Об утверждении форм и Правил составления и предоставления годовой, среднесрочной, долгосрочной программ закупа товаров, работ и услуг, отчетов недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах и об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2010 года № 965. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 1063
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.12.2015 № 1063 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. совместный приказ Министра по инвестициям и развитию РК от 30.04.2015 г. № 538 и Министра энергетики РК от 30.04.2015 г. № 330.
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 11.04.2012 № 441 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствие со статьей 16 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) форму годовой программы закупа товаров, работ и услуг;
2) форму среднесрочной программы закупа товаров, работ и услуг;
3) форму долгосрочной программы закупа товаров, работ и услуг;
4) формы отчета недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах;
5) форму отчета недропользователей об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах;
6) Правила составления и предоставления годовой, среднесрочной, долгосрочной программ закупа товаров, работ и услуг, отчетов недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах и об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 11.04.2012 № 441 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 сентября 2010 года № 965
Форма годовой программы закупа товаров, работ и услуг
Регистра-
ционный
номер акта
государст-
венной
регистра-
ции
контракта
на
проведение
операций
по
недрополь-
зованию
Код
предмета
закупа
Код
ТРУ
по
СКП
Наимено-
вание и
краткое
(допол-
нитель-
ное)
описание
приобре-
таемых
ТРУ
Едини-
ца
изме-
рения
Плани-
руемый
объем
закупа
в
нату-
ральном
выраже-
нии
Плани-
руемая
сумма
закупа
без
учета
НДС,
тыс.
тенге
Спо-
соб
за-
купки
Место
прове-
дения
заку-
пок
Срок
прове-
дения
заку-
пок
Срок
поставки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Товары
Работы
Услуги
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ТРУ - товары, работы и услуги
СКП - статистический классификатор продукции
НДС - налог на добавленную стоимость
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 сентября 2010 года № 965
Форма среднесрочной программы закупа товаров, работ и услуг
Регистрацион-
ный номер
акта
государствен-
ной
регистрации
контракта на
проведение
операций по
недропользо-
ванию
Код
пред-
мета
закупа
Код
ТРУ
по
СКП
Наименова-
ние и
краткое
(дополни-
тельное)
описание
приобретае-
мых ТРУ
Единица
измере-
ния
Планируемый
объем
закупа в
натуральном
выражении
Планируемая
сумма
закупа без
учета НДС,
тыс. тенге
Способ
закупки
Срок
прове-
дения
закупок
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Товары
Работы
Услуги
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ТРУ - товары, работы и услуги
СКП - статистический классификатор продукции
НДС - налог на добавленную стоимость
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 сентября 2010 года № 965
Форма долгосрочной программы закупа товаров, работ и услуг
Регистрацион-
ный номер
акта
государствен-
ной
регистрации
контракта
на проведение
операций по
недропользо-
ванию
Код
предме-
та
закупа
Код
ТРУ по
СКП
Наименова-
ние и
краткое
(дополни-
тельное)
описание
приобретае-
мых ТРУ
Единица
измере-
ния
Планируемый
объем
закупа в
натуральном
выражении
Планируемая
сумма закупа
без учета НДС,
тыс. тенге
Срок
проведе-
ния
закупок
1
2
3
4
5
6
7
8
Товары
Работы
Услуги
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ТРУ - товары, работы и услуги
СКП - статистический классификатор продукции
НДС - налог на добавленную стоимость
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 сентября 2010 года № 965
Форма отчета недропользователей о приобретенных товарах,
работах и услугах (часть 1)
Регист-
рацион-
ный
номер
акта
государ-
ственной
регист-
рации
контрак-
та на
проведе-
ние
операций
по нед-
рополь-
зованию
Код
пред-
мета
заку-
па
Код
за-
куп-
ки
Спо-
соб
за-
куп-
ки
Дата
под-
веде-
ния
ито-
гов
заку-
па
(дд.
мм.
гггг.)
до-
го-
вора
Дата
зак-
люче-
ния
дого-
вора
(дд.
мм.
гггг.)
Дата
окон-
чания
дей-
ствия
дого-
вора
(дд.
мм.
гггг.)
Ста-
тус
до-
го-
вора
Общая
сумма
дого-
вора
без
учета
НДС,
тыс.
тенге
Сумма,
запла-
ниро-
ванная
в ГПЗ
без
учета
НДС,
тыс.
тенге
факти-
чески
опла-
чено
за
отчет-
ный
период
по
дого-
вору
без
учета
НДС,
тыс.
тенге
органи-
зацион-
но-право-
вая
форма
постав-
щика ТРУ
Стра-
на
пос-
тав-
щика
ТРУ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
Наимено-
вание
постав-
щика ТРУ
БИН
(ИИН)
пос-
тав-
щика
РНН
постав-
щика
Насе-
ленный
пункт
юриди-
ческой
регис-
трации
пос-
тав-
щика
Адрес
юри-
ди-
чес-
кой
ре-
гист-
рации
постав-
щика
Насе-
ленный
пункт
факти-
ческо-
го
место-
нахож-
дения
пос-
тавщи-
ка
Адрес
фак-
ти-
чес-
кого
мес-
тона-
хож-
дения
пос-
тав-
щика
Элект-
ронный
адрес
пос-
тавщи-
ка
Сайт
пос-
тавщи-
ка
Контак-
тный
телефон
постав-
щика
Численность
сотрудников
поставщика
Общая
числен-
ность
сотруд-
ников
постав-
щика
числен-
ность
сотрудни-
ков
поставщи-
ка -
граждан
Республи-
ки
Казахстан
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Форма отчета недропользователей о приобретенных товарах,
работах и услугах (часть 2)
до-
го-
во-
ра
Код
за-
куп-
ки
Код
ТРУ
по
СКП
Наиме-
нова-
ние и
крат-
кое
(до-
полни-
тель-
ное)
описа-
ние
приоб-
ретен-
ных
ТРУ
Еди-
ница
из-
ме-
ре-
ния
Объем
заку-
па в
нату-
раль-
ном
выра-
жении
Объем
заку-
па
без
учета
НДС в
стои-
мост-
ном
выра-
жении,
тыс.
тенге
БИН/
ИИН
произ-
води-
теля
това-
ра,
кото-
рому
выдан
серти-
фикат
СТ-КZ
РНН
про-
изво-
дите-
ля
това-
ра,
кото-
рому
вы-
дан
сер-
тифи-
кат
СТ-КZ
сер-
тифи-
ката
СТ-КZ
Се-
рия
сер-
ти-
фи-
ката
СТ-
КZ
Код
органа
выдачи
серти-
фиката
СТ-КZ
Дата
выда-
чи
сер-
тифи-
ката
СТ-
КZ,
дд.
мм.
гггг.
Казах-
стан-
ское
содер-
жание
в то-
варе,
ука-
занное
в
серти-
фикате
СТ-КZ,
%
Казах-
стан-
ское
содер-
жание
в
работе
(услу-
ге), %
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ТРУ - товары, работы и услуги
СКП - статистический классификатор продукции
НДС - налог на добавленную стоимость
БИН - бизнес идентификационный номер
ИИН - индивидуальный идентификационный номер
РНН - регистрационный номер налогоплательщика
ГПЗ - годовой план закупа
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 сентября 2010 года № 965
Форма отчета недропользователей об исполнении
обязательств по местному содержанию в кадрах
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 11.04.2012 № 441 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Регистра-
ционный
номер акта
государст-
венной
регистра-
ции
контракта
на прове-
дение
операций
по недро-
пользова-
нию
Общее
количест-
во сот-
рудников
занятых в
рамках
Контракта
Общее
количество
сотрудни-
ков -
граждан
Республики
Казахстан
занятых в
рамках
Контракта
Кол-во
сотрудников
занятых в рамках
Контракта,
руководящий
состав -
1 категория,
в том числе:
Кол-во
сотрудников
занятых в рамках
Контракта,
специалисты с
высшим и средним
профессиональным
образованием -
2 категория,
в том числе:
Кол-во
сотрудников
занятых в рамках
Контракта,
квалифицированные
рабочие -
3 категория,
в том числе:
всего
Числен-
ность
сотруд-
ников -
граждан
Республики
Казахстан
всего
Числен-
ность
сотруд-
ников -
граждан
Республики
Казахстан
всего
Числен-
ность
сотруд-
ников -
граждан
Республики
Казахстан
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 сентября 2010 года № 965
Правила составления и предоставления годовой, среднесрочной,
долгосрочной программ закупа товаров, работ и услуг, отчетов
недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах и
об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 11.04.2012 № 441 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).

Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың жылдық, орта мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларын, жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен қызметтер туралы және кадрлардағы жергілікті қамту жөніндегі міндеттемелердің орындалуы туралы есептерін жасаудың және ұсынудың нысандары мен қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 965 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1063 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.12.2015 № 1063 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.04.11 N 441 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы «Жер қойнауы  және жер қойнауын пайдалану туралы» Заңының 16-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасының нысаны;
2) тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың орта мерзімді бағдарламасының нысаны;
3) тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың ұзақ мерзімді бағдарламасының нысаны;
4) жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы есебінің нысаны;
5) жер қойнауын пайданалушылардың кадрлардағы жергілікті қамту жөніндегі міндеттемелердің орындалуы туралы есеп нысаны;
6) Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың жылдық, орта мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларын, жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен қызметтер туралы және кадрлардағы жергілікті қамту жөніндегі міндеттемелердің орындалуы туралы есептерін жасау және ұсыну қағидасы бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.04.11 N 441 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 965 қаулысымен
бекітілген
Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасының нысаны
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірі
Сатып алынатын заттың коды
ӨСЖ бойынша ТЖҚ коды
Сатып алынатын ТЖҚ атауы мен қысқаша (қосымша) сипаттамасы
Өлшем бірілігі
1
2
3
4
5
Тауарлар
Жұмыстар
Қызметтер
кестенің жалғасы
Заттай түрінде сатып алуға жоспарланған мөлшер
ҚҚС есепке алмағанда, сатып алуға жоспарланған сомасы, мың теңге
Сатып алу тәсілі
Сатып алуды өткізу орны
Сатып алуды өткізу мерзімі
Жеткізу мерзімі
6
7
8
9
10
11
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ТЖҚ - тауарлар, жұмыстар мен қызметтер
ӨСЖ - өнімнің статистикалық жіктеуіші
ҚҚС - қосылған құн салығы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 965 қаулысымен
бекітілген
Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың орта мерзімді бағдарламасының нысаны
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірі
Сатып алынатын заттың коды
ӨСЖ бойынша ТЖҚ коды
Сатып алынатын ТЖҚ атауы мен қысқаша (қосымша) сипаттамасы
1
2
3
4
Тауарлар
Жұмыстар
Қызметтер
кестенің жалғасы
Өлшем бірлігі
Заттай түрінде сатып алуға жоспарланған мөлшер
ҚҚС есепке алмағанда, сатып алуға жоспарланған сомасы, мың теңге
Сатып алу тәсілі
Сатып алуды өткізу мерзімі
5
6
7
8
9
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ТЖҚ - тауарлар, жұмыстар мен қызметтер
ӨСЖ - өнімнің статистикалық жіктеуіші
ҚҚС - қосылған құн салығы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 965 қаулысымен
бекітілген
Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың ұзақ мерзімді бағдарламасының нысаны
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірі
Сатып алынатын заттың коды
ӨСЖ бойынша ТЖҚ коды
Сатып алынатын ТЖҚ атауы мен қысқаша (қосымша) сипаттамасы
1
2
3
4
Тауарлар
Жұмыстар
Қызметтер
кестенің жалғасы
Өлшем бірлігі
Заттай түрінде сатып алуға жоспарланған мөлшер
ҚҚС есепке алмағанда, сатып алуға жоспарланған сомасы, мың теңге
Сатып алуды өткізу мерзімі
5
6
7
8
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ТЖҚ - тауарлар, жұмыстар мен қызметтер
ӨСЖ - өнімнің статистикалық жіктеуіші
ҚҚС - қосылған құн салығы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 965 қаулысымен
бекітілген
Жер қойнауын пайдаланушылар сатып алған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы есебінің нысаны (1-бөлік)
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірі
Сатып алынатын заттың коды
Сатып алу коды
Сатып алу тәсілі
Сатып алудың қорытындысын шығару күні (кк.аа.жжж)
Шарт №
Шарт жасасқан күні (кк.аа.жжж.)
Шарт қолдануының аяқталу күні (кк.аа.жжж)
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Шарт мәртебесі
ҚҚС есепке алмағанда, шарттың жалпы сомасы, мың теңге
ҚҚС есепке алмағанда, ЖСЖ-да жоспарланған сомасы, мың. теңге
ҚҚС есепке алмағанда, шарт бойынша есеп беру кезіндегі нақты төленгені
ТЖҚ-ны жеткізушінің ұйымдық-құқықтық нысаны
ТЖҚ-ны жеткізуші ел
ТЖҚ-ны жеткізушінің атауы
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы
Жеткізушінің БСН (ЖСН)
Жеткізушінің СТН
Жеткізушінің заңды тіркелген елді мекені
Жеткізушінің заңды тіркелген мекен-жайы
Жеткізушінің нақты орналасқан елді мекені
Жеткізушінің нақты орналасқан мекен жайы
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы
Жеткізушінің электрондық мекен жайы
Жеткізушінің сайты
Жеткізушінің байланыс телефоны
Жеткізуші қызметкерлерінің саны
Жеткізуші қызметкерлерінің жалпы саны
Жеткізуші қызметкерлерінен - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны
22
23
24
25
26
Жер қойнауының пайдаланушылар сатып алған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы есебінің нысаны (2-бөлік)
Шарт №
Сатып алу коды
ӨСЖ бойынша ТЖҚ коды
Сатып алынатын ТЖҚ атауы мен қысқаша (қосымша) сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Заттай түрінде сатып алуға жоспарланған мөлшер
ҚҚС есепке алмағанда, сатып алу мөлшерінің құндық тұлғалануы, мың теңге
СТ-KZ сертификаты берілген тауар өндірушінің БСН/ЖСН
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
СТ-KZ сертификаты берілген тауар өндірушінің СТН
СТ-KZ сертификатының  №
СТ-KZ сертификатының сериясы
СТ-KZ сертификатын беретін органның коды
кк.аа.жжжж. СТ-KZ сертификатының берілген күні
СТ-KZ сертификатында көрсетілген тауардағы қазақстандық үлес, %
Жұмыстардағы (қызметтердегі) қазақстандық үлес, %
9
10
11
12
13
14
15
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ТЖҚ - тауарлар, жұмыстар мен қызметтер
ӨСЖ - өнімнің статистикалық жіктеуіші
ҚҚС - қосылған құн салығы
БСН - бизнес сәйкестендіру нөмірі
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі
СТН - салық төлеушінің тіркеу нөмірі
ЖСЖ - жылдық сатып алу жоспары
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 965 қаулысымен
бекітілген
Жер қойнауын пайдаланушылардың кадрлардағы жергілікті қамту бойынша міндеттемелердің орындалуы туралы есебінің нысаны
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.04.11 N 441 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірі
Келісімшарт шеңберінде қамтылған қызметкерлердің жалпы саны
Келісімшарт шеңберінде қамтылған қызметкерлердің - Қазақстан Республикасы азаматтарының жалпы саны
Келісімшарт шеңберінде қамтылған қызметкерлер саны, 1-санат - басшылық құрам, оның ішінде:
Келісімшарт шеңберінде қамтылған қызметкерлер саны, 2-санат - жоғары және орта кәсіби білімі бар мамандар, оның ішінде:
Келісімшарт шеңберінде қамтылған қызметкерлер саны, 3-санат - білікті жұмысшылар, оның ішінде:
барлығы
қызметкерлер - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны
барлығы
қызметкерлер - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны
барлығы
қызметкерлер - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 965 қаулысымен
бекітілген
Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың жылдық, орта мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларын, жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен қызметтер туралы және кадрлардағы жергілікті қамту жөніндегі міндеттемелердің орындалуы туралы есептерін жасау және ұсыну қағидасы
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.04.11 N 441 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила составления и предоставления годовой, среднесрочной, долгосрочной программ закупа товаров, работ и услуг, отчетов недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах и об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" (далее - Закон) и определяют порядок составления и предоставления годовой, среднесрочной, долгосрочной программ закупа товаров, работ и услуг, отчетов недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах и об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 11.04.2012 № 441 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются понятия и определения, установленные в Законе, а также следующее понятие:
электронная цифровая подпись - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
2. Порядок составления годовой, среднесрочной, долгосрочной
программ закупа товаров, работ и услуг, отчетов
недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах и
об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах
Сноска. Заголовок раздела 2 в редакции постановления Правительства РК от 11.04.2012 № 441 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Годовая программа закупа товаров, работ и услуг
3. Составление годовой программы закупа товаров, работ и услуг осуществляется путем заполнения формы годовой программы закупа товаров, работ и услуг (далее - Форма 1) информацией о планируемых на предстоящий год закупках товаров, работ и услуг, которая заполняется построчно, отдельно по каждому товару, работе или услуге в следующем порядке:
в графе 1 указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию;
в графе 2 указывается код предмета закупа в соответствии с Классификатором предмета закупа, согласно таблице 2 приложения 3 к настоящим Правилам;

1. Жалпы ережелер
1. Осы Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың жылдық, орта мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларын, жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен қызметтер туралы және кадрлардағы жергілікті қамту жөніндегі міндеттемелердің орындалуы туралы есептерін жасау және ұсыну қағидасы (бұдан әрі — Қағида) «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының (бұдан әрі - Заң) 16-бабына сәйкес әзірленді және жер қойнауын пайдаланушылардың тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың жылдық, орта мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларын, сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен қызметтер туралы және кадрлардағы жергілікті қамту жөніндегі міндеттемелердің орындалуы туралы есептерін жасаудың және ұсынудың тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.04.11 N 441 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Осы Қағидада Заңда белгіленген ұғымдар және анықтамалар, сондай-ақ мынадай ұғым қолданылады:
электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиыны.
2. Тауарларды, жұмыстарды мен қызметтерді сатып алудың жылдық, орта мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларын, жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен қызметтер туралы және кадрлардағы жергілікті қамту жөніндегі міндеттемелердің орындалуы туралы есептерін жасау тәртібі
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.04.11 N 441 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасы
3. Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасы (бұдан әрі - 1-нысан) әрбір тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызметтер жолма-жол, жеке мынадай тәртіпте толтырылатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді алдағы жылға жоспарланатын сатып алу туралы ақпаратпен тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасының нысанын толтыру арқылы жүзеге асырылады:
1-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісім-шартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда осы Қағидаға 3-қосымшаның 2-кестесіне сәйкес Сатып алу мәнінің жіктеуішіне сәйкес сатып алу мәнінің коды көрсетіледі;

в графе 3 указывается код товара, работы или услуги согласно Модельному статистическому классификатору продукции (товаров и услуг) на уровне 10 символов;
в графе 4 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемого товара и/или работы и/или услуги (технические условия, свойства и характеристики);
в графе 5 указывается код единицы измерения товара в соответствии с Межгосударственным классификатором единиц измерений и счета. Графа не заполняется по работам, услугам;
в графе 6 указывается планируемое количество (объем закупа) товара в натуральном выражении в соответствии с указанной единицей измерения товара. Графа не заполняется по работам, услугам;
в графе 7 указывается планируемый объем закупа товаров, работ или услуг в стоимостном выражении без учета налога на добавленную стоимость (далее - НДС), тыс. тенге (дробное число с сотыми долями);
в графе 8 указывается код способа приобретения товара, работы или услуги, в соответствии с Классификатором способов закупки, согласно Приложению 1:
недропользователями, приобретающими товары, работы и услуги в соответствии с Законом, согласно таблице 1 приложения 1 к настоящим Правилам;
недропользователями, приобретающими товары, работы и услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках, согласно таблице 2 приложения 1 к настоящим Правилам;
юридическими лицами, обладающими правом недропользования, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, согласно таблице 3 приложения 1 к настоящим Правилам.
В случае если приобретение указанных товаров, работ и услуг осуществляется по ранее заключенному договору о закупках со сроком действия более одного финансового года указывается код 106;
в графе 9 указывается код населенного пункта - места проведения планируемой закупки товаров, работ или услуг в соответствии с Классификатором административно-территориальных объектов;
в графе 10 указывается код планируемого срока проведения закупки товаров, работ или услуг в соответствии с Классификатором временных периодов, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
в графе 11 указывается код планируемого срока поставки товаров, работ или услуг в соответствии с Классификатором временных периодов, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Среднесрочная программа закупа товаров, работ и услуг

3-бағанда Өнімнің (тауарлардың және көрсетілетін қызметтердің) статистикалық модельдік жіктеуішісіне сәйкес 10 символ деңгейінде тауарлардың, жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің коды көрсетіледі;
4-бағанда сатып алынатын тауардың және/немесе жұмыстардың және/немесе көрсетілетін қызметтердің (техникалық жағдайлары, қасиеті  және сипаттамасы) атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы көрсетіледі;
5-бағанда Мемлекетаралық өлшем бірлігі мен есеп жіктеуішіне сәйкес тауарлардың өлшем бірлігінің коды көрсетіледі. Жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша баған толтырылмайды;
6-бағанда тауардың көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес заттай көрінісіндегі тауардың жоспарланған саны (сатып алу мөлшері) көрсетіледі. Жұмыстар, қызметтер бойынша баған толтырылмайды;
7-бағанда қосылған құн салығын (бұдан әрі - ҚҚС) есептеусіз мың теңге (жүздік үлесімен бөлшектік саны) құндық көрінісінде тауарларды, жұмыстарды немесе қызметтерді сатып алудың жоспарланған көлемі көрсетіледі;
8-бағанда Сатып алу тәсілінің жіктеуішіне сәйкес тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алу тәсілінің коды 1-қосымшаға сәйкес көрсетіледі:
осы Қағидаға 1-қосымшаның 1-кестесіне сай Заңға сәйкес тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
осы Қағидаға 1-қосымшаның 2-кестесіне сай Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
осы Қағидаға 1-қосымшаның 3-кестесіне сай жер қойнауын пайдаланушылардың құқығына ие, акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама ұлттық басқарушы холдингке тиесілі заңды тұлғалар.
Егер көрсетілген тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу бір қаржы жылынан астам қолдану мерзімімен сатып алу туралы бұрын жасалған шарт бойынша жүзеге асырылған жағдайда 106 коды көрсетіледі;
9-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жоспарланатын өткізу орны - елді мекен коды көрсетіледі;
10-бағанда осы Қағидаға 2-қосымшаға сай Уақытша кезеңдердің жіктеуішіне сәйкес тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алуды өткізудің жоспарланатын мерзімінің коды көрсетіледі;
11-бағанда осы Қағидаға 2-қосымшаға сай Уақытша кезеңдердің жіктеуішіне сәйкес тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді жеткізудің жоспарланатын мерзімінің коды көрсетіледі.
Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың орта мерзімді бағдарламасы

4. Составление среднесрочной программы закупа товаров, работ и услуг осуществляется путем заполнения формы среднесрочной программы закупа товаров, работ и услуг (далее - Форма 2) информацией о планируемых на период до трех лет закупках товаров, работ и услуг, которая заполняется построчно, отдельно по каждому товару, работе или услуге в следующем порядке:
в графе 1 указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию;
в графе 2 указывается код предмета закупа в соответствии с Классификатором предмета закупа, согласно таблице 2 приложения 3 к настоящим Правилам;
в графе 3 указывается код товара, работы или услуги согласно Модельному статистическому классификатору продукции (товаров и услуг) на уровне 10 символов;
в графе 4 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемого товара и/или работы и/или услуги (технические условия, свойства и характеристики);
в графе 5 указывается код единицы измерения товара в соответствии с Межгосударственным классификатором единиц измерений и счета. Графа не заполняется по работам, услугам;
в графе 6 указывается планируемое количество (объем закупа) товара в натуральном выражении в соответствии с указанной единицей измерения товара. Графа не заполняется по работам, услугам;
в графе 7 указывается планируемый объем закупа товаров, работ или услуг в стоимостном выражении без учета НДС, в тыс. тенге (дробное число с сотыми долями);
в графе 8 указывается код способа приобретения товаров, работы или услуги в соответствии с Классификатором способов закупки согласно Приложению 1:
недропользователи, приобретающие товары, работы и услуги в соответствии с Законом согласно таблице 1 приложения 1 к настоящим Правилам;
недропользователи, приобретающие товары, работы и услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках согласно таблице 2 приложения 1 к настоящим Правилам;
юридическими лицами, обладающими правом недропользования, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу согласно таблице 3 приложения 1 к настоящим Правилам;
в графе 9 указывается планируемый год проведения закупки товаров, работ или услуг (при обозначении года используется префикс АNN и две последние цифры года).
Долгосрочная программа закупа товаров, работ и услуг

4. Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың орта мерзімді бағдарламасын жасау (бұдан әрі - 2-нысан) әрбір тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет бойынша жеке жолма-жол мынадай тәртіппен толтырылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді үш жылға дейінгі кезеңге жоспарланатын сатып алу туралы ақпаратпен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың орта мерзімді бағдарламасының нысанын толтыру арқылы жүзеге асырылады:
1-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда осы Қағидаға 3-қосымшаның 2-кестесіне сәйкес сатып алу мәнінің жіктеуішіне сәйкес сатып алу мәнінің коды көрсетіледі;
3-бағанда Өнімнің (тауарлардың және көрсетілетін қызметтердің) статистикалық модельдік жіктеуішіне сәйкес 10 символдың деңгейінде тауарлардың, жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің коды көрсетіледі;
4-бағанда сатып алынатын тауардың және/немесе жұмыстың және/немесе көрсетілетін қызметтің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық шарттары, қасиеттері және сипаттамалары) көрсетіледі;
5-бағанда Мемлекетаралық өлшем бірлігі мен есеп жіктеуішіне сәйкес тауардың өлшем бірлігінің коды көрсетіледі. Жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша баған толтырылмайды;
6-бағанда тауардың көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес заттай көрінісіндегі тауардың жоспарланатын саны (сатып алу мөлшері) көрсетіледі. Жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша баған толтырылмайды;
7-бағанда ҚҚС есептеусіз мың теңге (жүздік үлесімен бөлшектік сан) құндық көрінісінде тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жоспарланатын көлемі көрсетіледі;
8-бағанда сатып алу тәсілінің жіктеуішіне сәйкес тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алу тәсілінің коды 1-қосымшаға сай көрсетіледі:
осы Қағидаға 1-қосымшаның 1-кестесіне сай Заңға сәйкес тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
осы Қағидаға 1-қосымшаның 2-кестесіне сай Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
осы Қағидаға 1-қосымшаның 3-кестесіне сай жер қойнауын пайдаланушылардың құқығына ие, акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) елу және одан көп тікелей немесе жанама пайызы ұлттық басқарушы холдингке тиесілі заңды тұлғалар.
9-бағанда тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүргізудің жоспарланатын жылы көрсетіледі (жылды белгілеу кезінде АNN префиксі және жылдың соңғы екі саны қолданылады).
Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың ұзақ мерзімді бағдарламасы

5. Составление долгосрочной программы закупа товаров, работ и услуг осуществляется путем заполнения формы долгосрочной программы закупа товаров, работ и услуг (далее - Форма 3) информацией о планируемых на период до десяти лет закупках товаров, работ и услуг, которая заполняется построчно, отдельно по каждому товару, работе или услуге в следующем порядке:
в графе 1 указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию;
в графе 2 указывается код предмета закупа в соответствии с Классификатором предмета закупа, согласно таблице 2 приложения 3 к настоящим Правилам;
в графе 3 указывается код товара, работы или услуги согласно Модельному статистическому классификатору продукции (товаров и услуг) на уровне 10 символов;
в графе 4 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемого товара и/или работы и/или услуги (технические условия, свойства и характеристики);
в графе 5 указывается код единицы измерения товара в соответствии с Межгосударственным классификатором единиц измерений и счета. Графа не заполняется по работам, услугам;
в графе 6 указывается планируемое количество (объем закупа) товара в натуральном выражении в соответствии с указанной единицей измерения товара. Графа не заполняется по работам, услугам;
в графе 7 указывается планируемый объем закупа в стоимостном выражении без учета НДС, в тыс. тенге (дробное число с сотыми долями);
в графе 8 указывается планируемый год проведения закупки (при обозначении года используется префикс ANN и две последние цифры года).
Отчеты недропользователей о приобретенных товарах,
работах и услугах
6. Отчет недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах составляется путем заполнения формы отчета недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах (далее - Форма 4, часть 1) информацией за отчетный период о каждом заключенном договоре построчно в следующем порядке:
в графе 1 указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию;

5. Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың ұзақ мерзімді бағдарламасын жасау (бұдан әрі - 3-нысан) әрбір тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет бойынша жеке жолма-жол мынадай тәртіппен толтырылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді он жылға дейінгі кезеңге жоспарланатын сатып алу туралы ақпаратпен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың ұзақ мерзімді бағдарламасының нысанын толтыру арқылы жүзеге асырылады:
1-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда осы Қағидаға 3-қосымшаның 2-кестесіне сай сатып алу мәнінің жіктеуішіне сәйкес сатып алу мәнінің коды көрсетіледі;
3-бағанда Өнімнің (тауарлардың және көрсетілетін қызметтердің) статистикалық модельдік жіктеуішіне сәйкес 10 символ деңгейінде тауарлардың, жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің коды көрсетіледі;
4-бағанда сатып алынатын тауардың және/немесе жұмыстардың және/немесе көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық шарттары, қасиеттері және сипаттамалары) көрсетіледі;
5-бағанда Мемлекетаралық өлшем бірлігі мен есеп жіктеуішіне сәйкес тауардың өлшем бірлігінің коды көрсетіледі. Жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша баған толтырылмайды;
6-бағанда тауардың көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес заттай көрінісіндегі тауардың жоспарланатын саны (сатып алу мөлшері) көрсетіледі. Жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша баған толтырылмайды;
7-бағанда ҚҚС-ны есептеусіз мың теңге (жүздік үлесімен бөлшектік сан) құндық көрінісінде тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жоспарланатын көлемі көрсетіледі;
8-бағанда тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүргізудің жоспарланған жылы көрсетіледі (жылды белгілеу кезінде ANN префиксі және жылдың соңғы екі саны қолданылады).
Жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер туралы есептері
6. Жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы есебі жер қойнауын пайдаланушылардың есепті кезең үшін әрбір жасалған шарт туралы ақпаратпен сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер (бұдан әрі - 4-нысан, 1-бөлік) туралы есебінің нысанын мынадай тәртіппен жолма-жол толтыру арқылы жүзеге асырылады:
1-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;

в графе 2 указывается код предмета закупа в соответствии с Классификатором предмета закупа, согласно таблице 2 приложения 3 к настоящим Правилам;
в графе 3 указывается код закупки, присвоенный реестром товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию. Данная графа не заполняется:
недропользователями, осуществляющими операции по общераспространенным полезным ископаемым;
недропользователями, приобретающими товары, работы и услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках;
юридическими лицами, обладающими правом недропользования, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу;
в графе 4 указывается код способа приобретения товара, работы или услуги в соответствии с Классификатором способов закупки согласно  Приложению 1 к настоящим Правилам:
недропользователи, приобретающие товары, работы и услуги в соответствии с Законом согласно таблице 1 приложения 1 к настоящим Правилам;
недропользователи, приобретающие товары, работы и услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках согласно таблице 2 приложения 1 к настоящим Правилам;
юридическими лицами, обладающими правом недропользования, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу согласно таблице 3 приложения 1 к настоящим Правилам.
В случае если приобретение указанных товаров, работ и услуг осуществляется по ранее заключенному договору о закупках со сроком действия более одного финансового года все недропользователи указывают код 106;
в графе 5 указывается дата подведения итогов закупа (дата, месяц, год);
в графе 6 указывается № договора, в рамках которого был закуплен товар, работа или услуга;
в графе 7 указывается дата заключения договора (дата, месяц, год);
в графе 8 указывается дата окончания действия договора (дата, месяц, год);
в графе 9 указывается код статуса договора в соответствии с Классификатором статусов договоров согласно таблице 1 приложения 3 к настоящим Правилам;
в графе 10 указывается общая сумма договора без учета НДС, в тыс. тенге (дробное число с сотыми долями);
в графе 11 указывается общая сумма закупа без учета НДС, запланированная в годовой программе закупа на приобретение товара, работы или услуги, закупленных в рамках договора, тыс. тенге (дробное число с сотыми долями);
в графе 12 указывается сумма, фактически оплаченная за отчетный период по договору без учета НДС, тыс. тенге (дробное число с сотыми долями);
в графе 13 указывается код организационно-правовой формы хозяйствования организации поставщика в соответствии с Классификатором организационно-правовых форм хозяйствования. Графа не заполняется в случае, если поставщик не является резидентом Республики Казахстан;
в графе 14 указывается код страны поставщика в соответствии с Межгосударственным классификатором стран. В случае если поставщик является резидентом Республики Казахстан, указывается код Республики Казахстан;
в графе 15 указывается наименование поставщика. В случае если поставщик является резидентом Республики Казахстан, наименование указывается в соответствии со свидетельством регистрации юридического лица (для юридических лиц) и в соответствии со свидетельством о регистрации индивидуального предпринимателя (для физических лиц);
в графе 16 указывается бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер поставщика (при наличии). Графа не заполняется в случае, если поставщик не является резидентом Республики Казахстан;
в графе 17 указывается регистрационный номер налогоплательщика поставщика. Графа не заполняется в случае, если поставщик не является резидентом Республики Казахстан;
в графе 18 указывается код населенного пункта юридической регистрации поставщика в соответствии с Классификатором административно-территориальных объектов. Графа не заполняется в случае, если поставщик не является резидентом Республики Казахстан;
в графе 19 указывается адрес юридической регистрации поставщика: населенный пункт, улица, дом, офис;
в графе 20 указывается код населенного пункта фактического местонахождения поставщика в соответствии с Классификатором административно-территориальных объектов. Графа не заполняется в случае, если поставщик не является резидентом Республики Казахстан;
в графе 21 указывается адрес фактического местонахождения поставщика: населенный пункт, улица, дом, офис;
в графе 22 указывается электронный адрес поставщика;
в графе 23 указывается веб-сайт поставщика (при наличии);
в графе 24 указывается контактный телефон, факс поставщика;
в графе 25 указывается общая численность сотрудников поставщика. Графа не заполняется в случае, если поставщик не является резидентом Республики Казахстан;
в графе 26 указывается численность сотрудников поставщика - граждан Республики Казахстан. Графа не заполняется в случае, если поставщик не является резидентом Республики Казахстан.

2-бағанда осы Қағидаға 3-қосымшаның 2-кестесіне сай сатып алу мәнінің жіктеуішіне сәйкес сатып алу мәнінің коды көрсетіледі;
3-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің тізілімімен берілген сатып алу коды көрсетіледі. Осы бағанды:
кең таралған пайдалы қазбалар жөнінде операцияларды жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
жер қойнауын пайдалану құқығына ие, акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама ұлттық басқарушы холдингке тиесілі заңды тұлғалар толтырмайды;
4-бағанда осы Қағидаға 1-қосымшаға сай Сатып алу тәсілінің жіктеуішіне сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу тәсілінің коды көрсетіледі;
осы Қағидаға 1-қосымшаның 1-кестесіне сай Заңға сәйкес тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
осы Қағидаға 1-қосымшаның 2-кестесіне сай Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
осы Қағидаға 1-қосымшаның 3-кестесіне сай жер қойнауын пайдаланушылардың құқығына ие, акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама ұлттық басқарушы холдингке тиесілі заңды тұлғалар.
Егер көрсетілген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу бір қаржы жылынан астам қолдану мерзімімен сатып алу туралы бұрын жасалған шарт бойынша жүзеге асырылған жағдайда 106 коды көрсетіледі;
5-бағанда сатып алудың қорытындысын шығару күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
6-бағанда шеңберінде тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет сатып алынған шарттың № көрсетіледі;
7-бағанда шарттың жасалған күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
8-бағанда шарт қолданысының аяқталу күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
9-бағанда осы Қағидаға 3-қосымшаның 1-кестесіне сай Шарттар мәртебелерінің жіктеуішіне сәйкес шарт мәртебесінің коды көрсетіледі;
10-бағанда ҚҚС-ны есептеусіз жалпы шарт сомасы мың теңгемен (жүздік үлесімен бөлшектік сан) көрсетіледі;
11-бағанда шарт шеңберінде сатып алынған тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жылдық сатып алу бағдарламасында жоспарланған ҚҚС-ны есептеусіз жалпы сатып алу сомасы мың теңгемен (жүздік үлесімен бөлшектік саны) көрсетіледі;
12-бағанда ҚҚС-ны есептеусіз шарт бойынша есепті кезең үшін нақты төленген сомасы мың теңгемен (жүздік үлесімен бөлшектік сан) көрсетіледі;
13-бағанда Ұйымдастырушылық-құқықтық шаруашылық жүргізу нысандарының жіктеуішіне сәйкес жеткізушінің шаруашылық жүргізу ұйымының ұйымдастырушылық-құқықтық нысанының коды көрсетіледі. Егер жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда, баған толтырылмайды;
14-бағанда елдің Мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес өнім беруші елдің коды көрсетіледі. Егер өнім беруші жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылған жағдайда, Қазақстан Республикасының коды көрсетіледі;
15-бағанда жеткізушінің атауы көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылған жағдайда, заңды тұлғаның (заңды тұлғалар үшін) тіркеу куәлігіне сәйкес және жеке кәсіпкерді (жеке тұлғалар үшін) тіркеу туралы куәлігіне сәйкес атауы көрсетіледі;
16-бағанда өнім берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі (болған жағдайда) көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда, баған толтырылмайды;
17-бағанда өнім берушінің салық төлеушісінің тіркеу нөмірі көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда, баған толтырылмайды;
18-бағанда өнім берушінің әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес өнім берушінің заңды тіркеу елді мекенінің коды көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда, баған толтырылмайды;
19-бағанда өнім берушінің заңды тіркеу мекен жайы: елді мекені, көшесі, үйі, офисі көрсетіледі;
20-бағанда өнім берушінің әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес жеткізушінің нақты орналасқан елді мекенінің коды көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда, баған толтырылмайды;
21-бағанда өнім берушінің нақты орналасқан мекен жайы: елді мекені, көшесі, үйі, офисі көрсетіледі;
22-бағанда өнім берушінің электрондық мекенжайы көрсетіледі;
23-бағанда өнім берушінің веб-сайты (болған жағдайда) көрсетіледі;
24-бағанда өнім берушінің байланыс телефоны, факсы көрсетіледі;
25-бағанда өнім беруші қызметкерлерінің жалпы саны көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда, баған толтырылмайды;
26-бағанда өнім беруші қызметкерлерінің - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болмаған жағдайда, баған толтырылмайды.

7. Отчет недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах составляется путем заполнения формы отчета недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах (далее - Форма 4, часть 2) информацией за отчетный период построчно, отдельно по каждому товару, работе или услуге, приобретенному (ой) в рамках одного договора в следующем порядке:
в графе 1 указывается номер договора, в рамках которого был закуплен товар, работа или услуга;
в графе 2 указывается код закупки, присвоенный реестром товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей. Данная графа не заполняется:
недропользователями, осуществляющими операции по общераспространенным полезным ископаемым;
недропользователями, приобретающими товары, работы и услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках;
юридическими лицами, обладающими правом недропользования, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу;
в графе 3 указывается код товара, работы или услуги в соответствии с Модельным статистическим классификатором продукции (товаров и услуг) на уровне 10 символов, закупаемого в рамках данного договора;
в графе 4 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенного товара или работы или услуги (технические условия, свойства и характеристики) товара или работы (услуги);
в графе 5 указывается код в соответствии с Межгосударственным классификатором единиц измерений и счета. Графа не заполняется по работам, услугам;
в графе 6 указывается количество товара в соответствии с указанной единицей измерения товара. Графа не заполняется по работам и услугам;
в графе 7 указывается объем закупа в стоимостном выражении без учета НДС, в тыс. тенге (дробное число с сотыми долями);
в графе 8 указывается бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер (при наличии) производителя товара, которому выдан сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа обязательна к заполнению для товаров местного происхождения;
в графе 9 указывается регистрационный номер налогоплательщика производителя товара, которому выдан сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа обязательна к заполнению для товаров местного происхождения;
в графе 10 указывается № сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа обязательна к заполнению для товаров местного происхождения;
в графе 11 указывается серия сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа обязательна к заполнению для товаров местного происхождения;
в графе 12 указывается код органа выдачи сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа обязательна к заполнению для товаров местного происхождения;
в графе 13 указывается дата выдачи сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа обязательна к заполнению для товаров местного происхождения;
в графе 14 указывается местное содержание в товаре, указанное в сертификате о происхождении товара формы "СТ-KZ", %. Графа обязательна к заполнению для товаров местного происхождения;
в графе 15 указывается местное содержание в работе (услуге), % (до сотых долей). Расчет местного содержания осуществляется согласно единой методике расчета организациями местного содержания при закупке товаров, работ и услуг, утверждаемой Правительством Республики Казахстан, с учетом всех уровней субподряда, а также всех товаров, приобретенных для выполнения данной работы (услуги).

7. Жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен қызметтер туралы есебі жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен қызметтер туралы есеп нысанының (бұдан әрі — 4-нысан, 2-бөлік) әр жолына есепті кезеңдегі ақпаратты толтыру арқылы бір шарттың шеңберінде сатып алынатын (ған) әрбір тауар, жұмыс немесе қызмет бойынша бөлек-бөлек мынадай тәртіппен жасалады:
1-бағанда шеңберінде тауар, жұмыс немесе қызметтер сатып алынған шарттың нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің және олардың өндірушілердің тізілімімен берілген сатып алу коды көрсетіледі. Бұл бағанды:
кең таралған пайдалы қазбалар жөніндегі операцияларды жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
жер қойнауын пайдаланудың құқығына ие, акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлесінің) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке тиесілі заңды тұлғалар толтырмайды;
3-бағанда осы шарттың шеңберінде сатып алынатын Өнімнің (тауарлар мен қызметтердің) модельдік статистикалық жіктеуішіне сәйкес тауардың, жұмыстың немесе қызметтің 10 символ деңгейіндегі коды көрсетіледі;
4-бағанда сатып алынған тауардың немесе жұмыстың немесе қызметтің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық шарттары, қасиеттері және сипаттамалары) көрсетіледі;
5-бағанда Өлшем бірліктері мен есептеудің мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес код көрсетіледі. Жұмыстар, қызметтер бойынша баған толтырылмайды;
6-бағанда тауардың көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес тауардың мөлшері көрсетіледі. Жұмыстар және қызметтер бойынша баған толтырылмайды;
7-бағанда ҚҚС-ны есептеусіз сатып алудың құндық мәндегі көлемі мың теңгемен (жүздік үлесімен бөлшектік сан) көрсетіледі;
8-бағанда «СТ-КZ» нысанында тауардың шығу тегі туралы сертификат берілген тауарды өндірушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі (болған жағдайда) көрсетіледі. Жергілікті жерде шығарылған тауарлар үшін баған толтырылуға міндетті;
9-бағанда «СТ-КZ» нысанында тауардың шығу тегі туралы сертификат берілген тауар өндіруші салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі. Жергілікті жерде шығарылған тауарлар үшін баған толтырылуға міндетті;
10-бағанда «СТ-КZ» нысанында тауардың шығу тегі туралы сертификаттың нөмірі көрсетіледі. Жергілікті жерде шығарылған тауарлар үшін баған толтырылуға міндетті;
11-бағанда «СТ-КZ» нысанында тауардың шығу тегі туралы сертификаттың сериясы көрсетіледі. Жергілікті жерде шығарылған тауарлар үшін баған толтырылуға міндетті;
12-бағанда «СТ-КZ» нысанында тауардың шығу тегі туралы сертификатты берген органның коды көрсетіледі. Жергілікті жерде шығарылған тауарлар үшін баған толтырылуға міндетті;
13-бағанда «СТ-КZ» нысанында тауардың шығу тегі туралы сертификаттың берілген күні көрсетіледі. Жергілікті жерде шығарылған тауарлар үшін баған толтырылуға міндетті;
14-бағанда «СТ-КZ» нысанында тауардың шығу тегі туралы сертификатта көрсетілген тауардағы жергілікті қамту көрсетіледі, пайыз. Жергілікті жерде - шығарылған тауарлар үшін баған толтырылуға міңдетті;
15-бағанда жұмыстардағы (қызметтегі) жергілікті қамту көрсетіледі, пайыз (жүздік үлесіне дейін). Жергілікті қамтуды есептеу қосалқы мердігерліктің барлық деңгейлерін, сондай-ақ осы жұмысты (қызметті) орындау үшін сатып алынған барлық тауарларды ескере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен Ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алуы кезінде жергілікті қамтуды есептеудің бірыңғай әдістемесіне сәйкес жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 11.04.2012 № 441 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Отчет недропользователей об исполнении обязательств по
местному содержанию в кадрах
Сноска. Заголовок подраздела в редакции постановления Правительства РК от 11.04.2012 № 441 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
8. Отчет недропользователей об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах составляется путем заполнения формы отчета недропользователей об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах (далее - Форма 5) информацией в следующем порядке:
в графе 1 указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию;
в графе 2 указывается общее количество работников, занятых при проведении операций по недропользованию в рамках контракта на проведение операций по недропользованию;
в графе 3 указывается общее количество работников - граждан Республики Казахстан, занятых при проведении операций по недропользованию в рамках контракта на проведение операций по недропользованию;
в графе 4 указывается общая численность работников руководящего состава - 1 категория, занятых при проведении операций по недропользованию в рамках контракта на проведение операций по недропользованию;
в графе 5 указывается численность работников руководящего состава - 1 категория - граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на проведение операций по недропользованию;
в графе 6 указывается общая численность специалистов с высшим и средним профессиональным образованием - 2 категория, занятых при проведении операций по недропользованию в рамках контракта на проведение операций по недропользованию;
в графе 7 указывается численность специалистов с высшим и средним профессиональным образованием - 2 категория - граждан Республики Казахстан, занятых при проведении операций по недропользованию в рамках контракта на проведение операций по недропользованию;
в графе 8 указывается общая численность квалифицированных рабочих - 3 категория, занятых при проведении операций по недропользованию в рамках контракта на проведение операций по недропользованию;
в графе 9 указывается численность квалифицированных рабочих - 3 категория - граждан Республики Казахстан, занятых при проведении операций по недропользованию в рамках контракта на проведение операций по недропользованию.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.04.11 N 441 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Жер қойнауын пайдаланушылардың кадрлардағы жергілікті қамту бойынша міндеттемелердің орындалуы туралы есебі
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.04.11 N 441 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
8. Жер қойнауын пайдаланушылардың кадрлардағы жергілікті қамту бойынша міндеттемелердің орындалуы туралы есебі жер қойнауын пайдаланушылардың кадрлардағы жергілікті қамту бойынша міндеттемелердің орындалуы туралы есеп нысанына (бұдан әрі - 5-нысан) ақпарат толтыру арқылы мынадай тәртіппен жасалады:
1-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарт шеңберінде жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге қамтылған қызметкерлердің жалпы саны көрсетіледі;
3-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарт шеңберінде жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге қамтылған қызметкерлер - Қазақстан Республикасы азаматтарының жалпы саны көрсетіледі;
4-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарт шеңберінде жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге қамтылған басшылық құрам - 1-санат қызметкерлерінің жалпы саны көрсетіледі;
5-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарт шеңберінде қамтылған басшылық құрам - 1-санат кызметкерлерінің - Қазақстан Республикасы азаматтарының жалпы саны көрсетіледі;
6-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарт шеңберінде жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге камтылған жоғары және орта кәсіптік білімі бар - 2-санат қызметкерлерінің жалпы саны көрсетіледі;
7-бағанда жер қойнауын пайдалану операцияларын жүргізуге арналған келісімшарт шеңберінде жер қойнауын пайдалану операцияларын жүргізуге қамтылған жоғары және орта кәсіптік білімі бар - 2-санат — қызметкерлерінің Қазақстан Республикасы азаматтарының жалпы саны көрсетіледі;
8-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарт шеңберінде жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге қамтылған — 3-санат кәсіби жұмысшыларының жалпы саны көрсетіледі;
9-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарт шеңберінде жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге қамтылған - 3-санат кәсіби жұмысшыларының - Қазақстан Республикасы азаматтарының жалпы саны көрсетіледі.

Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правительства РК от 11.04.2012 № 441 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Порядок предоставления годовой, среднесрочной, долгосрочной
программ закупа товаров, работ и услуг, отчетов
недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах и
об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах для
недропользователей по контрактам на твердые полезные ископаемые
Сноска. Заголовок раздела 3 в редакции постановления Правительства РК от 11.04.2012 № 441 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
9. Недропользователь ежегодно, не позднее 1 февраля планируемого для проведения закупок года либо шестидесяти календарных дней с даты регистрации контракта на недропользование, представляет в уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности годовую программу закупа товаров, работ и услуг путем размещения в реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей в электронном виде в формате ЕХСЕL по форме 1 и удостоверяет ее электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.
Недропользователь при внесении изменений и (или) дополнений в годовую программу закупа товаров, работ и услуг в течение пяти рабочих дней представляет в уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности информацию об этих изменениях и (или) дополнениях путем размещения в реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей в электронном виде в формате ЕХСЕL по форме 1 и удостоверяет ее электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.
Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правительства РК от 29.04.2013 № 405 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
10. Недропользователь ежегодно не позднее 1 февраля либо шестидесяти календарных дней с даты регистрации контракта на недропользование представляет в уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности среднесрочную и долгосрочную программы закупа товаров, работ и услуг путем размещения в реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей в электронном виде в формате ЕХСЕL по формам 23 и удостоверяет их электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.04.11 N 441 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3. Қатты пайдалы қазбаларға арналған келісімшарттар бойынша тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың жылдық, орта мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларын, жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен қызметтер туралы және кадрлардағы жергілікті қамту жөніндегі міндеттемелердің орындалуы туралы есептерін ұсыну тәртібі
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.04.11 N 441 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
9. Жер қойнауын пайдаланушы, жыл сайын жылдық сатып алу жүргізу үшін жоспарланған 1 ақпаннан кешіктірмей не жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт тіркелген күнінен бастап күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей, 1-нысан бойынша EXCEL форматында электрондық түрде жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер және оларды өндірушілер тізіліміне орналастыру жолымен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасын индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органға ұсынады және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.
Жер қойнауын пайдаланушы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу кезінде 1-нысан бойынша EXCEL форматында электрондық түрде жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді және оларды өндірушілер тізіліміне орналастыру жолымен осы өзгерістер мен (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты бес жұмыс күні ішінде индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органға ұсынады және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.04.2013 № 405 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынaн кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
10. Жер қойнауын пайдаланушы, жыл сайын 1 ақпаннан кешіктірмей не жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт тіркелген күнінен бастап күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей, 23-нысандар бойынша EXCEL форматында электрондық түрде жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер және оларды өндірушілер тізіліміне орналастыру жолымен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың орта мерзімді және ұзақ мерзімді бағдарламаларын индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органға ұсынады және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.

Сноска. Пункт 10 в редакции постановления Правительства РК от 29.04.2013 № 405 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
11. Недропользователь ежеквартально не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет в уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности отчет о приобретенных товарах, работах и услугах путем размещения в реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей, в электронном виде в формате ЕХСЕL по Форме 4, части 1 и 2 и удостоверяет его электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.
Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правительства РК от 29.04.2013 № 405 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. Недропользователь ежеквартально и ежегодно не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет в уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности отчет об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах путем заполнения в реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей экранной формы согласно форме 5 и удостоверяет его электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.
Сноска. Пункт 12 в редакции постановления Правительства РК от 29.04.2013 № 405 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
4. Порядок предоставления годовой, среднесрочной, долгосрочной
программ закупа товаров, работ и услуг, отчетов
недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах и
об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах для
недропользователей по контрактам на углеводородное сырье
Сноска. Заголовок раздела 4 в редакции постановления Правительства РК от 11.04.2012 № 441 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
13. Недропользователь, ежегодно не позднее 1 февраля планируемого для проведения закупок года либо не позднее шестидесяти календарных дней с даты регистрации контракта на недропользование, предоставляет в уполномоченный орган в области нефти и газа годовую программу закупа товаров, работ и услуг путем размещения на веб-сайте уполномоченного органа в области нефти и газа в электронном виде в формате ЕХСЕL по Форме 1 и удостоверяет ее электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.
Недропользователь, при внесении изменений и (или) дополнений в годовую программу закупа товаров, работ и услуг, в течение пяти рабочих дней предоставляет в уполномоченный орган в области нефти и газа информацию об этих изменениях и (или) дополнениях путем размещения на веб-сайте уполномоченного органа в области нефти и газа в электронном виде в формате ЕХСЕL по Форме 1 и удостоверяет ее электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.04.2013 № 405 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынaн кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
11. Жер қойнауын пайдаланушы, тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей, 4-нысан, 1 және 2-бөлігі бойынша EXCEL форматында электрондық түрде, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер және оларды өндірушілер тізіліміне орналастыру жолымен сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органға есеп береді және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.04.2013 № 405 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынaн кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
12. Жер қойнауын пайдаланушы, тоқсан сайын және жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей, 5-нысанға сәйкес экрандық нысанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер және оларды өндірушілер тізіліміне орналастыру жолымен кадрлардағы жергiлiктi қaмту жөнiндегi міндеттемелерді орындау туралы есепті индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органға ұсынады және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.04.2013 № 405 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынaн кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
4. Көмірсутегі шикізатына келісімшарттар бойынша жер қойнауын пайдаланушыларға арналған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың жылдық, орта мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларын, жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен қызметтер туралы және кадрлардағы жергілікті қамту бойынша міңдеттемелердің орындалуы туралы есептерін ұсыну тәртібі
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.04.11 N 441 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
13. Жер қойнауын пайдаланушы, жыл сайын жылдық сатып алу жүргізу үшін жоспарланған 1 ақпаннан кешіктірмей не жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт тіркелген күнінен бастап күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей, 1-нысан бойынша ЕХСЕL форматында электрондық түрде пайдаланылатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер және оларды өндірушілер тізіліміне орналастыру жолымен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасын мұнай және газ саласындағы уәкілетті органның веб-сайтында орналастырады және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.
Жер қойнауын пайдаланушы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу кезінде 1-нысан бойынша ЕХСЕL форматында электрондық түрде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді және оларды өндірушілер тізіліміне орналастыру жолымен осы өзгерістер мен (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты бес жұмыс күні ішінде мұнай және газ саласындағы уәкілетті органға ұсынады және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.

14. Недропользователь, ежегодно не позднее 1 февраля либо не позднее шестидесяти календарных дней с даты регистрации контракта на недропользование, предоставляет в уполномоченный орган в области нефти и газа среднесрочную и долгосрочную программы закупа товаров, работ и услуг путем размещения на веб-сайте уполномоченного органа в области нефти и газа в электронном виде в формате ЕХСЕL по Формам 2,  3  и удостоверяет их электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.
15. Недропользователь, ежеквартально не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным периодом, предоставляет в уполномоченный орган в области нефти и газа отчет о приобретенных товарах, работах и услугах путем размещения на веб-сайте уполномоченного органа в области нефти и газа в электронном виде в формате ЕХСЕL по Формам 4, части 1, 2 и удостоверяет его электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.
16. Недропользователь, ежеквартально и ежегодно не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным периодом, предоставляет в уполномоченный орган в области нефти и газа отчет об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах путем заполнения на веб-сайте уполномоченного органа в области нефти и газа экранной формы согласно Форме 5 и удостоверяет его электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.
Сноска. Пункт 16 в редакции постановления Правительства РК от 11.04.2012 № 441 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам составления и предоставления
годовой, среднесрочной, долгосрочной программ
закупа товаров, работ и услуг, отчетов
недропользователей о приобретенных товарах,
работах и услугах и об исполнении обязательств
по местному содержанию в кадрах
Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 11.04.2012 № 441 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Классификатор способов закупки
Таблица 1
Классификационный код
Наименование

14. Жер қойнауын пайдаланушы, жыл сайын жылдық сатып алу жүргізу үшін жоспарланған 1-ақпаннан кешіктірмей не әсер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт тіркелген күннен бастап күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей, 23-нысандар бойынша ЕХСЕL форматында электрондық түрде пайдаланылатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер және оларды өндірушілер тізіліміне орналастыру жолымен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың орта мерзімді және ұзақ мерзімді бағдарламасын мұнай және газ саласындағы уәкілетті органға ұсынады және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.
15. Жер қойнауын пайдаланушы, тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей, мұнай және газ саласындағы уәкілетті органның веб-сайтына орналастыру жолымен 4-нысан, 1 және 2-бөлігі бойынша ЕХСЕL форматында электрондық түрде сатып алынатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы есепті мұнай және газ саласындағы уәкілетті органға есеп береді және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.
16. Жер қойнауын пайдаланушы тоқсан сайын және жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей мұнай және газ саласындағы уәкілетті органның веб-сайтында 5-нысанға сәйкес экрандық нысанды толтыру жолымен кадрлардағы жергілікті қамту бойынша міндеттемелерін орындау туралы есепті мұнай және газ саласындағы уәкілетті органға ұсынады және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген тұлғаның электрондық цифрлы қолтаңбасымен куәландырады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.04.11 N 441 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Жер қойнауын пайдаланушылардың
тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алуының жылдық, орта
мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларын,
сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен
көрсетілетін қызметтер туралы және
кадрлардағы қазақстандық қамту жөніндегі
міндеттемелердің орындалуы туралы
есептерін жасаудың және ұсынудың
қағидасына
1-қосымша
Сатып алу тәсілінің жіктеуіші
1-кесте
Жіктеуіш коды
Атауы

110
Двухэтапный открытый тендер
111
Двухэтапный закрытый тендер
102
Запрос ценовых предложений
103
Закуп из одного источника
108
Организованные электронные торги
104
Открытые товарные биржи
106
Долгосрочный договор
112
Без применения норм Правил
Приложение 2
к Правилам составления и предоставления
годовой, среднесрочной, долгосрочной программ
закупа товаров, работ и услуг, отчетов
недропользователей о приобретенных товарах,
работах и услугах и об исполнении обязательств
по местному содержанию в кадрах
Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 11.04.2012 № 441 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Классификатор временных периодов
Классификационный код
Наименование
QAN1
1 квартал
QAN2
2 квартал
QAN3
3 квартал
QAN4
4 квартал
SAN1
1 полугодие (1-2 квартал)
SAN2
2 полугодие (3-4 квартал)
ANNгг
год*
Примечание: * при обозначении года используется префикс ANN и две
последние цифры года.
Приложение 3
к Правилам составления и предоставления
годовой, среднесрочной, долгосрочной программ
закупа товаров, работ и услуг, отчетов
недропользователей о приобретенных товарах,
работах и услугах и об исполнении обязательств
по местному содержанию в кадрах
Сноска. Приложение 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 11.04.2012 № 441 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Классификатор статусов договоров
Таблица 1
Классификационный код
Наименование
0
Заключен
1
Исполнен
2
Расторгнут
Классификатор предмета закупа
Таблица 2
Классификационный код
Наименование
0
Товар
1
Работа
2
Услуга

110
Екі сатылы ашық тендер
111
Екі сатылы жабық тендер
102
Баға ұсыныстарын сұрату
103
Бір көзден сатып алу
108
Ұйымдастырылған электрондық сауда
104
Ашық тауарлық биржалар
106
Ұзақ мерзімді келісімшарт
112
Қағида нормаларын қолданусыз
Жер қойнауын пайдаланушылардың
тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алуының жылдық, орта
мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларын,
сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен
көрсетілетін қызметтер туралы және
кадрлардағы қазақстандық қамту жөніндегі
міндеттемелердің орындалуы туралы
есептерін жасаудың және ұсынудың
қағидасына
2-қосымша
Уақыт кезеңдерінің жіктеуіші
Жіктеуіш коды
Атауы
QAN1
1-тоқсан
QAN2
2-тоқсан
QAN3
3-тоқсан
QAN4
4-тоқсан
SAN1
1-жартыжылдық (1-2 тоқсан)
SAN2
2-жартыжылдық (3-4 тоқсан)
ANNгг
Жыл*
Ескертпе: * жылды белгілеу кезінде ANN префиксі және жылдың соңғы екі саны қолданылады.
Жер қойнауын пайдаланушылардың
тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алуының жылдық, орта
мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларын,
сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен
көрсетілетін қызметтер туралы және
кадрлардағы қазақстандық қамту жөніндегі
міндеттемелердің орындалуы туралы
есептерін жасаудың және ұсынудың
қағидасына
3-қосымша
Шарттардың мәртебе жіктеуіші
1-кесте
Жіктеуіш коды
Атауы
0
Жасалған
1
Орындалған
2
Бұзылған
Сатып алу мәнінің жіктеуіші
2-кесте
Жіктеуіш коды
Атауы
0
Тауар
1
Жұмыс
2
Қызмет