О мерах по обеспечению сохранности оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ на арсеналах, базах и складах Вооруженных Сил Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2009 года № 1030
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по обеспечению сохранности оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ на арсеналах, базах и складах Вооруженных Сил Республики Казахстан (далее - План мероприятий).
2. Министерству обороны Республики Казахстан предоставлять сводную информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Правительство Республики Казахстан один раз в квартал к 20 числу месяца, следующего за отчетным.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство обороны Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июля 2009 года № 1030
План мероприятий
по обеспечению сохранности оружия, боеприпасов и взрывчатых
веществ на арсеналах, базах и складах Вооруженных Сил
Республики Казахстан
п/п
Наименование
мероприятия
Форма
завершения
Ответствен-
ные за
исполнение
Сроки
испол-
нения
Предпо-
лагае-
мые
расхо-
ды,
тыс.
тенге
Источ-
ник
финан-
сиро-
вания
1
2
3
4
5
6
7
1
Проведение
рабочего
совещания по
вопросу участия
предприятий
различных форм
собственности в
осуществлении
утилизации
боеприпасов и
взрывчатых
веществ с
представителями
заинтересован-
ных государст-
венных органов
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
МО, МИТ,
МООС, МФ,
КНБ (по
согласова-
нию),
МВД, МЧС,
РГ (по
согласованию)
Июль
2009
года
Не тре-
буются
2
Изучить
целесообразность
передачи функции
по утилизации
боеприпасов в
государственную
монополию
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
МО, МИТ,
МООС, МФ,
КНБ (по
согласова-
нию),
МВД, МЧС,
РГ (по
согласованию)
Июль
2009
года
Не
тре-
буются
3
Разработать План
по обеспечению
безопасности на
объектах хране-
ния вооружения
и боеприпасов
Приказ МО
МО
Июль
2009
года
Не
требу-
ются
4
Внести на
рассмотрение
Межведомственной
комиссии по
вопросам
законопроектной
деятельности
концепцию
проекта Закона
«О внесении
изменений и
дополнений в
Закон Республики
Казахстан «Об
обороне и
Вооруженных
Силах Республики
Казахстан»
в части
определения
компетенции
Правительства
Республики
Казахстан по
утверждению
актов,
регламентирующих
установление
запретных зон и
районов на
объектах
хранения оружия,
боеприпасов и
взрывчатых
веществ
Концепция
проекта
Закона
Республики
Казахстан
МО, МИТ,
МООС, МФ,
КНБ (по
согласова-
нию),
МВД, МЧС,
РГ (по
согласованию)
I
квартал
2010
года
Не
требу-
ются
5
Разработать
Правила
установления
запретных зон и
районов при
арсеналах, базах
и складах
Вооруженных Сил,
других войск и
воинских
формирований
Республики
Казахстан,
осуществляющих
хранение оружия,
боеприпасов и
взрывчатых
веществ
Проект
постановления
Правительства
Республики
Казахстан
МО, МИТ,
МООС, МФ,
КНБ (по
согласова-
нию),
МВД, МЧС,
РГ (по
согласованию)
В 2-х
месячный
срок
после
принятия
Закона
«О
внесении
измене-
ний и
допол-
нений в
Закон
Респуб-
лики
Казах-
стан «Об
обороне
и Воору-
женных
Силах
Респуб-
лики
Казах-
стан»
Не
требу-
ются
6
Проведение
работы по
возмещению
ущерба, в
результате
происшествия в
пункте
утилизации
боеприпасов
города Арысь
Информация в
Секретариат
Совета
Безопасности
Республики
Казахстан
МО
Август
2009
года
Не
требу-
ются
7
Принятие мер по
обеспечению
безопасности в
местах складиро-
вания продуктов
утилизации
городов
Капшагай, Арысь,
Отар
Информация в
Секретариат
Совета
Безопасности
Республики
Казахстан
МО
Июль
2009
года
Не
требу-
ются
8
Обеспечить прием
в эксплуатацию
пункта
утилизации № 3
на станции Отар
после
капитального
строительства
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МО
Октябрь
2009
года
Не
требу-
ются
9
Принятие в
установленном
законодатель-
ством порядке,
мер по реализа-
ции продуктов
утилизации на
производственных
участках в
городах Капшагай
и Арысь
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МО
Ноябрь
2009
года
Не
требу-
ются
Примечания: расшифровка аббревиатур :
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МООС - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
РГ - Республиканская гвардия Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің арсеналдарында, базалары мен қоймаларында қару-жарақтың, оқ-дәрілер мен жарылғыш заттардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 3 шілдедегі N 1030 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі Қ АУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің арсеналдарында, базалары мен қоймаларында қару-жарақтың, оқ-дәрілер мен жарылғыш заттардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі Қазақстан Республикасының Үкіметіне тоқсанына бір рет есептіден кейінгі айдың 20-күніне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жинақтық ақпарат берсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігіне жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі.                              К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 3 шілдедегі
N 1030 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің арсеналдарында,
базалары мен қоймаларында қару-жарақтың оқ-дәрілер мен жарылғыш
заттардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шаралардың атауы
Аяқталу нысаны
Орындауға жауаптылар
Орындалу мерзімі
Болжамды шығыстар, мың теңге
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
7
1.
Мүдделі мемлекеттік органдардың өкілдерімен әртүрлі меншік нысандарындағы кәсіпорындардың оқ-дәрілер мен жарылғыш заттарды кәдеге жарату жобасын жүзеге асыруға қатысу мүмкіндігі мәселесі бойынша жұмыс кеңесін өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
Қорғанысмині, ИСМ, Қоршағанортамині, Қаржымині, ҰҚК (келісім бойынша), ІІМ, ТЖМ, РҰ (келісім бойынша)
2009 жылғы шілде
Талап етілмейді
2.
Мемлекеттік монополияға оқ-дәрілерді кәдеге жарату бойынша функцияларын берудің орындылығын зерделеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
Қорғанысмині, ИСМ, Қоршағанортамині, Қаржымині, ҰҚК (келісім бойынша), ИМ, ТЖМ, РҰ (келісім бойынша)
2009 жылғы шілде
Талап етілмейді
3.
Қару-жарақ пен оқ-дәрілерді сақтау объектілерінде қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі жоспарды әзірлеу
Қорғанысминінің бұйрығы
Қорғанысмині
2009 жылғы шілде
Талап етілмейді
4.
"Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштері туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заң жобасының тұжырымдамасын Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаруды, оқ-дәрілер мен жарылғыш заттарды сақтау объектілерінде тыйым салынған аймақтар мен аудандар белгілеуді регламенттейтін актілерді бекіту жөніндегі құзыретін айқындау бөлігінде Заң жобасы қызметінің мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның қарауына енгізу
Қазақстан Республикасының Заңы жобасының тұжырымдамасы
Қорғанысмині, ИСМ, Қоршағанортамині, Қаржымині, ҰҚК (келісім бойынша), ІІМ, ТЖМ, РҰ (келісім бойынша)
2010 жылғы I тоқсан
Талап етілмейді
5.
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының арсеналдары, базалары мен қоймалары жанында қару, оқ-дәрілер мен жарылғыш заттар сақтауды жүзеге асыратын тыйым салынған аймақтар мен аудандарды белгілеу ережесін әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасы
Қорғанысмині, ИСМ, Қоршағанортамині, Қаржымині, ҰҚК (келісім бойынша), ІІМ, ТЖМ, РҰ (келісім бойынша)
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері және қорғанысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңын қабылдағаннан кейін 2 ай мерзімде
Талап етілмейді
6.
Арыс қаласында оқ-дәрілерді кәдеге жарату пунктінде болған оқиға салдарынан келтірілген зиянның орнын толтыру жөнінде жұмыс жүргізу
Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің Хатшылығына ақпарат
Қорғанысмині
2009 жылғы тамыз
Талап етілмейді
7.
Қапшағай, Арыс, Отар қалаларының кәдеге жарату өнімдері қоймаға салынған жерлерде қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөнінде шаралар қабылдау
Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің Хатшылығына ақпарат
Қорғанысмині
2009 жылғы шілде
Талап етілмейді
8.
Отар станциясындағы N 3 кәдеге жарату пунктін күрделі салудан кейін пайдалануға қабылдауды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қорғанысмині
2009 жылғы қазан
Талап етілмейді
9.
Қапшағай және Арыс қалаларындағы өндірістік учаскелерде кәдеге жарату өнімдерін сату жөнінде заңнамада белгіленген тәртіппен шаралар қабылдау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қорғанысмині
2009 жылғы қараша
Талап етілмейді
Қосымша: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қорғанысмині          - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
ІІМ                   - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Қоршағанортамині      - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау
министрлігі
ИСМ                   - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда
министрлігі
Қаржымині             - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ҰҚК                   - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік
комитеті
ТЖМ                   - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
министрлігі
РҰ                    - Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы
Әділетмині            - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі