О внесении изменений и дополнений в нормативное постановление Верховного Суда Республики Казахстан № 11 от 19 декабря 2003 года "О практике вынесения судами частных постановлений по уголовным делам" (с изменением, внесенным нормативным постановлением Верховного Суда Республики Казахстан № 21 от 22 декабря 2008 года)
Нормативное постановление Верховного Суда Республики Казахстан от 25 июня 2010 года № 13.
В связи с изменением законодательства Республики Казахстан пленарное заседание Верховного Суда Республики Казахстан
постановляет:
1. Внести изменения и дополнения в нормативное постановление Верховного Суда Республики Казахстан № 11 от 19 декабря 2003 года "О практике вынесения судами частных постановлений по уголовным делам":
1) в пункте 5 слова "и пунктом 6 статьи 411 УПК суд апелляционной и надзорной" заменить словами ", частью третьей статьи 411 УПК и пунктом 6) статьи 446-8 УПК суд апелляционной, кассационной и надзорной";
2) в абзаце первом пункта 9 перед словами "При определении срока" дополнить предложением: "Частные постановления могут быть обжалованы (опротестованы) в порядке и в сроки, предусмотренные для обжалования (опротестования) судебного акта, вынесенного по существу дела." и после слов "в статье 396" дополнить словами "и в части пятой статьи 403";
3) в пункте 10 слова "надзорной жалобы" заменить словом "ходатайства";
4) в пункте 11 после слова "апелляционная" дополнить словами ", кассационная и надзорная", слово "первой" заменить словом "нижестоящей", после слов "статьи 404" дополнить словами "части третьей статьи 423, статьи 446-2, части второй статьи 458";
5) в пункте 13 слова "как и другое постановление" исключить;
6) пункт 15 дополнить предложением следующего содержания:
"Частное постановление суда кассационной инстанции вступает в законную силу с момента оглашения.".
2. Согласно статье 4 Конституции Республики Казахстан настоящее нормативное постановление включается в состав действующего права, а также является общеобязательным и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель
Верховного Суда
Республики Казахстан
М. Алимбеков
Судья Верховного Суда
Республики Казахстан,
секретарь пленарного заседания
Ж. Баишев

"Соттардың қылмыстық істер бойынша жеке қаулылар шығару тәжірибесі туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2003 жылғы 19 желтоқсандағы № 11 нормативтік қаулысына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № 21 нормативтік қаулысымен енгізілген өзгеріспен бірге) өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2010 жылғы 25 маусымдағы N 13 Нормативтік қаулысы.
Қазақстан Республикасы заңнамасының өзгеруіне байланысты Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жалпы отырысы
қаулы етеді:
1. "Соттардың қылмыстық істер бойынша жеке қаулылар шығару тәжірибесі туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2003 жылғы 19 желтоқсандағы № 11 нормативтік қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 5-тармақтағы "және ҚР ҚІЖК-нің 411-бабының 6-тармағына сәйкес апелляциялық және қадағалау" деген сөздер ", ҚІЖК-нің 411-бабының үшінші бөлігіне және 446-8-бабының 6) тармақшасына сәйкес апелляциялық, кассациялық және қадағалау" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 9-тармақтың бірінші абзацындағы "Жеке қаулыға" деген сөздердің алдынан "Істің мәні бойынша шығарылған сот актісіне шағымдану (наразылық келтіру) үшін көзделген тәртіпте және мерзімдерде жеке қаулыларға шағымдануға (наразылық келтіруге) болады." деген сөйлеммен және "396-бабында" деген сөзден кейін "және 403-бабының бесінші бөлігінде" деген сөздермен толықтырылсын;
3) 10-тармақтағы "қадағалау шағымы" деген сөздер "өтініші" деген сөзбен ауыстырылсын;
4) 11-тармақтағы "апелляциялық саты" деген сөздер "апелляциялық, кассациялық және қадағалау сатысы" деген сөздермен, "бірінші" деген сөз "төменгі тұрған" деген сөздермен ауыстырылсын, "404-бабының 2-бөлігінің" деген сөздерден кейін ", 423-бабы үшінші бөлігінің, 446-2-бабының, 458-бабы екінші бөлігінің" деген сөздермен толықтырылсын;
5) 13-тармақта "жеке қаулы бірінші және апелляциялық саты соттарының басқа қаулылары сияқты," деген сөздер "бірінші және апелляциялық саты соттарының жеке қаулысы" деген сөздермен ауыстырылсын;
6) 15-тармақ мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Кассациялық сатыдағы соттың жеке қаулысы жарияланған сәттен бастап заңды күшіне енеді.".
2. Қазақстан Республикасы Конституциясының 4-бабына сәйкес, осы нормативтік қаулы қолданыстағы құқық құрамына қосылады, сондай-ақ жалпыға бірдей міндетті болып табылады және ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының Төрағасы
М. Әлімбеков
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының судьясы,
жалпы отырыс хатшысы
Ж. Бәйішев