О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2004 года № 1077 и от 23 декабря 2008 года № 1203
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2009 года № 730. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 ноября 2010 года № 1170
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 08.11.2010 № 1170.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 14.04.2010 № 302;
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1203 «О Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи на 2009 - 2011 годы» («Егемен Қазақстан» от 31 января 2009 года, № 38-41 (25438):
в Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи на 2009 - 2011 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3 «Анализ текущей ситуации»:
в подразделе 3.3 . «По стратегическому направлению «Переход граждан и организаций к широкому использованию информационно-коммуникационных технологий в повседневной жизни»:
в «проводимых мероприятиях» подпункты «2), 3), 6)», исключить;
в стратегическом направлении 1. «Предоставление государственных электронных услуг населению и организациям»:
в цели 1 «Повышение прозрачности, качества и эффективности процессов предоставления социально значимых государственных услуг»:
в графе «2009 год» цифру «10» заменить цифрой «2»;
в «задачах» и «показателях:»:
в строке 2 «Разработка государственных электронных услуг гражданам, организациям» слова «обеспечение эффективного предоставления государственных электронных услуг через Центры обслуживания населения в единой информационной системе за счет интеграции с шлюзом «электронного правительства» (2009-2010 годы);» исключить;
строки, порядковые номера 4, 5 и 6 исключить;
в стратегическом направлении 2. «Обеспечение населения и организаций доступными и качественными услугами связи»:
в цели 1 «Повышение доступности услуг телекоммуникаций и почтовой связи для населения и бизнеса»:
в графе «2009 год» строки 5 «Увеличение количества типовых отделений почтовой связи» цифру «88» исключить;
в стратегическом направлении 3. «Переход граждан и организаций к широкому использованию информационно-коммуникационных технологий в повседневной жизни»:
в цели 2 «Повышение компьютерной грамотности населения уровня подготовки IТ-специалистов»:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 20 қазандағы N 1077 және 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1203 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 мамырдағы N 730 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 8 қарашадағы № 1170 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.11.08 № 1170 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.04.14 № 302 Қаулысымен.
2) "Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1203 қаулысына (2009 жылғы 31 қаңтардағы N 38-41 (25438) "Егемен Қазақстан"):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
"Ағымдағы жағдайды талдау" деген 3-бөлімде:
"Азаматтар мен ұйымдарды ақпараттық-коммуникациялық технологияларды күнделікті тұрмыста кеңінен пайдалануға көшіру" стратегиялық бағыты бойынша" деген 3.3-кіші бөлімде:
"өткізілетін іс-шараларда" 2), 3), 6) тармақшалар алынып тасталсын;
"Халыққа және ұйымдарға мемлекеттік электрондық қызмет көрсетулерді ұсыну" деген 1-стратегиялық бағытта:
"Әлеуметтік маңызды мемлекеттік қызметтер көрсету процестерінде айқындылықты сапалылықты және тиімділікті жоғарылату" деген 1-мақсатта:
"2009 жыл" деген бағанда "10" деген сандар "2" деген санмен ауыстырылсын;
"міндеттерде" және "көрсеткіштерде":
"Азаматтарға, ұйымдарға мемлекеттік электрондық қызмет көрсетуді әзірлеу" деген 2-жолда "бірыңғай ақпараттық жүйеде "электрондық үкімет" шлюзімен интеграциялау есебінен Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы мемлекеттік электрондық қызмет көрсетудің тиімділігін қамтамасыз ету (2009 - 2010 жылдар);" деген сөздер алынып тасталсын;
реттік саны 4, 5 және 6-жолдар алынып тасталсын;
"Халықты және ұйымдарды қол жетімді және сапалы байланыс қызметтерімен қамтамасыз ету" деген 2-стратегиялық бағытта:
"Халық және бизнес үшін телекоммуникациялық және почта байланысы қызметтеріне қол жетімділікті арттыру" деген 1-мақсатта:
"Почта байланысының типтік бөлімшелерінің санын ұлғайту" деген 5-жолдың "2009 жыл" деген бағанында "88" деген сандар алынып тасталсын;
"Азаматтар мен ұйымдардың ақпараттық-коммуникациялық технологияларды күнделікті тұрмыста кеңінен пайдалануға көшуі" деген 3-стратегиялық бағытта:
"Халықтың компьютерлік сауаты мен ІТ-мамандарының даярлық деңгейін арттыру" деген 2-мақсатта:

строку «Обеспечение численности владеющих навыками пользования компьютером до 20 % от общей численности населения» «4,3%» «5,7%» «5,7%» « - » « - » исключить;
в «задачах» и «показателях:»:
строку 1 «Координация обучения компьютерной грамотности и сертифицирование населения» «Обучение и сертифицирование (госслужащие, сотрудники и воспитанники детских домов, выпускники школ, колледжей и вузов, сотрудники национальных компаний и иные категории населения)» «853 864 человек (5,7 %)» « - » « - » исключить;
раздел 5 «Функциональные возможности Агентства и возможные риски» дополнить подпунктами 8), 9), 10), 11), 12) следующего содержания:
«8) отсутствие финансирования по проектам «Создание ИИС ЦОН», «Создание веб-портала и шлюза «электронного правительства» и «интеграцию ИС МИО с веб-порталом «электронного правительства»;
9) отсутствие финансирования на проведение аудита информационных систем государственных органов;
10) отсутствие финансирования на создание Центров обработки данных;
11) отсутствие финансирования Программы снижения информационного неравенства;
12) частичное финансирование мероприятий по созданию
IT-университета.»;
в разделе 6 «Перечень бюджетных программ»:
строку 019 «Разработка комплекса мероприятий по интеграции инфаструктуры е-акиматов и е-правительства» исключить;
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

"Халықтың жалпы санынан 20 %-ға дейін компьютерді пайдалану дағдысы барлардың санын қамтамасыз ету" "4,3 %" "5,7 %" "5,7 %" " - " " - " деген жол алынып тасталсын;
"міндеттерде" және "көрсеткіштерде":
"Халықтың компьютерлік сауатын ашуға оқытуды үйлестіру және оларды сертификаттау" "Оқыту және сертификаттау (мемлекеттік қызметкерлер, балалар үйінің қызметкерлерімен тәрбиеленушілері, мектеп, колледж, ЖОО түлектері, ұлттық компаниялар қызметкерлері мен халықтың өзге де санаты)" "853 864 адам (5,7 %)" " - " " - " деген 1-жол алынып тасталсын;
"Агенттіктің функционалдық мүмкіндіктері мен ықтимал тәуекелдері" деген 5-бөлім мынадай мазмұндағы 8), 9), 10), 11), 12) тармақшалармен толықтырылсын:
"8) ХҚКО ШАЖ құру, "электронды-үкіметтің" веб-порталы мен шлюзін құру және ЖАО АЖ-ның "электронды-үкіметтің" веб-порталымен бірігуі жобалары бойынша қаржыландырудың болмауы;
9) мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелеріне аудит жүргізуге қаржыландырудың болмауы;
10) Деректерді өңдеу орталықтарын құруға қаржыландырудың болмауы;
11) Ақпараттық теңсіздікті төмендету бағдарламасын қаржыландырудың болмауы;
12) ІТ-университетін құру жөніндегі іс-шаралардың ішінара қаржыландырылуы.";
"Бюджеттік бағдарламалардың тізбесі" деген 6-бөлімде:
"е-әкімдіктер мен е-үкімет инфрақұрылымының интеграциясы жөніндегі іс-шаралар кешенін әзірлеу" деген 019-жол алынып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов