О некоторых вопросах документирования населения Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2009 года № 1260. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 июля 2013 года № 684
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.07.2013 № 684 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В рамках реализации Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О национальных реестрах идентификационных номеров" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые образцы удостоверения личности гражданина Республики Казахстан и вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, содержащие электронные носители информации (описания).
2. Удостоверения личности граждан Республики Казахстан и виды на жительство иностранцев в Республике Казахстан, выданные до введения в действие настоящего постановления, считать действительными до истечения сроков их действия.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить в соответствии с международными договорами Республики Казахстан информирование иностранных государств о введении в Республике Казахстан удостоверения личности гражданина Республики Казахстан и вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, содержащих электронные носители информации, а также, что удостоверения личности граждан Республики Казахстан и виды на жительство иностранцев в Республике Казахстан, выданные до введения в действие настоящего постановления, действительны до истечения сроков их действия.
4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2000 года № 1063 "Об утверждении Правил документирования и регистрации населения Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 29, ст. 359) следующие изменения и дополнения:
в Правилах документирования и регистрации населения Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в абзаце втором преамбулы слова "Конституции, Законов Республики Казахстан "О гражданстве", "О миграции населения" и "О жилищных отношениях", Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О правовом положении иностранных граждан" заменить словами "Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О гражданстве Республики Казахстан", "О миграции населения", "О жилищных отношениях", "О правовом положении иностранцев", "О национальных реестрах идентификационных номеров";
по всему тексту слова "иностранные граждане", "иностранным гражданам", "иностранного гражданина", "иностранных граждан", "Иностранные граждане" заменить соответственно словами "иностранцы", "иностранцам", "иностранца", "иностранцев", "Иностранцы";
в пункте 5:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"В паспорт гражданина Республики Казахстан вносятся следующие записи и отметки:";
в абзаце девятом предложение первое исключить;
в пункте 6:
абзац первый дополнить предложением третьим следующего содержания:
"Удостоверение личности гражданина Республики Казахстан выдается сроком действия на десять лет.";
абзацы второй, третий, четвертый, пятый, шестой, седьмой, восьмой, девятый, десятый исключить;
в пункте 8:
в абзаце первом слова "на срок" заменить словами "сроком действия на десять лет, но не выше срока";
в абзаце втором предложение второе исключить;
в абзаце четвертом после слов "вида на жительство" дополнить словами "иностранца в Республике Казахстан";
в пункте 20 слова "по месту жительства", "дипломатические представительства или консульские учреждения" заменить словами "по месту постоянного жительства (регистрации)", "загранучреждения";
в пункте 25:
в абзаце первом:
после слов "для дальнейшего использования," дополнить словами "не имеющим документов, удостоверяющих личность,";
предложение второе исключить;
абзац второй исключить;
в абзаце третьем слова "дипломатическим представительством или консульским учреждением Республики Казахстан за рубежом" заменить словами "загранучреждением Республики Казахстан".

Қазақстан Республикасының халқын құжаттандырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 27 тамыздағы N 1260 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 4 шілдедегі № 684 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.07.2013 № 684 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңын іске асыру шеңберінде Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған электрондық ақпарат жеткізгіштері бар Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі мен Қазақстан Республикасында шетелдіктің тұру ыхтиярхатының үлгілері (сипаттамасы) бекітілсін.
2. Осы қаулы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген Қазақстан Республикасы азаматтарының жеке куәліктері мен Қазақстан Республикасында шетелдіктің тұру ыхтиярхаты олардың қолданылу мерзімдері аяқталғанға дейін жарамды деп саналсын.
3. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес шет мемлекеттерді Қазақстан Республикасында электрондық ақпарат жеткізгіштері бар Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі мен Қазақстан Республикасында шетелдіктің тұру ықтиярхаты енгізілгені, сондай-ақ Қазақстан Республикасы азаматтарының жеке куәліктері мен Қазақстан Республикасында шетелдіктердің тұру ыхтиярхаттары олардың қолданылу мерзімдері аяқталғанға дейін жарамды екендігі туралы хабардар етуді қамтамасыз етсін.
4. "Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 12 шілдедегі N 1063 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., N 29, 359-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу ережесінде:
кіріспенің екінші абзацындағы "Конституцияның, "Азаматтық туралы", "Халықтың көші-қоны туралы" және "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарының, Қазақстан Республикасы Президентінің "Шетел азаматтарының құқықтық жағдайы туралы" заң күші бар Жарлығының" деген сөздер " Қазақстан Республикасы Конституциясының , " Қазақстан Республикасының азаматтығы туралы ", " Халықтың көші-қоны туралы ", " Тұрғын үй қатынастары туралы ", " Шетелдіктердің құқықтық жағдайы туралы ", " Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы " Қазақстан Республикасы Заңдарының" деген сөздермен ауыстырылсын;
бүкіл мәтін бойынша "шетел азаматтары", "шетел азаматтарына", "шетел азаматының", "шетел азаматтарының" деген сөздер "шетелдіктер", "шетелдіктерге", "шетелдіктің", "шетелдіктердің" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақта:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы азаматының паспортына мынадай жазулар мен белгілер енгізіледі:";
тоғызыншы абзацтағы бірінші сөйлем алып тасталсын;
6-тармақта:
бірінші абзац мынадай мазмұндағы үшінші сөйлеммен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі он жыл мерзімге беріледі.";
екінші, үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші абзацтар алып тасталсын;
8-тармақта:
бірінші абзацта "оның азаматы болып табылатын ел төлқұжатының қолданылу мерзіміне" деген сөздер "он жылға қолданылу мерзімімен, бірақ оның азаматы болып табылатын ел паспортының қолданылу мерзімінен артық емес мерзімге" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы екінші сөйлем алып тасталсын;
төртінші абзацта "Азаматтығы жоқ адамның қоныстану ықтиярхаты мен" деген сөздер "Қазақстан Республикасында шетелдіктің тұру ыхтиярхатын және азаматтығы жоқ адамның" деген сөздермен ауыстырылсын;
20-тармақта "тұратын жері бойынша", "дипломатиялық өкілдігіне немесе консулдық мекемесіне" деген сөздер "тұрақты тұратын (тіркелген) жері бойынша", "шет елдердегі мекемелеріне" деген сөздермен ауыстырылсын;
25-тармақта:
бірінші абзацта:
"Қазақстан Республикасының азаматтарына" деген сөздердің алдынан "жеке басын куәландыратын құжаттары жоқ" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші сөйлем алып тасталсын;
екінші абзац алып тасталсын;
үшінші абзацта "шетелдегі Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкілдігі немесе консулдық мекемесі" деген сөздер "Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері" деген сөздермен ауыстырылсын.

5. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 1996 года № 87 "Об утверждении образца вида на жительство иностранца в Республике Казахстан (описание)" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 16, ст. 29);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2001 года № 1394 "О внесении изменений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 апреля 1994 года № 429 и в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 1996 года № 87" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 39, ст. 493);
3) подпункт 1) пункта 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2008 года № 1235 "О некоторых вопросах документирования населения Республики Казахстан".
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                      К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 августа 2009 года № 1260
Образец
удостоверения личности гражданина Республики Казахстан,
содержащего электронные носители информации (описание)
1. Удостоверение личности гражданина Республики Казахстан, содержащее электронные носители информации, изготавливается в соответствии с международными требованиями и стандартами, предъявляемыми к машиночитаемым проездным документам.
2. Удостоверение личности гражданина Республики Казахстан представляет собой смарт-карту размером 85,72x54,03 мм с округленными углами, изготовленную из износостойкого многослойного материала.
3. В удостоверении личности гражданина Республики Казахстан размещена микросхема (чип с контактным и бесконтактным интерфейсами), используемая в качестве электронного носителя информации о владельце удостоверения личности.
В микросхеме, имеющей емкость памяти не менее 64 Кб, в защищенном виде хранится графическая и текстовая информация о владельце удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, в том числе о его юридическом адресе, его фотоизображение и подпись.
Контактная часть микросхемы размещена на оборотной стороне удостоверения личности гражданина Республики Казахстан. Бесконтактная часть микросхемы, содержащая антенну, встроена внутри удостоверения личности гражданина Республики Казахстан.
4. На лицевой стороне удостоверения личности гражданина Республики Казахстан размещаются фотоизображение, подпись и следующие персональные данные владельца удостоверения личности: фамилия, имя, отчество, дата рождения и индивидуальный идентификационный номер.
На лицевой стороне удостоверения личности гражданина Республики Казахстан размещены Государственный Герб Республики Казахстан и следующие надписи на государственном и русском языках:
"ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
ЖЕКЕ КУӘЛІК
УДОСТОВЕРЕНИЕ ЛИЧНОСТИ
ТЕГІ/ФАМИЛИЯ
АТЫ/ИМЯ
ӘКЕСІНІҢ АТЫ/ОТЧЕСТВО
ТУҒАН KEЗІ/ДАТА РОЖДЕНИЯ
ЖСН/ИИН
ҚОЛЫ/ПОДПИСЬ".

5. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Қазақстан Республикасында шетелдіктің тұру ықтиярхатының үлгісін (сипаттамасын) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 23 қаңтардағы N 87 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 16, 29-құжат);
2) Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1994 жылғы 22 сәуірдегі N 429 қаулысына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 23 қаңтардағы N 87 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 2 қарашадағы N 1394 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., N 39, 493-құжат);
3) "Қазақстан Республикасының халқын құжаттандырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 желтоқсандағы N 1235 қаулысының 4-тармағының 1) тармақшасы .
6. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 27 тамыздағы
N 1260 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы азаматының электрондық ақпарат жеткізгіштері бар жеке куәлігінің үлгісі (сипаттамасы)
1. Қазақстан Республикасы азаматының электрондық ақпарат жеткізгіштері бар жеке куәлігі машинамен оқылатын жол жүру құжаттарына қойылатын халықаралық талаптар мен стандарттарға сәйкес дайындалады.
2. Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі тозбайтын көп қабатты материалдан әзірленген, көлемі 85,72x54,03 мм доғал бұрышты смарт-картаны білдіреді.
3. Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінде жеке куәліктің иесі туралы электрондық ақпарат жеткізгіші ретінде пайдаланылатын микросхема (байланысты және байланыссыз интерфейстері бар чип) орналасқан.
Жадының сыйымдылығы кемінде 64 Кб болатын микросхемада қорғалған түрде Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің иесі туралы, оның ішінде оның заңды мекен-жайы туралы графикалық және мәтіндік ақпарат, оның фотобейнесі және қолы сақталады.
Микросхеманың байланысты бөлігі Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің келесі бетіне орналасқан. Микросхеманың антеннасы бар байланыссыз бөлігі Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің ішіне орналасқан.
4.Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің беткі жағында жеке куәлік иесінің фотобейнесі, қолы және мынадай дербес деректері: тегі, аты, әкесінің аты, туған кезі және жеке сәйкестендіру нөмірі орналасқан.
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің беткі жағында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы және мемлекеттік және орыс тілдерінде мынадай жазулар орналасқан:
"ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
ЖЕКЕ КУӘЛІК
УДОСТОВЕРЕНИЕ ЛИЧНОСТИ
ТЕГІ/ФАМИЛИЯ
АТЫ/ИМЯ
ӘКЕСІНІҢ АТЫ/ОТЧЕСТВО
ТУҒАН КЕЗІ/ДАТА РОЖДЕНИЯ
ЖСН/ИИН
ҚОЛЫ/ПОДПИСЬ".

5. На оборотной стороне удостоверения личности гражданина Республики Казахстан размещаются контактная часть микросхемы, персональные данные владельца удостоверения личности о месте рождения и национальности, а также сведения об органе выдачи, дате выдачи и сроке действия удостоверения личности. Национальность в удостоверении личности гражданина Республики Казахстан указывается по желанию владельца удостоверения личности.
Оборотная сторона удостоверения личности гражданина Республики Казахстан состоит из двух следующих частей:
верхняя часть - визуальная зона, в которой размещены контактная часть микросхемы и следующие надписи на государственном и русском языках:
"ТУҒАН ЖЕРІ/МЕСТО РОЖДЕНИЯ
ҰЛТЫ/НАЦИОНАЛЬНОСТЬ
БЕРГЕН МЕКЕМЕ/ОРГАН ВЫДАЧИ
БЕРІЛГЕН KEЗІ - ҚОЛДАНЫЛУ MEPЗІMІ/ДАТА ВЫДАЧИ - СРОК ДЕЙСТВИЯ";
нижняя часть - машиночитаемая зона, в которой размещена машиночитаемая запись, состоящая из комбинации букв и цифр, содержащая в соответствии с международными требованиями и стандартами, предъявляемыми к машиночитаемым проездным документам, основную информацию, имеющуюся в этом документе.
6. Штрих-код индивидуального идентификационного номера и номер удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, состоящий из девяти цифровых символов, воспроизводятся в верхней части оборотной стороны удостоверения личности в процессе его изготовления.
7. В удостоверении личности гражданина Республики Казахстан могут быть применены специально разработанные элементы, предназначенные для повышения сохранности записей или для защиты удостоверения личности и произведенных в нем записей от подделок.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 августа 2009 года № 1260
Образец
вида на жительство иностранца в Республике Казахстан,
содержащего электронные носители информации (описание)
1. Вид на жительство иностранца в Республике Казахстан, содержащий электронные носители информации, изготавливается в соответствии с международными требованиями и стандартами, предъявляемыми к машиночитаемым документам.
2. Вид на жительство иностранца в Республике Казахстан представляет собой смарт-карту размером 85,72x54,03 мм с округленными углами, изготовленную из износостойкого многослойного материала.
3. В виде на жительство иностранца в Республике Казахстан размещена микросхема (чип с контактным и бесконтактным интерфейсами), используемая в качестве электронного носителя информации о владельце вида на жительство.
В микросхеме, имеющей емкость памяти не менее 64 Кб, в защищенном виде хранится графическая и текстовая информация о владельце вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, в том числе о его юридическом адресе, его фотоизображение и подпись.
Контактная часть микросхемы размещена на оборотной стороне вида на жительство иностранца в Республике Казахстан. Бесконтактная часть микросхемы, содержащая антенну, встроена внутри вида на жительство иностранца в Республике Казахстан.
4. На лицевой стороне вида на жительство иностранца в Республике Казахстан размещаются фотоизображение, подпись и следующие персональные данные владельца вида на жительство: фамилия, имя, отчество, дата рождения и индивидуальный идентификационный номер.
На лицевой стороне вида на жительство иностранца в Республике Казахстан размещены Государственный Герб Республики Казахстан и следующие надписи на государственном и русском языках:
"ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
ШЕТЕЛДІКТІҢ ТҰРУ ЫҚТИЯРХАТЫ
ВИД НА ЖИТЕЛЬСТВО ИНОСТРАНЦА
ТЕГІ/ФАМИЛИЯ
АТЫ/ИМЯ
ӘКЕСІНІҢ АТЫ/ОТЧЕСТВО
ТУҒАН KEЗI/ДАТА РОЖДЕНИЯ
ЖСН/ИИН
ҚОЛЫ/ПОДПИСЬ".

5. Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің сыртқы жағында микросхеманың байланысты бөлігі, жеке куәлік иесінің туған жері және ұлты туралы дербес деректері, сондай-ақ жеке куәлікті берген мекеме, берілген кезі және қолданылу мерзімі туралы мәліметтер орналасқан. Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінде ұлты жеке куәлік иесінің қалауы бойынша көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің сыртқы жағы мынадай екі бөліктен тұрады:
жоғарғы бөлігі - көзбен көру аймағы, онда микросхеманың байланысты бөлігі мен мемлекеттік және орыс тілдерінде мынадай жазулар орналасқан:
"ТУҒАН ЖЕРІ/МЕСТО РОЖДЕНИЯ
ҰЛТЫ/НАЦИОНАЛЬНОСТЬ
БЕРГЕН МЕКЕМЕ/ОРГАН ВЫДАЧИ
БЕРІЛГЕН КЕЗІ - ҚОЛДАНЫЛУ МЕРЗІМІ/ДАТА ВЫДАЧИ - СРОК ДЕЙСТВИЯ";
төменгі бөлігі - машинамен оқылатын аймақ, онда машинамен оқылатын жол жүру құжаттарына қойылатын халықаралық талаптар мен стандарттарға сәйкес осы құжаттағы негізгі ақпарат қамтылған әріптер мен цифрлардың комбинациясынан тұратын машинамен оқылатын жазу орналасқан.
6. Жеке сәйкестендіру нөмірінің штрих-коды және тоғыз цифрлық нышандардан тұратын Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің нөмірі жеке куәліктің сыртқы жағындағы жоғарғы бөлігінде оны әзірлеу үдерісінде қайта басылады.
7. Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінде жазудың сақталуын арттыруға немесе жеке куәлігін және онда жазылған жазуларды қолдан жасаудан қорғауға арналған арнайы әзірленген элементтер қолданылуы мүмкін.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 27 тамыздағы
N 1260 қаулысымен
бекітілген
Электрондық ақпарат жеткізгіштері бар Қазақстан Республикасында
шетелдіктің тұру ыхтиярхатының үлгісі (сипаттамасы)
1. Электрондық ақпарат жеткізгіштері бар Қазақстан Республикасында шетелдіктің тұру ыхтиярхаты машинамен оқылатын құжаттарға қойылатын халықаралық талаптар мен стандарттарға сәйкес дайындалады.
2. Қазақстан Республикасында шетелдіктің тұру ыхтиярхаты көлемі 85,72x54,03 мм доғал бұрышты, тозбайтын көпқабатты материалдан әзірленген смарт-картаны білдіреді.
3. Қазақстан Республикасында шетелдіктің тұру ыхтиярхатында тұру ыхтиярхатының иесі туралы электрондық ақпарат жеткізгіш ретінде пайдаланылатын микросхема (байланысты және байланыссыз интерфейстері бар чип) орналасқан.
Жадының сыйымдылығы кемінде 64 Кб болатын микросхемада қорғалған түрде Қазақстан Республикасында шетелдіктің тұру ыхтиярхатының иесі туралы, оның ішінде оның заңды мекен-жайы туралы графикалық және мәтіндік ақпарат, оның фотобейнесі және қолы сақталады.
Микросхеманың байланысты бөлігі Қазақстан Республикасында шетелдіктің тұру ыхтиярхатының келесі бетіне орналасқан. Микросхеманың антеннасы бар байланыссыз бөлігі Қазақстан Республикасында шетелдіктің тұру ыхтиярхатының ішіне орналасқан.
4. Қазақстан Республикасында шетелдіктің тұру ыхтиярхатының беткі жағында фотобейнесі, қолы және тұру ыхтиярхаты иесінің мынадай дербес деректері: тегі, аты, әкесінің аты, туған кезі және жеке сәйкестендіру нөмірі орналасқан.
Қазақстан Республикасында шетелдіктің тұру ыхтиярхатының беткі жағында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы және мемлекеттік және орыс тілдерінде мынадай жазулар орналасқан:
"ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
ШЕТЕЛДІКТІҢ ТҰРУ ЫҚТИЯРХАТЫ
ВИД НА ЖИТЕЛЬСТВО ИНОСТРАНЦА
ТЕГІ/ ФАМИЛИЯ
АТЫ/ИМЯ
ӘКЕСІНІҢ АТЫ/ОТЧЕСТВО
ТУҒАН КЕЗІ/ДАТА РОЖДЕНИЯ
ЖСН/ИИН
ҚОЛЫ/ПОДПИСЬ".

5. На оборотной стороне вида на жительство иностранца в Республике Казахстан размещаются контактная часть микросхемы, персональные данные владельца вида на жительство о месте рождения и гражданстве, а также сведения об органе выдачи, дате выдачи и сроке действия вида на жительство.
Оборотная сторона вида на жительство иностранца в Республике Казахстан состоит из двух следующих частей:
верхняя часть - визуальная зона, в которой размещены контактная часть микросхемы и следующие надписи на государственном и русском языках:
"ТУҒАН ЖЕРІ/МЕСТО РОЖДЕНИЯ
АЗАМАТТЫҒЫ/ГРАЖДАНСТВО
БЕРГЕН МЕКЕМЕ/ОРГАН ВЫДАЧИ
БЕРІЛГЕН KEЗI - ҚОЛДАНЫЛУ MEPЗIMI/ДАТА ВЫДАЧИ - СРОК ДЕЙСТВИЯ";
нижняя часть - машиночитаемая зона, в которой размещена машиночитаемая запись, состоящая из комбинации букв и цифр, содержащая в соответствии с международными требованиями и стандартами, предъявляемыми к машиночитаемым документам, основную информацию, имеющуюся в этом документе.
6. Штрих-код индивидуального идентификационного номера и номер вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, состоящий из девяти цифровых символов, воспроизводятся в верхней части оборотной стороны вида на жительство в процессе его изготовления.
7. В виде на жительство иностранца в Республике Казахстан могут быть применены специально разработанные элементы, предназначенные для повышения сохранности записей или для защиты вида на жительство и произведенных в нем записей от подделок.

5. Қазақстан Республикасында шетелдіктің тұру ыхтиярхатының сыртқы жағында микросхеманың байланысты бөлігі, тұру ыхтиярхаты иесінің туған жері және азаматтығы туралы дербес деректері, сондай-ақ тұру ықтиярхатын берген мекеме, берілген кезі және қолданылу мерзімі туралы мәліметтер орналасқан.
Қазақстан Республикасында шетелдіктің тұру ыхтиярхатының сыртқы жағы мынадай екі бөліктен тұрады:
жоғарғы бөлігі - көзбен көру аймағы, онда микросхеманың байланысты бөлігі мен мемлекеттік және орыс тілдерінде мынадай жазулар орналасқан:
"ТУҒАН ЖЕРІ/МЕСТО РОЖДЕНИЯ
АЗАМАТТЫҒЫ/ГРАЖДАНСТВО
БЕРГЕН МЕКЕМЕ/ОРГАН ВЫДАЧИ
БЕРІЛГЕН КЕЗІ - ҚОЛДАНЫЛУ МЕРЗІМІ/ДАТА ВЫДАЧИ - СРОК ДЕЙСТВИЯ";
төменгі бөлігі - машинамен оқылатын аймақ, онда машинамен оқылатын құжаттарға қойылатын халықаралық талаптар мен стандарттарға сәйкес осы құжаттағы негізгі ақпарат қамтылған әріптер мен цифрлардың комбинациясынан тұратын машинамен оқылатын жазу орналасқан.
6. Жеке сәйкестендіру нөмірінің штрих-коды және тоғыз цифрлық нышандардан тұратын Қазақстан Республикасында шетелдіктің тұру ыхтиярхатының нөмірі тұру ыхтиярхатының сыртқы жағындағы жоғарғы бөлігінде оны әзірлеу үдерісінде қайта басылады.
7. Қазақстан Республикасында шетелдіктің тұру ыхтиярхатында жазудың сақталуын арттыруға немесе тұру ыхтиярхатын және онда жазылған жазуларды қолдан жасаудан қорғауға арналған арнайы әзірленген элементтер қолданылуы мүмкін.