Об утверждении Плана мероприятий на 2010 год по реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004 - 2010 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 ноября 2009 года № 1874
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года № 1149 «О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004 - 2010 годы» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2010 год по реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004 - 2010 годы (далее - План мероприятий).
2. Центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан, а также заинтересованным организациям (по согласованию):
1) принять меры по реализации Плана мероприятий;
2) обеспечить представление Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан ежеквартально, не позднее 20-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом:
информации о ходе выполнения Плана мероприятий;
аналитической информации о ходе реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004 - 2010 годы.
3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан представить:
1) в Правительство Республики Казахстан не позднее 1 марта 2011 года:
сводную информацию о выполнении Плана мероприятий;
итоговую информацию о выполнении Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004 - 2010 годы;
2) Министерству экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан не позднее 25 июля 2010 года и 1 марта 2011 года аналитическую информацию о ходе реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004 - 2010 годы.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 ноября 2009 года № 1874
План мероприятий
на 2010 год по реализации Государственной программы развития
сельских территорий Республики Казахстан на 2004 - 2010 годы
п/п
Мероприятия
Форма
завершения
Ответствен-
ные за
исполнение
Срок
исполнения
Предпола-
гаемые
расходы,
млн.
тенге
2010 г.
Источник
финансиро-
вания
1
2
3
4
5
6
7

Қазақстан Республикасының Ауылдық аумақтарын дамытудың 2004 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2010 жылға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 18 қарашадағы N 1874 Қаулысы
"Қазақстан Республикасының Ауылдық аумақтарын дамытудың 2004 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 10 шілдедегі N 1149 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Ауылдық аумақтарын дамытудың 2004 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2010 жылға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдары, сондай-ақ мүдделі ұйымдар (келісім бойынша):
1) Іс-шаралар жоспарын іске асыру жөніндегі шараларды қабылдасын;
2) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне:
Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат;
Қазақстан Республикасының Ауылдық аумақтарын дамытудың 2004 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының іске асырылу барысы туралы талдамалық ақпарат беруді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі:
1) Қазақстан Республикасының Үкіметіне 2011 жылғы 1 наурыздан кешіктірмей:
Іс-шаралар жоспарының орындалуы туралы жиынтық ақпарат;
Қазақстан Республикасының Ауылдық аумақтарын дамытудың 2004 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының орындалуы туралы қорытынды ақпарат;
2) Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне 2010 жылғы 25 шілдеден және 2011 жылғы 1 наурыздан кешіктірмей Қазақстан Республикасының Ауылдық аумақтарын дамытудың 2004 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының іске асырылу барысы туралы талдамалық ақпарат берсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 18 қарашадағы
N 1874 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың
2004 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске
асыру жөніндегі 2010 жылға арналған іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шаралар
Аяқталу нысаны
Орындалуына жауаптылар
Орындалу мерзімі
Болжамды шығыстар, млн. теңге 2010 жыл
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
7

1. Анализ социально-экономического развития сельских территорий
1
Проведение мониторинга
социально-экономичес-
кого развития
сельских населенных
пунктов республики в
течение 2010 года
Отчет* в
Правитель-
ство
Республики
Казахстан
МСХ (созыв),
заинтересо-
ванные
центральные
исполнитель-
ные органы,
акимы
областей
20 февраля
2011 года
Не
требуется
2
Завершение реализации
региональных программ
развития сельских
территорий на 2004 -
2010 годы
Отчет в
МСХ РК
Акимы
областей
20 января
2011 года
Не
требуется
2. Развитие инженерной инфраструктуры
2.1. Водоснабжение
2.1.1
Обеспечить разработку
проектно-сметной
документации для
строительства и
реконструкции
объектов питьевого
водоснабжения,
финансируемых из
республиканского
бюджета за счет
целевых трансфертов
Информация
в МСХ РК
Акимы
областей
10 января
2010 года
151,3
Местный
бюджет
2.1.2
Провести капитальный
ремонт объектов
питьевого
водоснабжения и
жилищно-коммунального
хозяйства в сельских
населенных пунктах
Информация*
в МСХ
Акимы
областей
20 января
2011 года
968,3
Местный
бюджет
464,5
Другие
источники
2.1.3
Строительство и
реконструкция
объектов питьевого
водоснабжения в
сельских населенных
пунктах, с
численностью населения
более 1000 человек,
пользующихся
привозной водой и
децентрализованным
водоснабжением
Информация*
в МСХ
Акимы
областей
1 февраля
2011 года
10 212,1
**Респуб-
ликанский
бюджет
10 812,5
Местный
бюджет
2.2. Электрификация
2.2.1
Принять меры по
электроснабжению не
электрифицированных
сельских населенных
пунктов, где имеется
техническая
возможность
Информация*
в МСХ
Акимы
областей
20 января
2011 года
165,2
Другие
источники
2.2.2
Провести
строительство,
реконструкцию и
ремонт сельских
объектов
электроснабжения
Информация*
в МСХ
Акимы
областей
20 января
2011 года
1 915,0
**Респуб-
ликанский
бюджет
525,7
Местный
бюджет
125,9
Другие
источники
2.2.3
Обеспечить
использование
возобновляемых
источников энергии в
сельских населенных
пунктах
Информация*
в МСХ
МЭМР
(созыв),
акимы
областей
20 января
2011 года
Не
требуется
2.3. Сельские дороги***
2.3.1
Провести
строительство и
реконструкцию
автомобильных дорог
местного значения с
использованием
результатов
ежегодного весеннего
и осеннего осмотров
Информация*
в МСХ
МТК (созыв),
акимы
областей
20 января
2011 года
5 290,9
**Респуб-
ликанский
бюджет
4 743,9
Местный
бюджет
0,2
Другие
источники
2.3.2
Провести капитальный
и средний ремонт
автомобильных дорог
местного значения
Информация*
в МСХ
МТК (созыв),
акимы
областей
20 января
2011 года
10 044,8
**Республи-
канский
бюджет
18 518,4
Местный
бюджет
2.4. Связь, телефонизация, почтово-сберегательная система

1. Ауылдық аумақтардың әлеуметтік-экономикалық дамуын талдау
1
Республиканың ауылдық елді мекендерінің әлеуметтік-экономикалық дамуына 2010 жыл ішінде мониторинг жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп*
АШМ (жинақтау), мүдделі орталық атқарушы органдар, облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 ақпан
Талап етілмейді
2
Ауылдық аумақтарды дамытудың 2004 - 2010 жылдарға арналған өңірлік бағдарламаларын іске асыруды аяқтау
АШМ-ге есеп
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
Талап етілмейді
2. Инженерлік инфрақұрылымды дамыту
2.1. Сумен жабдықтау
2.1.1
Нысаналы трансферттер есебінен республикалық бюджеттен қаржыландырылатын ауыз сумен жабдықтау объектілерін салу мен қайта жаңарту үшін жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуді қамтамасыз ету
АШМ-ге ақпарат
Облыстардың әкімдері
2010 жылғы 10 қаңтар
151,3
Жергілікті бюджет
2.1.2
Ауылдық елді мекендердегі ауыз сумен жабдықтау және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілеріне күрделі жөндеу жүргізу
АШМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
968,3
Жергілікті бюджет
464,5
Басқа көздер
2.1.3
Тасымалданатын суды және орталықтандырылмаған сумен жабдықтау жүйесін пайдаланатын тұрғындарының саны 1000 адамнан астам ауылдық елді мекендердегі ауыз сумен жабдықтау объектілерін салу және қайта жаңарту
АШМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 1 ақпан
10 212,1
** Республикалық бюджет
10 812,5
Жергілікті бюджет
2.2. Электрлендіру
2.2.1
Техникалық мүмкіндіктері бар электрлендірілмеген ауылдық елді мекендерді электрмен жабдықтау жөніндегі шараларды қабылдау
АШМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
165,2
Басқа көздер
2.2.2
Ауылдық электрмен жабдықтау объектілерін салу, қайта жаңарту және жөндеу жүргізу
АШМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
1915,0
** Республикалық бюджет
525,7
Жергілікті бюджет
125,9
Басқа көздер
2.2.3
Ауылдық елді мекендерде қайта жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қамтамасыз ету
АШМ-ге ақпарат*
ЭМРМ (жинақтау), облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
Талап етілмейді
2.3. Ауыл жолдары***
2.3.1
Жыл сайынғы көктемгі және күзгі байқаулардың нәтижелерін пайдаланып, жергілікті маңызы бар автомобиль жолдарын салуды және қайта жаңартуды жүргізу
АШМ-ге ақпарат*
ККМ (жинақтау), облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
5 290,9
** Республикалық бюджет
4 743,9
Жергілікті бюджет
0,2
Басқа көздер
2.3.2
Жергілікті маңызы бар автомобиль жолдарына күрделі және орташа жөндеу жүргізу
АШМ-ге ақпарат*
ККМ (жинақтау), облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
10 044,8
** Республикалық бюджет
18 518,4
Жергілікті бюджет
2.4. Байланыс, телефон орнату, почта-жинақ жүйесі

2.4.1
Обеспечить полную
телефонизацию
сельских населенных
пунктов республики,
включая сельские
населенные пункты с
численностью
населения менее 50 чел.
Информация*
в МСХ
АИС (созыв),
акимы
областей,
АО "Казах-
телеком"
20 января
2011 года
Не
требуется
2.5. Газификация
2.5.1
Провести работы по
газификации сельских
населенных пунктов,
в том числе
находящихся вблизи
магистральных
газопроводов
Информация*
в МСХ
МЭМР (созыв),
АДСЖКХ,
акимы
областей
20 января
2011 года
4 078,1
**Респуб-
ликанский
бюджет
10 789,7
Местный
бюджет
3. Развитие социальной инфраструктуры
3.1. Образование
3.1.1
Провести строительство
объектов образования
в сельской местности
взамен аварийных и
перегруженных школ,
а также строительство
школ-интернатов для
обучения детей
работников отгонного
животноводства
Информация*
в МСХ
МОН (созыв),
акимы
областей
20 января
2011 года
10 233,0
**Респуб-
ликанский
бюджет
19 120,4
Местный
бюджет
3.1.2
Провести реконструкцию
и капитальный ремонт
объектов образования
в сельской местности
Информация*
в МСХ
Акимы
областей
20 января
2011 года
5 689,5
Местный
бюджет
8,968
Другие
источники
3.1.3
Осуществить работы
по укреплению
материальной базы
государственных
сельских организаций
образования
Информация*
в МСХ
Акимы
областей
20 января
2011 года
2 712,0
Местный
бюджет
24,7
Другие
источники
3.1.4
Обеспечить подвоз
учащихся к школе из
отдаленных сел и аулов
Информация*
в МСХ
Акимы
областей
20 января
2011 года
280,5
Местный
бюджет
3.2. Здравоохранение
3.2.1
Провести строительство
объектов здравоохранения,
в сельских населенных
пунктах взамен
объектов, находящихся
в присобленных,
аварийных или
арендуемых помещениях
Информация*
в МСХ
МЗ (созыв),
акимы
областей
20 января
2011 года
27 055,2
**Респуб-
ликанский
бюджет
8 665,2
Местный
бюджет
3.2.2
Провести
реконструкцию и
капитальный ремонт
объектов
здравоохранения в
сельских населенных
пунктах
Информация*
в МСХ
Акимы
областей
20 января
2011 года
2 281,7
Местный
бюджет
0,02
Другие
источники
3.2.3
Реализовать проект
"Развитие телемедицины
и мобильной медицины в
здравоохранении аульной
(сельской) местности"
Информация
в МСХ
МЗ (созыв),
акимы
областей
20 января
2011 года
747,7
**Респуб-
ликанский
бюджет
3.2.4
Принять меры по
укреплению
материально-
технической базы
государственных
организаций
здравоохранения в
сельской местности
Информация*
в МСХ
Акимы
областей
20 января
2011 года
1 563,04
Местный
бюджет
0,446
Другие
источники
3.2.5
Принять меры по
приведению сети
сельских объектов
здравоохранения в
соответствие с
утвержденными
государственными
нормативами
Информация*
в МЗ
Акимы
областей
20 января
2011 года
Не
требуется

2.4.1
Тұрғындарының саны 50 адамнан аз ауылдық елді мекендерді қоса алғанда, республиканың ауылдық елді мекендеріне толықтай телефон орнатуды қамтамасыз ету
АШМ-ге ақпарат*
АБА (жинақтау), облыстардың әкімдері, "Қазақтелеком" АҚ
2011 жылғы 20 қаңтар
Талап етілмейді
2.5. Газдандыру
2.5.1
Ауылдық елді мекендерді, оның ішінде магистральды газ құбырларына жақын орналасқандарды газдандыру жөніндегі жұмыстарды жүргізу
АШМ-ге ақпарат*
ЭМРМ (жинақтау), ҚТКШІА, облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
4 078,1
** Республикалық бюджет
10 789,7
Жергілікті бюджет
3. Әлеуметтік инфрақұрылымды дамыту
3.1. Білім беру
3.1.1
Ауылдық жерлерде авариялық және бала саны өте көп мектептердің орнына білім беру объектілерін салуды, сондай-ақ шалғай мал шаруашылығы қызметкерлерінің балаларын оқыту үшін мектеп-интернаттар салуды жүргізу
АШМ-ге ақпарат*
БҒМ (жинақтау), облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
10 233,0
** Республикалық бюджет
19 120,4
Жергілікті бюджет
3.1.2
Ауылдық жерлерде білім беру объектілеріне қайта жаңарту мен күрделі жөндеу жүргізу
АШМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
5 689,5
Жергілікті бюджет
8,968
Басқа көздер
3.1.3
Ауылдық мемлекеттік білім беру ұйымдарының материалдық базасын нығайту жөніндегі жұмыстарды жүзеге асыру
АШМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
2 712,0
Жергілікті бюджет
24,7
Басқа көздер
3.1.4
Оқушыларды шалғай селолар мен ауылдардан мектепке жеткізуді қамтамасыз ету
АШМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
280,5
Жергілікті бюджет
3.2. Денсаулық сақтау
3.2.1
Ауылдық елді мекендерде бейімделген, авариялық және жалға алынған үй-жайлардағы объектілердің орнына денсаулық сақтау объектілерін салуды жүргізу
АШМ-ге ақпарат*
ДСМ (жинақтау), облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
27 055,2
** Республикалық бюджет
8 665,2
Жергілікті бюджет
3.2.2
Ауылдық елді мекендердегі денсаулық сақтау объектілеріне қайта жаңарту мен күрделі жөндеу жүргізу
АШМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
2 281,7
Жергілікті бюджет
0,02
Басқа көздер
3.2.3
"Ауылдық (селолық) жерлерде денсаулық сақтаудағы телемедицина мен ұтқыр медицинаны дамыту" жобасын іске асыру
АШМ-ге ақпарат
ДСМ (жинақтау), облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
747,7
** Республикалық бюджет
3.2.4
Ауылдық жерлерде мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайту жөнінде шаралар қабылдау
АШМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
1 563,04
Жергілікті бюджет
0,446
Басқа көздер
3.2.5
Ауылдық денсаулық сақтау объектілері желісін бекітілген мемлекеттік нормативтерге сәйкес келтіру жөнінде шаралар қабылдау
ДСМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
Талап етілмейді

3.3. Культура
3.3.1
Осуществить
строительство
культурно-досуговых
центров в сельских
населенных пунктах с
численностью населения
более 1000 человек
Информация*
в МСХ
Акимы
областей
20 января
2011 года
1 083,3
Местный
бюджет
3.3.2
Обеспечить
восстановление
неработающих
организаций культуры
(клубов, библиотек)
в сельских
населенных пунктах
Информация*
в МСХ
Акимы
областей
20 января
2011 года
1 054,8
Местный
бюджет
45,5
Другие
источники
3.3.3
Провести работы по
укреплению материально-
технической базы
учреждений культуры
в сельской местности
Информация*
в МСХ
Акимы
областей
20 января
2011 года
1 702,9
Местный
бюджет
6,2
Другие
источники
3.3.4
Разработать
государственный
минимальный норматив
сети организаций
культуры
Информация*
в МСХ
МКИ
20 января
2011 года
Не
требуется
3.3.5
Провести капитальный
и текущий ремонт
объектов культуры в
сельской местности
Информация*
в МСХ
Акимы
областей
20 января
2011 года
89,0
Местный
бюджет
3.4. Жилье
3.4.1
Обеспечить
строительство жилья в
сельских населенных
пунктах для работников
социальной сферы,
прибывающих для работы
в сельскую местность
Информация*
в МСХ
АДСЖКХ
(созыв),
акимы
областей
20 января
2011 года
621,8
Местный
бюджет
3.5. Спорт, туризм
3.5.1
Провести
строительство,
реконструкцию и ремонт
объектов сельских
спортивных сооружений
Информация*
в МСХ
Акимы
областей
20 января
2011 года
1 567,5
Местный
бюджет
1,9
Другие
источники
3.5.2
Провести соревнования
по различным видам
спорта среди
сельской молодежи
Информация*
в МСХ
Акимы
областей
20 января
2011 года
187,5
Местный
бюджет
3,4
Другие
источники
3.6. Занятость населения
3.6.1
Осуществить
микрокредитование
социально уязвимых
слоев сельского
населения
Информация
в МСХ
Акимы
областей
20 января
2011 года
822,3
Местный
бюджет
3.7 Общественная безопасность
3.7.1
Создать участковые
пункты полиции в
сельских населенных
пунктах, не имеющих
служебных помещений
для участковых
инспекторов полиции
Информация*
в МСХ
Акимы
областей
20 января
2011 года
Не
требуется
3.7.2
Оснастить сельские
участковые пункты
полиции необходимым
инвентарем
Информация*
в МСХ
Акимы
областей
20 января
2011 года
66,0
Местный
бюджет
4. Земельные отношения
4.1
Обеспечить
картографическими
материалами сельские
населенные пункты
(аэросъемка, полевые и
камеральные работы)
Информация
в МСХ
АЗР (созыв),
акимы
областей
20 января
2011 года
17,8
Местный
бюджет
5. Моделирование сельского расселения
5.1
Определить
потенциальную емкость
каждого сельского
населенного пункта,
выявить опорные
сельские населенные
пункты
Информация*
в МСХ
Акимы
областей
20 января
2011 года
Не
требуется
5.2
Провести инвентаризацию
сельских населенных
пунктов на соответствие
закону Республики
Казахстан «Об
административно-
территориальном
устройстве Республики
Казахстан» и учет
упраздненных сельских
населенных пунктов
Информация*
в МСХ
Акимы
областей
20 января
2011 года
Не
требуется
5.3
Реализовать меры по
развитию сельских
населенных пунктов,
расположенных на
приграничных территориях
Информация*
в МСХ
Акимы
областей
20 января
2011 года
Не
требуется
5.4
Реализовать меры по
регулированию внутренних
миграционных потоков
в рамках программы
«Нурлы кош»
Информация*
в МСХ
МТСЗН
(созыв),
акимы
областей
20 января
2011 года
Не
требуется
5.5
Реализовать меры
социальной поддержки
специалистов
социальной сферы,
прибывших для работы в
сельские населенные
пункты
Информация*
в МСХ
Акимы
областей
20 января
2011 года

3.3. Мәдениет
3.3.1
Тұрғындарының саны 1000 адамнан асатын ауылдық елді мекендерде мәдени-демалыс орталықтарын салуды жүзеге асыру
АШМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
1 083,3
Жергілікті бюджет
3.3.2
Ауылдық елді мекендерде жұмыс істемей тұрған мәдениет ұйымдарын (клубтар, кітапханалар) қалпына келтіруді қамтамасыз ету
АШМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
1 054,8
Жергілікті бюджет
45,5
Басқа көздер
3.3.3
Ауылдық жерлерде мәдениет мекемелерінің материалдық-техникалық базасын нығайту жөніндегі жұмыстарды жүргізу
АШМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
1 702,9
Жергілікті бюджет
6,2
Басқа көздер
3.3.4
Мәдениет ұйымдары желісінің мемлекеттік ең төменгі нормативін әзірлеу
АШМ-ге ақпарат*
МАМ
2011 жылғы 20 қаңтар
Талап етілмейді
3.3.5
Ауылдық жерлерде мәдениет объектілеріне күрделі және ағымдағы жөндеуді жүргізу
АШМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
89,0
Жергілікті бюджет
3.4. Тұрғын үй
3.4.1
Ауылдық жерлерге жұмыс істеуге келетін әлеуметтік сала қызметкерлері үшін ауылдық елді мекендерде тұрғын үй салуды қамтамасыз ету
АШМ-ге ақпарат*
ҚТКШІА (жинақтау), облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
621,8
Жергілікті бюджет
3.5. Спорт, туризм
3.5.1
Ауылдық спорттық құрылыстар объектілерін салуды, қайта жаңарту мен жөндеуді жүргізу
АШМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
1 567,5
Жергілікті бюджет
1,9
Басқа көздер
3.5.2
Ауыл жастары арасында спорттың алуан түрлері бойынша жарыстар өткізу
АШМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
187,5
Жергілікті бюджет
3,4
Басқа көздер
3.6. Халықты жұмыспен қамту
3.6.1
Ауыл халқының әлеуметтік осал топтарына шағын кредит беруді жүзеге асыру
АШМ-ге ақпарат
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
822,3
Жергілікті бюджет
3.7. Қоғамдық қауіпсіздік
3.7.1
Қызметтік үй-жайлары жоқ ауылдық елді мекендерде учаскелік полиция инспекторлары үшін учаскелік полиция пункттерін құру
АШМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
Талап етілмейді
3.7.2
Ауылдық учаскелік полиция пункттерін қажетті мүкәммалмен жарақтандыру
АШМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
66,0
Жергілікті бюджет
4. Жер қатынастары
4.1
Ауылдық елді мекендерді картографиялық материалдармен (аэротүсірілім, далалық және камералық жұмыстар) қамтамасыз ету
АШМ-ге ақпарат
ЖРА (жинақтау), облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
17,8
Жергілікті бюджет
5. Ауылды таратып орналастыруды модельдеу
5.1
Әрбір ауылдық елді мекеннің әлеуетті сыйымдылығын, тіректі ауылдық елді мекендерді анықтау
АШМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
Талап етілмейді
5.2
Ауылдық елді мекендерді "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылымы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкестігіне түгендеу жүргізу және таратылған ауылдық елді мекендерді есепке алу
АШМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
Талап етілмейді
5.3
Шекаралық аумақтарда орналасқан ауылдық елді мекендерді дамыту жөніндегі шараларды іске асыру
АШМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
Талап етілмейді
5.4
"Нұрлы көш" бағдарламасы шеңберінде ішкі көші-қон ағынын реттеу жөніндегі шараларды іске асыру
АШМ-ге ақпарат*
Еңбекмині (жинақтау), облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
Талап етілмейді
5.5
Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге келген әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
АШМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар

4 063,2
**Респуб-
ликанский
бюджет
6. Обеспечение экологической безопасности сельских территорий
6.1
Провести в сельских
населенных пунктах
мониторинг производств
и технологий, опасных
для населения и
окружающей среды
Информация*
в МСХ
Акимы
областей
20 января
2011 года
Не
требуется
6.2
Реализовать
мероприятия по
благоустройству,
озеленению и
санитарной очистке
сельских территорий
Информация*
в МСХ
Акимы
областей
20 января
2011 года
4 609,9
Местный
бюджет
111,8
Другие источники
6.3
Восстановить особо
аварийные
водохозяйственные
сооружения и
гидромелиоративные
системы
Информация*
в МСХ
Акимы
областей
20 января
2011 года
550,0
**Респуб-
ликанский
бюджет
Примечание:
*     - информация в разрезе сельских населенных пунктов
**    - предполагаемые суммы расходов будут уточнены при утверждении
республиканского и местных бюджетов на 2010 - 2012 годы
***   - предусмотрено в рамках Программы развития автодорожной
отрасли Республики Казахстан на 2006 - 2012 годы,
утвержденной постановлением Правительства Республики
Казахстан от 9 декабря 2005 года № 1227
Расшифровка аббревиатур:
МСХ    - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЗ     - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МОН    - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МТК    - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МТСЗН  - Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
МЭМР   - Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
МКИ    - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АДСЖКХ - Агентство Республики Казахстан по делам строительства и
жилищно-коммунального хозяйства
АИС    - Агентство по информатизации и связи Республики Казахстан
АЗР    - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными
ресурсами

4 063,2
** Республикалық бюджет
6. Ауылдық аумақтардың экологиялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету
6.1
Ауылдық елді мекендерде тұрғындар мен қоршаған ортаға қауіпті өндірістер мен технологиялардың мониторингін жүргізу
АШМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
Талап етілмейді
6.2
Ауылдық аумақтарды абаттандыру, көгалдандыру және санитарлық тазалау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
АШМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
4 609,9
Жергілікті бюджет
111,8
Басқа көздер
6.3
Авариялығы жоғары су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиоративтік жүйелерді қалпына келтіру
АШМ-ге ақпарат*
Облыстардың әкімдері
2011 жылғы 20 қаңтар
550,0
** Республикалық бюджет
Ескертпе:
* - ауылдық елді мекендер бөлінісіндегі ақпарат
** - шығыстардың болжамды сомалары 2010 - 2012 жылдарға арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді бекіту кезінде нақтыланатын болады
*** - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 1227 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2006 - 2012 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде көзделген
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ       - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ДСМ       - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
БҒМ       - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ККМ       - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация
министрлігі
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
ЭМРМ      - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі
МАМ       - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат
министрлігі
ҚТКШІА    - Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
АБА       - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс
агенттігі
ЖРА       - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару
агенттігі