Об утверждении Правил финансирования мероприятий, связанных с субсидированием систем управления производством сельскохозяйственной продукции
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2010 года № 319
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года "О республиканском бюджете на 2010 - 2012 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила финансирования мероприятий, связанных с субсидированием систем управления производством сельскохозяйственной продукции.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 апреля 2010 года № 319
Правила
финансирования мероприятий, связанных с субсидированием систем
управления производством сельскохозяйственной продукции
1. Общие положения
1. Настоящие Правила финансирования мероприятий, связанных с субсидированием систем управления производством сельскохозяйственной продукции (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", от 7 декабря 2009 года "О республиканском бюджете на 2010 - 2012 годы" и определяют порядок финансирования мероприятий, связанных с субсидированием стоимости услуг по разработке, внедрению и сертификации международных стандартов предприятий отраслей агропромышленного комплекса.
2. Финансирование мероприятий, связанных с субсидированием, осуществляется за счет средств республиканского бюджета на соответствующие годы (далее - средства) по республиканской бюджетной программе 051 "Субсидирование систем управления производством сельскохозяйственной продукции" (далее - программа).
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия и определения:
1) администратор программы - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
2) отбор - определение заказчиков-участников, участвующих в программе для распределения между ними средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2010 - 2012 годы;
3) орган по подтверждению соответствия - юридическое лицо, аккредитованное в установленном порядке для выполнения работ по подтверждению соответствия;
4) сертификация - процедура, посредством которой орган по подтверждению соответствия письменно удостоверяет соответствие продукции, услуги установленным требованиям;
5) заказчик - субъект агропромышленного комплекса, находящийся на стадии разработки, внедрения и сертификации международных стандартов, подавший заявку по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;

Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін басқару жүйелерін субсидиялауға байланысты іс-шараларды қаржыландыру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 16 сәуірдегі № 319 Қаулысы
«2010-2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 7 желтоқсандағы Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін басқару жүйелерін субсидиялауға байланысты іс-шараларды қаржыландыру ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 16 сәуірдегі
№ 319 қаулысымен
бекітілген
Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін басқару жүйелерін
субсидиялауға байланысты іс-шараларды қаржыландыру
ережесі 1. Жалпы ережелер
1. Осы Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін басқару жүйелерін субсидиялауға байланысты іс-шараларды қаржыландыру ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасының «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» 2005 жылғы 8 шілдедегі, «2010 - 2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2009 жылғы 7 желтоқсандағы заңдарына сәйкес әзірленді және агроөнеркәсіптік кешен салалары кәсіпорындарының халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және сертификаттау жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға байланысты іс-шараларды қаржыландыру тәртібін белгілейді.
2. Субсидиялауға байланысты іс-шараларды қаржыландыру 051 «Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін басқару жүйелерін субсидиялау» республикалық бюджеттік бағдарламасы (бұдан әрі - бағдарлама) бойынша тиісті жылдарға арналған республикалық бюджет қаражаты (бұдан әрі - қаражат) есебінен жүзеге асырылады.
3. Осы Ережеде мынадай ұғымдар мен анықтамалар пайдаланылады:
1) бағдарламаның әкімшісі - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі;
2) іріктеу - 2010 - 2012 жылдарға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражатты тапсырыс беруші-қатысушылар арасында бөлу үшін бағдарламаға қатысатын тапсырыс беруші-қатысушыларды айқындау;
3) сәйкестікті растау жөніндегі орган - сәйкестікті растау жөніндегі жұмыстарды орындау үшін белгіленген тәртіппен аккредиттелген заңды тұлға;
4) сертификаттау - сәйкестікті растау жөніндегі орган өнімнің, қызметтердің белгіленген талаптарға сәйкестігін жазбаша түрде куәландыратын рәсім;
5) тапсырыс беруші - халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және сертификаттау сатысындағы, осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім ұсынған агроөнеркәсіптік кешен субъектісі;

6) заказчики-участники - заказчики, принимающие участие в реализации программы;
7) привлеченный консультант - юридическое или физическое лицо, осуществляющее консалтинговые (консультационные) услуги по разработке, внедрению международных стандартов;
8) международный стандарт — стандарт, принятый международной организацией по стандартизации и доступный широкому кругу потребителей;
9) консультант в штате - физическое лицо, сотрудник заказчика, осуществляющее консалтинговые (консультационные) услуги по разработке, внедрению международных стандартов.
2. Порядок финансирования мероприятий, связанных с
субсидированием стоимости услуг по разработке, внедрению и
сертификации международных стандартов предприятий отраслей
агропромышленного комплекса
4. Для распределения средств, выделенных на финансирование мероприятий, связанных с субсидированием стоимости работ по разработке, внедрению и сертификации международных стандартов предприятий отраслей агропромышленного комплекса, администратор программы проводит отбор среди заказчиков.
5. Сумма средств, выплачиваемая из республиканского бюджета, составляет не более 50 % затрат заказчика-участника от всей стоимости проекта по разработке, внедрению и сертификации международных стандартов.
6. Для проведения отбора заказчиков, участвующих в реализации программы, администратор программы:
1) образует комиссию в составе председателя, членов и секретаря комиссии. Количественный состав комиссии должен быть нечетным и не менее пяти человек;
2) направляет приглашение всем заказчикам по списку, представленному управлениями сельского хозяйства акиматов областей, городов Алматы, Астаны (далее - управления).
7. Администратор программы осуществляет отбор заказчиков, участвующих в реализации программы и отвечающих следующим критериям:
1) резидент Республики Казахстан (для юридических лиц);
2) гражданин Республики Казахстан (для физических лиц);
3) отсутствие налоговой задолженности и задолженности по другим обязательным платежам в бюджет.
8. Заказчик использует международный стандарт, внедрение которого обеспечивается привлеченным консультантом, либо внедряет его самостоятельно при наличии в структуре предприятия службы качества, состоящей из штатных сотрудников, в количестве не менее двух человек.
9. Требования к привлеченному консультанту:
1) наличие в штате квалифицированных специалистов в области разработки, внедрения и дальнейшего подтверждения соответствия международных стандартов, имеющих соответствующие дипломы, сертификаты об окончании семинаров, курсов, и опыт работы по разработке и внедрению международных стандартов (для юридических лиц);

6) тапсырыс беруші-қатысушылар - бағдарламаны іске асыруға қатысатын тапсырыс берушілер;
7) тартылған консультант - халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу жөніндегі консалтингтік (консультациялық) қызметтерді жүзеге асыратын заңды немесе жеке тұлға;
8) халықаралық стандарт - стандарттау жөніндегі халықаралық ұйым қабылдаған және тұтынушылардың қалың көпшілігі қол жеткізе алатын стандарт;
9) штаттағы консультант - халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу жөніндегі консалтингтік (консультациялық) қызметтерді жүзеге асыратын жеке тұлға, тапсырыс берушінің қызметкері.
2. Агроөнеркәсіптік кешен салалары кәсіпорындарының халықаралық
стандарттарын әзірлеу, енгізу және сертификаттау жөніндегі
қызметтердің құнын субсидиялауға байланысты іс-шараларды
қаржыландыру тәртібі
4. Агроөнеркәсіптік кешен салалары кәсіпорындарының халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және сертификаттау жөніндегі жұмыстарының құнын субсидиялауға байланысты іс-шараларды қаржыландыруға бөлінген қаражатты бөлу үшін бағдарламаның әкімшісі тапсырыс берушілер арасында іріктеу жүргізеді.
5. Республикалық бюджеттен төленетін қаражат сомасы халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және сертификаттау жөніндегі жобаның бүкіл құнынан тапсырыс беруші-қатысушы шығынының 50 %-ынан аспайды.
6. Бағдарламаны іске асыруға қатысатын тапсырыс берушілерді іріктеуді жүргізу үшін бағдарламаның әкімшісі:
1) құрамында комиссияның төрағасы, мүшелері мен хатшысы бар комиссия құрады. Комиссияның сандық құрамы тақ сан болуы және бес адамнан кем болмауы тиіс;
2) облыстар, Астана, Алматы қалалары әкімдіктерінің ауыл шаруашылығы басқармалары (бұдан әрі - басқармалар) ұсынған тізім бойынша барлық тапсырыс берушілерге шақыру жібереді.
7. Бағдарламаның әкімшісі бағдарламаны іске асыруға қатысатын және мынадай өлшемдерге жауап беретін тапсырыс берушілерді іріктеуді жүзеге асырады:
1) Қазақстан Республикасының резиденті (заңды тұлғалар үшін);
2) Қазақстан Республикасының азаматы (жеке тұлғалар үшін);
3) салық берешегінің және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдері бойынша берешегінің болмауы.
8. Тапсырыс беруші енгізуді тартылған консультант қамтамасыз ететін халықаралық стандартты пайдаланады не кәсіпорынның құрылымында саны кемінде екі адам штаттағы қызметкерден тұратын сапа қызметі болғанда оны дербес енгізеді.
9. Тартылған консультантқа қойылатын талаптар:
1) штатында тиісті дипломдары, семинарларды, курстарды бітіргені туралы сертификаттары және халықаралық стандарттарды әзірлеу және енгізу жөнінде жұмыс тәжірибесі бар халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және сәйкестігін одан әрі растау саласындағы білікті мамандардың болуы (заңды тұлғалар үшін);

2) наличие соответствующего диплома, сертификатов об окончании семинаров, курсов, и опыт работы по разработке и внедрению международных стандартов (для физических лиц).
10. Требования к консультанту в штате:
1) наличие соответствующих дипломов, сертификатов об окончании семинаров, курсов и опыт работы по разработке и внедрению международных стандартов;
2) опыт работы не менее двух лет сотрудником службы качества заказчика.
11. Заказчики, желающие принять участие в отборе, представляют в комиссию заявку по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, подписанную первым руководителем заказчика или лицом, имеющим надлежащим образом оформленную доверенность на право подписания заявки, скрепленную печатью заказчика, в запечатанном конверте.
12. К заявке в качестве неотъемлемой части заказчиком прилагаются:
1) нотариально засвидетельствованная копия свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
2) оригинал справки установленной формы соответствующего налогового органа об отсутствии или наличии налоговой задолженности и задолженностей по другим обязательным платежам в бюджет, выданной не более чем за три месяца, предшествующей дате вскрытия конвертов с заявками, за подписью первого руководителя или лица, имеющего право подписи с печатью соответствующего налогового органа;
3) резюме основных сотрудников заказчика, оказывающих консалтинговые (консультационные) услуги (фамилия, имя, отчество, должность, образование, профессиональный опыт, участие в реализованных проектах и контактная информация с приложением заверенных в установленном порядке копий соответствующих дипломов, сертификатов об окончании семинаров, курсов);
4) нотариально заверенная копия договора о проведении сертификации между заказчиком и органом по подтверждению соответствия;
5) доверенность на право подписания заявки, в случае если заявка подписана не первым руководителем заказчика;
6) нотариально заверенные копии свидетельств о государственной регистрации (перерегистрации) заказчика;
7) нотариально заверенная копия договора на оказание консалтинговых (консультационных) услуг по разработке, внедрению международных стандартов с привлеченным консультантом;
8) для привлеченного консультанта: нотариально заверенные копии свидетельств о государственной регистрации (перерегистрации) для юридических лиц, и нотариально заверенные копии свидетельств о государственной регистрации индивидуального предпринимателя для физических лиц;

2) тиісті дипломының, семинарларды, курстарды бітіргені туралы сертификаттарының және халықаралық стандарттарды әзірлеу және енгізу жөнінде жұмыс тәжірибесінің болуы (жеке тұлғалар үшін).
10. Штаттағы консультантқа қойылатын талаптар:
1) тиісті дипломдарының, семинарларды, курстарды бітіргені туралы сертификаттарының және халықаралық стандарттарды әзірлеу және енгізу жөнінде жұмыс тәжірибесінің болуы;
2) тапсырыс берушінің сапа қызметінің қызметкері ретінде кемінде екі жыл жұмыс тәжірибесі.
11. Іріктеуге қатысуға ниет білдірген тапсырыс берушілер осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тапсырыс берушінің бірінші басшысы немесе өтінімге қол қою құқығына тиісті түрде ресімделген сенімхаты бар тұлға қол қойған, тапсырыс берушінің мөрі басылған, жабық конвертке салынған өтінімді комиссияға ұсынады.
12. Тапсырыс беруші өтінімге оның ажырамас бөлігі ретінде мыналарды қоса береді:
1) Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің нотариалды куәландырылған көшірмесі;
2) өтінімдер салынған конверттерді ашу күнінің алдындағы үш айдан аспайтын мерзімде берілген салық берешегінің және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдері бойынша берешегінің болмауы немесе болуы туралы тиісті салық органының бірінші басшысының немесе қол қоюға құқығы бар тұлғаның қолы қойылып, тиісті салық органының мөрі басылған белгіленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасы;
3) консалтингтік (консультациялық) қызметтер көрсететін тапсырыс берушінің негізгі қызметкерлерінің түйіндемесі (тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, білімі, кәсіби тәжірибесі, іске асырылған жобаларға қатысуы және тиісті дипломдарының, семинарларды, курстарды бітіргені туралы сертификаттарының белгіленген тәртіппен куәландырылған көшірмелері қоса берілген байланыс ақпараты);
4) тапсырыс беруші мен сәйкестікті растау жөніндегі орган арасындағы сертификаттауды жүргізу туралы шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
5) өтінімге тапсырыс берушінің бірінші басшысының қолы қойылмаған жағдайда өтінімге қол қою құқығына арналған сенімхат;
6) тапсырыс берушінің мемлекеттік тіркелгендігі (қайта тіркелгендігі) туралы куәліктердің нотариалды куәландырылған көшірмелері;
7) тартылған консультантпен жасалған халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу жөніндегі консалтингтік (консультациялық) қызметтерді көрсетуге арналған шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
8) тартылған консультантқа: заңды тұлғалар үшін мемлекеттік тіркелгендігі (қайта тіркелгендігі) туралы куәліктердің нотариалды куәландырылған көшірмелері және жеке тұлғалар үшін жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркелгендігі туралы куәліктердің нотариалды куәландырылған көшірмелері;

9) краткая информация о привлеченном консультанте (история развития компании, основные направления деятельности компании, информация по реализованным проектам по разработке, внедрению международных стандартов, опыт работы с предприятиями по переработке сельскохозяйственной продукции по разработке, внедрению международных стандартов);
10) информация о клиентах привлеченного консультанта (адрес, контактные телефоны, e-mail,) осуществивших внедрение международных стандартов;
11) резюме основных сотрудников привлеченного консультанта (для юридических лиц), оказывающих консалтинговые услуги (фамилия, имя, отчество, должность, образование, профессиональный опыт, участие в реализованных проектах и контактная информация с приложением заверенных в установленном порядке копий соответствующих дипломов, сертификатов об окончании семинаров, курсов).
Документы, указанные в подпунктах 7), 8), 9), 10) и 11) настоящего пункта предоставляется заказчиком, в случае привлечения консультанта.
13. Заявка и все прилагаемые документы должны быть прошиты в один пакет, пронумерованы, на обороте последней страницы концы нити должны быть заклеены листом бумаги со словами "Прошито и пронумеровано ____ листов. Дата "____"_________ 20 __ год", подписана должностным лицом заказчика и скреплена печатью заказчика. При наличии в конверте не прошитых, отдельных документов, такие документы комиссией не рассматриваются и возвращаются заказчику.
14. По процедуре вскрытия конвертов с заявками в течение 5 (пяти) рабочих дней составляется протокол вскрытия конвертов с заявками, который подписывается председателем и членами комиссии.
15. Комиссия в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня вскрытия конвертов с заявками на отдельном заседании рассматривает заявки заказчиков на предмет их полноты и соответствия требованиям настоящих Правил.
16. Заказчики, полностью соответствующие требованиям настоящих Правил, решением комиссии определяются заказчиками-участниками.
17. Доля объема средств, выделяемых каждому заказчику-участнику для финансирования мероприятий, связанных с субсидированием затрат, определяется комиссией прямо пропорционально суммам затрат заказчика от всей стоимости проекта по разработке, внедрению и сертификации международных стандартов.
18. На заседании комиссии ведется протокол рассмотрения представленных документов и оценки заявок (далее - протокол заседания комиссии). Результаты решения комиссии подлежат отражению в протоколе заседания комиссии, в котором указываются наименование, местонахождение заказчиков-участников, критерии, на основе которых определены заказчики-участники, объемы субсидий заказчикам-участникам, а также наименование заказчиков, не отвечающих установленным требованиям, с указанием причин отклонения заявок.

9) тартылған консультант туралы қысқаша ақпарат (компанияның даму тарихы, компания қызметінің негізгі бағыттары, халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу бойынша іске асырылған жобалар жөніндегі ақпарат, ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеу жөніндегі кәсіпорындармен халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу бойынша жұмыс тәжірибесі);
10) халықаралық стандарттарды енгізуді жүзеге асырған, тартылған консультанттың клиенттері туралы ақпарат (мекенжайы, байланыс телефондары, е-mail);
11) консалтингтік қызметтер көрсететін, тартылған консультанттың негізгі қызметкерлерінің (заңды тұлғалар үшін) түйіндемесі (тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, білімі, кәсіби тәжірибесі, іске асырылған жобаларға қатысуы және тиісті дипломдардың, семинарларды, курстарды бітіргені туралы сертификаттардың белгіленген тәртіппен куәландырылған көшірмелері қоса берілген байланыс ақпараты).
Осы тармақтың 7), 8), 9), 10) және 11) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды консультантты тартқан жағдайда тапсырыс беруші береді.
13. Өтінім және қоса берілетін барлық құжаттар бір пакетке тігілуі, нөмірленуі тиіс, соңғы бетінің арғы жағындағы жіптің ұшы «___ парақ тігілді және нөмірленді. Күні 20__ жылғы ___ ____ деген сөздер жазылған қағаз парақпен желімделуі, тапсырыс берушінің лауазымды тұлғасының қолы қойылуы және тапсырыс берушінің мөрімен бекітілуі тиіс. Конвертте тігілмеген жекелеген құжаттар болған кезде мұндай құжаттарды комиссия қарамайды және тапсырыс берушіге қайтарылады.
14. Өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімі бойынша 5 (бес) күн ішінде өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасы жасалады, оған комиссия төрағасы және мүшелері қол қояды.
15. Комиссия өтінімдер салынған конверттерді ашқан күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде жекелеген отырыста тапсырыс берушілердің өтінімдерін олардың толықтығы мен осы Ереженің талаптарына сәйкестігі мәніне қарайды.
16. Осы Ереженің талаптарына толығымен сәйкес келетін тапсырыс берушілер комиссияның шешімімен тапсырыс берушілер-катысушылар болып белгіленеді.
17. Шығындарды субсидиялауға байланысты іс-шараларды қаржыландыру үшін әрбір тапсырыс беруші-қатысушыға бөлінетін қаражат көлемінің үлесін комиссия халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және сертификаттау жөніндегі жобаның барлық құнынан тапсырыс беруші шығындарының сомаларына тікелей бара-бар түрде белгілейді.
18. Комиссия отырысында ұсынылған құжаттарды қарау және өтінімдерді бағалау хаттамасы (бұдан әрі - комиссия отырысының хаттамасы) жүргізіледі. Комиссия шешімінің нәтижелері комиссия отырысының хаттамасында көрсетілуге тиіс, онда тапсырыс беруші-қатысушылардың атауы, орналасқан жері, негізінде тапсырыс беруші-қатысушылар айқындалған өлшемдер, тапсырыс беруші-қатысушыларға бөлінетін субсидиялардың көлемі, сондай-ақ өтінімдердің қабылданбау себептері көрсетіле отырып, белгіленген талаптарға жауап бермейтін тапсырыс берушілердің атауы көрсетіледі.

19. Протокол заседания комиссии оформляется в течение 5 (пяти) рабочих дней от даты проведения заседания, подписывается председателем и членами комиссии. Решение комиссии сообщается письменно всем заказчикам.
20. В течение 30 (тридцать) календарных дней со дня извещения заказчиков-участников заключается договор между администратором программы и заказчиком-участником, предусматривающий порядок и условия перечисления средств, ответственность сторон и иные условия.
21. Работа по разработке, внедрению и сертификации международных стандартов должна быть завершена до 1 декабря соответствующего года.
22. Для получения субсидий заказчик-участник представляет администратору программы, следующие подтверждающие документы:
1) заявки на финансирование мероприятий, связанных с субсидированием затрат заказчика-участника по разработке, внедрению и сертификации международных стандартов по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) нотариально заверенные копии актов выполненных работ (бухгалтерские), подписанные привлеченным консультантом (в случае привлечения консультанта) и заказчиком-участником;
3) нотариально заверенные копии актов выполненных работ по сертификации (бухгалтерские), подписанные органом по подтверждению соответствия и заказчиком-участником;
4) копии платежных поручений и счетов-фактур об оплате заказчиком-участником услуг привлеченного консультанта (в случае привлечения консультанта) и органа по подтверждению соответствия с печатью и подписью заказчика-участника, либо копии иных документов, подтверждающих оплату услуг;
5) нотариально заверенные копии сертификата качества.
23. Документы, указанные в пункте 22 настоящих Правил, представляются администратору программы заказчиком-участником не позднее 10 декабря соответствующего года.
24. Администратор бюджетной программы после рассмотрения подтвержающих документов формирует ведомость на выплату субсидий в двух экземплярах по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам и счета к оплате.
25. Для выплаты субсидий заказчикам-участникам администратор программы в территориальные подразделения Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан представляет реестр счетов к оплате в двух экземплярах и счет к оплате.
26. В случае неполного распределения средств при проведении отбора, а также отказа заказчиков-участников от выделяемой субсидии, администратор программы проводит повторный отбор, с утверждением даты и места проведения отбора.
Повторный отбор производится в соответствии с настоящими Правилами.

19. Комиссия отырысының хаттамасы отырыс өткізілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күн ішінде ресімделеді, оған комиссия төрағасы және мүшелері қол қояды. Комиссия шешімі барлық тапсырыс берушілерге жазбаша хабарланады.
20. Тапсырыс беруші-қатысушыларды хабарландырған күнінен бастап 30 (отыз) күнтізбелік күні ішінде бағдарлама әкімшісі мен тапсырыс беруші-қатысушы арасында қаражат аудару тәртібі мен талаптарын, тараптардың жауапкершілігін және өзге де шарттарды көздейтін шарт жасалады.
21. Халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және сертификаттау жөніндегі жұмыс тиісті жылдың 1 желтоқсанына дейін аяқталуы тиіс.
22. Субсидиялар алу үшін тапсырыс беруші-қатысушы бағдарламаның әкімшісіне мынадай растайтын құжаттарды ұсынады:
1) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша халықаралық стандарттарды әзірлеуге, енгізуге және сертификаттауға жұмсалған тапсырыс беруші-қатысушының шығындарын субсидиялауға байланысты іс-шараларды қаржыландыруға арналған өтінімді;
2) тартылған консультант (консультантты тартқан жағдайда) пен тапсырыс беруші-қатысушы қол қойған, орындалған жұмыстар актілерінің (бухгалтерлік) нотариалды куәландырылған көшірмелерін;
3) сәйкестікті растау жөніндегі орган мен тапсырыс беруші-қатысушы қол қойған сертификаттау жөніндегі орындалған жұмыстар актілерінің (бухгалтерлік) нотариалды куәландырылған көшірмелерін;
4) тартылған консультант (консультантты тартқан жағдайда) пен сәйкестікті растау жөніндегі органның қызметтеріне тапсырыс беруші-қатысушының ақы төлегені туралы төлем тапсырмалары мен шот-фактуралардың тапсырыс беруші-қатысушының мөрі мен қолы қойылған көшірмелерін не қызметтерге ақы төленгенін растайтын өзге де құжаттардың көшірмелерін;
5) сапа сертификатының нотариалды куәландырылған көшірмелерін.
23. Осы Ереженің 22-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырыс беруші-қатысушы бағдарлама, әкімшісіне тиісті жылғы 10 желтоқсаннан кешіктірмей ұсынады.
24. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі растайтын құжаттарды қарағаннан кейін осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада субсидиялар төлеу ведомосын және төлеуге арналған шоттарды қалыптастырады.
25. Тапсырыс беруші-қатысушыларға субсидияларды төлеу үшін бағдарламаның әкімшісі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің аумақтық бөлімшелеріне төлеуге арналған шоттардың тізілімін екі данада және төлеуге арналған шотты ұсынады.
26. Іріктеуді жүргізу кезінде қаражат толық бөлінбей қалған жағдайда, сондай-ақ тапсырыс беруші-қатысушылар бөлінетін субсидиядан бас тартқан жағдайда, бағдарламаның әкімшісі іріктеудің жүргізілетін күні мен орнын бекіте отырып, қайта іріктеу жүргізеді.
Қайта іріктеу осы Ережеге сәйкес жүргізіледі.

27. Ответственность за недостижение результатов бюджетной программы, предусмотренную законами Республики Казахстан, несет первый руководитель администратора бюджетной программы.
Приложение 1
к Правилам финансирования
мероприятий, связанных с
субсидированием систем
управления производством
сельскохозяйственной
продукции
Заявка
________________________________________________________________
(наименование заказчика)
изъявляет желание принять участие в реализации республиканской
бюджетной программы 051 "Субсидирование систем управления
производством сельскохозяйственной продукции".
1. Сведения об участнике реализации программы
Полное наименование_____________________________________________
Юридический адрес_______________________________________________
Фактический адрес, телефоны, факс, электронный адрес____________
Размер уставного капитала, тенге________________________________
Размер собственного капитала, тенге_____________________________
Учредители______________________________________________________
Банковские реквизиты____________________________________________
Ф.И.О. первого руководителя, служебный и домашний телефоны
________________________________________________________________
Виды основной деятельности______________________________________
Годовой оборот, сумма___________________________________________
Фактическая численность работников______________________________
2. Краткое описание привлеченного консультанта
Полное наименование_____________________________________________
Опыт работы по разработке, внедрению систем менеджмента качества
в предприятиях по переработке сельхозпродукции__________________
Количество предприятий, получивших сертификат___________________
Юридический адрес_______________________________________________
Фактический адрес, телефоны, факс, электронный адрес____________
Учредители______________________________________________________
Ф.И.О. первого руководителя, служебный и домашний телефоны
________________________________________________________________
Численность работников__________________________________________
3. Краткое описание проекта
Общая стоимость проекта_________________________________________
Условия платежа_________________________________________________
Даты начала и окончания работ по проекту________________________
№ п/п
Наименование
этапов и
видов работ
Стоимость
(тенге)
Дата
начала и
окончания
работ
Из них
представлен акт
выполненных
работ

27. Бюджеттік бағдарламаның нәтижесіне жетпегені үшін бюджеттік бағдарлама әкімшісінің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жауапкершілікке тартылады.
Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін
басқару жүйелерін субсидиялауға
байланысты іс-шараларды
қаржыландыру ережесіне
1-қосымша
Өтінім
_____________________________________________________________________(тапсырыс берушінің атауы)
051 «Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін басқару жүйелерін субсидиялау» республикалық бюджеттік бағдарламасын іске асыруға қатысуға ниет білдіреді.
1. Бағдарламаны іске асыруға қатысушы туралы мәліметтер
Толық атауы _________________________________________________________
Заңды мекен-жайы ____________________________________________________
Іс жүзіндегі мекен-жайы, телефондары, факсы, электрондық мекен-жайы
_____________________________________________________________________
Жарғылық капиталының мөлшері, теңге _________________________________
Меншікті капиталының мөлшері, теңге _________________________________
Құрылтайшылар _______________________________________________________
Банктік деректемелері _______________________________________________
Бірінші басшының Т.А.Ә., қызметтік және үй телефондары
_____________________________________________________________________
Негізгі қызметінің түрі _____________________________________________
Жылдық айналымы, сомасы _____________________________________________
Қызметкерлердің іс жүзіндегі саны ___________________________________
2. Тартылған консультанттың қысқаша сипаттамасы
Толық атауы _________________________________________________________
Ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу жөніндегі кәсіпорындарда сапа менеджменті жүйелерін әзірлеу, енгізу жөніндегі жұмыс тәжірибесі
_____________________________________________________________________
Сертификат алған кәсіпорындардың саны _______________________________
Заңды мекен-жайы ____________________________________________________
Іс жүзіндегі мекен-жайы, телефондары, факсы, электрондық мекен-жайы
_____________________________________________________________________
Құрылтайшылар _____________________________________________________________________
Бірінші басшының Т.А.Ә., қызметтік және үй телефондары
_____________________________________________________________________
Қызметкерлердің саны ________________________________________________
3. Жобаның қысқаша сипаттамасы
Жобаның жалпы құны ________________________________________________ ;
Төлем шарттары ______________________________________________________
Жоба бойынша жұмыстардың басталған және аяқталған күні ______________
Р/с
Жұмыстардың кезеңдері мен түрлерінің атауы
Құны (теңге)
Жұмыстардың басталған және аяқталған күні
Оның ішінде орындалған жұмыстардың актісі ұсынылды

4. Планируемые результаты от реализации проекта___________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
___________________        м.п.       ____________________
(должность, Ф.И.О.)                     (подпись, дата)
Приложение 2
к Правилам финансирования
мероприятий, связанных с
субсидированием систем
управления производством
сельскохозяйственной
продукции
ЗАЯВКА
на финансирование мероприятий, связанных с субсидированием
затрат заказчика-участника по разработке, внедрению и
сертификации международных стандартов
Дата____ ___________ 20__ г.
Настоящим заказчик-участник ____________________ просит
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан перечислить
согласно договору о субсидировании стоимости услуг по разработке,
внедрению и сертификации международных стандартов от _________
___________ 20__года №__ средства из республиканского бюджета на
счет заказчика № ______ в (наименование банка), по республиканской бюджетной программе 051 "Субсидирование систем управления
производством сельскохозяйственной продукции", в сумме ___________
тенге.
__________________________      м.п.     ________________________
(наименование предприятия)                  (подпись и Ф.И.О.
первого руководителя)
Приложение 3
к Правилам финансирования
мероприятий, связанных с
субсидированием систем
управления производством
сельскохозяйственной
продукции
"Утверждаю"
Ответственный секретарь
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
_____________________
от "____" _________20__года №__
Ведомость
на выплату субсидий по республиканской бюджетной программе
051 "Субсидирование систем управления производством
сельскохозяйственной продукции"
п/п
Наимено-
вание
заказчи-
ка
№ и дата
договора
на
субсиди-
рование
Всего
оказано
услуг на
сумму
(тенге)
В том числе
Подле-
жит к
оплате
(тенге)
консульта-
ционных
сертифика-
ционных
Сумма подлежащая к оплате __________________________________ тенге.
(цифрами, прописью)
Директор Департамента по развитию
перерабатывающей промышленности
и агропродовольственных рынков                   _________________
Директор Департамента
финансового обеспечения                          _________________

4. Жобаны іске асырудан жоспарланатын нәтижелер _____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________                               ____________________  (лауазымы, Т:А Ә)               м.о                   (қолы, күні)
Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін
басқару жүйелерін субсидиялауға
байланысты іс-шараларды
қаржыландыру ережесіне
2-қосымша
Халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және сертификаттау
жөніндегі тапсырыс беруші-қатысушының шығындарын субсидиялауға
байланысты іс-шараларды қаржыландыруға арналған
өтінім
Күні 20__ж.__ _________
Осымен тапсырыс беруші-қатысушы _______________________________
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінен 200__ жылғы _____ № ___ халықаралық стандарттар әзірлеу, енгізу және сертификаттау жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын бюджеттік субсидиялау туралы шартқа сәйкес 051 «Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін басқару жүйелерін субсидиялау» республикалық бюджеттік бағдарламасы бойынша тапсырыс берушінің (банк атауы) № _________ шотына республикалық бюджеттен _________ теңге сомасында қаражат аударуды сұрайды.
____________________        м.о.         ___________________________
(кәсіпорынның атауы)                 (кәсіпорынның бірінші басшысының
қолы мен Т.А.Ә.)
Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін
басқару жүйелерін субсидиялауға
байланысты іс-шараларды
қаржыландыру ережесіне
3-қосымша
«Бекітемін»
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігінің
жауапты хатшысы
_______________________________
20___ жылғы «___» ______ № _____
051 «Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін басқару жүйелерін
субсидиялау» республикалық бюджеттік бағдарламасы бойынша
субсидиялар төлеуге арналған ведомость
Р/с
Тапсырыс берушінің атауы
Субсидиялауға арналған шарттың № және күні
Барлық көрсетілген қызметтер сомасы (теңге)
Оның ішінде
Төлеуге жататыны (теңге)
консультациялық
сертификаттық
Төлеуге жататын сома ____________________________________ теңге
(цифрмен, жазбаша)
Қайта өңдеу өнеркәсібін
және аграрлық азық-түлік нарығын
дамыту департаментінің директоры               ________________
Қаржылық қамтамасыз ету                        ________________
департаментінің директоры