О внесении изменений и дополнений в нормативное постановление Верховного Суда Республики Казахстан № 19 от 15 августа 2002 года "О судебном приговоре" (с изменением, внесенным нормативным постановлением Верховного Суда Республики Казахстан № 2 от 9 марта 2006 года)
Нормативное постановление Верховного Суда Республики Казахстан от 25 июня 2010 года № 17. Утратило силу нормативным постановлением Верховного Суда Республики Казахстан от 20 апреля 2018 года № 4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Сноска. Утратило силу нормативным постановлением Верховного Суда РК от 20.04.2018 № 4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В связи с изменением законодательства Республики Казахстан пленарное заседание Верховного Суда Республики Казахстан
постановляет:
1. Внести в нормативное постановление Верховного Суда Республики Казахстан № 19 от 15 августа 2002 года "О судебном приговоре" (с изменением, внесенным нормативным постановлением Верховного Суда Республики Казахстан № 2 от 9 марта 2006 года) следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
в абзаце первом после слова "первой" дополнить словами "и апелляционной";
после первого абзаца дополнить абзацем следующего содержания:
"При принятии решений, предусмотренных пунктами 4) - 6) части первой статьи 411 УПК апелляционной инстанцией выносится постановление об отмене приговора (постановления) суда первой инстанции и затем с соблюдением требований главы 44 УПК постановляется новый приговор.";
2) в пункте 3 в предложении восьмом слово "судьями" заменить словом "судьей";
3) в абзаце втором пункта 11 цифры "372", "375 - 379" заменить цифрами "375 - 378";
4) абзац первый пункта 49 после цифр "34" дополнить цифрами ", 34-1";
5) дополнить пунктом 51-1 следующего содержания:
"51-1. Приговор по делам, рассмотренным с участием присяжных заседателей, постановляется председательствующим в порядке, установленном главой 60 УПК. При этом содержание приговора должно соответствовать требованиям статьи 571 УПК.".
2. Согласно статье 4 Конституции Республики Казахстан настоящее нормативное постановление включается в состав действующего права, а также является общеобязательным и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель
Верховного Суда
Республики Казахстан
М. Алимбеков
Судья Верховного Суда
Республики Казахстан,
секретарь пленарного заседания
Ж. Баишев

"Сот үкімі туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2002 жылғы 15 тамыздағы № 19 нормативтік қаулысына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2006 жылғы 9 наурыздағы № 2 нормативтік қаулысымен енгізілген өзгерісімен бірге) өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2010 жылғы 25 маусымдағы N 17 Нормативтік қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 4 нормативтік қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Жоғарғы Сотының 20.04.2018 № 4 нормативтік қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы заңнамасының өзгеруіне байланысты Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жалпы отырысы
қаулы етеді:
1. "Сот үкімі туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2002 жылғы 15 тамыздағы № 19 нормативтік қаулысына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2006 жылғы 9 наурыздағы № 2 нормативтік қаулысымен енгізілген өзгерісімен бірге) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармақта:
бірінші абзац "бірінші" деген сөзден кейін "және апелляциялық" деген сөздермен толықтырылсын;
бірінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"ҚІЖК-нің 411-бабы бірінші бөлігінің 4)-6) тармақтарында қарастырылған шешімдерді қабылдаған кезде, апелляциялық саты бірінші сатыдағы сот үкімінің (қаулысының) күшін жою туралы қаулы шығарады, содан кейін ҚІЖК-нің 44-тарауының талаптарын сақтай отырып, жаңа үкім шығарады.";
2) 3-тармақтың сегізінші сөйлеміндегі "судьялар" деген сөз "судья" деген сөзбен ауыстырылсын;
3) 11-тармақтың екінші абзацындағы "372", "375-379" деген сандар "375-378" деген сандармен ауыстырылсын;
4) 49-тармақтың бірінші абзацы "34-баптың 1-бөлігінде" деген сөздерден кейін "34-1-бабында," деген сөздермен толықтырылсын;
5) мынадай мазмұндағы 51-1-тармақпен толықтырылсын:
"51-1. Алқабилердің қатысуымен қаралған істер бойынша үкімді ҚІЖК-нің 60-тарауында белгіленген тәртіпте төрағалық етуші шығарады. Бұл ретте, үкімнің мазмұны ҚІЖК-нің 571-бабының талаптарына сәйкес болуға тиіс.".
2. Қазақстан Республикасы Конституциясының 4-бабына сәйкес, осы нормативтік қаулы қолданыстағы құқық құрамына қосылады, сондай-ақ жалпыға бірдей міндетті болып табылады және ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының Төрағасы
М. Әлімбеков
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының судьясы,
жалпы отырыс хатшысы
Ж. Бәйішев