О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1375
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 октября 2010 года № 1015. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2013 года № 927
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 05.09.2013 № 927.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1375 "Об утверждении образцов дипломатического и служебного паспортов гражданина Республики Казахстан" следующие изменения и дополнение:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении образцов дипломатического и служебного паспортов Республики Казахстан и образцов дипломатического и служебного паспортов Республики Казахстан, содержащих электронные носители информации";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые образцы дипломатического и служебного паспортов Республики Казахстан и образцы дипломатического и служебного паспортов Республики Казахстан, содержащих электронные носители информации.";
в образце дипломатического паспорта гражданина Республики Казахстан (описание), утвержденном указанным постановлением:
в заголовке слово "гражданина" исключить;
в образце служебного паспорта гражданина Республики Казахстан (описание), утвержденном указанным постановлением:
в заголовке слово "гражданина" исключить;
дополнить приложениями согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению.
2. Дипломатический и служебный паспорта Республики Казахстан, выданные до введения в действие настоящего постановления, считать действительными до истечения сроков их действия.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в соответствии с международными договорами Республики Казахстан обеспечить информирование иностранных государств о введении в Республике Казахстан дипломатического и служебного паспортов Республики Казахстан, содержащих электронные носители информации, а также о том, что дипломатический и служебный паспорта Республики Казахстан, выданные до введения в действие настоящего постановления, действительны до истечения сроков их действия.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 октября 2010 года № 1015
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2003 года № 1375
Образец
дипломатического паспорта Республики Казахстан,
содержащего электронные носители информации (описание)

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1375 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 2 қазандағы № 1015 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 5 қыркүйектегі № 927 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.09.2013 № 927 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы азаматының дипломатиялық және қызметтік паспорттарының үлгілерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1375 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттарының үлгілерін және Қазақстан Республикасының электрондық ақпарат тасымалдағыштары бар дипломаттық және қызметтік паспорттарының үлгілерін бекіту туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттарының үлгілері және Қазақстан Республикасының электронды ақпарат тасымалдағыштары бар дипломаттық және қызметтік паспорттарының үлгілері бекітілсін.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы азаматының дипломатиялық паспортының үлгісінде (сипаттама):
тақырыбындағы «Қазақстан Республикасы азаматының» деген сөздер «Қазақстан Республикасының» деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы азаматының қызметтік паспортының үлгісінде (сипаттама):
тақырыбындағы «Қазақстан Республикасы азаматының» деген сөздер «Қазақстан Республикасының» деген сөздермен ауыстырылсын;
осы қаулыға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттары олардың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін жарамды деп саналсын.
3. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес шет мемлекеттерді Қазақстан Республикасында электрондық ақпарат тасымалдағыштары бар Қазақстан Республикасының дипломаттық және қызметтік паспорттары енгізілгені, сондай-ақ осы қаулы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттары олардың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін жарамды екендігі туралы хабардар етуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 2 қазандағы
N 1015 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1375 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының электрондық ақпарат тасымалдағыштары бар дипломаттық паспортының үлгісі (сипаттамасы)

1. Дипломатический паспорт Республики Казахстан, содержащий электронные носители информации (далее - паспорт), изготавливается в соответствии с международными требованиями и стандартами, предъявляемыми к машиносчитываемым проездным документам.
2. Паспорт представляет собой брошюру размером 88x125 мм с округленными углами и состоит из обложки, приклеенных к обложке форзацев и 18 листов (36 страниц).
3. Обложка паспорта изготавливается из износостойкого материала и подложки, между которыми располагается микросхема (чип с бесконтактным интерфейсом) с антенной, используемая в качестве электронного носителя информации о владельце паспорта.
В микросхеме, имеющей емкость памяти не менее 64 Кб, в защищенном виде хранится графическая и текстовая информация о владельце паспорта.
4. Обложка паспорта темно-зеленого цвета.
На внешней стороне передней обложки паспорта размещены:
в верхней части - надпись на казахском и английском языках:
"ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN";
в центре - Государственный Герб Республики Казахстан;
под Государственным Гербом Республики Казахстан - надпись на казахском и английском языках:
"ДИПЛОМАТТЫҚ ПАСПОРТ
DIPLOMATIC PASSPORT"
в нижней части - специальный знак, указывающий на наличие в паспорте электронного носителя информации;
в углах - элементы национального узора.
Надписи, изображение Государственного Герба Республики Казахстан, специальный знак и элементы национального узора выполняются тиснением фольгой золотистого цвета.
5. На переднем форзаце паспорта размещены:
в центре - Государственный Герб Республики Казахстан;
под Государственным Гербом Республики Казахстан - элемент в виде фрагмента национального орнамента и узорная розетка с элементами национального орнамента;
ниже узорной розетки - номер паспорта.
6. Между передним форзацем и страницей 1 расположена прозрачная пленка с клейкой основой.
7. На странице 1 паспорта размещена надпись на казахском и английском языках:
"Қазақстан Республикасының
Сыртқы icтep министрлігі
шет мемлекеттердің барлық құзыретті қызмет
орындарынан дипломаттық паспорт иесінің
бөгетсіз жүріп-тұруын қамтамасыз
етуді және қажет болған жағдайда заңды
қолдау көрсетіліп, қорғалуын өтінеді.
The Ministry of Foreign Affairs of the
Republic of Kazakhstan requests all competent
authorities of foreign states to permit
the bearer of this diplomatic passport to pass
safely and freely and to give the bearer
all lawful aid and protection in case of need."
8. На странице 2 паспорта расположена вертикальная надпись на казахском и английском языках:
"ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ / REPUBLIC OF KAZAKHSTAN".
Ниже надпись в две строки:
"ДИПЛОМАТТЫҚ ПАСПОРТ / DIPLOMATIC PASSPORT",
справа размещены надписи на казахском и английском языках:
"Tүpi / Туре", "Мемлекет коды / Code of state", "Паспорттың № / Passport No.".
С левой стороны место для фотографии размером 45x35 мм.
Справа от фотографии размещаются следующие реквизиты:
"Teгi / Surname
Аты / Given name
Азаматтығы / Nationality
Ұлты
Туған күні, айы, жылы / Date of birth
ЖСН / Personal ID No.
Жынысы / Sex
Туған жеpi / Place of birth
Берілген уақыты / Date of issue
Паспорт мерзімі / Date of expiry
Өз қолы / Signature of bearer
Берген мекеме/ Authority";
графа "Ұлты" в паспорте заполняется по желанию владельца при его изготовлении. При отказе владельца указывать национальность, графа "Ұлты" не отражается на странице данных паспорта.
Нижняя четверть страницы - машиночитаемая зона, в которой вертикально располагается машиночитаемая запись, состоящая из комбинации букв и цифр, содержащая в соответствии с международными требованиями и стандартами, предъявляемыми к машиночитаемым проездным документам, основную информацию, имеющуюся в этом документе.

1. Қазақстан Республикасының электрондық ақпарат тасымалдағыштары бар дипломаттық паспорты (бұдан әрі - паспорт) машинамен оқылатын жол жүру құжаттарына қойылатын халықаралық талаптар мен стандарттарға сәйкес дайындалады.
2. Паспорттың мөлшері 88x125 мм доғал бұрышты брошюраны білдіреді жене мұқабадан, мұқабаға желімделген форзацтардан және 18 парақтан (36 бет) тұрады.
3. Паспорттың мұқабасы тозбайтын материал мен төсемнен дайындалады, олардың арасында паспорттың иесі туралы электрондық ақпарат тасымалдағыш ретінде пайдаланылатын антеннасы бар микросхема (байланыссыз интерфейсі бар чип) орналастырылады.
Жадының сыйымдылығы кемінде 64 Кб микросхемада қорғалған түрде паспорттың иесі туралы кескіндемелік және мәтіндік ақпарат сақталады.
4. Паспорттың мұқабасы қою қара-жасыл түсті.
Паспорттың алдыңғы мұқабасының сыртқы бетінде:
жоғары бөлігінде - қазақ және ағылшын тілдерінде:
«ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN»
деген жазу;
ортада - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы;
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының астында қазақ және ағылшын тілдерінде:
«ДИПЛОМАТТЫҚ ПАСПОРТ
DIPLOMATIC PASSPORT»
деген жазу;
төменгі бөлігінде - паспортта электрондық ақпарат тасымалдағыштың бар екендігін көрсететін арнайы белгі;
бұрыштарында - ұлттық ою-өрнек элементтері орналасқан.
Жазулар, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, арнайы белгі және ұлттық ою-өрнек элементтері алтын түсті фольгамен өрнектеліп орындалады.
5. Паспорттың алдыңғы форзацында:
ортада - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы;
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының астында - ұлттық ою-өрнек көрінісі түріндегі элемент және ұлттық ою-өрнек элементтерімен оюланған тармақ;
оюлы тармақтан төмен - паспорттың нөмірі орналасқан.
6. Паспорттың алдыңғы форзацы мен 1-бетінің арасында желімді негізі бар мөлдір пленка орналасқан.
7. Паспорттың 1-бетінде қазақ және ағылшын тілдерінде:
«Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
шет мемлекеттердің барлық құзыретті қызмет
орындарынан дипломаттық паспорт иесінің
бөгетсіз жүріп-тұруын қамтамасыз
етуді және қажет болған жағдайда заңды
қолдау көрсетіліп, қорғалуын өтінеді.
The Ministry of Foreign Affairs of the
Republic of Kazakhstan requests all
competent authorities of foreign states
to permit the bearer of this diplomatic
passport to pass safely and freely and
to give the bearer all lawful aid and
protection in case of need.»
деген жазу орналасқан.
8. Паспорттың 2-бетінде қазақ және ағылшын тілдерінде:
«ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ/REPUBLIC OF KAZAKHSTAN» деген жазу орналасқан.
Төменде екі жолға:
«ДИПЛОМАТТЫҚ ПАСПОРТ/DIPLOMATIC PASSPORT» деген жазу, оң жағында қазақ және ағылшын тілдерінде:
«Түрі/Тyре», «Мемлекет коды/Code of state», «Паспорттың №/Passpot Nо» деген жазу орналасқан.
Сол жағында мөлшері 45x35 мм фотосурет үшін орын бөлінген.
Фотосуреттің оң жағында мынадай деректемелер орналасады:
«Тегі/Surname
Аты/Given name
Азаматтығы/Nationaly
Ұлты
Туған күні, айы, жылы/Date of birth
ЖСН/Personal ID Nо.
Жынысы/Sex
Туған жері/Place of birth
Берілген уақыты/Date of issue
Паспорт мерзімі/Date of expiry
Өз қолы/Signature of bearer
Берген мекеме/Authority»;
Паспорттағы «Ұлты» деген баған оны дайындау кезінде иесінің қалауы бойынша толтырылады. Паспорттың иесі ұлтын көрсетуден бас тартқан жағдайда «Ұлты» деген баған паспорттың деректері бетінде көрсетілмейді.
Беттің төменгі ширегі - машинамен оқылатын аймақ, онда тігінен машинамен оқылатын жол жүру құжаттарына қойылатын халықаралық талаптар мен стандарттарға сәйкес осы құжатта бар негізгі ақпарат қамтылған әріптер мен цифрлардың комбинациясынан тұратын машинамен оқылатын жазу орналасады.

9. Страница 2 паспорта защищается специальной ламинирующей пленкой, которая представляет собой прозрачный голографический слоистый материал, производящий множество визуальных эффектов, сохраняя высокую яркость и высокое разрешение дизайна и характеристик.
10. Страница 3 паспорта предназначена для размещения отметок, предусмотренных законодательством Республики Казахстан. Если страница 3 использована, то отметки производятся на другой свободной странице паспорта. На странице 3 вертикально размещена надпись на казахском и английском языках:
"СЫРТҚЫ ІCTEP МИНИСТРЛІГІНІҢ ҚЫЗМЕТТІК БЕЛГІЛЕРІ ҮШІН
FOR OFFICIAL USE OF THE MINISTRY OF FOREIGN AFFAIRS".
11. Страницы 4-35 паспорта предназначены для размещения виз. Вверху страниц размещена надпись на казахском и английском языках:
"ВИЗАЛАР / VISAS"
12. На странице 36 паспорта размещена надпись на казахском и английском языках:
"ОСЫ ПАСПОРТ
36 БЕТТЕН ТҰРАДЫ
THIS PASSPORT CONTAINS
36 PAGES
Бұл паспорт Қазақстан Республикасының
меншігі болып табылады, ал оның иесі
Қазақстан Республикасының қорғауында
This passport is the property of the Republic
of Kazakhstan and its holder is under
the protection of the Republic of Kazakhstan".
13. На заднем форзаце паспорта размещена надпись на казахском и английском языках:
"Бұл дипломаттық паспорт сезгіш электрондық
технологиямен жабдықталған және де баска
электрондық құрылғылар сияқты дәл сондай
мұқият қарауды қажет етеді. Оның тиісті түрде
жұмыс icтеуіне кепілдік беру үшін ұқыптап ұстаңыз,
оны бүкпеніз, теспеңіз, шектен тыс температурадан
немесе шектен тыс ылғалдылыктан сақтаңыз.
This diplomatic passport contains sensitive electronic
technology and should be handled with the same care as
other electronic devices. To ensure that it functions
properly, please do not bend, perforate or subject it to
extreme temperatures or excessive moisture.
Бұл дипломаттық паспорт
Қазақстан Республикасына шетелдік сапарлардан
оралғаннан кейін Қазақстан Республикасының
Сыртқы icтep министрлігіне тапсырылады."
14. Номер паспорта состоящий из девяти буквенно-цифровых символов (два буквенных символа и семизначный цифровой номер), нанесен методом лазерной перфорации на всех страницах, начиная с 1-й страницы, и заканчивается на заднем форзаце паспорта.
15. Номера страниц паспорта со страницы 4 по страницу 35 расположены в нижних углах.
16. В бумажную массу встроена защитная нить с одной стороны листа, с чередующимися микротекстом и минитекстом в виде надписи "қазақстан kazakhstan", читаемой с обеих сторон листа.
17. В каждом паспорте применяются специально разработанные элементы, предназначенные для повышения сохранности записей или для защиты паспорта и произведенных в нем записей от подделок.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 октября 2010 года № 1015
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2003 года № 1375
Образец
служебного паспорта Республики Казахстан, содержащего
электронные носители информации (описание)

9. Паспорттың 2-беті дизайн мен сипаттамалардың жоғары ашықтығын және жоғары орындалуын сақтай отырып, көптеген көрнекі әсер беретін мөлдір голографикалық қабатты материалдан тұратын арнайы ламинатталатын пленкамен қорғалады.
10. Паспорттың 3-беті Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген белгілерді орналастыруға арналған. Егер 3-бет пайдаланылған болса, онда белгілер паспорттың келесі бос бетіне жүргізіледі. 3-бетте тігінен қазақ және ағылшын тілдерінде:
«СЫРТҚЫ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІНІҢ ҚЫЗМЕТТІК БЕЛГІЛЕРІ ҮШІН
FOR OFFICIAL USE OF THE MINISTRY OF FOREIGN AFFAIRS»
деген жазу орналасқан.
11. Паспорттың 4-35-беттері виза қоюға арналған. Беттердің жоғарғы жағында қазақ және ағылшын тілдерінде:
«ВИЗАЛАР/VISAS»
деген жазу орналасқан.
12. Паспорттың 36-бетінде қазақ және ағылшын тілдерінде:
«ОСЫ ПАСПОРТ 36 БЕТТЕН ТҰРАДЫ
THIS PASSPORT CONTAINS 36 PAGES»
Бұл паспорт Қазақстан Республикасының
меншігі болып табылады, ал оның иесі
Қазақстан Республикасының қорғауында
This passport is the property of the
Republic of Kazakhstan and its holder
is under the protection of
the Republic of Kazakhstan»
деген жазу орналасқан.
13. Паспорттың артқы форзацында қазақ және ағылшын тілдерінде:
«Бұл дипломаттық паспорт сезгіш электрондық
технологиямен жабдықталған және де басқа
электрондық құрылғылар сияқты дәл сондай
мұқият қарауды қажет етеді. Оның тиісті түрде
жұмыс істеуіне кепілдік беру үшін ұқыптап ұстаңыз,
оны бүкпеңіз, теспеңіз, шектен тыс температурадан
немесе шектен тыс ылғалдылықтан сақтаңыз.
This diplomatic passport contains sensitive
electronic technology and should be handled
with the same care as other electronic devices.
To ensure that it functions properly, pleasе
do not bend, perforate of subject it to
extreme temperatures or excessive moisture.
Бұл дипломаттық паспорт Қазақстан
Республикасына шетелдік сапардан
оралғаннан кейін Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігіне тапсырылады.»
деген жазу орналасқан.
14. Тоғыз әріптік-цифрлық нышандардан (2 әріптік нышан және жеті таңбалы цифрлық нөмір) тұратын паспорттың нөмірі 1-беттен бастап барлық беттерде лазерлік перфорация әдісімен басылып, паспорттың артқы форзацында аяқталады.
15. Паспорт беттерінің нөмірлері 4-беттен 35-бетті қоса алғанда, төменгі бұрыштарында орналасқан.
16. Қағаз массаға парақтың бір жағына қорғаныш жіп орналасқан, онда «қазақстан kazakhstan» жазуы түрінде алмасушы микромәтіндер және қысқа мәтіндермен жазылған және ол парақтың екі жағынан да оқылады.
17. Әрбір паспорта жазулардың сақталуын арттыруға немесе паспортты және онда жазылған жазуларды қолдан жасаудан қорғауға арналған арнайы әзірленген элементтер қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 2 қазандағы
№ 1015 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1375 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының электрондық ақпарат тасымалдағыштары бар қызметтік паспортының үлгісі (сипаттамасы)

1. Служебный паспорт Республики Казахстан, содержащий электронные носители информации (далее - паспорт), изготавливается в соответствии с международными требованиями и стандартами, предъявляемыми к машиносчитываемым проездным документам.
2. Паспорт представляет собой брошюру размером 88x125 мм с округленными углами и состоит из обложки, приклеенных к обложке форзацев и 18 листов (36 страниц).
3. Обложка паспорта изготавливается из износостойкого материала и подложки, между которыми располагается микросхема (чип с бесконтактным интерфейсом) с антенной, используемая в качестве электронного носителя информации о владельце паспорта.
В микросхеме, имеющей емкость памяти не менее 64 Кб, в защищенном виде хранится графическая и текстовая информация о владельце паспорта.
4. Обложка паспорта черного цвета.
На внешней стороне передней обложки паспорта размещены:
в верхней части - надпись на казахском и английском языках:
"ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN";
в центре - Государственный Герб Республики Казахстан;
под Государственным Гербом Республики Казахстан - надпись на казахском и английском языках:
"ҚЫЗМЕТТІК ПАСПОРТ
SERVICE PASSPORT"
в нижней части - специальный знак, указывающий на наличие в паспорте электронного носителя информации;
в углах - элементы национального узора.
Надписи, изображение Государственного Герба Республики Казахстан, специальный знак и элементы национального узора выполняются тиснением фольгой золотистого цвета.
5. На переднем форзаце паспорта размещены:
в центре - Государственный Герб Республики Казахстан;
под Государственным Гербом Республики Казахстан - элемент в виде фрагмента национального орнамента и узорная розетка с элементами национального орнамента;
ниже узорной розетки - номер паспорта.
6. Между передним форзацем и страницей 1 расположена прозрачная пленка с клейкой основой.
7. На странице 1 паспорта размещена надпись на казахском и английском языках:
"Шет мемлекеттердің барлық
құзыретті қызмет органдарынан осы
паспорттың иeci, шетелге жол жүруші
Қазақстан Республикасының азаматына
жан-жақты жәрдем көрсету сұралады.
All complement authorities of foreign states
are requested to extend all courtesies
to the bearer of this passport, a citizen
of the Republic of Kazakhstan,
traveling abroad."
На странице 2 паспорта расположена вертикальная надпись на казахском и английском языках:
"ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ / REPUBLIC OF KAZAKHSTAN".
Ниже надпись в две строки:
"ҚЫЗMETTIК ПАСПОРТ / SERVICE PASSPORT",
справа размещены надписи на казахском и английском языках:
"Tүpi / Туре", "Мемлекет коды / Code of state", "Паспорттың № /
Passport No.".
С левой стороны место для фотографии размером 45x35 мм.
Справа от фотографии размещаются следующие реквизиты:
"Teгi / Surname
Аты /Given name
Азаматтығы / Nationality
Ұлты
Туған күні, айы, жылы / Date of birth
ЖСН / Personal ID No.
Жынысы / Sex
Туған жері / Place of birth
Берілген уақыты / Date of issue
Паспорт мepзімі / Date of expiry
Өз қолы / Signature of bearer
Берген мекеме / Authority";
графа "Ұлты" в паспорте заполняется по желанию владельца при его изготовлении. При отказе владельца указывать национальность, графа "Ұлты" не отражается на странице данных паспорта.
Нижняя четверть страницы - машиночитаемая зона, в которой вертикально располагается машиночитаемая запись, состоящая из комбинации букв и цифр, содержащая в соответствии с международными требованиями и стандартами, предъявляемыми к машиночитаемым проездным документам, основную информацию, имеющуюся в этом документе.

1. Қазақстан Республикасының электрондық ақпарат тасымалдағыштары бар қызметтік паспорты (бұдан әрі - паспорт) машинамен оқылатын жол жүру құжаттарына қойылатын халықаралық талаптар мен стандарттарға сәйкес дайындалады.
2. Паспорттың мөлшері 88x125 мм доғал бұрышты брошюраны білдіреді және мұқабадан, мұқабаға желімделген форзацтардан және 18 парақтан (36 бет) тұрады.
3. Паспорттың мұқабасы тозбайтын материал мен төсемнен дайындалады, олардың арасында паспорттың иесі туралы электрондық ақпарат тасымалдағыш ретінде пайдаланылатын антеннасы бар микросхема (байланыссыз интерфейсі бар чип) орналастырылады.
Жадының сыйымдылығы кемінде 64 Кб микросхемада қорғалған түрде паспорттың иесі туралы кескіндемелік және мәтіндік ақпарат сақталады.
4. Паспорттың мұқабасы қара түсті.
Паспорттың алдыңғы мұқабасының сыртқы бетінде:
жоғары бөлігінде - қазақ және ағылшын тілдерінде:
«ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN»
деген жазу;
ортада - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы;
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының астында - қазақ және ағылшын тілдерінде:
«ҚЫЗМЕТТІК ПАСПОРТ
SERVICE PASSPORT»
деген жазу;
төменгі бөлігінде - паспортта электрондық ақпарат тасымалдағыштың бар екендігін көрсететін арнайы белгі;
бұрыштарында - ұлттық ою-өрнек элементтері орналасқан.
Жазулар, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, арнайы белгі және ұлттық ою-өрнек элементтері алтын түсті фольгамен өрнектеліп орындалады.
5. Паспорттың алдыңғы форзацында:
ортада - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы;
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының астында - ұлттық ою-өрнек көрінісі түріндегі элемент және ұлттық ою-өрнек элементтерімен оюланған тармақ;
оюлы тармақтан төмен - паспорттың нөмірі орналасқан.
6. Паспорттың алдыңғы форзацы мен 1-бетінің арасында желімді негізі бар мөлдір пленка орналасқан.
7. Паспорттың 1-бетінде қазақ және ағылшын тілдерінде:
«Шет мемлекеттердің барлық
құзыретті қызмет органдарынан осы
паспорттың иесі, шетелге жол жүруші
Қазақстан Республикасының азаматына
жан-жақты жәрдем көрсету сұралады.
All complement authorities of foreign
states are requested to extend all
courtesies to the bearer of this passport,
a citizen of the Republic of Kazakhstan,
traveling abroad.»
деген жазу орналасқан.
8. Паспорттың 2-бетінде қазақ және ағылшын тілдерінде:
«ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ/REPUBLIC OF KAZAKHSTAN» деген жазу орналасқан.
Төменде екі жолға:
«ҚЫЗМЕТТІК ПАСПОРТ/SERVICE PASSPORT» деген жазу, оң жағында қазақ және ағылшын тілдерінде:
«Түрі/Тyре», «Мемлекет коды/Code of state», «Паспорттың №/Passpot Nо» деген жазу орналасқан.
Сол жағында мөлшері 45x35 мм фотосурет үшін орын бөлінген.
Фотосуреттің оң жағында мынадай деректемелер орналасады:
«Тегі/Surname
Аты/Given name
Азаматтығы/Nationaly
Ұлты
Туған күні, айы, жылы/Date of birth
ЖСН/Personal ID Nо.
Жынысы/Sex
Туған жері/Place of birth
Берілген уақыты/Date of issue
Паспорт мерзімі/Date of expiry
Өз қолы/Signature of bearer
Берген мекеме/Authority»;
Паспорттағы «Ұлты» деген баған оны дайындау кезінде иесінің қалауы бойынша толтырылады. Паспорттың иесі ұлтын көрсетуден бас тартқан жағдайда «Ұлты» деген баған паспорттың деректері бетінде көрсетілмейді.
Беттің төменгі ширегі - машинамен оқылатын аймақ, онда тігінен машинамен оқылатын жол жүру құжаттарына қойылатын халықаралық талаптар мен стандарттарға сәйкес осы құжаттағы негізгі ақпарат қамтылған әріптер мен цифрлардың комбинациясынан тұратын машинамен оқылатын жазу орналасады.