Некоторые вопросы санитарно-эпидемиологической службы Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2011 года № 72
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать территориальные подразделения и организации, находящиеся в ведении Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет) согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Переименовать территориальные подразделения Комитета согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года № 1125 "Вопросы Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 42, ст. 534):
в перечне организаций, находящихся в ведении Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Территориальные подразделения":
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Территориальные органы государственного санитарно-эпидемиологического надзора на транспорте:
Департамент Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан на транспорте с территориальными подразделениями:
Актюбинское отделенческое управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора на транспорте;
Алматинское отделенческое управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора на транспорте;
Атбасарское отделенческое управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
Атырауское отделенческое управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
Жамбылское отделенческое управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
Жана-Аркинское отделенческое управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
Защитинское отделенческое управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
Карагандинское отделенческое управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
Кокшетауское отделенческое управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
Костанайское отделенческое управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
Кызылординское отделенческое управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
Мангистауское отделенческое управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
Павлодарское отделенческое управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
Семейское отделенческое управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
Уральское отделенческое управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
Шымкентское отделенческое управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте.";
в пункте 2:
в абзаце двадцатом подпункта 1) слово "Щучинскому" заменить словом "Бурабайскому";
в разделе "Государственные предприятия":
строки, порядковые номера 2122232425, исключить;

Қазақстан Республикасы санитариялық-эпидемиологиялық қызметінің кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 ақпандағы № 72 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің (бұдан әрі - Комитет) қарамағындағы аумақтық бөлімшелер мен ұйымдар қайта ұйымдастырылсын.
2. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Комитеттің аумақтық бөлімшелері қайта аталсын.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы № 1125 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 42, 534-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
«Аумақтық бөлімшелер» деген бөлімде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Көліктегі аумақтық мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау органдары:
аумақтық бөлімшелері бар Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Көліктегі департаменті:
Ақтөбе бөлімшелік көліктегі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Алматы бөлімшелік көліктегі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Атбасар бөлімшелік темір жол көлігіндегі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Атырау бөлімшелік темір жол көлігіндегі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Жамбыл бөлімшелік темір жол көлігіндегі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Жаңаарқа бөлімшелік темір жол көлігіндегі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Защита бөлімшелік темір жол көлігіндегі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Қарағанды бөлімшелік темір жол көлігіндегі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Көкшетау бөлімшелік темір жол көлігіндегі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Қостанай бөлімшелік темір жол көлігіндегі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Қызылорда бөлімшелік темір жол көлігіндегі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Маңғыстау бөлімшелік темір жол көлігіндегі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Павлодар бөлімшелік темір жол көлігіндегі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Семей бөлімшелік темір жол көлігіндегі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Орал бөлімшелік темір жол көлігіндегі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Шымкент бөлімшелік темір жол көлігіндегі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы.»;
2-тармақта:
1) тармақшаның жиырмасыншы абзацындағы «Щучье» деген сөз «Бурабай» деген сөзбен ауыстырылсын;
«Мемлекеттік кәсіпорындар» деген бөлімде:
реттік нөмірі 21, 22, 23, 24, 25-жолдар алып тасталсын;

3) утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 05.08.2013 № 796; от 28.08.2015 № 683.
4. Министерству здравоохранения Республики Казахстан принять меры по реализации настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2011 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 февраля 2011 года № 72
Перечень
реорганизуемых территориальных подразделений и организаций,
находящихся в ведении Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики Казахстан
1. Государственные учреждения "Центральный департамент государственного санитарно-эпидемиологического надзора на транспорте" Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан" и "Северо-Западный межрегиональный департамент государственного санитарно-эпидемиологического надзора на воздушном транспорте Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан" путем слияния в государственное учреждение "Департамент Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан на транспорте".
2. Государственные учреждения "Юго-Восточный межрегиональный департамент государственного санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте" Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан и "Юго-Восточный межрегиональный департамент государственного санитарно-эпидемиологического надзора на воздушном транспорте" Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан путем слияния в государственное учреждение "Алматинское отделенческое управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора на транспорте".
3. Республиканские государственные казенные предприятия "Северо-Западный региональный центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на воздушном транспорте" Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан" и "Северо-Центральный региональный центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на железнодорожном транспорте" Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан путем присоединения их к республиканскому государственному казенному предприятию "Центр санитарно-эпидемиологической экспертизы города Астаны" Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан.

3) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796; 28.08.2015 № 683 қаулыларымен.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі осы қаулыны іске асыру бойынша шаралар қабылдасын.
5. Осы қаулы 2011 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 2 ақпандағы
№ 72 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік
санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің қарамағындағы
қайта ұйымдастырылатын аумақтық бөлімшелер мен ұйымдардың
тізбесі
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің «Көліктегі орталық мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаменті» мен «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің «Солтүстік-Батыс өңіраралық әуе көлігіндегі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаменті» мемлекеттік мекемелері «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Көліктегі департаменті» мемлекеттік мекемесіне қосу жолымен.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің «Оңтүстік-Шығыс өңіраралық темір жол көлігіндегі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаменті» мен Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің «Оңтүстік-Шығыс өңіраралық әуе көлігіндегі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаменті» мемлекеттік мекемелері «Алматы бөлімшелік көліктегі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы» мемлекеттік мекемесіне қосу жолымен.
3. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің «Солтүстік-Батыс өңірлік әуе көлігіндегі санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталығы» және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің «Солтүстік-Орталық темір жол көлігіндегі санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің «Астана қаласының санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына біріктіру жолымен.

4. Республиканские государственные казенные предприятия "Юго-Восточный региональный центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на железнодорожном транспорте" Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан и "Юго-Восточный региональный центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на воздушном транспорте" Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан путем присоединения их к республиканскому государственному казенному предприятию "Центр санитарно-эпидемиологической экспертизы города Алматы" Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан".
5. Республиканское государственное казенное предприятие "Западный региональный центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на железнодорожном транспорте" Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан путем присоединения его к республиканскому государственному казенному предприятию "Актюбинский областной центр санитарно-эпидемиологической экспертизы" Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 февраля 2011 года № 72
Перечень
переименовываемых территориальных подразделений
Комитета государственного санитарно-эпидемиологического
надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан
1. Государственное учреждение "Западный межрегиональный департамент государственного санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан" в государственное учреждение "Актюбинское отделенческое управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора на транспорте".
2. Государственное учреждение "Управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора по Щучинскому району Департамента Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Акмолинской области" в государственное учреждение "Управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора по Бурабайскому району Департамента Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Акмолинской области".

4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің «Оңтүстік-Шығыс өңірлік темір жол көлігіндегі санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталығы» және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің «Оңтүстік-Шығыс өңірлік әуе көлігіндегі санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің «Алматы қаласының санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына біріктіру жолымен.
5. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің «Батыс өңірлік темір жол көлігіндегі санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің «Ақтөбе облыстық санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына біріктіру жолымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 2 ақпандағы
№ 72 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің
қайта аталатын аумақтық бөлімшелерінің тізбесі
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Батыс өңіраралық темір жол көлігіндегі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаменті» мемлекеттік мекемесі «Ақтөбе бөлімшелік көліктегі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы» мемлекеттік мекемесі болып.
2. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау Комитетінің Ақмола облысы бойынша Департаментінің Щучье ауданы бойынша мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы» мемлекеттік мекемесі «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Ақмола облысы бойынша Департаментінің Бурабай ауданы бойынша мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы» мемлекеттік мекемесі болып.