Об утверждении Плана мероприятий на 2009 - 2012 годы по реализации Стратегического плана устойчивого развития города Астаны до 2030 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 937
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 марта 2006 года № 67 "О Стратегическом плане устойчивого развития города Астаны до 2030 года" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2009 - 2012 годы по реализации Стратегического плана устойчивого развития города Астаны до 2030 года (далее - План мероприятий).
2. Центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан принять меры по реализации мероприятий, предусмотренных Планом мероприятий, и по итогам полугодия и года представлять в акимат города Астаны информацию о ходе исполнения Стратегического плана до 15 августа и 15 февраля.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 01.09.2011 № 998.
3. Акиму города Астаны по итогам полугодия и года представлять в Правительство Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации Плана мероприятий до 1 сентября и 1 марта.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 01.09.2011 № 998.
4. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Шукеева У.Е.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 июня 2009 года № 937
План мероприятий на 2009 - 2012 годы по реализации
Стратегического плана устойчивого развития города
Астаны до 2030 года

Астана қаласын орнықты дамытудың 2030 жылға дейінгі стратегиялық жоспарын іске асыру жөніндегі 2009 - 2012 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 18 маусымдағы N 937 Қаулысы
"Астана қаласын орнықты дамытудың 2030 жылға дейінгі стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 17 наурыздағы N 67 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Астана қаласын орнықты дамытудың 2030 жылға дейінгі стратегиялық жоспарын іске асыру жөніндегі 2009 - 2012 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдары Іс-шаралар жоспарында көзделген іс-шараларды іске асыру жөніндегі шараларды қабылдасын және жартыжылдық пен жыл қорытындысы бойынша Астана қаласының әкімдігіне Стратегиялық жоспардың орындалу барысы туралы ақпаратты 15 тамызға және 15 ақпанға дейін ұсынсын.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.09.01 № 998 Қаулысымен.
3. Астана қаласының әкімі жартыжылдық және жыл қорытындысы бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне Іс-шаралар жоспарының іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпаратты 1 қыркүйекке және 1 наурызға дейін ұсынсын.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.09.01 № 998 Қаулысымен.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің бірінші орынбасары Ө.Е. Шөкеевке жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 18 маусымдағы
N 937 қаулысымен
бекітілген
Астана қаласын орнықты дамытудың 2030 жылға дейінгі
стратегиялық жоспарын іске асыру жөніндегі
2009 - 2012 жылдарға арналған
іс-шаралар жоспары

Сноска. План с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 01.09.2011 № 998.
№ п/п
Мероприятия
Форма
завершения
Ответственные
за исполнение
Срок
исполнения
Предпола-
гаемые
расходы,
млн. тенге*
Источ-
ники
финанси-
рования
1
2
3
4
5
6
7
1. Обеспечение устойчивого экономического развития
1.1. Создание условий для инновационной и научно-технической деятельности
1.
Строка исключена постановлением Правительства РК от 01.09.2011 № 998
2.
Внести предложения по
организации на базе
создаваемого в городе
Астане технологического
парка обучения
руководителей высшего
и среднего звена
производственных
предприятий города
инновационному
менеджменту
Предложения
в МИТ
Акимат
города
Астаны, МОН,
АО «ЦИТТ»
(по согласо-
ванию),
АО «НИФ» (по
согласова-
нию)
2
квартал
2009
года
Не требуются
3.
Способствовать,
в том числе через
государственные
институты развития,
предприятиям города
Астаны в изыскании
возможностей для
увеличения производст-
венных мощностей,
модернизации основных
производственных
средств, замены их на
технологически новое
оборудование
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
Акимат
города
Астаны,
АО «ФНБ
«Самрук-
Казына»
(по согласо-
ванию),
АО «НУХ
«КазАгро»
(по согла-
сованию)
Ежегодно
Согласно
инвести-
ционным
проектам
Средства
государс-
твенных
институтов
развития,
кредиты
банков
4.
Наладить межрегиональ-
ное и международное
сотрудничество
Астаны в целях
научно-технического
обмена, коммерциа-
лизации и трансферта
технологий
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
Акимат
города
Астаны,
АО «ЦИТТ»
(по
согласованию)
Постоянно
Не требуются
5.
Внести предложения по
созданию в городе
Астане ботанического
сада
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
Акимат
города
Астаны,
МОН
2009 год
Не требуются
1.2. Развитие конкуренции, создание благоприятного инвестиционного
климата и обеспечение продовольственной безопасности города
6.
Формирование перечня
приоритетных инвести-
ционных проектов города
в разрезе отраслевых
программ Государствен-
ной программы
форсированного
индустриально-
инновационного развития
Республики Казахстан на
2010-2014 годы
Информация
в МИНТ
Акимат города
Астаны
Один
раз в
полугодие
не
позднее
25 числа
месяца
следующего
за
отчетным
периодом
Не требуется
7.
Вести работу по
повышению позитивного
имиджа города Астаны
на международном
уровне
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
Акимат
города
Астаны,
МК, МИД
Постоянно
Не требуются
8.
Внести предложения по
применению стимулирую-
щих и поощрительных
мер для предприятий и
организаций города
Астаны, внедривших
международные
стандарты менеджмента
качества
Предложения
в МИТ
Акимат города
Астаны
3
квартал
2009
года
Не требуются
9.
Наладить
сотрудничество с
международными орга-
низациями городов для
участия в реализации
совместных инициатив в
области устойчивого
регионального развития
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
Акимат города
Астаны
Ежегодно
Не требуются

Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.09.01 № 998 Қаулысымен.
Р/с
N
Іс-шаралар
Аяқтау нысаны
Орындауға жауаптылар
Орындау мерзімі
Болжамды шығыстар, млн. теңге*
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
7
1. Орнықты экономикалық дамуды қамтамасыз ету
1.1. Инновациялық және ғылыми-техникалық қызмет үшін жағдай жасау
1.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.09.01 № 998 Қаулысымен.
2.
Астана қаласында құрылып жатқан технологиялық парк базасында қаланың өндірістік кәсіпорындарының жоғары және орта буын басшыларын инновациялық менеджментке оқытуды ұйымдастыру жөнінде ұсыныстар енгізу
ИСМ-ге ұсыныс
Астана қаласының әкімдігі, БҒМ, "ИТТО" АҚ (келісім бойынша), "ҰИҚ" АҚ (келісім бойынша)
2009 жылғы 2-тоқсан
Талап етілмейді
3.
Астана қаласының кәсіпорындарына өндірістік қуаттарын ұлғайту, негізгі өндіріс құралдарын жаңғырту, оларды технологиялық жаңа жабдықтармен алмастыру үшін мүмкіндіктерді іздестіруге, оның ішінде мемлекеттік даму институттары арқылы ықпал ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Астана қаласының әкімдігі, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ" (келісім бойынша)
Жыл сайын
Инвестициялық жобаларға сәйкес
Мемлекеттік даму институттарының қаражаты, банк кредиттері
4.
Ғылыми-техникалық алмасу, технологияларды коммерцияландыру және трансферттеу мақсатында Астана қаласының өңіраралық және халықаралық ынтымақтастығын жолға қою
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Астана қаласының әкімдігі, "ИТТО" АҚ (келісім бойынша)
Ұдайы
Талап етілмейді
5.
Астана қаласында ботаникалық бақ құру жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
Астана қаласының әкімдігі, БҒМ
2009 жыл
Талап етілмейді
1.2. Бәсекелестікті дамыту, қолайлы инвестициялық ахуал құру және қаланың азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету
6.
Қазақстан Республикасының үдемелі индустриялық-инновациялық дамуының 2010-2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының салалық бағдарламалары бөлінісінде басым инвестициялық жобалардың тізбесін қалыптастыру
ИЖТМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімдігі
Есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей жарты жылда бір рет
Талап етілмейді
7.
Астана қаласының оң имиджін халықаралық деңгейде арттыру жөнінде жұмыс жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Астана қаласының әкімдігі, ММ, СІМ Астана қаласының әкімдігі
Ұдайы
Талап етілмейді
8.
Сана менеджментінің халықаралық стандарттарын енгізген Астана қаласының кәсіпорындары мен ұйымдарына ынталандыру және көтермелеу шараларын қолдану жөнінде ұсыныстар енгізу
ИСМ-ге ұсыныстар
Астана қаласының әкімдігі
2009 жылғы 3-тоқсан
Талап етілмейді
9.
Орнықты өңірлік даму саласында бірлескен бастамаларды іске асыруға қатысу үшін қалалардың халықаралық ұйымдарымен ынтымақтыстығын жолға қою
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Астана қаласының әкімдігі
Жыл сайын
Талап етілмейді

1.3. Развитие туристской отрасли
10.
Сформировать перечень
потенциальных турист-
ских ресурсов города
Астаны, разработать
детальные планы их
развития, а также
конкретный механизм
развития туристского
кластера в столице с
использованием принци-
пов государственно-
частного партнерства
Предложения в
МТС
Акимат города
Астаны
4
квартал
2009
года
Не требуются
11.
Обеспечить реализацию
социального проекта
«Астана - столица моей
Родины» с участием
детей инвалидов
Информация
в МТС
Акимат города
Астаны
Ежегодно
2011 год -
2,2
2012 год -
2,5
Местный
бюджет
12.
Принимать участие
в международных
туристских выставках с
целью позиционирования
туристских возможностей
города Астаны
Информация в
МТС
Акимат города
Астаны
Ежегодно
2011 год -
8,0
2012 год -
9,2
Местный
бюджет
13.
Проработать вопрос
об открытии в городе
Астане Центра
казахского национально-
го творчества на
постоянно действующей
основе в целях
ознакомления с самобыт-
ным фольклором,
традициями и культурой
казахского народа
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
Акимат города
Астаны, МТС,
МКИ, ОЮЛ
«Столичная
ассоциация
туристов»
(по согласо-
ванию)
3 квартал
2009 года
Не требуются
1.4. Обеспечение населения доступными коммунальными услугами
высокого качества
14.
Строка исключена постановлением Правительства РК от 01.09.2011 № 998
15.
Содействовать
внедрению систем
коммерческого учета
потребления
электрической и
тепловой энергии в
городе Астане
Информация в
МИНТ, АРЕМ
Акимат города
Астаны
2009 -
2012
годы
Не требуются
1.5. Обеспечение долгосрочной финансовой устойчивости города
16.
Оказывать содействие
в организации в городе
Астане новых производ-
ств, приоритетных для
повышения конку ренто-
способности города,
способных создать
новые рабочие места и
повысить доходную базу
города Астаны
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
Акимат города
Астаны, МИНТ,
АО «ФНБ
«Самрук-
Казына» (по
согласованию)
2009 -
2012
годы
Не требуются
17.
Изучить возможности
создания в городе
Астане зоны
беспошлинной торговли
с целью развития
торговой деятельности
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
Акимат города
Астаны,
МИТ, МФ
3 квартал
2009 года
Не требуются
18.
Обеспечить эффективное
управление объектами
коммунальной
собственности
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
Акимат города
Астаны
2009 -
2012
годы
Не требуются
19.
Принимать меры по
своевременному и
полному поступлению
налоговых и других
обязательных платежей
в бюджет города Астаны
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
Акимат города
Астаны, МФ
Постоянно
Не требуются
2. Поддержание благоприятной окружающей среды и устойчиво
функционирующей инфраструктуры

1.3. Туризм саласын дамыту
10.
Астана қаласының әлеуетті туристік ресурстарының тізбесін қалыптастыру, оларды дамытудың егжей-тегжейлі жоспарларын, сондай-ақ мемлекеттік-жеке меншік әріптестік қағидаттарын пайдалана отырып, елордада туристік кластерді дамытудың нақты тетігін әзірлеу
ТСМ-ге ұсыныстар
Астана қаласының әкімдігі
2009 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
11.
Мүгедек балалардың қатысуымен «Астана — менің Отанымның елордасы» әлеуметтік жобасын іске асыруды қамтамасыз ету
ТСМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімдігі
Жыл сайын
2011 жыл - 2,2 2012 жыл - 2,5
Жергілікті бюджет
12.
Астана қаласының туристік мүмкіндіктерін көрсету мақсатында халықаралық туристік көрмелерге қатысу
ТСМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімдігі
Жыл сайын
2011 жыл - 8,0 2012 жыл - 9,2
Жергілікті бюджет
13.
Астана қаласында қазақ халқының төл ауыз әдебиетімен, дәстүрімен және мәдениетімен таныстыру мақсатында тұрақты негізде жұмыс істейтін Қазақ ұлттық шығармашылық орталығын ашу туралы мәселені пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Астана қаласының әкімдігі, ТСМ, МАМ, "Елордалық туристер қауымдыстығы" ЗТБ (келісім бойынша)
2009 жылғы 3-тоқсан
Талап етілмейді
1.4. Халықты қолжетімді жоғары сапалы коммуналдық қызметтермен қамтамасыз ету
14.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.09.01 № 998 Қаулысымен.
15.
Астана қаласында электр және жылу энергиясын тұтынуды коммерциялық есептеу жүйелерін енгізуге жәрдемдесу
ИЖТМ-ге, ТМРА-ға ақпарат
Астана қаласының әкімдігі
2009 - 2012 жылдар
Талап етілмейді
1.5. Қаланың ұзақ мерзімді қаржылай орнықтылығын қамтамасыз ету
16.
Астана қаласында қаланың бәсекеге қабілеттілігін арттыру үшін басым, жаңа жұмыс орындарын құра алатын және Астана қаласының кіріс базасын жоғарылата алатын жаңа өндірістерді ұйымдастыруға жәрдем көрсету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Астана қаласының әкімдігі, ИЖТМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
2009 - 2012 жылдар
Талап етілмейді
17.
Астана қаласында сауда қызметін дамыту мақсатында бажсыз сауда аймағын құру мүмкіндігін зерделеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
Астана қаласының әкімдігі, ИСМ, Қаржымині
2009 жылғы 3-тоқсан
Талап етілмейді
18.
Коммуналдық меншік объектілерін тиімді басқаруды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Астана қаласының әкімдігі
2009 - 2012 жылдар
Талап етілмейді
19.
Астана қаласының бюджетіне салық және басқа да міндетті төлемдердің уақтылы және толық түсуі үшін шаралар қабылдау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Астана қаласының әкімдігі, Қаржымині
Ұдайы
Талап етілмейді
2. Қолайлы қоршаған ортаны және орнықты жұмыс істейтін инфрақұрылымды қолдау

2.1. Устойчивое городское планирование и дизайн
20.
Обеспечить реализацию
первого этапа коррек-
тировки Генерального
плана города Астаны
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
Акимат города
Астаны
2009 -
2010
годы
2009 год -
63,5
2010 год -
72,9
Местный
бюджет
21.
В целях совершенство-
вания требований к
материалам, архитектур-
ным проектам города
Астаны подготовить и
внести изменения и
дополнения в строи-
тельные нормы и прави-
ла «Планировка и заст-
ройка города Астаны»
Приказ
председателя
Комитета по
делам строи-
тельства и
жилищно-
коммунального
хозяйства МИТ
Акимат города
Астаны
3 квартал
2010 года
2010 год -
26,5
Местный
бюджет
22.
Строка исключена постановлением Правительства РК от 01.09.2011 № 998
23.
Утвердить Проект
градостроительного
развития территорий
пригородной зоны города
Астаны в соответствии с
Программой формирования
агломерационных
ресурсов города Астаны
на прилегающих
территориях Акмолинской
области
Решение
маслихата
города
Астаны
Акимат города
Астаны
4 квартал
2010 года
2009 год -
69,5
Местный
бюджет
24.
Внести предложения по
пересмотру существующих
технологических требо-
ваний и стандартов к
строительству инфра-
структурных объектов
города с учетом крите-
риев устойчивости;
норм и стандартов
оборудования,
используемого на
жизнеобеспечивающих
предприятиях города
Предложения
в МИТ
Акимат города
Астаны
3 квартал
2010 года
Не требуются
2.2. Обеспечение устойчивой экологической и инженерной
инфраструктуры города Астаны
25.
Продолжить работу по
созданию зеленой зоны
города Астаны
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МСХ, МОН
РГП «Жасыл
Аймак» (по
согласованию)
2009 -
2011
годы
2009 год -
1764,7
2010 год -
1718,2
2011 год -
2045,6
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
26.
Утвердить Программу
энергосбережения
города Астаны,
включающую меры по
энергоэффективности и
энергосбережению в
жилых и общественных
зданиях города,
применению системы
энергетического мони-
торинга, использованию
альтернативных
источников энергии
Решение
маслихата
города Астаны
Акимат города
Астаны,
МООС, МЭМР,
МИТ, МСХ, МОН
4 квартал
2009 года
Не требуются
27.
Внести предложения по
объектам коммунальной
инфраструктуры,
предполагаемым для
передачи в концессию
Предложения
в МЭРТ
Акимат города
Астаны
Ежегодно
Не требуются
28.
Реализовать проект по
защите города Астаны
от затопления
паводковыми водами реки
Есиль
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЧС
2009 -
2010
годы
2009 год -
4200,4
2010 год -
3516,0
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
3. Формирование социально-устойчивого общества
3.1. Развитие культуры, информации и спорта
29.
Изучить возможность
создания муниципального
телевизионного канала
акимата города Астаны
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
Акимат города
Астаны, МКИ
АИС
2 квартал
2009 года
Не требуются
30.
Внести предложения по
открытию в городе
Астане музея междуна-
родного уровня, где
будет собрана коллекция
наиболее важных
сокровищ, обретенных
по программе
«Культурное наследие»
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
Акимат города
Астаны, МК,
МОН
2011 год
Не требуются

2.1. Орнықты қалалық жоспарлау және дизайн
20.
Астана қаласының Бас жоспарын түзетудің бірінші кезеңін іске асыруды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Астана қаласының әкімдігі
2009 - 2010 жылдар
2009 жыл - 63,5 2010 жыл — 72,9
Жергілікті бюджет
21.
Астана қаласының материалдарына, сәулет жобаларына қойылатын талаптарды жетілдіру мақсатында "Астана қаласын жоспарлау және салу" құрылыс нормалары мен ережелеріне өзгерістер мен толықтыруларды дайындау және енгізу
ИСМ-нің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының бұйрығы
Астана қаласының әкімдігі
2010 жылғы 3 тоқсан
2010 жыл - 26,5
Жергілікті бюджет
22.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.09.01 № 998 Қаулысымен.
23.
Ақмола облысының іргелес аумақтарында Астана қаласының агломерациялық ресурстарын қалыптастыру бағдарламасына сәйкес Астана қаласының қала маңы аймағы аумақтарының қала құрылысын дамыту жобасын бекіту
Астана қаласы мәслихатының шешімі
Астана қаласының әкімдігі
2010 жылғы 4-тоқсан
2009 жыл - 69,5
Жергілікті бюджет
24.
Орнықтылық өлшемдерін, қаланың тіршілікті қамтамасыз ететін кәсіпорындарында пайдаланылатын жабдықтардың нормалары мен стандарттарын ескере отырып, қаланың инфрақұрылым объектілерінің құрылысына қойылатын қолданыстағы технологиялық талаптар мен стандарттарды қайта қарау жөнінде ұсыныстар енгізу
ИСМ-ге ұсыныстар
Астана қаласының әкімдігі
2010 жылғы 3-тоқсан
Талап етілмейді
2.2. Астана қаласының орнықты экологиялық және инженерлік инфрақұрылымын қамтамасыз ету
25.
Астана қаласының жасыл аймағын құру жөніндегі жұмысты жалғастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
АШМ, БҒМ, "Жасыл Аймақ" РМҚ (келісім бойынша)
2009-2011 жылдар
2009 жыл - 1764,7 2010 жыл - 1718,2 2011 жыл - 2045,6
Республикалық бюджет
26.
Қаланың тұрғын үй және қоғамдық ғимараттарында энергия тиімділігі және энергия үнемдеу, энергетикалық мониторинг жүйесін қолдану, баламалы энергия көздерін пайдалану жөніндегі шараларды қамтитын Астана қаласының энергия үнемдеу бағдарламасын бекіту
Астана қаласы мәслихатының шешімі
Астана қаласының әкімдігі, Қоршағанортамині, ЭМРМ, ИСМ, АШМ, БҒМ
2009 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
27.
Концессияға беру болжанатын коммуналдық инфрақұрылым объектілері бойынша ұсыныстар енгізу
ЭДСМ-ге ұсыныс
Астана қаласының әкімдігі
Жыл сайын
Талап етілмейді
28.
Астана қаласын Есіл өзенінің тасқын суы басып қалуынан қорғау жобасын іске асыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ТЖМ
2009-2010 жылдар
2009 жыл - 4200,4  2010 жыл - 3516,0
Республикалық бюджет
3. Әлеуметтік-орнықты қоғам қалыптастыру
3.1. Мәдениетті, ақпарат пен спортты дамыту
29.
Астана қаласы әкімдігінің муниципалды телевизиялық арнасын құру мүмкіндігін зерделеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
Астана қаласының әкімдігі, МАМ, АБА
2009 жылғы 2-тоқсан
Талап етілмейді
30.
Астана қаласында "Мәдени мұра" бағдарламасы бойынша жиналған неғұрлым маңызды құндылықтар жиналатын халықаралық деңгейдегі мұражай ашу жөніндегі ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
Астана қаласының әкімдігі, ММ, БҒМ
2011 жыл
Талап етілмейді

3.2. Повышение доступности и качества услуг образования и здравоохранения
31.
Открытие
экспериментальных
площадок на базе
общеобразовательных
школ города Астаны с
преподаванием отдельных
предметов на
иностранных языках
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
Акимат города
Астаны, МОН
2011 -
2012
годы
Не требуются
32.
Утвердить Концепцию
внедрения здоровьесбе-
регающих технологий в
учебный процесс образо-
вательных учреждений
города Астаны
Постановление
акимата
города Астаны
Акимат города
Астаны
4 квартал
2009 года
Не требуются
33.
Обеспечить развитие в
городе Астане индустрии
школьного питания путем
открытия комбината
школьного питания
Информация в
МОН
Акимат города
Астаны
2012 год
в пределах
выделенных
средств
Республи-
канский,
местный
бюджеты и
средства
инвесторов
34.
Обеспечить полный охват
одноразовым горячим
питанием учащихся
начальных классов
общеобразовательных
школ города Астаны
Информация в
МОН
Акимат города
Астаны
2011 год
2011 год -
1116,0
2012 год -
1194,0
Местный
бюджет
35.
Разработать План
развития действующего
в городе Астане Центра
социальной адаптации
для лиц, не имеющих
определенного места
жительства
Постановление
акимата
города Астаны
Акимат
города
Астаны, ДВД
города
Астаны
4 квартал
2009 года
Не требуются
4. Совершенствование системы городского управления
36.
Принять меры по согла-
сованному функциониро-
ванию новой системы
государственного плани-
рования, ориентирован-
ного на результаты, и
системы мониторинга и
контроля реализации
стратегических целей и
задач развития города,
оценки деятельности
местных исполнительных
органов на основе
сбалансированной
системы показателей
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
Акимат города
Астаны
3 квартал
2009 года
Не требуются
ВСЕГО:
2009 -
2012
годы
15822,8;
2009 год -
6103,2;
2010 год -
5342,1;
2011 год -
3171,8;
2012 год -
1205,7;
13244,9;
2009 год -
5965,1;
2010 год -
5234,2;
2011 год -
2045,6;
2577,9;
2009 год -
138,1;
2010 год -
107,9;
2011 год -
1126,2;
2012 год -
1205,7
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
Местный бюджет
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МКИ - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
МООС - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МТС - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МЭРТ - Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
МК - Министерство культуры Республики Казахстан
АИС - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
АРЕМ - Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
ДВД г. Астаны - Департамент внутренних дел города Астаны
АО "ФНБ "Самрук-Казына" - АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
АО "НИФ" - АО "Национальный инновационный фонд"
АО "ЦИТТ" - АО "Центр инжиниринга и трансферта технологий"
АО "НУХ "КазАгро" - АО "Национальный управляющий холдинг "КазАгро"
ОЮЛ "Столичная ассоциация туристов" - Объединение юридических лиц "Столичная ассоциация туристов".
* Объемы расходов по мероприятиям будут уточняться при утверждении и уточнении республиканского и местного бюджетов на соответствующий период.

3.2. Білім беру және денсаулық сақтау қызметтерінің қол жетімділігі мен сапасын арттыру
31.
Астана қаласының жалпы білім беретін мектептері базасында жекелеген пәндер шет тілдерінде оқытылатын эксперименттік алаңдар ашу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
Астана қаласының әкімдігі, БҒМ
2011-2012 жылдар
Талап етілмейді
32.
Астана қаласының білім беру мекемелеріндегі білім беру үдерісіне денсаулық сақтау технологияларын енгізу тұжырымдамасын бекіту
Астана қаласы әкімдігінің қаулысы
Астана қаласының әкімдігі
2009 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
33.
Астана қаласында мектепте тамақтандыру комбинатын ашу жолымен мектепте тамақтандыру индустриясын дамытуды қамтамасыз ету
БҒМ-ға ақпарат
Астана қаласының әкімдігі
2012 жыл
Бөлінген қаражат шегінде
Республикалық, жергілікті бюджеттер және инвесторлар қаражаты
34.
Астана қаласының жалпы білім беретін мектептерінің бастауыш сынып оқушыларын бір реттік ыстық тамақпен толық қамтуды қамтамасыз ету
БҒМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімдігі
2011 жыл
2011 жыл - 1116, 2012 жыл - 1194,0
Жергілікті бюджет
35.
Астана қаласында жұмыс істеп тұрған Белгілі тұрғылықты жері жоқ адамдарға арналған әлеуметтік бейімдеу орталығын дамыту жоспарын әзірлеу
Астана қаласының әкімдігінің қаулысы
Астана қаласының әкімдігі, Астана қаласының ІІД
2009 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
4. Қалалық басқару жүйесін жетілдіру
36.
Нәтижелерге бағдарланған мемлекеттік жоспарлаудың жаңа жүйесінің және қаланы дамытудың стратегиялық мақсаттары мен міндеттерінің іске асырылуына мониторинг пен бақылау, көрсеткіштердің теңгерімді жүйесі негізінде жергілікті атқарушы органдардың қызметін бағалау жүйесінің келісіп жұмыс істеуі жөнінде шаралар қабылдау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Астана қаласының әкімдігі
2009 жылғы 3-тоқсан
Талап етілмейді
Барлығы:
2009-2012 жылдар
15822,8 2009 жыл - 6103,2 2010 жыл - 5342,1 2011 жыл - 3171,8 2012 жыл - 1205,7
13244,9 2009 жыл - 5965,1 2010 жыл - 5234,2 2011 жыл - 2045,6
Республикалық бюджет
2577,9 2009 жыл - 138,1 2010 жыл - 107,9 2011 жыл - 1126,2 2012 жыл - 1205,7
Жергілікті бюджет
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қаржымині                 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
СІМ                       - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрлігі
ИСМ                       - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
МАМ                       - Қазақстан Республикасы Мәдениет және
ақпарат министрлігі
БҒМ                       - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
министрлігі
ЭМРМ                      - Қазақстан Республикасы Энергетика және
минералдық ресурстар министрлігі
Қоршағанортамині          - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
қорғау министрлігі
ТСМ                       - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт
министрлігі
АШМ                       - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
ТЖМ                       - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
министрлігі
ИЖТМ                      - Қазақстан Республикасы Индустрия және
жаңа технологиялар министрлігі
ЭДСМ                      - Қазақстан Республикасы Экономикалық даму
және сауда министрлігі
ММ                        - Қазақстан Республикасы Мәдениет
министрлігі
АБА                       - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру
және байланыс агенттігі
ТМРА                      - Қазақстан Республикасы Табиғи
монополияларды реттеу агенттігі
Астана қаласының ІІД      - Астана қаласының Ішкі істер департаменті
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ  - "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры"
АҚ
"ҰИҚ" АҚ                  - "Ұлттық инновациялық қор" АҚ
"ИТТО" АҚ                 - "Инжиниринг және технологиялар трансферті
орталығы" АҚ
"ҚазАгро" ҰБХ"АҚ"         - "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ
"Елордалық туристер       - "Елордалық туристер қауымдастығы" заңды
қауымдастығы " ЗТБ          тұлғалар бірлестігі.
* Іс-шаралар жөніндегі шығыстар көлемі тиісті кезеңге арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді бекіту мен нақтылау кезінде пысықталатын болады.