О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2010 года № 60
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1526
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2010 года № 60 «О Стратегическом плане Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан на 2010 - 2014 годы» (САПП Республики Казахстан 2010 г., № 9, ст. 108) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан на 2010 - 2014 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «3. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в Стратегическом направлении 1. Развитие транспортной инфраструктуры Республики Казахстан:
в задаче 1.1.1. «Повышение уровня развития инфраструктуры автодорожной отрасли»:
в графе «2010»:
в подпункте 1) цифры «422» заменить цифрами «280»;
в подпункте 2) цифры «1 508» заменить цифрами «1 427»;
в подпункте 3) цифры «7 953» заменить цифрами «7 923»;
в Стратегическом направлении 2: «Обеспечение безопасности транспортных процессов»:
в задаче 2.1.2 «Повышение безопасности в автодорожной отрасли»:
в графе «2010» подпункта 2) цифры «4 913» заменить цифрами «5 463»;
в разделе 6 «Бюджетные программы»:
в Бюджетной программе «001 «Услуги по формированию политики, координации и контроля области транспорта и коммуникаций»:
в графе «2010» строки «Расходы на реализацию программы» цифры «2 475 953» заменить цифрами «2 506 079»;
в Бюджетной программе «002 «Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне»:
в графе «2010»:
в строке «Показатели количества» цифры «631» заменить цифрами «550»;
в строке «Показатели результата» цифры «338» заменить цифрами «280»;
в строке «Расходы на реализацию Программы» цифры «153 878 698» заменить цифрами «126 226 685»;
в Бюджетной программе «003 «Капитальный, средний и текущий ремонт, содержание, озеленение, диагностика и инструментальное обследование автодорог республиканского значения»:
в графе «2010» строки «Расходы на реализацию Программы» цифры «20 000 000» заменить цифрами «21 950 000»;
в Бюджетной программе «004 «Обеспечение безопасности полетов воздушных судов»:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 2 ақпандағы № 60 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1526 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 2 ақпандағы № 60 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 9, 108-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«3. Стратегиялық бағыттары, мақсаттары, міндеттері, мақсатты индикаторлар және нәтиже көрсеткіштері» деген бөлімде:
«Қазақстан Республикасы көліктік инфрақұрылымын дамыту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Автожол саласы инфрақұрылымының даму деңгейін арттыру» деген 1.1.1-міндетте:
«2010» деген бағанда:
1) тармақшадағы «422» деген сандар «280» деген сандармен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы «1 508» деген сандар «1 427» деген сандармен ауыстырылсын;
3) тармақшадағы «7 953» деген сандар «7 923» деген сандармен ауыстырылсын;
«Көлік процестерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету» деген 2-стратегиялық бағытта:
«Автожол саласындағы қауіпсіздікті арттыру» деген 2.1.2-міндетте:
2) тармақшаның «2010» деген бағанындағы «4 913» деген сандар «5 463» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 6-бөлімде:
001 «Көлік және коммуникация саласындағы саясатты қалыптастыру үйлестіру және бақылау жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010» деген бағанындағы «2 475 953» деген сандар «2 506 079» деген сандармен ауыстырылсын;
002 «Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту» деген
бюджеттік бағдарламада:
«2010» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштер» деген жолдағы «631» деген сандар «550» деген сандармен ауыстырылсын;
«Нәтиже көрсеткіштері» деген жолдағы «338» деген сандар «280» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыру шығыстары» деген жолдағы «153 878 698» деген сандар «126 226 685» деген сандармен ауыстырылсын;
003 «Республикалық маңызы бар автожолдарды күрделі, орташа  және ағымдағы жөндеу, ұстау, көгалдандыру, диагностикалау және аспаптық құралдармен тексеру» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010» деген бағанындағы «20 000 000» деген сандар «21 950 000» деген сандармен ауыстырылсын;
004 «Әуе кемелерінің ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:

в графе «2010» строки «Расходы на реализацию Программы» цифры «290 201» заменить цифрами «282 218»;
в Бюджетной программе «005 «Обеспечение водных путей в судоходном состоянии содержания шлюзов»:
в графе «2010» строки «Расходы на реализацию Программы» цифры «4 431 474» заменить цифрами «4 540 012»;
в Бюджетной программе «006 «Строительство и реконструкция инфраструктуры воздушного транспорта»:
в графе «2010» строки «Расходы на реализацию Программы» цифры «7 872 323» заменить цифрами «5 476 206»;
в Бюджетной программе «012 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения и улиц городов Астаны и Алматы»:
в графе «2010»:
в строке «Показатели результата» цифры «21 105 840» заменить цифрами «22 137 335»;
в строке «Расходы на реализацию Программы» цифры «21 105 840» заменить цифрами «22 137 335»;
в Бюджетной программе «028 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие транспортной инфраструктуры»:
в графе «2010»:
в строке «Показатели результата» цифры «59 073 307» заменить цифрами «78 613 165»;
в строке «Расходы на реализацию Программы» цифры «59 073 307» заменить цифрами «78 613 165»;
после Бюджетной программы «031 «Строительство и реконструкция инфраструктуры железнодорожного транспорта» дополнить администратором и бюджетной программой 032 следующего содержания:
«        Форма бюджетной программы
Администратор
Бюджетной
программы
Министерство транспорта и коммуникаций Республики
Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
032 «Формирование и увеличение уставного капитала
Республиканского государственного предприятия
«Казахавтодор»
Описание
На приобретение дорожно-эксплутационной техники
Стратегическое
направление
1. Развитие транспортной инфраструктуры Республики
Казахстан
Цель
1.1. Достижение опережающих темпов развития
транспортно-коммуникационного комплекса
Задачи
1.1.1. Повышение уровня развития инфраструктуры
автодорожной отрасли
Показатели
Наименование
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2008
год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Приобретено дорожно-
эксплута-
ционной
техники
79
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Количество
дорожно-
эксплута-
ционной
техники
%
5
Расходы на
реализацию
Программы
тыс.
тенге

«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010» деген бағанындағы «290 201» деген сандар «282 218» деген сандармен ауыстырылсын;
005 «Су жолдарының кеме жүретін жағдайда болуын қамтамасыз ету  және шлюздерді ұстау» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010» деген бағанындағы «4 431 474» деген сандар «4 540 012» деген сандармен ауыстырылсын;
006 «Әуе көлігі инфрақұрылымын салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010» деген бағанындағы «7 872 323» деген сандар «5 476 206» деген сандармен ауыстырылсын;
012 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және Алматы, Астана қалаларының көшелерін күрделі және орташа жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010» деген бағанда:
«Нәтиже көрсеткіштері» деген жолдағы «21 105 840» деген сандар «22 137 335» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «21 105 840» деген сандар «22 137 335» деген сандармен ауыстырылсын;
028 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне көліктік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010» деген бағанында:
«Нәтиже көрсеткіштері» деген жолдағы «59 073 307» деген сандар «78 613 165» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «59 073 307» деген сандар «78 613 165» деген сандармен ауыстырылсын;
031 «Темір жол көлігі инфрақұрылымын салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламадан кейін мынадай мазмұндағы әкімшімен және 032 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаны ң әкімшісі
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
(кіші бағдарлама)
032 «Қазақавтожол» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын қалыптастыру және ұлғайту»
Сипаты
Жол-пайдалану техникасын сатып алуға
Стратегиялық бағыт
1. Қазақстан Республикасының көлік инфрақұрылымын дамыту
Мақсат
1.1. Көлік-коммуникация кешенінің озыңқы қарқынмен дамуына қол жеткізу
Міндеттер
1.1.1. Автожол саласы инфрақұрылымының даму деңгейін көтеру
Көрсеткіштер
Атауы
Өлшем бірлік
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сандық көрсеткіштер
Жол пайдалану техникалары сатып алынды
79
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Жол пайдалану техникаларының саны
%
5
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге

1 750 000
»;
в таблице «Свод бюджетных расходов»:
в графе «2010»:
в строке «1. Действующие программы, из них:» цифры «288 430 741» заменить цифрами «282 784 645»;
в строке «Текущие бюджетные программы» «цифры «67 003 161» заменить цифрами «70 115 337»;
в строке «Бюджетные программы развития» «цифры «221 427 580» заменить цифрами «212 669 308»;
в пункте 2:
в строке «Всего расходов, из них: «цифры «288 430 741» заменить цифрами «282 784 645»;
в строке «Текущие бюджетные программы» цифры «67 003 161» заменить цифрами «70 115 337»;
в строке «Бюджетные программы развития» цифры «221 427 580» заменить цифрами «212 669 308»;
в таблице «Распределение бюджетных программ (подпрограмм) Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан»:
в графе «2010»:
в сроке «Всего, в том числе:» цифры «288 430 741» заменить цифрами «282 784 645»;
в строке «Стратегическое направление 1. Развитие транспортной инфраструктуры Республики Казахстан» цифры «287 158 390» заменить цифрами «281 254 134»;
в строке «Цель 1.1. Достижение опережающих темпов развития транспортно-коммуникационного комплекса» цифры «287 158 390» заменить цифрами «281 254 134»;
в строке «Задача 1.1.1. Повышение уровня развития инфраструктуры автодорожной отрасли»:
цифры «254 062 845» заменить цифрами «250 682 185»;
в строке «Программа 003» цифры «20 000 000» заменить цифрами «21 950 000»;
в строке «Программа 002»:
цифры «153 878 698» заменить цифрами «126 226 685»;
в строке «Подпрограмма 004» цифры «89 610 686» заменить цифрами «67 510 686»;
в строке «Подпрограмма 005» цифры «50 682 798» заменить цифрами «47 730 785»;
в строке «Подпрограмма 016» цифры «13 585 214» заменить цифрами «10 985 214»;
в строке «Программа 012» цифры «21 105 840» заменить цифрами «22 137 335»;
в строке «Программа 028» цифры «59 073 307» заменить цифрами «78 613 165»;
после строки «Программа 028» дополнить строкой следующего содержания:
«
032
Формирование и
увеличение
уставного
капитала
Республикан-
ского
государствен-
ного
предприятия
«Казахавтодор»
1 750 000
»;
В строке «Задача 1.1.3. Повышение уровня инфраструктуры гражданской авиации» цифры «8 753 812» заменить цифрами «6 357 695 »;
в строке «Программа 006»:

1 750 000
»;
«Бюджеттік шығыстарды жинақтау» деген кестеде:
«2010» деген бағанда:
«1. Қолданыстағы бағдарламалар, соның ішінде:» деген жолдағы «288 430 741» деген сандар «282 784 645» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «67 003 161» деген сандар «70 115 337» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолдағы «221 427 580» деген сандар «212 669 308» деген сандармен ауыстырылсын;
2-тармақта:
«Барлық шығындар, соның ішінде:» деген жолдағы «288 430 741» деген сандар «282 784 645» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «67 003 161» деген сандар «70 115 337» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолдағы «221 427 580» деген сандар «212 669 308» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі бюджеттік бағдарламаларын (кіші бағдарламаларын) бөлу» деген кестеде:
«2010» деген бағанда:
«Барлығы, соның ішінде:» деген жолдағы «288 430 741» деген сандар «282 784 645» деген сандармен ауыстырылсын;
«1-стратегиялық бағыт. Қазақстан Республикасының көлік инфрақұрылымын дамыту» деген жолдағы «287 158 390» деген сандар «281 254 134» деген сандармен ауыстырылсын;
«1.1-мақсат. Көлік-коммуникация кешенінің озыңқы қарқынмен дамуына қол жеткізу» деген жолдағы «287 158 390» деген сандар «281 254 134» деген сандармен ауыстырылсын;
«1.1.1-міндет. Автожол саласы инфрақұрылымының даму деңгейін арттыру» деген жолда:
«254 062 845» деген сандар «250 682 185» деген сандармен ауыстырылсын;
«003 бағдарлама» деген жолдағы «20 000 000» деген сандар «21 950 000» деген сандармен ауыстырылсын;
«002 бағдарлама» деген жолда:
«153 878 698» деген сандар «126 226 685» деген сандармен ауыстырылсын;
«004 кіші бағдарлама» деген жолдағы «89 610 686» деген сандар «67 510 686» деген сандармен ауыстырылсын;
«005 кіші бағдарлама» деген жолдағы «50 682 798» деген сандар «47 730 785» деген сандармен ауыстырылсын;
«016 кіші бағдарлама» деген жолдағы «13 585 214» деген сандар «10 985 214» деген сандармен ауыстырылсын;
«012 бағдарлама» деген жолдағы «21 105 840» деген сандар «22 137 335» деген сандармен ауыстырылсын;
«028 бағдарлама» деген жолдағы «59 073 307» деген сандар «78 613 165» деген сандармен ауыстырылсын;
«028 бағдарлама» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
032
«Қазақавтожол» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын қалыптастыру және ұлғайту»
1 750 000
«1.1.3-міндет. Азаматтық авиация саласы инфрақұрылымның даму деңгейін арттыру» деген жолдағы «8 753 812» деген сандар «6 357 695» деген сандармен ауыстырылсын;
«006 бағдарлама» деген жолда:

цифры «7 872 323» заменить цифрами «5 476 206»;
и строке «Подпрограмма 005» строки цифры «7 872 323» заменить цифрами «5 476 206»;
в строке «Задача 1.1.4. «Повышение уровня инфраструктуры водного транспорта» цифры «4 431 474» заменить цифрами «4 540 012»;
в строке «Программа 005» цифры «4 431 474» заменить цифрами «4 540 012»;
в строке «Задача 1.1.5. «Улучшение инвестиционного климата и содействие росту деловой активности в транспортной отрасли» цифры «3 176 459» заменить цифрами «2 940 442»;
в строке «Программа 001» цифры «2 475 953» заменить цифрами «2 506 079»;
В строке «Стратегическое направление 2. «Обеспечение безопасности транспортных процессов» цифры «1 272 351» заменить цифрами «1 520 368»;
в строке «Цель 2.1. Обеспечение безопасных условий передвижения пассажиров и грузов на всех видах транспорта» цифры «1 272 351» заменить цифрами «1 520 368»;
в строке «Задача 2.1.4. «Повышение безопасности в гражданской авиации» цифры «290 201» заменить цифрами «282 218»;
в строке «Программа 004» цифры «290 201» заменить цифрами «282 218»;
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

«7 872 323» деген сандар «5 476 206» деген сандармен ауыстырылсын;
«005 кіші бағдарлама» деген жолдағы «7 872 323» деген сандар «5 476 206» деген сандармен ауыстырылсын;
«1.1.4-міндет. Су көлігі инфрақұрылымының деңгейін арттыру» деген жолдағы «4 431 474» деген сандар «4 540 012» деген сандармен ауыстырылсын;
«005 бағдарлама» деген жолдағы «4 431 474» деген сандар «4 540 012» деген сандармен ауыстырылсын;
«1.1.5-міндет. Көлік саласындағы іскерлік белсенділікті арттыруға қолдау көрсету және инвестициялық климатты жақсарту» деген жолдағы «3 176 459» деген сандар «2 940 442» деген сандармен ауыстырылсын;
«001 бағдарлама» деген жолдағы «2 475 953» деген сандар «2 506 079» деген сандармен ауыстырылсын;
«2-стратегиялық бағыт. Көлік процестерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету» деген жолдағы «1 272 351» деген сандар «1 520 368» деген сандармен ауыстырылсын;
«2.1-мақсат. Көліктің барлық түрінде жолаушылар мен жүк тасымалының қауіпсіздік жағдайын қамтамасыз ету» деген жолдағы «1 272 351» деген сандар «1 520 368» деген сандармен ауыстырылсын;
«2.1.4-міндет. Азаматтық авиацияда қауіпсіздікті арттыру» деген жолдағы «290 201» деген сандар «282 218» деген сандармен ауыстырылсын;
«004 бағдарлама» деген жолдағы «290 201» деген сандар «282 218» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министр                            К. Мәсімов