Об утверждении стандартов государственных услуг
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 100. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1151
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 05.09.2012 № 1151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги по регистрации контрактов на недропользование на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых;
2) стандарт государственной услуги по регистрации договора залога права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 февраля 2010 года № 100
Стандарт
государственной услуги по регистрации контрактов на
недропользование на разведку, добычу или совмещенную разведку и
добычу общераспространенных полезных ископаемых
1. Общие положения
1. Данный стандарт государственной услуги по регистрации контрактов на недропользование на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых (далее - стандарт) устанавливает требования к регистрации контрактов на недропользование на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых - это регистрация контрактов на проведение операций по недропользованию, заключенных между компетентным органом (областным (города республиканского значения, столицы) исполнительным органом) и физическими или юридическими лицами (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется в соответствии со статьями 9 и 44 Закона Республики Казахстан от 27 января 1996 года "О недрах и недропользовании" и пунктом 68 раздела 3 Реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561. см.Z100291P100745
4. Государственными органами по предоставлению данной государственной услуги являются областные (города республиканского значения, столицы) исполнительные органы согласно приложению 2 настоящего стандарта.
Государственная услуга областными (города республиканского значения, столицы) исполнительными органами оказывается по адресам (официальный сайт), указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.

Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы № 100 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1151 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.09.2012 № 1151 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісім-шарттарды тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызмет стандарты;
2) кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге және бірлескен барлау мен өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 17 ақпандағы
№ 100 қаулысымен
бекітілген
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе
бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісім-шарттарды
тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісім-шарттарды тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - стандарт) кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісім-шарттарды тіркеуге қойылатын талаптарды белгілейді, бұл - құзыретті орган (облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы органдар) мен жеке немесе заңды тұлғалардың арасында жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісім-шарттарды тіркеу (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қаңтардағы Заңының 9 және 44-баптарына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысымен бекітілген Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімі 3-бөлімінің 68-тармағына сәйкес жүзеге асырылады. Z100291P100745 қараңыз
4. Облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы органдар осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес осы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі мемлекеттік органдар болып табылады.
Мемлекеттік қызметті облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы органдар осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар (ресми сайт) бойынша көрсетеді.

5. Формой завершения (результатом) оказываемой государственной услуги является сертификат (акт) о государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребители).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) оказание государственной услуги осуществляется в течение пяти рабочих дней с момента сдачи потребителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении сертификата (акта) о государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию: не более 30 минут.
8. Данная государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Стандарт оказания государственной услуги размещен на визуальном источнике информации (стенде) в фойе и на интернет-ресурсе областного (города республиканского значения, столицы) исполнительного органа согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
10. Государственная услуга оказывается областным (города республиканского значения, столицы) исполнительным органом, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту, согласно графику работы.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Особые условия мест предоставления государственной услуги не предусмотрены.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения потребителем государственной услуги:
1) заявление потребителя для получения государственной услуги (в произвольной форме);
2) контракт на проведение операций по недропользованию;
3) доверенность лицу, представляющему интересы потребителя, за исключением первого руководителя потребителя, имеющего право подписи без доверенности.
13. Бланки, формы заявления для получения данной государственной услуги не предусмотрены.
14. Документы, перечисленные в пункте 12 настоящего стандарта, предъявляются в канцелярию областного (города республиканского значения, столицы) исполнительного органа по адресу и времени, указанному в приложении 2 к настоящему стандарту.
При оказании государственной услуги областным (города республиканского значения, столицы) исполнительным органом сотрудник канцелярии осуществляет проверку на наличие документов по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту, согласно требованиям пункта 12 настоящего стандарта, и вносит соответствующую запись в книгу учета входящих документов. При предоставлении документов в неполном объеме потребителю отказывается в приеме документов. По требованию потребителя ему выдается мотивированное письменное подтверждение отказа в приеме документов.

5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтижесі) жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісім-шартты мемлекеттік тіркеу сертификаты (актісі) болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеулердің мерзімдері:
1) жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шартты тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызметті көрсету тұтынушы осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 30 минуттан аспайды;
3) жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісім-шартты мемлекеттік тіркеу туралы сертификат (акт) алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 30 минуттан аспайды.
8. Осы мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы органдардың фойесіндегі көзбен шолу ақпарат көзінде (стендінде) және осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес интернет-ресурсында орналасқан.
10. Облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы орган мемлекеттік қызметті осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген жұмыс кестесіне сәйкес көрсетеді.
Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының ерекше жағдайлары көзделмеген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) мемлекеттік қызметті алуға тұтынушының өтініші (еркін нысанда);
2) жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісім-шарт;
3) сенімхатсыз қол қоюға құқығы бар, тұтынушының бірінші басшысын қоспағанда, тұтынушының мүдделерін білдіретін тұлғаға берілетін сенімхат.
13. Осы мемлекеттік қызметті алу үшін бланкілер, өтініш нысандары көзделмеген.
14. Осы стандарттың 12-тармағында аталған құжаттар облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы органның кеңсесіне осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжай мен уақыт бойынша тапсырылады.
Облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы орган мемлекеттік қызмет көрсету кезінде кеңсенің қызметтері осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша осы стандарттың 12-тармағының талаптарына сәйкес құжаттардың болуына тексеруді жүзеге асырады және кіріс құжаттарын есепке алу кітабына тиісті жазбаны енгізеді. Құжаттарды толық көлемде бермеген жағдайда, тұтынушының құжаттарын қабылдаудан бас тартылады. Тұтынушының талап етуі бойынша оған құжаттарды қабылдаудан бас тартуға дәлелді жазбаша растама беріледі.

15. Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта, является регистрация (штамп и входящий номер, дата) в канцелярии областного (города республиканского значения, столицы) исполнительного органа.
Регистрация производится в следующем порядке:
1) рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан о недрах и недропользовании и настоящего стандарта, установление отсутствия основания для отказа в государственной регистрации;
2) внесение записей в журнал регистрации контрактов на недропользование;
3) выдача документов, подтверждающих государственную регистрацию.
16. Сертификат (акт) о государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию выдается нарочно (личное посещение либо представителю по доверенности) по адресу областного (города республиканского значения, столицы) исполнительного органа, указанного в приложении 2 к настоящему стандарту.
17. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги является непредставление документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. Деятельность областного (города республиканского значения, столицы) исполнительного органа основывается на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека и гражданина;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставление исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации.
6) обеспечения сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия сотрудников структурного подразделения областного (города республиканского значения, столицы) исполнительного органа подается на имя их руководителя по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
Порядок обжалования действий (бездействия) сотрудников структурного подразделения областного (города республиканского значения, столицы) исполнительного органа разъясняется руководителем структурного подразделения, оказывающего данную государственную услугу, по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.

15. Облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың атқарушы органның кеңсесінде тіркелуі (мөртабан және кіріс нөмірі, күні) осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттардың тапсырылғанын растау болып табылады.
Тіркеу мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) берілген құжаттар тізбесінің Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы заңнамасының және осы стандарттың талаптарына сәйкестігін қарау, мемлекеттік тіркеуден бас тарту үшін негіздеменің жоқтығын анықтау;
2) жер қойнауын пайдалануға арналған келісім шарттарды тіркеу журналына жазбаларды енгізу;
3) мемлекеттік тіркелуін растайтын құжаттарды беру.
16. Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісім-шартты мемлекеттік тіркеу сертификаты (актісі) облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы органның осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайы бойынша қолмен (өзі барып не сенімхат бойынша өкілге) табыс етіледі.
17. Осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттарды бермеу мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздеме болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы органның қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адам мен азаматтың конституциялық құқықтары мен еркіндігін сақтау;
2) қызметтік борышты атқару кезінде заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) толыққанды және толық ақпарат беру;
5) ақпаратты қорғау мен оның құпиялылығы;
6) тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы бойынша наразылықтар болған жағдайда облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы органның құрылымдық бөлімшесі қызметкерлерінің әрекетіне шағым олардың басшыларының атына осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша беріледі.
Облыстық (республикалық) маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы органның құрылымдық бөлімшесі қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша осы мемлекеттік қызметті көрсететін құрылымдық бөлімшенің басшысы түсіндіреді.

22. Жалоба принимается в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярию областного (города республиканского значения, столицы) исполнительного органа по адресам, указанным в приложении 2 настоящего стандарта, после регистрации направляется руководителю областного (города республиканского значения, столицы) исполнительного органа.
23. Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп и входящий номер, дата) в канцелярии областного (города республиканского значения, столицы) исполнительного органа, месторасположение которой указано в приложении 2 к настоящему стандарту.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
Ответ на поданную жалобу, либо информацию о ходе рассмотрения жалобы возможно получить по месту расположения областного (города республиканского значения, столицы) исполнительного органа, указанному в приложении 2 к настоящему стандарту.
Обращения, поданные в порядке, установленном законодательством, подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.
6. Контактная информация
24. По всем вопросам обращаться по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги по
регистрации контрактов на недропользование на
разведку, добычу или совмещенную разведку и
добычу общераспространенных полезных ископаемых
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в последу-
ющем году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
100 %
1.2. % (доля) потребителей,
ожидавших получения услуги в
очереди не более 40 минут
100 %
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
100 %
2.2. % (доля) случаев
правильно оформленных
должностным лицом документов
(произведенных начислений,
расчетов и т.д.)
100 %
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
100 %
3.2. % (доля) случаев
правильно заполненных и
сданных с первого раза
потребителем документов
90 %
3.3. % (доля) услуг,
информация о которых доступна
через Интернет
100 %
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных
жалоб к общему количеству
обслуженных потребителей по
данному виду услуг
0,1 %
4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных

22. Шағым пошта арқылы жазбаша түрде не қолма-қол облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы органның кеңсесі арқылы осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша қабылданады, тіркелгеннен кейін облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы органның басшысына жіберіледі.
23. Шағымның қабылданғанын растау орналасқан жері осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы органның кеңсесінде тіркеу (мөртабан және кіріс нөмірі, күні) болып табылады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымға берілген жауапты не шағымның қаралу барысы туралы ақпаратты облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы органның осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген орналасқан жері бойынша алуға болады.
Заңнамада белгіленген тәртіппен берілген өтініштер міндетті түрде қабылдануға, тіркелуге, есепке алынуға және қаралуға тиіс.
6. Байланыс ақпараты
24. Барлық мәселелер бойынша осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар мен телефондар арқылы хабарласуға болады.
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндіруге немесе бірлескен барлау мен өндіруге
арналған келісім-шарттарды тіркеу жөніндегі
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімді көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдық мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттар тапсырылған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
100%
1.2. Қызмет алуды кезекте 40 минуттан аспайтын уақыт күткен тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100%
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100%
2.2. Құжаттарды лауазымды адам дұрыс ресімдеген жағдайлардың (жүргізілген төлемдер, есеп айырысулар және 1 т.б.) %-ы (үлесі)
100%
3. Қол жетімділік
3.1. Қызмет көрсету тәртібі туралы сапаға және ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100%
3.2. Тұтынушы құжаттарды дұрыс толтырған және бастапқыдан тапсырған жағдайлардың %-ы (үлесі)
90%
3.3. Ақпаратқа Интернет арқылы қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
100%
4. Шағымдану процесі
4.1. Қызметтің осы түрі бойынша қызмет көрсетілген тұтынушылардың жалпы санына шағымдардың %-ы (үлесі)
0,1%
4.2. Белгіленген мерзімде қаралған және қанағаттандырылған негізделген шағымдардың %-ы (үлесі)

100 %
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
100 %
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
100 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
100 %
Приложение 2
к стандарту государственной услуги по
регистрации контрактов на недропользование на
разведку, добычу или совмещенную разведку и
добычу общераспространенных полезных ископаемых
п/п
Областной (города
республиканского
значения, столицы)
исполнительного
органа
Юридический
адрес
Официаль-
ный сайт
и/или
другие
источники
Прием
документов
(режим
работы,
адрес)
Рассмотре-
ние доку-
ментов
(режим
работы,
адрес)
Контактная
информация
(телефон)
1
Акимат города
Астаны
ГУ «Управление
земельных отношений
города Астаны»
г. Астана,
ул. Иманова,
19.
10 этаж
www.astana.
kz.
ulpanUZO@
mail.ru
с 9-00 ч.
до 18-00 ч.
Обед с
13-00 ч. до
14-00 ч.
ежедневно
Выходные
дни
суббота,
воскресенье
с 9-00 ч.
до 18-00 ч.
Обед с
13-00 ч. до
14-00 ч.
ежедневно
Выходные дни
суббота,
воскресенье
8(7172)
78-72-53
2
Акимат города
Алматы
г. Алматы,
пл.
Республики,
4
www.almaty.
kz
с 9.00-
18.00
часов, пл.
Республики,
4
с 9.00-
18.00 часов,
пл.
Республики,
4
тел/факс:
271-65-25
3
Акимат Акмолинской
области
ГУ «Управление
предпринимательства
и промышленности
Акмолинской
области»
г. Кокшетау,
улица
Ауельбекова,
179 «а»
www.
depprom
@bk.ru
с 9.00 ч.
до 18.00 ч.
Обед с
13.00 ч. до
14.00 ч.
ежедневно
Выходные
дни
суббота,
воскресенье
с  9.00 ч.
до 18.00 ч.
Обед с
13.00 ч. до
14.00 ч.
ежедневно
Выходные
дни
суббота,
воскресенье
контактный
телефон
8(716-2)
76-29-42
4
Акимат Актюбинской
области
ГУ "Управление
природных ресурсов
и регулирования
природопользования
Актюбинской
области"
г. Актобе,
пр.
Абылхайыр-
хана 40.
www.akto.kz,
www.tabigi.
akto.kz
с 9:00-
13:00
г. Актобе
пр. Абыл-
хайырхана 40,
кабинет 623.
с 9:00-13:00
с 14:00-
18:00
nedra2004
@inbox.ru
8(7132)
54-17-01
5
Акимат Алматинской
области
Алматинская
область, г.
Талдыкорган,
ул. Шевченко
131
www.dpp.
almaty-
reg.kz.
ежедневно с
9.00 до
18.00 часов
с перерывом
с 13.00 до
14.00
часов,
кабинет
№ 410
ежедневно с
9.00 до
18.00 часов
с перерывом
с 13.00 до
14.00 часов,
кабинет
№ 410
8(7282)
27-25-70,
27-13-31
6
Акимат Атырауской
области
г. Атырау,
ул. Айтеке-би,
77
www.e-
atyrau.kz
г. Атырау
ул.
Айтеке би,
77,
кабинет
№ 201.
Ежедневно с
9.00 - до
18.00 часов
г. Атырау
ул. Айтеке-
би, 77,
кабинет
№ 201.
Ежедневно с
9.00 - до
18.00 часов
8(7122)
32-00-36,

100%
4.3. қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100%
4.4. Шағымдану мерзіміне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100%
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100%
Көрсеткіштер Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттарының көрсеткіштерін анықтау жөніндегі модельдік әдістемелік ұсынымдарға сәйкес есептеледі (сайт www.kyzmet.kz).
Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлау мен
өндіруге арналған келісім-шарттарды тіркеу
жөніндегі мемлекеттік қызмет
2-қосымша
Р/с
Облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы орган
Заңды мекенжайы
Ресми сайты және (немесе) басқа да көздері
Құжаттарды қабылдау (жұмыс режимі, мекенжайы)
Құжаттарды қарау (жұмыс режимі, мекенжайы)
Байланыс ақпараты (телефоны)
1
Астана қаласының әкімдігі «Астана қаласының Жер қатынастарын басқару басқармасы» ММ
Астана қ., Иманов көшесі, 19. 10-қабат
www.astana.
kz.
ulpanUZO@
mail.ru
9-00 - 18-00;
Түскі үзіліс
13-00 -
14-00 күн сайын, демалыс күндері сенбі, жексенбі
9-00 - 18-00;
Түскі үзіліс
13-00 - 14-00 күн сайын, демалыс күндері сенбі, жексенбі
8(7172)78-72-53
2
Алматы қаласының әкімдігі
Алматы қ., Республика алаңы, 4
www.almaty.
kz
9.00 - 18.00 сағат, Республика алаңы, 4
с 9.00 - 18.00 сағат, Республика алаңы, 4
Тел/факс: 271-65-25
3
Ақмола облысының әкімшісі «Ақмола облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» ММ
Көкшетау қ., Әуелбеков көшесі 179 «а»
www.
depprom
@bk.ru
9.00 - 18.00;
Түскі үзіліс 13-00 - 14-00 күн сайын, демалыс күндері сенбі, жексенбі
9.00 - 18.00;
Түскі үзіліс 13-00 - 14-00 күн сайын, демалыс күндері сенбі, жексенбі
8 (716-2) 76-29-42
4
Ақтөбе облысының әкімдігі «Ақтөбе облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» ММ
Ақтөбе қ. Әбілхайыр хан даңғылы 40.
www.akto.kz,
www.tabigi.
akto.kz
9.00 - 13.00
Ақтөбе қ. Әбілхайыр хан даңғылы 40. 623-кабинет. 9.00 - 13.00 14.00-18.00 сағат
nedra2004@inbox.ru 8(7132) 54-17-01
5
Алматы облысының әкімдігі
Алматы облысы Талдықорған қ., Шевченко көшесі, 131
www.dpp.
almaty-reg.kz.
9.00 - 18.00; Түскі үзіліс 13.00 - 14.00 күн сайын, демалыс күндері сенбі, жексенбі, 410-кабинет
13.00-ден- 14.00-ге дейін үзіліспен күн сайын 9.00 - 18.00, демалыс күндері сенбі, жексенбі, 410-кабинет
8 (7282) 27-25-70,
27-13-31
6
Атырау облысының әкімдігі
Атырау қ. Әйтеке би көшесі, 77.
www.e-atyrau.kz
Атырау қ. Әйтеке би көшесі, 77 № 201-кабинет күн сайын, 9.00 - 18.00 сағат
Атырау қ. Әйтеке би көшесі, 77 № 201-кабинет. күн сайын, 9.00 - 18.00 сағат
8 (7122) 32-00-36,

35-45-59
7
Акимат Жамбылской
области
Управление
природных ресурсов
и регулирования
природопользования
акимата Жамбылской
области
почтовый
индекс
080012,
Республика
Казахстан,
Жамбылская
область,
город Тараз,
проспект
Абая, 133-а
upr.taraz.
kz
ежедневно
(кроме
субботы и
воскресе-
нья) с
09.00 до
19.00
часов, с
перерывом
на обед с
13.00 до
15.00 часов
по адресу:
Жамбылская
область,
город
Тараз,
проспект
Абая, 133-а
ежедневно
(кроме
субботы и
воскресенья)
с 09.00 до
19.00 часов,
с перерывом
на обед с
13.00 до
15.00 часов
по адресу:
Жамбылская
область,
город
Тараз,
проспект
Абая, 133-а
8 (7262)
43-67-97
8
Акимат Западно-
Казахстанской
области
-
-
-
-
-
9
Акимат
Карагандинской
области
-
-
-
-
-
10
Акимат
Костанайской
области
ГУ «Управление
предпринимательства
и промышленности
акимата
Костанайской
области»
г. Костанай,
улица
Баймагамбетова,
195
www.dpp.
kostanay.
kz.
e-mail:
dpp@
kostanay.
kz
с 9.15 до
17.00
часов, обед
с 13.00
до 14.00
часов, г.
Костанай,
улица
Баймагам-
бетова, 195,
кабинет
№ 407
с 9.15 до
17.00 часов,
обед с 13.00
до 14.00
часов,
г. Костанай,
улица
Баймагам-
бетова, 195,
кабинет
№ 409
575-232
11
Акимат
Мангистауской
области
ГУ «Управление
природных ресурсов
и регулирования
природопользования
Мангистауской
области
Акимат
Мангистауской
области:
г. Актау,
мкр. 14,
здание № 1;
Управление
природных
ресурсов и
регулиро-
вания при-
родополь-
зования
Мангистауской
области:
г. Актау,
мкр. 23,
здание № 100,
кабинеты 111,
106, 107, 108
электрон-
ная почта:
moup@
mail.ru,
сайт:
tabigat.
mangystau.
kz
заместитель
акима
Мангистау-
ской
области
личный
прием: 1-ый
и 3-ии
четверг
каждого
месяца до
13 часов;
начальник
управления:
личный
прием:
вторник с
17.00 до
18.00
часов,
четверг с
17.00 до
18.00
часов;
отдел
недрополь-
зования
ежедневно
кроме
субботы,
воскресенья
и празднич-
ных дней
с 9.00 до
18.30,
обед с
12.30 до
14.00 часов;
с 9.00 до
18.30, обед
с 12.30 до
14.00 часов;
ежедневно
кроме
субботы,
воскресенья
и праздничных
дней,
кабинеты
111, 106,
107, 108
заместитель
акима
Мангистау-
ской
области
г. Актау,
мкр. 14
здание № 1,
кабинет 327
телефон:
начальник
управления
приемная –
кабинет 111,
телефон:
426790,
отдел
недрополь-
зования
106, 107,
108
телефон
429846
12
Акимат
Павлодарской
области –
ГУ «Управление
природных ресурсов
и регулирования
природопользования
Павлодарской
области»
140000,
г. Павлодар,
площадь
Победы, 17
www.
tabigat-
goszakup.
рavlodar.
gov.kz
с 9.00 до
18.30
часов,
перерыв с
13.00 до
14.30 часов
ежедневно,
выходные
дни
суббота и
воскресенье
г. Павлодар,
площадь
Победы, 17
кабинет
232
с 9.00 до
18.30 часов,
перерыв с
13.00 до
14.30 часов
ежедневно,
выходные дни
суббота и
воскресенье
г. Павлодар,
площадь
Победы, 17
кабинеты
204 и 205
тел./факс
8(7182)
32-66-18,

35-45-59
7
Жамбыл облысының әкімдігі Жамбыл облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
Пошталық индексі 080012, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Тараз қаласы, Абай даңғылы, 133-а.
upr.taraz.
kz
күн сайын (сенбі және жексенбіден басқа) сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 19.00-ге дейін, Жамбыл облысы, Тараз қаласы, Абай даңғылы 133-а.
тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері: 5 күн ішінде, Жамбыл облысы, Тараз қаласы, Абай даңғылы, 133-а.
8 (7262) 43-67-97
8
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі
-
-
-
-
-
9
Қарағанды облысының әкімдігі
-
-
-
-
-
10
Қостанай облысының әкімдігі «Қостанай облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» ММ
Қостанай қ., Баймағамбетов көшесі, 195
сайт: www.dpp.
kostanay.
kz.
e-mail:
dpp@
kostanay.
kz
9.15 - 17.00 Түскі үзіліс 13.00 - 14.00 Қостанай қ., Баймағамбетов көшесі, 195, № 407-кабинет
9.15 - 17.00 Түскі үзіліс 13.00 - 14.00 Қостанай қ., Баймағамбетова көшесі, 195, № 409-кабинет
575-232
11
Маңғыстау облысының әкімдігі «Маңғыстау облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы» ММ
Маңғыстау облысының әкімдігі: Ақтау қ., 14 шағын ауданы, № 1 ғимарат; «Маңғыстау облысының табиғи ресурстар табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы» ММ: Ақтау қ., 23 шағын ауданы, № 100 ғимараты, 111, 106, 107, 108-кабинеттер
Электрондық пошта: moup@
mail.ru,
сайт:
tabigat.
mangystau.
kz
Маңғыстау облысының әкімдігінің орынбасары Жеке тәсілі: 1-ші және 3-ші бейсенбі әрбір айы 10.00 - 13.00 сағат; басқарманың бастығы: Жеке тәсілі: сейсенбісі 17.00 - 18.00 сағатта, бейсенбі 17.00 - 18.00 сағатта;
жер қойнауын бөлімі күн сайын, сенбі, жексенбі демалыс күндері түстік 12.30 - 14.00 сағатта
9.00 - 18.30, түстік үзілісі 12.30 - 14.00 сағатта; күн сайын сенбі, жексенбі демалыс күндері 111, 106, 107, 108-кабинеттер
Маңғыстау облысының әкімдігінің орынбасары Ақтау қ., 14 шағын ауданы, № 1 ғимаратты, 327-кабинет телефон: 430103; Басқарма бастығы Қабылдау бөлімі 1.11, телефон: 426790. Жер қойнауын бөлімі 106, 107, 108-кабинеттер телефон: 429846
12
Павлодар облысының әкімдігі «Павлодар облысының табиғи ресурстар мен табиғат пайдалануды реттеу басқармасы» ММ
140000, Павлодар қ., Жеңіс алаңы, 17
http://
tabigat-goszakup.рavlodar.gov.kz
9.00 - 18.30, Түстік үзілісі 13.00 - 14.30 күн сайын, сенбі, жекенбі демалыс күндері Павлодар қ., Жеңіс алаңы, 17 232 кабинет.
9.00 - 18.30, Түстік 13.00 - 14.30 күн сайын, сенбі, жекенбі демалыс күндері Павлодар қ., Победа алаңы, 17 204 және 205-кабинеттер
тел./факс
8(7182) 32-66-18,

321681
e-mail:
dpr_pvl@
mail.ru
13
Акимат Северо-
Казахстанской
области
ГУ «Управление
природных ресурсов
и регулирования
природопользования
Северо-Казахстан-
ской области»
СКО, г. Петропавловск,
ул. Конституции
Казахстана, 38,
каб. № 53, № 54
веб-сайт:
www.dpr.
sko.kz,
e-mail:
dpr@sko.kz
понедельник
- пятница
с 9.00 до
13.00 ч. и
с 14.00
до 18.00 ч.
(г. Петро-
павловск,
ул. Консти-
туции
Казахстана,
38 каб. №
53, № 54
понедельник
- пятница
с 9.00 до
13.00 ч. и
с 14.00
до 18.00 ч.
(г. Петро-
павловск,
ул. Консти-
туции
Казахстана,
38 каб.
53, № 54
8(7152)
36-28-93,
46-20-33
14
Акимат
Южно-Казахстанской
области
ГУ «Управление
предпринимательства
и промышленности
Южно-Казахстанской
области
г. Шымкент,
ул. Казыбек
би, 5
www.dppuko.
kz
с 9.00 до
18.00
часов,
перерыв с
13.00 до
14 00 часов ежедневно,
выходные
дни суббота
и воскресе-
нье (г.
Шымкент,
ул. Казыбек
би, 5,
кабинет
303, 305)
с 9.00 до
18.00 часов,
перерыв с
13.00 до
14.00 часов
ежедневно,
выходные дни
суббота и
воскресенье
(г. Шымкент,
ул. Казыбек
би, 5,
кабинет 303,
305)
54-77-77,
53-50-58,
53-49-40,
53-59-52
15
Акимат
Кызылординской
области
ГУ «Управление
предпринимательства
и промышленности
Кызылординской
области»
инд: 120014,
г. Кызылорда,
ул. И.
Жахаева, 80
e-mail:
dpp_korda
@mail.ru
с 9.00 до
19.00
часов,
перерыв с
13.00 до
15.00 часов
ежедневно,
выходные
дни
суббота и
воскресенье
с 9.00 до
19.00
часов,
перерыв с
13.00 до
15.00 часов
ежедневно,
выходные дни
суббота и
воскресенье
тел: 8(7242)
23-00-95,
23-03-54,
факс:
23-01-37
16
Акимат
Восточно-Казахстан-
ской области
г. Усть-
Каменогорск,
ул. М.
Горького, 40
chancellery
@akimvko.
gov.kz
с 9.00 по
15.30
с 9.00 по
11.00,
с 15.00 по
18.00
8 (7232)
24-18-94,
26 42 42
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 февраля 2010 года № 100
Стандарт
оказания государственной услуги по регистрации договора залога
права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную
разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых
1. Общие положения
1. Данный стандарт государственной услуги по регистрации договора залога права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых (далее - стандарт) устанавливает требования к регистрации договора залога права недропользования контрактов на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых - это регистрация сделки по передаче права недропользования в залог (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется в соответствии со статьей 302 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пунктом 1 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 27 января 1996 года "О недрах и недропользовании" и пунктом 69 раздела 3 Реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561. см.Z100291P100745

321681
e-mail:
dpr_pvl@
mail.ru
13
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі «Солтүстік Қазақстан облысының табиғи ресурстар мен табиғат пайдалануды реттеу басқармасы» ММ
СҚО, Петропавл қ., Қазақстан Конституциясы к-сі, 38 № 53, № 54-каб.
сайт:
www.dpr.
sko.kz,
e-mail:dpr@sko.kz
9-00 - 18-00 Түстік үзіліс 13-00 - 14-00 күн сайын, сенбі, жексенбі демалыс күндері (Петропавл қ, Қазақстан Конституциясы көшесі, 38, № 53, № 54 каб.
9-00 - 18-00 Түстік үзіліс 13-00 - 14-00 күн сайын, сенбі, жексенбі демалыс күндері (Петропавл қ., Қазақстан Конституциясы көшесі, 38, № 53, № 54 каб.
8 (7152) 36-28-93,
46-20-33
14
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі Оңтүстік Қазақстан облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы ММ
Шымкент қ., Қазыбек би, 5
www.dppuko.kz
9.00 - 18.00 Түстік үзілісі 13.00 - 14.00 күн сайын, сенбі, жексенбі демалыс күндері (Шымкент қ., Қазыбек би, 5 303, 305 кабинеттер)
9-00 - 18-00 Түстік үзілісі 13.00 - 14.00 күн сайын, сенбі, жексенбі демалыс күндері (Шымкент қ., Қазыбек би, 5 303, 305 кабинеттер)
54-77-77,
53-50-58,
53-49-40,
53-59-52
15
Қызылорда облысының әкімдігі «Қызылорда облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» ММ
Инд: 120014, Қызылорда қаласы, Ы. Жақаев к-сі, 80
e-mail:
dpp_korda
@mail.ru
Күнделікті 9:00 - 19:00, үзіліс 13:00 - 15:00, демалыс күндер: сенбі, жексенбі
Күнделікті 9:00 - 19:00, үзіліс 13:00 - 15:00, демалыс күндер: сенбі, жексенбі
Тел: 8 (7242) 23-00-95,
23-03-54,
факс:
23-01-37
16
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
Өскемен қ., М. Горький к-сі, 40
chancellery
@akimvko.
gov.kz
9.00 - 15.30
9.00 - 11.00, 15.00 - 18.00
8 (7232) 24-18-94,
26-42-42
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 17 ақпандағы
№ 100 қаулысымен
бекітілген
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге және
бірлескен барлау мен өндіруге жер қойнауын пайдалану
құқығының кепіл шартын тіркеу жөніндегі мемлекеттік
қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге және бірлескен барлау мен өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызмет стандарты кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге және бірлескен барлау мен өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеуге қойылатын талаптарды белгілейді, бұл - кепілге жер қойнауын пайдалану құқығын беру жөніндегі мәмілені тіркеу (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 302-бабына, «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қаңтардағы Заңының 14-бабының 1-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысымен бекітілген Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімі 3-бөлімінің 69-тармағына сәйкес жүзеге асырылады. Z100291P100745 қараңыз

4. Государственными органами по предоставлению данной государственной услуги являются областные (города республиканского значения, столицы) исполнительные органы согласно приложению 2 настоящего стандарта.
Государственная услуга областными (города республиканского значения, столицы) исполнительными органами, оказывается по адресам (официальный сайт), указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
5. Формой завершения (результатом) оказываемой государственной услуги является свидетельство о регистрации договора залога права недропользования, согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребители).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) оказание государственной услуги осуществляется в течение пяти рабочих дней с момента сдачи потребителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении свидетельства о регистрации договора залога права недропользования: не более 30 минут.
8. Данная государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Стандарт оказания государственной услуги размещен на визуальном источнике информации (стенде) в фойе и на интернет-ресурсе областного (города республиканского значения, столицы) исполнительного органа, указанного в приложении 2 к настоящему стандарту.
10. Государственная услуга оказывается областным (города республиканского значения, столицы) исполнительным органом согласно графику работы, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Особые условия мест предоставления государственной услуги не предусмотрены.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения потребителем государственной услуги:
1) заявление потребителя для получения государственной услуги (в произвольной форме);
2) договор залога права недропользования, подписанный в установленном порядке;
3) технико-экономическое обоснование - привлечения, использования и возврата займа включающее:
цели залога (использование средств);
сумма залога и срок погашения;
источники и этапы погашения займа (по годам, с разбивкой основного долга и процентов вознаграждения);
4) наименование юридического или физического лица, в пользу которого передается право недропользования в залог (залогодержатель) его юридический адрес и место регистрации;

4. Облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы органдар осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес осы мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынатын мемлекеттік органдар болып табылады.
Мемлекеттік қызметті облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы органдар осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтижесі) жер қойнауын пайдалану құқығын кепілге беру шартын тіркеу туралы куәлік болып табылады осы стандарттың 3-қосымшасында көрсетілген бойынша.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеулердің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету тұтынушы осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 30 минуттан аспайды.
8. Осы мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы органдардың фойесіндегі көзбен шолу ақпарат кезінде (стендінде) және осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес интернет-ресурсында орналасқан.
10. Мемлекеттік қызметті облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы орган осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген жұмыс кестесіне сәйкес көрсетеді.
Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызметті ұсыну орнының ерекше жағдайлары қарастырылмаған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) мемлекеттік қызметті алуға тұтынушының өтініші (еркін нысанда);
2) белгіленген тәртіппен қол қойылған жер қойнауын пайдалану құқығына кепіл шарты;
3) техникалық-экономикалық негіздеме - қарызды тарту, пайдалану және қайтару, олар мыналарды қамтиды:
кепіл мақсаты (қаражатты пайдалану);
кепілдің сомасы және өтеу мерзімі;
қарыз көздері және өтеу сатылары (негізгі борышты және сыйақы пайыздарын бөлумен жылдар бойынша);
4) жер қойнауын пайдалану құқығы кепілге берілетін заңды немесе жеке тұлғаның (кепіл ұстаушы) атауы, оның заңды мекенжайы және тіркелген орны;

5) доверенность лицу, представляющему интересы потребителя, за исключением первого руководителя потребителя, имеющего право подписи без доверенности.
Потребитель предоставляет договор залога права недропользования в областной (города республиканского значения, столицы) исполнительный орган для регистрации, после получения разрешения на передачу права недропользования по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
13. Бланки, формы заявления для получения данной государственной услуги не предусмотрены.
14. Документы, перечисленные в пункте 12 настоящего стандарта, предъявляются в канцелярию областного (города республиканского значения, столицы) исполнительного органа по адресу и времени, указанному в приложении 2 к настоящему стандарту.
При оказании государственной услуги областным (города республиканского значения, столицы) исполнительным органом сотрудник канцелярии осуществляет проверку на наличие документов по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту согласно требованиям пункта 12 настоящего стандарта, и вносит соответствующую запись в книгу учета входящих документов. При предоставлении документов в неполном объеме потребителю отказывается в приеме документов. По требованию потребителя ему выдается мотивированное письменное подтверждение отказа в приеме документов.
15. Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта, является регистрация (штамп и входящий номер, дата) в канцелярии областного (города республиканского значения, столицы) исполнительного органа.
Регистрация договоров залога производится в следующем порядке:
1) рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан о недрах и недропользовании и настоящего стандарта, установление отсутствия основания для отказа в государственной регистрации;
2) внесение записей в журнал регистрации договоров на недропользование;
3) выдача документов, подтверждающих государственную регистрацию.
16. Свидетельство о регистрации договора залога права недропользования выдается нарочно (личное посещение либо представителю по доверенности) по адресу областного (города республиканского значения, столицы) исполнительного органа, указанного в приложении 2 к настоящему стандарту.
17. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является непредставление документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. Деятельность областного (города республиканского значения, столицы) исполнительного органа основывается на следующих принципах:

5) сенімхатсыз қол қою құқығына ие тұтынушының бірінші басшысын қоспағанда, тұтынушының мүдделерін білдіретін адамға берілген сенімхат.
Тұтынушы жер қойнауын пайдалану құқығын беруге рұқсат алғаннан кейін облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы органға жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша ұсынады.
13. Осы мемлекеттік қызметті алу үшін бланкілер өтініш нысандары көзделмеген.
14. Осы стандарттың 12-тармағында аталған құжаттар облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы органның кеңсесіне осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекен-жай мен уақыт бойынша тапсырылады.
Облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы орган мемлекеттік қызмет көрсету кезінде кеңесінің қызметкері осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша осы стандарттың 12-тармағының талаптарына сәйкес құжаттардың болуына тексеруді жүзеге асырады және кіріс құжаттарын есепке алу кітабына тиісті жазбаны енгізеді. Құжаттарды толық көлемде бермеген жағдайда, тұтынушының құжаттарын қабылдаудан бас тартылады. Тұтынушының талап етуі бойынша оған құжаттарды қабылдаудан бас тартуға дәлелді жазбаша растама беріледі.
15. Облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы органның кеңсесінде тіркелуі (мөртабан және кіріс нөмірі, күні) осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттардың тапсырылғанын растау болып табылады.
Кепіл шартын тіркеу мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) берілген құжаттар тізбесінің Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы заңнамасының және осы стандарттың талаптарына сәйкестігін қарау, мемлекеттік тіркеуден бас тарту үшін негіздеменің жоқтығын анықтау;
2) жер қойнауын пайдалануға арналған шарттарды тіркеу журналына жазбаларды енгізу;
3) мемлекеттік тіркелуін растайтын құжаттарды беру.
16. Жер қойнауын пайдалану шартын тіркеу туралы куәлік (өзі барумен не сенімхат бойынша өкілге) осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша қолмен табыс етіледі.
17. Осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттарды бермеу мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздеме болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы органның қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:

321681
e-mail:
dpr_pvl@
mail.ru
13
Акимат Северо-
Казахстанской
области
ГУ «Управление
природных ресурсов
и регулирования
природопользования
Северо-Казахстан-
ской области»
СКО, г.
Петропавловск,
ул. Конституции
Казахстана,
38, каб. № 53,
№ 54
веб-сайт:
www.dpr.
sko.kz,
e-mail:
dpr@sko.kz
понедельник
- пятница
с 9.00 до
13.00 ч. и
с 14.00
до 18.00 ч.
(г. Петро-
павловск,
ул. Консти-
туции
Казахстана,
38 каб.
53, № 54
понедельник
- пятница
с 9.00 до
13.00 ч. и
с 14.00
до 18.00 ч.
(г. Петро-
павловск,
ул. Консти-
туции
Казахстана,
38 каб.
53, № 54
8(7152)
36-28-93,
46-20-33
14
Акимат
Южно-Казахстанской
области
ГУ «Управление
предпринимательства
и промышленности
Южно-Казахстанской
области
г. Шымкент,
ул. Казыбек
би, 5
www.dppuko.
kz
с 9.00 до
18.00
часов,
перерыв с
13.00 до
14 00 часов ежедневно,
выходные
дни суббота
и воскресе-
нье (г.
Шымкент,
ул. Казыбек
би, 5,
кабинет
303, 305)
с 9.00 до
18.00 часов,
перерыв с
13.00 до
14.00 часов
ежедневно,
выходные дни
суббота и
воскресенье
(г. Шымкент,
ул. Казыбек
би, 5,
кабинет 303,
305)
54-77-77,
53-50-58,
53-49-40,
53-59-52
15
Акимат
Кызылординской
области
ГУ «Управление
предпринимательства
и промышленности
Кызылординской
области»
инд: 120014,
г. Кызылорда,
ул. И.
Жахаева, 80
e-mail:
dpp_korda
@mail.ru
с 9.00 до
19.00
часов,
перерыв с
13.00 до
15.00 часов
ежедневно,
выходные
дни
суббота и
воскресенье
с 9.00 до
19.00
часов,
перерыв с
13.00 до
15.00 часов
ежедневно,
выходные дни
суббота и
воскресенье
тел: 8(7242)
23-00-95,
23-03-54,
факс:
23-01-37
16
Акимат
Восточно-Казахстан-
ской области
г. Усть-
Каменогорск,
ул. М.
Горького, 40
chancellery
@akimvko.
gov.kz
с 9.00 по
15.30
с 9.00 по
11.00,
с 15.00 по
18.00
8 (7232)
24-18-94,
26 42 42
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
по регистрации договора залога права
недропользования на разведку,
добычу или совмещенную разведку и
добычу общераспространенных
полезных ископаемых
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о регистрации залога права недропользования
№ _________                      "__"________________" 20__ года
___________________
(город, район)
Залогодатель: _______________________________________________________
(наименование юридического или физического лица, адрес, РНН)
_____________________________________________________________________
Залогодержатель: ____________________________________________________
(наименование банка, его юридический адрес)
Договор залога: _____________________________________________________
(номер, дата)
Описание права недропользования: ____________________________________
_____________________________________________________________________
(вид операции недропользования, полное наименование месторождения)
Контракт: ___________________________________________________________
(номер и дата заключения контракта)
Сумма обязательства: ________________________________________________
(цифрой и прописью)
Срок погашения обязательства: _______________________________________
(дата)
Примечание: _________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ф.И.О., подпись руководителя государственного органа,
выдающего свидетельство о регистрации залога права недропользования

321681
e-mail:
dpr_pvl@
mail.ru
13
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі «Солтүстік Қазақстан облысының табиғи ресурстар мен табиғат пайдалануды реттеу басқармасы» ММ
СҚО, Петропавл қ., Қазақстан Конституциясы к-сі, 38 № 53, № 54-каб.
сайт:
www.dpr.
sko.kz,
e-mail:dpr@sko.kz
9-00 - 18-00 Түстік үзіліс 13-00 - 14-00 күн сайын, сенбі, жексенбі демалыс күндері (Петропавл қ, Қазақстан Конституциясы көшесі, 38, № 53, № 54 каб.
9-00 - 18-00 Түстік үзіліс 13-00 - 14-00 күн сайын, сенбі, жексенбі демалыс күндері (Петропавл қ., Қазақстан Конституциясы көшесі, 38, № 53, № 54 каб.
8 (7152) 36-28-93,
46-20-33
14
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі Оңтүстік Қазақстан облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы ММ
Шымкент қ., Қазыбек би, 5
www.dppuko.kz
9.00 - 18.00 Түстік үзілісі 13.00 - 14.00 күн сайын, сенбі, жексенбі демалыс күндері (Шымкент қ., Қазыбек би, 5 303, 305 кабинеттер)
9-00 - 18-00 Түстік үзілісі 13.00 - 14.00 күн сайын, сенбі, жексенбі демалыс күндері (Шымкент қ., Қазыбек би, 5 303, 305 кабинеттер)
54-77-77,
53-50-58,
53-49-40,
53-59-52
15
Қызылорда облысының әкімдігі «Қызылорда облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» ММ
Инд: 120014, Қызылорда қаласы, Ы. Жақаев к-сі, 80
e-mail:
dpp_korda
@mail.ru
Күнделікті 9:00 - 19:00, үзіліс 13:00 - 15:00, демалыс күндер: сенбі, жексенбі
Күнделікті 9:00 - 19:00, үзіліс 13:00 - 15:00, демалыс күндер: сенбі, жексенбі
Тел: 8 (7242) 23-00-95,
23-03-54,
факс:
23-01-37
16
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
Өскемен қ., М. Горький к-сі, 40
chancellery
@akimvko.
gov.kz
9.00 - 15.30
9.00 - 11.00, 15.00 - 18.00
8 (7232) 24-18-94,
26-42-42
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндіруге және бірлескен барлау мен өндіруге
жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл
шартын тіркеу жөніндегі мемлекеттік
қызмет стандартына
3-қосымша
Жер қойнауын пайдалану құқығының кепілін тіркеу туралы
КУӘЛІГІ
№ _________                     201_ жылғы «__» _________________
_______________________
(қала, аудан)
Кепіл беруші: ___________________________________________________
(заңды немесе жеке тұлғаның атауы, мекенжайы, СТН)
Кепіл ұстаушы: __________________________________________________
(банктің атауы, оның заңды мекенжайы)
_________________________________________________________________
Кепіл шарты: ____________________________________________________
(нөмірі, күні)
Жер қойнауын пайдалану құқығының сипаттамасы: ___________________
______________________________________________________________
(жер қойнауын пайдалану операциясының түрі, кен орнының толық атауы)
Келісім-шарт: ___________________________________________________
(келісім-шарттың нөмірі мен күні)
Міндеттеменің сомасы: ___________________________________________
(санмен және жазумен)
Міндеттемені өтеу мерзімі: ______________________________________
(күні)
Ескертпе: _______________________________________________________
Жер қойнауын пайдалану құқығының кепілін тіркеу туралы
куәлікті берген мемлекеттік орган басшысының Т.А.Ә., қолы