О внесении дополнений и изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2010 года № 62 и от 2 февраля 2010 года № 63
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2010 года № 1362
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения и изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2010 года № 62 «Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2010 года областными бюджетами на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства» (САПП Республики Казахстан 2010 г., № 9, ст. 110):
в Правилах использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2010 года областными бюджетами на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 3 после слова «молока,» дополнить словом «баранины,»;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2010 года № 63 «Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2010 года областными бюджетами на поддержку племенного животноводства» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 9, ст. 111):
в Правилах использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2010 года областными бюджетами на поддержку племенного животноводства, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
«1) частичное удешевление (до 50 %) стоимости приобретенного товаропроизводителями племенного молодняка у отечественных племенных заводов и (или) хозяйств собственного воспроизводства, а также импортированного племенного молодняка крупного рогатого скота мясных пород зарубежной селекции, в том числе приобретенного на основании договора лизинга;»;
абзац второй пункта 4 изложить в следующей редакции:
«товаропроизводителям за приобретенный племенной молодняк у отечественных племенных заводов и (или) хозяйств, а также за импортированный племенной молодняк крупного рогатого скота мясных пород зарубежной селекции, в том числе приобретаемого на основании договора лизинга;»;
пункт 11 дополнить частью второй следующего содержания:
«В срок до 15 декабря 2010 года товаропроизводители представляют в Отдел заявки на планируемые объемы приобретения импортного племенного молодняка крупного рогатого скота мясных пород зарубежной селекции, в том числе приобретаемого на основании договора лизинга.»;
в пункте 17:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 2 ақпандағы № 62 және 2010 жылғы 2 ақпандағы № 63 қаулыларына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 15 желтоқсандағы № 1362 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1) «Облыстық бюджеттердің мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға 2010 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 2  ақпандағы № 62 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 9, 110-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Облыстық бюджеттердің мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға 2010 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесінде:
3-тармақта «сүт,» деген сөзден кейін «қой еті,» деген сөзбен толықтырылсын;
2) «Облыстық бюджеттердің асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға 2010 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 2 ақпандағы № 63 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 9, 111-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Облыстық бюджеттердің асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға 2010 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесінде:
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) тауар өндірушілер отандық асыл тұқымды мал зауыттарынан және (немесе) шаруашылықтардан сатып алған өз төлінен өсірілген асыл тұқымды төлдің, сондай-ақ шетелдік селекцияның етті тұқымды ірі қара малдың импортталған, оның ішінде лизинг шарты негізінде сатып алынған асыл тұқымды төлінің құнын ішінара (50 %-ға дейін) арзандатуға;»;
4-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«тауар өндірушілерге отандық асыл тұқымды мал зауыттарынан және (немесе) шаруашылықтардан сатып алынған асыл тұқымды төл, сондай-ақ шетелдік селекцияның етті тұқымды ірі қара малдың импортталған, оның ішінде лизинг шарты негізінде сатып алынған асыл тұқымды төлі үшін;»;
11-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«2010 жылғы 15 желтоқсанға дейінгі мерзімде тауар өндірушілер Бөлімге шетелдік селекцияның етті тұқымды ірі қара малдың импорттық, оның ішінде лизинг шарты негізінде сатып алынған асыл тұқымды төлін сатып алудың жоспарланған көлеміне өтінімдер береді.»;
17-тармақта:

слова «20 ноября» заменить словами «25 декабря»;
в абзаце пятом подпункта 2) слово «производителей.» заменить словом «производителей;»;
дополнить подпунктами 3) и 4) следующего содержания:
«3) при приобретении импортного племенного молодняка крупного рогатого скота мясных пород зарубежной селекции:
копию договора купли-продажи;
копии платежных документов;
4) при приобретении импортного племенного молодняка крупного рогатого скота мясных пород зарубежной селекции на основании договора лизинга:
копию договора лизинга;
копию графика погашения основного долга по лизингу;
копии платежных документов, подтверждающих оплату средств по основному долгу лизинга согласно графику погашения;
акт передачи и поставки племенного молодняка.
Выплата субсидий товаропроизводителям за приобретенный племенной молодняк крупного рогатого скота мясных пород зарубежной селекции на основании договора лизинга, производится на возмещение расходов связанных с погашением основного долга по лизингу в размере, не превышающем установленного удешевления (до 50 %) их стоимости.»;
в пункте 19 слова «23 ноября» заменить словами «27 декабря»;
в пункте 20 слова «26 ноября» заменить словами «29 декабря»;
в приложении 1 к указанным Правилам:
дополнить разделом 5 следующего содержания:
«5. Норматив бюджетных субсидий племенного молодняка крупного рогатого скота зарубежной селекции
п/п
Виды и породы животных
Норматив бюджетных субсидий за 1
голову (до 50 %), тысяча тенге
Крупный рогатый скот мясного направления зарубежной селекции
1.
Ввозимого из северной Америки

«20 қарашадан» деген сөздер «25 желтоқсаннан» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақшаның бесінші абзацындағы «актісін.» деген сөз «актісін;» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 3) және 4) тармақшалармен толықтырылсын:
«3) шетелдік селекцияның етті тұқымды ірі қара малдың импорттық асыл тұқымды төлін сатып алу кезінде:
сатып алу-сату шартының көшірмесін;
төлем құжаттарының көшірмелерін;
4) шетелдік селекцияның етті тұқымды ірі қара малдың импорттық асыл тұқымды төлін лизинг шарты негізінде сатып алу кезінде:
лизинг шартының көшірмесін;
лизинг бойынша негізгі борышты өтеу кестесінің көшірмесін;
өтеу кестесіне сәйкес лизингтің негізгі борышы бойынша қаражаттың төленгенін растайтын төлем құжаттарының көшірмелерін;
асыл тұқымды төлді беру және жеткізу актісін.
Тауар өндірушілерге лизинг шарты негізінде сатып алынған шетелдік селекцияның етті тұқымды ірі қара малдың асыл тұқымды төлі үшін субсидиялар төлеу лизинг шарты бойынша негізгі борышты төлеуге байланысты шығыстарды өтеу үшін олардың белгіленген арзандатылған құнынан аспайтын (50%-ға дейін) мөлшерде жүргізіледі.»;
19-тармақтағы «23 қарашадан» деген сөздер «27 желтоқсаннан» деген сөздермен ауыстырылсын;
20-тармақтағы «26 қарашадан» деген сөз «29 желтоқсаннан» деген сөзбен ауыстырылсын;
көрсетілген Ережеге 1-қосымшада:
мынадай мазмұндағы 5-бөліммен толықтырылсын:
«5. Шетелдік селекцияның ірі қара малының асыл тұқымды төліне бюджеттік субсидиялардың нормативі
Р/с
Малдың түрлері мен тұқымдары
1 басқа бюджеттік субсидиялар нормативі (50%-га дейін), мың теңге
Шетелдік селекцияның ет бағытындағы ірі қара малы
1.
Солтүстік Америкадан әкелінетін

330,0
2.
Ввозимого из Европы
304,0
»;
в приложении 2 к указанным Правилам:
в графе «Годовая квота», «Норматив бюджетных субсидий за единицу (кг ж/м, дозу, штуку), тенге» и «Фактически приобретено на племенные цели племенной продукции (кг ж/м, дозу, штук)» таблицы дополнить словом «, голов», «, голову».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

330,0
2.
Еуропадан әкелінетін
304,0
»;
көрсетілген Ережеге 2-қосымшада:
кестенің «Жылдық квота», «Бір бірлік (кг, т/с, доза, дана) үшін бюджеттік субсидиялар нормативі, теңге» және «Асыл тұқымды өнімнің асылдандыру мақсатына нақты сатып алынғаны (кг, т/с, дана, доза)» деген бағаны «дана», «доза» деген сөздерден кейін тиісінше «, мал басы» деген сөздермен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К. Мәсімов