұқсас бұйымдар
7313 00 000 0
Қара металдардан жасалған тікенекті сым; тікенекті немесе тікенекті емес, иірілген құрсаулық болат немесе жалаң қабатты жалпақ сым, қара металдардан жасалған, қоршауға арналған бос иірілген қос сым
7314
Қара металдардан жасалатын, металл матасы (шексіз таспаларды қоса алғанда), керегеторлар, торлар және сымнан жасалған қоршаулар; қара металдардан жасалған қималап шығаратын табақтар

7317 00
Гвозди, кнопки, чертежные кнопки, рифленые гвозди, скобы
(кроме включенных в товарную позицию 8305) и аналогичные
изделия, из черных металлов, с головками или без головок
из других материалов, кроме изделий с медными головками
7318
Винты, болты, гайки, глухари, ввертные крюки, заклепки,
шпонки, шплинты, шайбы (включая пружинные) и аналогичные
изделия, из черных металлов
7320 10 110 0
7320 10 190 0
7320 20 200
7320 20 850
7320 90 900 0
Пружины, рессоры и листы для них, из черных металлов
7322 11 000 0
7322 19 000 0
7322 90 000 0
Радиаторы для центрального отопления с неэлектрическим
нагревом и их части, из черных металлов;
воздухонагреватели и распределительные устройства для
подачи горячего воздуха (включая устройства для подачи
также свежего или кондиционированного воздуха) с
неэлектрическим нагревом, оборудованные встроенным
вентилятором или воздуходувкой с приводом от двигателя и
их части, из черных металлов
7324
Оборудование санитарно-техническое и его части, из
черных металлов
7325 10
7325 99
Изделия литые прочие из черных металлов
7408
Проволока медная
7409
Плиты, листы и полосы или ленты медные, толщиной более
0,15 мм
7413 00 200 0
7413 00 800 0
Скрученная проволока, тросы, плетеные шнуры и
аналогичные изделия из меди без электрической изоляции

7317 00
Қара металдардан жасалған шегелер, кнопкалар, сызу түймешелері, қатпарланған шегелер, қысқыштар (8305 тауар позициясына енгізілгендерден басқа) және мысты басы бар бұйымдардан басқа, басқа материалдардан жасалған басы бар немесе жоқ, ұқсас бұйымдар
7318
Қара металдардан жасалған бұрамалар, бұрандамалар, сомындар, глухарлар, бұрама ілмектер, тойтарма шегелер, сыналар, шплинттер, шайбалар (серіппелілерді қоса алғанда) және ұқсас бұйымдар
7320 10 110 0
7320 10 190 0
7320 20 200
7320 20 850
7320 90 900 0
Қара металдардан жасалған, серіппелер, серіппегіштер және оларға арналған табақтар
7322 11 000 0
7322 19 000 0
7322 90 000 0
Қара металдардан жасалған электрлік емес қыздырумен орталық жылытуға арналған радиаторлар және олардың бөліктері; қара металдардан жасалған, ыстық суды беруге арналған (сондай-ақ таза немесе салқындатылған ауаны беруге арналған құрылғыларды қоса алғанда), электрлік емес қыздырғыштармен, қозғалтқыш жетегінің кірістірілген желдеткішімен немесе ауа үрлегішпен жабдықталған ауа қыздырғыштары мен бөлу құрылғылары және олардың бөліктері
7324
Қара металдардан жасалған санитарлық-техникалық жабдық және оның бөліктері
7325 10
7325 99
Қара металдардан жасалған өзге де құйма бұйымдар
7408
Мыстан жасалған сым
7413 00 200 0
7413 00 800 0
Электрлік оқшаулаусыз мыстан жасалған иірілген сым, тростар, өрме баулар және ұқсас бұйымдар
7409
Қалыңдығы 0,15 мм-ден астам мыстан жасалған плиталар, табақтар және жолақтар немесе таспалар

7604
Прутки и профили алюминиевые
7605
Проволока алюминиевая
7610 10 000 0
7610 90 900 0
Металлоконструкции алюминиевые (кроме сборных
строительных металлоконструкций товарной позиции 9406) и
их части (например, мосты и их секции, башни, решетчатые
мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери,
окна и их рамы, пороги для дверей, балюстрады, опоры и
колонны); листы, прутки , профили, трубы и аналогичные
изделия алюминиевые, предназначенные для использования в
металлоконструкциях
7611 00 000 0
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные алюминиевые
емкости для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного
газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или с
термоизоляцией или без них, но без механического или
теплотехнического оборудования
7614
Скрученная проволока, тросы, плетеные шнуры и
аналогичные изделия из алюминия без электрической
изоляции
7616
Прочие изделия из алюминия
8202
Пилы ручные; полотна для пил всех типов (включая полотна
для продольной резки, для прорезывания пазов или
беззубые)
8203
Напильники, надфили, рашпили, клещи (включая кусачки),
плоскогубцы, пассатижи, пинцеты, щипчики, ножницы для
резки металла, устройства трубоотрезные, ножницы
болторезные, пробойники и аналогичные ручные инструменты

7604
Алюминий шыбықтары мен профильдері
7605
Алюминий сымы
7610 10 000 0
7610 90 900 0
Алюминий металл құрылымдары (9406 тауар позициясындағы құрастырылатын құрылыс металл құрылымдарынан басқа) және олардың бөліктері (мысалы, көпірлер және олардың бөліктері, мұнаралар, керегеторлы діңгектер, шатырларға арналған аражабындар, құрылыс фермалар, есіктер, терезелер және олардың жақтаулары, есіктерге арналған табалдырықтар, балюстрадалар, тіректер және колонналар); металл құрылымдарда пайдалануға арналған алюминийден жасалған табақтар, шыбықтар, профильдер, түтіктер және ұқсас бұйымдар
7611 00 000 0
Кез келген заттарға арналған (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа), сыйымдылығы 300 л-ден астам, қаптамасымен немесе жылу оқшаулағышпен немесе оларсыз, бірақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтарсыз резервуарлар, цистерналар, бактар және алюминийден жасалған ұқсас сыйымдылықтар
7614
Электрлік оқшаулаусыз алюминийден жасалған иірілген сым, тростар, өрме баулар және ұқсас бұйымдар
7616
Өзге де алюминийден жасалған бұйымдар
8202
Қол аралар; аралардың барлық үлгісіне арналған табақтар (көлденеңінен кесуге арналған, ойықтарды кесіп шығуға арналған немесе тіссіз табақтарды қоса алғанда)
8203
Егеулер, майда егеулер, түрпілер, қысқыштар (тістеуіктерді қоса алғанда), жалпақауыздар, атауыздар, іскектер, шымшуырлар, металл кескіш қайшылар, құбыр кескіш қондырғылар, сомын кескіш қайшылар, тескіштер және осындай қол аспаптары

8204
Ключи гаечные ручные (включая гаечные ключи с
торсиометрами, но исключая воротки); сменные головки
для гаечных ключей, с ручками или без них
8205
Инструменты ручные (включая алмазные стеклорезы), в
другом месте не поименованные или не включенные; лампы
паяльные; тиски, зажимы и аналогичные изделия, кроме
принадлежностей и частей станков; наковальни; горны
переносные; шлифовальные круги с опорными конструкциями,
с ручным или ножным приводом

8204
Бұранда қол кілттері (торсиометрлермен гайкалық кілттерді қоса алғанда, бірақ мойыншаларды қоспағанда); сабы бар немесе оларсыз, гайкалық кілттерге арналған ауыспалы бастар
8205
Басқа жерде аты аталмаған немесе енгізілмеген қол аспаптары (алмас әйнек кескіштерді қоса алғанда): дәнекерлеу лампалары; станоктардың керек-жарақтары мен бөліктерінен басқа, қысқыштар, қыспалар мен осындай бұйымдар; төстер; тасымал ошақтар; қолды ұста көріктері, тірек рамалары немесе аяқ жетегі бар абразивті дөңгелектер

8207
Сменные рабочие инструменты для ручных инструментов, с
механическим приводом или без него или для станков
(например, для прессования, штамповки, вырубки,
нарезания резьбы, сверления, растачивания, протягивания,
фрезерования, токарной обработки или завинчивания),
включая фильеры для волочения или экструдирования
металла, инструменты для бурения скальных пород или
грунтов
8208 90 000 0
Ножи и режущие лезвия для машин или механических
приспособлений, прочие
8301 10 000 0 8301 30 000 0

8207
Металды созып шыңдау немесе сығып шығару аспабын, жартас жыныстарын немесе топырақтарды бұрғылау аспабын қоса алғанда, механикалық жетігі бар немесе жоқ станоктарға арналған, ауыспалы қол аспаптары (мысалы, престеу, штамптау, шауып алу, кесу, бұрғылау, кеңейту, тігу, фрезерлеу, токарьлық өңдеу немесе бұрап кіргізу үшін)
8208 90 000 0
Машиналарға немесе механикалық құрал-жабдықтарға арналған пышақтар мен кесу тілгіштері, өзгелері
8301 10 000 0
8301 30 000 0

8301 40
8301 50 000 0
8301 60 000
8301 70 000 0
Замки висячие и врезные (действующие с помощью ключа,
кодовой комбинации или электрические), из недрагоценных
металлов; задвижки и рамки с задвижками, объединенные с
замками, из недрагоценных металлов; ключи для любых
вышеуказанных изделий, из недрагоценных металлов
8302 10 000 9
8302 20 000 9
8302 41 000 0
8302 42 000 9
8302 49 000 0
8302 60 000 9
Крепежная арматура, фурнитура и аналогичные изделия из
недрагоценных металлов, используемые для мебели, дверей,
лестниц, окон, штор, в салонах транспортных средств,
шорных изделий, чемоданов, ящиков, шкатулок или
аналогичных изделий; вешалки для шляп, крючки для шляп,
кронштейны и аналогичные изделия из недрагоценных
металлов; мебельные колеса с крепежными приспособлениями
из недрагоценных металлов; автоматические устройства из
недрагоценных металлов для закрывания дверей

8301 40
8301 50 000 0
8301 60 000
8301 70 000 0
Қымбат бағалы емес металдардан жасалған аспалы және ойық құлыптар (кілттің, кодтық комбинацияның көмегімен жұмыс істейтін немесе электрлік); ысырмалы тиектер және қымбат бағалы емес металдардан жасалған құлыптармен біріктірілетін ысырмалы тиекті рамкалар; жоғарыда көрсетілген қымбат бағалы емес металдардан жасалған кез келген бұйымдарға арналған кілттер
8302 10 000 9
8302 20 000 9
8302 41 000 0
8302 42 000 9
8302 49 000 0
8302 60 000 9
Жиһазға, есіктерге, баспалдақтарға, терезелерге, перделерге, көлік құралдарының салондарына, ер-тұрман бұйымдарына, шабадандарға, жәшіктерге, қобдишаларға немесе ұқсас бұйымдарға пайдаланылатын қымбат бағалы емес металдардан жасалған бекіту арматурасы; қалпақтарға арналған ілгіштер, қалпақтарға арналған ілмектер, кронштейндер және қымбат бағалы емес металдардан жасалған ұқсас бұйымдар; қымбат бағалы емес металдардан жасалған бекіту керек-жарақтары бар жиһаз дөңгелектері; қымбат бағалы емес металдардан жасалған есіктерді жабуға арналған автоматты қондырғылар

8303 00 900 0
Ящики, специально предназначенные для хранения денег и
документов, и аналогичные изделия
8305 10 000 0
8305 20 000 0
Фурнитура для скоросшивателей или папок, канцелярские
зажимы и скрепки, индексные карточные указатели и
аналогичные канцелярские изделия, из недрагоценных
металлов; проволочные скобы в блоках (например, для
канцелярских целей, обивки мебели, упаковки), из
недрагоценных металлов
8307 10 000 0 8307 90 000 0
Трубы гибкие из недрагоценных металлов, с фитингами или
без них

8303 00 900 0
Ақша мен құжаттарды сақтауға арнайы арналған жәшіктер және ұқсас бұйымдар
8305 10 000 0
8305 20 000 0
Қымбат бағалы емес металдардан жасалған құжат тіккіштерге немесе папкаларға арналған фурнитура, кеңсе қысқыштары мен қыстырғыштар, индекстік кәртішке көрсеткіштері және өзге де кеңсе бұйымдары; блоктардағы, қымбат бағалы емес металдардан жасалған сым қапсырмалар (мысалы, кеңсе мақсаттары, жиһазды қаптау, қаттау үшін)
8307 10 000 0
8307 90 000 0
Фитингтері бар немесе оларсыз, қымбат бағалы емес металдардан жасалған иілгіш түтіктер

8308
Застежки, рамы с застежками, пряжки, пряжки-застежки,
крючки, колечки, блочки и аналогичные изделия, из
недрагоценных металлов, используемые для одежды, обуви,
тентов, сумок, дорожных принадлежностей или других
готовых изделий; заклепки трубчатые или раздвоенные, из
недрагоценных металлов; бусины и блестки из
недрагоценных металлов
8311
Проволока, прутки, трубы, пластины, электроды и
аналогичные изделия, из недрагоценных металлов или из
карбидов металлов, с покрытием или с сердечником из
флюсовых материалов, используемые для низкотемпературной
пайки, высокотемпературной пайки, сварки или осаждения
металлов или карбидов металлов; проволока и прутки из
спеченного порошка недрагоценных металлов, используемые
для металлизации распылением

8308
Қымбат бағалы емес металдардан жасалған, киім, аяқ киім, тенттер, сөмкелер, жол керек-жарақтары немесе басқа да дайын бұйымдар үшін пайдаланылатын ілгектер, ілгекті жақтаулар, айылбастар, айылбас-ілгектер, ілмешектер, сақиналар, блокшалар және ұқсас бұйымдар; қымбат бағалы емес металдардан жасалған түтікшелі немесе қосарланған шегеншелер; қымбат бағалы емес металдардан жасалған моншақтар мен жылтырақтар
8311
Қымбат бағалы емес металдардан немесе металдардың карбидтерінен жасалған жабындысы немесе флюсті материалдардан жасалған өзегі бар, металдарды немесе металдардың карбидтерін төменгі температурада дәнекерлеу, жоғары температурада дәнекерлеу, пісіру немесе шөктіру үшін пайдаланылатын сым, шыбықтар, түтіктер, пластиналар, электродтар және ұқсас бұйымдар қымбат бағалы емес металдардың пісірілген ұнтағынан жасалған тозаңдатумен металдандыру үшін пайдаланылатын сым және шыбықтар

8419 11 000 0
8419 19 000 0
8419 32 000 0
8419 39 900 8
8419 40 000 9
8419 50 000 0
Машины, оборудование промышленное или лабораторное с
электрическим или неэлектрическим нагревом (исключая
печи, камеры и другое оборудование товарной позиции
8514) для обработки материалов в процессе с изменением
температуры, таком как нагрев, варка, жарение,
дистилляция, ректификация, стерилизация, пастеризация,
пропаривание, сушка, выпаривание, конденсирование или
охлаждение, за исключением машин и оборудования,
используемых в бытовых целях; водонагреватели
безынерционные или тепловые водяные аккумуляторы,
неэлектрические
8420 10 100 0
8420 91
8420 99 000 0
Каландры или другие валковые машины, кроме машин для
обработки металла или стекла, и валки для них
8421 12 000 0
8421 19 200 9
8421 19 700 9
8421 21 000 9
8421 39
8421 99 000 9
Центрифуги, включая центробежные сушилки; оборудование и
устройства для фильтрования или очистки жидкостей или
газов
8422 40 000
8422 90 900 0
Машины посудомоечные; оборудование для мойки или сушки
бутылок или других емкостей; оборудование для
заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков,
мешков или других емкостей, для опечатывания их или
этикетирования; оборудование для герметичной укупорки
колпачками или крышками бутылок, банок, туб и
аналогичных емкостей; оборудование для упаковки или
обертки (включая оборудование, обертывающее товар с
термоусадкой упаковочного материала) прочее;
оборудование для газирования напитков
8423 20 000 0
8423 30 000 0
8423 81
8423 82
8423 89 000 0
8423 90 000
Оборудование для взвешивания (кроме весов
чувствительностью 0,05 г или выше), включая счетные или
контрольные машины, приводимые в действие силой тяжести
взвешиваемого груза; разновесы для весов всех типов
8424 10
8424 20 000 0
8424 30
8424 81 100 0
8424 81 300 0
8424 89 000
8424 90 000 0
Механические устройства (с ручным управлением или без
него) для метания, разбрызгивания или распыления
жидкостей или порошков; огнетушители заряженные или
незаряженные; пульверизаторы и аналогичные устройства;
пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные
устройства
8425 11 000 0
8425 19 200 0
8425 19 800 9
8425 31 000 0
8425 39 300 0
8425 39 900 9
8425 42 000 0
8425 49 000 0
Тали подъемные и подъемники, кроме скиповых подъемников;
лебедки и кабестаны; домкраты

8419 11 000 0
8419 19 000 0
8419 32 000 0
8419 39 900 8
8419 40 000 9
8419 50 000 0
Тұрмыстық мақсатта пайдаланылатын машиналар мен жабдықтарды қоспағанда, температураны өзгертуді жылыту, пісіру, қуыру, тазарту, тазалау, зарарсыздандыру, пастеризациялау, буландыру, кептіру, бумен өңдеу, конденсациялау немесе салқындату ретінде пайдаланылатын материалдар процестерін өңдеуге арналған электрмен жылытылатын немесе электрмен жылытылмайтын өнеркәсіптік немесе зертханалық жабдықтар (8514 тауар позициясының пештерін, камераларын және басқа да жабдықтарын қоспағанда); инерттік емес су жылытқыштар немесе жылу беретін электрлі емес су аккумуляторлары
8420 10 100 0
8420 91
8420 99 000 0
Металл немесе шыны өңдеуге арналған машиналардан басқа, каландрлар немесе басқа да білікті машиналар, және оларға арналған біліктер
8421 12 000 0
8421 19 200 9
8421 19 700 9
8421 21 000 9
8421 39
8421 99 000 9
Ортадан тепкіш кептіргіштерді қоса алғанда, центрифугалар; сұйықтарды немесе газдарды сүзуге немесе тазалауға арналған жабдықтар мен қондырғылар
8422 40 000
8422 90 900 0
Ыдыс жуатын машиналар; бөтелкелерді немесе басқа ыдыстарды жууға немесе кептіруге арналған жабдықтар, бөтелкелерді, шыны сауыттарды толтыруға, тығындауға, жәшіктерді, қаптарды немесе басқа ыдыстарды жабуға, оларға сүргі салуға немесе жапсырма желімдеуге арналған жабдықтар; бөтелкелерді, шыны сауыттарды, тубтарды және осыған ұқсас ыдыстарды қалпақшалармен немесе қақпақпен бітеп тығындауға арналған жабдықтар; буып-түюге немесе орауға арналған өзге де жабдықтар (жылу ұстағыш материалдармен тауар орайтын жабдықтарды қоса алғанда); сусындарға газ араластыруға арналған жабдықтар*
8423 20 000 0
8423 30 000 0
8423 81
8423 82
8423 89 000 0
8423 90 000
Өлшенетін жүкті ауырлық күшімен қозғалысқа келтіретін есептеу немесе бақылау машиналарын қоса алғанда, өлшеуге арналған жабдықтар (сезімталдығы 0,05 г немесе одан да жоғары таразылардан басқа); барлық түрдегі таразыларға арналған теңдестіргіштер
8424 10
8424 20 000 0
8424 30
8424 81 100 0
8424 81 300 0
8424 89 000
8424 90 000 0
Сұйықтарды немесе ұнтақтарды лақтыруға, шашыратуға немесе тозаңдатуға арналған механикалық құрылғылар (қолмен басқару тетігі бар немесе онысыз); толтырылған немесе толтырылмаған от сөндіргіштер; пульверизаторлар және соған ұқсас құрылғылар; бу немесе құм себелейтін және осыларға ұқсас лақтыру құрылғылары
8425 11 000 0
8425 19 200 0
8425 19 800 9
8425 31 000 0
8425 39 300 0
8425 39 900 9
8425 42 000 0
8425 49 000 0
Скипті көтергіштерден басқа, көтергіш тальдар және көтергіштер; шығырлар және кабестандар; домкраттар

8431 49 800
Части, предназначенные исключительно или в основном для
оборудования товарных позиций 8425-8430
8439
Оборудование для производства массы из волокнистых
целлюлозных материалов или для изготовления или отделки
бумаги или картона
8444 00
Машины для экструдирования, вытягивания, текстурирования
или резания химических текстильных материалов
8445
Машины для подготовки текстильных волокон; прядильные,
тростильные или крутильные машины и другое оборудование
для изготовления текстильной пряжи; кокономотальные или
мотальные (включая уточномотальные) текстильные машины и
машины, подготавливающие текстильную пряжу для
использования ее на машинах товарной позиции 8446 или
8447
8446
Станки ткацкие
8447
Машины трикотажные, вязально-прошивные, для получения
позументной нити, тюля, кружев, вышивания, плетения
тесьмы или сетей и тафтинговые машины
8448
Оборудование вспомогательное для использования с
машинами товарной позиции 8444, 8445, 8446 или 8447
(например, ремизоподъемные каретки, жаккардовые машины,
автоматические механизмы останова, механизмы смены
челноков); части и принадлежности, предназначенные
исключительно или в основном для машин данной товарной
позиции или товарной позиции 8444, 8445, 8446 или 8447
(например, веретена и рогульки, игольчатая гарнитура,
гребни, фильеры, челноки, ремизки и ремизные рамы,
трикотажные иглы)
8449 00 000 0
Оборудование для производства или отделки войлока или
фетра или нетканых материалов в куске или в крое,
включая оборудование для производства фетровых шляп;
болваны для изготовления шляп
8451
Оборудование (кроме машин товарной позиции 8450) для
промывки, чистки, отжима, сушки, глажения, прессования
(включая прессы для термофиксации материалов), беления,
крашения, аппретирования, отделки, нанесения покрытия
или пропитки пряжи, тканей или готовых текстильных
изделий и машины для нанесения пасты на тканую или
другую основу, используемые в производстве напольных
покрытий, таких как линолеум; машины для наматывания,
разматывания, складывания, резки или прокалывания
текстильных тканей
8452
Машины швейные, кроме машин для сшивания книжных блоков
товарной позиции 8440; мебель, основания и футляры,
предназначенные специально для швейных машин; иглы для
швейных машин
8456
Станки для обработки любых материалов путем удаления
материала с помощью лазерного или другого светового или
фотонного луча, ультразвуковых, электроразрядных,
электрохимических, электронно-лучевых, ионно-лучевых или
плазменно-дуговых процессов
8458
Станки токарные (включая станки токарные многоцелевые)
металлорежущие
8460
Станки обдирочно-шлифовальные, заточные, шлифовальные,
хонинговальные, притирочные, полировальные и для
выполнения других операций чистовой обработки металлов
или металлокерамики при помощи шлифовальных камней,
абразивов или полирующих средств, кроме зуборезных,
зубошлифовальных или зубоотделочных станков товарной
позиции 8461

8431 49 800
Тек қана немесе негізінен 8425-8430 тауар позицияларының жабдықтарына арналған бөліктер
8439
Талшықты целлюлоза материалдарынан масса өндіруге немесе қағаз немесе қатырма қағаз дайындауға және өңдеуге арналған жабдықтар
8444 00
Химиялық тоқыма материалдарды әктрудициялауға, созуға, тоқуға, бояуға және қиюға арналған машиналар
8445
Тоқыма жабдығы, трикотаж, тоқу-тігу, тігін машиналары және оларға арналған бөлшектер
8446
Тоқыма станоктары
8447
Трикотаж, тоқу-тігу, зер жіптерін, торғын, шілтер, кесте тоқу үшін қолданылатын, кесте тігетін, заттың жиектерін немесе жапсарларын әдіптеу үшін пайдаланылатын машиналар және тафтингтік машиналар
8448
8444, 8445, 8446 немесе 8447 тауар позицияларының машиналарымен бірге пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар (мысалы, ремизо көтергіш күймешелер, жаккард машиналары, автоматы түрде тоқтату тетіктері, қайықшаларды ауыстыру тетіктері); тек қана немесе негізінен аталған тауар позициялардың немесе 8444, 8445, 8446 немесе 8447 тауар позицияларының машиналарына арналған бөліктер мен керек-жарақтар (мысалы, ұршықтар мен мүйізшелер, инелі гарнитура, тарақтар, фильерлер, қайықшалар, ремизгалар немесе ремиздік рамалар, трикотаж инелері)
8449 00 000 0
Бөлек ораммен немесе пішумен шұға, киіз және фетр немесе тоқылмаған материалдар өндіру немесе әрлеу үшін қолданылатын жабдықтар, соның ішінде фетр қалпақтар, қалпақтар жасауға арналған қалып шығаруға арналған жабдықтар
8451
Жіптерді, маталарды немесе дайын тоқыма бұйымдарын жууға, тазалауға, сығуға, кептіруге, үтіктеуге, нығыздауға (материалдарды қыздыруға арналған престерді қоса алғанда), ағартуға, бояуға, өңдеуге, әрлеуге, жылтыратуға немесе сіңдіруге арналған жабдықтар (8450 тауар позициясында көрсетілген машиналардан басқа) немесе линолеум секілді еден жамылғыларын өндіруде пайдаланылатын тоқыма немесе басқа да негізіне паста жағатын машиналар; тоқыма маталарды орайтын, тарқататын, жинайтын, кесетін немесе тесетін машиналар
8452
8440 тауар позициясының кітап блоктарын тігуге арналған кітаптардан басқа, тігін машиналары; тігін машиналары үшін әдейі арналған жиһаз, негіз және футлярлар; тігін машиналарына арналған инелер
8456
Лазер немесе басқа да жарық немесе фотонды сәуленің, ультрадыбыстық, электроразрядтық, электрохимиялық, электронды-сәулелік, ионды сәулелік немесе плазмалық-доғалық процестердің көмегімен материалды алып тастау жолымен кез келген материалдарды өңдеуге арналған станоктар
8458
Металл кесетін токарьлық станоктар (көп мақсатты токарьлық станоктарды қоса алғанда)
8460
Сыдыра ажарлау, қайрау, тегістеу, хонингтеу, ысқылау, жалтырату станоктары және 8461 тауар позициясында көрсетілген тіс кесу, тіс тегістеу немесе тіс өңдеу станоктарынан басқа, металдар мен металқыш материалдарды тегістеу тастарының, абразивтердің немесе жалтыратқыш құралдардың көмегімен басқа да тазалап өңдеу операцияларын жасауға арналған станоктар

8461
Станки продольно-строгальные, поперечно-строгальные,
долбежные, протяжные, зуборезные, зубошлифовальные или
зубоотделочные, пильные, отрезные и другие станки для
обработки металлов или металлокерамики посредством
удаления материала, в других местах не поименованные или
не включенные
8464
Станки для обработки камня, керамики, бетона,
асбоцемента или аналогичных минеральных материалов или
для холодной обработки стекла
8466
Части и принадлежности, предназначенные исключительно
или в основном для оборудования товарных позиций
8456-8465, включая приспособления для крепления
инструмента или деталей, самораскрывающиеся
резьбонарезные головки, делительные головки и другие
специальные приспособления к станкам; приспособления для
крепления рабочих инструментов для всех типов ручных
инструментов

8461
Бойлап сүргілеу, көлденең сүргілеу, уату, созу, тіс кесу, тіс тегістеу немесе тіс өңдеу, аралау, кесу станоктары және материалды алып тастау жолымен металды немесе қыш металдарды өңдеуге арналған басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген басқа да станоктар
8464
Тастарды, қышты, бетонды асбо- цементты немесе ұқсас минералды материалдарды өңдеуге немесе шыныны суық өңдеуге арналған станоктар
8466
Аспаптарды немесе бөлшектерді бекітуге арналған құрылғыларды, өздігінен ашылатын бұранда кесу бастиектерін, бөлу бас тиектерін және станоктардың басқа да арнайы құрылғыларын қоса алғанда, тек қана немесе негізінен 8456-8465 тауар позицияларының жабдықтарына арналған бөліктер мен керек-жарақтар; қол аспаптарының барлық түрлеріне арналған жұмыс аспаптарын бекіту құрылғылары

8467
Инструменты ручные пневматические, гидравлические или со
встроенным электрическим или неэлектрическим двигателем
8468
Оборудование и аппараты для низкотемпературной пайки,
высокотемпературной пайки или сварки, пригодные или не
пригодные для резки, кроме машин и аппаратов товарной
позиции 8515; машины и аппараты для поверхностной
термообработки, работающие на газе
8470
Машины счетные и карманные машины для записи,
воспроизведения и визуального представления данных с
вычислительными функциями; бухгалтерские машины,
почтовые маркировочные машины, аппараты билетные и
другие аналогичные машины со счетными устройствами;
аппараты кассовые

8467
Пневматикалық, гидравликалық немесе электрлі немесе электрсіз қозғалтқыштар орнатылған қол аспаптары
8468
8515 тауар позициясының машиналары мен аппараттарынан басқа, төменгі температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған, кесу үшін жарамды немесе жарамсыз жабдықтар мен аппараттар; үстінен термоөңдеуге арналған, газбен жұмыс істейтін машиналар мен аппараттар
8470
Есептеу машиналары мен жазуға, дыбысын шығаруға және деректерді көзбен көрсетуге арналған есептеу функциялары бар қалта машиналары; бухгалтерлік машиналар, почталық маркілеу машиналары, билет аппараттары мен есептеу құрылғылары бар басқа да ұқсас машиналар; касса аппараттары

8471 30 000 0
8471 41 000 0
8471 49 000 0
8471 50 000 0
8471 60
8471 70
8471 80 000 0
Вычислительные машины и их блоки; магнитные или
оптические считывающие устройства, машины для переноса
данных на носители информации в кодированной форме и
машины для обработки подобной информации, в другом месте
не поименованные или не включенные
8473 30
Части и принадлежности машин товарной позиции 8471
8474 31 000 0
8474 80 108 0

8471 30 000 0
8471 41 000 0
8471 49 000 0
8471 50 000 0
8471 60
8471 70
8471 80 000 0
Есептеу машиналары және олардың блоктары; магниттік немесе оптикалық санағыш құрылғылар, деректерді кодталған нысандағы ақпарат тасымалдағыштарына және осыған ұқсас ақпаратты өңдеуге арналған машиналарға тасымалдауға арналған басқа жерде аталмаған және енгізілмеген машиналар
8473 30
8471 тауар позициясы машиналарының бөліктері мен керек-жарақтары
8474 31 000 0
8474 80 108 0

8474 80 908 0
8474 90
Оборудование для сортировки, грохочения, сепарации,
промывки, измельчения, размалывания, смешивания или
перемешивания грунта, камня, руд или других минеральных
ископаемых в твердом (в том числе порошкообразном или
пастообразном) состоянии; оборудование для агломерации,
формовки или отливки твердого минерального топлива,
керамических составов, незатвердевшего цемента, гипсовых
материалов или других минеральных продуктов в
порошкообразном или пастообразном состоянии; машины
формовочные для изготовления литейных форм из песка
8479 82 000 0
Машины и механические устройства, имеющие индивидуальные
функции, в другом месте данной группы не поименованные
или не включенные для смешивания, перемешивания,
измельчения, размалывания, грохочения, просеивания,
гомогенизации, эмульгирования или размешивания
8481
Краны, клапаны, вентили и аналогичная арматура для
трубопроводов, котлов, резервуаров, цистерн, баков или
аналогичных емкостей, включая редукционные и
терморегулируемые клапаны

8474 80 908 0
8474 90
Қатты күйіндегі топырақты, тасты, қатты күйдегі (оның ішінде ұнтақ немесе қоймалжың) руданы немесе басқа да минералдық қазбаларды сорттау, елеу, айыру, шаю, ұсақтау, ұнтақтау, қосу немесе араластыруға арналған жабдықтар; қатты минералдық отынды, қыш құрамды, қатпаған цементті, гипсті материалдарды немесе ұнтақ және қоймалжың күйдегі басқа да минералдық өнімдерді агломерациялауға, қалыптауға немесе құюға арналған жабдықтар, құмнан құю қалыптарын жасауға арналған қалыптау машиналары
8479 82 000 0
Қосуға, араластыруға, ұсақтауға, ұнтақтауға, елеуге, електен өткізуге, ұсатуға, эмульгирлеуге немесе араластыруға арналған аталған топтыңбасқа жерінде аталмаған және енгізілмеген дербес функциялары бар машиналар және механикалық құрылғылар
8481
Редукциялық немесе термореттегіш клапандарды қоса алғанда, құбырларға, қазандықтар резервуарларға, цистерналарға, бактарға немесе осыған ұқсас ыдыстарға арналған шүмектер, клапандар, шұралар және осыған ұқсас арматура

8482
Подшипники шариковые или роликовые
8483
Валы трансмиссионные (включая кулачковые и коленчатые)
и кривошипы; корпуса подшипников и подшипники скольжения
для валов; шестерни и зубчатые передачи; шариковые или
роликовые винтовые передачи; коробки передач и другие
вариаторы скорости, включая гидротрансформаторы;
маховики и шкивы, включая блоки шкивов; муфты и
устройства для соединения валов (включая универсальные
шарниры)

8482
Түйіршікті немесе шығыршықты ішпектер
8483
Трансмиссиялық біліктер (жұдырық және иінділерді қоса алғанда) және қос иіндер; ішпектердің корпустары мен біліктерге арналған сырғанау ішпектері; шестерналар мен тісті берілістер; түйіршікті немесе шығыршықты бұрама берілістер; гидротрансформаторларды қоса алғанда, беріліс қораптары мен басқа да жылдамдық өзгерткіштер; шкивтердің блоктарын қоса алғанда, тегершіктер мен шкивтер; жалғастырғыштар мен біліктерді біріктіруге арналған құрылғылар (әмбебап булықтарды қоса алғанда)

8484
Прокладки и аналогичные соединительные элементы из
листового металла в сочетании с другим материалом или
состоящие из двух или более слоев металла; наборы или
комплекты прокладок и аналогичных соединительных
элементов, различных по составу, упакованные в пакеты,
конверты или аналогичную упаковку; механические
уплотнения
8502
Электрогенераторные установки и вращающиеся
электрические преобразователи
8503 00
Части, предназначенные исключительно или в основном для

8484
Басқа материалмен қосылған немесе металдың екі немесе одан да көп қабаттарынан тұратын табақтық металдан жасалған төсемдер мен осыған ұқсас біріктіргіш элементтер; тесемдердің және пакеттерге, конверттерге немесе осыған ұқсас бумаларға салынған ұқсас біріктіру элементтерінің жиынтықтары немесе комплектілері; механикалық нығыздағыштар
8502
Электрогенераторлық қондырғы және айналмалы электрлі өзгерткіш
8503 00

8512 90
Оборудование электроосветительное или сигнализационное
(кроме изделий товарной позиции 8539), стеклоочистители,
антиобледенители и противозапотеватели, используемые на
велосипедах или моторных транспортных средствах
8513
Фонари портативные электрические, работающие от
собственного источника энергии (например, батарей сухих
элементов, аккумуляторов, магнето), кроме осветительного
оборудования товарной позиции 8512

8512 90
Электрмен жарықтандыру немесе дабыл беру жабдықтары (8539 тауар позициясындағы бұйымдардан басқа), шыны тазартқыштар, велосипедтерде немесе моторлы көлік құралдарында пайдаланылатын күңгірттенуге қарсы және булануға қарсы заттар
8513
8512 тауар позициясындағы жарықтандырғыш жабдықтардан басқа, өзінің жеке энергия көздерінен (мысалы, құрғақ элементтер батареясы, аккумуляторлар, магнето) жұмыс істейтін ықшам электр шамдары

8515 11 000 0
8515 19 000 0
Паяльники и пистолеты паяльные для низкотемпературной
пайки, прочие
8516 40
Электроутюги
8517
Аппараты телефонные, включая аппараты телефонные для
сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи;
прочая аппаратура для передачи или приема голоса,
изображений или других данных, включая аппаратуру для
коммуникации в сети проводной или беспроводной связи
(например, в локальной или глобальной сети связи), кроме
передающей или приемной аппаратуры товарной позиции
8443, 8525, 8527 или 8528

8515 11 000 0
8515 19 000 0
Төменгі температурада дәнекерлеуге арналған дәнекерлегіштер мен дәнекерлеу пистолеттері, өзгелері
8516 40
Электр үтіктер
8517
Байланыстың ұялы желісіне немесе байланыстың басқа да сымсыз желілеріне арналған телефон аппараттарын қоса алғанда телефон аппараттары; 8443, 8525, 8527 немесе 8528 тауар позицияларының беруші немесе қабылдаушы аппаратураларынан басқа байланыстың сымды немесе сымсыз желілерінде коммуникацияға арналған аппаратураларды қоса алғанда (мысалы, байланыстың локальды немесе жаһандық желілерде) дауысты, бейнені немесе басқа да деректерді беруге немесе қабылдауға арналған өзге де аппаратуралар

8525 60 000 0
Аппаратура передающая, включающая в свой состав приемную
аппаратуру
8526
Аппаратура радиолокационная, радионавигационная и
радиоаппаратура дистанционного управления
8527 19 000 0
8527 21
8527 91 980 0
Аппаратура приемная для радиовещания, совмещенная или не
совмещенная в одном корпусе со звукозаписывающей или
звуковоспроизводящей аппаратурой или часами
8530 80 000 0
8530 90 000 0
Электрические устройства сигнализации, обеспечения
безопасности или управления движением для железных
дорог, трамвайных путей, автомобильных дорог, внутренних
водных путей, парковочных сооружений, портов или
аэродромов (кроме оборудования товарной позиции 8608)
8531 10 300 0

8525 60 000 0
Өз құрамына қабылдағыш құрылғысы бар таратқыш аппаратура
8526
Радиолокаторлық, радионавигациялық аппаратура және қашықтықтан басқаратын радиоаппаратура
8527 19 000 0
8527 21
8527 91 980 0
Бір корпуста дыбыс жазғыш немесе дыбыс шығарғыш аппаратурамен немесе сағатпен бірге орнатылған немесе орнатылмаған, радиохабар таратуға арналған қабылдағыш аппаратура
8530 80 000 0
8530 90 000 0
Темір жолдар, трамвай жолдары, автомобиль жолдары, ішкі су жолдары, көлік қою алаңдары, айлақ құрылыстары немесе әуе айлақтар сигнализациясының, қауіпсіздігін қамтамасыз етудің және/немесе қозғалысын басқарудың электр құрылғылары (8608 тауар позициясының жабдықтарынан өзгелері)
8531 10 300 0

8531 10 950 9
8531 20 200 9
8531 20 400 9
8531 20 950 9
8531 80
8531 90
Электрооборудование звуковое или визуальное
сигнализационное (например, звонки, сирены, индикаторные
панели, устройства сигнализационные охранные или
устройства для подачи пожарного сигнала), кроме
оборудования товарной позиции 8512 или 8530
8535
Аппаратура электрическая для коммутации или защиты
электрических цепей или для подсоединений к
электрическим цепям или в электрических цепях (например,
выключатели, переключатели, прерыватели, плавкие
предохранители, молниеотводы, ограничители напряжения,
гасители скачков напряжения, соединительные коробки,
токоприемники, токосъемники и прочие соединители) на
напряжение более 1000 В
8536
Аппаратура электрическая для коммутации или защиты
электрических цепей или для подсоединений к
электрическим цепям или в электрических цепях (например,
выключатели, переключатели, прерыватели, реле, плавкие
предохранители, гасители скачков напряжения, штепсельные
вилки и розетки, патроны для электроламп и прочие
соединители, соединительные коробки) на напряжение не
более 1000 В; соединители для волокон оптических,
волоконно-оптических жгутов или кабелей

8531 10 950 9
8531 20 200 9
8531 20 400 9
8531 20 950 9
8531 80
8531 90
8512 немесе 8530 тауар позициясының жабдықтарынан басқа, дыбыстық немесе визуалдық сигнализациялық электр жабдықтары (мысалы, қоңыраулар, сиреналар, индикатор панельдер, сигнализациялық күзет құрылғылары немесе өрт сигналын беретін құрылғылар)
8535
1000 В-дан асатын кернеуге арналған жалғауға немесе электр тізбектерін қорғауға арналған немесе электр тізбектеріне қосуға арналған немесе электр тізбектеріндегі электр аппаратурасы (мысалы, ажыратқыштар, ауыстырып-қосқыштар, үзгіштер, жатық сақтағыштар, жайтартқыштар, кернеу шектегіштер, кернеу секірісін сендірушілер, қосқыш қорапшалар, ток қабылдағыштар, ток алғыштар және өзге де қосқыштар)
8536
1000 В-дан аспайтын кернеуге арналған жалғауға немесе электр тізбектерін қорғауға арналған немесе электр тізбектеріне қосуға арналған немесе электр тізбектеріндегі электр аппаратурасы (мысалы, ажыратқыштар, ауыстырып-қосқыштар, үзгіштер, реле, жатық сақтағыштар, тербеліс сөндірушілер, ашамайлы ашалар мен розеткілер, электр шамдарына арналған патрондар, қосқыш қорапшалар): талшықты-оптикалық, талшықты-оптикалық бұраулар немесе кәбілдерге арналған қосқыштар

8537
Пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и
основания для электрической аппаратуры прочие,
оборудованные двумя или более устройствами товарной
позиции 8535 или 8536 для управления или распределения
электрического тока, в том числе включающие в себя
приборы или устройства группы 90 и цифровые аппараты
управления, кроме коммутационных устройств товарной
позиции 8517
8538
Части, предназначенные исключительно или в основном для

8537
8517 тауар позициясының жалғау құрылғыларынан өзге, электр тоғын басқаруға немесе бөлуге арналған 8535 немесе 8536 тауар позициясының екі немесе одан көп, оның ішінде 90-топтың приборларын немесе құрылғыларын және цифрлы басқару аппараттарын қамтитын құрылғыларымен жабдықталған пульттер, панельдер, консольдар, үстелдер, бөлу қалқандары мен басқа да электр аппаратурасына арналған тұғыршалар
8538

аппаратуры товарной позиции 8535, 8536 или 8537
8539 10 000 9
8539 21 920 0
8539 21 980 0
8539 22
8539 29 920 0
8539 29 980 0
8539 31
8539 32
8539 39 000 0
8539 41 000 0
8539 49
8539 90
Лампы накаливания электрические или газоразрядные, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы
8541
Диоды, транзисторы и аналогичные полупроводниковые
приборы; фоточувствительные полупроводниковые приборы,
включая фотогальванические элементы, собранные или не
собранные в модули, вмонтированные или не вмонтированные
в панели; светоизлучающие диоды; пьезоэлектрические
кристаллы в сборе
8542
Схемы электронные интегральные
8543
Машины электрические и аппаратура, имеющие
индивидуальные функции, в другом месте данной группы не
поименованные или не включенные
8544 11
8544 19
8544 20 000 0

Тек қана немесе негізінен 8535, 8536 немесе 8537 тауар позициясының аппаратурасына арналған бөлшектер
8539 10 000 9
8539 21 920 0
8539 21 980 0
8539 22
8539 29 920 0
8539 29 980 0
8539 31
8539 32
8539 39 000 0
8539 41 000 0
8539 49
8539 90
Герметикалық бағытталған жарығы бар шамдарды, сондай-ақ ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдарды қоса алғанда, электр немесе газ разрядты қыздыру шамдары; доғалық шамдар
8541
Диодтар, транзисторлар мен осыған ұқсас жартылай өткізгіш приборлар; панеліне орнатылған немесе орнатылмаған, модуліне жинақталған немесе жинақталмаған фотогальваникалық элементтерді қоса алғанда, фотосезгіш жартылай өткізгіш приборлар; жарық шығаратын диодтар; жинақталған пьезоэлектрлік кристаллдар
8542
Электронды интегралды сызбалар
8543
Осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген жеке функциялары бар электр машиналары мен аппаратурасы
8544 11
8544 19
8544 20 000 0

8544 42
8544 49 200 0
8544 49 800
8544 60
8544 70 000 0
Провода изолированные (включая эмалированные или
анодированные), кабели (включая коаксиальные) и другие
изолированные электрические проводники с соединительными
приспособлениями или без них; кабели волоконно-
оптические, составленные из волокон с индивидуальными
оболочками, независимо от того, находятся они или нет в
сборе с электропроводниками или соединительными
приспособлениями
8545
Электроды угольные, угольные щетки, угли для ламп или
батареек и изделия из графита или других видов углерода
с металлом или без металла, прочие, применяемые в
электротехнике
8546
Изоляторы электрические из любых материалов
8547
Арматура изолирующая для электрических машин, устройств
или оборудования, изготовленная полностью из
изоляционных материалов, не считая некоторых
металлических компонентов (например, резьбовых
патронов), вмонтированных при формовке исключительно с
целью сборки, кроме изоляторов товарной позиции 8546;
трубки для электропроводки и соединительные детали для
них, из недрагоценных металлов, облицованные
изоляционным материалом

8544 42
8544 49 200 0
8544 49 800
8544 60
8544 70 000 0
Оқшауланған сымдар (эмальданғандарын немесе анодталғандарын қоса алғанда), кәбілдер (коакси-альдыларын қоса алғанда) мен басқа да жалғағыш тетіктері бар немесе жоқ оқшауланған электр сымдары; олардың электр өткізгіштермен немесе жалғағыш тетіктермен бірге болғанына немесе болмағанына қарамастан, жеке қабыршағы бар талшықтардан құралған талшықты-оптикалық кәбілдер
8545
Көмір электродтар, көмір шөткелер, шамдарға немесе батареяларға арналған көмірлер және басқа да электротехникада қолданылатын, металы бар немесе металы жоқ, графиттен немесе басқа көміртек түрлерінен жасалған бұйымдар
8546
Кез келген мынадай материалдардан жасалған электр оқшаулағыштар
8547
8546 тауар позициясының оқшаулағышынан өзге пішіндеу кезінде тек қана жинақтау мақсатында беркітілген кейбір металл құрауыштарды (мысалы, бұрандалы патрондарды) есептемегенде, толығымен оқшаулағыш материалдардан дайындалған электр машиналарына, құрылғыларына немесе жабдыққа арналған оқшаулағыш арматура; оқшаулағыш материалмен қапталған, қымбат бағалы емес металлдан жасалған, электр өткізгішке арналған түтіктер мен олардың жалғастырғыш тетіктері

8701 20
8701 30 900 0
Тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709)
8702 10 112 0
8702 10 119 0
8702 10 192 1
8702 10 192 9
Моторные транспортные средства, предназначенные для
перевозки 10 человек или более, включая водителя (2) с
поршневым двигателем внутреннего сгорания с
воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем)
8704 21
8704 22
8704 23
Моторные транспортные средства для перевозки грузов
8705
Моторные транспортные средства специального назначения,
кроме используемых для перевозки пассажиров или грузов
(например, автомобили грузовые аварийные, автокраны,
пожарные транспортные средства, автобетономешалки,
автомобили для уборки дорог, поливомоечные автомобили,
автомастерские, автомобили с рентгеновскими установками)
Моторные транспортные средства специального назначения,
кроме используемых для перевозки пассажиров или грузов
(например, автомобили грузовые аварийные, автокраны,
пожарные транспортные средства, автобетономешалки,
автомобили для уборки дорог, поливомоечные автомобили,
автомастерские, автомобили с рентгеновскими установками)
8708
Части и принадлежности моторных транспортных средств
товарных позиций 8701-8705
8709 11 900 0
8709 19 900 0
8709 90 000 0
Транспортные средства промышленного назначения,
самоходные, не оборудованные подъемными или погрузочными
устройствами, используемые на заводах, складах, в портах
или аэропортах для перевозки грузов на короткие
расстояния; тракторы, используемые на платформах
железнодорожных станций; части вышеназванных
транспортных средств
9001 10 900
Волокна оптические и прочие
9016 00
Весы чувствительностью 0,05 г или выше, с разновесами
или без них
9017
Инструменты для черчения, разметки и математических
расчетов (например, чертежные машины, пантографы,
транспортиры, чертежные наборы, логарифмические линейки,
дисковые калькуляторы); инструменты ручные для измерения
линейных размеров (например, измерительные стержни и
рулетки, микрометры, кронциркули), в другом месте данной
группы не поименованные или не включенные
9024
Машины и устройства для испытания на твердость,
прочность, сжатие, упругость или другие механические
свойства материалов (например, металлов, древесины,
текстильных материалов, бумаги, пластмасс)
9025
Ареометры и аналогичные приборы, действующие при
погружении в жидкость, термометры, пирометры, барометры,
гигрометры и психрометры, с записывающим устройством или
без записывающего устройства, и любые комбинации этих
приборов

8701 20
8701 30 900 0
Тракторлар (8709 тауар позициясының тракторларынан басқа)
8702 10 112 0
8702 10 119 0
8702 10 192 1
8702 10 192 9
Жүргізушіні қоса алғанда, 10 немесе одан да көп адамды тасымалдауға арналған моторлы көлік құралдары (2)
8704 21
8704 22
8704 23
Жүк тасуға арналған моторлы көлік құралдары
8705
Арнайы мақсаттағы қозғалтқышты көлік құралдары, жолаушыларды немесе жүктерді тасымалдау үшін пайдаланылатындардан басқа (мысалы, авариялық жүк автомобильдері, автокрандар, өрт сөндіру көлік құралдары, автобетон араластырғыштар, жол тазалауға арналған автомобилдер, су себетін және жуатын машиналар, автошеберханалар, ренттен қондырғылары бар автомобилдер)
8708
8701-8705 тауар позициясының моторлы көлік құралдарының бөліктері және керек-жарақтары
8709 11 900 0
8709 19 900 0
8709 90 000 0
Зауыттарда, қоймаларда, айлақтарда немесе әуежайларда жүктерді шағын қашықтықтарға тасымалдау үшін пайдаланылатын, көтергіш немесе тиегіш қондырғылармен жабдықталмаған өндіріске арналған, өздігінен жүретін көлік құралдары; темір жол платформаларында пайдаланылатын сүйретпелер; жоғарыда аталған көлік құралдарының бөлшектері
9001 10 900
Оптикалық талшықтар және өзгелері
9016 00
Әртүрлі таразылары бар немесе оларсыз сезімталдығы 0,05 г немесе одан астам таразылар
9017
Сызуға, белгілеуге және математикалық есептерге арналған құралдар (мысалы, сызу машиналары, пантографтар, транспортирлер, сызу жиынтықтары, логарифмдік сызғыштар, дискісі бар калькуляторлар); аталған топтыңбасқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген, сызықтық мөлшерлерді өлшеуге арналған қол құралдары (мысалы, өлшеу стерженьдері мен рулеткалар, микрометрлер, кронциркульдер)
9024
Материалдардың (мысалы, металдар, ағаш, тоқыма материалдары, қағаздар, пластмассалар) қаттылығын, беріктігін, созылуын және қысылуын, икемділігін немесе басқа да механикалық қасиеттерін сынауға арналған машиналар мен аспаптар
9025
Жазатын қондырғылары бар немесе жазатын қондырғылары жоқ, сұйыққа батырған кезде жұмыс істейтін ареометрлер мен ұқсас приборлар, термометрлер, пирометрлер, барометрлер, гигрометрлер және психрометрлер, осы приборлардың кез келген комбинациялары, басқа да аспаптармен бірікпеген, термометрлер мен пирометрлер

9026 10 210 9
9026 10 290 9
9026 10 810 9
9026 10 890 9
9026 20 200 9
9026 20 400 0
9026 20 800 0
9026 80
9026 90 000 0
Прибор и аппаратура для измерения или контроля расхода,
уровня, давления или других переменных характеристик
жидкостей или газов (например, расходомеры, указатели
уровня, манометры, тепломеры), кроме приборов и
аппаратуры товарной позиции 9014, 9015, 9028 или 9032
9027
Приборы и аппаратура для физического или химического
анализа (например, поляриметры, рефрактометры,
спектрометры, газо или дымоанализаторы); приборы и
аппаратура для измерения или контроля вязкости,
пористости, расширения, поверхностного натяжения или
аналогичные; приборы и аппараты для измерения или
контроля количества тепла, звука или света (включая
экспонометры); микротомы
9028
Счетчики подачи или производства газа, жидкости или
электроэнергии, включая калибрующие
9029 10 000 0
9029 90 000 0
Счетчики числа оборотов, счетчики количества продукции,
таксометры, счетчики пройденного расстояния в милях,
шагомеры и аналогичные приборы; спидометры и тахометры,
кроме приборов и инструментов товарной позиции 9014 или
9015; стробоскопы
9030 31 900 0
Приборы измерительные универсальные без записывающего
устройства
9031
Измерительные или контрольные приборы, устройства и
машины, в другом месте данной группы не поименованные
или не включенные; проекторы профильные
9032 10 200 0
9032 90 000 0
Приборы и устройства для автоматического регулирования
или управления
9033 00 000 0
Части и принадлежности (в другом месте данной группы не
поименованные или не включенные) к машинам, приборам,
инструментам или аппаратуре группы 90
9401 30
9401 40 000 0
9401 61 000 0
9401 69 000 0
9401 71 000 0
9401 79 000 0
9401 80 000 0
9401 90 300 0
9401 90 800 9
Мебель для сидения (кроме указанной в товарной позиции
9402), трансформируемая или не трансформируемая в
кровати, и ее части
9403 10
9403 20
9403 30
9403 40
9403 70 000 0
9403 90 100 0
Мебель прочая и ее части
9405 10 210 9
9405 10 280 9
9405 10 300 9
9405 10 500 9
9405 10 910 9
9405 10 980 9
9405 20 110 9
9405 20 190 9
9405 20 300 9
9405 20 500 9
9405 20 910 9
9405 20 990 9
9405 40 100 9
9405 40 310 9
9405 40 350 9
9405 40 390 9
9405 40 910 9
9405 40 950 9
9405 40 990 9
9405 50 000 0
9405 60
9405 91 110 0
9405 91 190 0
9405 91 900 9
9405 92 000 9
9405 99 000 9
Лампы и осветительное оборудование, включая прожекторы,
лампы узконаправленного света, фары и их части, в другом
месте не поименованные или не включенные; световые
вывески, световые таблички с именем или названием, или
адресом и аналогичные изделия, имеющие встроенный
источник света, и их части, в другом месте не
поименованные или не включенные

9026 10 210 9
9026 10 290 9
9026 10 810 9
9026 10 890 9
9026 20 200 9
9026 20 400 0
9026 20 800 0
9026 80
9026 90 000 0
9014, 9015, 9028 немесе 9032 тауар позициясының приборлары мен аппаратурадан басқа, сұйықпен газдың шығынын, деңгейін, қысымын немесе басқа да өзгермелі сипаттамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар немесе аппаратуралар (мысалы, шығынды өлшегіштер, деңгейді көрсеткіштер, монометрлер, жылу өлшегіштер)
9027
Физикалық немесе химиялық талдауға арналған приборлар мен аппаратура (мысалы, поляриметрлер, рефрактометрлер, спектрометрлер, газ және түтін талдағыштар); тұтқырлығын, кеуектілігін, кеңейтілуін, бетінің созылуын немесе осындайларды өлшеуге немесе бақылауға арналған приборлар мен аппаратуралар; жылудың, дыбыстың немесе жарықтың мөлшерін өлшеуге немесе бақылауға арналған приборлар мен аппараттар (әкспонометрлерді қоса алғанда); микротомдар
9028
Калибрлеушілерді қоса алғанда, газды, сұйықты немесе электр энергиясын беру немесе өндіру есептеуіштері
9029 10 000 0
9029 90 000 0
Айналымын есептейтін есептеуіштер, өнімнің мөлшерін есептейтін есептеуіштер, таксометрлер, мильде еткен аралықты өлшейтін есептеуіштер, қадам өлшеуіштер және ұқсас аспаптар; 9014 немесе 9015 тауар позициясының аспаптар мен құралдардан басқа, спидометрлер мен тахометрлер; стробоксоптар*
9030 31 900 0
Жазатын құрылғылары жоқ әмбебап аспаптары
9031
Аталған топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген өлшеуге немесе бақылауға арналған приборлар, қондырғылар және машиналар; профильдік проекторлар
9032 10 200 0
9032 90 000 0
Автоматты реттеу немесе басқаруға арналған аспаптар мен қондырғылар*
9033 00 000 0
90-топтағы машиналарға, аспаптарға, құралдарға немесе аппаратураға бөлшектер мен керек-жарақтар (осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген)
9401 30
9401 40 000 0
9401 61 000 0
9401 69 000 0
9401 71 000 0
9401 79 000 0
9401 80 000 0
9401 90 300 0
9401 90 800 9
Төсектерге өзгеретін немесе өзгермейтін, отыруға арналған жиһаз (9402 тауар позициясында көрсетілгендерден басқа) және оның бөліктері
9403 10
9403 20
9403 30
9403 40
9403 70 000 0
9403 90
Өзге де жиһаз және оның бөлшектері
9405 10 210 9
9405 10 280 9
9405 10 300 9
9405 10 500 9
9405 10 910 9
9405 10 980 9
9405 20 110 9
9405 20 190 9
9405 20 300 9
9405 20 500 9
9405 20 910 9
9405 20 990 9
9405 40 100 9
9405 40 310 9
9405 40 350 9
9405 40 390 9
9405 40 910 9
9405 40 950 9
9405 40 990 9
9405 50 000 0
9405 60
9405 91 110 0
9405 91 190 0
9405 91 900 9
9405 92 000 9
9405 99 000 9
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, прожекторларды, жарықты тік бағыттайтын шамдарды, фарларды және олардың бөлшектерін қоса алғанда, шамдар мен жарықтандырғыш жабдықтар; жарық көрсеткіштері, атауы бар немесе атымен, немесе мекен-жайымен жарық табличкалары және жарық көздері орнатылған ұқсас бұйымдар, және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, олардың бөлшектері

9406 00 200 0
9406 00 380 0
9406 00 800 0
Сборные строительные конструкции
9603 40
Кисти для нанесения красок, темперы, лаков или
аналогичные кисти (кроме указанных в субпозиции
9603 30); подушечки и валики малярные для краски
9603 50 000 0
Щетки, являющиеся частями механизмов, приборов или
транспортных средств, прочие
9606
Пуговицы, кнопки, застежки-защелки, формы для пуговиц и
прочие части этих изделий; заготовки для пуговиц
9607
Застежки-молнии и их части

9406 00 200 0
9406 00 380 0
9406 00 800 0
Жиналатын құрылыс құрастырмалары
9603 40
Бояуларды, темперлерді, лактарды жағуға арналған қылқаламдар немесе ұқсас қылқаламдар (9603 30 қосалқы позициясында көрсетілгендерден басқа); бояуға арналған малярлы жастықшалар мен валиктар
9603 50 000 0
Тетіктің, аспаптардың немесе көлік құралдардың бөліктері болып табылатын щеткалар, өзгелері
9606
Түймелер, батырмалар, түймелеу-ілмектері, түймелеуге арналған қалыптар және осы бұйымдардың өзге де бөліктері; түймелерге арналған дайындамалар
9607
Сыдырма-түймелері мен олардың бөліктері

9610 00 000 0
Доски грифельные для письма или рисования, в рамах или
без рам
9618 00 000 0
Манекены для портных и прочие манекены;
манекены-автоматы и движущиеся предметы для оформления
витрин прочие
Примечание: * - номенклатура товаров определяется как кодом, так и наименованием товара.

9610 00 000 0
Рамадағы немесе рамасыз, жазуға немесе сурет салуға арналған грифельмен жазатын тақта
9618 00 000 0
Тігіншілерге арналған манекендер және өзге де манекендер; манекен-автоматтар және витриналарды безендіруге арналған өзге де жылжымалы заттар
Ескертпе: * - тауарлардың номенклатурасы тауардың кодымен де, атауымен де анықталады.