О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2007 года № 1301
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года № 280. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1086
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.12.2015 № 1086 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2007 года № 1301 «Об утверждении Правил осуществления государственных закупок» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 49, ст. 600) следующие дополнения и изменения:
в Правилах осуществления государственных закупок, утвержденных указанным постановлением:
в подпункте 4) пункта 19 после слов «формирование и» дополнить словами «представление на»;
в подпункте 7) пункта 22 слова «описание всех критериев» заменить словом «критерии»;
в пункте 45 слово «последняя» заменить словом «. Последняя»;
в пункте 96 слово «(субподрядчика)» исключить;
пункт 102-1 изложить в следующей редакции:
«102-1. При рассмотрении наличия казахстанского содержания конкурсная комиссия уменьшает условную цену конкурсной заявки на одну десятую (0,1) процента за каждый процент казахстанского содержания.
Наличие казахстанского содержания в товаре подтверждается сертификатом о происхождении товара формы CT-KZ.
В случае, когда потенциальный поставщик товаров является отечественным товаропроизводителем закупаемого товара, то конкурсная комиссия условно уменьшает цену конкурсной заявки такого потенциального поставщика за наличие казахстанского содержания на десять процентов.
Казахстанское содержание потенциального поставщика работ, услуг определяется как процентное содержание стоимости оплаты труда граждан Республики Казахстан, которые будут задействованы в исполнении договора о государственных закупках, от общего фонда оплаты труда и стоимости доли (долей) казахстанского происхождения, установленной в товаре (товарах) в соответствии с критериями достаточной переработки или полного производства резидентами Республики Казахстан от общей стоимости товара (товаров), приобретаемых потенциальным поставщиком для исполнения договора о государственных закупках работ, услуг как напрямую, так и посредством заключения договоров субподряда, от общей суммы, предусмотренной для закупки работ, услуг по данному конкурсу (лоту).»;
в пункте 115 после слов «государственную экспертизу» дополнить словами «или ведомственную экспертизу, проведенную в соответствии с законодательством Республики Казахстан об автомобильных дорогах»;
пункт 117 исключить;

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 27 желтоқсандағы № 1301 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 2 сәуірдегі № 280 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1086 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 28.12.2015 № 1086 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының ҮкіметіҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 27 желтоқсандағы № 1301 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 49, 600-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесінде:
19-тармақтың 4) тармақшасында «және» деген сөзден кейін «оны бекітуге ұсынуы» деген сөздермен толықтырылсын, «бекітуі» деген сөз алынып тасталсын;
22-тармақтың 7) тармақшасында «барлық өлшемдердің сипаттамасы» деген сөздер «өлшемдер» деген сөзбен ауыстырылсын;
45-тармақта «тиіс, конкурстық» деген сөздер «тиіс. Конкурстық» деген сөздермен ауыстырылсын;
96-тармақта «(қосалқы мердігердің)» деген сөздер алынып тасталсын;
102-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«102-1. Қазақстандық мазмұнның болуын қарастыру кезінде конкурстық комиссия конкурстық өтінімнің шартты бағасын қазақстандық мазмұнның әрбір пайызы үшін нөл бүтін оннан бір (0,1) пайызға азайтады.
Тауарда қазақстандық мазмұнның болуы CT-KZ нысанды тауардың шығуы туралы сертификатпен расталады.
Тауарларды әлеуетті өнім беруші сатып алынатын тауардың отандық тауар өндірушісі болған жағдайда, конкурстық комиссия мұндай әлеуетті өнім берушінің конкурстық өтінімінің бағасын қазақстандық мазмұн болғаны үшін он пайызға шартты түрде азайтады.
Тауарларды, көрсетілетін қызметтерді әлеуетті өнім берушінің қазақстандық мазмұны жалпы еңбекақы төлеу қорынан мемлекеттік сатып алу туралы шартты орындауға жұмылдырылған Қазақстан Республикасы азаматтарының еңбекақы төлеу құнының және осы конкурс (лот) бойынша жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін көзделген жалпы сомадан тікелей де, қосалқы мердігер шарттарын жасасу арқылы да тауарларды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шартты орындау үшін әлеуетті өнім беруші сатып алатын тауардың (тауарлардың) жалпы құнынан Қазақстан Республикасы резиденттерінің жеткілікті қайта өңдеу немесе толық өндіру өлшемдеріне сәйкес тауарда (тауарларда) белгіленген қазақстандық мазмұнның үлесі (үлестері) құнының пайыздық мазмұны ретінде анықталады.»;
115-тармақта «мемлекеттік сараптамадан» деген сөздерден кейін «немесе Қазақстан Республикасының автомобиль жолдары туралы заңнамасына сәйкес жүргізілген ведомстволық сараптамадан» деген сөздермен толықтырылсын;
117-тармақ алынып тасталсын;

в абзаце первом пункта 149 после слов «соответствие общим и специальным квалификационным требованиям,» дополнить словами «предусмотренными подпунктами 2) и 3) пункта 51 настоящих Правил,»;
в пункте 162 после слова «определенных» дополнить словами «по итогам государственных закупок способом запроса ценовых предложений,»;
пункт 205 изложить в следующей редакции:
«205. Электронные государственные закупки осуществляются посредством предоставления электронных услуг на веб-портале государственных закупок в соответствии с Правилами проведения электронных государственных закупок, определяемых Правительством Республики Казахстан.»;
пункты 206 и 207 исключить;
пункт 324 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
«Государственные закупки для реализации антикризисных мер, определенных Правительством Республики Казахстан, не превышающие четырехтысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, могут осуществляться в соответствии с особым порядком осуществления государственных закупок товаров, работ, услуг для реализации антикризисных мер, предусмотренным настоящими Правилами, либо и иными способами осуществления государственных закупок, предусмотренными Законом и настоящими Правилами.»;
дополнить пунктом 327-1 следующего содержания:
«327-1. Конкурсная документация по государственным закупкам товаров, работ, услуг для реализации антикризисных мер, определенных Правительством Республики Казахстан, должна содержать сведения об обязательных условиях для реализации антикризисных мер, предусмотренных Правительством Республики Казахстан.»;
приложение 2 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
в приложении 3 к Правилам:
в пункте 26 после слов «или их уполномоченных представителей» слова «потенциальных поставщиков» исключить;
в абзаце третьем пункта 27 слова «поставщиком или» заменить словами «поставщикам или их»;
дополнить пунктом 49-1 следующего содержания:
«49-1. Договор с отечественными товаропроизводителями и отечественными поставщиками работ, услуг должен содержать условие о предварительной оплате и полной оплате за поставку товаров, выполнение работ, оказание услуг. При этом срок полной оплаты не должен превышать тридцати календарных дней со дня исполнения обязательств по данному договору.»;
приложение 6 к Типовой конкурсной документации дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
«4-1. Фонд оплаты труда граждан Республики Казахстан»*
п/п
Ф.И.О.
работников
(указать N и
дату выдачи
уд.личности)
Должность
Гражданство
Заработная плата за время
исполнения договора о
государственных закупках
1
2
3
Общий
фонд
оплаты
труда
Bсего
оплата
труда
граждан
РК
* может не заполняться;

149-тармақтың бірінші абзацында «оның» деген сөзден кейін «осы Ереженің 51-тармағының 2) және 3) тармақшаларында көзделген» деген сөздермен толықтырылсын;
162-тармақта «талап» деген сөзден кейін «баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен мемлекеттік сатып aлу қорытындысы бойынша» деген сөздермен толықтырылсын;
205-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«205. Электрондық мемлекеттік сатып алу Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтайтын Электрондық мемлекеттік сатып алуды жүргізу ережесіне сәйкес мемлекеттік сатып алу веб-порталында электрондық қызметтер беру арқылы жүзеге асырылады.»;
206 және 207-тармақтар алынып тасталсын;
324-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің төрт мың еселенген мөлшерінен аспайтын дағдарысқа қарсы шараларды іске асыру үшін мемлекеттік сатып алу осы Ережеде көзделген дағдарысқа қарсы шараларды іске асыру үшін тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырудың ерекше тәртібіне не Заңда және осы Ережеде көзделген өзге де тәсілдерге де сәйкес жүзеге асырылады.»;
мынадай мазмұндағы 327-1-тармақпен толықтырылсын:
«327-1. Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған дағдарысқа қарсы шараларды іске асыру үшін тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстық құжаттама Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған дағдарысқа қарсы шараларды іске асыру үшін міндетті шарттар туралы мәліметтерді қамтуы тиіс.»;
Ережеге 2-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Ережеге 3-қосымшада:
26-тармақтың мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгеріссіз қалады;
27-тармақтың үшінші абзацында «әлеуетті өнім берушіге немесе уәкілетті өкіліне» деген сөздер «әлеуетті өнім берушілерге немесе олардың уәкілетті өкіліне» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 49-1-тармақпен толықтырылсын:
«49-1. Отандық тауар өндірушілермен және отандық жұмыстарды орындаушылармен, қызметтерді көрсетушілермен шарт алдын ала ақы төлеу және тауарларды жеткізгені, жұмыстарды орындағаны, қызметтерді көрсеткені үшін толық ақы төлеу шартын қамтуы тиіс. Бұл ретте толық ақы төлеу мерзімі осы шарт бойынша міндеттемелерді орындаған күннен бастап отыз күнтізбелік күннен аспауы тиіс.»;
Үлгі конкурстық құжаттамаға 6-қосымша мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
«4-1. Қазақстан Республикасы азаматтарының еңбекақы төлеу қоры»*
Р/с
Қызметкерлердің Т.А.Ә. (жеке куәлік № және берілген күні көрсетілсін)
Лауазымы
Азаматтығы
Мемлекеттік сатып алу туралы шартты орындау уақытындағы жалақысы
1
2
3
Жалпы еңбекақы төлеу қоры
ҚР азаматтарының еңбекақысының барлығы
*толтырмауға болады;

приложение 7 к Типовой конкурсной документации дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
«4-1. Фонд оплаты труда граждан Республики Казахстан»*
п/п
Ф.И.О. работников
(указать № и дату
выдачи уд.личности)
Должность
Гражданство
Заработная плата за время
исполнения договора о
государственных закупках
1
2
3
Общий фонд
оплаты
труда
Всего
оплата
труда
граждан РК
*может не заполняться;
приложение 4 к Правилам дополнить пунктом 53-1 следующего содержания:
«53-1. В случае заключения договора о государственных закупках с отечественными товаропроизводителями или отечественными поставщиками услуг, договор должен содержать условие о предварительной оплате и полной оплате за поставку товаров, либо оказание услуг. При этом срок полной оплаты не должен превышать тридцати календарных дней со дня исполнения обязательств по данному договору.»;
в приложении 5 к Правилам:
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
«8-1. Договор о государственных закупках с отечественными поставщиками работ должен содержать условие о предварительной оплате и полной оплате за осуществление работ, при этом срок полной оплаты не должен превышать тридцати календарных дней со дня исполнения обязательств по данному договору.»;
в пункте 47 слова «Удержанная сумма» заменить словами «Денежная компенсация»;
в абзаце первом пункта 48:
слова «хорошего качества и» исключить;
слова «удостоверяющие качество материалов и оборудования» заменить словами «удостоверяющие соответствие качества материалов и оборудования техническим спецификациям и/или проектно-сметной документации»;
пункт 61 дополнить предложением четвертым следующего содержания:
«В этом случае Заказчик обязан уведомить Подрядчика не менее чем за один рабочий день об осуществлении таких работ, с указанием даты начала и места работ.»;
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 апреля 2010 года № 280
Приложение 2
к Правилам осуществления
государственных закупок
Годовой план государственных закупок товаров, работ и услуг
Общие сведения
БИН
заказчика
РНН
заказчика
Для
государственных
учреждений
Наименование
заказчика
(на государ-
ственном
языке)
Наименование
заказчика
(на русском
языке)
Финансовый
год
Код ГУ
Фонд
1
2
3
4
5
6
7
План государственных
закупок
Тип
пункта
плана
Для государственных учреждений
Код товара,
работы,
услуги (в
соответс-
твии с КП
ВЭД)
Администра-
тор
бюджетной
программы
Программа
Подпрограм-
ма
Специфика
Источник
финансиро-
вания
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Наименова-
ние
закупаемых
товаров,
работ,
услуг (на
государс-
твенном
языке)
Наимено-
вание
закупаемых
товаров,
работ,
услуг (на
русском
языке)
Краткая
характери-
стика
(описание)
товаров,
работ и
услуг (на
государс-
твенном
языке)
Краткая
характери-
стика
(описание)
товаров,
работ и
услуг (на
русском
языке)
Способ
закупок
Вид
предмета
закупок
Единица
измерения
соот-
ветствии
с ОКЕИ)
Количес-
тво,
объем
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы
Цена за
единицу,
тенге
Сумма,
утвер-
жденная
для
закупки,
тенге
Прогнозная
сумма на
второй год
трехлет-
него
периода,
тенге
Прогнозная
сумма на
третий год
трехлет-
него
периода,
тенге
Планиру-
емый
срок
осущест-
вления
государс-
твенных
закупок
(месяц)
Срок
поставки
товара,
выполнения
работ,
оказания
услуг
Место
поставки
товара,
выполнения
работ,
оказания
услуг (код
населенного
пункта в
соответс-
твии с
КАТО)
Размер
авансо-
вого
платежа,
%
17
18
19
20
21
22
23
24

Үлгі конкурстық құжаттамаға 7-қосымша мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
«4-1. Қазақстан Республикасы азаматтарының еңбекақы төлеу қоры»*
Р/с
Қызметкерлердің Т.А.Ә. (жеке куәлік № және берілген күні көрсетілсін)
Лауазымы
Азаматтығы
Мемлекеттік сатып алу туралы шартты орындау уақытындағы жалақысы
1
2
3
Жалпы еңбекақы төлеу қоры
ҚР азаматтарының еңбекақысының барлығы
* толтырмауға болады;
Ережеге 4-қосымша мынадай мазмұндағы 53-1-тармақпен толықтырылсын:
«53-1. Отандық тауар өндірушілермен немесе отандық қызметтерді көрсетушілермен шарт жасалған жағдайда, шарт алдын ала ақы төлеу және тауарларды жеткізгені не қызметтерді көрсеткені үшін толық ақы төлеу туралы шартты қамтуы тиіс. Бұл ретте толық ақы төлеу мерзімі осы шарт бойынша міндеттемелерді орындаған күннен бастап отыз күнтізбелік күннен аспауы тиіс.»;
Ережеге 5-қосымшада:
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
«8-1. Отандық жұмыстарды берушілермен мемлекеттік сатып алу туралы шарт алдын ала ақы төлеу және жұмыстарды жүзеге асырғаны үшін толық ақы төлеу туралы шартты қамтуы тиіс, бұл ретте толық ақы төлеу мерзімі осы шарт бойынша міндеттемелерді орындаған күннен бастап отыз күнтізбелік күннен аспауы тиіс.»;
47-тармақта «Ұсталған сома» деген сөздер «Ақшалай өтемақы» деген сөздермен ауыстырылсын;
48-тармақтың бірінші абзацында:
«жақсы сапада және» деген сөздер алынып тасталсын;
«материалдар мен жабдықтардың сапасын куәландыратын» деген сөздер «материалдар мен жабдықтар сапасының техникалық ерекшеліктерге және/немесе жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкестігін куәландыратын» деген сөздермен ауыстырылсын;
61-тармақ мынадай мазмұндағы төртінші сөйлеммен толықтырылсын:
«Бұл жағдайда Тапсырыс беруші кемінде бір жұмыс күні бұрын Мердігерді жұмыстардың басталған күнін және орнын көрсете отырып, мұндай жұмыстардың жүзеге асырылуы туралы хабардар етуге міндетті.».
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                             К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 2 сәуірдегі
№ 280 қаулысына
1-қосымша
Мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру ережесіне
2-қосымша
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді
мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспары
Жалпы мәліметтер
Тапсырыс берушінің БСН
Тапсырыс берушінің СТН
Мемлекеттік мекемелер үшін
Тапсырыс берушінің атауы
Тапсырыс берушінің атауы (орыс тілінде)
Қаржы жылы
ММ коды
Қор
1
2
3
4
5
5
7
Мемлекеттік сатып алу жоспары
Жоспар тармағының түрі
Мемлекеттік мекемелер үшін
Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің коды (ЭҚТӨЖ сәйкес)
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
7
8
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауы (мемлекеттік тілде)
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауы (орыс тілінде)
Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасы (суреттелуі) (мемлекеттік тілде)
Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасы (суреттелуі)(орыс тілінде)
Сатып алу тәсілі
Сатып алу мәнінің түрі
Өлшем бірлігі (БӨЖС сәйкес)
Саны, көлемі
9
10
11
12
13
14
15
16
Бір бірлігі үшін баға, теңге
Сатып алу үшін бекітілген сома, теңге
Үш жылдық кезеңнің екінші жылына арналған болжамды сома, теңге
Үш жылдық кезеңнің үшінші жылына арналған болжамды сома, теңге
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырудың жоспарланған мерзімі (ай)
Тауарларды, орындалатын жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді жеткізу мерзімі
Тауарларды, орындалатын жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді жеткізу орны (ӘАОС сәйкес елді мекеннің коды)
Аванстық төлем мөлшері, %
17
18
19
20
21
22
23
24