О подготовке и проведении празднования Дня Конституции Республики Казахстан 30 августа 2009 года и о выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2009 года № 1165
В целях подготовки и проведения празднования Дня Конституции Республики Казахстан 30 августа 2009 года, а также в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по подготовке и проведению празднования Дня Конституции Республики Казахстан 30 августа 2009 года (далее - План).
2. Выделить из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2009 год на неотложные затраты:
1) на проведение военного парада:
Министерству обороны Республики Казахстан средства в сумме 215 652 600 (двести пятнадцать миллионов шестьсот пятьдесят две тысячи шестьсот) тенге;
Министерству внутренних дел Республики Казахстан средства в сумме 6740000 (шесть миллионов семьсот сорок тысяч) тенге;
Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан средства в сумме 7346941 (семь миллионов триста сорок шесть тысяч девятьсот сорок один) тенге;
Комитету национальной безопасности Республики Казахстан средства в сумме 39 302 858 (тридцать девять миллионов триста две тысячи восемьсот пятьдесят восемь) тенге;
2) на организацию и проведение праздничных мероприятий Министерству культуры и информации Республики Казахстан средства в сумме 463074449 (четыреста шестьдесят три миллиона семьдесят четыре тысячи четыреста сорок девять) тенге, в том числе:
на проведение праздничного концерта 201674449 (двести один миллион шестьсот семьдесят четыре тысячи четыреста сорок девять) тенге;
для перечисления акиму города Астаны средств в виде целевых текущих трансфертов в сумме 261400000 (двести шестьдесят один миллион четыреста тысяч) тенге на мероприятия, связанные с подготовкой и проведением празднования Дня Конституции Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.12.2009 N 2179 .
3. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить контроль за целевым использованием выделенных средств.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Ахметова С.Н.

2009 жылғы 30 тамызда Қазақстан Республикасының Конституциясы күнін мерекелеуге дайындық және оны өткізу туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 шілдедегі N 1165 Қаулысы
2009 жылғы 30 тамызда Қазақстан Республикасының Конституциясы күнін мерекелеуге дайындық және оны өткізу мақсатында, сондай-ақ "2009 - 2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Заңына және "Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы N 220 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2009 жылғы 30 тамызда Қазақстан Республикасының Конституциясы күнін мерекелеуге дайындық және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. 2009 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінен:
1) әскери шеру өткізуге:
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігіне 215 652 600 (екі жүз он бес миллион алты жүз елу екі мың алты жүз) теңге сомасында қаражат;
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне 6740000 (алты миллион жеті жүз қырық мың) теңге сомасында қаражат;
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігіне 7346941 (жеті миллион үш жүз қырық алты мың тоғыз жүз қырық бір) теңге сомасында қаражат;
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетіне 39 302 858 (отыз тоғыз миллион үш жүз екі мың сегіз жүз елу сегіз) теңге сомасында қаражат;
2) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігіне мерекелік іс-шараларды ұйымдастыруға және өткізуге 463074449 (төрт жүз алпыс үш миллион жетпіс төрт мың төрт жүз қырық тоғыз) теңге сомасында қаражат, оның ішінде:
мерекелік концерт өткізуге 201674449 (екі жүз бір миллион алты жүз жетпіс төрт мың төрт жүз қырық тоғыз) теңге;
Қазақстан Республикасының Конституциясы күнін мерекелеуге дайындық және оны өткізуге байланысты іс-шараларға Астана қаласының әкіміне ағымдағы нысаналы трансферттер түрінде аудару үшін 261400000 (екі жүз алпыс бір миллион төрт жүз мың) теңге сомасында қаражат бөлінсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.12.25 № 2179 Қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуын бақылауды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары С.Н.Ахметовке жүктелсін.

5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 июля 2009 года № 1165
План
мероприятий по подготовке и проведению
празднования Дня Конституции Республики Казахстан
30 августа 2009 года
Сноска. План мероприятий с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 23.10.2009 № 1653.
№ п/п
Мероприятие
Сроки
исполнения
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
1. Организационно-подготовительные мероприятия
1.
Разработка и утверждение медиа-
плана информационного
сопровождения праздничных
мероприятий
1 августа
МКИ, АО
Национальный
информационный
холдинг
«Арна Медиа»
(по согласованию)
2.
Праздничное оформление городов
и населенных пунктов (билборды,
баннеры, пилоны, перетяжки и др.)
15 - 30
августа
Акимы областей,
городов Астаны
и Алматы
3.
Формирование и согласование
состава приглашенных, обеспечение
участия зрителей на праздничных
мероприятиях с участием Главы
государства в городе Астане
до 25
августа
Аким города
Астаны, МКИ
4.
Изготовление, монтаж, оформление
трибун и зрительских мест,
организация торговли и
благоустройства территорий,
определенных для проведения
праздничных мероприятий
25 - 30
августа
Аким города
Астаны
5.
Обеспечение общественного порядка
в местах проведения праздничных
мероприятий в городе Астане и
регионах
28 - 30
августа
МВД
6.
Организация медицинского
обслуживания в местах проведения
праздничных мероприятий в городе
Астане и регионах
28 - 30
августа
МЗ
7.
Обеспечение противопожарной
безопасности во время проведения
праздничных мероприятий в городе
Астане и регионах
28 - 30
августа
МЧС
8.
Аккредитация представителей
казахстанских и зарубежных СМИ
на праздничные мероприятия,
проводимые в городе Астане
25 августа
Пресс-служба Президента
(по согласованию),
МКИ, МИД
9.
Обеспечение прямой трансляции с
праздничных мероприятий в эфире
республиканских телеканалов
30 августа
МКИ, АО
"Национальный
информационный
холдинг
"Арна Медиа"
(по согласованию),
аким города Астаны
2. Организация и проведение военного парада
10.
Разработка и внесение на
согласование в Администрацию
Президента Республики Казахстан
сценария проведения военного
парада на площади перед
монументом "Қазақ елі"
1 августа
МО
11.
Утверждение перечня военной
техники для военного парада
10 августа
МО
12.
Технический осмотр и подготовка
военной техники для демонстрации
во время парада
15 августа
МО
13.
Подготовка военного парада:
перевозка личного состава,
вооружения и техники; размещение
и питание; индивидуальный пошив
парадной формы участникам парада
20 июля -
30 августа
МО, МВД, МЧС,
КНБ (по
согласованию),
РГ (по
согласованию)
14.
Установка звукового оборудования
для сопровождения военного парада
28 августа
МО, аким города
Астаны
15.
Организация и проведение
тренировок военного парада
20 июля -
28 августа
МО, МВД, МЧС, КНБ
(по согласованию),
РГ (по
согласованию)
16.
Проведение генеральной
репетиции военного парада
28 августа
МО, МВД, МЧС, КНБ
(по согласованию),
РГ (по
согласованию)
17.
Проведение военного парада
30 августа
МО, МВД, МЧС,
КНБ (по
согласованию),
РГ (по
согласованию)

5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 31 шілдедегі
N 1165 қаулысымен
бекітілген
2009 жылғы 30 тамызда Қазақстан Республикасының Конституциясы
күнін мерекелеуге дайындық және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар
жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.10.23 N 1653 Қаулысымен
Р/с
N
Іс-шара
Орындау мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
1. Ұйымдастыру-дайындық іс-шаралары
1.
Мерекелік іс-шараларды ақпараттық сүйемелдеудің медиа-жоспарын өңірлеу және бекіту
1 тамыз
МАМ, "Арна Медиа" ұлттық ақпараттық холдингі" АҚ (келісім бойынша)
2.
Қалалар мен елді мекендерді мерекелік безендіру (билбордтар, баннерлер, пилондар, тартпалар және т.б.)
15-30 тамыз
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
3.
Шақырылатын адамдардың құрамын қалыптастыру және келісу, Мемлекет басшысының қатысуымен Астана қаласында өтетін мерекелік іс-шараларға көрермендердің қатысуын қамтамасыз ету
25 тамызға дейін
Астана қаласының әкімі, МАМ, Астана қаласының әкімі
4.
Трибуналар мен көрермендердің орындарын дайындау, монтаждау және безендіру, сауданы және мерекелік іс-шараларды өткізу үшін белгіленген аумақтарды абаттандыруды ұйымдастыру
25-30 тамыз
Астана қаласының әкімі
5.
Астана қаласында және өңірлерде мерекелік іс-шаралар өткізілетін орындарда қоғамдық тәртіпті қамтамасыз ету
28-30 тамыз
ІІМ
6.
Астана қаласында және өңірлерде мерекелік іс-шаралар өткізілетін орындарда медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру
28-30 тамыз
ДСМ
7.
Астана қаласында және өңірлерде мерекелік іс-шараларды өткізу кезінде өртке қарсы қауіпсіздікті қамтамасыз ету
28-30 тамыз
ТЖМ
8.
Астана қаласында өткізілетін мерекелік іс-шараларға қазақстандық және шетелдік БАҚ өкілдерін аккредиттеу
25 тамыз
Президенттің Баспасөз қызметі (келісім бойынша), МАМ, СІМ
9.
Республикалық телеарналар эфирінде мерекелік іс-шараларды тікелей трансляциялауды қамтамасыз ету
30 тамыз
МАМ, "Арна Медиа" ұлттық ақпараттық холдингі" АҚ (келісім бойынша), Астана қаласының әкімі
2. Әскери шеруді ұйымдастыру және өткізу
10.
"Қазақ елі" монументі алдындағы алаңда әскери шеру өткізу сценарийін әзірлеу және Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне келісуге енгізу
1 тамыз
Қорғанысмині
11.
Әскери шеруге арналған әскери техника тізбесін бекіту
10 тамыз
Қорғанысмині
12.
Шеру кезінде көрсету үшін әскери техниканы техникалық байқау және дайындау
15 тамыз
Қорғанысмині
13.
Әскери шеруге дайындық: жеке құрамды, қару-жарақ пен техниканы тасымалдау; орналастыру және тамақтандыру; шеруге қатысушыларға салтанатты киімдерді жеке тігу
20 шілде - 30 тамыз
Қорғанысмині, ІІМ ТЖМ, ҰҚК (келісім бойынша), РҰ (келісім бойынша)
14.
Әскери шеруді сүйемелдеу үшін дыбыс жабдығын орнату
28 тамыз
Қорғанысмині, Астана қаласының әкімі
15.
Әскери шеру жаттығуларын ұйымдастыру және өткізу
20 шілде - 28 тамыз
Қорғанысмині, ІІМ, ТЖМ, ҰҚК (келісім бойынша), РҰ (келісім бойынша)
16.
Әскери шерудің бас дайындығын өткізу
28 тамыз
Қорғанысмині, ІІМ, ТЖМ, РҰ (келісім бойынша), ҰҚК (келісім бойынша)
17.
Әскери шеру өткізу
30 тамыз
Қорғанысмині, ІІМ, ТЖМ, РҰ (келісім бойынша), ҰҚК (келісім бойынша)

3. Организация и проведение праздничного концерта
в городе Астане
18.
Утверждение состава сценарной и
режиссерско-постановочной группы
1 августа
МКИ
19.
Подготовка и утверждение
программы праздничного концерта
10 августа
МКИ
20.
Определение состава артистов,
творческих коллективов, ведущих
и других участников праздничного
концерта
10 августа
МКИ
21.
Разработка и утверждение эскизов
сцены
10 августа
МКИ
22.
Изготовление декораций, пошив
костюмов
15 августа
МКИ
23.
Монтаж и оформление сцены
24 - 30 августа
МКИ
24.
Обеспечение бесперебойной работы
технических служб здания «Дворца
мира и согласия» во время
репетиции и проведения
праздничного концерта
25 - 30
августа
Аким города Астаны
25.
Установка светового и звукового
оборудования
24 - 30
августа
МКИ
26.
Организация размещения и питания
участников праздничного концерта
24 - 30
августа
МКИ, аким города
Астаны
27.
Проведение генеральной репетиции
праздничного концерта
28 августа
МКИ
28.
Сдача праздничного концерта
29 августа
МКИ
29.
Проведение праздничного концерта
30 августа
МКИ
30.
Организация праздничного салюта
30 августа
Аким города Астаны
4. Организация и проведение праздничных мероприятий
центральными и местными исполнительными органами
31.
Утверждение и реализация
региональных планов,
предусматривающих проведение
шествий, торжественных собраний,
концертов, спортивных
соревнований и других праздничных
мероприятий, посвященных Дню
Конституции Республики Казахстан
25 - 30
августа
Акимы областей и
города Алматы
32.
Обеспечение прямой трансляции
праздничных мероприятий,
проводимых в городе Астане, с
установкой дисплеев (мониторов)
на центральных площадях города
Алматы и областных центров
30 августа
Акимы областей и
города Алматы,
АО «Национальный
информационный
холдинг
"Арна Медиа"
(по согласованию)
33.
Чествование и поощрение граждан,
внесших существенный вклад в
реализацию положений Конституции
Республики Казахстан
20 - 30
августа
Центральные
и местные
исполнительные
органы
34.
Организация вручения паспортов,
текстов Основного Закона молодым
гражданам, которым в День
Конституции Республики Казахстан
исполняется 16 лет
в течение
августа
Акимы областей,
городов Астаны
и Алматы
35.
Торжественное принятие присяги
государственными служащими,
впервые поступившими на
государственную службу
20 - 30
августа
Центральные
и местные
исполнительные
органы
36.
Проведение торжественных
построений в воинских частях и
подразделениях, с поощрением
особо отличившихся в боевой и
учебной подготовке
20 - 30
августа
МО
37.
Организация и проведение
мероприятий в загранучреждениях
Республики Казахстан в странах
ближнего и дальнего зарубежья,
приуроченных ко Дню Конституции
Республики Казахстан
10 - 30
августа
МИД
38.
Проведение в архивах, музеях и
библиотеках тематических выставок
и экспозиций, посвященных Дню
Конституции Республики Казахстан
август -
сентябрь
Центральные
и местные
исполнительные
органы
39.
Проведение научно-практических
конференций, заседаний «круглых
столов», «августовских чтений»
по вопросам конституционного
строительства в Республике
Казахстан
август -
сентябрь
Центральные
и местные
исполнительные
органы
40.
Организация в общеобразовательных
школах:
- первого звонка и первого урока
ко Дню Конституции Республики
Казахстан;
- изучения и пропаганды положений
Конституции Республики Казахстан
с использованием новых форм и
методов работы;
- оформления специальных стендов,
витрин, уголков, посвященных Дню
Конституции Республики Казахстан;
- конференций, конкурсов
сочинений, классных часов,
посвященных Дню Конституции
Республики Казахстан
29 августа -
20 сентября
МОН, акимы
областей, городов
Астаны и Алматы
41.
Проведение конкурсов среди
студентов высших учебных
заведений на лучшую научную
работу, посвященную Дню
Конституции Республики Казахстан
сентябрь
МОН, акимы
областей, городов
Астаны и Алматы
Примечание: расшифровка аббревиатур
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
МКИ - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
РГ - Республиканская гвардия Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
СМИ - средства массовой информации
АО - акционерное общество

3. Астана қаласында мерекелік концертті ұйымдастыру және өткізу
18.
Сценарийлік және режиссерлік-қоюшы топтың құрамын бекіту
1 тамыз
МАМ
19.
Мерекелік концерт бағдарламасын дайындау және бекіту
10 тамыз
МАМ
20.
Артистердің, шығармашылық ұжымдардың, жүргізушілердің және мерекелік концерттің басқа да қатысушыларының құрамын анықтау
10 тамыз
МАМ
21.
Сахна эскиздерін әзірлеу және бекіту
10 тамыз
МАМ
22.
Декорацияларды дайындау, костюмдер тігу
15 тамыз
МАМ
23.
Сахнаны монтаждау және безендіру
24-30 тамыз
МАМ, Астана қаласының әкімі
24.
Мерекелік концертке дайындық және оны өткізу кезінде "Бейбітшілік және келісім сарайы" ғимаратының техникалық қызметтерінің үздіксіз жұмысын қамтамасыз ету
25-30 тамыз
Астана қаласының әкімі
25.
Жарық және дыбыс жабдықтарын орнату
24-30 тамыз
МАМ
26.
Мерекелік концертке қатысушылардың орналастыруды және тамақтандыруды ұйымдастыру
24-30 тамыз
МАМ, Астана қаласының әкімі
27.
Мерекелік концерттің бас дайындығын өткізу
28 тамыз
МАМ
28.
Мерекелік концертті тапсыру
29 тамыз
МАМ
29.
Мерекелік концертті өткізу
30 тамыз
МАМ
30.
Мерекелік отшашуды ұйымдастыру
30 тамыз
Астана қаласының әкімі
4. Орталық және жергілікті атқарушы органдардың мерекелік іс-шараларды ұйымдастыруы және өткізуі
31.
Қазақстан Республикасының Конституциясы күніне арналған шерулер, салтанатты жиналыстар, концерттер, спорттық жарыстар және басқа да мерекелік іс-шаралар өткізуді көздейтін өңірлік жоспарларды бекіту және іске асыру
25-30 тамыз
Облыстардың және Алматы қаласының әкімдері
32.
Алматы қаласы мен облыс орталықтарының орталық алаңдарында дисплейлер (мониторлар) орната отырып, Астана қаласында өткізілетін мерекелік іс-шараларды тікелей трансляциялауды қамтамасыз ету
30 тамыз
Облыстардың және Алматы қаласының әкімдері, "Арна Медиа" ұлттық ақпараттық холдингі" АҚ (келісім бойынша)
33.
Қазақстан Республикасы Конституциясының ережелерін іске асыруға елеулі үлес қосқан азаматтарды құрметтеу және көтермелеу
20-30 тамыз
Орталық және жергілікті атқарушы органдар
34.
Қазақстан Республикасының Конституциясы күні 16 жасқа толатын жас азаматтарға төлқұжаттар, Негізгі Заңның мәтіндерін табыс етуді ұйымдастыру
тамыз бойы
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
35.
Мемлекеттік қызметке жаңадан орналасқан мемлекеттік қызметшілердің салтанатты ант қабылдауы
20-30 тамыз
Орталық және жергілікті атқарушы органдар
36.
Әскери бөлімдер мен бөлімшелерде жауынгерлік және жаттығу дайындықтарында ерекше көзге түскендерді көтермелей отырып, салтанатты сап түзеу өткізу
20-30 тамыз
Қорғанысмині
37.
Таяу және алыс шет елдердегі Қазақстан Республикасының шетелдік мекемелерінде Қазақстан Республикасының Конституциясы күніне орайластырылған іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу
10-30 тамыз
СІМ
38.
Мұрағаттарда, мұражайларда және кітапханаларда Қазақстан Республикасының Конституциясы күніне арналған тақырыптық көрмелер мен экспозициялар өткізу
тамыз-қыркүйек
Орталық және жергілікті атқарушы органдар
39.
Қазақстан Республикасындағы конституциялық құрылыс мәселелері бойынша ғылыми-практикалық конференциялар, "дөңгелек үстелдер" отырыстарын, "тамыз оқуларын" өткізу
тамыз-қыркүйек
Орталық және жергілікті атқарушы органдар
40.
Жалпы білім беру мектептерінде:
- Қазақстан Республикасының Конституцисы күніне арналған алғашқы қоңырау және алғашқы сабақ;
- жұмыстың жаңа түрлері мен әдістерін пайдалана отырып, Қазақстан Республикасы Конституциясының ережелерін зерделеу және насихаттау;
- Қазақстан Республикасының Конституциясы күніне арналған арнайы стенділерді, сөрелерді, бұрыштарды безендіру;
- Қазақстан Республикасының Конституциясы күніне арналған конференциялар, шығармалар конкурстарын, сынып сағаттарын өткізу
29 тамыз - 20 қыркүйек
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
41.
Жоғарғы оқу орындарының студенттері арасында Қазақстан Республикасының Конституциясы күніне арналған ең үздік ғылыми жұмысқа конкурстар өткізу
қыркүйек
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БҒМ          - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ДСМ          - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Қорғанысмині - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
МАМ          - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат
министрлігі
РҰ           - Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы
СІМ          - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ТЖМ          - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
ҰҚК          - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік министрлігі
ІІМ          - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
БАҚ          - бұқаралық ақпарат құралдары
АҚ           - акционерлік қоғам