О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2010 года № 170
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2010 года № 720
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2010 года № 170 "О Стратегическом плане Национального космического агентства Республики Казахстан на 2010 - 2014 годы" следующие изменения:
в Стратегическом плане Национального космического агентства Республики Казахстан на 2010 - 2014 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "3. Стратегические направления, цели и задачи деятельности Казкосмоса":
в таблице "Стратегические направления деятельности, стратегические цели развития и ключевые индикаторы деятельности Казкосмоса":
в стратегическом направлении 1 "Создание целевых космических систем, технологий и их использование":
"Цель 1.1 Удовлетворение спроса внутренних и внешних потребителей спутниковой связи, цифрового теле- и радиовещания" изложить в следующей редакции:
"
Цель 1.1
Удовлетворение
спроса внутренних и
внешних потребителей
спутниковой связи,
цифрового теле-и
радиовещания.
Целевой
индикатор:
Отчетный
период
Плановый период
2008
год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
Рост ВДС, млрд.
тенге
85
Рост экспорта,
млрд. тенге
15
Стабильность
обеспечения
потребителей,
услугами спутни-
ковой связи теле-
и радиовещания, %
-
-
-
50
50
50
90
Сокращение
расходов
казахстанских
операторов на
аренду
спутниковых
каналов связи у
международных
операторов, %
-
-
-
25
25
25
25
";
в стратегическом направлении 2 "Развитие комплекса "Байконур" и средств производства космических аппаратов":
в задаче 2.1.1 "Обеспечение эффективного управления имуществом комплекса "Байконур" и развитие инфраструктуры космодрома":
в графе "2010 год":
строки "Утилизация, рекультивация объектов и территорий, выведенных из аренды Российской Федерацией, кол-во площадок" цифру "3" исключить;
строки "Разработка проектно-сметной документации на реконструкцию объектов социальной инфраструктуры для Казахстанских специалистов, работающих на космодроме "Байконур", % выполнения" цифры "100" исключить;
в разделе "4. Функциональные возможности Казкосмоса и возможные риски":
в таблице "Межведомственное взаимодействие":
в строке "Цель 1.1. Удовлетворение спроса внутренних и внешних потребителей спутниковой связи, цифрового теле- и радиовещания":
аббревиатуру "АИС" заменить аббревиатурой "МСИ";
аббревиатуру "МКИ" исключить;
в строке "1.1.2. Решение вопросов выделения и закрепления за Республикой Казахстан орбитальных позиций для геостационарных КА (совместно с АИС)" аббревиатуру "АИС" заменить аббревиатурой "МСИ";
в строке "1.2.1. Создание Национальной космической системы дистанционного зондирования земли (НКС ДЗЗ)" аббревиатуры "МИТ" и "МЭМР" заменить аббревиатурами "МИНТ" И "МНГ";
в строке "1.2.2. Развитие Национальной системы космического мониторинга (НСКМ)" аббревиатуры "МИТ" и "МЭМР" заменить аббревиатурами "МИНТ" И "МНГ";
в строке "1.3.1. Создание наземной инфраструктуры системы высокоточной спутниковой навигации (СВСН)" аббревиатуру "АИС" заменить аббревиатурой "МСИ";
в строке "3.1.3. Создание системы наземно-космического геодинамического и геофизического мониторинга земной коры Казахстана, а также системы прогнозирования месторождений полезных ископаемых" аббревиатуры "МЭМР" и "МИТ" заменить аббревиатурами "МНГ" и "МИНТ";
в строке "4.1.2. Разработка технических регламентов и стандартов, создание фонда нормативных документов по вопросам технического регулирования космической деятельности" аббревиатуру "МИТ" заменить аббревиатурой "МИНТ";
"Примечание. Расшифровка аббревиатур" изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 3 наурыздағы № 170 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 15 шілдедегі № 720 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 3 наурыздағы № 170 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің 2010 — 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Қазғарыш қызметінің стратегиялық бағыттары, мақсаттары мен міндеттері» деген 3-бөлімде:
«Қазғарыш қызметінің стратегиялық бағыттары, қызметін дамытудың стратегиялық мақсаттары және негізгі индикаторлары» деген кестеде:
«Мақсатты ғарыш жүйелерін, технологияларын жасау және оларды пайдалану» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Спутниктік байланыс, сандық теле- және радиохабар таратудың ішкі және сыртқы тұтынушыларының сұранысын қанағаттандыру» деген 1.1-мақсат мынадай редакцияда жазылсын:
«
1.1-мақсат
Спутниктік байланыс, сандық теле- және радиохабар таратудың ішкі және сыртқы тұтынушыларының сұранысын қанағаттандыру.
Мақсатты индикатор:
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
ЖҚҚ өсуі, млрд. теңге
85
Экспорттың өсуі, млрд. теңге
15
Тұтынушыларды теле- және радиохабарының спутниктік байланыс қызметтерімен қамтамасыз ету тұрақтылығы, %
-
-
-
50
50
50
90
Қазақстандық операторлардың халықаралық операторлардан спутниктік каналдарды жалға алу шығындарын қысқарту, %
-
-
-
25
25
25
25
»;
«Байқоңыр» кешенін және ғарыш аппараттары өндірісінің құралдарын дамыту» деген 2-стратегиялық бағытта:
«Байқоңыр» кешенінің мүлкін тиімді басқаруды қамтамасыз ету және ғарыш айлағы инфрақұрылымын дамыту» деген 2.1.1-міндетте:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Ресей Федерациясының жалдауынан шығарылған объектілер мен аумақтарды кәдеге жарату, қалпына келтіру, алаңдар саны» деген жолдағы «3» деген сан алынып тасталсын;
«Байқоңыр» ғарыш айлағында жұмыс істейтін қазақстандық мамандарға арналған әлеуметтік инфрақұрылым объектілерін қайта жаңарту үшін ЖСҚ-ны әзірлеу» деген жолдағы «100» деген сандар алынып тасталсын;
«3. Қазғарыштың функционалдық мүмкіндіктері және ықтимал тәуекелдері» деген бөлімде:
атауындағы «3» деген сан «4» деген санмен ауыстырылсын;
«Мекемеаралық өзара іс-қимыл» деген кестеде:
«1.1. мақсат Спутниктік байланыстың, сандық теле және радиохабар тарату тұтынушыларының ішкі және сыртқы сұранымын қанағаттандыру» деген жолда:
«АБА» деген аббревиатура «БАМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
«МАМ» деген аббревиатура алынып тасталсын;
«1.1.2. Геостационарлық ҒА үшін Қазақстан Республикасына орбиталық позициялар бөлу және бекіту мәселелерін шешу. (АБА бірлесе)» деген жолдағы «АБА» деген аббревиатура «БАМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
«1.2.1. Жерді қашықтан тексеру Ұлттық ғарыштық жүйесін (ЖҚТ ҰFC) құру» деген жолдағы «ИСМ» және «ЭМРМ» деген аббревиатуралар «ИЖТМ» және «МГМ» деген аббревиатуралармен ауыстырылсын;
«1.2.2. Ұлттық ғарыштық мониторинг жүйесін (ҒМҰЖ) дамыту» деген жолдағы «ИСМ» және «ЭМРМ» деген аббревиатуралар «ИЖТМ» және «МГМ» деген аббревиатуралармен ауыстырылсын;
«1.3.1. Жоғары дәлдіктегі спутниктік навигация жүйесінің (ЖСНЖ) жер үсті инфрақұрылымын құру» деген жолдағы «АБА» деген аббревиатура «БАМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
«3.1.3. Қазақстанның жер қыртысының жер үсті-ғарыштық геодинамикалық және геофизикалық мониторингі жүйесін, сондай-ақ пайдалы қазбалар кен орындарына болжам жасау жүйесін құру» деген жолдағы «ЭМРМ» және «ИСМ» деген аббревиатуралар «МГМ» және «ИЖТМ» деген аббревиатуралармен ауыстырылсын;
«4.1.2. Техникалық регламенттер мен стандарттарды әзірлеу, ғарыштық қызметті техникалық реттеу мәселелері бойынша нормативтік құжаттар қорын құру» деген жолдағы «ИСМ» деген аббревиатура «ИЖТМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
«Ескертпе. Аббревиатуралардың толық жазылуы» мынадай редакцияда жазылсын:

"1. МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
2. МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
3. МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
4. МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан;
5. МО - Министерство обороны Республики Казахстан;
6. МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан;
7. МООС - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан;

«1. IIМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі;
2. ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі;
3. СІМ - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі;.
4. ИЖТМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі;
5. Қорғанысмині - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі;
6. БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі;
7. Қоршағанортамині - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі;

8. МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
9. МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
10. МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
11. МФ - Министерство финансов Республики Казахстан;
12. МЭРТ - Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан;
13. МНГ - Министерство нефти и газа Республики Казахстан;
14. МСИ - Министерство связи и информации Республики Казахстан;

8. АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі;
9. ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі;
10. ТЖМ - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі;
11. Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі;
12. ЭДСМ - Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі;
13. МГМ - Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі;
14. БАМ - Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі;

15. АУЗР - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами;
16. КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан.";
в главе "6. Бюджетные программы":
в бюджетной программе 001 "Услуги по формированию политики, координации и контроля в области космической деятельности":
в графе "2010 год" строки "Расходы на реализацию программы" цифры "178 924" заменить цифрами "190 830";
в бюджетной программе 005 "Увеличение уставного капитала АО "Национальная компания "Қазақстан Ғарыш Сапары" на создание целевых космических систем, технологий и их использование, а также строительство Сборочно-испытательного комплекса КА" аббревиатуру "КА" исключить, текст на государственном языке излагается в новой редакции;

15. ЖРБА - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі;
16. ҰҚК - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті.»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 6-бөлімде:
001 «Ғарыш қызметі саласындағы саясатты қалыптастыру, үйлестіру және бақылау жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 жыл» деген бағанындағы «178 924» деген сандар «190 830» деген сандармен ауыстырылсын;
005 «Нысаналы ғарыш жүйелерін, технологияларды құру және оларды пайдалану, сондай-ақ FA құрастырма-сынақ кешенін салу үшін «Қазақстан ғарыш сапары» Ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту» деген бюджеттік бағдарламада:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«005 «Мақсатты ғарыш жүйелерін, технологияларды құру және оларды пайдалану, сондай-ақ Құрастырма-сынақ кешенін салу үшін «Қазақстан Ғарыш Сапары» ұлттық компаниясы» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»;

в графе "2010 год" строки "Расходы на реализацию программы" цифры "978 603" заменить цифрами "7 955 603";
в бюджетной программе 012 "Организация утилизации, рекультивации и ремонта объектов комплекса "Байконур", не входящих в состав арендуемых Российской Федерацией":
в графе "2010 год":
в "Показателях количества" цифру "3" исключить;
в "Показателях результата" цифру "6" исключить;
графу "2010 год" раздела "Свод бюджетных расходов" изложить в следующей редакции:
"
2010 год
14 971 908
1 204 105
13 767 803
0
0
0
14 971 908
1 204 105
13 767 803
";
в разделе "Распределение расходов по стратегическим направлениям, целям, задачам и бюджетным программам":
в графе "2010 год" строки 005 "Увеличение уставного капитала АО "НК "Қазақстан Ғарыш Сапары" на создание целевых космических систем, технологий и их использование, а также строительство Сборочно-испытательного комплекса" цифры "978 603" заменить цифрами "7 955 603";

«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 жыл» деген бағанындағы «978 603» деген сандар «7 955 603» деген сандармен ауыстырылсын;
012 «Байқоңыр» кешеніндегі Ресей Федерациясының жалдауына кірмейтін объектілерді кәдеге жаратуды, қайта құнарландыруды және жөндеуді ұйымдастыру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Мөлшерлік көрсеткіші» деген жолдағы «3» деген сан алынып тасталсын;
«Нәтиже көрсеткіштері» деген жолдағы «6» деген сан алынып тасталсын;
«Бюджеттік шығындар жиынтығы» деген бөлімнің «2010 жыл» деген бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«
2010 жыл
14 971 908
1 204 105
13 767 803
0
0
0
14 971 908
1 204 105
13 767 803
»;
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер және бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстарды бөлу» деген бөлімде:
005 бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
«
005 «Мақсатты ғарыш жүйелерін, технологияларды құру және оларды пайдалану, сондай-ақ Құрастырма-сынақ кешенін салу үшін «Қазақстан Ғарыш Сапары» ұлттық компаниясы» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»
5 276 242
2 589 211
7 955 603
9 129 381
10 248 867
»;

в графе "2010 год" строки 001 "Услуги по формированию политики, координации и контроля в области космической деятельности" цифры "178 924" заменить цифрами "190 830".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

001 «Ғарыш қызметі саласындағы саясатты қалыптастыру, үйлестіру және бақылау жөніндегі қызметтер» деген жолдың «2010 жыл» деген бағанындағы «178 924» деген сандар «190 830» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К. Мәсімов