Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в сфере транспортного контроля
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2009 года № 1710. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2014 года № 229
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.03.2014 № 229 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 05.09.2012 № 1153 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правительства РК от 04.03.2011 № 231 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые стандарты государственных услуг:
1) «Выдача удостоверений на право управления самоходными маломерными судами»;
2) «Государственная регистрация судов внутреннего водного плавания и судов плавания «река-море» в Государственном судовом реестре»;
3) «Государственная регистрация арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания «река-море» в реестре арендованных иностранных судов»;
4) «Государственная регистрация маломерных судов»;
5) «Регистрация (перерегистрация) железнодорожного подвижного состава и исключение из Государственного реестра железнодорожного подвижного состава»;
6) «Регистрация залога железнодорожного подвижного состава».
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 04.03.2011 № 231 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 05.09.2012 № 1153 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 октября 2009 года № 1710
Стандарт
государственной услуги
«Выдача удостоверений на право управления
самоходными маломерными судами»
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 05.09.2012 № 1153 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).

Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің көліктік бақылау саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 29 қазандағы N 1710 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 наурыздағы № 229 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.03.2014 № 229 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Ескерту. Тақырыпқа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.09.05 N 1153 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына және «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.03.04 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік қызметтер стандарттары бекітілсін:
1) "Өздігімен жүретін шағын көлемдi кемелердi басқару құқығына куәлiк беру";
2) "Мемлекеттiк кеме тiзiлiмiнде ішкі суда жүзу кемелерін және «өзен-теңіз» жүзу кемелерiн мемлекеттiк тiркеу";
3) "Жалға алынған шетел кемелерi тiзiлiмiнде жалға алынған ішкі суда жүзу кемелерін және «өзен-теңіз» жүзу кемелерiн мемлекеттiк тiркеу";
4) "Шағын өлшемді кемелерді мемлекеттік тіркеу";
5) "Темiр жол жылжымалы құрамын тiркеу (қайта тіркеу) және Мемлекеттік темір жол жылжымалы құрамы тізілімінен шығару";
6) "Темір жол жылжымалы құрамының кепілін тіркеу".
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.03.04 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі), 2012.09.05 N 1153 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 21.05.2013 № 507 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 29 қазандағы
N 1710 қаулысымен
бекітілген
"Өздігімен жүретін шағын көлемдi кемелердi басқару құқығына куәлiк беру" мемлекеттiк қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.09.05 N 1153 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача удостоверений на право управления самоходными маломерными судами» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) через Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН) по адресам, указанным в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется в соответствии с подпунктом 19) статьи 17 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года «О внутреннем водном транспорте», Правилами аттестации судоводителей на право управления маломерным судном, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2011 года № 715 (далее – Правила).
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: www.mtc.gov.kz (в подразделе «Государственные услуги» раздела «Комитет транспортного контроля»);
2) на интернет-ресурсе ЦОН: www.con.gov.kz;
3) на стендах, расположенных в помещениях ЦОН;
4) в call-центре «электронного правительства» 1414.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) при обращении в районный отдел ЦОН с момента сдачи экзамена, предусмотренного Правилами – в течение 10 рабочих дней (2 дня доставки документов в уполномоченный орган и 2 дня исполненных документов в ЦОН не входят в срок оказания государственной услуги);
2) при обращении в областной филиал ЦОН с момента сдачи экзамена, предусмотренного Правилами – в течение 10 рабочих дней (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов – не более 20 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении удостоверения на право управления маломерным судном – не более 20 минут.

1. Жалпы ережелер
1. «Өздігімен жүретін шағын көлемдi кемелердi басқару құқығына куәлiк беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталықтары»  республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – ХҚО) арқылы Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдары (бұдан әрi – уәкілетті орган) баламасыз негiзде осы стандартқа 1 және  2-қосымшалар көрсетiлген мекенжайлар бойынша көрсетедi.
2. Көрсетілетін мемлекеттiк қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Iшкi су көлiгi туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі Заңының 17-бабының 19) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 27 маусымдағы № 715 қаулысымен бекітілген Кеме жүргізушілерін шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау қағидасына (бұдан әрi – Қағида) сәйкес жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында www.mtс.gov.kz («Көлiктiк бақылау комитетi» бөлімінің «Мемлекеттік қызметтер» кіші бөлімінде);
2) ХҚО интернет-ресурсында: www.con.gov.kz;
3) ХҚО ғимараттарында орнатылған стенділерде;
4) «электрондық үкімет» 1414 call-орталығында орналастырылған.
5. Көрсетілген мемлекеттiк қызметтің нәтижесі өздігімен жүретін шағын өлшемдi кемелердi басқару құқығына куәлiк беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қағаз тасығышта беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетiледi.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзімдері:
1) аудандық ХҚО бөлімшесіне өтініш берген кезде Қағидада көзделген емтиханды тапсырған сәттен бастап 10 жұмыс күні ішінде (құжаттарды  уәкілетті органға жеткізу 2 күн және орындалған құжаттарды ХҚО 2 күнде жеткізу мерзімі мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзіміне кірмейді);
2) ХҚО облыстық филиалына өтініш берген кезде Қағидада көзделген емтиханды тапсырған сәттен бастап 10 жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдау және беру күні мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзіміне кірмейді);
3) құжаттарды тапсыру кезіндегі кезекте күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
4) өздігімен жүретін шағын өлшемдi кемелердi басқару құқығына куәлiкті алу кезінде кезекте күтудың рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды.

8. Государственная услуга является бесплатной.
9. В ЦОН государственная услуга предоставляется ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы ЦОН с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы веб-портала: круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается в зданиях ЦОН по месту проживания получателя государственной услуги, оборудованных пандусом для людей с ограниченными физическими возможностями, залом ожидания и стендом образцов документов для заполнения. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги или по доверенности его уполномоченный представитель представляет следующие документы:
1) заявление на получение государственной услуги по выдаче удостоверения на право управления самоходным маломерным судном;
2) копию диплома (свидетельства) с предоставлением оригинала для сверки либо нотариально заверенную копию диплома (свидетельства) об окончании учебного заведения по судоводительской специальности либо справку об окончании курсов по подготовке судоводителей маломерных судов;
3) медицинскую справку (форма № 083/У), которая выдается учреждениями здравоохранения по месту жительства получателя государственной услуги;
4) 3 фотографии размером 3х4;
5) копии документа, удостоверяющего личность.
Получателем государственной услуги представляются оригиналы документов для сверки.
12. В ЦОН бланки заявлений, установленного образца, размещаются на специальной стойке в зале ожидания либо у работника ЦОН, а также на интернет-ресурсе ЦОН: www.con.gov.kz.
13. В ЦОН прием документов осуществляется работниками посредством «безбарьерного обслуживания».
14. При сдаче документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника ЦОН, принявшего заявление на оформление документов.
15. Уполномоченный орган после предоставления ЦОН-ом пакета документов в течение двух рабочих дней направляет уведомление о сроках проведения экзамена посредством курьерской связи ЦОН.
После получения уведомления о сроках проведения экзамена ЦОН информирует получателя государственной услуги в течение одного рабочего дня и посредством «безбарьерного обслуживания» осуществляет выдачу уведомления территориального органа получателю государственной услуги.
Выдача результата оказания государственной услуги получателю государственных услуг осуществляется работником ЦОН посредством «безбарьерного обслуживания» на основании расписки, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность или доверенности.

8. Мемлекеттiк қызмет тегiн болып табылады.
9. ХҚО-да мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 09.00 бастап 20.00 сағатқа дейін, күн сайын, дүйсенбіден бастап сенбі аралығында көрсетіледі.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Веб-порталдың жұмыс кестесі: тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет дене мүмкіндіктері шектеулі адамдарға арналған пандуспен, күту залы және толтыруға арналған құжат үлгілерінің стенділерімен жабдықталған мемлекеттік қызметті алушының тұрғылықта жері бойынша ХҚО ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту креслолары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттiк қызметті алу үшiн мемлекеттiк қызметті алушы немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілі мынадай құжаттарды ұсынады:
1) өздігімен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлік беру бойынша мемлекеттік қызметті алуға өтініш;
2) салыстырып тексеру үшін түпнұсқасын ұсынумен дипломның (куәліктің) көшірмесі не кеме жүргізуші мамандығы бойынша оқу орнын бітіргені туралы дипломның (куәліктің) нотариалды куәландырылған көшірмесі не шағын көлемді кемелердің кеме жүргізушілерін даярлау жөніндегі курстарын бітіргені туралы анықтама;
3) мемлекеттік қызметті алушының тұрғылықты мекенжайы бойынша денсаулық сақтау мекемелері беретін медициналық анықтама (№ 083/у нысаны);
4) 3 х 4 мөлшеріндегі екі фотосурет;
5) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі.
Мемлекеттік қызметті алушы салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын ұсынады.
12. ХҚО-да белгіленген үлгідегі өтініш бланкілері күту залының арнайы бағандарында не ХҚО қызметкерінде, сондай-ақ ХҚО-ның интернет ресурсында www.con.gov.kz орналастырылады.
13. ХҚО құжаттар қабылдауды қызметкерлер «кедергісіз қызмет көрсету» арқылы жүзеге асырады.
14. Алушыға мемлекеттік қызметті алу үшін осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған кезде мыналарды көрсетумен тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді:
1) сұрау салудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны және атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО-ның қызметкерінің тегі, аты және әкесінің аты.
15. Уәкілетті орган ХҚО құжаттар пакетін ұсынғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде ХҚО курьерлік байланысы арқылы емтихан өткізу мерзімі туралы хабарлама жібереді.
Емтихан өткізу мерзімі туралы хабарламаны алғаннан кейін ХҚО мемлекеттік қызметті алушыны бір жұмыс күні ішінде хабардар етеді және «кедергісіз қызмет көрсету» арқылы мемлекеттік қызметті алушыға аумақтық органның хабарламасын беруді жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру қолхаттың негізінде көрсетiлген мерзiмде жеке өзі келгенде қол қойғызып және жеке басын куәландыратын құжатты немесе сенімхатты ұсынуы арқылы жүзеге асырылады.

1) при обращении в районный отдел ЦОН с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта – в течение 10 рабочих дней (2 дня доставки документов в уполномоченный орган и 2 дня исполненных документов в ЦОН не входят в срок оказания государственной услуги);
2) при обращении в областной филиал ЦОН с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта – в течение 10 рабочих дней (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов – не более 20 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении судового билета – не более 20 минут.
8. Государственная услуга является платной.
Сбор за государственную регистрацию, перерегистрацию и выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию, уплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации, ставки сбора установлены Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и составляют:
1) за государственную регистрацию:
самоходных маломерных судов мощностью свыше 50 лошадиных сил (37 кВт) – трехкратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора;
самоходных маломерных судов мощностью до 50 лошадиных сил (37 кВт) – двухкратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора;
несамоходных маломерных судов – полуторакратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора;
2) за перерегистрацию:
самоходных маломерных судов мощностью свыше 50 лошадиных сил (37 кВт) – полуторакратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора;
самоходных маломерных судов мощностью до 50 лошадиных сил (37 кВт) – один месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора;
несамоходных маломерных судов – 0,75 месячного расчетного показателя, действующего на день уплаты сбора;
3) за выдачу дубликата документа, удостоверяющего
государственную регистрацию:
самоходных маломерных судов мощностью свыше 50 лошадиных сил (37 кВт) – 0,75 месячного расчетного показателя, действующего на день уплаты сбора;
самоходных маломерных судов мощностью до 50 лошадиных сил (37 кВт) – 0,5 месячного расчетного показателя, действующего на день уплаты сбора;
несамоходных маломерных судов – 0,38 месячного расчетного показателя, действующего на день уплаты сбора.
9. В ЦОН государственная услуга предоставляется ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы ЦОН с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

1) осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттар тапсырылған сәттен бастап ХҚО аудандық бөліміне өтініш берген кезде 10 жұмыс күні ішінде (2 күн құжаттарды уәкілетті органға жеткізу және 2 күн орындалған құжаттарды ХҚО жеткізу мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi);
2) осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттар тапсырылған сәттен бастап ХҚО облыстық филиалына өтініш берген кезде 10 жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдау күнi мен беру күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi);
3) құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің рұқсат етiлетін ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
4) кеме билетін алу кезінде кезекте күтудің рұқсат етiлетін ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету ақылы болып табылады.
Мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркелгендігін растайтын құжаттың телнұсқасын беру үшін алым тіркеуді жүзеге асыру орны бойынша жергілікті бюджетке төленеді, алым ставкасы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген, олар мыналарды құрайды:
1) мемлекеттік тіркеу үшін:
қуаттылығы 50 ат күшінен жоғары (37 кВт) өздігімен жүретін шағын көлемдi кемелер – алымды төлеу күні қолданылатын үш айлық есептік көрсеткіш;
қуаттылығы 50 ат күшіне дейінгі (37 кВт) өздігімен жүретін шағын көлемдi кемелер – алымды төлеу күні қолданылатын екі айлық есептік көрсеткіш;
өздігімен жүрмейтін шағын көлемдi кемелер – алымды төлеу күні қолданылатын бір жарым айлық есептік көрсеткіш;
2) қайта тіркеу үшін:
қуаттылығы 50 ат күшінен жоғары (37 кВт) өздігімен жүретін шағын көлемдi кемелер – алымды төлеу күні қолданылатын бір жарым айлық есептік көрсеткіш;
қуаттылығы 50 ат күшіне дейінгі (37 кВт) өздігімен жүретін шағын көлемдi кемелер – алымды төлеу күні қолданылатын бір айлық есептік көрсеткіш;
өздігімен жүрмейтін шағын көлемдi кемелер – алымды төлеу күні қолданылатын 0,75 айлық есептік көрсеткіш.
3) мемлекеттік тіркелгендігін растайтын құжаттың телнұсқасын беру үшін:
қуаттылығы 50 ат күшінен жоғары (37 кВт) өздігімен жүретін шағын көлемдi кемелер – алымды төлеу күні қолданылатын 0,75 айлық есептік көрсеткіш;
қуаттылығы 50 ат күшіне дейінгі (37 кВт) өздігімен жүретін шағын көлемдi кемелер – алымды төлеу күні қолданылатын 0,5 айлық есептік көрсеткіш;
өздігімен жүрмейтін шағын көлемдi кемелер – алымды төлеу күні қолданылатын 0,38 айлық есептік көрсеткіш.
9. ХҚО-да мемлекеттік қызмет белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 09.00 бастап 20.00 сағатқа дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда күн сайын, дүйсенбіден бастап сенбі аралығында көрсетіледі.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.

10. Государственная услуга оказывается в зданиях ЦОН по месту проживания получателя государственной услуги, оборудованных пандусом для людей с ограниченными физическими возможностями, залом ожидания и стендом образцов документов для заполнения. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги, предъявляет документ, удостоверяющий личность и представляет следующие документы:
1) для получения судового билета:
заявление по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту с приложением следующих документов:
копии следующих правоустанавливающих документов, являющихся основанием государственной регистрации судна и прав на него:
акты, изданные государственными органами в пределах их компетенции;
договоры и другие сделки в отношении судна, совершенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
свидетельство о праве на наследство;
вступившее в законную силу решение суда;
справка-счет торгующей организации (или товарный чек торгующей организации, либо договор купли-продажи или дарения, или свидетельство о праве на наследство);
судовой билет или другой документ с отметкой о снятии судна с учета, если оно было ранее зарегистрировано в органах государственной регистрации;
документ, свидетельствующий об исключении из судовых реестров (книг) иностранных государств (в случае если судно ранее было зарегистрировано в судовом реестре иностранного государства);
иные документы, подтверждающие право собственности на судно, в том числе на маломерное судно;
документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию транспортных средств.»;
2) для получения судового билета при перерегистрации маломерных судов:
заявление по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту с приложением следующих документов:
судовой билет;
копию документа, удостоверяющего личность судовладельца, для юридического лица - свидетельство* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица.
документы, подтверждающие основания для перерегистрации маломерного судна, если в результате происшествия или по другой причине маломерное судно перестает соответствовать техническим параметрам, ранее внесенным в судовую книгу;
документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за перерегистрацию маломерного судна;
3) для получения дубликата судового билета представляет:
письменное заявление судовладельца;
документ, подтверждающий уплату в бюджет сумму сбора за выдачу дубликата судового билета.
Получателем государственной услуги представляются оригиналы документов для сверки.

10. Мемлекеттік қызмет дене мүмкіндіктері шектеулі адамдарға арналған пандуспен жабдықталған күту және толтыруға арналған құжат үлгілерінің стенділері бар залында мемлекеттік қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша ХҚО ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту креслолары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы жеке басын куәландыратын құжатты көрсетеді және мынадай құжаттарды:
1) кеме билетін алу үшін:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мынадай құжаттар қоса берілген өтінішті:
кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеуге негіз болып табылатын мынадай құқық белгілейтін құжаттардың;
мемлекеттiк органдардың өз құзыретi шегiнде шығарған актiлерiнің;
кемеге қатысты Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жасалған шарттар мен басқа да мәмiлелердің;
мұрагерлікке құқық туралы куәлiктің;
соттың заңды күшiне енген шешiмінің;
сататын ұйымның анықтама-есебінің (немесе сататын ұйымның тауар чегінің не сатып алу-сату немесе сыйға тарту шартының немесе мұрагерлікке құқық туралы куәліктің);
кеме билетінің немесе егер ол бұрын мемлекеттік тіркеу органдарында тіркелген болса, кеменің есептен шығарылғаны туралы белгісі бар басқа құжаттың;
шет мемлекеттердің кеме тізілімдерінен (кітаптарынан) шығарылғаны туралы куәландыратын құжаттың көшірмелерін (егер кеме бұрын шет мемлекеттің кеме тізілімде тіркелген жағдайда);
кемеге, оның ішінде шағын көлемді кемеге меншік құқығын растайтын өзге де құжаттарды;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені үшін бюджетке алым сомасының төленгенін растайтын құжатты;
2) шағын көлемді кемелерді қайта тіркеу кезінде кеме билетін алу үшін:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мынадай құжаттар:
кеме билеті;
кеме иесінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік* немесе анықтама;
бұрын кеме кітабына енгізілген шағын көлемді кеме, егер оқиға нәтижесінде немесе басқа себеп бойынша техникалық параметрлеріне сәйкес келмейтін болса, шағын көлемді кемені қайта тіркеу үшін негіз болатын құжаттар;
шағын көлемді кемені қайта тіркегені үшін бюджетке алым сомасының төленгенін растайтын құжат қоса берілген өтінішті;
3) кеме билетінің телнұсқасын алу үшін:
кеме иесiнiң жазбаша өтінiшiн;
кеме билетінің телнұсқасын бергені үшін бюджетке алым сомасының төленгенін растайтын құжатты ұсынады.
Мемлекеттік қызметті алушы салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқаларын ұсынады.

Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правительства РК от 20.12.2013 № 1380 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
12. Заявление на предоставление государственной услуги представляются в ЦОН в произвольной форме.
13. В ЦОН прием документов осуществляется работниками посредством «безбарьерного обслуживания».
14. При сдаче документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника ЦОН, принявшего заявление на оформление документов.
15. Выдача результата оказания государственной услуги получателю государственных услуг осуществляется работником ЦОН посредством «безбарьерного обслуживания» на основании расписки в указанный в ней срок приличном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность или доверенности.
16. Основанием отказа в выдаче судового билета или дубликата судового билета является несоответствие представленных для государственной регистрации получателем государственной услуги документов, указанным в пункте 11 настоящего стандарта требованиям Правил.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа и ЦОН по отношению к получателям государственной услуги основывается на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности и на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести государственных служащих.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателю государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности, согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа уполномоченного органа, ежегодно утверждаются приказом Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) должностного лица уполномоченного органа или работника ЦОН и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается к руководству уполномоченного органа или ЦОН по адресам и телефонам, указанным в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра «электронного правительства» 1414.

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.12.2013 № 1380 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
12. Мемлекеттік қызметті алу өтініші ХҚО-ға еркін нысанда ұсынылады.
13. ХҚО-да құжаттар қабылдауды «кедергісіз қызмет көрсету» арқылы қызметкер жүзеге асырады.
14. Осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызметті алу үшін алушыға мыналар көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді:
1) сұрау салудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны және атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚКО-ның қызметкерінің тегі, аты және әкесінің аты.
15. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру қолхат негізінде онда көрсетiлген мерзiмде жеке басын куәландыратын құжатты немесе сенімхатты ұсынуы бойынша жеке өзіне қол қойғызып, «кедергісіз қызмет көрсету» арқылы жүзеге асырылады.
16. Кеме куәлігін немесе кеме куәлігінің телнұсқасын беруден бас тартудың негізі мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік тіркеуге берген, осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың Қағида талаптарына сәйкес келмеуі болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті орган мен ХҚО-ның мемлекеттік қызметті алушыларға қатысты қызметі сыпайылық, толық ақпарат ұсыну, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарына және адамның конституциялық құқықтарының, қызметтiк борышын атқару кезiнде заңдылықтың, Мемлекеттiк қызметшiлердiң ар-намыс кодексiнiң сақталуына негiзделедi.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерi осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткiштерiмен өлшенеді.
19. Уәкілетті органның жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызметтердің сапасы мен тиімділігі көрсеткiштерiнiң нысаналы мәндерi жыл сайын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің бұйрығымен бекiтіледi.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Уәкілетті органның лауазымды адамының немесе ХҚО қызметкерінің әрекеттерiне (әрекетсiздiктерiне) шағымдану тәртiбiн түсіндіру және шағымды дайындауда жәрдем көрсету үшін мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органның немесе ХҚО-ның басшылығына осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар мен телефондар арқылы жүгінеді.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты «электрондық үкімет» call-орталығының ақпараттық - анықтама қызметінің 1414 телефоны арқылы алуға болады.

21. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба на бумажном носителе подается на имя председателя Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, здание «Транспорт Тауэр», адрес электронной почты: ktk@mtc.gov.kz.
22. В случае некорректного обслуживания работником ЦОН, жалоба подается на имя руководителя ЦОН по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту либо по адресу: 010000, город Астана, проспект Республики, дом № 43 «А», телефон: 8 (7172) 94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы подаются в произвольном виде на бумажном носителе по почте.
25. Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных, а также срок и место получения ответа, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
26. Дополнительную информацию о государственной услуге можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра «электронного правительства» 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги «Государственная
регистрация маломерных судов»
Перечень территориальных органов
Комитета транспортного контроля Министерства транспорта
и коммуникаций Республики Казахстан
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правительства РК от 26.08.2013 № 828 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня подписания).
п/п
Наименование подразделения
Полный
юридический
адрес
Контактный
телефон, адрес
электронной почты
1
2
3
4
1.
Государственное учреждение
«Инспекция транспортного контроля по Актюбинской области»
г. Актобе,
ул. Маресьева, 95
8 (7132) 54-29-03
ktk_aktb@mtc.gov.kz
2.
Государственное учреждение «Инспекция транспортного контроля по Западно-Казахстанской области»
г. Уральск,
ул. Ж. Досмухамедова, 16
8 (7112) 53-86-43
ktk_zko@mtc.gov.kz
3.
Государственное учреждение
«Инспекция транспортного контроля по Павлодарской области»
г. Павлодар,
ул. Бектурова, 107
8 (7182) 32-06-39
ktk_pavl@mtc.gov.kz
4.
Государственное учреждение «Инспекция транспортного контроля по Восточно-Казахстанской области»
г. Усть-Каменогорск,
ул. Крылова, 114

21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым қағаз тасығышта Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитеті төрағасының атына демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден сағат 14.30-ға дейін түскі асқа үзіліспен, жұмыс күндері сағат 9.00-ден сағат 17.00-ге дейін 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты мекенжайына беріледі, электрондық пошта мекенжайы: ktk@mtc.gov.kz.
22. ХҚО қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда, осы стандартқа 2-қосымшада көрсетiлген мекенжайлар мен телефондар арқылы ХҚО басшыларына немесе 010000, Астана қаласы, Республика даңғылы, 43 «А» үй, телефоны 8 (7172) 94-99-95, интернет-ресурстың: www.con.gov.kz мекенжайы бойынша шағым беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағым еркін нысанда пошта арқылы қағаз тасығышта ұсынылады.
25. Мемлекеттік қызметті алушыға оның шағымының қабылдағанын растау үшін нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, аты-жөні, байланыс деректерi, сондай-ақ жауап алатын мерзімі және орны, шағымды қарау барысы туралы сұрап білуге болатын лауазымды адамның байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
26. Мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты «электрондық үкімет» call-орталығының ақпараттық – анықтама қызметінің 1414 телефоны арқылы алуға болады.
"Шағын көлемді кемелердi
мемлекеттiк тiркеу»
мемлекеттiк қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң
Көлiктiк бақылау комитетi аумақтық органдарының тiзбесi
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.08.2013 N 828 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Р/с
Бөлiмше атауы
Толық заңды мекенжайы
Байланыс телефоны, электрондық пошта мекенжайы
1
2
3
4
1.
«Ақтөбе облысы бойынша көлiктiк бақылау инспекциясы» мемлекеттiк мекемесi
Ақтөбе қаласы, Маресьев көшесi, 95
8 (7132) 54-29-03
ktk_aktb@mtc.gov.kz
2.
«Батыс Қазақстан облысы бойынша көлiктiк бақылау инспекциясы» мемлекеттiк мекемесi
Орал қаласы,Ж. Досмұхамедов көшесі, 16
8 (7112) 53-86-43
ktk_zko@mtc.gov.kz
3.
«Павлодар облысы бойынша көлiктiк бақылау инспекциясы» мемлекеттiк мекемесi
Павлодар қаласы, Бектұров көшесi, 107
8 (7182) 32-06-39
ktk_pavl@mtc.gov.kz
4.
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша көлiктiк бақылау инспекциясы» мемлекеттiк мекемесi
Өскемен қаласы, Крылов көшесi, 114

8 (7232) 25-22-06
ktk vko@mtc.gov.kz
5.
Государственное учреждение
«Инспекция транспортного контроля по Алматинской области»
г. Талдыкорган,
ул. Шевченко, 131
8 (7282) 24-55-01
ktk alm@mtc.gov.kz
6.
Государственное учреждение «Инспекция транспортного контроля по городу Алматы»
г. Алматы,
ул. Утеген-батыра, 11
8 (7272) 76-93-71
ktk_galm@mtc.gov.kz
7.
Государственное учреждение
«Инспекция транспортного контроля по Атырауской области»
г. Атырау,
пр. Азаттык,15
8 (7122) 32-73-65
ktk_atr@mtc.gov.kz
8.
Государственное учреждение «Инспекция транспортного контроля по Мангыстауской области»
г. Актау, 1 мкр, 1
8 (7292) 60-55-50
ktk_mang@mtc.gov.kz
9.
Государственное учреждение
«Инспекция транспортного контроля по Южно-Казахстанской области»
г. Шымкент,
ул. А. Молдагулова, 4
8 (7252) 56-44-88
ktk_uko@mtc.gov.kz
10.
Государственное учреждение «Инспекция транспортного контроля по Жамбылской области»
г. Тараз,
ул. Кадыргали
Жалаири, 1
8 (7262) 34-21-41
ktkjamb@mtc.gov.kz
11.
Государственное учреждение «Инспекция транспортного контроля по Кызылординской области»
г. Кызылорда,
ул. Ауэзова, 24 А
8 (7242) 27-68-26
ktk_kzl@mtc.gov.kz
12.
Государственное учреждение
«Инспекция транспортного контроля по Акмолинской области»
г. Кокшетау,
ул. Абая, 87
8 (7162)25-69-93
ktk_akm@mtc.gov.kz
13.
Государственное учреждение «Инспекция транспортного контроля по Костанайской области»
г. Костанай,
ул. Чехова, 105 А
8 (7142) 56-85-25
ktk_kost@mtc.gov.kz
14.
Государственное учреждение «Инспекция транспортного контроля по Северо-Казахстанской области»
г. Петропавловск,
ул. Мира, 122
8 (7152)46-44-07
ktk_sko@mtc. gov.kz
15.
Государственное учреждение
«Инспекция транспортного контроля по Карагандинской области»
г. Караганда,
ул. Гапеева, 5
8 (7212) 34-80-00
ktk_kar@mtc. gov.kz
16.
Государственное учреждение «Инспекция транспортного контроля по городу Астане»
г. Астана,
ул. Акжол, 28
8 (7172) 54-61-34
ktk_ast@mtc.gov.kz
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги «Государственная
регистрация маломерных судов»
Список центров обслуживания населения
п/п
Наименование ЦОН (филиалы, отделы, отделения)
Адрес месторасположения
Контактные данные
1
2
3
4
1. Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
ул. Ауэзова, 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
2)
Кокшетауский городской отдел
г. Кокшетау, ул. Биржан Сал, д. 42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
3)
Районный отдел с.Красный Яр
г. Кокшетау, с. Красный Яр, ул. Ленина, д. 65
8 (7162) 40-43-27
4)
Аккольский районный отдел
Аккольский район, г. Акколь, ул. Нурмагамбетова, д. 102
8 (71638) 2-09-96

8 (7232) 25-22-06
ktk_vko@mtc.gov.kz
5.
«Алматы облысы бойынша көлiктiк бақылау инспекциясы» мемлекеттiк мекемесi
Талдықорған қаласы, Шевченко көшесi, 131
8 (7282) 24-55-01 ktk_alm@mtc.gov.kz
6.
«Алматы қаласы бойынша көлiктiк бақылау инспекциясы» мемлекеттiк мекемесi
Алматы қаласы, Өтеген батыр көшесi, 11
8 (7272) 43-72-71
ktk_galm@mtc.gov.kz
7.
«Атырау облысы бойынша көлiктiк бақылау инспекциясы» мемлекеттiк мекемесi
Атырау қаласы, Азаттық даңғылы, 15
8 (7122) 32-73-65
ktk_atr@mtc.gov.kz
8.
«Маңғыстау облысы бойынша көлiктiк бақылау инспекциясы» мемлекеттiк мекемесi
Ақтау қаласы, 1-шағын ауданы, 1
8 (7292) 60-55-50
ktk_mang@mtc.gov.kz
9.
«Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша көлiктiк бақылау инспекциясы» мемлекеттiк мекемесi
Шымкент қаласы, Ә. Молдағұлова көшесi, 4
8 (7252) 56-44-88
ktk_uko@mtc.gov.kz
10.
«Жамбыл облысы бойынша көлiктiк бақылау инспекциясы» мемлекеттiк мекемесi
Тараз қаласы, Қадырғали Жалайыри көшесi, 1
8 (7262) 34-21-41
ktk_jamb@mtc.gov.kz
11.
«Қызылорда облысы бойынша көлiктiк бақылау инспекциясы» мемлекеттiк мекемесi
Қызылорда қаласы, Әуезов көшесi, 24 А
8 (7242) 27-68-26
ktk_kzl@mtc.gov.kz
12.
«Ақмола облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттiк мекемесi
Көкшетау қаласы, Абай көшесi, 87
8 (7162) 25-69-93
ktk_akm@mtc.gov.kz
13.
«Қостанай облысы бойынша көлiктiк бақылау инспекциясы» мемлекеттiк мекемесi
Қостанай қаласы, Чехов көшесi, 105 А
8 (7142) 56-85-25
ktk_kost@mtc.gov.kz
14.
«Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша көлiктiк бақылау инспекциясы» мемлекеттiк мекемесi
Петропавл қаласы, Бейбiтшiлiк көшесi, 122
8 (7152) 46-44-07
ktk_sko@mtc.gov.kz
15.
«Қарағанды облысы бойынша көлiктiк бақылау инспекциясы» мемлекеттiк мекемесi
Қарағанды қаласы, Гапеев көшесi, 5
8 (7212) 34-80-00
ktk_kar@mtc.gov.kz
16.
«Астана қаласы бойынша көлiктiк бақылау инспекциясы» мемлекеттiк мекемесi
Астана қаласы, Ақжол көшесi, 28
8 (7172) 46-44-07
ktk_ast@mtc.gov.kz
"Шағын көлемді кемелердi
мемлекеттiк тiркеу" мемлекеттiк
қызмет стандартына
2-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізімі
Р/с №
Орталықтардың атауы (филиалдары, бөлімдері, бөлімшелері)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
1. «Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Әуезов көшесі, 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
2)
Көкшетау қалалық бөлімі
Көкшетау қаласы, Біржан Сал көшесі, 42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
3)
Красный Яр селосының аудандық бөлімі
Көкшетау қаласы, Красный Яр селосы, Ленин көшесі, 65
8 (7162) 40-43-27
4)
Ақкөл аудандық бөлімі
Ақкөл ауданы, Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов көшесі, 102
8 (71638) 2-09-96

8 (71638) 2-18-49
5)
Аршалынский районный отдел
Аршалынский район, п. Аршалы, ул. М. Маметовой, д. 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
6)
Атбасарский районный отдел
Атбасарский район, г. Атбасар, ул. Валиханова, д. 11
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
7)
Астраханский районный отдел
Астраханский район, с. Астраханка, ул. Аль-Фараби, д. 44
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
8)
Буландынский районный отдел
Буландынский район, г. Макинск, ул. Сейфуллина, д. 18б,
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
9)
Бурабайский районный отдел
Бурабайский район, г. Щучинск, ул. Абылай Хана, д. 28
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
10)
Егиндыкольский районный отдел
Егиндыкольский район, с. Егиндыколь, ул. Победы, д. 7
8 (71642) 2-12-57
11)
Ерейментауский районный отдел
Ерейментауский район, г. Ерейментау, ул. Мусабаева, д. 15
8 (71633) 2-44-92
12)
Енбекшильдерский районный отдел
Енбекшильдерский район, г. Степняк, ул.Сыздыкова, д. 2 «а»
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
13)
Есильский районный отдел
Есильский район, г. Есиль, ул. Победы, д. 56
8 (71647) 2-22-07
14)
Жаркаинский районный отдел
Жаркаинский район, г. Державинск, ул. Габдуллина, д. 104
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
15)
Жаксынский районный отдел
Жаксынский район, с. Жаксы, ул. Ленина, д. 8
8 (71635) 2-17-10
16)
Зерендинский районный отдел
Зерендинский район, с. Зеренда, ул. Мира, д. 52
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
17)
Коргалжынский районный отдел
Коргалжынский район, с. Коргалжын, ул. Абая, д. 44 «а»
8 (71637) 2-17-83
8 (71637)2-20-36
18)
Степногорский городской отдел
г. Степногорск, 4 мкр., д. 7
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
19)
Сандыктауский районный отдел
Сандыктауский район, с. Балкашино, ул. Абылай- хана, д. 119
8 (71640) 9-26-66
20)
Целиноградский районный отдел
Целиноградский район, а. Акмол, ул. Гагарина, д. 15
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
21)
Шортандинский районный отдел
Шортандинский район, п. Шортанды, переулок Безымянный, д. 1
8 (71631) 2-17-97
2. Филиал РГП «ЦОН по Актюбинской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по Актюбинской области»
г. Актобе, ул. Тургенева, 109
8 (7132) 56-57-87
2)
Актобинский городской отдел № 1
г. Актобе, ул. Тургенева, 109
8 (7132) 57-80-27
3)
с.Каргалинское (Жилянка)
г. Актобе, Каргалинский район, с. Каргалинское (Жилянка), ул. Сатпаева, 10
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
4)
Алгинский районный отдел
Алгинский район, г. Алга, ул. Кирова, 23
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
5)
Мартукский районный отдел
Мартукский район, п. Мартук, ул. Байтурсынова, 1«Б»
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14

8 (71638) 2-18-49
5)
Аршалы аудандық бөлімі
Аршалы ауданы, Аршалы кенті, М. Мәметова көшесі, 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
6)
Атбасар аудандық бөлімі
Атбасар ауданы, Атбасар қаласы, Уәлиханов көшесі, 11
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
7)
Астрахан аудандық бөлімі
Астрахан ауданы, Астраханка селосы, Әл-Фараби көшесі, 44
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
8)
Бұланды аудандық бөлімі
Бұланды ауданы, Макинск қаласы, Сейфуллин көшесі, 18 б
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
9)
Бурабай аудандық бөлімі
Бурабай ауданы, Щучинск қаласы, Абылай Хан көшесі, 28
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
10)
Егіндікөл аудандық бөлімі
Егіндікөл ауданы, Егіндікөл селосы, Жеңіс көшесі, 7
8 (71642) 2-12-57
11)
Ерейментау аудандық бөлімі
Ерейментау аудан бөлімі, Ерейментау қаласы, Мұсабаев көшесі, 15
8 (71633) 2-44-92
12)
Еңбекшілдер аудандық бөлімі
Еңбекшілдер ауданы, Степняк қаласы, Сыздықов көшесі, 2 а
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
13)
Есіл аудандық бөлімі
Есіл ауданы, Есіл қаласы, Жеңіс көшесі, 56
8 (71647) 2-22-07
14)
Жарқайың аудандық бөлімі
Жарқайың ауданы, Державинск қаласы, Ғабдуллин көшесі, 104
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
15)
Жақсы аудандық бөлімі
Жақсы ауданы, Жақсы селосы,  Ленин көшесі, 8
8 (71635) 2-17-10
16)
Зеренді аудандық бөлімі
Зеренді ауданы, Зеренді селосы, Мир көшесі, 52
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
17)
Қорғалжын аудандық бөлімі
Қорғалжын ауданы, Қорғалжын селосы, Абай көшесі, 44 а
8 (71637) 2-17-83
8 (71637)2-20-36
18)
Степногорск қалалық  бөлімі
Степногорск қаласы, 4 ш.а., 7
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
19)
Сандықтау аудандық бөлімі
Сандықтау ауданы, Балкашино селосы, Абылай хан көшесі, 119
8 (71640) 9-26-66
20)
Целиноград аудандық бөлімі
Целиноград ауданы, Ақмол ауылы, Гагарин көшесі, 15
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
21)
Шортанды аудандық бөлімі
Шортанды ауданы, Шортанды кенті, Безымянный қиылысы, 1
8 (71631) 2-17-97
2. «Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі, 109
8 (7132) 56-57-87
2)
№ 1 Ақтөбе қалалық бөлімі
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі, 109
8 (7132) 57-80-27
3)
Қарғалы селосы (Жилянка)
Ақтөбе қаласы, Қарғалы ауданы, Карғалы селосы (Жилянка), Сәтпаев көшесі, 10
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
4)
Алға аудандық бөлімі
Алға ауданы, Алға қаласы, Киров көшесі, 23
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
5)
Мартөк аудандық бөлімі
Мартөк ауданы, Мартөк кенті, Байтұрсынов көшесі, 1 б
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14

6)
Хромтауский районный отдел
Хромтауский район, г. Хромтау, ул. Абая, 12
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
7)
Кандыагашский районный отдел
Мугалжарский район, г. Кандыагаш, мкр. Молодежный, 47 «Б»
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
8)
Эмбенский районный отдел
Мугалжарский район, г. Эмба ул. Амирова, 10
8 (71334) 23-9-83
9)
Темирский районный отдел № 8
Темирский район, п. Шубаркудук, ул. Байганина, 15 «А»
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
10)
Кобдинский районный отдел
Кобдинский район, п. Кобда пер. Нурымжанова, 2
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
11)
Каргалинский районный отдел с.Бадамша
Каргалинский район, с. Бадамша ул. Айтеке-би, 27
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
12)
Ойылский районный отдел
Уилский район, с. Уил, ул. Кокжар, 64
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
13)
Айтекебийский районный отдел №12
Айтекебийский район, с. Комсомольское, ул. Балдырган, 10
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
14)
Байганинский районный отдел
Байганинский район, с. Карыуылкелди, ул. Барак батыра, 41 «А»
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
15)
Ыргызский районный отдел
Актюбинская область, Иргизский район, с. Иргиз, ул. Жангельдина, 7
8 (71343) 21-8-28
16)
Шалкарский районный отдел
Актюбинская область, Шалкарский район, г. Шалкар, ул. Айтеке-би, 63
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
3. Филиал РГП «ЦОН по Алматинской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по Алматинской области»
г. Талдыкорган, ул. Тауелсыздык, 67 «Б»
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
2)
Аксуский районный отдел
п. Жансугурова, ул. Кабанбай батыра, 20
8 (72832) 2-14-51
3)
отделение Капал
с. Капал, ул. Алпысбаева, 3
8 (72841) 2-17-60
4)
Алакольский районный отдел
г. Ушарал, ул. 8 марта, 63
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
5)
отделение Кабанбай
п. Кабанбай, ул. Абылайхана, 237
8 (72837) 4-13-85
6)
Балхашский районный отдел
с. Баканас, ул. Бижанова, 25 «А»
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
7)
Енбекшиказахский районный отдел
г. Есик, ул. Абая, 314 «А»
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
8)
отделение Шелек
с. Шелек, ул. Бижанова, 100
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
9)
Ескельдинский районный отдел
п. Карабулак, ул. Оразбекова, 52
8 (72836) 3-22-16
10)
Жамбылский районный отдел
п. Узынагаш, ул. Мажитова, 1
8 (72770) 2-30-90
11)
Илийский районный отдел
п. Отеген батыра, мкр. Куат, ул. Тауелсыздык, 25
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
12)
отделение Боролдай
с. Боролдай, ул. Вокзальная, 6 «А»
8 (72738) 7-82-42
13)
отделение Караой
с. Караой, ул. Тындала, 9
8 (7275) 24-88-10
14)
отделение Акши
с. Акши, ул. Конаева, 29
15)
Карасайский районный отдел
г. Каскелен, ул. Жангозина, 38
8 (72771) 2-56-86

6)
Хромтау аудандық бөлімі
Хромтау ауданы, Хромтау қаласы, Абай көшесі, 12
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
7)
Қандыағаш  аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Қандыағаш  қаласы, Молодежный ш.а., 47 б
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
8)
Ембі аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Ембі қаласы, Әміров көшесі, 10
8 (71334) 23-9-83
9)
№ 8 Темір аудандық бөлімі
Темір ауданы, Шұбарқұдық кенті, Байғанин көшесі, 15 а
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
10)
Қобда аудандық бөлімі
Қобда ауданы, Қобда кенті, Нұрымжанов қиылысы, 2
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
11)
Қарғалы аудандық бөлімі, Бадамша селосы
Қарғалы ауданы, Бадамша селосы, Әйтеке би көшесі, 27
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
12)
Ойыл аудандық бөлімі
Ойыл  ауданы, Ойыл  селосы, Көкжар көшесі, 64
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
13)
№ 12 Әйтеке би аудандық бөлімі
Әйтеке би ауданы, Комсомол селосы, Балдырған көшесі, 10
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
14)
Байғанин аудандық бөлімі
Байғанин ауданы, Қарауылкелді селосы, Барақ батыр көшесі, 41 а
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
15)
Ырғыз аудандық бөлімі
Ақтөбе облысы, Ырғыз ауданы, Ырғыз селосы, Жангелді көшесі, 7
8 (71343) 21-8-28
16)
Шалқар аудандық бөлімі
Ақтөбе облысы, Шалқар ауданы, Шалқар қаласы, Әйтеке би көшесі, 63
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
3. «Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 67 б
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
2)
Ақсу аудандық бөлімі
Жансүгіров кенті, Қабанбай батыр көшесі, 20
8 (72832) 2-14-51
3)
Қапал бөлімшесі
Қапал кенті, Алпысбаев көшесі, 3
8 (72841) 2-17-60
4)
Алакөл аудандық бөлімі
Үшарал қаласы, 8 март көшесі, 63
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
5)
Қабанбай бөлімшесі
Қабанбай кенті, Абылай хан көшесі, 237
8 (72837) 4-13-85
6)
Балқаш аудандық бөлімі
Бақанас селосы, Бижанов көшесі, 25 а
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
7)
Еңбекші қазақ аудандық бөлімі
Есік қаласы, Абай көшесі, 314 а
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
8)
Шелек бөлімшесі
Шелек селосы, Бижанов көшесі, 100
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
9)
Ескелді аудандық бөлімі
Қарабұлақ кенті, Оразбеков көшесі, 52
8 (72836) 3-22-16
10)
Жамбыл аудандық бөлімі
Ұзынағаш кенті, Мәжитов көшесі, 1
8 (72770) 2-30-90
11)
Іле аудандық бөлімі
Өтеген батыр кенті, Қуат ш.а., Тәуелсіздік көшесі, 25
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
12)
Боролдай бөлімшесі
Боролдай селосы, Вокзальная көшесі, 6 а
8 (72738) 7-82-42
13)
Қараой бөлімшесі
Қараой селосы, Тыңдала көшесі, 9
8 (7275) 24-88-10
14)
Ақши бөлімшесі
Ақши селосы, Қонаев көшесі, 29
15)
Қарасай аудандық бөлімі
Қаскелең қаласы, Жанғозин көшесі, 38
8 (72771) 2-56-86

8 (72771) 2-56-96
16)
отделение Тау-Самалы
п. Тау Самалы, ул. Рыскулова, 129
8 (727) 391-38-58
17)
отделение Шамалган
ст. Шамалган, ул. Конаева, 1 «В»
8 (7272) 93-66-33
18)
Караталский районный отдел
г. Уштобе, ул. Абылай хана, 22
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
19)
Кербулакский районный отдел
г. Сарыөзек, ул. Момышұлы, б/н
8 (72840) 3-25-88
20)
отделение Когалы
п. Когалы, ул. Желтоксан, 45
8 (72842) 9-10-59
21)
Коксуский районный отдел
п. Балпык би, ул. Измайлова, 10
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
22)
Капшагайский городской отдел
г. Капшагай, ул. Кунаева, 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
23)
отделение Шенгелды
с. Шенгельды, ул. Сейфуллина, 34
8 (72772) 7-11-94
24)
Саркандский районный отдел
г. Сарканд, ул. Жамбыла, б/н
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
25)
отделение Лепсы
ст. Лепсы, ул. Толебаева, 1
8 (72843) 2-10-16
26)
Райымбекский районный отдел
с. Кеген, ул. Момышұлы, б/н
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
27)
отделение Нарынкол
с. Нарынкол, ул. Райымбека, б/н
8 (72779) 2-11-65
28)
Панфиловский районный отдел
г. Жаркент, ул. Головацкого, б/н
8 (72831) 5-51-11
29)
Талгарский районный отдел
г. Талгар, ул. Лермонтова, 53 «А»
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
30)
отделение Нура
с. Нура, ул. Школьная, 10
8 (72774) 5-80-62
31)
Талдыкорганский городской отдел
г. Талдыкорган, ул.Тауелсыздык, 67 «Б»
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
32)
Текелийский городской отдел
г. Текели, ул. Октябрьская, 7
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
33)
Уйгурский районный отдел
с. Чунджа, ул. Касымбекова, 35
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
4. Филиал РГП «ЦОН по Атырауской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по Атырауской области»
г. Атырау, пр. Сатпаева, д. 23
8 (7122) 21-34-67
2)
Областной отдел
г. Атырау, пр. Сатпаева, д. 23
8 (7122) 21-29-42
3)
городской отдел №1
г. Атырау, ул. Баймуханова, д.16 «а»
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
4)
городской отдел №2
г. Атырау, Балыкшы, ул. Байжигитова, д. 80 «а»
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
5)
Индерский районный отдел
Атырауская область, Индерский район, пос. Индерборский, ул. Мендыгалиева, 30
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
6)
Махамбетский районный отдел
Атырауская область, Махамбетский район, с. Махамбет, ул. Абая, д. 10
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
7)
Кызылкогинский районный отдел
Атырауская область, Кызылкугинский район, с. Миялы, ул. Абая, дом 1
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
8)
Жылыойский районный отдел
Атырауская область, Жылыойский район, г. Кульсары, ул. Бейбитшилик, 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28

8 (72771) 2-56-96
16)
Тау-Самалы бөлімшесі
Тау Самалы кенті, Рысқұлов көшесі, 129
8 (727) 391-38-58
17)
Шамалған бөлімшесі
Шамалған ст., Қонаев көшесі, 1 в
8 (7272) 93-66-33
18)
Қаратал аудандық бөлімі
Үштөбе қаласы, Абылай хан көшесі, 22
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
19)
Кербұлақ аудандық бөлімі
Сарыөзек қаласы, Момышұлы көшесі, нөмірсіз
8 (72840) 3-25-88
20)
Қоғалы бөлімшесі
Қоғалы кенті, Желтоқсан көшесі, 45
8 (72842) 9-10-59
21)
Көксу аудандық бөлімі
Балпық би кенті, Измайлов көшесі, 10
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
22)
Қапшағай қалалық бөлімі
Қапшағай қаласы, Қонаев көшесі, 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
23)
Шенгелді бөлімшесі
Шенгелді селосы, Сейфуллин көшесі, 34
8 (72772) 7-11-94
24)
Сарқанд аудандық бөлімі
Сарқанд қаласы, Жамбыл көшесі, нөмірсіз
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
25)
Лепсі бөлімшесі
Лепсі ст., Төлебаев көшесі, 1
8 (72843) 2-10-16
26)
Райымбек аудандық бөлімі
Кеген селосы, Момышұлы көшесі, нөмірсіз
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
27)
Нарынқол бөлімшесі
Нарынқол селосы, Райымбек көшесі, нөмірсіз
8 (72779) 2-11-65
28)
Панфилов аудандық бөлімі
Жаркент қаласы, Головацкий көшесі, нөмірсіз
8 (72831) 5-51-11
29)
Талғар аудандық бөлімі
Талғар қаласы, Лермонтов көшесі, 53 а
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
30)
Нұра бөлімшесі
Нұра селосы, Школьная көшесі, 10
8 (72774) 5-80-62
31)
Талдықорған қалалық бөлімі
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 67 б
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
32)
Текелі қалалық бөлімі
Текелі қаласы, Октябрь көшесі, 7
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
33)
Ұйғыр аудандық бөлімі
Чунджа селосы, Қасымбеков көшесі, 35
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
4. «Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы, 23
8 (7122) 21-34-67
2)
Облыстық бөлім
Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы,  23
8 (7122) 21-29-42
3)
№ 1 қалалық бөлім
Атырау қаласы, Баймұханов көшесі, 16 а
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
4)
№ 2 қалалық бөлім
Атырау қаласы, Балықшы, Байжігітов көшесі, 80 а
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
5)
Индер аудандық бөлімі
Атырау облысы, Индер ауданы, Индерборский кенті, Меңдіғалиев көшесі, 30
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
6)
Махамбет аудандық бөлімі
Атырау облысы, Махамбет ауданы, Махамбет селосы, Абай көшесі, 10
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
7)
Қызылқоға аудандық бөлімі
Атырау облысы, Қызылқоға ауданы, Миялы селосы, Абай көшесі, 1
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
8)
Жылыой аудандық бөлімі
Атырау облысы, Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Бейбітшілік көшесі, 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28

9)
Курмангазинский районный отдел
Атырауская область, Курмангазинский район, с. Ганюшкино, ул. Есболаев, 66 «а»
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
10)
Макатский районный отдел
Атырауская область, Макатский район, п. Макат, ул. Центральная, 2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
11)
Исатайский районный отдел
Атырауская область, Исатайский район, с. Аккыстау, ул. Егеменды Казахстан, д. 9
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
5. Филиал РГП «ЦОН по Восточно-Казахстанской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по Восточно-Казахстанской области»
г. Усть-Каменогорск, ул. Белинского, 37 «а»
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
2)
Усть-Каменогорский городской отдел № 1
г. Усть-Каменогорск, пр. Сатпаева, 20/1
8 (7232) 60-39-22
3)
Усть- Каменогорский городской отдел № 2
г. Усть-Каменогорск, ул. Казахстан, 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
4)
Глубоковский районный отдел
Глубоковский район, п. Глубокое, ул. Поповича, 22
8 (72331) 2-23-35
5)
Зайсанский городской отдел
Зайсанский район, г. Зайсан, ул. Жангельдина, 52 «а»
8 (72340) 2-67-81
6)
Зыряновский районный отдел
Зыряновский район, г. Зыряновск, ул. Стахановская, 39
8 (72335) 6-02-39
7)
Катон-Карагайский районный отдел
Катон-Карагайский район, с. Улкен – Нарын, ул. Абылайхана, 96
8 (72341) 2-23-60
8)
Курчумский районный отдел
Курчумский район, с. Курчум, ул. Б. Момышулы, 77
8 (72339) 2-13-10
9)
Риддерский районный отдел
г. Риддер, ул. Семипалатинская, 12
8 (72336) 4-62-62
10)
Тарбагатайский районный отдел
Тарбагатайский район, с. Аксуат, ул. Абылайхана, 23
8 (72346) 2-24-96
11)
Уланский районный отдел
Уланский район, п.Молодежный, д. 9
8 (72338) 2-78-96
12)
Шемонаихинский городской отдел
Шемонайхинский район, г. Шемонайха, 3-мкр, 12
8 (72332) 3-41-00
13)
Семейский городской отдел №
г. Семей, 408-квартал, 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
14)
Семейский городской отдел № 2
г. Семей, ул. Найманбаева, 161 «А»
8 (7222) 52-69-29
15)
Абайский районный отдел
Абайский район, с. Карауыл, ул. Кунанбаева, 12
8 (72252) 2-22-64
16)
Аягозский городской отдел
Аягозский район, г. Аягоз, ул. Дуйсенова, 84
8 (72237) 5-24-32
17)
Бескарагайский районный отдел
Бескарагайский район, с. Бескарагай, ул. Пушкина, 2 «А»
8 (72236) 9-06-30
18)
Бородулихинский районный отдел
Бородулихинский район, с. Бородулиха, ул. Молодежная, 25
8 (72351) 2-20-48
19)
Жарминский районный отдел
Жарминский район, с. Калбатау, ул. Достык, 98
8 (72347) 6-54-00
20)
Курчатовский районный отдел
Курчатовский район, г. Курчатов, ул. Абая, 12
8 (72251) 2-21-66
21)
Кокпектинский районный отдел
Кокпектинский район, с. Кокпекты, ул. Шериаздана, 38
8 (72348) 2-21-71
22)
Урджарский районный отдел
Урджарский район, с. Урджар, ул. Абылайхана, 116

9)
Құрманғазы аудандық бөлімі
Атырау облысы, Құрманғазы ауданы, Ганюшкино селосы, Есболаев көшесі, 66 а
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
10)
Мақат аудандық бөлімі
Атырау облысы, Мақат ауданы, Мақат кенті, Центральная көшесі, 2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
11)
Исатай аудандық бөлімі
Атырау облысы, Исатай ауданы, Аққыстау селосы, Егеменді Қазақстан көшесі, 9
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
5. «Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Өскемен қаласы, Белинский көшесі,  37 а
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
2)
№ 1 Өскемен қалалық бөлімі
Өскемен қаласы, Сәтпаев даңғылы, 20/1
8 (7232) 60-39-22
3)
№ 2 Өскемен қалалық бөлімі
Өскемен қаласы, Қазақстан көшесі, 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
4)
Глубоков аудандық бөлімі
Глубоков ауданы, Глубокое кенті, Попович көшесі, 22
8 (72331) 2-23-35
5)
Зайсан қалалық бөлімі
Зайсан ауданы , Зайсан қаласы, Жангелдин көшесі, 52 а
8 (72340) 2-67-81
6)
Зырянов аудандық бөлімі
Зырянов ауданы, Зырянов қаласы, Стахановская көшесі, 39
8 (72335) 6-02-39
7)
Катон-Қарағай аудандық бөлімі
Катон-Қарағай ауданы, Үлкен – Нарын селосы, Абылай хан көшесі, 96
8 (72341) 2-23-60
8)
Күршім аудандық бөлімі
Күршім ауданы, Күршім селосы, Б. Момышұлы көшесі, 77
8 (72339) 2-13-10
9)
Риддер аудандық бөлімі
Риддер қаласы, Семей көшесі, 12
8 (72336) 4-62-62
10)
Тарбағатай аудандық бөлімі
Тарбағатай ауданы, Ақсуат селосы, Абылай хан көшесі, 23
8 (72346) 2-24-96
11)
Ұлан аудандық бөлімі
Ұлан ауданы, Молодежный кенті, 9
8 (72338) 2-78-96
12)
Шемонаиха қалалық бөлімі
Шемонаиха ауданы, Шемонайха қаласы, 3-ш.а., 12
8 (72332) 3-41-00
13)
№ 1 Семей қалалық бөлімі
Семей қаласы, 408 квартал, 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
14)
№ 2 Семей қалалық бөлімі
Семей қаласы, Найманбаев көшесі, 161 а
8 (7222) 52-69-29
15)
Абай аудандық бөлімі
Абай ауданы, Қарауыл селосы, Құнанбаев көшесі, 12
8 (72252) 2-22-64
16)
Аягөз қалалық бөлімі
Аягөз ауданы, Аягөз қаласы, Дүйсенов көшесі, 84
8 (72237) 5-24-32
17)
Бесқарағай аудандық бөлімі
Бесқарағай ауданы, Бесқарағай селосы, Пушкин көшесі, 2 а
8 (72236) 9-06-30
18)
Бородулиха аудандық бөлімі
Бородулиха ауданы, Бородулиха селосы, Молодежная көшесі, 25
8 (72351) 2-20-48
19)
Жарма аудандық бөлімі
Жарма ауданы, Қалбатау селосы, Достық көшесі, 98
8 (72347) 6-54-00
20)
Курчатов аудандық бөлімі
Курчатов ауданы, Курчатов селосы, Абай көшесі, 12
8 (72251) 2-21-66
21)
Көкпекті аудандық бөлімі
Көкпекті ауданы, Көкпекті селосы, Шериаздан көшесі, 38
8 (72348) 2-21-71
22)
Үржар аудандық бөлімі
Үржар ауданы, Үржар селосы, Абылай хан көшесі, 116

8 (72230) 2-19-85
6. Филиал РГП «ЦОН по Жамбылской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по Жамбылской области»
г. Тараз, пр. Абая, 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
2)
Таразский городской отдел
г. Тараз, ул. К.Койгелды, 158 «а»
8 (7262) 43-84-21
3)
Отдел №1
г. Тараз, ул. Сатпаева, 1 «б»
8 (7262) 56-90-27
4)
Отдел №2
г. Тараз, мкр.Талас, 2
8 (72622) 6-17-78
5)
Отдел №3
г. Тараз, пр. Абая, 232
8 (7262) 56-90-04
6)
Байзакский районный отдел
с. Сарыкемер, ул. Медеуова, 33
8 (72637) 2-28-04
7)
Жамбылский районный отдел
с. Аса, ул. Абая, 127
8 (72633) 2-11-99
8)
Жуалынский районный отдел
с. Б.Момышулы, ул. Сауранбекулы, 49
8 (72635) 5-02-46
9)
Кордайский районный отдел
с. Кордай, ул. Домалак ана, 215
8 (72636) 2-13-52
10)
Меркенский районный отдел
с. Мерке, ул. Исмаилова, 232
8 (72632) 4-42-54
11)
Мойынкумский районный отдел
с. Мойынкум, ул. Рыскулбекова, 215
8 (72642) 2-47-93
12)
Сарысуский районный отдел
г. Жанатас, ул. Жибек жолы, 1
8 (72634) 6-33-00
13)
Таласский районный отдел
г. Каратау, ул. Молдагулова, 51
8 (72644) 6-33-93
14)
Отдел Т.Рыскуловского района
с. Кулан, ул. Жибек жолы, 71
8 (72631) 2-18-10
15)
Шуский районный отдел
г. Шу, ул. Автобазовская, 1
8 (72643) 2-17-97
16)
Отдел с.Гродеково
с. Гродеково, ул. Мира, 88
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
7. Филиал РГП «ЦОН по Западно-Казахстанской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по Западно-Казахстанской области»
г. Уральск, ул. Жамбыла, д. 81/2

8 (72230) 2-19-85
6. «Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
2)
Тараз қалалық бөлімі
Тараз қаласы, К. Қойгелді көшесі, 158 а
8 (7262) 43-84-21
3)
№ 1  бөлім
Тараз қаласы, Сәтпаев көшесі, 1 б
8 (7262) 56-90-27
4)
№ 2 бөлім
Тараз қаласы, Талас ш.а., 2
8 (72622) 6-17-78
5)
№ 3 бөлім
Тараз қаласы, Абай даңғылы,  232
8 (7262) 56-90-04
6)
Байзақ аудандық бөлімі
Сарыкемер селосы, Медеуов көшесі, 33
8 (72637) 2-28-04
7)
Жамбыл аудан аудандық бөлімі
Аса кенті, Абай көшесі, 127
8 (72633) 2-11-99
8)
Жуалы аудандық бөлімі
Б. Момышұлы селосы, Сауранбекұлы көшесі, 49
8 (72635) 5-02-46
9)
Кордай аудандық бөлімі
Қордай селосы, Домалақ Ана көшесі, 215
8 (72636)  2-13-52
10)
Мерке аудандық бөлімі
Мерке селосы, Исмаилов көшесі, 232
8 (72632) 4-42-54
11)
Мойынқұм аудандық бөлімі
Мойынқұм селосы, Рысқұлбеков көшесі, 215
8 (72642) 2-47-93
12)
Сарысу аудандық бөлімі
Жаңатас қаласы, Жібек жолы көшесі, 1
8 (72634) 6-33-00
13)
Талас аудандық бөлімі
Каратау қаласы, Молдағұлова көшесі, 51
8 (72644) 6-33-93
14)
Т. Рысқұлов аудандық бөлімі
Құлан селосы, Жібек жолы көшесі, 71
8 (72631) 2-18-10
15)
Шу аудандық бөлімі
Шу селосы, Автобаза көшесі, 1
8 (72643) 2-17-97
16)
Гродеково аудандық бөлімі
Гродеково селосы, Мир көшесі, 88
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
7. «Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Орал қаласы, Жамбыл көшесі, 81/2

8-711-42-21-884
17)
Отдел по Акжаикскому сельскому округу Теректинского района
Теректинский район, с. Акжаик, ул.Ак жайык, 5
8-711-43-91-316
8. Филиал РГП «ЦОН по Карагандинской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по Карагандинской области»
ул. Чкалова, 7
8 (7212) 41-63-10
2)
Городской отдел №1
ул. Ержанова, 47/3
8 (7212) 33-13-10
3)
Городской отдел №2
ул.Чкалова, 7
8 (7212) 41-03-92
4)
Городской отдел №3
ул. Муканова, 5
8 (7212) 77-26-57
5)
Городской отдел №4
ул. Архитектурная, 8
8 (7212) 45-71-01
6)
Городской отдел №5
21 мкр., д. 6/7
8 (7212) 32-92-51
7)
Городской отдел №6
ул. Серова, 73
8 (7212) 93-16-94
8)
Отдел №1 г.Темиртау
ул. Блюхера, 23
8 (7213) 44-67-45
9)
Отдел №2 г.Темиртау
пр. Республики, 128
8 (7213) 99-79-96
10)
Абайский районный отдел №1
г. Абай, ул. Абая, 54
8 (72131) 4-77-07
11)
Абайский районный отдел №2
г. Абай, п.Топар, ул. Казыбек би, 3
8 (72153) 3-04-46
12)
Отдел г.Сарань
г. Сарань, ул. Жамбыла, 85
8 (72137) 4-25-26
13)
Отдел №1 г.Шахтинск
г. Шахтинск, пр. А. Кунанбаева, 65 «Б»
8 (72156) 5-21-25
14)
Отдел №2 г.Шахтинск
г. Шахтинск, п. Шахан, квартал 10/16 д.16
8 (72156) 3-20-99
15)
Осакаровский районный отдел № 1
п. Осакаровка, ул. Пристационная, 12
8 (72149) 4-32-62
16)
Осакаровский районный отдел №2
р-н Осакаровка, п. Молодежный ул. Абая, 13
8 (72148) 2-22-46
17)
Отдел г.Сатпаев
г. Сатпаев, проспект Сатпаева, 111
8 (71063) 4-03-47
18)
Отдел г. Балхаш
г. Балхаш, ул. Бокейхана, 20а
8 (71036) 6-83-37
19)
Шетский районный отдел
село Аксу – Аюлы, ул. Жапакова, 23/1; п. Агадырь, ул. Тәуелсіз Қазақстан, 4
8 (71031) 2-21-88
20)
Отдел г. Жезказган
г. Жезказган, ул. Б.Момышулы, 9
8 (7102) 73-81-09
21)
Жанааркинский районный отдел
Жанааркинский район, ул. А.Оспанова, 40, п.Атасу
8 (71030) 2-69-09
22)
Отдел г. Каражал
г. Каражал, ул. Ленина, 18
8 (71032) 2-70-21
23)
Отдел г. Приозерск
г. Приозерск, ул. Балхашская, 7
8 (71039)5-27-37
24)
Бухар жырауский районный отдел №1
Бухар-Жырауский район, ул. Абылай хана, 37, п. Ботакара
8 (72154) 2-23-73
25)
Бухар жырауский районный отдел №2
Бухар-Жырауский район, ул. Мира, 24
8 (72138) 3-15-62
26)
Актогайский районный отдел №1
п. Актогай, ул. Бокейхана, 10
8 (71037) 2-11-05
27)
Актогайский районный отдел №2
п. Сары-шаган, ул. Абая, 12
8 (71038)22-3- 39
28)
Нуринский районный отдел
п. Киевка, ул. Сулейменовых, 2
8 (721-44)2-11-11
29)
Улытауский районный отдел
Улытауский район ул. Амангельды, 29 «а» п. Улытау
8 (71035) 2-13-06
30)
Каркаралинский районный отдел
г.Каркаралинск, ул. Аубакирова, 21

8-711-42-21-884
17)
Теректі ауданының Ақжайық селолық округі бойынша бөлімі
Теректі ауданы, Ақжайық селосы, Ақжайық көшесі, 5
8-711-43-91-316
8. «Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Чкалов көшесі, 7
8 (7212) 41-63-10
2)
№ 1 қалалық бөлімі
Ержанов көшесі, 47/3
8 (7212) 33-13-10
3)
№ 2 қалалық бөлімі
Чкалов көшесі, 7
8 (7212) 41-03-92
4)
№ 3 қалалық бөлімі
Мұқанов көшесі, 5
8 (7212) 77-26-57
5)
№ 4 қалалық бөлімі
Архитектурная  көшесі, 8
8 (7212) 45-71-01
6)
№ 5 қалалық бөлімі
21 ш.а., 6/7
8 (7212) 32-92-51
7)
№ 6 қалалық бөлімі
Серов көшесі, 73
8 (7212) 93-16-94
8)
№ 1 Теміртау қ., бөлімшесі
Блюхер көшесі, 23
8 (7213) 44-67-45
9)
№ 2 Теміртау қ., бөлімшесі
Республика даңғылы, 128
8 (7213) 99-79-96
10)
№ 1 Абай аудандық бөлімі
Абай қаласы, Абай көшесі, 54
8 (72131) 4-77-07
11)
№ 2 Абай аудандық бөлімі
Абай қаласы, Топар кенті,
Қазыбек би көшесі, 3
8 (72153) 3-04-46
12)
Сарань қаласындағы бөлім
Сарань қаласы, Жамбыл көшесі, 85
8 (72137) 4-25-26
13)
№ 1 Шахтинск қаласындағы бөлім
Шахтинск қаласы, А. Құнанбаев даңғылы, 65 б
8 (72156) 5-21-25
14)
№ 2 Шахтинск  қаласындағы бөлім
Шахтинск қаласы, Шахан кенті, 10/16 квартал, 16
8 (72156) 3-20-99
15)
№ 1 Осакаров аудандық бөлімі
Осакаров кенті, Пристационная көшесі, 12
8 (72149) 4-32-62
16)
№ 2 Осакаров  аудандық бөлімі
Осакаров ауданы, Молодежный кенті, Абай көшесі, 13
8 (72148) 2-22-46
17)
Сәтпаев қалалық бөлім
Сәтпаев қаласы, Сәтпаев даңғылы, 111
8 (71063) 4-03-47
18)
Балқаш қалалық бөлімі
Балқаш қаласы, Бөкейхан көшесі, 20 а
8 (71036) 6-83-37
19)
Шет аудандық бөлімі
Ақсу – Аюлы селосы, Жапақов көшесі, 23/1, Ағадыр кенті, Тәуелсіз Қазақстан көшесі, 4
8 (71031) 2-21-88
20)
Жезқазған қалалық бөлімі
Жезқазған қаласы, Б. Момышұлы көшесі, 9
8 (7102) 73-81-09
21)
Жаңаарқа аудандық бөлімі
Жаңаарқа ауданы, А. Оспанов көшесі, 40, Атасу кенті
8 (71030) 2-69-09
22)
Қаражал қалалық бөлімі
Қаражал қаласы, Ленин көшесі, 18
8 (71032) 2-70-21
23)
Приозерск қалалық бөлімі
Приозерск қаласы, Балқаш көшесі, 7
8 (71039)5-27-37
24)
№ 1 Бұқар жырау аудандық бөлімі
Бұқар-Жырау ауданы, Абылай хан көшесі, 37, Ботақара кенті
8 (72154) 2-23-73
25)
№ 2 Бұқар жырау аудандық бөлімі
Бұқар-Жырау ауданы, Мир көшесі, 24
8 (72138) 3-15-62
26)
№ 1 Ақтоғай аудандық бөлімі
Ақтоғай кенті, Бөкейхан көшесі, 10
8 (71037) 2-11-05
27)
№ 2 Ақтоғай аудандық бөлімі
Сарышаған кенті, Абай көшесі, 12
8 (71038)22-3- 39
28)
Нұра аудандық бөлімі
Киевка кенті, Сүлейменовтер көшесі, 2
8 (721-44)2-11-11
29)
Ұлытау аудандық бөлімі
Ұлытау ауданы, Ұлытау кенті, Амангелді көшесі, 29 а
8 (71035) 2-13-06
30)
Қарқаралы  аудандық бөлімі
Қарқаралы қаласы, Әубәкіров көшесі, 21

8 (72146) 3-17-03
9. Филиал РГП «ЦОН по Костанайской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по Костанайской области»
Костанайская область, г. Костанай, ул. Тарана, д. 114
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
2)
Костанайский городской отдел
Костанайская область, г. Костанай, ул. Гашика, д.14
8 (7142) 26-45-51
3)
Алтынсаринский отдел
Костанайская область, п. Силантьевка, ул. Ленина, 51
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
4)
Амангельдинский отдел
Костанайская область, с. Амангельды, ул. Майлина, 27/7
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
5)
Аркалыкский отдел
Костанайская область, г. Аркалык, ул. Абая, 62
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
6)
Аулиекольский отдел
Костанайская область, с. Аулиеколь, ул. Ленина, 32
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
7)
Денисовский отдел
Костанайская область, с. Денисовка, ул. Советская, 13
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
8)
Жангельдинский отдел
Костанайская область, Жангельдинский р-он, с. Торай, ул. 8 марта, 37
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
9)
Житикаринский отдел
Костанайская область, г. Житикара, ул. Ленина, д.108
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
10)
Камыстинский отдел
Костанайская область, Камыстинский р-он, с. Камысты, ул. Ержанова, д. 66
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
11)
Карабалыкский отдел
Костанайская область, Карабалыкский р-он, п. Карабалык, ул. Космонавтов, д.16
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
12)
Карасуский отдел
Костанайская область, Карасуский р-он, с. Карасу, ул. Комсомольская д. 24
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
13)
Лисаковский отдел
Костанайская область, г. Лисоковск, микрорайон № 4, д. 25
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
14)
Мендыкаринский отдел
Костанайская область, Мендыкаринский р-он, с. Боровское, ул. Королева, д. 4 «А»
8 (714-43) 22-4-60
15)
Наурзумский отдел
Костанайская область, Наурзумский р-он, п. Караменды, ул. Шакшак Жанибека, д. 5
8 (714-54) 21-0-53
8 (714-54) 21-0-15
16)
Рудненский отдел №1
Костанайская область, г. Рудный, пр.Космонавтов, д.12
8 (714-31) 49-8-02
17)
Рудненский отдел №2
Костанайская область, г. Рудный, ул. Корчагина,д. 76
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
18)
Сарыкольский отдел
Костанайская область, Сарыкольский р-он, п. Сарыколь, ул. Ленина, 104
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
19)
Тарановский отдел
Костанайская область, Тарановский р-он, с. Тарановское, ул. Калинина, 93
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
20)
Узункольский отдел
Костанайская область, Узункольский р-он, с. Узынколь, ул. Абая, 79
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
21)
Федоровский отдел
Костанайская область, Федоровский р-он, с. Федоровка, ул. Красноармейская, 56
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83

8 (72146) 3-17-03
9. «Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК  филиалы
1)
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК  филиалы
Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Таран көшесі, 114
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
2)
Қостанай қалалық бөлімі
Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Гашика көшесі, 14
8 (7142) 26-45-51
3)
Алтынсарин аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Силантьевка кенті, Ленин көшесі, 51
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
4)
Амангелді аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Амангелді селосы,  Майлин көшесі, 27/7
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
5)
Арқалық аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Арқалық қаласы, Абай көшесі, 62
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
6)
Әулиекөл бөлімі
Қостанай облысы, Әулиекөл селосы, Ленин көшесі, 32
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
7)
Денисов бөлімі
Қостанай облысы, Денисовка селосы, Советская көшесі, 13
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
8)
Жангелді бөлімі
Қостанай облысы, Жангелді ауданы, Торай селосы, 8 март көшесі, 37
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
9)
Жетіқара  аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Жетіқара қаласы, Ленин көшесі, 108
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
10)
Қамысты бөлімі
Қостанай облысы, Қамысты ауданы, Қамысты селосы,  Ержанова көшесі, 66
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
11)
Қарабалық бөлімі
Қостанай облысы, Қарабалық ауданы, Қарабалық кенті, Космонавтар көшесі, 16
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
12)
Қарасу бөлімі
Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Қарасу селосы, Комсомольская көшесі, 24
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
13)
Лисаковск бөлімі
Қостанай облысы, Лисаковск қаласы, 4-ш.а., 25
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
14)
Меңдықара бөлімі
Қостанай облысы, Меңдықара ауданы, Боровское селосы, Королев көшесі, 4 а
8 (714-43) 22-4-60
15)
Наурзум бөлімі
Қостанай облысы, Наурзум ауданы, Қараменді кенті, Шақшак Жәнібек көшесі, 5
8 (714-54) 21-0-53
8 (714-54) 21-0-15
16)
№ 1 Рудный бөлімі
Қостанай облысы, Рудный қаласы, Космонавтар даңғылы, 12
8 (714-31) 49-8-02
17)
№ 2 Рудный бөлімі
Қостанай облысы, Рудный қаласы, Корчагин көшесі, 76
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
18)
Сарыкөл бөлімі
Қостанай облысы, Сарыкөл ауданы, Сарыкөл кенті, Ленин көшесі, 104
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
19)
Таранов бөлімі
Қостанай облысы, Таранов ауданы, Таранов селосы, Калинин көшесі, 93
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
20)
Ұзынкөл бөлімі
Қостанай облысы, Ұзынкөл ауданы, Ұзынкөл селосы, Абай көшесі, 79
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
21)
Федоров бөлімі
Қостанай облысы, Федоров ауданы, Федоровка селосы,   Красноармейская көшесі, 56
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83

22)
Отдел Костанайского района
Костанайская область, Костанайский р-он, п. Затабольск, ул. Калинина, 53
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
10. Филиал РГП «ЦОН по Кызылординской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по Кызылординской области»
Кызылординская область, г. Кызылорда, ул. Г.Муратбаева, 2 «Е»
8 (7242) 23-07-16
2)
городской отдел № 1
г. Кызылорда, пос. Тасбогет, ул. Амангельды б/н
8 (7242) 21-66-64
3)
городской отдел № 2
г. Кызылорда, ул. Жанкожа батыр, 82
8 (7242) 25-60-57
4)
городской отдел № 3
г. Кызылорда, мкр. Шугыла, 45
8 (7242) 24-86-11
5)
городской отдел № 4
г. Кызылорда, мкр. Акмешит, 1б
8 (7242) 22-48-27
6)
Байконырский городской отдел
Кызылординская область, г. Байконыр, ул. Максимова, 17 «а»
8 (3362) 27-54-81
7)
Аральский районный отдел
Кызылординская область, г. Аральск, ул. Карасакал, б/н
8 (72433) 25-0-02
8)
Казалинский районный отдел
Кызылординская область, г. Казалинск, ул. Жанкожа батыра, б/н
8 (72438) 26-1-27
9)
Кармакшинский районный отдел
Кызылординская область, кент Жосалы, ул. Абая, б/н
8 (72437) 2-11-62
10)
Жалагашский районный отдел
Кызылординская область, кент. Жалагаш, ул. Желтоксан, б/н
8 (72431) 32-3-03
11)
Сырдарьинский районный отдел
Кызылординская область, кент Теренозек, ул. Амангельди, 55 «а»
8 (72436) 2-29-00
12)
Шиелинский районный отдел
Кызылординская область, кент. Шиели, ул. Рыскулова, б/н
8 (72432) 4-15-59
13)
Жанакорганский районный отдел
Кызылординская область, кент Жанакорган, ул. Сыганак, б/н
8 (72435) 21-4-51
11. Филиал РГП «ЦОН по Мангистауской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по Мангистауской области»
г. Актау, 15 мкр., зд. 67 «б»
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
2)
Актауский городской отдел №1
г. Актау, 15 мкр., зд. 67 «б»
8 (7292) 42-23-17
3)
Жанаозенский городской отдел №2
г. Жанаозен, микрорайон Оркен, зд. Дом творчества школьников
8 (72934) 5-03-90
4)
Мунайлинский районный отдел №3
Мунайлинский район, село Мангистау, зд. Общественных организаций
8 (7292) 46-56-83
5)
Бейнеуский районный отдел №4
село Бейнеу, ул. Косай ата, зд. Центр молодежи
8 (72932) 2-55-35
6)
Боранкулское отделение №9 Бейнеуского района
с. Боранкул, 7 аул, зд. ГУ «Боранкулмадениет»
8 (72932) 3-16-95
7)
Мангистауский районный отдел №5
село Шетпе, ул. Центральная, 15 (здание Казпочта)
8 (72931) 22-0-79
8)
Каракиянский районный отдел №6
село Курык, ул. Валиханова д. 15
8 (72937) 22-2-10
9)
Тупкараганский районный отдел №7
г. Форт-Шевченко, ул. Маяулыз, д. 6 «д»
8 (72938) 2-30-38
10)
Акшукурское отделение №10 Тупкараганского района
село Акшукур, зд. ТОО «Жайлау» ул.Уштерек, 5
8 (72938)33-28-44
11)
Жетыбайский районный отдел №8
пос. Жетыбай, ул. Жанакурылыс, зд. 10

22)
Қостанай аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Затабол кенті, Калинин көшесі, 53
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
10. «Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК  филиалы
1)
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК  филиалы
Қызылорда облысы,  Қызылорда қаласы, Ғ. Мұратбаев көшесі, 2 е
8 (7242) 23-07-16
2)
№ 1  қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Тасбөгет кенті, Амангелді көшесі, нөмірсіз
8 (7242) 21-66-64
3)
№ 2 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Жанқожа батыр көшесі, 82
8 (7242) 25-60-57
4)
№ 3 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Шұғыла ш.а., 45
8 (7242) 24-86-11
5)
№ 4 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Ақмешіт ш.а., 1 б
8 (7242) 22-48-27
6)
Байқоңыр қалалық бөлімі
Қызылорда облысы, Байқоңыр қаласы, Максимов көшесі, 17 а
8 (3362) 27-54-81
7)
Арал аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Арал қаласы, Қарасақал көшесі, нөмірсіз
8 (72433) 25-0-02
8)
Қазалы аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Қазалы қаласы, Жанқожа батыр көшесі, нөмірсіз
8 (72438) 26-1-27
9)
Қармақшы аудандық бөлімі
Қызылорда облысы,  Жосалы кенті,  Абай көшесі, нөмірсіз
8 (72437) 2-11-62
10)
Жалағаш аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Жалағаш кенті, Желтоқсан көшесі, нөмірсіз
8 (72431) 32-3-03
11)
Сырдария аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Тереңөзек кенті,  Амангелді көшесі, 55 а
8 (72436) 2-29-00
12)
Шиелі аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Шиелі кенті, Рысқұлов көшесі, нөмірсіз
8 (72432) 4-15-59
13)
Жаңақорған аудандық бөлімі
Қызылорда облысы,  Жаңақорған кенті, Сығанақ көшесі, нөмірсіз
8 (72435) 21-4-51
11. «Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтау қаласы, 15 ш.а., 67 б
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
2)
№ 1 Ақтау қалалық  бөлімі
Ақтау қаласы, 15 ш.а., 67 б
8 (7292) 42-23-17
3)
№ 2 Жаңаөзен қалалық бөлімі
Жаңаөзен қаласы, Өркен ш.а., Оқушылар шығармашылығы ғимараты
8 (72934) 5-03-90
4)
№ 3 Мұнайлы аудандық бөлімі
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау кенті, Қоғамдық ұйымдар ғимараты
8 (7292) 46-56-83
5)
№ 4 Бейнеу аудандық бөлімі
Бейнеу селосы, Қосай ата  көшесі, Жастар орталығы ғимараты
8 (72932) 2-55-35
6)
Бейнеу ауданының № 9 Боранқұл бөлімі
Боранқұл селосы, 7 ауыл, "Боранқұлмәдениет" ММ ғимараты
8 (72932) 3-16-95
7)
№ 5 Маңғыстау аудандық бөлімі
Шетпе селосы, Орталық көшесі, 15 Қазпошта ғимараты
8 (72931) 22-0-79
8)
№ 6 Қарақия аудандық бөлімі
Құрық селосы, Уәлиханов көшесі, 15
8 (72937) 22-2-10
9)
№ 7 Түпқараған аудандық бөлімі
Форт-Шевченко қаласы, Маяулыз көшесі, 6 д
8 (72938) 2-30-38
10)
Түпқараған ауданының №10 Ақшүкір бөлімі
Ақшүкір селосы, «Жайлау» ЖШС ғимараты, Үштерек көшесі, 5
8 (72938)33-28-44
11)
№ 8 Жетібай аудандық бөлімі
Жетібай кенті, Жаңақұрылыс көшесі, 10

8 (72935) 26-9-33
12. Филиал РГП «ЦОН по Павлодарской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по Павлодарской области»
г. Павлодар, ул. Павлова, 48
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
2)
Павлодарский городской отдел
г. Павлодар, ул. Кутузова, 204
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
3)
Павлодарский городской отдел №1
г. Павлодар, ул. Исиналиева, 24
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
4)
Павлодарский районный отдел
г. Павлодар, ул.Толстого, 10
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
5)
Экибастузский городской отдел
г. Экибастуз, ул. Машхур-Жусуп, 92/2
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
6)
Аксусский городской отдел
г. Аксу, ул. Ленина, 10
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
7)
Актогайский районный отдел
с. Актогай, ул. Абая, 72
8 (71841) 2-21-66
8)
Баянаульский районный отдел
с. Баянаул, ул. Сатпаева, 49
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
9)
Железинский районный отдел
с. Железинка, ул. Торайгырова, 58
8 (71831) 2-25-86
10)
Щербактинский районный отдел
с. Щербакты, ул. В. Чайко, 45
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
11)
Качирский районный отдел
с. Теренколь, ул. Тургенова, 85
8 (71833) 2-24-79
12)
Лебяжинский районный отдел
с. Акку, ул. Ташимова, 114
8 (71839) 2-11-07
13)
Иртышский районный отдел
с. Иртышск, ул. Исы-Байзакова, 14
8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
14)
Майский районный отдел
с. Майск, ул. Сейфулина, 13
8 (71838) 9-21-44
15)
Успенский районный отдел
с. Успенка, ул. 10 лет Независимости
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
13. Филиал РГП «ЦОН по Северо-Казахстанской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по Северо-Казахстанской области»
ул. Ауэзова, 157
8 (7152) 33-12-57
2)
Городской отдел
ул. Конституции Казахстана, 72
8 (7152) 33-02-26
3)
Отдел по Айыртаускому району
ул. Д.Сыздыкова, 4
8 (71533) 2-01-84
4)
Отдел по Акжарскому району
ул. Победы, 67
8 (71546) 2-21-08
5)
Отдел по Аккайынскому району
ул. Труда, 11
8 (71532) 2-25-86
6)
Отдел по Есильскому району
ул. Ленина, 6
8 (71543) 2-20-03
7)
Отдел по Жамбылскому району
ул. Переулок Горького, 10 «Г»
8 (71544) 2-29-16
8)
Отдел по району им.Г.Мусрепова
ул. Ленина, 7
8 (71535) 2-22-19
9)
Отдел по Кызылжарскому району
ул. Институтская, 1 «А»
8 (71538) 2-17-46
10)
Отдел по району М.Жумабаева
ул. Юбилейная, 62
8 (71531) 2-03-76
11)
Отдел по Мамлютскому району
ул. С.Муканова, 11
8 (71541) 2-27-48
12)
Отдел по Тайыншинскому району
ул. Конституции Казахстана, 208
8 (71536) 2-36-03
13)
Отдел по Тимирязевскому району
ул. Уалиханова, 17
8 (71537) 2-03-02
14)
Отдел по Уалихановскому району
ул. Уалиханова, 80
8 (71542) 2-28-11
15)
Отдел по району Шал акына
ул. Желтоксана, 31

8 (72935) 26-9-33
12. «Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
2)
Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қаласы, Кутузов көшесі, 204
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
3)
№ 1 Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қаласы, Есенәлиев көшесі, 24
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
4)
Павлодар аудандық бөлімі
Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 10
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
5)
Екібастұз қалалық бөлімі
Екібастұз қаласы, Мәшһүр-Жүсіп көшесі, 92/2
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
6)
Ақсу қалалық бөлімі
Ақсу қаласы, Ленин көшесі, 10
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
7)
Ақтоғай аудандық бөлімі
Ақтоғай селосы, Абай көшесі, 72
8 (71841) 2-21-66
8)
Баянауыл аудандық бөлімі
Баянауыл селосы, Сәтпаев көшесі, 49
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
9)
Железинка аудандық бөлімі
Железинка селосы, Торайғыров көшесі, 58
8 (71831) 2-25-86
10)
Шарбақты аудандық бөлімі
Шарбақты селосы, В. Чайко көшесі, 45
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
11)
Қашыр аудандық бөлімі
Тереңкөл селосы, Тургенов көшесі, 85
8 (71833) 2-24-79
12)
Лебяжий аудандық бөлімі
Аққу селосы, Тәшімов көшесі, 114
8 (71839) 2-11-07
13)
Ертіс аудандық  бөлімі
Ертіс селосы, Иса Байзақов көшесі, 14
8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
14)
Майский аудандық бөлімі
Майский селосы, Сейфуллин көшесі, 13
8 (71838) 9-21-44
15)
Успенка аудандық бөлімі
Успенка селосы, Тәуелсіздікке 10 жыл көшесі
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
13. «Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Солтүстік-Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Әуезов көшесі, 157
8 (7152) 33-12-57
2)
Қалалық бөлімі
Қазақстан Конституциясы көшесі, 72
8 (7152) 33-02-26
3)
Айыртау ауданы бойынша бөлімі
Д.Сыздықов көшесі, 4
8 (71533) 2-01-84
4)
Ақжар ауданы бойынша бөлімі
Победа көшесі, 67
8 (71546) 2-21-08
5)
Аққайың ауданы бөлімі бойынша
Труд көшесі, 11
8 (71532) 2-25-86
6)
Есіл ауданы бойынша бөлімі
Ленин көшесі, 6
8 (71543) 2-20-03
7)
Жамбыл ауданы бойынша бөлімі
Горький қиылысы, 10 г
8 (71544) 2-29-16
8)
Ғ. Мүсірепов атындағы аудан бойынша бөлімі
Ленин көшесі, 7
8 (71535) 2-22-19
9)
Қызылжар ауданы бойынша бөлімі
Институт көшесі, 1 а
8 (71538) 2-17-46
10)
М.Жұмабаев ауданы бойынша бөлімі
Юбилейная көшесі, 62
8 (71531) 2-03-76
11)
Мамлют  ауданы бойынша бөлімі
С.Мұқанов көшесі, 11
8 (71541) 2-27-48
12)
Тайынша ауданы бойынша бөлімі
Казақстан Конституциясы көшесі, 208
8 (71536) 2-36-03
13)
Тимирязев ауданы бойынша бөлімі
Уәлиханов көшесі, 17
8 (71537) 2-03-02
14)
Уәлиханов ауданы  бойынша бөлімі
Уәлиханов көшесі, 80
8 (71542) 2-28-11
15)
Шал ақын ауданы бойынша бөлімі
Желтоқсан көшесі, 31

8 (71534) 2-73-90
14. Филиал РГП «ЦОН Южно-Казахстанской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по Южно- Казахстанской области»
г. Шымкент, ул, Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
2)
Городской отдел №1 г.Шымкента
г. Шымкент, ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
3)
Городской отдел №2 г. Шымкента
г. Шымкент, ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 99-72-31
4)
Городской отдел №3 г. Шымкента
г. Шымкент, ул. Оспанова, 61
8 (7252) 30-01-35
5)
Городской отдел №4 г.Шымкента
г. Шымкент, ул. Сайрамская, б/н
8 (7252) 52-50-84
6)
Городской отдел №5 г. Шымкента
г. Шымкент, ул. Республика, 15
8 (7252) 56-52-84
7)
Арысский городской отдел
г. Арыс, ул. Ергөбек, б/н
8 (72540) 2-31-18
8)
Байдибекский районный отдел
с. Шаян, ул. Мынбулак, б/н
8 (72548) 21-443
9)
Кентауский городской отдел
г. Кентау, ул. Абылай хана, 10
8 (72536) 36-456
10)
Казыгуртский районный отдел
с. Казыгурт, ул. Конаева, б/н
8 (72539) 22-757
11)
Мактаральский районный отдел
г. Жетисай, ул. Жайшыбекова, б/н
8 (72534) 61-343
12)
Отырарский районный отдел
с. Шауилдир, пр. Жибек-жолы, б/н
8 (72544) 22-616
13)
Ордабасинский районный отдел
с. Темирлан, ул.Кажымухана, б/н.
8 (72530) 22-670
14)
Туркистанский городской Отдел
г.Туркестан, ул.Тылеулы мынбасы, б/н
8 (72533) 41679
15)
Толебийский районный отдел
г. Ленгер, ул.Толе-би, б/н
8 (72547) 61-90-56
16)
Тулькибасский районный отдел
с. Тулькибас, ул.Т.Рыскулова, 189
8 (72538) 52-709
17)
Сайрамский районный отдел
с. Аксукент, ул. Кыстаубаева, б/н
8 (72531) 77-079
18)
Созакский районный отдел
с. Шолаккорган, ул. Кожанова, б/н
8 (72546) 43-329
19)
Сарыагашский районный отдел
с. Сарыагаш, ул. Шораулы, б/н
8 (72537) 27-020
20)
Абайский сельский отдел
с. Абай, ул. А.Жылкышиева, б/н
8 (72532) 31-629
21)
Шардаринский районный отдел
г. Шардара, тупик Шардара, б/н
8 (72535) 21-583
15. Филиал РГП «ЦОН по городу Алматы»
1)
Филиал РГП «ЦОН по г. Алматы»
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-28
2)
отдел Ауэзовского района
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-27
3)
отдел Алмалинского района
ул. Богенбай батыра, 221
8 (727) 378-09-09
4)
отдел Алатауского района
мкр-н Шанырак-2, ул. Жанкожа батыра, 24
8 (727) 395-36-10
5)
отдел Бостандыкского района
мкр-н. Алмагуль, 9 «а»
8 (727) 396-37-00
6)
отдел Жетысуского района
ул. Толе би, 155
8 (727) 330-72-43
7)
отдел Медеуского района
ул. Маркова, 44
8 (727) 239-65-52
8)
отдел Турксибского района
ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727) 234-09-74
16. Филиал РГП «ЦОН по г. Астана»

8 (71534) 2-73-90
14. «Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, нөмірсіз
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
2)
Шымкент қаласының № 1 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, нөмірсіз
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
3)
Шымкент қаласының № 2 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, нөмірсіз
8 (7252) 99-72-31
4)
Шымкент қаласының № 3 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Оспанов көшесі, 61
8 (7252) 30-01-35
5)
Шымкент қаласының № 4 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Сайрам көшесі
8 (7252) 52-50-84
6)
Шымкент қаласының № 5 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Республика көшесі, 15
8 (7252) 56-52-84
7)
Арыс қалалық бөлімі
Арыс қаласы, Ергөбек көшесі, нөмірсіз
8 (72540) 2-31-18
8)
Бәйдібек аудандық бөлімі
Шаян селосы, Мыңбұлақ көшесі, нөмірсіз
8 (72548) 21-443
9)
Кентау қалалық бөлімі
Кентау қаласы, Абылай хан көшесі, 10
8 (72536) 36-456
10)
Қазығұрт аудандық бөлімі
Қазығұрт селосы, Қонаев көшесі, нөмірсіз
8 (72539) 22-757
11)
Мақтарал аудандық бөлімі
Жетісай қаласы, Жайшыбеков көшесі, нөмірсіз
8 (72534) 61-343
12)
Отырар аудандық бөлімі
Шәуілдір селосы, Жібек жолы  даңғылы, нөмірсіз
8 (72544) 22-616
13)
Ордабасы аудандық бөлімі
Темірлан селосы, Қажымұқан көшесі, нөмірсіз
8 (72530) 22-670
14)
Түркістан қалалық бөлімі
Түркістан қаласы, Тілеулі Мынбасы көшесі, нөмірсіз
8 (72533) 41679
15)
Төлеби аудандық бөлімі
Ленгер қаласы, Төле би көшесі, нөмірсіз
8 (72547) 61-90-56
16)
Түлкібас аудандық  бөлімі
Түлкібас селосы, Т. Рысқұлов көшесі, 189
8 (72538) 52-709
17)
Сайрам аудандық бөлімі
Ақсукент селосы, Қыстаубаев көшесі, нөмірсіз
8 (72531) 77-079
18)
Созақ аудандық бөлімі
Шолаққорған селосы, Қожанов көшесі, нөмірсіз
8 (72546) 43-329
19)
Сарыағаш аудандық бөлімі
Сарыағаш селосы, Шораулы көшесі, нөмірсіз
8 (72537) 27-020
20)
Абай ауылдық бөлімі
Абай ауылы, А.Жылқышиев көшесі, нөмірсіз
8 (72532) 31-629
21)
Шардара аудандық бөлімі
Шардара қаласы, Шардара тұйығы, нөмірсіз
8 (72535) 21-583
15. «Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Жандосов көшесі, 51
8 (727) 247-16-28
2)
Әуезов аудандық бөлімі
Жандосов көшесі, 51
8 (727) 247-16-27
3)
Алмалы аудандық бөлімі
Бөгенбай батыр көшесі, 221
8 (727) 378-09-09
4)
Алатау аудандық бөлімі
Шаңырақ-2 ш.а., Жанқожа батыр көшесі, 24
8 (727) 395-36-10
5)
Бостандық аудандық бөлімі
Алмагүл ш.а., 9 а
8 (727) 396-37-00
6)
Жетісу аудандық бөлімі
Төле би көшесі, 155
8 (727) 330-72-43
7)
Медеу аудандық бөлімі
Марков көшесі, 44
8 (727) 239-65-52
8)
Түрксіб аудандық бөлімі
Рихард Зорге көшесі, 9
8 (727) 234-09-74
16. «Астана қаласы бойынша ХҚО»  РМК филиалы

Сноска. Заголовок стандарта в редакции постановления Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 05.09.2012 № 1153 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация (перерегистрация) железнодорожного подвижного состава и исключение из Государственного реестра железнодорожного подвижного состава» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) через республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН) по адресам, указанным в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал) при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года «О железнодорожном транспорте», постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 ноября 2011 года № 1351 «Об утверждении Правил государственной регистрации подвижного состава и его залога» (далее – Правила).
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 04.12.2013 № 1307 (вводится в действие с 01.01.2014).
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: www.mtc.gov.kz (в подразделе «Государственные услуги» раздела «Комитет транспортного контроля»);
2) на интернет-ресурсе ЦОН: www.con.gov.kz;
3) на стендах, расположенных в помещениях ЦОН;
4) в call-центре «электронного правительства» 1414.

Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. «Темiр жол жылжымалы құрамын тiркеу (қайта тіркеу) және Мемлекеттік темір жол жылжымалы құрамы тізілімінен шығару» мемлекеттiк қызметін (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлiгi Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтардың қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрi - ХҚО) арқылы Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдары (бұдан әрi – уәкілетті орган) осы стандартқа 1 және 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді, сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: ішінара автоматтандырылған.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет «Темiр жол көлiгi туралы» 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабына, «Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы» (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 17 қарашадағы № 1351 қаулысына сәйкес көрсетіледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 04.12.2013 N 1307 қаулысымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлiгiнiң интернет-ресурсында: www.mtc.gov.kz («Көліктік бақылау комитеті» бөлімінің «Мемлекеттік қызметтер» кіші бөлімінде);
2) ХҚО интернет-ресурсында: www.con.gov.kz;
3) ХҚО ғимараттарында орнатылған стенділерде;
4) «электрондық үкімет» call-орталығында 1414 орналастырылған.

5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) железнодорожного подвижного состава (далее – свидетельство), подписанного ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа, уведомления об исключении железнодорожного подвижного состава из Государственного реестра железнодорожного подвижного состава (далее - реестр) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, зарегистрированным в Республике Казахстан, а также иностранным юридическим лицам, иностранным гражданам, лицам без гражданства и международным организациям, находящимся на территории Республики Казахстан (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) при обращении в ЦОН:
выдача свидетельства либо уведомления об исключении из реестра осуществляется в течение восьми рабочих дней;
выдача мотивированного отказа осуществляется в течение пяти рабочих дней;
2) при подаче заявления через портал:
выдача свидетельства либо уведомления об исключении из реестра осуществляется в течение пяти рабочих дней;
выдача мотивированного отказа осуществляется в течение трех рабочих дней;
3) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги – не более 20 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении результата оказании государственной услуги – не более 20 минут.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
8. Государственная регистрация грузового, пассажирского, специального подвижного состава осуществляется на безвозмездной основе, за исключением государственной регистрации тягового, а также мотор–вагонного подвижного состава, оказываемой на платной основе.
Регистрационный сбор уплачивается в местный бюджет по ставкам и в порядке, установленных Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс) », и составляет:
1) за регистрацию – 0,25 месячного расчетного показателя, действующего на дату уплаты сбора;

5. Көрсетілетін мемлекеттiк қызметтің нәтижесі уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті (бұдан әрі – куәлік), темір жол жылжымалы құрамын Мемлекеттік темір жол жылжымалы құрамы тізілімінен (бұдан әрі – Тізілім) шығару туралы хабарламаны беру не электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасында тiркелген жеке және заңды тұлғаларға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағындағы шетелдiк заңды тұлғаларға, шетел азаматтарына, азаматтығы жоқ адамдарға, және халықаралық ұйымдарға (бұдан әрi – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзімдері:
1) ХҚО-ға жүгінген кезде:
куәлікті не Тізілімнен шығару туралы хабарламаны беру сегіз жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
дәлелді бас тартуды беру бес жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
2) портал арқылы өтініш берген кезде:
куәлікті не Тізілімнен шығару туралы хабарламаны беру бес жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
дәлелді бас тартуды беру үш жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
3) мемлекеттік қызметті алушының өтініш берген күні мемлекеттік қызмет көрсетілетін орында мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ рұқсат етiлген уақыты 20 минуттан аспайды;
4) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу үшін кезекте тұрудың ең ұзақ рұқсат етiлген уақыты 20 минуттан аспайды.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Ақылы негізде көрсетілетін тартқыш, сондай-ақ мотор-вагонды жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеуді қоспағанда, жүк, жолаушы, арнайы жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу өтеусіз негізде жүзеге асырылады.
Тіркеу алымы жергілікті бюджетке «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының кодексінде (Салық кодексі) белгіленген мөлшерлемелер бойынша және тәртіппен төленеді және мыналарды:
1) тіркеу үшін – алымды төлеу күні қолданылатын – 0,25 айлық есептік көрсеткішті;

2) за перерегистрацию – 0,25 месячного расчетного показателя, действующего на дату уплаты сбора.
Сноска. Пункта 8 в редакции постановления Правительства РК от 04.12.2013 № 1307 (вводится в действие с 01.01.2014).
9. В ЦОН государственная услуга предоставляется ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы портала - круглосуточно.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
10. Государственная услуга оказывается:
в здании ЦОН, где предусмотрены условия для обслуживания получателя государственной услуги с ограниченными возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков;
на портале – в «личном кабинете».
Сноска. Пункт 10 в редакции постановления Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Перечень документов для получения государственной услуги:
1) при государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава:
в ЦОН:
перечень инвентарного парка подвижного состава, подлежащего государственной регистрации либо перерегистрации, в том числе находящегося в доверительном управлении либо имущественном найме, лизинге, по установленным формам в виде электронного файла в формате Excel согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
заявление установленного образца согласно приложению 4 к настоящему стандарту (заявление сканируется и направляется в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника ЦОН);
свидетельство* или справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридического лица;
примечание: *свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
документ, удостоверяющий личность – для физического лица;
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя, и документ, удостоверяющий полномочия на представительство, – при обращении представителя получателя государственной услуги;
свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя - для индивидуального предпринимателя;
документ, подтверждающий право собственности, либо договор имущественного найма (аренды), лизинга либо доверительного управления имуществом (сканируется и направляется в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника ЦОН);
технический паспорт (формуляр) завода-изготовителя на каждую единицу железнодорожного подвижного состава (сканируется и направляется в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника ЦОН);
при государственной регистрации (перерегистрации) тягового, а также мотор – вагонного подвижного состава – документ, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора (сканируется и направляется в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника ЦОН).
Представление документов, удостоверяющих личность, свидетельства либо справки о государственной регистрации юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или информационной системы ЦОН в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
На портале:
перечень инвентарного парка подвижного состава, подлежащего государственной регистрации либо перерегистрации, в том числе находящегося в доверительном управлении либо имущественном найме, лизинге, по установленным формам согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
заявление установленного образца согласно приложению 4 к настоящему стандарту в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП получателя государственной услуги;
свидетельство* или справка о государственной регистрации юридического лица – для юридического лица;
примечание: *свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
документ, удостоверяющий личность, – для физического лица;
свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
документ, подтверждающий право собственности, либо договор имущественного найма (аренды), лизинга либо доверительного управления имуществом (сканируется и направляется в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП получателя государственной услуги);
технический паспорт (формуляр) завода-изготовителя на каждую единицу железнодорожного подвижного состава (сканируется и направляется в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП получателя государственной услуги);
при государственной регистрации (перерегистрации) тягового, а также мотор–вагонного подвижного состава – документ, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора (сканируется и направляется в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП получателя государственной услуги).
Сведения документов, удостоверяющих личность, свидетельства либо справки о государственной регистрации юридического лица, свидетельства либо справки о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, содержащиеся в государственных информационных системах, уполномоченный орган получает посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц;

2) қайта тіркеу үшін – алымды төлеу күні қолданылатын – 0,25 айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 04.12.2013 N 1307 қаулысымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. ХҚО-да мемлекеттiк қызмет демалыс және мерекелік күндерді қоспағанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес күн сайын дүйсенбіден бастап, сенбіні қоса алғанда көрсетіледі.
Қабылдау «электрондық» кезек тәртiбiмен, алдын ала жазылусыз жедел қызмет көрсетусiз жүзеге асырылады.
Порталдың жұмыс кестесі – тәулік бойы.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
10. Мемлекеттiк қызмет:
мүмкiндiктері шектеулі мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген ХҚО ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту креслолары, толтырылған бланк үлгiлерi бар ақпараттық стенділер орналасқан;
порталда – «жеке кабинетте көрсетіледі».
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттiк қызметті алу үшiн құжаттар тізбесі:
1) жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) кезінде:
ХҚО-да:
осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес Excel форматында электрондық файл түрінде белгіленген нысандар бойынша мемлекеттік тіркеуге не қайта тіркеуге жататын, оның iшiнде сенiмгерлiкпен басқаруға не мүлiктiк жалға, лизингке берiлген жылжымалы құрамының түгендеу паркiнiң тiзбесi;
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтiнiш (өтініш сканерден өткізіліп, ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған құжаттың электрондық көшірмесі нысанында жіберіледі);
заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік* немесе анықтама;
ескертпе: «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;
жеке тұлға үшін – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат;
мемлекеттік қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттігін куәландыратын құжат;
дара кәсіпкер үшін – дара кәсіпкерді мемлекеттiк тiркеу туралы куәлік;
меншік құқығын растайтын құжат не мүлiктi жалға алу (жалдау), лизинг не сенiмгерлiк басқару шарты (сканерден өткізіліп, ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған құжаттың электрондық көшірмесі нысанында жіберіледі);
жасаушы зауыттың темiр жол жылжымалы құрамының әрбiр бiрлiгiне арналған техникалық паспорты (формуляры) (сканерден өткізіліп, ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған құжаттың электрондық көшірмесі нысанында жіберіледі);
тартқыш, сондай-ақ мотор-вагонды жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) кезінде – тіркеу алымының бюджетке төленгенiн растайтын құжат (ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ куәландырылған құжаттың электрондық көшірмесі нысанында сканерленеді және жіберіледі);
Жеке басын куәландыратын құжатты, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті не анықтаманы, дара кәсіпкерді мемлекеттiк тiркеу туралы куәлікті ұсыну олардағы ақпаратты тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал немесе ХҚО ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғалардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алу мүмкіндігі болған жағдайда талап етілмейді.
Порталда:
осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандар бойынша мемлекеттік тіркеуге не қайта тіркеуге жататын, оның iшiнде сенiмгерлiкпен басқаруға не мүлiктiк жалға, лизингке берiлген жылжымалы құрамының түгендеу паркiнiң тiзбесi;
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтiнiш;
заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік* немесе анықтама;
ескертпе: «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;
жеке тұлға үшін – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат;
дара кәсіпкер үшін – дара кәсіпкерді мемлекеттiк тiркеу туралы куәлік;
меншік құқығын растайтын құжат не мүлiктi жалға алу (жалдау), лизинг не сенiмгерлiк басқару шарты (сканерден өткізіліп, мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған құжаттың электронды көшірмесі нысанында жолданады);
жасаушы зауыттың темiр жол жылжымалы құрамының әрбiр бiрлiгiне арналған техникалық куәлігі (формуляр) (сканерден өткізіліп, мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған құжаттың электронды көшірмесі нысанында жолданады).
Мемлекеттік ақпараттық жүйелердегі жеке басын куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік анықтама, дара кәсіпкерді мемлекеттiк тiркеу туралы куәлік мәліметтерін уәкілетті орган уәкілетті тұлғалардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы жіберіледі.
тартқыш, сондай-ақ мотор-вагонды жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) кезінде – тіркеу алымының бюджетке төленгенiн растайтын құжат (сканерден өткізіліп, мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған құжаттың электронды көшірмесі нысанында сканерден өткізіледі және жіберіледі).

2) при исключении железнодорожного подвижного состава из реестра:
в ЦОН:
заявление установленного образца согласно приложению 4;
акт о списании либо документ о повреждении, пропаже, отчуждении юридическим и физическим лицам Республики Казахстан, а так же иностранному лицу железнодорожного подвижного состава (сканируется и направляется в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника ЦОН).
На портале:
заявление установленного образца согласно приложению 4;
акт о списании либо документ о повреждении, пропаже, отчуждении юридическим и физическим лицам Республики Казахстан, а так же иностранному лицу железнодорожного подвижного состава (сканируется и направляется в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП получателя государственной услуги).
Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 04.12.2013 № 1307 (вводится в действие с 01.01.2014).
12. В ЦОН бланки заявлений, установленного образца, размещаются на специальной стойке в зале ожидания либо у работника ЦОН, а также на интернет-ресурсе ЦОН: www.con.gov.kz.
Для получения государственной услуги через портал заполняется заявление в форме электронного документа.
Сноска. Пункт 12 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
13. В ЦОН прием документов осуществляются работниками посредством «безбарьерного обслуживания».
Отправка электронного заявления осуществляется из «личного кабинета» получателем государственной услуги. Заявление автоматически направляется в уполномоченный орган.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
14. При сдаче всех необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника ЦОН, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
При обращении через портал получателю государственной услуги в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии заявления для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.

2) темір жол жылжымалы құрамын Тізілімнен шығару кезінде:
ХҚО-да:
4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтiнiш;
темiр жол жылжымалы құрамын есептен шығару туралы акті не оның зақымдалуы, жоғалуы, Қазақстан Республикасының заңды және жеке тұлғаларына, сондай-ақ шетелдік тұлғаға иеліктен шығару туралы құжат (сканерден өткізіліп, ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған құжаттың электрондық көшірмесі нысанында жіберіледі).
Порталда:
4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтiнiш;
темiр жол жылжымалы құрамын есептен шығару туралы акті не оның зақымдалуы, жоғалуы, Қазақстан Республикасының заңды және жеке тұлғаларына, сондай-ақ шетелдік тұлғаға иеліктен шығару туралы құжат (сканерден өткізіліп, мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған құжаттың электрондық көшірмесі түрінде жолданады).
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 04.12.2013 N 1307 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Белгiленген үлгiдегi өтiнiштiң бланкісі ХҚО күту залындағы арнайы тағанда немесе ХҚО қызметкерінде, сондай-ақ ХҚО www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электрондық құжат нысанындағы өтініш толтырылады.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
13. ХҚО құжаттарды қабылдау ХҚО қызметкерінің лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты, сондай-ақ атқарылатын қызметі және тағайындалуы туралы ақпарат орналастырылған операциялық залда «кедергісіз қызмет көрсету» арқылы жүзеге асырылады.
Электрондық өтінішті жолдау мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Өтініш автоматты түрде уәкілетті органға жіберіледі.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызметті алушыға:
1) сұрау салудың нөмiрi және қабылдау күнi;
2) сұрау салынған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттар берiлген күні (уақыт) мен орны;
5) құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегi, аты, әкесiнiң аты;
6) мемлекеттік қызметті алушының тегi, аты, әкесiнiң аты, уәкілетті өкілдің тегi, аты, әкесiнiң аты және олармен байланыс телефондары көрсетілген, тиiстi құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат берiледi.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алушыға «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызметтің нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті ұсыну үшін өтініштің қабылданғаны туралы есеп-хабарлама жіберіледі.

Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
15. В ЦОН выдача результата государственной услуги осуществляется работником ЦОН посредством «безбарьерного обслуживания» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок при личном посещении получателя государственной услуги, под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность, или доверенности.
При обращении на портал результат оказания услуги получателю государственной услуги направляется в «личный кабинет».
Сноска. Пункт 15 в редакции постановления Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
16. ЦОН отказывается в приеме документов, в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
Уполномоченный орган отказывает в предоставлении государственной услуги по следующим основаниям:
1) непредставление документов физическими и юридическими лицами согласно требованиям Правил государственной регистрации подвижного состава и его залога;
2) наличие в представленных уполномоченному органу документах подчисток, рукописных или машинописных исправлений или отсутствие подписей и печатей на требующих их заверения экземплярах;
3) нахождение железнодорожного подвижного состава под арестом в соответствии с принятым решением суда.
Мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель государственной услуги получает в ЦОН либо «личном кабинете» в форме электронного документа в сроки, установленные пунктом 7 настоящего стандарта.
В случае непредставления мотивированного отказа в установленные сроки, уполномоченный орган выдает свидетельство либо уведомление об исключении из реестра в течение трех рабочих дней.
Сноска. Пункт 16 в редакции постановления Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 04.12.2013 № 1307 (вводится в действие с 01.01.2014).
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа и ЦОН по отношению к получателям государственной услуги основывается на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности и на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести государственных служащих.

Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
15. ХҚО-да мемлекеттiк қызметтің нәтижесін беруді ХҚО қызметкері «кедергісіз қызмет көрсету» арқылы күн сайын қолхат негізінде, онда көрсетілген мерзімде мемлекеттік қызметті алушы қол қойып және жеке басын куәландыратын құжатты немесе сенімхатты ұсына отырып өзі қатысқан кезде жүзеге асырады.
Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсету нәтижесі порталдағы «жеке кабинетіне» жіберіледі.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
16. Мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбаған жағдайда ХҚО құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Уәкілетті орган мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады:
1) жеке және заңды тұлғалардың құжаттарды Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу қағидаларының талаптарына сәйкес ұсынбауы;
2) уәкілетті органға ұсынылған құжаттарда өшiрулердiң, қолмен немесе машинамен жазылған түзетулердің болуы немесе оларды растауды талап ететiн даналарда қолдар мен мөрлердің болмауы;
3) сот қабылдаған шешiмге сәйкес темiр жол жылжымалы құрамына тыйым салу.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 7-тармағында көрсетілген мерзімде ХҚО-да немесе «жеке кабинетінде» электрондық құжат нысанында алады.
Белгіленген мерзімде бас тарту туралы дәлелді жауап берілмеген жағдайда уәкілетті орган үш жұмыс күні ішінде куәлік не Тізілімнен шығару туралы хабарлама береді.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 04.12.2013 N 1307 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті орган мен ХҚО-ның мемлекеттік қызметті алушыларға қатысты қызметі сыпайылық, толық ақпарат ұсыну, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарына және адамның конституциялық құқықтарының, қызметтiк борышын атқару кезiнде заңдылықтың, Мемлекеттiк қызметшiлердiң ар-намыс кодексiнiң сақталуына негiзделедi.

4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственных услуг измеряются показателями качества и эффективности, согласно приложению 5 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа уполномоченного органа, ежегодно утверждаются приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) должностного лица уполномоченного органа или работника ЦОН и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается к руководству уполномоченного органа или ЦОН по адресам и телефонам, указанным в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра «электронного правительства» 1414.
21. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба на бумажном носителе подается на имя председателя Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, здание «Транспорт Тауэр», адрес электронной почты: ktk@mtc.gov.kz.
Жалоба получателя государственной услуги рассматривается в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Сноска. Пункт 21 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 04.12.2013 № 1307 (вводится в действие с 01.01.2014).
22. В случае некорректного обслуживания работником ЦОН, жалоба подается на имя руководителя ЦОН по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту либо по адресу: 010000, город Астана, проспект Республики, дом № 43 «А», телефон: 8 (7172) 94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
Жалоба получателя государственной услуги рассматривается в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Сноска. Пункт 22 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 04.12.2013 № 1307 (вводится в действие с 01.01.2014).
22-1. Получатель государственной услуги, в случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, также вправе обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба получателя государственной услуги рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

4. Жұмыс нәтижелерi
18. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету жұмыс нәтижелерi осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткiштерiмен өлшенеді.
19. Уәкілетті органның жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызметтердің сапасы мен тиімділігі көрсеткiштерiнiң нысаналы мәндерi жыл сайын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің бұйрығымен бекiтіледi.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Уәкілетті органның лауазымды адамының немесе ХҚО қызметкерінің әрекеттерiне (әрекетсiздiктерiне) шағымдану тәртiбiн түсіндіру және шағымды дайындауда жәрдем көрсету үшін мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органның немесе ХҚО-ның басшылығына осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар мен телефондар арқылы жүгінеді.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты «электрондық үкімет» call-орталығының ақпараттық-анықтама қызметінің 1414 телефоны арқылы алуға болады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым қағаз тасығышта Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитеті төрағасының атына демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден сағат 14.30-ға дейін түскі асқа үзіліспен, жұмыс күндері сағат 9.00-ден сағат 17.00-ге дейін 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты мекенжайына беріледі, электрондық пошта мекенжайы: ktk@mtc.gov.kz.
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Ескерту. 21-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 04.12.2013 N 1307 қаулысымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
22. ХҚО қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда, осы стандартқа 2-қосымшада көрсетiлген мекенжайлар мен телефондар арқылы ХҚО басшыларына немесе 010000, Астана қаласы, Республика даңғылы, 43 «А» үй, телефоны 8 (7172) 94-99-95, интернет-ресурстың: www.con.gov.kz мекенжайы бойынша шағым беріледі.
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Ескерту. 22-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 04.12.2013 N 1307 қаулысымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
22-1. Көрсетілген мемлекеттік қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдануға да құқылы.
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

Сноска. Приложение 4 в редакции постановления Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Прошу зарегистрировать (перерегистрировать), исключить из
государственного реестра железнодорожный подвижной состав (ненужное
зачеркнуть), принадлежащий на праве
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________,
(собственности, имущественного найма, аренды или лизинга)
в количестве ___ единиц.
Адрес:
г. _______________, ул. ____________________
РНН (ИИН, БИН): _________________________
контактные телефоны (факс) ________________
Перечень прилагается на ___ листах.
Заявитель ______________________/_____________________
(подпись руководителя)      (Ф.И.О.)
М.П.
(для юридического лица и индивидуального предпринимателя)
Приложение 5
к стандарту государственной
услуги «Регистрация (перерегистрация)
железнодорожного подвижного состава
и исключение из Реестра»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Сноска. Приложение 5 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем году
Текущее
значение
показателя
в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 октября 2009 года № 1710
Стандарт
государственной услуги
«Регистрация залога железнодорожного подвижного состава»
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 05.09.2012 № 1153 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация залога железнодорожного подвижного состава» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) через Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН) по адресам, указанным в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту, а также через информационную систему банков второго уровня (далее- ИС БВУ) в случае заключения физическими или юридическими лицами договора о залоге или иного договора, содержащего сведения о залоге, с БВУ при условии наличия у получателя государственной услуги электронной-цифровой подписи (далее - ЭЦП).

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
___________________________________________________ құқығында тиесiлi
(меншiк, мүлiктiк жалдау, жалға алу немесе лизинг)
саны _________ бiрлiк темiр жол жылжымалы құрамын тiркеуiңiздi (қайта
тiркеуiңiздi), мемлекеттік Тізілімнен шығаруыңызды (қажетсізін сызып
тастау) сұраймын.
Мекенжайы:
__________ қаласы ______________ көшесi.
СТН (ЖСН, БЖН): ________________________
байланыс телефондары (факс) ____________
Тiзбе ____ парақта қоса берiледi.
Өтiнiш берушi _________________/_____________________________________
(басшының қолы)                (Т.А.Ә.)
М.О.
(заңды тұлға және дара кәсiпкер үшiн)
«Темiр жол жылжымалы құрамын
тiркеу (қайта тіркеу) және
Мемлекеттік темір жол жылжымалы
құрамы тізілімінен шығару»
мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң нысаналы мәнi
Ескерту. 5-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Сапа және қол жетiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейiнгi жылдағы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерiсiнiң сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
3. Қол жетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және олардың тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың  %-ы (үлесi)
3.2. электрондық форматта қол жетiмдi ақпарат қызметтерiнiң %-ы (үлесi)
-
4. Шағымдану үдерiсi
4.1. Белгiленген мерзiмде қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың негiзделген шағымдардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың  %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 29 қазандағы
N 1710 қаулысымен
бекітілген
"Темір жол жылжымалы құрамының кепілін тiркеу» мемлекеттiк қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.09.05 N 1153 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. «Темiр жол жылжымалы құрамының кепілін тiркеу» мемлекеттiк қызметін (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлiгi Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтардың қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрi – ХҚО) арқылы Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдары (бұдан әрi – уәкілетті орган) осы стандартқа 1 және 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді, сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда жеке немесе заңды тұлғалар екінші деңгейдегі банктермен (бұдан әрі – ЕДБ) кепіл туралы мәліметтерден тұратын кепiл туралы шартты немесе өзге де шартты жасасқан жағдайда ЕДБ ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ЕДБ АЖ) арқылы көрсетіледі.

Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 308 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, Законом Республики Казахстан от 30 июня 1998 года «О регистрации залога движимого имущества», постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 ноября 2011 года № 1351 «Об утверждении Правил государственной регистрации подвижного состава и его залога (далее - Правил).
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 04.12.2013 № 1307 (вводится в действие с 01.01.2014).
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: www.mtc.gov.kz (в подразделе «Государственные услуги» раздела «Комитет транспортного контроля»);
2) на интернет-ресурсе ЦОН: www.con.gov.kz
3) на стендах, расположенных в помещениях ЦОН;
4) в call-центре «электронного правительства» 1414.
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача свидетельства о государственной регистрации залога железнодорожного подвижного состава (далее – свидетельство), подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица уполномоченного органа, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, зарегистрированным в Республике Казахстан, а также иностранным юридическим лицам, иностранным гражданам, лицам без гражданства и международным организациям на основе доверительного управления выданным юридическим и физическим лицам Республики Казахстан по месту их регистрации (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) при обращении в ЦОН выдача результата государственной услуги осуществляется в течение двух рабочих дней;
2) при подачи заявления через ИС БВУ выдача результата государственной услуги осуществляется в течение одного рабочего дня;

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: ішінара автоматтандырылған.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексiнiң 308-бабына, «Жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы» 1998 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына, «Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 17 қарашадағы № 1351 қаулысына сәйкес көрсетіледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 04.12.2013 N 1307 қаулысымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында www.mtс.gov.kz («Көлiктiк бақылау комитетi» бөлімінің «Мемлекеттік қызметтер» кіші бөлімінде);
2) ХҚО интернет-ресурсында: www.con.gov.kz;
3) ХҚО ғимараттарында орнатылған стенділерде;
4) «электрондық үкімет» 1414 call-орталығында орналастырылған.
5. Көрсетілетін мемлекеттiк қызметтің нәтижесі уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сы қойылған темір жол жылжымалы құрамының кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті беру (бұдан әрі – куәлік) не электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларына олардың тіркелу орны бойынша берілген сенімгерлік басқармасы негізінде Қазақстан Республикасында тiркелген жеке және заңды тұлғаларға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағындағы шетелдiк заңды тұлғаларға, шетел азаматтарына, азаматтығы жоқ адамдарға, және халықаралық ұйымдарға (бұдан әрi – мемлекеттік қызметті алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзімдері:
1) ХҚО-ға жүгінген кезде куәлік беру 2 жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
2) ЕДБ АЖ арқылы өтініш берген кезде куәлік беру 1 жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;

3) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги – не более 20 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении результата оказания государственной услуги – не более 20 минут.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
8. Государственная услуга оказывается на платной основе.
Регистрационный сбор уплачивается в местный бюджет по ставкам и в порядке, установленных Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и составляет:
1) с физических лиц - один месячный расчетный показатель, действующий на дату уплаты сбора;
2) с юридических лиц - пять месячных расчетных показателей, действующих на дату уплаты сбора.
За выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию залога движимого имущества 0,5 месячных расчетных показателей.
9. В ЦОН государственная услуга предоставляется ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00. без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
В БВУ государственная услуга предоставляется в соответствии с установленным графиком работы БВУ.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
10. Государственная услуга оказывается:
в здании ЦОН, где предусмотрены условия для обслуживания получателя государственной услуги с ограниченными возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
В здании БВУ, где предусмотрены условия для обслуживания получателя государственной услуги с ограниченными возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды.
Сноска. Пункт 10 в редакции постановления Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Перечень документов:
1) при государственной регистрации залога в ЦОН:
заполненный бланк заявления установленной формы согласно приложению 3 к настоящему стандарту (заявление сканируется и направляется в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника ЦОН);
копия документа, удостоверяющего личность заявителя либо его представителя, и документ, подтверждающий полномочия представителя;
документ, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора (сканируется и прикрепляется работником ЦОН к электронному заявлению);
договор о залоге или договор, содержащий условия залога (сканируется и направляется в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника ЦОН).
Представление документов, удостоверяющих личность заявителя либо его представителя, документ, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора, не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или информационной системы Центра в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.

3) мемлекеттік қызметті алушының өтініш берген күні мемлекеттік қызмет көрсетілетін орында мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ рұқсат етiлетін уақыты 20 минуттан аспайды;
4) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу үшін кезекте тұрудың ең ұзақ рұқсат етiлетін уақыты 20 минуттан аспайды.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Тіркеу алымы жергілікті бюджетке «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының кодексінде (Салық кодексі) белгіленген ставкалар және тәртібі бойынша төленеді және мыналарды қамтиды:
жеке тұлғалардан – алымды төлеу күніне қолданыстағы бір айлық есептегіш көрсеткіш;
заңды тұлғалардан - алымды төлеу күніне қолданыстағы бес айлық есептегіш көрсеткіш.
Кепілдің мемлекеттік тіркеуін растайтын құжаттың телнұсқасын беруге 0,5 айлық есептегіш көрсеткіш.
9. ХҚО мемлекеттiк қызмет демалыс және мерекелік күндерді қоспағанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес күн сайын дүйсенбіден бастап, сенбіні қоса алғанда, көрсетіледі.
Қабылдау «электрондық» кезек тәртiбiмен, алдын ала жазылусыз жедел қызмет көрсетусiз жүзеге асырылады.
ЕДБ-де мемлекеттік қызмет ЕДБ-ның белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес көрсетіледі.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
10. Мемлекеттiк қызмет:
мүмкiндiктері шектеулі мемлекеттік қызметті қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген ХҚО ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту креслолары, толтырылған бланк үлгiлерi бар ақпараттық стенділер орналасқан;
мүмкiндiктері шектеулі мемлекеттік қызметті алушыларға қызмет көрсетуге жағдай көзделген ЕДБ ғимаратында көрсетiледi. Залда анықтама бюросы, күтіп отыратын креслолар, толтырылған бланк үлгiлерi бар ақпараттық стенділер орналасқан.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Құжаттардың тізбесі:
1) кепілді ХҚО-да мемлекеттік тіркеу кезінде:
осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтiнiштiң толтырылған бланкiсi (өтініш сканерден өткізіліп, ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған құжаттың электронды көшірмесі нысанында жіберіледі);
өтініш берушiнің не оның өкілінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі және өкілдің өкiлеттiгiн растайтын құжат;
тіркеу алымының бюджетке төленгенiн растайтын құжат (ХҚО қызметкері сканерден өткізеді және электрондық өтінішке бекітеді);
кепiл туралы шарт немесе кепiл шарттарын қамтитын шарт (сканерден өткізіліп, ХҚКО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған құжаттың электрондық көшірмесі нысанында жіберіледі).
Өтініш берушiнің не оның өкілінің жеке басын куәландыратын құжаттарды, тіркеу алымының бюджетке төленгенiн растайтын құжатты ұсыну, олардағы ақпаратты тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал немесе Орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғалардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алу мүмкіндігі болған жағдайда талап етілмейді.

2) при государственной регистрации залога через ИС БВУ:
заявление в форме электронного документа установленной формы, согласно приложению 3 к настоящему стандарту, удостоверенного ЭЦП сотрудника БВУ;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя либо его представителя;
документ, подтверждающий полномочия представителя (сканируется и прикрепляется работником БВУ к электронному заявлению);
документ, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора (сканируется и прикрепляется сотрудником БВУ к электронному заявлению);
договор о залоге или договор, содержащий условия залога в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП получателя государственной услуги и сотрудника БВУ.
Представление документов, удостоверяющих личность заявителя либо его представителя, документ, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора, не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 04.12.2013 № 1307 (вводится в действие с 01.01.2014).
12. В ЦОН бланки заявлений, установленного образца, размещаются на специальной стойке в зале ожидания либо у работника ЦОН, а также на интернет-ресурсе ЦОН: www.con.gov.kz.
При обращении ИС БВУ необходимо заполнить заявление в форме электронного документа.
Сноска. Пункт 12 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
13. В ЦОН прием документов осуществляются работниками посредством «безбарьерного» обслуживания».
В БВУ прием документов и отправка электронного заявления осуществляется сотрудником БВУ. Заявление автоматически направляется в уполномоченный орган.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
14. При сдаче всех необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;

2) кепілді ЕДБ АЖ арқылы мемлекеттік тіркеу кезінде:
ЕДБ қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы электрондық құжат нысанындағы өтiнiш;
өтініш берушiнің не оның өкілінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
өкілдің өкілеттігін растайтын құжат (ЕДБ қызметкері сканерден өткізіп, электрондық өтінішке бекітеді);
тіркеу алымының бюджетке төленгенiн растайтын құжат ЕДБ қызметкері (сканерден өткізіп, электрондық өтінішке бекітеді);
кепіл туралы шарт немесе мемлекеттік қызметті алушының және ЕДБ қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы кепiл шарттарын қамтитын шарт.
Өтініш берушiнің не оның өкілінің жеке басын куәландыратын құжатты, тіркеу алымының бюджетке төленгенiн растайтын құжатты ұсыну, олардағы ақпаратты портал арқылы уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған электронды құжат түрінде тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден немесе Орталықтың ақпараттық жүйесінен алу мүмкіндігі болған жағдайда талап етілмейді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 04.12.2013 N 1307 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Белгiленген үлгiдегi өтiнiштiң бланкісі ХҚО күту залындағы арнайы тағанда немесе ХҚО қызметкерінде, сондай-ақ ХҚО www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
ЕДБ АЖ жүгінген кезде электрондық құжат нысанындағы өтінішті толтыру қажет.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
13. ХҚО құжаттарды қабылдау ХҚО қызметкерінің лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты, сондай-ақ атқарылатын қызметі және тағайындалуы туралы ақпарат орналастырылған операциялық залда «кедергісіз қызмет көрсету» арқылы жүзеге асырылады.
ЕДБ-де құжаттарды қабылдау мен электрондық өтінішті жолдауды ЕДБ қызметкері жүзеге асырады. Өтініш автоматты түрде уәкілетті органға жіберіледі.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
14. Мемлекеттік қызмет алу үшін осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызметті алушыға:
1) сұрау салудың нөмiрi және қабылдау күнi;

2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника ЦОН, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
При обращении через БВУ получателю государственной услуги в «личный кабинет» на портале www.egov.kz направляется уведомление-отчет о принятии заявления для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения потребителем результата государственной услуги.
Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
15. В ЦОН выдача результата государственной услуги осуществляется работником ЦОН посредством «безбарьерного» обслуживания» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность, или доверенности.
При обращении в БВУ результат оказания услуги направляется в ИС БВУ, а также получателю государственной услуги в «личный кабинет» на портале www.egov.kz.
Информация о проведенной государственной регистрации хранится в информационных системах БВУ и уполномоченного органа и не требует документального подтверждения.
Сноска. Пункт 15 в редакции постановления Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 04.12.2013 № 1307 (вводится в действие с 01.01.2014).
16. ЦОН отказывается в приеме документов, в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
Уполномоченный орган отказывает в предоставлении государственной услуги по следующим основаниям:
1) договор о залоге или иной договор, содержащий условия залога, не соответствует требованиям статьи 307 Гражданского кодекса Республики Казахстан (общая часть);
2) заявление о государственной регистрации залога и регистрации изменений, дополнений и прекращении зарегистрированного залога не соответствует пункту 11 настоящего стандарта;
3) с заявлением о государственной регистрации залога и регистрации изменений, дополнений и прекращении зарегистрированного залога обратилось ненадлежащее лицо;
4) отсутствует документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества.
Мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель государственной услуги получает в ЦОН, ИС БВУ либо «личном кабинете» на веб-портал «электронного правительства» в виде электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного органа, в сроки, установленные пунктом 7 настоящего стандарта.
В случае непредставления мотивированного отказа в установленные сроки, уполномоченный орган выдает свидетельство, в течение одного рабочего дня.

2) сұрау салынған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттардың берiлген күні (уақыт) мен орны;
5) құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегi, аты, әкесiнiң аты;
6) мемлекеттік қызметті алушының тегi, аты, әкесiнiң аты, уәкілетті өкілдің тегi, аты, әкесiнiң аты және олармен байланыс телефондарын көрсетумен, тиiстi құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат берiледi.
ЕДБ арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алушыға www.egov.kz порталындағы «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызметтің нәтижесін алатын күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті ұсыну үшін өтінішті қабылдау туралы хабарлама-есеп жолданады.
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
15. ХҚО-да мемлекеттiк қызметтің нәтижесін беруді ХҚО қызметкері «кедергісіз қызмет көрсету» арқылы күн сайын, қолхат негізінде, онда көрсетілген мерзімде, мемлекеттік қызметті алушы қол қойып және жеке басын куәландыратын құжатты немесе сенімхатты ұсына отырып өзі қатысқан кезде жүзеге асырады.
ЕДБ-ге жүгінген кезде қызмет көрсету нәтижесі ЕДБ АЖ-ға, сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушыға www.egov.kz порталындағы «жеке кабинетіне» жіберіледі.
Жүргізілген мемлекеттік тіркеу туралы ақпарат ЕДБ және уәкілетті органның ақпараттық жүйелерінде сақталады және құжаттық растауды талап етпейді.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді  - ҚР Үкіметінің 04.12.2013 N 1307 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
16. Мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбаған жағдайда ХҚО құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Уәкілетті мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады:
1) кепiл туралы шарттың немесе кепiл шарттарын қамтитын өзге шарттың Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексiнiң (жалпы бөлім) 307-бабының талаптарына сәйкес келмеуі;
2) кепiлді мемлекеттік тiркеу және тіркелген кепілге енгізілетін өзгерістерді, толықтыруларды және күшін жоюды тіркеу туралы өтiнiштің осы стандарттың 11-тармағына сәйкес келмеуі;
3) кепiлді мемлекеттік тiркеу және тіркелген кепілге енгізілетін өзгерістерді, толықтыруларды және күшін жою туралы тұлғаның өтiнiш жасауы;
4) бюджетке жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу үшін алымның төленгенiн растайтын құжаттың болмауы.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызметті алушы ХҚО-да, ЕДБ АЖ-де не «электрондық үкіметтің» веб-порталындағы «жеке кабинетінде» уәкілетті органның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде осы стандарттың 7-тармағында белгіленген мерзімде алады.
Белгіленген мерзімде бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылмаған жағдайда уәкілетті орган бір жұмыс күні ішінде куәлік береді.

1)
Филиал РГП «Центр обслуживания населения по городу Астана»
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
2)
Отдел по Алматинскому району
ул. Мирзояна, д. 25
8(7172) 61-84-11
3)
Отделение №1
пр. Республики, д. 12/2
8 (7172) 32-80-10
4)
Отделение №2
ул. Абая, д. 53
8 (7172) 21-10-27
5)
Отделение №3
пос. Железнодорожный, ул. Актасты, д. 20
8 (7172) 94-71-80
6)
Отдел по Сарыаркинскому району
пр. Республики, д. 43
8 (7172) 32-46-97
7)
Отделение «Тлендиева»
пр. Богенбая, д. 6 «а»
8 (7172) 94-99-96
8)
Отделение «Ақжайық»
ул. Есенберлина, 16/2 (в здании АО «Темірбанк»)
8 (7172) 59-28-33
9)
Отделение «Өндіріс»
ул. Кеменгерұлы, 6/1
8 (7172) 30-40-70
10)
Отделение «Кенесары»
пр. Сарыарка, д.12 (в здании АО «БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
11)
Отделение «Жеңіс»
пр. Жеңіс, д. 34
8 (7172) 31-70-37
12)
Отдел по Есильскому району
ул. Сауран, 7
8 (7172) 50-13-70
13)
Отделение по Есильскому району
пр. Кабанбай батыра, д. 5/1 вп.№1
8(7172) 50-91-95
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги «Регистрация залога
железнодорожного подвижного
состава»
_____________________________________________________________________
наименование регистрирующего органа
Заявление № ____
Залогодатель
Ф.И.О., место жительства, дата рождения физического лица;
место нахождения, наименование, рег. № юридического лица: ___________
_____________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _____ серия _____ № _________
выдан ______________________________________ дата выдачи ____________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон _____________________________________________
От имени которого действует _________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Залогодержатель
Ф.И.О., место жительства, дата рождения физического лица; место
нахождения, наименование, рег. № юр.лица:
_____________________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность: вид _____ серия _____ № __________
выдан __________________________________ дата выдачи ________________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон _____________________________________________
_____________________________________________________________________
От имени которого действует _________________________________________
_____________________________________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу зарегистрировать договор залога движимого имущества: __________
_____________________________________________________________________
Дата заключения договора ____________________________________________
Место заключения договора ___________________________________________
Сведения о предмете залога (описание движимого имущества) ___________
_____________________________________________________________________
Стоимость заложенного имущества _____________________________________
Срок действия договора ______________________________________________
Заложенное имущество остается во владении и пользовании:
залогодателя ___________________ залогодержателя ____________________
Допустимость его использования:Да Нет
Сведения о перезалоге: Да Нет(ненужное зачеркнуть)
К заявлению прилагаю: (наименование документа, серия, номер, когда и кем выдан)

1)
«Астана қаласы бойынша ХҚО»  РМК филиалы
Республика даңғылы, 12/2
8 (7172) 57-07-74
2)
Алматы ауданы бойынша бөлімі
Мирзоян көшесі, 25
8(7172) 61-84-11
3)
№ 1 бөлімше
Республика даңғылы, 12/2
8 (7172) 32-80-10
4)
№ 2 бөлімше
Абай көшесі, 53
8 (7172) 21-10-27
5)
№ 3 бөлімше
Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі, 20
8 (7172) 94-71-80
6)
Сарыарқа ауданы бойынша бөлімі
Республика даңғылы, 43
8 (7172) 32-46-97
7)
«Тлендиев» бөлімшесі
Бөгенбай даңғылы, 6 а
8 (7172) 94-99-96
8)
«Ақжайық» бөлімшесі
Есенберлин көшесі, 16/2 («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
9)
«Өндіріс» бөлімшесі
Кемеңгерұлы көшесі, 6/1
8 (7172) 30-40-70
10)
«Кенесары» бөлімшесі
Сарыарқа даңғылы, 12 («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
11)
«Жеңіс»  бөлімшесі
Жеңіс даңғылы, 34
8 (7172) 31-70-37
12)
Есіл ауданы бойынша бөлімі
Сауран көшесі, 7
8 (7172) 50-13-70
13)
Есіл ауданы бойынша бөлімшесі
Қабанбай батыр даңғылы, 5/1
8(7172) 50-91-95
"Темір жол жылжымалы құрамының
кепілін тiркеу» мемлекеттiк
қызмет стандартына
3-қосымша
_________________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
Өтініш № _____
Кепіл беруші
Жеке тұлғаның Т.А.Ә., тұрғылықты жері, туған күні;
заңды тұлғаның орналасқан орны, атауы, тіркеу №: ___________________
______________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі ________серия _________№_______
_________________________________ берген, берілген күні ____________
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекенжайы, телефон ________________________________________
____________________________________________________________________
_____________________________________________атынын әрекет етеді
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
___________________________________________________________негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
Кепіл ұстаушы
Жеке тұлғаның Т.А.Ә., тұрғылықты жері, туған күні;
заңды тұлғаның орналасқан орны, атауы, тіркеу №:___________________
___________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі ________серия _________№______
_________________________________ берген, берілген күні ___________
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекенжайы, телефон _______________________________________
___________________________________________________________________
____________________________________________атынын әрекет етеді
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
___________________________________________________________негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
Жылжымалы мүлік кепіл шартын тіркеуді өтінемін: ___________________
___________________________________________________________________
Шарттың жасалған күні______________________________________________
Шарттың жасалған орны______________________________________________
Кепіл мәні туралы мәліметтер (жылжымалы мүліктің сипаттамасы)______
___________________________________________________________________
Кепілге салынған мүліктің құны ____________________________________
Шарттың қолданылу мерзімі _________________________________________
Кепілге салынған мүлік
____________________________________________________ кепіл берушінің
________________________________________________ кепіл ұстаушының иелігінде және пайдалануында қалады
Пайдалануға болатыны: Иә Жоқ
Қайталама кепiл туралы мәлiметтер: Иә Жоқ (керек емесін сызу)
Өтінішке мыналарды қоса беремін: (құжаттың атауы, серия, нөмір, қашан және кім берген)

1. __________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Необходимо ли Свидетельство о государственной регистрации:
Да Нет (ненужное зачеркнуть)
---------------------------------------------------------------------
Дата подачи заявления:_________________________ 20 __г.
Дата приема заявления:_________________________ 20 __г.
Подпись заявителя: ____________________________
Время: _________________ час___________________ мин.
Ф.И.О. и подпись регистратора ______________________________________
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги «Регистрация залога
железнодорожного подвижного
состава»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем году
Текущее
значение
показателя
в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала

1. ________________________________________________________________
___________________________________________________________________
_________________________________
Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің қажет пе:
Иә Жоқ (керек емесін сызу)
-------------------------------------------------------------------
Өтініш берілген күн: 20__ ж. _______________
Өтініш қабылданған күн: 20___ ж. _______________
Өтініш берушінің қолы:____________________________________________
Уақыт: _______________сағат _______________ мин.
Тіркелушінің Т.А.Ә. және қолы _______________________________
"Темір жол жылжымалы құрамының
кепілін тiркеу» мемлекеттiк
қызмет стандартына
4-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң нысаналы мәнi
Сапа және қол жетiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейiнгi жылдағы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерiсiнiң сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
3. Қол жетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және олардың тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың  %-ы (үлесi)
3.2. электрондық форматта қол жетiмдi ақпарат қызметтерiнiң %-ы (үлесi)
-
4. Шағымдану үдерiсi
4.1. Белгiленген мерзiмде қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың негiзделген шағымдардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың  %-ы (үлесi)