Вопросы Комитета внешнеполитического анализа и прогнозирования Министерства иностранных дел Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2009 года № 378
В соответствии со статьей 24 Конституционного закона Республики Казахстан от 18 декабря 1995 года "О Правительстве Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Образовать Комитет внешнеполитического анализа и прогнозирования Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
2. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1118 "Вопросы Министерства иностранных дел Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 41, ст. 530):
в Положении о Министерстве иностранных дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
абзац второй пункта 1 изложить в следующей редакции:
"Министерство имеет ведомства - Комитет международной информации, Комитет внешнеполитического анализа и прогнозирования.";
в пункте 6 цифры "35" заменить цифрами "31";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. В соответствии с действующим законодательством на ведомства могут быть возложены функции по:
1) содействию распространению за рубежом информации о внешней и внутренней политике Республики Казахстан, социально-экономической, культурной и духовной жизни страны;
2) информированию государственных органов Республики Казахстан, средств массовой информации о международном положении и внешней политике Республики Казахстан;
3) проведению аналитических исследований в сфере внешней политики Республики Казахстан;
4) осуществлению прогнозирования процессов и событий, происходящих на международной арене, с целью эффективной реализации внешней политики Республики Казахстан.";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов, с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в строке, порядковый номер 5, в графе 2 слово "ведомство" заменить словом "ведомства".
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.

Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Сыртқы саяси талдау және болжамдау комитетінің мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 20 наурыздағы N 378 Қаулысы
"Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Конституциялық заңының 24-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі Қ АУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Сыртқы саяси талдау және болжамдау комитеті құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1118 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 41, 530-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі туралы ережеде:
1-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Министрліктің ведомстволары - Халықаралық ақпарат комитеті, Сыртқы саяси талдау және болжамдау комитеті бар.";
6-тармақтағы "35" деген сандар "31" деген сандармен ауыстырылсын;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Қолданыстағы заңнамаға сәйкес ведомстволарға:
1) шет елдерде Қазақстан Республикасының сыртқы және ішкі саясаты, елдің әлеуметтік-экономикалық, мәдени және рухани өмірі туралы ақпарат таратуға жәрдемдесу;
2) Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарын, бұқаралық ақпарат құралдарын Қазақстан Республикасының халықаралық жағдайы мен сыртқы саясаты туралы хабардар ету;
3) Қазақстан Республикасының сыртқы саясаты саласында талдамалық зерттеулер жүргізу;
4) Қазақстан Республикасының сыртқы саясатын тиімді іске асыру мақсатында халықаралық аренада болып жатқан үдерістер мен оқиғаларды болжауды жүзеге асыру жөніндегі функциялар жүктелуі мүмкін.";
2) "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі N 339 қаулысында :
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
реттік нөмірі 5-жолдағы 2-бағандағы "ведомствосын" деген сөз "ведомстволарын" деген сөзбен ауыстырылсын.
3. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.

4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов