Об утверждении стандартов государственных услуг в области племенного животноводства и ветеринарии и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года № 464. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2014 года № 664
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 17.06.2014 № 664 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги "Государственная аттестация деятельности субъектов в области племенного животноводства";
2) стандарт государственной услуги "Выдача действующего внутри Республики Казахстан и на экспорт ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты";
3) стандарт государственной услуги "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля";
4) стандарт государственной услуги "Выдача регистрационного удостоверения на корма и кормовые добавки с их государственной регистрацией (перерегистрацией)";
5) стандарт государственной услуги "Выдача регистрационного удостоверения на ветеринарные препараты с их государственной регистрацией (перерегистрацией)";
6) стандарт государственной услуги "Выдача ветеринарной справки";
7) стандарт государственной услуги "Выдача ветеринарного паспорта на животное";
8) стандарт государственной услуги "Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок".
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 07.03.2012 № 305.
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 2011 года № 464
Стандарт государственной услуги
"Государственная аттестация деятельности субъектов
в области племенного животноводства"

Асыл тұқымды мал шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 464 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 17 маусымдағы № 664 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 17.06.2014 № 664 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеті кодексінің 34-бабына және «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілердің қызметін мемлекеттік аттестаттау» мемлекеттік қызмет стандарты;
2) «Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге Қазақстан Республикасының ішінде қолданылатын және экспортқа арналған ветеринариялық сертификат беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
3) «Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
4) «Жөмшөп пен жөмшөп қоспаларына, оларды мемлекеттік тіркей отырып (қайта тіркеу) тіркеу куәлігін беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
5) «Ветеринариялық препараттарға, оларды мемлекеттік тіркей отырып (қайта тіркеу) тіркеу куәлігін беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
6) «Ветеринариялық анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
7) «Жануарға ветеринариялық паспорт беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
8) «Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдері мен шикізаттың дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есепке алу нөмірлерін беру» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.03.07 № 305 Қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 сәуірдегі
№ 464 қаулысымен
бекітілген
«Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілердің қызметін мемлекеттік атестаттау» мемлекеттік қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга "государственная аттестация деятельности субъектов в области племенного животноводства" (далее - государственная услуга) предоставляется управлением сельского хозяйства местного исполнительного органа области (города республиканского значения, столицы) (далее - МИО) адреса и контактные данные которых, указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 3)  статьи 10-1 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О племенном животноводстве" и постановления Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 2002 года № 1061 "Об утверждении Правил присвоения статуса племенного завода, племенного хозяйства, племенного центра и дистрибьютерного центра, а также проведения аттестации (переаттестации) деятельности субъектов в области племенного животноводства".
4. Информация о предоставления государственной услуги и стандарт государственной услуги (далее - стандарт) размещены на интернет-ресурсе МИО, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту, а также на стендах, расположенных в местах оказания государственной услуги по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является аттестат о присвоении статуса племенного завода, племенного хозяйства, племенного центра и дистрибьютерного центра, а также физическим и юридическим лицам по оказанию услуг по воспроизводству животных и по определению племенной ценности, племенной продукции (материала) (далее - Аттестат) (на бумажном носителе) либо мотивированный ответ об отказе в предоставления государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребитель).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи необходимых документов потребителем, указанных в пункте 11 настоящего стандарта - не более 3 (трех) месяцев;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации, получении талона, с момента обращении) - не более 10 (десяти) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации, получении талона, с момента обращении) - не более 10 (десяти) минут.

1. Жалпы ережелер
1. «Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілердің қызметін мемлекеттік аттестаттау» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) мекенжайлары мен байланыс деректері осы стандартына 1-қосымшада көрсетілген облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармасына (бұдан әрі - ЖАО) ұсынылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шілдедегі Заңының 10-1-бабының  3) тармақшасы және «Асыл тұқымды мал зауыты, асыл тұқымды мал шаруашылығы, мал тұқымын асылдандыру орталығы және дистрибьютерлік орталық мәртебесін беру, сондай-ақ асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілердің қызметіне аттестаттау (қайта аттестаттау) өткізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 қыркүйектегі № 1061 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы ақпарат және мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі — стандарт) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген ЖАО интернет-ресурсында, сондай-ақ осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша мемлекеттік қызмет көрсету орнында ілінген стендтерде орналастырылған.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі асыл тұқымды мал зауыты, асыл тұқымды мал шаруашылығы, мал тұқымын асылдандыру орталығы және дистрибьютерлік орталық мәртебесін, сондай-ақ жеке және заңды тұлғаларға мал өсімін молайту және асыл тұқымдық құндылығын, асыл тұқымды өнімді (материалды) анықтау жөнінде қызметтер көрсету мәртебесін беру туралы аттестат (бұдан әрі - Аттестат) (қағаз тасымалдағышта) не мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде ұсынылады:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 3 (үш) айдан аспайды;
2) мемлекеттік қызмет орнында көрсетілетін өтініш берушінің өтініш берген күнінен (тіркеу жүргізгенде, талон алғанда, өтініш берген кезден және әрі қарай) алғанға дейінгі күтудің ең жоғарғы шекті уақыты 10 (он) минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет орнында көрсетілетін өтініш берушінің өтініш берген күнінен (тіркеу жүргізгенде, талон алғанда, өтініш берген кезден және әрі қарай) тұтынушыға қызмет көрсетудің ең жоғарғы шекті уақыты 10 (он) минуттан аспайды.

8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется в рабочие дни, с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан". Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Для предоставления государственной услуги создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (зал для ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения). Здания МИО оборудованы входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Перечень необходимых документов и требований к ним для получения государственной услуги:
для получения статуса субъекта племенного завода, племенного хозяйства, племенного центра, дистрибъютерного центра следующие документы:
1) заявление установленного образца по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
2) нотариально заверенные копии свидетельств о государственной регистрации юридического лица или копию удостоверения личности, либо копии и оригинал при предъявлении для сверки;
3) документы, подтверждающие соответствие следующим требованиям:
на присвоение статуса племенного завода или племенного хозяйства:
наличие плана селекционно-племенной работы с животными апробированных или создаваемых пород животных, разработанных учеными научных организаций с участием специалистов племенных заводов и хозяйств;
соответствие количественных и качественных показателей продуктивности животных требованиям стандартов для соответствующих пород;
наличие материально-технической базы, позволяющей обеспечить:
содержание и использование племенных животных апробированных пород, внутрипородных и заводских типов, заводских линий и кроссов определенных пород (для племенных заводов);
направленное выращивание племенного молодняка апробированных пород, внутрипородных и заводских типов и линий и кроссов определенных пород (для племенных заводов);
функционирование контрольно-испытательных дворов и пунктов по оценке животных по собственной продуктивности и качеству потомства (для племенных заводов);
наличие кормовой базы, обеспечивающей:
1) сбалансированное кормление племенных животных в соответствии с технологией производства и выращивания племенной продукции (материала);

8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңымен белгіленген демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен ұсынылады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызметті ұсыну үшін күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға жағдай жасалады (күтуге арналған зал, құжаттарды толтыру орындары қажетті құжаттар тізбесі және оларды толтыру үлгілері бар стендтермен жарақталады). ЖАО-ның ғимараты физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандусы бар кіреберіспен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі мен оларға қойылатын талаптар:
асыл тұқымды мал зауыты, асыл тұқымды мал шаруашылығы, мал тұқымын асылдандыру орталығы, дистрибьютерлік орталық субъектісі мәртебесін алу үшін мынадай құжаттар ұсынылады:
1) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша белгіленген үлгідегі өтініш;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің нотариалды расталған көшірмелері немесе жеке куәліктің көшірмесі, не салыстырып тексеруге ұсыну кезінде көшірмелері мен түпнұсқасы;
3) мынадай талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттар:
асыл тұқымды мал зауыты немесе асыл тұқымды мал шаруашылығы; мәртебесін беру үшін:
асыл тұқымды мал зауыттары мен шаруашылықтары мамандарының-қатысуымен ғылыми ұйымдардың ғалымдары әзірлеген малдардың сынақтан өткізілген немесе жасалып жатқан тұқымдарымен селекциялық-асыл тұқымдық жұмыс жоспарының болуы;
мал өнімділігінің сан және сапа көрсеткіштерінің тиісті тұқымдарға: арналған стандарттардың талаптарына сәйкес келуі;
мыналарды:
асыл тұқымды малдың сынақтан өткен тұқымдарын, ішкі тұқымдық және зауыттық үлгілерді, зауыттық желілер мен белгілі бір тұқымдар кросстарын 1 күтіп-бағу мен пайдалануды (асыл тұқымды мал зауыттары үшін);
асыл тұқымды төлдің сынақтан өткен тұқымдарын, ішкі тұқымдық  және зауыттық үлгілерді, зауыттық желілер мен белгілі бір тұқымдар кросстарын бағыттап өсіруді (асыл тұқымды мал зауыттары үшін);
малды өз өнімділігі және ұрпағының сапасы бойынша бағалау жөніндегі бақылау-сынақтан өткізу аулалары мен пункттерінің жұмыс істеуін (асыл тұқымды мал зауыттары үшін) қамтамасыз етуге мүмкіндік беретін материалдық-техникалық базаның болуы;
мыналарды:
1) асыл тұқымды өнім (материалын) өндіру мен өсіру технологиясына сәйкес асыл тұқымды малды теңдестіре азықтандыруды;

2) проведение целенаправленной оценки животных по собственной продуктивности и качеству потомства (для племенных заводов);
непрерывное ведение учета в течение 5 (пяти) лет, подтверждающего происхождение, продуктивность и качество племенных животных, племенной продукции (материала) по установленным формам;
проведение обязательной сертификации ежегодно реализуемого племенного молодняка (наличие сертификата соответствия (племенного свидетельства), а также наличие ветеринарного сертификата о благополучии реализуемой племенной продукции от заболеваний;
наличие специалистов с соответствующим зоотехническим и ветеринарным образованием;
наличие ветеринарно-санитарного заключения о благополучии животных по инфекционным заболеваниям выданного государственным ветеринарно-санитарным инспектором района;
соблюдение соответствующих зоогигиенических и ветеринарно-санитарных требований, связанных с содержанием, разведением, использованием и кормлением племенных животных;
содержание территории, животноводческих помещений, а также других сооружений для хозяйственных нужд в условиях, отвечающих зоогигиеническим требованиям;
проведение идентификации племенных животных и оформление на них ветеринарных паспортов в установленном порядке.
На присвоение статуса племенного центра:
наличие плана работы, соответствующего целям и задачам плана селекционно-племенной работы племенных заводов по разводимым породам животных;
наличие необходимого количества высокопродуктивных племенных производителей разводимых пород, у которых продуктивность матерей превышает стандарт породы не менее 50 %;
наличие материально-технической базы, позволяющей обеспечить:
содержание и использование племенных производителей;
получение, накопление, длительное хранение и использование глубоко охлажденного семени производителей оцененных по качеству потомства и признанных улучшателями;
приобретение, хранение и реализация эмбрионов;
наличие кормовой базы для обеспечения уровня кормления соответствующего нормам для племенных производителей;
наличие учета получения, накопления, хранения семени и эмбрионов;
проведение оценки производителей по собственной продуктивности и качеству потомства;
проведение обязательной сертификации, ежегодно реализуемой племенной продукции (материала);
наличие специалистов с соответствующим зоотехническим и ветеринарным образованием;
наличие ветеринарно-санитарного заключения о благополучии животных по инфекционным заболеваниям выданного государственным ветеринарно-санитарным инспектором района;
соблюдение соответствующих зоогигиенических и ветеринарно-санитарных требований, связанных с содержанием, разведением, использованием и кормлением племенных животных;
содержание территории, животноводческих помещений, а также других сооружений для хозяйственных нужд в условиях, отвечающих зоогигиеническим требованиям;
проведение идентификации племенных животных и оформление на них ветеринарных паспортов в установленном порядке.
На присвоение статуса дистрибъютерного центра:
наличие плана работы, соответствующего планам селекционно-племенной работы племенных заводов и племенных хозяйств;
наличие материально-технической базы, позволяющей обеспечить хранение и реализацию семени производителей, признанных улучшателями, и эмбрионов;
ведение учета поступления, хранения и реализации семени производителей и эмбрионов;
наличие специалистов с соответствующим зоотехническим и ветеринарным образованием;
наличие ветеринарно-санитарного заключения о благополучии территории по инфекционным заболеваниям выданного государственным ветеринарно-санитарным инспектором района.
Для получения статуса субъекта по воспроизводству животных и по определению племенной ценности животных, следующие документы:

2) малға өз өнімділігі және ұрпағының сапасы бойынша нысаналы бағалау жүргізуді (асыл тұқымды мал зауыттары үшін) қамтамасыз ететін жемшөп базасының болуы;
5 (бес) жыл бойы белгіленген нысандар бойынша асыл тұқымды малдың, асыл тұқымды өнімнің (материалды) шығу тегін, өнімділігін және сапасын растайтын үздіксіз есеп жүргізу;
жыл сайын сатылатын асыл тұқымды төлге міндетті түрде сертификаттау жүргізу (сәйкестік сертификатының (асыл тұқымдық куәлігінің) болуы), сондай-ақ сатылатын асыл тұқымды өнімнің аурулардан салауатты екендігі туралы ветеринариялық сертификаттың болуы;
тиісті зоотехникалық және ветеринариялық білімі бар мамандардың болуы;
ауданның мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы берген жұқпалы аурулар бойынша малдардың саулығы туралы ветеринариялық-санитариялық қорытындының болуы;
асыл тұқымды малдарды күтіп-бағуға, өсіруге, пайдалануға және азықтандыруға байланысты тиісті зоогигиеналық және ветеринариялық-санитариялық талаптарды сақтау;
шаруашылық мұқтаждарына арналған аумақтарды, мал шаруашылығы үй-жайларын, сондай-ақ басқа да құрылыстарды зоогигиеналық талаптарға жауап беретін жағдайларда ұстау;
белгіленген тәртіппен асыл тұқымды малдарға сәйкестендіру жүргізу және оларға ветеринариялық паспорттар ресімдеу.
Мал тұқымын асылдандыру орталығы мәртебесін беру үшін:
малдың өсірілетін тұқымдары бойынша асыл тұқымды мал зауыттарының селекциялық-асыл тұқымды жұмыс жоспарының мақсаттары мен міндеттеріне сай келетін жұмыс жоспарының болуы;
енелерінің өнімділігі тұқым стандартынан кемінде 50% асатын өсірілетін тұқымдардың өнімділігі жоғары асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың қажетті санының болуы;
мыналарды:
асыл тұқымды бұқаларды күтіп-бағу мен пайдалануды;
тұқым сапасы бойынша бағаланған және жақсартушы деп танылған тұқымдық бұқалардың мейлінше салқындатылған ұрығын алуды, жинақтауды, ұзақ уақыт сақтауды және пайдалануды;
эмбриондарды сатып алуды, сақтауды және сатуды қамтамасыз етуге мүмкіндік беретін материалдық-техникалық базаның болуы;
асыл тұқымды бұқаларға арналған нормаларға сәйкес келетін азықтандыру деңгейін қамтамасыз ету үшін жемшөп базасының болуы;
ұрық пен эмбриондар алу, жинақтау, сақтау есебінің болуы;
тұқымдық бұқаларға өз өнімділігі мен ұрпағының сапасы бойынша бағалау жүргізу;
жыл сайын сатылатын асыл тұқымды өнімге (материалға) міндетті сертификаттау жүргізу;
тиісті зоотехникалық және ветеринариялық білімі бар мамандардың болуы;
ауданның мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы берген жұқпалы аурулар бойынша малдардың саулығы туралы ветеринариялық-санитариялық қорытындының болуы;
асыл тұқымды малдарды күтіп-бағуға, өсіруге, пайдалануға және азықтандыруға байланысты тиісті зоогигиеналық және ветеринариялық-санитариялық талаптарды сақтау;
шаруашылық мұқтаждарына арналған аумақтарды, мал шаруашылығы үй-жайларын, сондай-ақ басқа да құрылыстарды зоогигиеналық талаптарға жауап беретін жағдайларда ұстау;
белгіленген тәртіппен асыл тұқымды малдарға сәйкестендіру жүргізу және оларға ветеринариялық паспорттар ресімдеу.
Дистрибьютерлік орталық мәртебесін беру үшін:
асыл тұқымды мал зауыттары мен асыл тұқымды мал шаруашылықтарының селекциялық-асыл тұқымдық жұмыс жоспарларына сәйкес келетін жұмыс жоспарының болуы;
жақсартушы деп танылған тұқымдық бұқалардың ұрығын және эмбриондарын сақтау мен сатуды қамтамасыз етуге мүмкіндік беретін материалдық-техникалық базаның болуы;
тұқымдық бұқалардың ұрықтары мен эмбриондарының түсуін, сақталуын және сатылуын есепке алу;
тиісті зоотехникалық және ветеринариялық білімі бар мамандардың болуы;
ауданның мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы берген жұқпалы аурулар бойынша аумақтың саулығы туралы ветеринариялық-санитариялық қорытындының болуы.
Малды өз төлінен өсіретін және малдың асыл тұқымдық құндылығын анықтайтын субъект мәртебесін алу үшін мынадай құжаттарды ұсынады:

1) заявление установленного образца по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
2) нотариально заверенную копию свидетельства о государственной регистрации юридического лица или копию свидетельства при сверке с оригиналом;
3) документы, подтверждающие соответствие следующим требованиям:
на оказание услуг по воспроизводству животных:
для юридического лица наличие специалистов, имеющих соответствующее образование, обеспечивающих выполнение необходимого объема работы;
для физического лица наличие у заявителя соответствующего образования;
наличие материально-технической базы, позволяющей в соответствии с требованиями инструкций и нормативных актов по воспроизводству животных обеспечить качественное получение, хранение и использование семени производителей и эмбрионов.
Должностным лицом управления сельского хозяйства МИО документы направляются на рассмотрение Комиссии, созданной совместным приказом уполномоченного государственного органа в области племенного животноводства и центрального исполнительного органа в области образования и науки (далее - Комиссия).
12. Бланки заявления установленного образца выдаются МИО по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
13. Для получения государственной услуги потребитель сдает необходимые документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта, в МИО по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Потребителю выдается справка, подтверждающая сдачу потребителем всех необходимых документов для получения государственной услуги, в которой содержится штамп МИО и дата получения потребителем государственной услуги.
15. Государственная услуга предоставляется при личном посещении Потребителя либо его представителя.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги Потребителю являются:
1) предоставление неполного пакета документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) отрицательное заключение Комиссии не соответствие к требованиям подпункта 3) пункта 11.
3. Принципы работы
17. В своей деятельности должностные лица МИО, оказывающие государственную услугу, руководствуются следующими принципами:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение;
2) быть вежливыми и корректными;
3) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
4) обеспечить сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.

1) осы стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша белгіленген үлгідегі өтініш;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нотариалды расталған көшірмесін немесе салыстырып тексеру үшін көшірмесімен бірге түпнұсқасын;
3) мынадай талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттар:
малды өз төлінен өсіру бойынша қызмет көрсетуге:
заңды тұлға үшін қажетті жұмыс көлемін орындауды қамтамасыз ететін, тиісті білімі бар мамандардың болуы;
жеке тұлға үшін өтініш берушінің тиісті білімінің болуы;
малды өз төлінен өсіру жөніндегі нұсқаулықтар мен нормативтік актілердің талаптарына сәйкес тұқымдық бұқалардың ұрықтары мен эмбриондарын сапалы түрде алуды, сақтауды және пайдалануды қамтамасыз етуге мүмкіндік беретін материалдық-техникалық базаның болуы.
ЖАО-ның ауыл шаруашылығы басқармасының лауазымды төрағасы құжаттарды асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган мен ғылым мен білім саласындағы орталық атқарушы органның бірлескен бұйрығымен құрылған Комиссияның (бұдан әрі - Комиссия) қарауына жібереді.
12. Белгіленген үлгідегі өтініш бланкісін осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша ЖАО береді.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша ЖАО-ға тапсырады.
14. ЖАО-да тұтынушыға тұтынушының мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын анықтама беріледі, онда ЖАО-ның мөртаңбаны және тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күтіп қамтылады.
15. Мемлекеттік қызмет тұтынушының жеке өзі немесе оның өкілі келген кезде ұсынылады.
16. Тұтынушыға мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың толық емес пакетін ұсыну;
2) Комиссияның емес теріс қорытындысы 3) тармақшаның талабына сәйкес келмегенде.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін ЖАО-ның лауазымды адамдары өз қызметінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) қарапайымдылық таныту, өзінің лауазымдық жағдайын баса көрсетпеу және пайдаланбау;
2) сыпайы және әдепті болу;
3) құжаттарды қарау кезінде төрешілдік пен сөзбүйдаға салу көріністеріне жол бермеу, олар бойынша белгіленген мерзімде қажетті шараларды қабылдау;
4) қызметті тұтынушы құжаттарының сақталуын, қорғалуын және мазмұны туралы ақпараттың құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыстың нәтижесі
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа МИО, оказывающих государственные услуги, утверждаются приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действия (бездействия) должностных лиц МИО, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляется должностными лицами канцелярии МИО по адресам, указанным в приложении 4 к настоящему стандарту.
21. В случаях несогласия с результатами предоставления государственной услуги жалоба подается на имя заместителя областного (города республиканского значения, столицы) акима, курирующего вопросы сельского хозяйства, по адресам, указанным в приложении 4 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9-00 до 18-00 часов, кроме выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
22. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается на имя Начальника управления сельского хозяйства МИО по адресам, указанным в  приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9-00 до 18-00 часов, кроме выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
23. Жалоба подается в письменной (произвольной) форме с приложением копии мотивированного отказа.
24. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
25. Заявителю в подтверждение о принятии его жалобы, выдается талон с указанием даты и времени, срока и места получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц МИО, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
26. Дополнительную информацию о государственной услуге можно получить в канцелярии МИО по адресам, указанным в приложении 4 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Государственная аттестация деятельности
субъектов в области племенного животноводства"
Перечень областных управлений сельского хозяйства
(города республиканского значения, столицы)
п/п
Наименование
Областных управлений
сельского хозяйства
(города республиканского
значения, столицы)
Адрес
месторасположения
Контактные данные
Акмолинская область
1.
ГУ "Управление сельского
хозяйства Акмолинской
области"
г. Кокшетау, Абая,
89
тел/факс 8 (716-2)
25-28-40, 40-24-46;
Е-mail:
akm_shu_disp@
mail.ru
Актюбинская область
2.
ГУ "Управление сельского
хозяйства Актюбинской
области"
г. Актобе,
ул. Абулхаир хана, 40
тел: 8 (7132)
56-34-28;
факс 54-17-39;
E-mail:
ush_zemledelie@
mail.ru
Алматинская область
3.
ГУ "Управление сельского
хозяйства АлматинскоЙ
области"
г. Талдыкорган,
ул. Кабанбай
батыра, 23
тел. 8 (7282)
27-13-46, 27-18-33;
E-mail:
obl_dsh@almaty-
reg.kz
Атырауская область
4.
ГУ "Управление сельского
хозяйства Атырауской
области"
г. Атырау,
ул. Айтеке би, 77
тел. 8 (7122)
32-54-58;
факс 35-45-91;
E-mail:
atirauagro@mail.ru
Восточно-Казахстанской область
5.
ГУ "Управление сельского
хозяйства
Восточно-Казахстанской
области"
г.
Усть-Каменогорск,
ул. Головкова,

19. Мемлекеттік қызметті көрсететін ЖАО-ның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетудің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. ЖАО-ның лауазымды адамдарының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді, сондай-ақ шағым беруді дайындауға көмек көрсетуді ЖАО кеңсесінің лауазымды адамдары осы стандартқа 4-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырады.
21. ЖАО-ның мемлекеттік қызметті ұсыну нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым осы стандартына 4-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша ауыл шаруашылығы мәселелеріне жетекшілік ететін облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің орынбасарының атына беріледі, шағым ЖАО-ға демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен беріледі.
22. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша ЖАО Ауыл шаруашылығы басқармасы бастығының атына, демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен беріледі.
23. Шағым жазбаша (еркін) нысанда дәйекті бас тартудың көшірмесі мен бірге беріледі.
24. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда тұтынушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
25. Арыз берушіге оның шағымының қабылданғанын растайтын күні мен уақыты, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орны, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын ЖАО-ның лауазымды адамдарының байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
26. Қосымша ақпаратты ЖАО-дан осы стандартқа 4-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша алуға болады.
«Асыл тұқымды мал шаруашылығы
саласындағы субъектілердің қызметтерін
мемлекеттік аттестаттау»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Облыстық ауыл шаруашылығы басқармаларының (республикалық, маңызы бар қаланың, астананың) тізбесі
Р/с
Облыстық ауыл шаруашылығы басқармаларының (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атауы
Орналасу мекенжайы
Байланыс деректері
Ақмола облысы
1.
«Ақмола облысы Ауыл шаруашылығы басқармасы» MM
Көкшетау қ, Абай көшесі, 89
тел/факс 8 (716-2) 25-28-40, 40-24-46; E-mail; akm_chu_disp@mail.ru
Ақтөбе облысы
2.
«Ақтөбе облысы Ауыл шаруашылығы басқармасы» MM
Ақтөбе қ, Әбілхайыр хан көшесі 40
тел; 8 (7132) 56-34-28, факс 54-17-39; E-mail; ush_zemledelie@mail.ru
Алматы облысы
3.
«Алматы облысы Ауыл шаруашылығы басқармасы» MM
Талдықорған қ, Қабанбай батыр көшесі 23
тел. 8 (7282) 27-13-46, 27-18-33; E-mail; obl_dsh@almaty-reg.kz
Атырау облысы
4.
«Атырау облысы Ауыл шаруашылығы басқармасы» ММ
Атырау қ, Әйтеке би көшесі 77
тел. 8 (7122) 32-54-58; факс 35-45-91; E-mail: atirauagro@mail.ru
Шығыс Қазақстан облысы
5.
«Шығыс Қазақстан облысы Ауыл шаруашылығы басқармасы» ММ

38/40
тел. 8 (7232)
24-48-02,
факс 24-23-04
E-mail:
ispaevt@yandex.ru
Жамбылская область
6.
ГУ "Управление сельского
хозяйства акимата
Жамбылской области"
г. Тараз,
ул. Абая, 119
тел: 8 (7262)
45-54-86, 45-88-31; факс 45-42-05
Западно-Казахстанская область
7.
ГУ "Управление сельского хозяйства Зашдно-Казахстанской области"
г. Уральск, ул.
К. Аманажолова, 75
тел/факс (8-7112) 51-10-65
E-mail:
dshzko-zemoldel@
rambler.ru
Карагандинская область
8.
ГУ "Управление сельского
хозяйства Карагандинской
области"
г. Караганды,
ул. Лободы, 20
тел/факс 8(7212)
56-09-99
E-mail:
dsh_canc@krg.gov.kz
Костанайская область
9.
ГУ "Управление сельского
хозяйства акимата
Костанайской области"
г. Костанай,
ул. Толстого, 74
тел/факс 8 (7142)
51-17-82;
E-mail: dsh-zem@
kostanay.kz
Кызылординская область
10.
ГУ "Управление сельского
хозяйства Кызылординской
области"
г. Кызылорда,
ул. Абая, 48
тел. 8(7242)
23-50-80
E-mail:
sh_kyzyl@mail.ru
Мангистауская область
11.
ГУ "Управление сельского
хозяйства Мангистауской
области"
г. Актау, мкр.3,
д. 100, каб. 12
тел: 8 (7292)
60-51-18,
E-mail:
so.mangistau@
ramber.ru
Павлодарская область
12.
ГУ "Управление сельского
хозяйства Павлодарской
области"
г. Павлодар,
ул. Ленина, 61,
каб. 410
тел. 8 (7182)
32-22-09, 32-72-32
E-mail:
kense.dsh@
pavlodar.gov.kz
Севере-Казахстанская область
13.
ГУ "Управление сельского
хозяйства
Северо-Казахстанской
области"
г. Петропавловск,
ул. Конституции
Казахстана, 38,
каб. 79
тел. 8 (7152)
36-17-66,
факс 36-07-45;
E-mail:
dshagr@mail.ru
Южно-Казахстанская область
14.
ГУ "Управление сельского
хозяйства
Южно-Казахстанской области"
г. Шымкент,
ул. Токаева, 17
тел. 8 (7252)
53-91-86,
факс 54-00-60
E-mail:
dsh_uko@mail.ru
г. Астана
15.
ГУ "Управление сельского
хозяйства города Астаны"
г. Астана,
ул. Бейбитшилик,
11, каб. 642
тел: 8 (7172)
55-69-78;
факс: 55-72-87
E-mail:
ushastana@mail.ru
г. Алматы
16.
ГУ "Управление
предпринимательства и
промышленности г. Алматы",
Отдел сельского хозяйства
г. Алматы,
пл. Республики, 4,
каб. 225
тел/факс 8 (7272)
71-65-89; 72-58-17
E-mail:
otdelselhoz@mail.ru
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Государственная аттестация
деятельности субъектов
в области племенного
животноводства"
_____________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа
_____________________________________________________________________
в области племенного животноводства)
от __________________________________________________________________
(Ф.И.О. физического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу провести аттестацию для присвоения статуса
_____________________________________________________________________
(указать полное наименование статуса)
Сведения о физическом лице:

Өскемен қ, Головкова көшесі 38/40
тел. 8 (7232) 24/48/02, факс 24-23-04, Е-mаіl: ispaevt@yandex.ru
Жамбыл облысы
6.
«Жамбыл облысы әкімдігінің Ауыл шаруашылығы басқармасы» ММ
Тараз қ, Абай көшесі 119
тел: 8 (7262) 45-54-86, 45-88-31, факс 45-42-05
Батыс Қазақстан облысы
7.
«Батыс Қазақстан облысы Ауыл шаруашылығы басқармасы» ММ
Орал к, Қ. Аманжолов көшесі 75
тел/факс (8-7112) 51-10-65 E-mail: dshzko-zemotdel@rambler.ru
Қарағанды облысы
8.
«Қарағанды облысы Ауыл шаруашылығы басқармасы» ММ
Қарағанды қ, Лободы көшесі, 20
тел/факс 8(7212) 56-09-99 E-mail: dsh_canc@krg.gov.kz
Қостанай облысы
9.
«Қостанай облысы әкімдігінің Ауыл шаруашылығы басқармасы» ММ
Қостанай қ, Толстой көшесі 74
телефакс 8 (7142) 51-17-82; E-mail: dsh-zem@kostanay.kz
Қызылорда облысы
10.
«Қызылорда облысы Ауыл шаруашылығы басқармасы» ММ
Қызылорда қ, Абай көшесі 48
тел. 8(7242) 23-50-80 E-mail: sh_kyzyl@maii.ru
Маңғыстау облысы
11.
«Маңғыстау облысы Ауыл шаруашылығы басқармасы» MM
Ақтау қ, 3 мкр., 100 үй, 12 каб
тел: 8 (7292) 60-51-18, E-mail: so.mangistau@rambler.ru
Павлодар облысы
12.
«Павлодар облысы Ауыл шаруашылығы басқармасы» MM
Павлодар қ, Ленин көшесі 61, 410 каб
тел. 8(7182) 32-22-09, 32-72-32 E-mail: kense.dsh@pavlodar.gov.kz
Солтүстік Қазақстан облысы
13.
«Солтүстік Қазақстан облысы Ауыл шаруашылығы басқармасы» MM
Петропавл қ, Қазақстан Конституциясы көшесі 38,79 каб
тел. 8 (7152) 36-17-66, факс 36-07-45; E-mail: dshagr@mail.ru
Оңтүстік Қазақстан облысы
14.
«Оңтүстік Қазақстан облысы Ауыл шаруашылығы басқармасы» MM
Шымкент қ, Тоқаев көшесі 17
тел. 8 (7252) 53-91-86, факс 54-00-60, E-mail: dsh_uko@mail.ru
Астана қ.
15.
«Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы» MM
Астана қ., Бейбітшілік көшесі 11, 642 каб
тел: 8 (7172) 55-69-78; факс. 55-72-87, E-mail: ushastana@mail.ru
Алматы қ.
16.
«Алматы қаласының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» ММ, ауыл шаруашылығы бөлімі
Алматы к. Республика алаңы 4, 225 каб
тел/факс 8 (7272) 71-65-89; 72-58-17, Е-mail: otdelselhoz@mail.ru
«Асыл тұқымды мал шаруашылығы
саласындағы субъектілердің қызметтерін
мемлекеттік аттестаттау»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
_____________________________________________________________________
(асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы жергілікті атқарушы
_____________________________________________________________________
органның толық атауы)
кімнен_______________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты-жөні)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
(мәртебенің толық атауын көрсету)
мәртебесін алу үшін аттестаттаудан өткізуіңізді сұраймын
Жеке тұлға туралы мәліметтер:

1. Свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя
_____________________________________________________________________
(№, кем и когда выдано, район, область, налоговый комитет
Министерства финансов Республики Казахстан)
2.Место жительства ____________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
3. Расчетный счет _____________________________________________
(РНН, СИК, № счета, наименование и местонахождение банка)
4. Прилагаемые документы: план селекционно-племенной работы со стадом, справка соответствия количественных и качественных показателей по минимальным требованиям, справка о состоянии материально-технической и кормовой базы, научного обеспечения, состояния учета и отчетности, справка о ветеринарно-санитарном заключении, список специалистов, справка об отсутствии налоговой задолженности.
___________________     _______________________________________
(подпись)                  (фамилия, имя, отчество)
Место печати
"___" __________ 20__ г.
Заявление принято к рассмотрению "___" __________ 20__ г.
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица, местного
исполнительного органа)
_____________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного
_____________________________________________________________________
органа в области племенного животноводства)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу провести аттестацию для присвоения статуса
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать полное наименование статуса)
Сведения о юридическом лице:
1. Форма собственности ________________________________________
2. Год создания _______________________________________________
3. Свидетельство о государственной регистрации
_____________________________________________________________________
(№, кем и когда выдано, район, область)
4. Местонахождение ____________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
5. Расчетный счет _____________________________________________
(№ счета в банке, наименование и местонахождение банка)
6. Филиалы, представительства _________________________________
(местонахождение и реквизиты)
7. Прилагаемые документы: план селекционно-племенной работы со стадом, справка соответствия количественных и качественных показателей по минимальным требованиям, справка о состоянии материально-технической и кормовой базы, научного обеспечения, состояния учета и отчетности, справка о ветеринарно-санитарном заключении, список специалистов, справка об отсутствии налоговой задолженности.
Руководитель __________________   _____________________________
(подпись)           (фамилия, имя, отчество)
Место печати
"___" __________ 20__ г.
Заявление принято к рассмотрению "___" __________ 20__ г.
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица, местного
исполнительного органа)
_____________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа, выдавшего
аттестат)
от __________________________________________________________________
(Ф.И.О. физического лица)
_____________________________________________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу провести аттестацию на оказание услуг
_____________________________________________________________________
(указать вид услуг по видам животных)
Сведения о (физическом лице):

1. Жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркелгені туралы куәлік
_____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті,
аудан, облыс, кімнен және қашан берілген №)
2. Мекенжайы_________________________________________________________
(индексі, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №, телефон, факс)
3. Есеп-айырысу шоты_________________________________________________
(СТН, ӘЖК,
_____________________________________________________________________
шоттың №, атауы және банктің орналасқан жері)
4. Қоса берілетін құжаттар: табынды селекциялық-асылдандыру жұмысының жоспары, ең аз талаптар бойынша сан және сапа көрсеткіштерінің сәйкестік анықтамасы, материалдық-техникалық және жемшөп базасының, ғылыми қамтамасыз етудің, есеп жүргізу және есеп берудің жай-күйі туралы анықтама, ветеринариялық-санитариялық қорытынды, мамандардың тізімі туралы анықтама, салық берешегінің жоқтығы туралы анықтама.
___________________ _____________________
(қолы)              (аты-жөні)
Мөрдің орны
20____ж «____»___________
Өтініш қарауға алынды 20____ж «____»___________
_____________________________________________________________________
(жергілікті атқарушы органдағы жауапты тұлғаның аты-жөні, қолы)
_____________________________________________________________________
(асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы жергілікті атқарушы
_____________________________________________________________________
органның толық атауы)
кімнен_______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
(мәртебенің толық атауы)
Мәртебесін алу үшін аттестаттаудан өткізуіңізді сұраймын
Заңды тұлға туралы мәлімет:
1. Меншік нысаны_____________________________________________________
2. Құрылған жылы_____________________________________________________
3. Мемлекеттік тіркелгені туралы куәлік______________________________
_____________________________________________________________________
(аудан, облыс, кімнен және қашан берілген №)
4. Мекенжайы_________________________________________________________
(индексі, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №,
телефон, факс)
5. Есеп-айырысу шоты_________________________________________________
(шоттың №, атауы және банктің орналасқан жері)
6. Филиалы, өкілдігі_________________________________________________
(орналасқан жері және реквизиттері)
7. Қоса берілетін құжаттар: табынды селекциялық-асылдандыру жұмысының жоспары, ең төменгі талаптар бойынша сан және сапа көрсеткіштерінің сәйкестік анықтамасы, материалдық-техникалық және жемшөп базасының, ғылыми қамтамасыз етудің, есеп жүргізу және есеп берудің жай-күйі туралы анықтама, ветеринариялық-санитариялық қорытынды, мамандар саны туралы анықтама, салық берешегінің жоқтығы туралы анықтама.
Басшы_______________ _________________________
(қолы)               (аты-жөні)
Мөрдің орны
20___ж «____»_______________
Өтініш қарауға алынды 20___ж «____»_______________
_____________________________________________________________________
(жергілікті атқарушы органдағы жауапты тұлғаның тегі, аты-жөні, қолы)
_____________________________________________________________________
(аттестат беруші органның толық атауы)
кімнен_______________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты-жөні)
ӨТІНІШ
Қызметтер көрсетуге аттестаттау жүргізуіңізді сұраймын
_____________________________________________________________________
(мал және құсқа қызмет көрсету түрінің толық атауы)
Жеке тұлға туралы мәлімет:

1. Место жительства ___________________________________________
(индекс, город, район,
_____________________________________________________________________
область, улица, № дома, телефон, факс)
2. Расчетный счет _____________________________________________
(№ счета в банке, наименование и
_____________________________________________________________________
местонахождение банка)
3. Прилагаемые документы: свидетельство об образовании
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________           _____________________________________
(подпись)                        (фамилия, имя, отчество)
Место печати
"___" ___________ 20__ г.
Заявление принято к рассмотрению "___" __________ 20__ г.
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица, местного
исполнительного органа, выдавшего аттестат)
_____________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
_____________________________________________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу провести аттестацию на оказание услуг
_____________________________________________________________________
(указать вид услуг по видам животных)
Сведения о юридическом лице:
1. Форма собственности ________________________________________
2. Год создания _______________________________________________
3. Свидетельство о государственной регистрации ________________
_____________________________________________________________________
(№, кем и когда выдано, район, область)
4. Местонахождение ____________________________________________
(индекс, город, район, область,
_____________________________________________________________________
улица, № дома, телефон, факс)
5. Расчетный счет _____________________________________________
(№ счета а банке, наименование банка
_____________________________________________________________________
и местонахождение)
6. Прилагаемые документы: свидетельство об образовании работников
_____________________________________________________________________
Руководитель __________________   _____________________________
(подпись)           (фамилия, имя, отчество)
Место печати
"___" ________ 20__ г.
Заявление принято к рассмотрению "__" _________ 20__ г.
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица
_____________________________________________________________________
местного исполнительного органа, выдавшего аттестат)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Государственная аттестация
деятельности субъектов
в области племенного
животноводства"
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

1. Мекенжайы_________________________________________________________            (индексі, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №, телефон, факс)
2. Есеп-айырысу шоты_________________________________________________
(банктегі шоттың №, банктің атауы және
_____________________________________________________________________
орналасқан жері)
3. Қоса берілетін құжаттар: білімі туралы куәлік_____________________
_____________________________________________________________________
___________________ _____________________
(қолы)               (аты-жөні)
Мөрдің орны
20___ж «____»_______________
Өтініш қарауға алынды 20___ж «____»_______________
_____________________________________________________________________
(аттестат беруші жергілікті атқарушы органдағы жауапты
тұлғаның аты-жөні, қолы)
_____________________________________________________________________
(аттестат беруші органның толық атауы)
кімнен_______________________________________________________________
(заңда тұлғаның толық атауы)
ӨТІНІШ
Қызметтер көрсетуге аттестаттау жүргізуіңізді сұраймын
_____________________________________________________________________
(малдың түрлері бойынша қызмет көрсету түрін көрсету)
Заңды тұлға туралы мәлімет:
1. Меншік түрі_______________________________________________________
2. Құрылған жылы_____________________________________________________
3. Мемлекеттік тіркелгені туралы куәлік______________________________
_____________________________________________________________________
(аудан, облыс, кімнен және қашан берілген №)
4. Мекенжайы_________________________________________________________            (индексі, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №, телефон, факс)
5. Есеп-айырысу шоты_________________________________________________
(банктегі шоттың №, банктің атауы және
_____________________________________________________________________
орналасқан жері)
6. Қоса берілетін: қызметкерлердің білімі туралы куәлік_____________
_____________________________________________________________________
Басшы ___________________ _____________________
(қолы)                         (аты-жөні)
Мөрдің орны
20___ж «____»_______________
Өтініш қарауға алынды 20___ж «____»_______________
_____________________________________________________________________
(аттестат беруші жергілікті атқарушы органдағы жауапты
тұлғаның аты-жөні, қолы)
«Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы
субъектілердің қызметтерін мемлекеттік
аттестаттау» мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Кесте. Көрсеткіштердің сапалылық және тиімділік мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
100
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
100
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
100
3.2. % (доля) услуг,
информация о которых доступна
в электронном формате
100
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
100
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
100
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Государственная аттестация
деятельности субъектов
в области племенного
животноводства"
Перечень акиматов областей (города республиканского
значения, столицы)
п/п
Наименование
акиматов областей
(города
республиканского
значения, столицы)
Адрес
месторасположения
Контактные данные
г. Астана
1.
ГУ "Акимат города
Астаны"
г. Астана,
ул. Бейбитшилик, 11
тел: 8 (7172)
55-69-78;
факс: 55-72-87
E-mail:
ushastana@mail.ru
г. Алматы
2.
ГУ "Акимат города
Алматы"
г. Алматы,
пл. Республики, 4
тел/факс 8 (7272)
71-65-89; 72-58-17
E-mail:
otdelselhoz@mail.ru
Акмолинская область
3.
ГУ "Акимат Акмолинской
области"
г. Кокшетау,
Абая, 83
тел/факс 8 (716-2)
25-28-40, 40-24-46;
E-mail:
akm_shu_disp@
mail.ru,
kanz_akim@akmo.kz
Алматннская область
4.
ГУ "Акимат Алматинской
области"
г. Талдыкорган,
ул. Тәуелсіздік, 38
тел. 8 (7282)
27-13-46, 27-18-33,
27-07-43;
E-mail:
obl_dsh@almaty-reg.
kz,
tkoblakimat@global.
kz
Атырауская область
5.
ГУ "Акимат Атырауской
области"
г. Атырау,
ул. Айтеке би, 77
тел. 8 (7122)
32-54-58;
факс 35-45-91;
E-mail:
atirauagro@mail.ru
Актюбинская область
6.
ГУ "Акимат Актюбинской
области"
г. Актобе, проспект
Абилкайыр хана, 40
тел: 8 (7132)
56-34-28,
факс: 54-17-39;
E-mail:
ush_zemledelie@
mail.ru,
do.aktobe@minagri.
kz
Восточно-Казахстанская область
7.
ГУ "Акимат
Восточно-Казахстанской
области"
г. Усть-Каменогорск,
ул. М. Горького,
38/40
тел. 8 (7232)
24-48-02,
факс: 24-23-04,
20-42-42;
E-mail:
ispaevt@yandex.ru
Жамбылская область
8.
ГУ "Акимат Жамбылской
области"
г. Тараз, ул. Абая,
125
тел: 8 (7262)
45-54-86, 45-88-31,
факс: 45-42-05,
45-46-28
Западно-Казахстанская область
9.
ГУ "Акимат
Западно-Казахстанской
области"
г. Уральск, ул.
К. Аманжолова, 75
тел/факс (8-7112)
51-10-65
E-mail:
dshzko-zemotdel@
rambler.ru,
dshko-admotdel@
rambler.ru
Карагандинская область
10.
ГУ "Акимат
Карагандинской области"
г. Караганды,
ул. Лободы, 20
тел/факс 8(7212)
56-09-99
E-mail:
dsh_canc@krg.gov.kz
Костанайская область
11.
ГУ "Акимат Костанайской
области"
г. Костанай,
проспект Аль-Фараби,
66
тел/факс 8 (7142)
51-17-82;
E-mail:
dsh-zem@
kostanay.kz,
www.kostanay.kz;
e.kostanay.kz
Кызылординская область
12.
ГУ "Акимат
Кызылординской области"
г. Кызылорда,
ул. Абая, 48
тел. 8(7242)
23-50-80;
E-mail:
sh_kyzyl@mail.ru
Мангистауская область
13.
ГУ "Акимат
Мангистауской области"
г. Актау, 14 мкр.,
1 д
тел: 8 (7292)
60-51-18, 43-45-52;
E-mail:
so.mangistau@
rambler.ru
Павлодарская область
14.
ГУ "Акимат Павлодарской
области"
г. Павлодар,
ул. Академика
Сатпаева, 49
тел. 8 (7182)
32-22-09, 32-72-32;
E-mail:
kense.dsh@pavlodar.
gov.kz
Северо-Казахстанская область
15.
ГУ "Акимат
Северо-Казахстанской
области"
г. Петропавловск,
ул. Конституции
Казахстана, 58
тел. 8(7152) 36-17-66,
факс: 36-07-45;
E-mail:
dshagr@mail.ru,
akimat@SKO.kz,
akimat@petr.kz
Южно-Казахстанская область
16.
ГУ "Акимат
Южно-Казахстанской
области"
г. Шымкент,
ул. Токаева, 17
тел. 8 (7252)
53-91-86,
факс: 54-00-60;
E-mail:
dsh_uko@mail.ru
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 2011 года № 464
Стандарт государственной услуги
"Выдача действующего внутри Республики Казахстан и на экспорт
ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые)
объекты"

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттар тапсырылған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
100
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
100
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
«Асыл тұқымды мал шаруашылығы
саласындағы субъектілердің қызметтерін
мемлекеттік аттестаттау»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Облыстар әкімдіктерінің (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) тізбесі
р/с №
Облыстар әкімдіктерінің (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атауы
Мекен жайы
Байланыс деректері
Астана қ.
1.
«Астана қаласының әкімдігі» MM
Астана қ., Бейбітшілік көшесі 11
тел: 8 (7172) 55-69-78; факс. 55-72-87, E-mail: ushastana@mail.ru
Алматы қ.
2.
«Алматы қаласының әкімдігі» MM
Алматы қ., Республика алаңы 4
тел/факс 8 (7272) 71-65-89; 72-58-17, E-mail: otdelselhoz@mail.ru
Ақмола облысы
3.
«Ақмола облысының әкімдігі» MM
Көкшетау қ., Абай көшесі 83
тел/факс 8 (716-2) 25-28-40, 40-24-46: E-mail: akmshudisp@mail.ru, kanz_akim@akmo.kz
Алматы облысы
4.
«Алматы облысының әкімдігі» MM
Талдықорған қ., Тәуелсіздік көшесі 38
тел. 8 (7282) 27-13-46, 27-18-33, 27-07-43; E-mail: obl_dsh@almaty-reg.kz, tkoblakimat@global.kz
Атырау облысы
5.
«Атырау облысының әкімдігі» MM
Атырау қ., Әйтеке би көшесі 77
тел. 8 (7122) 32-54-58; факс 35-45-91; E-mail: atirauagro@mail.ru
Ақтөбе облысы
6.
«Ақтөбе облысының әкімдігі» MM
Ақтөбе, Әбілқайыр хан даңғылы 40
тел: 8 (7132) 56-34-28, факс 54-17-39; E-mail: ush_zemledelie@mail.ru, do.aktobe@minagri.kz
Шығыс Қазақстан облысы
7.
«Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі» MM
Өскемен қ., М.Горький көшесі 38/40
тел. 8 (7232) 24-48-02, факс 24-23-04, 20-42-42; E-mail: ispaevt@yandex.ru
Жамбыл облысы
8.
«Жамбыл облысының әкімдігі» MM
Тараз қ., Абай көшесі 125
тел: 8 (7262) 45-54-86, 45-88-31, факс 45-42-05, 45-46-28
Батыс Қазақстан облысы
9.
«Батыс Қазақстан облысының» MM
Орал қ., Қ. Аманжолов көшесі 75
тел/факс (8-7112) 51-10-65 E-mail: dshzko-zemodel@rambler.ru, dshko-admotdel@rambler.ru
Қарағанды облысы
10.
«Карағанды облысының әкімдігі» ММ
Қарағанды қ., Лобода көшесі 20
тел/факс 8(7212) 56-09-99 E-mail: dsh_canc@krg.gov.kz
Қостанай облысы
11.
«Қостанай облысының әкімдігі» MM
Қостанай қ., Әль-Фараби даңғылы 66
тел/факс 8 (7142) 51-17-82; E-mail: dsh-zein@kostanay.kz, www. kostanay.kz; e.kostanay.kz
Қызылорда облысы
12.
«Қызылорда облысының әкімдігі» MM
Қызыдорда қ., Абай көшесі 48
тел. 8(7242) 23-50-80; E-mail: sh_kyzyl@mail.ru
Маңғыстау облысы
13.
«Маңғыстау облысының әкімдігі» MM
Ақтау қ., 14 шағын ауданы, 1 үй
тел: 8 (7292) 60-51-18; 43-45-52; E-mail: so.manigistau@rambler. ru
Павлодар облысы
14.
«Павлодар облысының әкімдігі» MM
Павлодар қ., Академик Сәтпаев көшесі 49
тел. 8 (7182) 32-22-09, 32-72-32; E-mail: kense.dsh@pavlodar. gov.kz
Солтүстік Қазақстан облысы
15.
"Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі" ММ
Петропавл қ., Қазақстан Конституциясы көшесі 58
тел. 8 (7152)36-17-66, факс 36-07-45; E-mail: dshagr@mail.ru, akimat@SKO.kz, akimat@petr.kz
Оңтүстік Қазақстан облысы
16.
«Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі» MM
Шымкент қ., Тоқаев көшесі 17
тел. 8 (7252) 53-91-86, факс 54-00-60; E-mail: dsh_uko@mail.ru
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 сәуірдегі
N 464 қаулысымен
бекітілген
«Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге Қазақстан Республикасының ішінде қолданылатын және экспортқа арналған ветеринариялық сертификат беру» мемлекеттік қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача действующего внутри Республики Казахстан и на экспорт ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты" (далее - государственная услуга) предоставляется главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором города республиканского значения, столицы и его заместителем, государственным ветеринарно-санитарным инспектором района (города областного значения) и его заместителем (далее - инспектор) Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Теринспекция), адреса и контактные данные которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 23.09.2011 № 1090.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании:
1) подпункта 3) пункта 3, подпункта 2) пункта 4 статьи 16 и  пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии";
2) приказа И.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 761 "Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля".
4. Информация о государственной услуге и стандарт оказания государственной услуги (далее - стандарт) размещены на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.minagri.gov.kz и на стендах, расположенных в помещениях Теринспекции, по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты (далее - ветеринарный сертификат) (на бумажном носителе) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребитель).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) выдача ветеринарного сертификата:
в день обращения потребителя - внутри Республики Казахстан;
3 (три) рабочих дня - на экспорт;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги- не более 30 (тридцати) минут;
3) максимальное допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги - не более 15 (пятнадцати) минут.
8. Государственная услуга предоставляется платно (выдача бланков ветеринарного сертификата). Потребитель оплачивает через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, стоимость бланка, определенную по результатам конкурса о государственных закупках.
Потребитель при оплате государственной услуги заполняет следующие формы документов:

1. Жалпы ережелер
1. Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектiлерге Қазақстан Республикасының iшiнде қолданылатын және экспортқа арналған ветеринариялық сертификат беру» мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрi - мемлекеттiк қызмет) мекенжайлары мен байланыс деректерi осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетiлген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң республикалық маңызы бар қаланың, астананың бас мемлекеттiк ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасары, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) (бұдан әрi – Аумақтық инспекция) мемлекеттiк ветеринариялық-санитариялық инспекторы (бұдан әрi – Инспектор) ұсынады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.09.23 N 1090 Қаулысымен.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет:
1) «Ветеринария туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңының 16-бабы 3-тармағының 3) тармақшасының, 4-тармағы 2) тармақшасының және 35-бабы 2-тармағының;
2) «Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық құжаттарды беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 761 бұйрығының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат және мемлекеттік қызмет көрсету стандарты (бұдан әрі - стандарт) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында - www.minagri.gov.kz және осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлардағы аумақтық инспекциялардың үй-жайларында ілінген стендтерде орналасқан.
5. Ұсынылатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі - ветеринариялық сертификатты (қағаздағы тасымалдағышта) беру не жазбаша түрдегі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде ұсынылады:
1) ветеринариялық сертификатты беру:
Қазақстан Республикасының ішінде - тұтынушының өтініш білдірген күнінде көрсетіледі;
экспортқа - 3 (үш) жұмыс күн;
2) мемлекеттік қызметті алуға дейінгі ең жоғары рұқсат етілетін күту уақыты - 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет ұсынудың ең жоғары рұқсат етілетін уақыты -15 (он бес) минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі (ветеринариялық сертификатының бланкісін беру). Тұтынушы банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын екінші дәрежелі банктер немесе ұйымдар арқылы мемлекеттік сатып алу туралы конкурс нәтижесі бойынша анықталған бланктің құнын төлейді.
Тұтынушы мемлекеттік қызметке ақы төлеу кезінде мынадай құжаттардың нысандарын толтырады:

1) при наличном способе оплаты - квитанцию об оплате;
2) при безналичном способе оплаты, в соответствии с Правилами использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан, утвержденных Постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 апреля 2000 года № 179 "Об утверждении Правил использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан" - платежное поручение.
9. Государственная услуга предоставляется в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан". Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Для предоставления государственной услуги создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения). Здания Теринспекции оборудованы входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Перечень необходимых документов и требований к ним для получения государственной услуги:
1) заявление произвольной формы с указанием:
для физических лиц - фамилии, имени, отчества и адреса, при перемещении животного (кроме рыб, пчел, земноводных, насекомых) и продукции животного происхождения - индивидуального номера животного;
для юридических лиц - наименования, адреса, учетного номера объекта производства, при перемещении животного (кроме рыб, пчел, земноводных, насекомых) и продукции животного происхождения - индивидуального номера животного;
2) при перевозке животных - ветеринарная справка или ветеринарный паспорт на животное;
3) при перевозке продуктов и сырья животного происхождения - акт экспертизы ветеринарных лабораторий;
4) при транспортировке племенных животных - копия племенного свидетельства;
5) документ, подтверждающий оплату стоимости бланка ветеринарного сертификата.
12. Заявление заполняется в произвольной форме с учетом положений пункта 11 настоящего стандарта.
13. Для получения государственной услуги потребитель представляет заявление с приобщенным перечнем документов должностному лицу Теринспекции, по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.

1) қолма-қол ақы төлеу тәсілі кезінде - ақы төлеу туралы түбіртек;
2) «Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2000 жылғы 25 сәуірдегі № 179 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыру ережесіне сәйкес қолма-қол жасалмайтын ақы төлеу тәсілі кезінде - төлем тапсырмасы.
9. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері, сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ге дейінгі түскі үзіліспен ұсынылады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызметті ұсыну үшін күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға жағдай жасалады (күтуге арналған креслолар, құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттардың тізбесі және оларды толтыру үлгілері бар стенділермен жарақталады). Комитеттің ғимаратына физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандусы бар кіреберіспен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттар және оларға қойылатын талаптар тізбесі:
1) мыналар көрсетілген еркін нысандағы өтініш:
жеке тұлғалар үшін - тегі, аты, әкесінің аты және мекенжайы және жануардың (балық, бал ара, қос мекенділер, насекомдардан басқа) және жануарлардан алынатын өнімдердің орнын ауыстыру кезінде жануардың жеке нөмері;
заңды тұлғалар үшін - атауы, мекенжайы, жануардың (балық, бал ара, қос мекенділер, насекомдардан басқа) және жануарлардан алынатын өнімдердің орнын ауыстыру кезінде өндіріс объектісінің есептік номері - жануардың жеке нөмері.
2) жануарды тасымалдау кезінде жануарлардың ветеринариялық паспортын немесе ветеринариялық анықтама;
3) жануарлардан алынған өнім мен шикізатты тасымалдау кезінде ветеринариялық зертханалардың сараптама актісі;
4) асыл тұқымды жануарларды тасымалдау кезінде - асыл тұқымды куәлік көшірмесін табыс етеді;
5) ветеринариялық сертификаты бланкісінің құнын төлегенін растайтын құжат.
12. Өтініш осы Стандарттың 11-тармағының ережелерін есепке ала отырып еркін нысанда толтырылады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша, Аумақтық инспекцияның лауазымды адамдарына өтініш жасайды.

14. Документом, подтверждающим, что потребитель сдал необходимые документы, является талон, с указанием даты и номера регистрации и даты получения государственной услуги.
15. Выдача ветеринарного сертификата осуществляется при личном посещении потребителя либо его представителя.
16. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) в случае, если объект, на который выдается ветеринарный сертификат, перемещается из неблагополучной зоны;
2) предоставление потребителем неполных и недостоверных данных указанных в пункте 11;
3) несоответствие перемещаемого (перевозимого) объекта, транспортного средства ветеринарно-санитарным требованиям и требованиям безопасности.
3. Принципы работы
17. В своей деятельности должностные лица Теринспекции, предоставляющие государственную услугу, руководствуются следующими принципами:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение;
2) быть вежливыми и корректными;
3) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
4) обеспечить сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа Теринспекции, оказывающей государственную услугу, ежегодно утверждаются приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) Инспектора, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляется должностным лицом канцелярии Теринспекции по адресам, указанным в приложения 1 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя председателя Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по адресу: город Астана, улица Кенесары, 36, кабинет 701, телефон (8-7172) 555-961 www.veterinar@minagri.kz, в рабочие дни, кроме выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Сноска. Пункт 21 в редакции постановления Правительства РК от 23.09.2011 № 1090.
22. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается на имя руководителя Теринспекции по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни, кроме выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.

14. Тұтынушының қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат - тіркеу нөмірі мен күні және мемлекеттік қызметті алатын күн көрсетілген талон болып табылады.
15. Ветеринариялық сертификатты беру тұтынушының жеке өзі не оның өкілі келген кезде жүзеге асырылады.
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін мыналар:
1) егер ветеринариялық сертификат берілетін объекті қолайсыз аймақтан тасымалданған жағдайда;
2) 11-тармақта көрсетілген тұтынушы берген ақпараттың толық және анық болмауы;
3) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектісінің ветеринариялық-санитариялық талаптарға және қауіпсіздік талаптарына сәйкес болмауы негіз болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін Аумақтық инспекцияның лауазымды адамдары өз қызметінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) қарапайымдылық таныту, өзінің лауазымдық жағдайын баса көрсетпеу және пайдаланбау;
2) сыпайы және әдепті болу;
3) құжаттарды қарау кезінде төрешілдік пен сөзбұйдаға салу көріністеріне жол бермеу, олар бойынша белгіленген мерзімде қажетті шараларды қабылдау;
4) қызметті тұтынушы құжаттарының сақталуын, қорғалуын және мазмұны туралы ақпараттың құпиялылығы қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін Аумақтық инспекцияның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мақсатты мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Инспектордың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібін түсіндіруді, сондай-ақ шағымды дайындауда жәрдем көрсетуді осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша аумақтық инспекция кеңсесі қызметкері жүзеге асырады.
21. Көрсетiлген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келiспеген жағдайда, шағым Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетi төрағасының атына мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесi, 36, 701-кабинет, телефон (8-7172) 555-961, e-mail: veterinar@minagri.kz, демалыс және мереке күндерiнен басқа, жұмыс күндерi, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн түскi үзiлiспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейiн берiледi.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.09.23 N 1090 Қаулысымен.
22. Дөрекі қызмет көрсеткен жағдайда шағым аумақтық инспекция бастығының атына осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша демалыс және мереке күндерін есептемегенде сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін беріледі.

23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной произвольной форме по почте, либо нарочно в канцелярии Теринспекции (с приложением копии мотивированного отказа - при наличии).
25. Заявителю в подтверждение о принятии его жалобы, выдается талон с указанием даты и времени, срока и места получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
26. Дополнительную информацию по оказываемому виду государственной услуги потребитель может получить в канцелярии Теринспекции по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, и на стендах, расположенных в Теринспекции.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача действующего внутри Республики
Казахстан и на экспорт ветеринарного сертификата
на перемещаемые (перевозимые) объекты"
Адреса и телефоны областных, районных,
городов Астана и Алматы территориальных инспекций
Наименование района, города
республиканского, областного
значения, столицы
Юридический адрес
Номера телефонов
1
2
3
Акмолинская область
Акмолинская областная
территориальная инспекция
г. Кокшетау,
ул. Абая, 89,
akmola_C-OTU@minagri.
kz
8(7162)401494
Аккольская районная
территориальная инспекция
г. Акколь, ул.
Нурмагамбетова, 81
8(71638)21100,
22312,20188
Аршалынская районная
территориальная инспекция
п. Аршалы, ул.
Комсомольская, 3
8(71644)22483,
ф. 21634
Астраханская районная
территориальная инспекция
с. Астраханка,
ул. Аль-фараби, 49
8(71641)22808,
22286
Атбасарская районная
территориальная инспекция
г. Атбасар,
ул. Жениса, 67
ф. 8(71643)
42902, 41388
Буландинская районная
территориальная инспекция
г. Макинка,
ул. Углинского, 42
8(71646)21530,
ф. 21009
Егиндыкольская районная
территориальная инспекция
с. Егиндыколь,
ул. Победы, 7
8(71642)21965,
ф. 21334
Енбекшильдерская районная
территориальная инспекция
г. Степняк,
ул. Рыскулова, 2
8(71639)21154,
ф. 21512
Ерейментауская районная
территориальная инспекция
г. Ерейментау,
ул. Степная, 1
8(71633)23770,
ф. 23798
Есильская районная
территориальная инспекция
г. Есиль,
ул. Мырзашева, 96а
8(71647)29387,
21437, ф. 21387
Жаксынская районная
территориальная инспекция
с. Жаксы,
ул. Туктубаева, 1
8(71635)21168,
ф. 21672
Жаркаинская районная
территориальная инспекция
г. Державинск,
ул. Ленина, 24
8(71648)91437,
91336
Зерендинская районная
территориальная инспекция
с. Зеренда.
ул. Ленина, 23 а
8(71632)21250,
ф. 22558
Коргалжинская районная
территориальная инспекция
с. Коргалжын,
ул. Абая, 72
8(71637)21869,
ф. 21236
Сандыктауская районная
территориальная инспекция
с. Балкашино,
ул. Ленина, 126 а
8(71640)91674,
ф. 92200
Целиноградская районная
территориальная иснпекция
с. Акмола,
ул. Гагарина, 14
8(71651)31153,
31152
Шортандинская районная
территориальная инспекция
п. Шортанды,
пер. Зеленый, 5
8(71631)22520,
21744
Щучинская районная
территориальная инспекция
г. Щучинск,
ул. Железнодорожная,
105

23. Шағым жазба түрінде (еркін) нысанда (дәлелді бас тартудың көшірмесімен - болған жағдайда) қоса пошта немесе қолма-қол Аумақтық инспекция кеңсесінде қабылданады.
24. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
25. Өтініш берушіге оның шағымының қабылданғаны туралы растама ретінде берілген шағымға жауап алатын күні мен уақыты, мерзімі мен орны көрсетілген, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
26. Тұтынушы мемлекеттік қызметтің көрсетілетін түрі бойынша қосымша ақпаратты осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша аумақтық инспекция кеңсесінде және аумақтық инспекцияда ілінген стендтерден ала алады.
«Орны ауыстырылатын (тасымалданатын)
объектілерге Қазақстан Республикасының
ішінде қолданылатын және экспортқа
арналған ветеринариялық сертификат беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Облыстық, аудандық, Астана және Алматы қалалары аумақтық инспекцияларының мекенжайлары мен телефондары
Атауы
Заңды мекенжайы
Телефон нөмірі
Ақмола облысы
Ақмола облысының аумақтық инспекциясы
Көкшетау қ. Абай к., 89
8(7162)401494
Ақкөл аудандық аумақтық инспекциясы
Ақкөл қ. Нұрмағамбетов к., 81
8(71638)21100, 22312, 20188
Аршалы аудандық аумақтық инспекциясы
Аршалы к-ті, Комсомол к., 3
8(71644)22483, ф. 21634
Астрахан аудандық аумақтық инспекциясы
Астраханка а., Әл-Фараби к., 49
8(71641)22808, 22286
Атбасар аудандық аумақтық инспекциясы
Атбасар қ, Жеңіс к., 67
ф. 8(71643)42902, 41388
Бұланды аудандық аумақтық инспекциясы
Макинка қ., Углинский к., 42
8(71646)21530, ф.21009
Егіндікөл аудандық аумақтық инспекциясы
Егіндікөл а., Жеңіс к., 7
8(71642)21965, ф.21334
Еңбекшілер аудандық аумақтық инспекциясы
Степняк қ., Рысқұлов к., 2
8(71639)21154, ф. 21512
Ерейментау аудандық аумақтық инспекциясы
Ерейментау к., Степная к., 1
8(71633)23770, ф.23798
Есіл аудандық аумақтық инспекциясы
Есіл қ., Мырзашев к., 96а
8(71647)29387, 21437, ф. 21387
Жақсы аудандық аумақтық инспекциясы
Жақсы а., Тұқтыбаев к., 1
8(71635)21168, ф. 21672
Жарқайың аудандық аумақтық инспекциясы
Державинск к., Ленин к., 24
8(71648)91437, 91336
Зеренді аудандық аумақтық инспекциясы
Зеренді а., Ленин к., 23 а
8(71632)21250, ф.22558
Қорғалжын аудандық аумақтық инспекциясы
Қорғалжын а., Абай к., 72
8(71637)21869, ф. 21236
Сандықтау аудандық аумақтық инспекциясы
Балхашино а., Ленин к., 126 а
8(71640)91674, ф.92200
Целиноград аудандық аумақтық инспекциясы
Ақмола а., Гагарин к., 14
8(71651)31153, 31152
Шортанды аудандық аумақтық инспекциясы
Шортанды к., Зеленый айналымы, 5
8(71631)22520, 21744
Щучье аудандық аумақтық инспекциясы
Щучье қ. Железнодорожная к., 105

8(71636)36236
Степногорская городская
территориальная инспекция
г. Степногорск, 2
мкр., д. 16
8(71645)64997,
ф. 61993
Актюбинская область
Актюбинская областная
территориальная инспекция
г. Актобе,
ул. Сымағұл, 11,
aktobe_D-OTU@
minagri.kz
8(7132) 244089,
ф. 241819
Айтекебийская районная
территориальная инспекция
с. Комсомольское,
ул. Кұлымбет, 6
8(71339)21712;
21182; 21577
Алгинская районная
территориальная инспекция
г. Алга, ул. Тамды, 1
8(71337)31475;
ф. 31475
Байганинская районная
территориальная инспекция
п. Байганин,
ул. Метеостанция, 33
8(71345)22998;
22076
Иргизская районная
территориальная инспекция
п. Иргиз,
ул. Барысбаева, 7
8(71343)21643;
21848
Каргалинская районная
территориальная инспекция
п. Батамша,
ул. Айтекеби, 40
8(71342)23106;
23156
Кобдинская районная
территориальная инспекция
п. Кобда,
ул. Алиаты, 21
8(71341)21122
Мартукская районная
территориальная инспекция
п. Мартук,
ул. Панфилова, 50
8(71331)22778;
21747
Мугалжарская районная
территориальная иснпекция
г. Кандыагаш,
ул. Калиева, 14
8(71333)35550
Темирская районная
территориальная иснпекция
п. Шубаркудук,
ул. Желтоксан, 5
8(71346)22152;
23217
Уилская районная
территориальная инспекция
п. Уил, ул. Бакаева,
6
8(71332)21821
Хромтауская районная
территориальная инспекция
г. Хромтау,
ул. Спортивная, 2
8(71336)21741
Шалкарская районная
территориальная инспекция
г. Шалкар,
ул. Үргенішбаев, 26
8(71335)21748
Актюбинская городская
территориальная инспекция
г. Актобе, ул.
Иманова, 33
8(7132) 962558;
230299
Алматинская область
Алматинская областная
территориальная инспекция
г. Талдыкорган,
ул. Лесная 1,
Almaty_B-OTU@
minagri.kz
8(7282)261297
Аксуская районная
территориальная иснпекция
п. Жансугурова,
ул. Сатпаева, 2
8(72832)21315
Алакольская районная
территориальная инспекция
г. Ушарал,
ул. Шуакова, 30
8(72833)21455
Балхашская районная
территориальная инспекция
с. Баканас,
ул. Бижанова, 4
8(72773)91466
Енбекшиказахская районная
территориальная инспекция
г. Иссык,
ул. Пугачева, б/н
8(72775)41879
Ескельдинская районная
территориальная инспекция
п. Карабулак,
ул. Оразбекова, 52
8(72836)30130
Жамбылская районная
территориальная инспекция
с. Узунагаш,
ул. Сатпаева, 117
8(72770)22731
Илийская районная
территориальная инспекция
п. Отеген Батыр,
ул. Титова, 33 а
8(72752)22286
Карасайская районная
территориальная инспекция
г. Каскелен, ул.
10 лет Независимости,
23
8(72771)23572
Каратальская районная
территориальная инспекция
г. Уштобе,
ул. Оспанова, 8
8(72834)21849
Кербулакская районная
территориальная инспекция
п. Сарыозек,
ул. Рыскулова, 20
8(72840)31280
Коксуская районная
территориальная инспекция
п. Балпык Би,
ул. Сейфуллина, 5
8(72838)20565
Панфиловская районная
территориальная инспекция
г. Жаркент,
ул. Иванова, 94

8(71636) 36236
Степногор қаласы бойынша аумақтық инспекциясы
Степногор қ., 2 ш.а., 16 үй
8(71645)64997, ф. 61993
Ақтөбе облысы
Ақтөбе облысының аумақтық инспекциясы
Ақтөбе қ., Смағұлов к., 11
8(7132) 244089, ф. 241819
Әйтеке би аудандық аумақтық инспекциясы
Комсомольское а., Құлымбет к., 6
8(71339)21712; 21182; 21577
Алға аудандық аумақтық инспекциясы
Алға қ., Тамды к., 1
8 (71337) 31475; ф. 31475
Байғанин аудандық аумақтық инспекциясы
Байғанин к., Метеостанция к., 33
8(71345)22998; 22076
Ырғыз аудандық аумақтық инспекциясы
Ырғыз к., Барысбай к., 7
8 (71343)21643; 21848
Қарғалы аудандық аймақтық инспекциясы
Батамша к., Әйтеке би к., 40
8(71342)23106; 23156
Қобда аудандық аумақтық инспекциясы
Қобда к., Алиата к., 21
8(71341) 21122
Мәртөк аудандық аумақтық инспекциясы
Мәртөк к., Панфилов к., 50
8(71331)22778; 21747
Мұғалжар аудандық, аумақтық инспекциясы
Қандыағаш қ., Қалиев к., 14
8(71333)35550
Темір аудандық аймақтық инспекциясы
Шұбарқұдық к., Желтоқсан к., 5
8 (71346) 22152; 23217
Ойыл аудандық аумақтық инспекциясы
Ойыл к., Бақаев к., 6
8(71332)21821
Хромтау аудандық аумақтық инспекциясы
Хромтау қ., Спортивная к., 2
8(71336)21741
Шалқар аудандық аумақтық инспекциясы
Шалқар қ., Үргенішбаев к., 26
8(71335)21748
Ақтөбе аудандық аймақтық инспекциясы
Ақтөбе қ, Иманов к., 33
8(7132) 962558; 230299
Алматы облысы
Алматы облысының аумақтық инспекциясы
Талдықорған қ., Лесная к. 1
8 (7282) 261297
Ақсу аудандық аумақтық инспекциясы
Жансүгіров к., Сәтпаев к. 2
8(72832)21315
Алакөл аудандық аумақтық инспекциясы
Үшарал қ., Шуақов к., 30
8 (72833) 21455
Балқаш аудандық аумақтық инспекциясы
Бақанас қ., Бижанов к., 4
8(72773) 91466
Еңбекші қазақ аудандық аумақтық инспекциясы
Есік қ., Пугачев к., н-з
8(72775)41879
Ескелді аудандық аумақтық инспекциясы
Қарабұдақ к., Оразбек к., 52
8(72836)30130
Жамбыл аудандық аймақтық инспекциясы
Ұзынағаш а., Сәтпаеа к., 117
8(72770) 22731
Іле аудандық аумақтық инспекциясы
Өтеген батыр к., Титов к., 33 а
8(72752) 22286
Қарасай аудандық аумақтық инспекциясы
Қаскелен қ., Тәуелсіздікке 10 жыл к., 23
8(72771)23572
Қаратал аудандық аумақтық инспекциясы
Үштөбе қ., Оспанов к., 8
8(72834)21849
Кербұлақ аудандық аумақтық инспекциясы
Сарыөзек к., Рысқұлов к, 20
8(72840) 31280
Көксу аудандық аумақтық инспекциясы
Балпық би к., Сейфуллин к., 5
8(72838)20565
Панфилов аудандық аумақтық инспекциясы
Жаркент қ., Иванов к., 94

8(72831)51034
Райымбекская районная
территориальная инспекция
с. Кегеен,
ул. Лебаева, 43
8(72777)21911
Саркандская районная
территориальная инспекция
г. Сарканд,
ул. Кабанбай Батыра,
6
8(72839)21089
Талгарская районная
территориальная инспекция
г. Талгар,
ул. Аблайхана, 98
20783
Уйгурская районная
территориальная инспекция
с. Чунжа, ул.
Ж. Кудайбергенова,
119
8(72778)21800
Талдыкорганская городская
территориальная инспекция
г. Талдыкорган,
ул. Каблиса Жырау,
207
8(7282)301980
Атырауская область
Атырауская областная
территориальная инспекция
г. Атырау, мкр.
Лесхоз, 49 a,
atyrau_E-OTU@
minagri.kz
8(7122)282941
Жылыойская районная
территориальная инспекция
г. Кульсары, 8
участок
8(71237)55730
Макатская районная
территориальная инспекция
п. Макат, центральная
площадь, 2
8(71239)31110
Махамбетская районная
территориальная инспекция
с. Махамбет, Ветстанция, 1
8(71236)30210
Кызылкогинская районная
территориальная инспекция
с. Миялы,
ул. Куттыбаева, 16
8(71238)21324
Индерская районная
территориальная инспекция
п. Индер,
ул. Каражанова, 9
8(71234)22244
Исатайская районная
территориальная инспекция
с. Аккистау,
ул. Ынтымак, 45
8(71231)20952
Курмаганзинская районная
территориальная инспекция
с. Ганюшкино,
Ветстанция, 1
8(71233)23063
Восточно-Казахстанская область
В-Казахстанская областная
территориальная инспекция
г. Усть-Каменогорск,
ул. Крылова, 40,
vko_F-OTU@minagri.kz
8(7232)259920,
254008 ф.
Абайская районная
территориальная инспекция
с. Караул,
ул. Баяна, 25
8(72252)91308
Аягозская районная
территориальная инспекция
г. Аягоз, Осенний
переулок, 48 А
8(72237)33540
Бескарагайская районная
территориальная инспекция
с. Большая
Владимировка,
ул. Совхозная, 38
8(7222)91604
Бородулихинская районная
территориальная инспекция
с. Бородудиха, СТО, 4
8(72351)21932
Глубоковская районная
территориальная инспекция
с. Глубоковское,
ул. Пирогова, 6
8(72331)22870,
21552
Жарминская районная
территориальная инспекция
с. Калбатау,
ул. Мусылманкулова,
21
8(72347)65582
Зайсанская районная
территориальная инспекция
г. Зайсан,
ул. Стамбетова, 10
8(72340)21393
Зыряновская районная
территориальная инспекция
г. Зыряновск,
ул. Бриллина, 55
8(72335)61718
Катон-Карагайская районная
территориальная инспекция
с. Большенарым,
уд. Слямова, 136
8(72341)21833
Кокпектинская районная
территориальная инспекция
с. Кокпекты,
ул. Кабанбая, 81
8(72348)21808
Курчумская районная
территориальная инспекция
с. Курчум,
ул. Момышулы, 12
8(72339)31280
Тарбагатайская районная
территориальная инспекция
с. Аксуат,
ул. Кабанбая, 24
8(72346)21405
Урджарская районная
территориальная инспекция
с. Урджар,
ул. Калинина, 1
8(72230)34739
Уланская районная
территориальная инспекция
пос. Молодежный

8(72831)51034
Райымбек аудандық аумақтық инспекциясы
Кеген а., Лебаев к., 43
8(72777)21911
Сарқанд аудандық аймақтық инспекциясы
Сарқанд қ., Қабанбай Батыр к., 6
8(72839)21089
Талғар аудандық аумақтық инспекциясы
Талғар қ., Абылай хан к.,98
20783
Ұйғыр аудандық аймақтық инспекциясы
Шонжы а., Ж. Құдайбергенов к., 119
8(72778)21800
Талдықорған қаласы бойынша аумақтық инспекциясы
Талдықорған қ., Қабліс жырау к., 207
8 (7282) 301980
Атырау облысы
Атырау аудандық аумақтық инспекциясы
Атырау қ., Орманшар ш.а., 49 а
8(7122)282941; 292071
Жылыой аудандық аймақтық инспекциясы
Құлсары қ., 8-учаске
8(71237) 55730
Мақат аудандық аумақтық инспекциясы
Мақат к., Орталық алаң, 2
8(71239)31110
Махамбет аудандық аумақтық инспекциясы
Махамбет а., Ветстанция, 1
8(71236) 30210
Қызылқоға аудандық аумақтық инспекциясы
Миялы а., Құттыбаев к, 16
8(71238)21324
Индер аудандық аумақтық инспекциясы
Индер к., Қаражанов к.,9
8(71234)22244
Исатай аудандық аумақтық инспекциясы
Аққыстау а., Ынтымақ к., 45
8(71231)20952
Құрманғазы аудандық аумақтық инспекциясы
Ганюшкино а., Ветстанция, 1
8(71233) 23063
Шығыс Қазақстан облысы
Ш. Қазақстан қаласы бойынша аумақтық инспекциясы
Өскемен қ., Крылов к., 40
8(7232) 259920, 254008 ф.
Абай аудандық аумақтық инспекциясы
Қарауыл а., Баян к., 25
8(72252) 91308
Аягөз аудандық аумақтық инспекциясы
Аягөз қ., Осенний орамы, 48 а
8(72237)33540
Бесқарағай аудандық аумақтық инспекциясы
Большая Владимировка а., Совхозная к., 38
8(7222)91604
Бородулиха аудандық аумақтық инспекциясы
Бородулиха а., СТО, 4
8(72351)21932
Глубокое аудандық аумақтық инспекциясы
Глубокое а., Пирогов к., 6
8(72331)22870, 21552
Жарма аудандық аумақтық инспекциясы
Қалбатау а., Мұсылманқұлов к., 21
8(72347)65582
Зайсан аудандық аумақтық инспекциясы
Зайсан қ., Стамбетова к., 10
8(72340)21393
Зырян аудандық аумақтық инспекциясы
Зырян қ., Бриллин к, 55
8(72335)61718
Катонқарағай аудандық аумақтық инспекциясы
Үлкен нарым а,, Слямов к.,136
8(72341)21833
Көкпекті аудандық аумақтық инспекциясы
Көкпекті а., Қабанбай к., 81
8(72348)21808
Күршім аудандық аумақтық инспекциясы
Күршім а., Момышұлы к.,12
8(72339)31280
Тарбағатай аудандық аумақтық инспекциясы
Ақсуат а., Қабанбай к., 24
8(72346)21405
Ұржар аудандық аймақтық инспекциясы
Ұржар а., Калинин к., 1
8(72230)34739
Ұлан аудандық аймақтық инспекциясы
Молодежный кенті

8(72338)27366
Шемонайхинская районная
территориальная инспекция
с. Шемонайха,
Мичурина, 21
8(72332)30630
Риддерская городская
территориальная инспекция
г. Риддер,
ул. Кунаева, 40
8(72336)40930
Семипалатинская городская
территориальная инспекция
г. Семей,
ул. Павлодарская, 106
8(72226)36101
Жамбылская область
Жамбылская областная
территориальная инспекция
г. Тараз,
ул. Пушкина, 140-б,
zhambyl_H-OTU@
minagri.kz
8(7262)453362
Байзакская районная
территориальная инспекция
с. Сарыкемер,
ул. Орынкулова, 89
8(72637)22559,
21931
Жамбылская районная
территориальная инспекция
с. Аса,
ул. Промышленная, 13
8(72633)21707,
21257
Жуалынская районная
территориальная инспекция
080300
с. Б. Момышұлы, 93
8(72635)21592,
21311
Кордайская районная
территориальная инспекция
с. Қордай,
ул. Жибек жолы, 108
8(72636)
42170, 26438
Меркенская районная
территориальная инспекция
с. Мерке,
ул. Панфилова, 6
8(72632)24888,
24887
Мойынкумская районная
территориальная инспекция
с. Мойынқум,
ул. Кошенова, 5
8(72642)24820,
24970
Территориальная инспекция
района Т. Рыскулова
с. Құлан,
ул. Асылова, 54
8(72631)21975,
21221
Сарысуская районная
территориальная инспекция
с. Саудакент,
ул. Асанова, 7
8(72639)22052
Таласская районная
территориальная инспекция
с. Акколь,
ул. Конаева, 17
8(72641)21446,
21169
Шуйская районная
территориальная инспекция
с. Толеби,
ул. Асатұлы, 21
8(72638)32587,
32568
Таразская городская
территориальная инспекция
г. Тараз, 12 мкр.,
д. 23, кв. 22
8(7262)347201,
347179
Западно-Казахстанская область
З-Казахстанская областная
территориальная инспекция
г. Уральск,
ул. К.Аманжолова, 75,
zko_L-OTU@minagri.kz
8(7112)515446
Акжайская районная
территориальная инспекция
с. Чапаево,
ул. Мендалиева, 23
8(71136)92424
Бурлинская районная
территориальная инспекция
г. Аксай,
ул. Советская, 81/2
8(71133)21710
Бокейординская районная
территориальная инспекция
с. Сайхин,
ул. Жаникешова, 16
8(71140)21320
Жангалинская районная
территориальная инспекция
с. Жангала,
ул. Заправочная, 2
8(71141)21712
Жанибекская районная
территориальная инспекция
с. Жанибек,
ул. Чурина, 19
8(71235)21898
Зеленовская районная
территориальная инспекция
с. Переметное,
ул. Набережная, 59
8(71130)22708
Зеленовская районная
территориальная инспекция
с. Даринск ул, 40 лет
Победы, 43
8(71131)21985
Казталовская районная
территориальная инспекция
с. Казталовка,
ул. Ветстанция, 1
8(71144)31129
Каратобинская районная территориальная инспекция
с. Каратюба,
ул. Курмангалиев, 13
8(71145)21468
Сырымская районная
территориальная инспекция
с. Джамбейта,
ул. Казахстанская, 15
8(71134)31267
Таскалинская районная
территориальная инспекция
с. Таскала,
ул. Ветстанция
8(71139)21897
Теректинская районная
территориальная инспекция
с. Федоровка,
ул. Ленина, 162

8(72338)27366
Шемонаиха аудандық аумақтық инспекциясы
Шемонаиха а, Мичурина к., 21
8(72332)30630
Риддер аудандық аумақтық инспекциясы
Риддер қ., Қонаев к., 40
8(72336) 40930
Семей қаласы бойынша аумақтық инспекциясы
Семей қ., Павлодарская к., 106
8(72226)36101
Жамбыл облысы
Жамбыл облысының аумақтық инспекциясы
Тараз қ., Пушкин к., 140-б
8 (7262) 453362
Байзақ аудандық аумақтық инспекциясы
Сарыкемер а., Орынқұлов к., 89
8 (72637) 22559, 21931
Жамбыл аудандық аумақтық инспекциясы
Аса а., Промышленная к. 3
8(72633)21707, 21257
Жуалы аудандық аумақтық инспекциясы
080300 Б.Момышұлы а., 93
8(72635)21592, 21311
Қордай аудандық аумақтық инспекциясы
Қордай а., Жібек жолы к., 108
8(72636)42170, 26438
Меркі аудандық аумақтық инспекциясы
Меркі а., Панфилов к., 6
8 (72632) 24888, 24887
Мойынқұм аудандық аумақтық инспекциясы
Мойынқұм а., Көшенов к., 5
8 (72642) 24820, 24970
Т. Рысқұлов аудандық аумақтық инспекциясы
Құлан а., Асылов к., 54
8(72631)21975, 21221
Сарысу аудандық аумақтық инспекциясы
Саудакент а., Асанов к., 7
8 (72639) 22052, 22130
Талас аудандық аумақтық инспекциясы
Ақкөл ААИ, Қонаев к., 17
8(72641)21446, 21169
Шу аудандық аумақтық инспекциясы
Төле би а., Асатұлы к., 21
8(72638)32587, 32568
Тараз қаласы бойынша аумақтық инспекциясы
Тараз қ., 12 ш.а., 23-үй, 22-пәтер
8 (7262) 347201, 347179
Батыс Қазақстан облысы
Батыс Қазақстан қаласы бойынша аумақтық инспекциясы
Орал қ., Қ. Аманжолов к., 75
8(7112)515446, 507529
Ақжай аудандық аумақтық инспекциясы
Чапаев а., Мендалиев к., 23
8(71136)92424
Бөрлі аудандық аумақтық инспекциясы
Ақсай қ., Советская к., 81/2
8(71133)21710
Бөкейорда аудандық аумақтық инспекциясы
Сайқын а., Жәнікешов к., 16
8(71140)21320
Жаңақала аудандық аймақтық инспекциясы
Жаңақала а., Заправочная к., 2
8(71141)21712
Жәнібек аудандық аумақтық инспекциясы
Жәнібек а., Чурин к., 19
8(71235)21898
Зеленое аудандық аумақтық инспекциясы
Переметное а., Набережная к., 59
8(71130)22708
Зеленое аудандық аумақтық инспекциясы
Даринск а., Жеңістің 40 жылдығы к., 43
8(71131)21985
Қазталов аудандық аумақтық инспекциясы
Қазталов а., Ветстанция к., 1
8(71144)31129
Қаратөбе аудандық аумақтық инспекциясы
Қаратөбе а., Құрманғали к., 13
8(71145)21468
Сырым аудандық аумақтық инспекциясы
Жымпиты а,, Қазақстан к., 15
8(71134)31267
Тасқала аудандық аймақтық инспекциясы
Тасқала а., Ветстанция к.
8(71139)21897
Теректі аудандық аумақтық инспекциясы
Федоровка а., Ленин к., 162

8(71132)21953
Чингирлауская районная
территориальная инспекция
с. Чингирлау,
ул. Сырым Датова, 108
8(71137)33155
Уральская городская
территориальная инспекция
г. Уральск,
ул. Конкина, 5
8(7112)37585
Карагандинская область
Карагандинская областная
территориальная инспекция
г. Караганда,
ул. Лободы, 20,
karagandy_M-OTU@
minagri.kz
8(7212)563595
567819 ф.
Карагандинская городская
территориальная инспекция
г. Караганда,
ул. Прогресса, 23
8(7212)437823
Каражалская городская
территориальная инспекция
г. Каражал,
ул. Сардары Сарытока,
1
8(71032)26879
Абайская районная
территориальная инспекция
г. Абай, 3 мкр., д 42
8(72131)44560
Актогайская районная
территориальная инспекция
п. Актогай,
ул. Оразалина, 14
8(71037)21861
Бухаржырауская районная
территориальная инспекция
п. Ботакара,
ул. Шопаная, 3
8(72154)21798
Жанааркинская районная
территориальная инспекция
п. Атасу,
ул. Жамбула, 124
8(71030)27502
Каркаралинская районная
территориальная инспекция
г. Каркаралинск,
ул. Игенсартова, 35
8(72146)31432
Нуринская районная
территориальная инспекция
п. Киевка,
ул. Ленина, 2 а
8(72144)22657
Осакаровская районная
территориальная инспекция
п. Осакаровка,
ул. Шеткебулак, 1
8(72149)42072
Шетская районная
территориальная инспекция
п. Аксу-Аюлэ,
ул. Жезказганская, 62
8(71031)22280
Улытауская районная
территориальная инспекция
с. Улытау,
ул. Булкушева, 30
8(71035)21204
Балхашская городская
территориальная инспекция
г. Балхаш,
ул. Желтоксан, 20
8(71036)65426
Жезказганская городская
территориальная инспекция
г. Жезказган,
ул. Балычная, 16
8(71027)60557,
ф. 63922
Темиртауская городская
территориальная инспекция
г. Темиртау, 7 мкр.,
д. 55
8(72139)88114
Саранская городская
территориальная инспекция
г. Сарань,
ул. Сарань, дом 2/1
8(72137)25684
Костанайская область
Костанайская областная
территориальная инспекция
г. Костанай,
ул. Гоголя, 79 a,
kostanai_P-OTU@
minagri.kz
8(7142)501199
Алтынсаринская районная
территориальная инспекция
с. Убаган,
ул. Строительная, 2
8(71445)34113
Амангельдинская районная
территориальная инспекция
с. Амангельды,
ул. Б. Майлина, 18
8(71440)21548
Аулиекольская районная
территориальная инспекция
с. Аулиеколь,
ул. Байтурсынова, 48
8(71453)21072
Жангельдинская районная
территориальная инспекция
с. Торгай,
ул. Кульжановых, 66
8(71439)21580
Денисовская районная
территориальная инспекция
с. Денисовка,
ул. Дорожная, 1
8(71434)91837
Житикаринская районная
территориальная инспекция
г. Житикара,
ул. Д. Асанбаева,
д. 51
8(71435)27656
Камыстинская районная
территориальная инспекция
с. Камысты,
ул. Ленина, 61
8(71437)22218
Карабалыкская районная
территориальная инспекция
п. Карабалык,
ул. Космонавтов, 16
8(71441)33285
Карасуская районная
территориальная инспекция
п. Карасу,
ул. Исакова, 66

8(71132)21953
Шыңғырлау аудандық аумақтық инспекциясы
Шыңғырлау а., Сырым Датов к., 108
8(71137)33155
Орал қаласы бойынша аумақтық инспекциясы
Орал қ., Конкин к., 5
8(7112)37585
Қарағанды облысы
Қарағанды қаласы бойынша аумақтық инспекциясы
Қарағанды қ., Лобода к., 20
8(7212) 563595 567819 ф.
Қарағанды аудандық аумақтық инспекциясы
Қарағанды қ., Прогресс к., 23
8(7212)437823
Қаражал аудандық аумақтық инспекциясы
Қаражал қ., Сардары Сарытоқа к.,1
8(71032)26879
Абай аудандық аумақтық инспекциясы
Абай қ., 3 ш.а., 42 үй
8(72131)44560
Ақтоғай аудандық аумақтық инспекциясы
Ақтоғай к., Оразалин к., 14
8(71037)21861
Бұқар жырау аудандық аумақтық инспекциясы
Ботақара а., Шопанай к., 3
8(72154)21798
Жаңаарқа аудандық аумақтық инспекциясы
Атасу к., Жамбыл к., 124
8(71030) 27502
Қарқаралы аудандық аумақтық инспекциясы
Қарқаралы қ., Игенсартов к., 35
8(72146)31432
Нұра аудандық аумақтық инспекциясы
Киевка к., Ленин к., 2 а
8(72144) 22657
Осакаров аудандық аумақтық инспекциясы
Осакаров к., Шеткебұлақ к., 1
8(72149) 42072
Шет аудандық аумақтық инспекциясы
Ақсу-Аюлы к., Жезқазған к., 62
8(71031)22280
Ұлытау аудандық аумақтық инспекциясы
Ұлытау а., Бұлқышев к., 30
8(71035) 21204
Балқаш қаласы бойынша аумақтық инспекциясы
Балқаш қ., Желтоқсан к., 20
8(71036) 65426
Жезқазған қаласы бойынша аумақтық инспекциясы
Жезқазған қ., Балычная к., 16
8(71027) 60557
Теміртау қаласы бойынша аумақтық инспекциясы
Теміртау қ., 7 ш.а.., 55 үй
8(72139)88114
Саран қаласы бойынша аумақтық инспекциясы
Саран қ., Саран к., 2/1 үй
8(72137)25684
Қостанай облысы
Қостанай облысының аумақтық инспекциясы
Қостанай қ., Гоголь к., 79 а
8(7142)501199
Алтынсары аудандық аумақтық инспекциясы
Обаған қ., Строительная к., 2
8(71445)34113
Амангелді аудандық аумақтық инспекциясы
Амангедді а., Б. Майлин к., 18
8(71440)21548
Әулиекөл аудандық аумақтық инспекциясы
Әулиекөл а., Байтұрсынов к., 48
8(71453)21072
Жангелді аудандық аумақтық инспекциясы
Торғай а., Құлжановтар к., 66
8(71439)21580
Денисов аудандық аумақтық инспекциясы
Денисовка а., Дорожная к., 1
8(71434)91837
Жітіқара аудандық аумақтық инспекциясы
Жітіқара қ., Д.Асанбаев к., 51 үй
8(71435)27656
Қамысты аудандық аумақтық инспекциясы
Қамысты а., Ленин к., 61
8(71437)22218
Қарабалық аудандық аумақтық инспекциясы
Қарабалық к., Космонавттар к., 16
8(71441)33285
Қарасу аудандық аумақтық инспекциясы
Қарасу к., Исаков к., 66

8(71452)22062
Костанайская районная
территориальная инспекция
п. Затобольск,
ул. Терешковой, 13/1
8(71455)21463
Мендыкаринская районная территориальная инспекция
с. Боровское,
ул. Алтынсарина, 83
8(71443)21894
Наурзумская районная территориальная инспекция
п. Караменды,
ул. Шаяхметова, 2
8(71454)21652
Сарыкольская районная территориальная инспекция
п. Сарыкол,
ул. Миронова, 1а
8(71451)22740
Тарановская районная территориальная инспекция
с. Тарановское,
ул. Западная, 3
8(71436)36157
Узункольская районная территориальная инспекция
с. Узункул, ул. 60
лет Октября, 23
8(71444)21842
Федоровская районная территориальная инспекция
с. Федоровка,
ул. Пушкина, 56
8(71442)22150
Аркалыкская городская территориальная инспекция
г. Аркалык,
пр. Абая, 29
8(71430)70364
Кызылординская область
Кызылординская областная
территориальная инспекция
г. Кызылорда,
ул. Мостовая, 2,
kyzylorda_N-OTU@
minagri.kz
8(7242)212562,
212568
Аральская районная
территориальная инспекция
г. Арал,
ул. М. Сәдібеков, 118
8(72433)21951
Казалинская районная
территориальная инспекция
Казалинский р-н,
ул. Түктібаева, 78
8(72438)23645
Кармакчинская районная
территориальная инспекция
Кармакчинский р-н,
ул. Момышулы, 101
8(72437)21286
Жалагашская районная
территориальная инспекция
Жалагашскии р-н,
ул. Бұқарбай батыра,
224
8(7243)131882
Сырдаринская районная
территориальная инспекция
Сырдаринский р-н,
ул. Г. Муратбаева, 93
8(72436)21133
Шиелийская районная
территориальная инспекция
Шиелинский р-н, ул.
Богенбай батыра, 21
8(72432)43788
Жанакорганская районная
территориальная инспекция
Жанакорганский р-н,
ул. Мусаханова, 105
8(72435)22185
Мангыстауская область
Мангыстауская областная
территориальная инспекция
г. Актау, мкр. 23,
дом 39,
mangystau_R-
OTU@minagri.kz
8(7292)605040
Жана-Озенская городская
территориальная инспекция
г. Жанаозен,
ул. Нефтяников, 8
8(7234)32639
Бейнеуская районная
территориальная инспекция
п. Бейнеу, Бизнес
центр
8(72932)21167
Каракиянская районная
территориальная инспекция
с. Курык,
ул. Босан батыра, 6
8(72937)22330
Мангыстауская районная
территориальная инспекция
п. Шетпе, Центральная
библиотека
8(72931)21499
Тупкараганская районная
территориальная инспекция
Форт-Шевченко,
ул. Ж. Мынбаев, д. 46
8(72938)22573
Павлодарская область
Павлодарская областная
территориальная инспекция
г. Павлодар,
ул. Крупская, 71,
pavlodar_S-OTU@
minagri.kz
8(7182)512078
Актогайская районная
территориальная инспекция
с. Актогай,
веткомплекс
8(71841)21999
Аксуская городская
территориальная инспекция
г. Аксу,
ул. Вокзальная, 17
8(71837)60742
Баянаульская районная
территориальная инспекция
с. Баянауыл,
ул. Ауэзова, 1
8(71840)91506
Железинская районная
территориальная инспекция
с. Железинка,
ул. Чкалова, 21

8 (71452) 22062
Қостанай аудандық аумақтық инспекциясы
Затобольск к., Терешкова к., 13/1
8(71455)21463
Меңдіқара аудандық аумақтық инспекциясы
Боровской а., Алтынсарин к., 83
8(71443)21894
Наурызым аудандық аумақтық инспекциясы
Қарамеңді а., Шаяхметов к., 2
8(71454)21652
Сарыкөл аудандық аумақтық инспекциясы
Сарыкөл к., Миронов к., 1а
8 (71451) 22740
Таран аудандық аумақтық инспекциясы
Таран а., Западная к., 3
8 (71436) 36157
Ұзынкөл аудандық аумақтық инспекциясы
Ұзынкөл а., Октябрдің 60 жылдығы к., 23
8(71444)21842
Федоров аудандық аумақтық инспекциясы
Федоров а., Пушкин к., 56
8 (71442) 22150
Арқалық қаласы бойынша аумақтық инспекциясы
Арқалық қ., Абай даңғылы, 29
8 (71430) 70364
Қызылорда облысы
Қызылорда облысының аумақтық инспекциясы
Қызылорда қ, Мостовая 2
8(7242) 212562, 212568
Арал аудандық аумақтық инспекциясы
Арал қ., М. Сәдібеков к.,118
8(72433) 21951
Қазалы аудандық аумақтық инспекциясы
Қазалы ауданы, Түктібаев к., 78
8(72438)23645
Қармақшы аудандық аумақтық инспекциясы
Қармақшы ауданы, Момышұлы к., 101
8 (72437) 21286
Жалағаш аудандық аумақтық инспекциясы
Жалағаш ауданы, Бұқарбай батыр к., 224
8(7243)131882
Сырдария аудандық аумақтық инспекциясы
Сырдария ауданы, Ғ. Мұратбаев к., 93
8(72436)21133
Шиелі аудандық аумақтық инспекциясы
Шиелі ауданы, Бөгенбай батыр к., 21
8 (72432) 43788
Жаңақорған аудандық аумақтық инспекциясы
Жаңақорған ауданы, Мұсаханов к., 105
8(72435)22185
Маңғыстау облысы
Маңғыстау облысының аумақтық инспекциясы
Ақтау қ, 23 ш.а., 39-үй
8(7292)605040
Жаңаөзен қаласы бойынша аумақтық инспекциясы
Жаңаөзен қ., Мұнайшылар к., 8
8(7234)32639
Бейнеу аудандық аумақтық инспекциясы
Бейнеу к., Бизнес орталық
8(72932)21167
Қарақия аудандық аумақтық инспекциясы
Құрық а., Босан батыр к., 6
8(72937) 22330
Маңғыстау аудандық аумақтық инспекциясы
Шетпе к., Орталық кітапхана
8(72931)21499
Түпқараған аудандық аумақтық инспекциясы
Форт-Шевченко қ., Ж. Мыңбаев к., 46-үй
8 (72938) 22573
Павлодар облысы
Павлодар облысының аумақтық инспекциясы
Павлодар қ., Крупская к., 71
8(7182)512078
Ақтоғай аудандық аумақтық инспекциясы
Ақтоғай а., ветеринарлық кешен
8(71841)21999
Ақсу қаласы бойынша аумақтық инспекциясы
Ақсу к., Вокзальная к., 17
8(71837)60742
Баянауыл аудандық аумақтық инспекциясы
Баянауыл а., Әуезов к., 1
8(71840)91506
Железин аудандық аумақтық инспекциясы
Железин а., Чкалов к., 21

8(71831)21154
Иртышская районная
территориальная инспекция
с. Иртышск, ул.
Интернациональная, 6
8(71832)21189
Качирская районная
территориальная инспекция
с. Теренколь,
ул. Байтурсынова, 234
8(71833)22394
Лебяжинская районная
территориальная инспекция
с. Лебяжье,
ул. Идрисханова, 39
8(71839)21754
Майская районная
территориальная инспекция
с. Коктобе,
Веткомплекс
8(71838)91654
Павлодарская районная
территориальная инспекция
г. Павлодар,
ул. Ленина, 145
8(7182)324301
Успенская районная
территориальная инспекция
с. Успенка,
ул. Терешкова, 18
8(71834)91636
Щербактинская районная
территориальная инспекция
с. Шербакты,
веткомплекс
8(71836)21692
Экибастузская городская
территориальная инспекция
г. Экибастуз,
ул. Геологическая,
205 А
8(71873)36057
Северо-Казахстанская область
С-Казахстанская областная
территориальная инспекция
г. Петропавловск,
ул. Казахстанская
правда, 66,
sko_T-OTU@minagri.kz
8(7152)360141
Айыртуская районная
территориальная инспекция
с. Саумалколь,
ул. Озерная, 4
8(71533)21190
Акжарская районная
территориальная инспекция
с. Талшик,
ул. Ветеринарная, 1
8(71546)21562
Аккайынская районная
территориальная инспекция
с. Смирново,
ул. Жумабаева, 3
8(71532)22489
Территориальная инспекция
района Габита Мусрепова
с. Новоишимка,
ул. Ауельбекова, 34
8(71535)21640
Есильская районная
территориальная инспекция
с. Явленка,
ул. Фурманова, 12
8(71543)22485
Жамбылская районная
территориальная инспекция
с. Пресновка, ул.
Интернациональная,
35
8(71544)22855
Кызылжарская районная
территориальная инспекция
с. Бескол,
ул. Новая, 20
8(71538)28177
Территориальная инспекция
района Магжана Жумабаева
с. Булаево,
ул. Водопроводная, 20
8(71531)22759
Мамлютская районная
территориальная инспекция
с. Мамлютка,
Больничный городок
8(71541)22259
Тайыншинская районная
территориальная инспекция
с. Тайынша,
ул. Советская, 191
8(71536)23037
Тимирязевская районная
территориальная инспекция
с. Тимирязево,
ул. Целинная, 13
8(71537)20125
Уалихановская районная
территориальная инспекция
с. Кишкенеколь,
ул. С. Маликова, 124
8(71542)22139
Территориальная инспекция
района Шал акына
с. Сергеевка,
ул. Степная, 2
8(71534)21435
Южно-Казахстанская область
Ю-Казахстанская областная
территориальная инспекция
г. Шымкент,
ул. Кабанбай батыра,
б/н,
uko_X-OTU@minagri.kz
8(7252)551417
Арысская городская
территориальная инспекция
г. Арысь, ул. Толеби,
б/н
8(72540)21052,
21255 ф.
Туркестанская городская
территориальная инспекция
г. Туркестан,
ул. Т. Мынбасы, 16
8(72533)43052,
43167 ф.
Байдибекская районная
территориальная инспекция
с. Шаян,
ул. Кадырбаева, 32
8(72548)22012,
21459 ф.
Казыгуртская районная
территориальная инспекция
с. Казыгурт,
ул. Ауезова, б/н
8(72539)22889,
21405 ф.
Махтааральская районная
территориальная инспекция
г. Жетисай,
ул. Маханбет, 1
8(72534)67344,
67250 ф.
Отрарская районная
территориальная инспекция
с. Шауилдир,
пр. Жибек жолы, 17
8(72544)21578,
21337 ф.
Ордабасинская районная
территориальная инспекция
с. Темирлан,
ул. Кажымукана, б/н
8(72530)21586,
21757 ф.
Сайрамская районная
территориальная инспекция
с. Карасу,
ул. Панфилова, б/н
8(72531)20281,
20208 ф.
Сарыагашская районная
территориальная инспекция
г. Сарыагаш,
ул. Майлы кожа, б/н
8(72537)22890,
21413 ф.
Созакская районная
территориальная инспекция
с. Шолаккорган,
ул. Турекулова, 1
8(72546)42420,
41305 ф.
Толебийская районная
территориальная инспекция
г. Ленгер,
ул. Есенкулова, 55
8(72547)61427,
62585 ф.
Тюлькубасская районная
территориальная инспекция
с. Т. Рыскулова,
ул. Жантурова, 17

8(71831)21154
Ертіс аудандық аумақтық инспекциясы
Ертіс а., Интернациональная к., 6
8(71832)21189
Качир аудандық аумақтық инспекциясы
Тереңкөл а., Байтұрсынов к. 234
8(71833)22394
Лебяжі аудандық аумақтық инспекциясы
Лебяжі а., Ыдырысханов к., 39
8(71839)21754
Май аудандық аумақтық инспекциясы
Көктөбе қ, ветеринарлық кешен
8(71838)91654
Павлодар аудандық аумақтық инспекциясы
Павлодар қ., Ленин к., 145
8(7182)324301
Успен аудандық аумақтық инспекциясы
Успенка а, Терешкова к., 18
8(71834)91636
Шарбақты аудандық аумақтық инспекциясы
Шарбақты а., ветеринарлық кешен
8(71836)21692
Екібастұз қаласы бойынша аумақтық инспекциясы
Екібастұз қ., Геологическая к., 205 а
8(71873)36057
Солтүстік Қазақстан облысы
Солтүстік Қазақстан облысының аумақтық инспекциясы
Петропавл қ., Казахстанская правда к., 66
8 (7152) 360141
Айыртау аудандық аумақтық инспекциясы
Саумалкөл а. Озерная к., 4
8(71533)21190
Ақжар аудандық аумақтық инспекциясы
Талшық а. Ветеринарная к., 1
8(71546)21562
Аққайың аудандық аумақтық инспекциясы
Смирнов а. Жұмабаев к., 3
8(71532)22489
Ғабит Мүсірепов аудандық аумақтық инспекциясы
Новоишим а. Ауелбеков к., 34
8(71535)21640
Есіл аудандық аумақтық инспекциясы
Явленка а. Фурманов к., 12
8(71543)22485
Жамбыл аудандық аумақтық инспекциясы
Преснов а. Интернациональная к., 35
8(71544)22855
Қызылжар аудандық аумақтық инспекциясы
Бескөл а. Новая к., 20
8(71538)28177
Мағжан Жұмабаев аудандық аумаұтық инспекциясы
Булаев а. Водопроводная к., 20
8(71531)22759
Мамлют аудандық аумақтық инспекциясы
Мамлют а. Больничный городок
8(71541)22259
Тайынша аудандық аумақтық инспекциясы
Тайынша а. Советская к., 191
8(71536)23037
Тимирязев аудандық аумақтық инспекциясы
Тимирязев а. Целинная к., 13
8(71537)20125
Уәлиханов аудандық аумақтық инспекциясы
Кішкенекөл а. С. Маліков к., 124
8(71542)22139
Шал ақын аудандық аумақтық инспекциясы.
Сергеевка а. Степная к., 2
8(71534)21435
Оңтүстік Қазақстан облысы
Оңтүстік Қазақстан облысының аумақтық инспекциясы
Шымкент қ., Қабанбай батыр к., нөмірсіз
8(7252)551417
Арыс қаласы бойынша аумақтық инспекциясы
Арыс қ., Төле-би к., нөмірсіз
8(72540) 21052, 21255 Ф.
Түркістан қаласы бойынша аумақтық инспекциясы
Түркістан қ., Т.Мыңбасы к., 16
8(72533) 43052, 43167 ф.
Бәйдібек аудандық аумақтық инспекциясы
Шаян а., Қадырбаев к., 32
8(72548) 22012, 21459 ф.
Қазығұрт аудандық аймақтық инспекциясы
Қазығұрт а., Әуезов к., нөмірсіз
8(72539) 22889, 21405 Ф
Мақтаарал аудандық аумақтық инспекциясы
Жетісай қ., Маханбет к., 1
8(72534) 67344, 67250 Ф.
Отырар аудандық аумақтық инспекциясы
Шәуілдір а, Жібек жолы даңғ., 17
8(72544) 21578, 21337ф.
Ордабасы аудандық аумақтық инспекциясы
Темірлан а., Қажымұқан к., нөмірсіз
8(72530) 21586, 21757 ф.
Сайрам аудандық аумақтық инспекциясы
Қарасу а., Панфилов к., нөмірсіз
8(72531) 20281, 20208 ф.
Сарыағаш аудандық аумақтық инспекциясы
Сарыағаш қ., Майлы қожа к.,
8(72537) 22890, 21413 Ф.
Созақ аудандық аумақтық инспекциясы
Шолаққорған а., Төреқұлов к., 1
8(72546) 42420, 41305 ф.
Төле би аудандық аумақтық инспекциясы
Леңгір қ., Есенқұлов к., 55
8(72547) 61427, 62585 ф.
Түлкібас аудандық аумақтық инспекциясы
Т. Рысқұлов а., Жантүров к., 17

8(72538)52440 ф.
Шардаринская районная
территориальная инспекция
г. Шардара,
ул. Касымова, 17
8(72535)21309,
22369 ф.
Территориальная инспекция по
городу Алматы
г. Алматы, Медеуский
р-н, ул. Макатаева,
15,
dtp_alma@rambler.ru
8(7272)302792,
738776
Территориальная инспекция по
городу Астана
г. Астана,
ул. Фурманова, 6,
msxrk@mail.ru
299278
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача действующего внутри
Республики Казахстан и на экспорт
ветеринарного сертификата на
перемещаемые (перевозимые)объекты"
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
100
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
100
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
100
3.2. % (доля) услуг,
информация о которых доступна
в электронном формате
40-50
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
100
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
85
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 2011 года № 464
Стандарт государственной услуги
"Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты
государственного ветеринарно-санитарного контроля"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля" (далее - государственная услуга) предоставляется главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором города республиканского значения, столицы и его заместителем, государственным ветеринарно-санитарным инспектором района (города областного значения) территориальной инспекции (далее - инспектор) Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Теринспекция), адреса и контактные данные которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 23.09.2011 № 1090.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании:
1) подпункта 9) статьи 1, подпункта 4) пункта 3, подпункта 5)  пункта 4 статьи 16 и пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии";
2) приказа И.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 761 "Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля".

8(72538) 52440 ф.
Шардара аудандық аумақтық инспекциясы
Шардара қ., Қасымов к., 17
8(72535) 21309, 22369 ф.
Алматы қаласы бойынша аумақтық инспекциясы
Алматы қ., Медеу ауданы, Мақатаев к., 15
8(7272) 302792, 738776
Астана қаласы бойынша аумақтық инспекциясы
Астана қ., Фурманов к., 6
299278
«Орны ауыстырылатын (тасымалданатын)
объектілерге Қазақстан Республикасының
ішінде қолданылатын және экспортқа
арналған ветеринариялық сертификат беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы мақсаттық мәні
Көрсеткіштің есеп беру жылындағы ағымдық мәні
1
2
3
4
1. Уақытылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
100
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %- ы (үлесі)
100
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
100
4. Шағымдану үдерісі
4.1.Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
5. Сыпайылық
5.1.Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 сәуірдегі
N 464 қаулысымен
бекітілген
«Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Мемлекеттiк ветеринариялық-санитариялық бақылау объектiлерiне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру» мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрi - мемлекеттiк қызмет) мекенжайлары мен байланыс деректерi осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетiлген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң аумақтық инспекциясының (бұдан әрi - Аумақтық инспекция) республикалық, маңызы бар қаланың, астананың бас мемлекеттiк ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасары, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк ветеринариялық-санитариялық инспекторы (бұдан әрi - Инспектор) ұсынады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.09.23 N 1090 Қаулысымен.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет:
1) «Ветеринария тураяы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңының 1-бабы 9) тармақшасының16-бабының 3-тармағы 4) тармақшасының және 35-бабы 2-тармағына;
2) «Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық құжаттарды беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 761 бұйрығының негізінде көрсетіледі.

4. Информация о государственной услуге и стандарт оказания государственной услуги (далее - стандарт) размещены на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.minagri.gov.kz и на стендах, расположенных в помещениях Теринспекции, по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
5. Результатом предоставляемой государственной услуги является:
выдача ветеринарно-санитарного заключения (на бумажном носителе) о соответствии объекта государственного ветеринарного контроля ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам, требованиям и нормам;
выдача ветеринарно-санитарного заключения (на бумажном носителе) о несоответствии объекта с выдачей рекомендации в устранении выявленных нарушений.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребитель).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) срок предоставления государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта - не более 5 (пяти) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут.
8. Государственная услуга оказывается платно (выдача бланков ветеринарно-санитарного заключения). Потребитель оплачивает через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, стоимость бланка, определенную по результатам конкурса о государственных закупках.
Потребитель при оплате государственной услуги заполняет следующие формы документов:
1) при наличном способе оплаты - квитанцию об оплате;
2) при безналичном способе оплаты, в соответствии с Правилами использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан, утвержденных Постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 апреля 2000 года № 179 "Об утверждении Правил использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан" - платежное поручение.
9. Государственная услуга предоставляется в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан". Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат және мемлекеттік қызмет көрсету стандарты (бұдан әрі - стандарт) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында - www.minagri.gov.kz және осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлардағы аумақтық инспекциялардың үй-жайларында ілінген стендтерде орналасқан.
5. Ұсынылатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылаудағы объектінің ветеринарлық (ветеринариялық-санитариялық) ережелерге, талаптарға және нормаларға, сәйкестігі туралы ветеринариялық-санитарлық қорытынды (қағаздағы тасымалдағышта) береді;
анықталған жөнсіздікті жоюға ұсыныстармен бірге объектінің сәйкессіздігі туралы ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру (қағаздағы тасымалдағышта) болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде ұсынылады:
1) тұтынушы осы Стандарттың 11-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті ұсыну мерзімі - 5 (бес) жұмыс күнінен аспайды;
2) мемлекеттік қызметті алуға дейінгі ең жоғары рұқсат етілетін күту уақыты - 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушыға ең жоғары рұқсат етілетін қызмет көрсету уақыты - 30 (отыз) минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі (ветеринариялық-санитариялық қорытынды бланкісін беру). Тұтынушы банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын екінші дәрежелі банктер немесе ұйымдар арқылы мемлекеттік сатып алу туралы конкурс нәтижесі бойынша анықталған бланктің құнын төлейді.
Тұтынушы мемлекеттік қызметке ақы төлеу кезінде мынадай құжаттардың нысандарын толтырады:
1) қолма-қол ақы төлеу тәсілі кезінде - ақы төлеу туралы түбіртек;
2) «Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2000 жылғы 25 сәуірдегі № 179 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыру ережесіне сәйкес қолма-қол жасалмайтын ақы төлеу тәсілі кезінде - төлем тапсырмасы.
9. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері, сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ге дейінгі түскі үзіліспен ұсынылады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетуге, кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.

10. Для предоставления государственной услуги создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения). Здания Теринспекшти оборудованы входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Перечень необходимых документов и требований к ним для получения государственной услуги:
1) заявление произвольной формы с указанием:
для физических лиц - фамилии, имени, отчества и адреса объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля;
для юридических лиц - наименования, адреса объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля, его профиля;
2) для физического лица - копию документа, удостоверяющего личность;
3) для юридических лиц - копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации);
4) акт экспертизы ветеринарных лабораторий о проведенных необходимых лабораторных исследованиях;
5) при вводе в эксплуатацию обследуемого объекта производства - заключения органов санитарно-эпидемиологического надзора и противопожарной службы, договор на аренду помещения или документ, подтверждающий право собственности владельца на помещение;
6) документ, подтверждающий оплату стоимости бланка ветеринарно-санитарного заключения.
12. Заявление заполняется в произвольной форме с учетом положений пункта 11 настоящего стандарта.
13. Для получения государственной услуги потребитель обращается с заявлением к должностным лицам Теринспекции по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Документом, подтверждающим, что потребитель сдал необходимые документы, является талон, с указанием даты и номера регистрации и даты получения государственной услуги.
15. Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля осуществляется при личном посещении потребителя либо его представителя.
16. Основаниями для выдачи ветеринарно-санитарного заключения о несоответствии объекта государственного ветеринарного контроля являются:
1) установление несоответствия объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам, требованиям и нормам;
2) отсутствие полного пакета документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, исчерпывающей информации в представленных документах о соответствии объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам, требованиям и нормам;

10. Мемлекеттік қызметті ұсыну үшін күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға жағдай жасалады (күтуге арналған креслолар, құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттардың тізбесі және оларды толтыру үлгілері бар стенділермен жарақталады). Комитеттің ғимаратына физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандусы бар кіреберіспен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттар және оларға қойылатын талаптар тізбесі:
1) мыналар көрсетілген еркін нысандағы өтініш:
жеке тұлғалар үшін - тегі, аты, әкесінің аты және мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектісінің мекенжайы;
заңды тұлғалар үшін - атаулары, мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектісінің мекенжайы, оның профилі;
2) жеке тұлға үшін - жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік көшірмесі;
4) қажетті зертханалық зерттеулер жүргізілгені туралы ветеринариялық зертханалардың сараптама актісі;
5) тексерілетін өндіріс объектісін пайдалануға беру кезінде - санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау және өртке қарсы қызмет органдарының қорытындылары, үй-жайды жалға алу шарты немесе үй-жай иесінің меншік құқығын растайтын құжат;
6) ветеринариялық-санитариялық қорытындыны бланкісінің құнын төлегенін растайтын құжат.
12. Өтініш осы Стандарттың 11-тармағының ережелерін ескере отырып еркін нысанда толтырылады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша, Аумақтық инспекцияның лауазымды адамдарына өтініш жасайды.
14. Тұтынушының қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат тіркеу нөмірі мен күні және мемлекеттік қызметті алатын күн көрсетілген талон болып табылады.
15. Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру тұтынушының жеке өзі не оның өкілі келген кезде жүзеге асырылады.
16. Объектінің сәйкессіздігі туралы ветеринариялық-санитариялық қорытынды беруге мыналар:
1) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектісінің ветеринарлық (ветеринариялық-санитариялық) қағидаларға, талаптарға және нормаларға сәйкессіздігінің анықталуы;
2) осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың толық пакетінің, ұсынылған құжаттарда мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектісінің ветеринариялық-санитариялық қағидаларға, талаптарға және нормаларға сәйкестігі туралы толық ақпараттың болмауы;

3) изменение (ухудшение) эпизоотической ситуации места происхождения (нахождения) объекта государственного ветеринарно- санитарного контроля по инфекционным болезням животных.
3. Принципы работы
17. В своей деятельности должностные лица Теринспекции, оказывающие государственную услугу, руководствуются следующими принципами:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение;
2) быть вежливыми и корректными;
3) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
4) обеспечить сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа Теринспекции, предоставляющей государственную услугу, ежегодно утверждаются приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) Инспектора, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляется должностным лицом канцелярии Теринспекции по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя председателя Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по адресу: город Астана, улица Кенесары, 36, кабинет 701, телефон (8-7172) 555-961 www.veterinar@minagri.kz, в рабочие дни, кроме выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Сноска. Пункт 21 в редакции постановления Правительства РК от 23.09.2011 № 1090.
22. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается на имя руководителя Теринспекции по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни, кроме выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной произвольной форме по почте, либо нарочно в канцелярии Теринспекции (с приложением копии мотивированного отказа - при наличии).
25. Заявителю в подтверждение о принятии его жалобы, выдается талон с указанием даты и времени, срока и места получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.

3) мемлекеттік ветеринариялық бақылау объектісінің шыққан (орналасқан) орнында жануарлардың инфекциялық аурулары бойынша эпизоотиялық жағдайдың өзгеруі (нашарлауы) негіз болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін Аумақтық инспекцияның лауазымда адамдары өз қызметінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) қарапайымдылық таныту, өзінің лауазымдық жағдайын баса көрсетпеу және пайдаланбау;
2) сыпайы және әдепті болу;
3) құжаттарды қарау кезінде төрешілдік пен сөзбүйдаға салу көріністеріне жол бермеу, олар бойынша белгіленген мерзімде қажетті шараларды қабылдау;
4) қызметті тұтынушы құжаттарының сақталуын, қорғалуын және мазмұны туралы ақпараттың құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерінен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін Аумақтық инспекцияның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мақсатты мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Инспектордың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібін түсіндіруді, сондай-ақ шағымды дайындауда жәрдем көрсетуді осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша аумақтық инспекция кеңсесі қызметкері жүзеге асырады.
21. Көрсетiлген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келiспеген жағдайда, шағым Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетi төрағасының атына мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесi, 36, 701-кабинет, телефон (8-7172) 555-961, e-mail: veterinar@minagri.kz, демалыс және мереке күндерiнен басқа, жұмыс күндерi, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн түскi үзiлiспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейiн берiледi.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.09.23 N 1090 Қаулысымен.
22. Дөрекі қызмет көрсеткен жағдайда шағым аумақтық инспекция бастығының атына осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша демалыс және мереке күндерін есептемегенде сағат 9.00-дгн 18.30-ға дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін беріледі.
23. Шағым жазба түрінде (еркін) нысанда (дәлелді бас тартудың көшірмесімен - болған жағдайда) қоса пошта немесе қолма-қол Аумақтық инспекция кеңсесінде қабылданады.
24. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
25. Өтініш берушіге оның шағымының қабылданғаны туралы растама ретінде берілген шағымға жауап алатын күні мен уақыты, мерзімі мен орны көрсетілген, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.

1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
100
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
100
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
100
3.2. % (доля) услуг,
информация о которых доступна
в электронном формате
40-50
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
100
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
85
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 2011 года № 464
Стандарт государственной услуги
"Выдача регистрационного удостоверения на корма и кормовые
добавки с их государственной регистрацией (перерегистрацией)"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача регистрационного удостоверения на корма и кормовые добавки с их государственной регистрацией (перерегистрацией)" предоставляется Комитетом ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Комитет) по адресу: 010000, город Астана, улица Кенесары, 36, кабинет 701.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 23.09.2011 № 1090.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании:
1) подпункта 13) статьи 1, подпункта 13) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии";
2) постановления Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2008 года № 175 "Об утверждении Правил государственной регистрации впервые производимых (изготавливаемых) и впервые ввозимых (импортируемых) на территорию Республики Казахстан кормов и кормовых добавок, утвержденных" (далее - Правила).
4. Информация о государственной услуге и стандарт оказания государственной услуги (далее - Стандарт) размещены на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан - www.minagri.gov.kz, и на стендах расположенных в помещении Комитета.
5. Результатом оказываемой государственной услуги, является выдача регистрационного удостоверения на корма и кормовые добавки (на бумажном носителе) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребитель).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего Стандарта:
Комитет рассматривает пакет документов (отклоняет) и направляет на экспертизу и на испытание - в течение 5 (пяти) рабочих дней;
регистрационные испытания - не более 60 (шестидесяти) календарных дней;
апробация - не более 2 (двух) лет;
уполномоченный орган принимает решение, на основании результатов лабораторных исследований - в течение 5 (пяти) рабочих дней;

1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
100
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %- ы (үлесі)
100
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
100
4. Шағымдану үдерісі
4.1.Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
5. Сыпайылық
5.1.Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 сәуірдегі
N 454 қаулысымен
бекітілген
«Жемшөп пен жемшөп қоспаларына, оларды мемлекеттік тіркей отырып (қайта тіркеу) тіркеу куәлігін беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Жемшөп пен жемшөп қоспаларына, оларды мемлекеттiк тiркей отырып (қайта тiркеу) тiркеу куәлiгiн беру» мемлекеттiк қызметiн Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетi (бұдан әрi - Комитет) мына мекенжай бойынша ұсынады: 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесi, 36, 701-кабинет.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.09.23 N 1090 Қаулысымен.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет:
1) «Ветеринария туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңының 1-бабы 13) тармақшасының және 8-бабы 13) тармақшасының
2) «Қазақстан Республикасының аумағында алғаш рет өндірілетін (дайындалатын) және алғаш рет әкелінетін (импортталатын) азықтарды және азық қоспаларын мемлекеттік тіркеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 20 ақпандағы № 175 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат және мемлекеттік қызмет көрсету стандарты (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында, Комитеттің үй-жайында ілінген стендтерде орналастырылған.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі жемшөп пен жемшөп қоспаларына тіркеу куәлігін (қағаз тасымалдағышта) беру, не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрде дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде ұсынылады:
1) тұтынушы осы Стандарттың 11-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
Комитет құжаттар пакетін 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарастырады (бас тартады), сараптамаға және сынаққа жібереді;
тіркеу сынақтары - 60 (алпыс) күнтізбелік күннен аспайды;
байқаудан өткізу - 2 (екі) жылдан аспайды;
уәкілетті орган зертханалық зерттеулердің нәтижелері негізінде 5 (бес) жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды;

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - не более 15 (пятнадцати) минут;
4) перерегистрация проводится:
при изменении наименования, местонахождения или реорганизации заявителя (производителя) - в течение 10 (десяти) календарных дней;
при истечении срока действия регистрационного удостоверения - 70 (семидесяти) календарных дней.
8. Государственная услуга осуществляется платно. Апробация, контроль серий и регистрационные испытания кормов и кормовых добавок проводится за счет средств потребителя, в соответствии с прейскурантом цен, утвержденных в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Квитанция или иной документ, подтверждающий уплату, через банковские учреждения Республики Казахстан прилагается к заявлению.
9. Государственная услуга предоставляется в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан". Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Для предоставления государственной услуги создаются условия ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения). Здание Комитета оборудовано входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Перечень необходимых документов и требований к ним для получения государственной услуги:
1) заявление на государственную регистрацию (перерегистрацию) в произвольной форме;
2) нормативно-техническую документацию (далее-НТД) на корма и кормовые добавки (для впервые производимых (изготавливаемых) на территории Республики Казахстан кормов и кормовых добавок НТД согласованную уполномоченным органом в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области безопасности пищевой продукции);
3) заключение на НТД научно-исследовательского института, вошедшего в перечень, утверждаемый уполномоченным органом;
4) образцы кормов и кормовых добавок в следующем объеме: корма - три упаковки или не более 5 килограммов, кормовые добавки - три упаковки или от 500 граммов до 1 килограмма;
5) в случае перерегистрации прилагается оригинал регистрационного удостоверения.
12. Заявление заполняется в произвольной форме с учетом положений пункта 11 настоящего Стандарта.
13. Заявление и необходимый перечень документов, определенных в пункте 11 настоящего Стандарта сдаются в канцелярию Комитета по адресу: 010000, город Астана, улица Кенесары, 36, кабинет 701, телефон (8-7172) 555-961, www.veterinar@minagri.kz.
14. Документом, подтверждающим, что потребитель сдал необходимые документы, является талон, с указанием даты и номера регистрации и даты получения государственной услуги.

2) мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің ең жоғарғы рұқсат етілген уақыт 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең жоғарғы рұқсат етілген уақыты 15 (он бес) минуттан аспайды;
4) қайта тіркеу:
өтініш берушінің (өндірушінің) атауы, орналасқан жері өзгергенде немесе қайта ұйымдастырылғанда 10 (он) күнтізбелік күн ішінде;
тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі аяқталғанда 70 (жетпіс) күнтізбелік күнде жүргізіледі
8. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде жүзеге асырылады. Жемшөп пен жемшөп қоспаларының бақылаудан өткізу, серияларын бақылау және тіркеу сынақтары Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітілген бағалар прейскурантына сәйкес тұтынушының қаражаты есебінен жүргізіледі. Тұтынушы мемлекеттік қызмет құнын банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын екінші деңгейлі банктер немесе ұйымдар арқылы төлейді.
Тұтынушы мемлекеттік қызметке ақы төлеген кезде құжаттардың мынадай нысандарын толтырады:
1) қолма-қол төлеу тәсілі кезінде - ақы төлеу туралы түбіртек;
2) «Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2000 жылғы 25 сәуірдегі № 179 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыру ережесіне сәйкес қолма-қол жасалмайтын ақы төлеу тәсілі кезінде - төлем тапсырмасы.
Мемлекеттік қызмет үшін ҚР АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің «Республикалық ветеринариялық зертхана» ШЖҚ РМК бенефициарына аударылады, СТН 620300015504, IBAN KZ1084905KZ000609209, Кбе 16, бенефициар банкі «Нұрбанк» АҚ филиалы, Астана қ., БЖС 030140001998.
9. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ге дейінгі түскі үзіліспен ұсынылады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызметті ұсыну үшін күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға жағдай жасалады (күтуге арналған креслолар, құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттардың тізбесі және оларды толтыру үлгілері бар стенділермен жарақталады). Комитеттің ғимаратына физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандусы бар кіреберіспен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар мен оларға қойылатын талаптар тізбесі:
1) мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) еркін нысандағы өтініш;
2) жемшөп және жемшөп қоспаларына нормативтік-техникалық құжаттама (бұдан әрі - НТҚ) (тамақ өнімдері қауіпсіздігі саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органмен келісілген, Қазақстан Республикасының аумағында алғаш рет өндірілетін (дайындалатын) жемшөп және жемшөп қоспаларына НТҚ);
3) ветеринария саласындағы уәкілетті орган бекітетін тізбеге енген ғылыми-зерттеу институтының НТҚ-ға қорытынды;
4) мынадай көлемдегі жемшөп және жемшөп қоспаларының үлгілері: жемшөп - үш орам немесе 5 килограмнан аспайды, жемшөп қоспалары - үш орам немесе 500 грамнан 1 килограмға дейін;
5) қайта тіркеу кезінде тіркеу куәлігінің түпнұсқасы қоса беріледі;
6) мемлекеттік қызмет құны төленгенін растайтын құжат.
12. Өтініш стандарттың 11-тармағының ережелерін ескере отырып, еркін нысанда толтырылады.
13. Өтініш пен осы Стандарттың 11-тармағында анықталған қажетті құжаттардың тізбесі: 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36, 701-кабинет, телефон (8-7172) 555-961, e-mail: veterinar@minagri.kz мекенжайы бойынша Комитеттің кеңсесіне тапсырылады.
14. Тұтынушының қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат - күні мен тіркеу нөмірі және мемлекеттік қызметті алатын күн көрсетілген талон болып табылады.

15. Выдача регистрационного удостоверения осуществляется при личном посещении потребителя либо его представителя.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
1) отсутствие необходимых документов перечисленных в пункте 11 настоящего Стандарта;
2) результаты лабораторных исследований.
3. Принципы работы
17. В своей деятельности должностные лица Комитета, оказывающие государственную услугу, руководствуются следующими принципами:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение;
2) быть вежливыми и корректными;
3) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
4) обеспечить сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям, измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему Стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, оказывающего государственные услуги, ежегодно утверждаются приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) должностного лица Комитета, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляется специалистом юридической службы Комитета по адресу: город Астана, улица Кенесары, 36, кабинет 701, телефон (8-7172) 555-961, www.veterinar@minagri.kz.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба подается на имя Министра сельского хозяйства Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, улица Кенесары, 36, кабинет 202, телефон (8-7172) 555-763; факс 555-995; www.minagri.gov.kz, в рабочие дни, кроме выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
22. В случаях некорректного обслуживания, жалоба подается на имя Председателя Комитета по адресу: город Астана, улица Кенесары, 36, кабинет 701, телефон (8-7172) 555-961, www.veterinar@minagri.kz, в рабочие дни, кроме выходных и праздничных дней с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.

15. Жемшөп пен жемшөп қоспаларына тіркеу куәлігін беру тұтынушының жеке өзі не оның өкілі келген кезде жүзеге асырылады.
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін мыналар:
1) осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың болмауы;
2) зертхана сынақтарының нәтижелері негіз болады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін Комитеттің лауазымды адамдары өз қызметінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) қарапайымдылық таныту, өзінің лауазымдық жағдайын баса көрсетпеу және пайдаланбау;
2) сыпайы және әдепті болу;
3) құжаттарды қарау кезінда төрешілдік пен сөзбұйдаға салу көріністеріне жол бермеу, олар бойынша белгіленген мерзімде қажетті шараларды қабылдау;
4) қызметті тұтынушы құжаттарының сақталуын, қорғалуын және мазмұн туралы ақпараттың құпиялығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін Комитеттің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мақсатты мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Комитеттің лауазымды адамның әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібін түсіндіруді, сондай-ақ шағымды дайындауда жәрдем көрсетуді мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36, 701-кабинет, телефон (8-7172) 555-961, e-mail: veterinar@minagri.кz, Комитеттің заң қызметі маманы жүзеге асырады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерінен келіспеген жағдайда, шағым Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің атына мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36, 202-кабинет, телефон (8-7172) 555-763, www.minagri.gov.kz, демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін беріледі.
22. Дөрекі қызмет көрсеткен жағдайда шағым Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті төрағасының атына мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36, 701 кабинет, телефон (8-7172) 555-961, e-mail: veterinar@minagri.kz, жұмыс күндері, демалыс және мереке күндерін есептемегенде сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін беріледі.
23. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.

24. Жалобы принимаются в письменной произвольной форме но почте, либо нарочно в канцелярии Комитета (с приложением копии мотивированного отказа - при наличии).
25. Заявителю в подтверждение о принятии его жалобы, выдается талон с указанием даты и времени, срока и места получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
26. Дополнительную информацию по оказываемому виду государственной услуги потребитель может получить в канцелярии Комитета по адресу: город Астана, улица Кенесары, 36, кабинет 701, телефон (8-7172) 555-961, www.veterinar@minagri.kz и на стендах, расположенных в Комитете.
Приложение
к стандарту государственной услуги
"Выдача регистрационного удостоверения
на корма и кормовые добавки
с государственной регистрацией"
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
100
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
100
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
100
3.2. % (доля) услуг,
информация о которых доступна
в электронном формате
40-50
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
100
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
85
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 2011 года № 464
Стандарт государственной услуги
"Выдача регистрационного удостоверения на ветеринарные
препараты, с их государственной регистрацией
(перерегистрацией)"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача регистрационного удостоверения на ветеринарные препараты, с их государственной регистрацией (перерегистрацией)" (далее - государственная услуга) предоставляется Комитетом ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Комитет) по адресу: 010000, город Астана, улица Кенесары, 36, кабинет 701.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 23.09.2011 № 1090.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании:
1) подпункта 13) статьи 1, подпункта 13) статьи 8 Закона Республики. Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии";

24. Шағым жазба түрінде (еркін) нысанда (дәлелді бас тартудың көшірмесімен - болған жағдайда) қоса пошта немесе қолма-қол Комитет кеңсесінде қабылданады.
25. Өтініш берушіге оның шағымының қабылданғаны туралы растама ретінде берілген шағымға жауап алатын күні мен уақыты, мерзімі мен орны көрсетілген, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
26. Тұтынушы мемлекеттік қызметтің көрсетілетін түрі бойынша қосымша ақпаратты мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36, 701-кабинет, телефон (8-7172) 555-961, e-mail: veterinar@minagri.kz Комитет кеңсесінен, Комитетте ілінген стендтерден ала алады.
«Жемшөп пен жемшеп қоспаларына,
оларды мемлекеттік тіркей отырып
(қайта тіркеу) тіркеу куәлігін беру»
мемлекеттік қызмет стандартына қосымша
Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы мақсаттық мәні
Көрсеткіштің есеп беру жылындағы ағымдық мәні
1
2
3
4
1. Уақытылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
100
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %- ы (үлесі)
100
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
100
4. Шағымдану үдерісі
4.1.Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
5. Сыпайылық
5.1.Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 сәуірдегі
N 464 қаулысымен
бекітілген
«Ветеринариялық препараттарға, оларды мемлекеттік тіркей отырып (қайта тіркеу) тіркеу куәлігін беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Ветеринариялық препараттарға, оларды мемлекеттiк тiркей отырып (қайта тiркеу) тiркеу куәлiгiн беру» мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрi - мемлекеттiк қызмет) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетi (бұдан әрi - Комитет) мына мекенжай бойынша ұсынады: 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесi, 36, 701-кабинет.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.09.23 N 1090 Қаулысымен.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет:
1) «Ветеринария туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңының 1-бабы 13) тармақшасының8-бабы 13) тармақшасының;

2) приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 октября 2002 года № 349 "Об утверждении Правил проведения государственной регистрации и ведения Государственного реестра ветеринарных препаратов в Республике Казахстан".
4. Информация о государственной услуге и стандарт оказания государственной услуги (далее - стандарт) размещены на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.minagri.gov.kz и на стендах, расположенных в помещении Комитета.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача регистрационного удостоверения на ветеринарные препараты (на бумажном носителе), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребитель).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, с учетом:
регистрационных (перерегистрационных) испытаний - в течение 96 (девяносто шести) календарных дней;
апробации - в течение 2 (двух) лет и 41 (сорок одного) календарного дня;
В том числе:
канцелярия Комитета рассматривает пакет документов (отклоняет) и направляет на экспертизу или регистрационные (перерегистрационные) испытания - в течение 5 (пяти) рабочих дней;
осуществление экспертизы научно-исследовательским институтом или научно-техническим Советом - не более 1 (одного) месяца;
регистрационные (перерегистрационные) испытания - не более 55 (пятидесяти пяти) календарных дней;
апробация - не более 2 (двух) лет;
уполномоченный орган принимает решение, на основании результатов лабораторных исследований - в течение 5 (пяти) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - не более 15 (пятнадцати) минут.
8. Государственная услуга оказывается платно. Апробация, контроль серий и регистрационные испытания ветеринарных препаратов проводится за счет средств потребителя, в соответствии с прейскурантом цен, утвержденных в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан. Потребитель оплачивает стоимость государственной услуги, через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
Потребитель при оплате государственной услуги заполняет следующие формы документов:
1) при наличном способе оплаты - квитанцию об оплате;

2) «Қазақстан Республикасында ветеринариялық препараттарға мемлекеттік тіркеу және Мемлекеттік реестр жүргізу Ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2002 жылғы 31 қазандағы № 349 бұйрығының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат және мемлекеттік қызмет көрсету стандарты (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында, Комитеттің үй-жайында ілінген стендтерде орналастырылған.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі ветеринариялық препараттарды тіркеу куәлігін (қағаз тасымалдағышта) беру, не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрде дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде ұсынылады:
1) тұтынушы осы Стандарттың 11-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
тіркеу (қайта тіркеу) сынақтарын ескере отырып - 96 (тоқсан алты) күнтізбелік күннің ішінде;
байқаудан өткізуді ескере отырып - 2 (екі) жыл 41 (қырық бір) күнтізбелік күннің ішінде;
Оның ішінде:
Комитет кеңсесі құжаттар пакетін 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарастырады (бас тартады), сараптамаға және сынаққа жібереді;
ғылыми-зерттеу институтының немесе ғылыми-техникалық Кеңестің сараптаманы жүзеге асыруы - 1 (бір) айдан аспайды;
тіркеу сынақтары - 55 (елу бес) күнтізбелік күннен аспайды;,
байқаудан өткізу - 2 (екі) жылдан аспайды;
уәкілетті орган зертханалық зерттеулердің нәтижелері негізінде 5 (бес) жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды;
2) мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің ең жоғарғы рұқсат етілген уақыты 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең жоғарғы рұқсат етілген уақыты 15 (он бес) минуттан аспайды;
8. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде жүзеге асырылады Ветеринариялық препараттарды бақылаудан өткізу, серияларын бақылау және тіркеу сынақтары Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітілген бағалар прейскурантына сәйкес тұтынушының қаражаты есебінен жүргізіледі. Тұтынушы мемлекеттік қызмет құнын банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын екінші деңгейлі банктер немесе ұйымдар арқылы төлейді.
Тұтынушы мемлекеттік қызметке ақы төлеген кезде құжаттардың мынадай нысандарын толтырады:
1) қолма-қол ақы төлеу тәсілі кезінде - ақы төлеу туралы түбіртек;

2) при безналичном способе оплаты, в соответствии с Правилами использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан, утвержденных Постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 апреля 2000 года № 179 "Об утверждении Правил использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан" - платежное поручение.
При безналичном способе оплаты перечисление за государственную услугу осуществляется на бенефициар РГП на ПХВ "Республиканская ветеринарная лаборатория" Комитета ветеринарного контроля и надзора МСХ РК, РНН 620300015504, IBAN KZ1084905KZ000609209, Кбе 16, банк бенефициара филиал АО "Нурбанк" г. Астана, БИЛ 030140001998.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 23.09.2011 № 1090.
9. Государственная услуга оказывается в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстана". Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Для предоставления государственной услуги создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения). Здание Комитета оборудовано входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Перечень необходимых документов и требований к ним для получения государственной услуги:
1) заявление на проведение государственной регистрации (перерегистрации) ветеринарного препарата по форме, установленной в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) два экземпляра научно-технической документации (далее - НТД) (в случае перерегистрации - один пакет) на государственном или русском языках, а для зарубежных - на английском и официальный перевод на государственный и русский языки;
3) образцы ветеринарных препаратов в соответствии с нормативами, установленными Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан;
4) при государственной регистрации (перерегистрации) фармакологического средства - вместе с образцом представить образцы субстанции ветеринарного препарата;
5) документ, подтверждающий оплату стоимости государственной услуги.
12. Бланк заявления установленной формы выдается Комитетом по адресу, указанному в пункте 1 настоящего стандарта, и размещается на стендах Комитета и на интернет-ресурсе: www.veterinar@minagri.kz.

2) «Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2000 жылғы 25 сәуірдегі № 179 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыру ережесіне сәйкес қолма-қол жасалмайтын ақы төлеу тәсілі кезінде — төлем тапсырмасы.
Мемлекеттiк қызмет үшiн ҚР АШМ Ветеринариялық бақылау және  қадағалау комитетiнiң «Республикалық ветеринариялық зертхана» ШЖҚ РМК бенефициарына аударылады, СТН 620300015504, IBAN KZ1084905KZ000609209, Кбе 16, бенефициар банкi «Нұрбанк» АҚ филиалы, Астана қ., БЖС 030140001998.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.09.23 N 1090 Қаулысымен.
9. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ге дейінгі түскі үзіліспен ұсынылады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызметті ұсыну үшін күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға жағдай жасалады (күтуге арналған креслолар, құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттардың тізбесі және оларды толтыру үлгілері бар стенділермен жарақталады). Комитеттің ғимаратына физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандусы бар кіреберіспен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар мен оларға қойылатын талаптар тізбесі:
1) осы Стандарттың 1-қосымшасында белгіленген нысан бойынша ветеринариялық препаратты мемлекеттік тіркеуден (қайта тіркеуден) өткізуге өтініш;
2) ғылыми-техникалық құжаттама (бұдан әрі - ҒТҚ) екі дана мемлекеттік және орыс тілдерінде, ал шетелдіктер үшін ағылшын мен мемлекеттік және орыс тілдерінде ресми аудармасы бар құжаттар пакеті (қайта тіркеу кезінде - бір пакеті);
3) Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі белгілеген нормативтерге сәйкес ветеринариялық препараттардың үлгілері;
4) фармакологиялық заттарды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) кезінде - үлгімен қоса ветеринариялық препарат субстанциясының үлгісін табыс етуге міндетті;
5) мемлекеттік қызмет құны төленгенін растайтын құжат.
12. Осы Стандарттың 1-тармағындағы мекенжай бойынша Комитетте берілетін белгіленген өтініш нысаны, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында және Комитеттің стендтерінде орналастырылады.

13. Заявление и необходимый перечень документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, сдаются в канцелярию Комитета по адресу: 010000, город Астана, улица Кенесары, 36, кабинет 701, телефон (8-7172) 555-961, www.veterinar@minagri.kz.
14. Документом, подтверждающим, что потребитель сдал необходимые документы, является талон, с указанием даты и номера регистрации и даты получения государственной услуги.
15. Выдача регистрационного удостоверения осуществляется при личном посещении потребителя либо его представителя.
16. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) отсутствие необходимых документов, перечисленных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) результаты отрицательного заключения научно-исследовательского института или научно-технического совета и акта экспертизы с результатами апробации и регистрационных (перерегистрационных) испытаний.
3. Принципы работы
17. В своей деятельности должностные лица Комитета, оказывающие государственную услугу, руководствуются следующими принципами:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение;
2) быть вежливыми и корректными;
3) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
4) обеспечить сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа Комитета, оказывающего государственные услуги, ежегодно утверждаются приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) должностного лица Комитета, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляется специалистом юридической службы Комитета по адресу: город Астана, улица Кенесары, 36, кабинет 701, телефон (8-7172) 555-961, www.veterinar@minagri.kz.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба подается на имя Министра сельского хозяйства Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, улица Кенесары, 36, кабинет 202, телефон (8-7172) 555-763; факс 555-995; www.minagri.gov.kz, в рабочие дни, кроме выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.

13. Өтініш пен осы Стандарттың 11-тармағында анықталған қажетті құжаттардың тізбесі: 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36, 701-кабинет, телефон (8-7172) 555-961, e-mail: veterinar@minagri.kz мекенжайы бойынша Комитеттің кеңсесіне тапсырылады.
14. Тұтынушының қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат - күні мен тіркеу нөмірі және мемлекеттік қызметті алатын күн көрсетілген талон болып табылады.
15. Ветеринариялық препаратты тіркеу куәлігін беру тұтынушының жеке өзі не оның өкілі келген кезде жүзеге асырылады.
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін мыналар:
1) осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың болмауы;
2) ғылыми-зерттеу институтының немесе ғылыми техникалық кеңестің теріс қорытындысының нәтижелері және апробация мен тіркеу (қайта тіркеу) сынақтарының нәтижелері бар сараптама актісі негіз болады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін Комитеттің лауазымды адамдары өз қызметінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) қарапайымдылық таныту, өзінің лауазымдық жағдайын баса көрсетпеу және пайдаланбау;
2) сыпайы және әдепті болу;
3) құжаттарды қарау кезінде төрешілдік пен сөзбұйдаға салу көріністеріне жол бермеу, олар бойынша белгіленген мерзімде қажетті шараларды қабылдау;
4) қызметті тұтынушы құжаттарының сақталуын, қорғалуын және мазмұны туралы ақпараттың құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін Комитеттің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мақсатты мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Комитеттің лауазымды адамның әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібін түсіндіруді, сондай-ақ шағымды дайындауда жәрдем көрсетуді мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36, 701-кабинет, телефон (8-7172) 555-961, e-mail: veterinar@minagri.kz, Комитеттің заң қызметі маманы жүзеге асырады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, шағым Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің атына мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36, 202-кабинет, телефон (8-7172) 555-763, www.minagri.gov.kz, демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін беріледі.

22. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается на имя председателя Комитета по адресу: город Астана, улица Кенесары, 36, кабинет 701, телефон (8-7172) 555-961, www.veterinar@minagri.kz, в рабочие дни, кроме выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, потребитель - имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной произвольной форме по почте, либо нарочно в канцелярии Комитета (с приложением копии мотивированного отказа - при наличии).
25. Заявителю в подтверждение о принятии его жалобы, выдается талон с указанием даты и времени, срока и места получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
26. Дополнительную информацию по оказываемому виду государственной услуги, потребитель может получить в канцелярии Комитета по адресу: город Астана, улица Кенесары, 36, кабинет 701, телефон (8-7172) 555-961, www.veterinar@minagri.kz и на стендах, расположенных в Комитете.
Приложение 1
к Стандарту государственной услуги
"Выдача регистрационного удостоверения
на ветеринарные препараты, с их
государственной регистрацией (перерегистрацией)"
Заявление
Прошу провести апробацию, государственную регистрацию (перерегистрацию) (нужное подчеркнуть) в Республике Казахстан ветеринарного препарата
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(торговое и общепринятое название ветеринарного препарата)
1. Заявитель ветеринарного препарата __________________________
_____________________________________________________________________
(название юридического лица, Ф.И.О. физического лица)
2. Адрес Заявителя, телефон, факс, банковские реквизиты _______
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Сведения о ветеринарном препарате:

22. Дөрекі қызмет көрсеткен жағдайда шағым Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті төрағасының атына мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36, 701 кабинет, телефон (8-7172) 555-961, e-mail: veterinar@minagri.кz, жұмыс күндері, демалыс және мереке күндерін есептемегенде сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін беріледі.
23. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағым жазба түрінде (еркін) нысанда (дәлелді бас тартудың көшірмесімен - болған жағдайда) қоса пошта немесе қолма-қол Комитет кеңсесінде қабылданады.
25. Өтініш берушіге оның шағымының қабылданғаны туралы растама ретінде берілген шағымға жауап алатын күні мен уақыты, мерзімі мен орны көрсетілген, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
26. Тұтынушы мемлекеттік қызметтің көрсетілетін түрі бойынша қосымша ақпаратты мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36, 701-кабинет, телефон (8-7172) 555-961, e-mail: vetermar@minagri.кz Комитет кеңсесінен, Комитетте ілінген стендтерден ала алады.
«Ветеринариялық препараттарға, оларды
мемлекеттік тіркей отырып (қайта тіркеу)
тіркеу куәлігін беру» мемлекеттік қызмет
стандартына 1-қосымша
ӨТІНІШ
Қазақстан Республикасында ветеринариялық препараты мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді), апробацияны өткізуді сұраймын
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(ветеринариялық препараттың саудалық және жалпы қабылданған аты)
1. Ветеринариялық препаратты Мәлімдеуші
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның аты, жеке тұлғаның Ф.А.Ә.)
2. Мәлімдеушінің мекен-жайы, телефоны, факсі, банкілік реквизиттері
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Ветеринариялық препарат туралы мәлімет:___________________________
_____________________________________________________________________
3.1. Құрамы__________________________________________________________
3.2. Емдеу үлгісі____________________________________________________
3.3. Тағайындау______________________________________________________
3.4. Препаратты әзірлеуші____________________________________________
(жеке тұлғаның Ф.А.Ә. заңды тұлғаның аты,
мекен-жайы)
3.5. Препаратты өндіруші_____________________________________________
(заңды тұлғаның аты, жеке тұлғаның Ф.А.Ә.
мекен-жайы)

4. Состав: ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Лекарственная форма ________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Назначение _________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Разработчик препарата ______________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. физического лица, название юридического лица, адрес)
8. Производитель препарата ____________________________________
_____________________________________________________________________
(название юридического лица, Ф.И.О. физического лица, адрес)
9. Представитель Заявителя ____________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. и должность представителя)
10. К заявлению прилагаются следующие научно-технические документы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Заявитель гарантирует оплату расходов по апробации, государственной регистрации (перерегистрации) (нужное подчеркнуть) ветеринарного препарата.
12. Заявка подана:"____" _________ 200__ г.
____________________  _______________________________________________
(подпись)                (Ф.И.О. представителя Заявителя)
13. Заявка принята: "___" _________ 200__ г.
_____________________________________________________________________
(подпись) (Ф.И.О. и должность, принявшего заявку)
14. Заявка принята:"___" _________ 200__ г.
____________________  _______________________________________________
(подпись)                (Ф.И.О. и должность принявшего заявку)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача регистрационного удостоверения
на ветеринарные препараты,
с государственной регистрацией"
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
100
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
100
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
100
3.2. % (доля) услуг,
информация о которых доступна
в электронном формате
40-50
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
100
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
85
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 2011 года № 464
Стандарт
государственной услуги "Выдача ветеринарной справки"
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 07.03.2012 № 305.
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача ветеринарной справки» предоставляется ветеринарным врачом (далее – ветврач) подразделения местного исполнительного органа города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, осуществляющего деятельность в области ветеринарии (далее – МИО) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 07.03.2012 № 305.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании:
1) подпункта 13) статьи 10-1 и пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии";
2) раздела 4 Правил выдачи ветеринарных документов на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля, утвержденных приказом И.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 761.
4. Информация о государственной услуге и стандарт оказания государственной услуги (далее - стандарт) размещены на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.minagri.gov.kz, на интернет-ресурсе МИО, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, и на стендах, расположенных в помещениях МИО.

4. Мәлімдеушінің өкілі_______________________________________________
(Ф.А.Ә. және өкілдің лауазымы)
5. Өтінішке мынадай нормативтік-техникалық құжаттар енгізіледі
_____________________________________________________________________
6. Мәлімдеуші ветеринариялық препаратты мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге), (керегін сызу қажет) шығымдарды төлеуге кепіл болады.
_____________________________________________________________________
Өтініш берілді:
200_ж."___"______________ __________________________________________
(қолы)             (Мәлімдеушінің өкімінің Ф.А.Ә.)
8. Өтініш қабылданды:
200_ж."___"___________ _____________________________________________
(қолы)      (өтінішті қабылдаушың қызметі және Ф.А.Ә.)
9. Өтініш қабылданды:
200_ж."___"___________ _____________________________________________
(қолы)     (өтінішті қабылдаушың қызметі және Ф.А.Ә.)
«Ветеринариялық препараттарға, оларды
мемлекеттік тіркей отырып (қайта тіркеу)
тіркеу куәлігін беру» мемлекеттік қызметі
стандартына 2-қосымша
Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы мақсаттық мәні
Көрсеткіштің есеп беру жылындағы ағымдық мәні
1
2
3
4
1. Уақытылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
100
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
100
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
5. Сыпайылық
5.1.Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 сәуірдегі
N 464 қаулысымен
бекітілген
«Ветеринариялық анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.03.07 № 305 Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. «Ветеринариялық анықтама беру» мемлекеттік қызметін осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – ЖАО) бөлімшесінің ветеринариялық дәрігері (бұдан әрі – ветдәрігер) ұсынады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.03.07 № 305 Қаулысымен.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет:
1) «Ветеринария туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңының 10-1-бабы 13) тармақшасының және 35-бабы 2-тармағының;
2) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 761 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық құжаттарды беру ережесінің 4-бөлімі негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат және мемлекеттік қызметті көрсету стандарты (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында - www.minagri.gov.kz және осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша ЖАО үй-жайларында ілінген стендтерде орналасқан.

5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача ветеринарной справки (на бумажном носителе) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 07.03.2012 № 305.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее-потребитель).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) государственная услуга предоставляется в течение дня обращения;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут;
8. Государственная услуга оказывается платно (выдача бланков ветеринарной справки). Потребитель оплачивает через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операции, стоимость бланка, определенную по результатам конкурса о государственных закупках.
Потребитель при оплате государственной услуги заполняет следующие формы документов:
1) при наличном способе оплаты - квитанцию об оплате;
2) при безналичном способе оплаты, в соответствии с Правилами использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан, утвержденных Постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 апреля 2000 года № 179 "Об утверждении Правил использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан" - платежное поручение.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 07.03.2012 № 305.
9. Государственная услуга оказывается в рабочие дни, с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан". Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Для предоставления государственной услуги создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения). Здания МИО оборудованы входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Перечень необходимых документов и требований к ним для получения государственной услуги:

5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі ветеринариялық анықтама (қағаз тасымалдағышта) беру не жазбаша түрдегі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.03.07 № 305 Қаулысымен.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі —
тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде ұсынылады:
1) мемлекеттік қызмет жүгінген күннің ішінде көрсетіледі;
2) мемлекеттік қызметті алуға дейінгі ең жоғары рұқсат етілетін күту уақыты - 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет ұсынудың ең жоғары рұқсат етілетін уақыты - 30 (отыз) минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі (ветеринариялық анықтаманың бланкілерін беру). Тұтынушы екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы мемлекеттік сатып алу туралы конкурс нәтижелері бойынша айқындалған бланктің құнын төлейді.
Тұтынушы мемлекеттік қызметке ақы төлеу кезінде мынадай құжаттардың нысандарын толтырады:
1) қолма-қол ақы төлеу тәсілі кезінде - ақы төлеу туралы түбіртек;
2) «Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2000 жылғы 25 сәуірдегі № 179 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыру ережесіне сәйкес қолма-қол жасалмайтын ақы төлеу тәсілі кезінде - төлем тапсырмасы.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.03.07 № 305 Қаулысымен.
9. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен ұсынылады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызметті ұсыну үшін күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға жағдай жасалады (күтуге арналған креслолар, құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттардың тізбесі және оларды толтыру үлгілері бар стенділермен жарақталады). ЖАО ғимаратына физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандусы бар кіреберіспен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттар және оларға қойылатын талаптар тізбесі:

1) ветеринарный паспорт на животное;
2) на кожевенно-меховое сырье обязательно наличие ярлыка, с указанием индивидуального номера животного;
3) документ, подтверждающий оплату стоимости бланка ветеринарной справки.
12. Государственная услуга предоставляется при непосредственном обращении потребителя либо его представителя.
13. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет ветеринарный паспорт на животное, документ подтверждающий оплату стоимости бланка ветеринарной справки ветврачу МИО по месту нахождения, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Обращение потребителя государственной услуги регистрируется ветврачом в журнале учета обращения физических и юридических лиц, в котором указывается дата получения потребителем государственной услуги.
15. Ветеринарная справка выдается потребителю либо его представителю при его личном посещении.
Сноска. Пункт 15 в редакции постановления Правительства РК от 07.03.2012 № 305.
16. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются следующие случаи:
1) в случае, если животное, продукция и сырье животного происхождения (далее - объект) перемещаются из неблагополучной зоны;
2) обнаружение болезни заразного характера;
3) отсутствие индивидуального номера животного;
4) несоответствие перемещаемого (перевозимого) объекта, транспортного средства ветеринарно-санитарным требованиям и требованиям безопасности.
3. Принципы работы
17. В своей деятельности должностные лица подразделения МИО, предоставляющие государственную услугу, руководствуются следующими принципами:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение;
2) быть вежливыми и корректными;
3) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
4) обеспечить сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты работы по предоставлению государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа подразделения МИО, ежегодно утверждаются приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действия (бездействия) ветврача МИО, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляется должностным лицом канцелярии МИО, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.

1) жануарға ветеринариялық паспорт;
2) тері-жүн шикізатына, жануардың жеке нөмірі көрсетілген жапсырма міндетті түрде қажет;
3) ветеринариялық анықтама бланкі құнын төлеуін растайтын құжат.
12. Мемлекеттік қызмет тұтынушы не оның өкілі тікелей жүгінген күні көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша ЖАО-ның ветдәрігеріне ветеринариялық паспортты, бланкі құнын төлеуін растайтын құжат ұсынады.
14. Мемлекеттік қызмет тұтынушысының өтініші жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін тіркеу журналында, тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын уақыты көрсетіліп тіркеледі.
15. Ветеринариялық анықтама тұтынушыға не оның өкіліне жеке өзі келген кезде беріледі.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.03.07 № 305 Қаулысымен.
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін мыналар:
1) егер жануар, жануардан алынатын өнім және шикізат (бұдан әрі - объект) қолайсыз аймақтан тасымалданған жағдайда;
2) жұқпалы сипаттағы ауру анықталғанда;
3) жануардың жеке нөмірі болмағанда;
4) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің, көлік құралының ветеринариялық-санитариялық талаптарға және қауіпсіздік талаптарына сәйкессіздігі негіз болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін ЖАО бөлімшесінің лауазымды адамдары өз қызметінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) қарапайымдылық таныту, өзінің лауазымдық жағдайын баса көрсетпеу және пайдаланбау;
2) сыпайы және әдепті болу;
3) құжаттарды қарау кезінде төрешілдік пен сөзбұйдаға салу көріністеріне жол бермеу, олар бойынша белгіленген мерзімде қажетті шараларды қабылдау;
4) қызметті тұтынушы құжаттарының сақтауын, қорғалуын және мазмұны туралы ақпараттың құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі жұмыс нәтижелері осы Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін ЖАО бөлімшесінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мақсатты мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. ЖАО ветдәрігерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібін түсіндіруді, сондай-ақ шағымды дайындауда жәрдем көрсетуді осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша ЖАО кеңсесінің лауазымды адамы жүзеге асырады.

21. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя акима МИО по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни, кроме выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.
22. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается на имя начальника подразделения МИО по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни, кроме выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно в канцелярии МИО (с приложением копии мотивированного отказа - при наличии).
25. Заявителю в подтверждение о принятии его жалобы, выдается талон с указанием даты и времени, срока и места получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
26. Дополнительную информацию по предоставляемой государственной услуге потребитель может получить в канцелярии МИО по адресам, указанным в приложения 1 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача ветеринарной справки"
Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 17.03.2012 № 305.
п/п
Наименование акиматов
районов (городов
областного значения)
Адрес
месторасположения
Контактные данные
1
2
3
4
1. АКМОЛИНСКАЯ ОБЛАСТЬ
1.
ГУ "Аппарат акима
Акмолинской области"
Акмолинская область
г. Кокшетау,
ул. Абая, 83.
тел. 8(7162)
25-79-22, 25-70-93
E-mail:
economy_cx@mail.ru,
kanz_akim@akmo.kz
2.
ГУ "Аппарат акима города
Кокшетау"
Акмолинская область
г. Кокшетау
ул. Ауэзова, 141.
тел.
8(7162)25-28-45,
E-mail:
akymat_kokshetau
@mail.ru
3.
ГУ "Аппарат акима
города Степногорск"
Акмолинская область
г. Степногорск,
микрорайон № 4,
д. 1.
тел. 8(716245) 6-14-25,
E-mail:
stepokol@mail.ru
4.
ГУ "Аппарат акима
Аккольского района"
Акмолинская
область,
Аккольский район,
г. Акколь,
ул. Нурмагамбетова,
94.
тел.
8(71638)2-02-82,
Е-mail:
akkol_orgotdel@
mail.ru
5.
ГУ "Аппарат акима
Аршалынского района"
Акмолинская
область,
Аршалынский район,
п. Аршалы,
ул. Ташенова, 47.
тел.
8(71644)2-11-68,
Е-mail:
archal_ak@inbox.ru
6.
ГУ "Аппарат акима
Астраханского района"
Акмолинская
область,
Астраханский район,
с. Астраханка,
ул. Аль-Фараби, 50.
тел.
8(71641)2-21-33,
Е-mail:
astr_zm@mail.ru
7.
ГУ "Аппарат акима
Атбасарского района"
Акмолинская
область,
Атбасарский район,
г. Атбасар,
ул. Валиханова, 9.
тел.

21. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, шағым ЖАО әкімінің атына осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша демалыс және мереке күндерінен басқа жұмыс күндері, сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.00-ға дейін беріледі.
22. Дөрекі қызмет көрсеткен жағдайда шағым ЖАО бөлімшесі бастығының атына осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша демалыс және мереке күндерінен басқа жұмыс күндері, сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін беріледі.
23. Шағым жазба түрінде (еркін) нысанда (дәлелді бас тартудың көшірмесімен - болған жағдайда) қоса пошта немесе қолма-қол ЖАО кеңсесінде қабылданады.
24. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
25. Өтініш берушіге оның шағымының қабылданғаны туралы растама ретінде берілген шағымға жауап алатын күні мен уақыты, мерзімі мен орны көрсетілген, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
26. Тұтынушы мемлекеттік қызметтің көрсетілетін түрі бойынша қосымша ақпаратты осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша ЖАО кеңсесінде ала алады.
«Ветеринариялық анықтама беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.03.07 № 305 Қаулысымен.
№ р/с
Аудан (облыстық маңыздағы қалалардың) әкімдіктерінің атаулары
Мекен жайы
Байланыс деректері
1. АҚМОЛА ОБЛЫСЫ
1.
«Ақмола облысы әкімінің аппараты» MM
Ақмола облысы, Көкшетау қ., Абай к., 83.
тел. 8(7162) 25-79-22, 25-70-93 E-mail: economy_cx@mail.ru, kanz_akim@akmo.kz
2.
«Көкшетау қаласы әкімінің аппараты» MM
Ақмола облысы, Көкшетау қ., М. Әуезов к., 141.
тел. 8 (7162) 25-28-45, E-mail: akymat_kokshetau@mail.ru
3.
«Степногорск қаласы әкімінің аппараты» MM
Ақмола облысы, Степногорск қ., 4 ш.а., 1 үй.
тел. 8 (716245) 6-14-25, E-mail: stepokol@mail.ru
4.
«Ақкөл ауданы әкімінің аппараты» MM
Ақмола облысы, Ақкөл ауданы, Ақкөл қ., Нурмағамбетов к., 94.
тел. 8(71638) 2-02-82, Е- mail: akkol_orgotdel@mail.ru
5.
«Аршалы ауданы әкімінің аппараты» MM
Ақмола облысы, Аршалы ауданы, Аршалы к., Тәшенов к., 47.
тел. 8(71644) 2-11-68, Е-mail: archal_ak@inbox.ru
6.
«Астрахан ауданы әкімінің аппараты» MM
Ақмола облысы, Астрахан ауданы, Астрахан а., Әл Фараби к., 50.
тел. 8(71641) 2-21-33, Е-mail: astr_zm@mail.ru
7.
«Атбасар ауданы әкімінің аппараты» MM
Ақмола облысы, Атбасар ауданы, Атбасар қ, Уәлиханов к., 9.

8(71643)2-43-43,
E-mail:
atbasar_oko@mail.ru
8.
ГУ "Аппарат акима
Буландинского района"
Акмолинская
область,
Буландинский район,
г. Макинск,
ул. Некрасова, 19.
тел.
8(71646)2-12-92,
Е-mail:
bulakimat@mail.ru
9.
ГУ "Аппарат акима
Бурабайского района"
Акмолинская
область,
Бурабайский район,
г. Щучинск,
ул. Абылайхана, 32.
тел. 8(71636)
4-33-54,
Е-mail:
lieve@kokshetau.
online.kz
10.
ГУ "Аппарат акима
Егиндыкольского района"
Акмолинская
область,
Егиндыкольский
район,
с. Егиндыколь,
ул. Победы, 6.
тел.
8(71642)2-14-33,
Е-mail:
egin_akm@mail.ru
11.
ГУ "Аппарат акима
Енбекшильдерского района"
Акмолинская
область,
Енбекшильдерский
район,
г. Степняк,
ул. Биржан сала,
23.
тел.
8(71639)2-15-41,
Е-mail:
enbek21@rambler.ru
12.
ГУ "Аппарат акима
Ерейментауского района"
Акмолинская
область,
Ерейментауский
район,
г, Ерейментау,
ул. Кунанбаева,
121.
тел.
8(71633)2-13-33,
Е-mail:
orgotd_erem@mail.ru
13.
ГУ "Аппарат акима
Есильского района"
Акмолинская
область,
Есильский район,
г. Есиль,
ул. Кунаева, 6.
тел. 8(71647)
2-14-47,
Е-mail:
esil_org@mail.kz
14.
ГУ "Аппарат акима
Жаксынского района"
Акмолинская
область,
Жаксынский район,
с. Жаксы,
ул. Дружбы, 3.
тел. 8(71635)
2-15-61,
Е-mail:
jaksakimat@mail.ru
15.
ГУ "Аппарат акима
Жаркаинского района"
Акмолинская
область,
Жаркаинский район,
г. Державинск,
ул. Ленина, 34.
тел. 8(71648)
9-10-01,
Е-mail:
akm-jarkain@mail.kz
16.
ГУ "Аппарат акима
Зерендинского района"
Акмолинская
область,
Зерендинский район,
с. Зеренда,
ул. Мира, 67.
тел. 8(71632)
2-12-70,
Е-mail:akim_zer@
kokshetau.online.kz
17.
ГУ "Аппарат акима
Коргалжынского района"
Акмолинская
область,
Коргалжынский
район,
с. Коргалжын,
ул. Болганбаева, 9.
тел. 8(71637)
2-13-66,
Е-mail:
korgakim@mail.kz
18.
ГУ "Аппарат акима
Сандыктауского района"
Акмолинская
область,
Сандыктауский
район,
с. Балкашино,
ул. Абылайхана,
117.
тел.
8(71640)9-17-42,
Е-mail:
sand_akimat@mail.kz
19.
ГУ "Аппарат акима
Целиноградского района"
Акмолинская
область,
Целиноградский
район, с. Акмол,
ул. Гагарина, 14.
тел. 8(71651)
3-11-02,
Е-mail:
apparat@mail.kz
20.
ГУ "Аппарат акима
Шортандинского
района"
Акмолинская
область,
Шортандинский
район, с. Шортанды,
ул. Абылайхана, 20.
тел. 8(71631)
2-12-13,
Е-mail:
shortakim@mail.ru
2. АЛМАТИНСКАЯ ОБЛАСТЬ
1.
ГУ "Аппарат акима
Алматинской области"
Алматинская
область,
г. Талдыкорган,
ул. Тәуелсіздік,
38.
тел. 8(7282)
27-13-46, 27-18-33,
27-07-43;
E-mail:
obl_dsh@almaty-reg.
kz,
tkoblakimat@
global.kz
2.
ГУ "Аппарат акима
Аксуского района"
Алматинская
область,
Аксуский район
п. Жансугурова,
ул. Желтоксан, 5.
тел/факс:
8(72832) 2-17-52,
2-15-51
3.
ГУ "Аппарат акима
Алакольского района"
Алматинская
область,
Алакольский район,
г. Ушарал,
ул. Кунаева, 74.
тел/факс: 8 (72833)
2-27-71, 2-12-82
4.
ГУ "Аппарат акима
Балхашского района"
Алматинская
область,
Балхашский район,
с. Баканc,
ул. Кунаева, 68.
тел/факс: 8 (72773)
9-11-40, 9-53-98
5.
ГУ "Аппарат акима
Енбекшиказахского района"
Алматинская
область,
Енбекшиказахский
район, г. Есик,
пр. Жамбыла, 21а.
тел/факс: 8 (72775)
4-15-66, 4-04-36
6.
ГУ "Аппарат акима
Ескельдинского района"
Алматинская
область,
Ескельдинский
район,
п. Карабулак,
ул. Оразбекова, 67.
тел/факс: 8 (72836)
3-01-90, 3-23-74
7.
ГУ "Аппарат акима
Жамбылского района"
Алматинская
область,
Жамбылский район,
с. Узынагаш,
ул. Абая, 56.
тел/факс:
8 (72770) 2-25-37,
2-07-92
8.
ГУ "Аппарат акима
Илийского района"
Алматинская
область,
Илийский район,
п. Отеген Батыра,
ул. Батталханова,
8.
тел/факс: 8 (72752)
2-18-72, 2-48-49
9.
ГУ "Аппарат акима
Карасайского района"
Алматинская
область,
Карасаиский район,
г. Каскелен, 1
ул. Абылайхана, 213.
тел/факс: 8 (72771)
2-39-99, 2-29-07
10.
ГУ "Аппарат акима
Каратальского района"
Алматинская
область,
Каратальский район,
г. Уштобе,
ул. Д. Кунаева, 9.
тел/факс: 8 (72834)
2-21-95, 3-13-43
11.
ГУ "Аппарат акима
Кербулакского района"
Алматинская
область,
Кербулакский район,
п. Сарыозек,
ул. Б. Момьшгулы,
10.
тел/факс: 8 (72840)
3-14-41, 3-12-24
12.
ГУ "Аппарат акима
Коксуского района"
Алматинская
область,
Коксуский район,
п. Балпык би,
ул. Мырзабекова,
40.
тел/факс: 8 (72838)
2-02-57, 2-06-57
13.
ГУ "Аппарат акима
Панфиловского района"
Алматинская
область,
Панфиловский район,
г. Жаркент,
ул. Н. Головацкого,
129.
тел/факс: 8 (72831)
5-13-65, 15-38-78
14.
ГУ "Аппарат акима
Райымбекского района"
Алматинская
область,
Райымбекский район,
с. Кеген,
ул. Б. Момышулы, 9.
тел/факс:
8 (72777)2-17-23,
2-12-80
15.
ГУ "Аппарат акима
Саркандского района"
Алматинская
область,
Саркандский район,
г. Сарканд,
ул. Тәуелсіздік,
111.
тел/факс: 8 (72839)
2-10-80, 2-33-74
16.
ГУ "Аппарат акима
Талгарского района"
Алматинская
область,
Талгарский район,
г. Талгар,
ул. Кунаева, 65.
тел/факс: 8 (72774)
2-01-84, 2-30-20
17.
ГУ "Аппарат акима
Уйгурского района"
Алматинская
область,
Уйгурский район,
с. Чунджа,
ул. Раджибаева, 73.
тел/факс: 8 (72778)
2-11-52, 2-10-59
18.
ГУ "Аппарат акима
Капчагайского района"
Алматинская
область,
Капчагайский район,
г. Капчагай,
ул. Жамбыла, 13.
тел/факс: 8 (72772)
4-11-74, 4-18-83
19.
ГУ "Аппарат акима
города Талдыкорган"
Алматинская
область,
г. Талдыкорган,
ул. Абая, 256.
тел/факс: 8 (7282)
27-02-39, 27-22-84,
27-20-00

тел. 8(71643)2-43-43, E-mail: atbasar_oko@mail.ru
8.
«Бұланды ауданы әкімінің аппараты» MM
Ақмола облысы, Бұланды ауданы, Макинск қ., Некрасов к., 19.
тел. 8(71646) 2-12-92, Е-mail: bulakimat@mail.ru
9.
«Бурабай ауданы әкімінің аппараты» MM
Ақмола облысы, Бурабай ауданы, Щучинск қ., Абылайхан к., 32.
тел. 8(71636) 4-33-54, Е-mail: lieve@kokshetau.online.kz
10.
«Егіндікөл ауданы әкімінің аппараты» MM
Ақмола облысы, Егіндікөл ауданы, Егіндікөл а., Жеңіс к., 6.
тел. 8(71642) 2-14-33, Е-mail: egin_akm@mail.ru
11.
«Еңбекшілдер ауданы әкімінің аппараты» MM
Ақмола облысы, Еңбекшілдер ауданы, Степняк қ., Біржан Сал к., 23.
тел. 8(71639) 2-15-41, Е-mail: enbek21@rambler.ru
12.
«Ерейментау ауданы әкімінің аппараты» MM
Ақмола облысы, Ерейментау ауданы, Ерейментау қ., Құнанбаев к., 121.
тел. 8(71633) 2-13-33, Е- mail: orgotd_erem@mail.ru
13.
«Есіл ауданы әкімінің аппараты» MM
Ақмола облысы, Есіл ауданы, Есіл қ., Қонаев к., 6.
тел. 8(71647) 2-14-47, Е-mail: esil_org@mail.kz
14.
«Жақсы ауданы әкімінің аппараты» MM
Ақмола облысы, Жақсы ауданы, Жақсы а., Достық к., 3.
тел. 8(71635)2-15-61, Е-mail: jaksakimat@mail.ru
15.
«Жаркайың ауданы әкімінің аппараты» MM
Ақмола облысы, Жарқайың ауданы, Державинск қ., Ленин к., 34.
тел. 8 (71648) 9-10-01, Е-mail: akm-jarkain@mail.kz;
16.
«Зеренді ауданы әкімінің аппараты» ММ
Ақмола облысы, Зеренді ауданы, Зеренді а., Бейбітшілік к., 67.
тел. 8(71632) 2-12-70, E-mail: akim_zer@kokshetau.online.kz
17.
«Қорғалжын ауданы әкімінің аппараты» ММ
Ақмола облысы, Қорғалжын ауданы, Қорғалжын а., Болғанбаев к., 9.
тел. 8 (71637) 2 13-66, Е-mail: korgakim@mail.kz
18.
«Сандықтау ауданы әкімінің аппараты» ММ
Ақмола облысы, Сандықтау ауданы, Балқашино а., Абылайхан к., 117.
тел. 8(71640) 9-17-42, Е-mail: sand_akimat@mail.kz
19.
«Целиноград ауданы әкімінің аппараты» ММ
Ақмола облысы, Целиноград ауданы, Ақмол а., Гагарин к., 14.
тел. 8(71651) 3-11-02, Е-mail: apparat@mail.kz
20.
«Шортанды ауданы әкімінің аппараты» ММ
Ақмола облысы, Шортанды ауданы, Шортанды а., Абылайхан к., 20.
тел. 8(71631) 2-12-13, Е-mail: shortakim@mail.ru
2. АЛМАТЫ ОБЛЫСЫ
1.
«Алматы облысы әкімінің аппараты» ММ
Алматы облысы, Талдықорған қ., Тәуелсіздік к., 38.
тел. 8 (7282) 27-13-46, 27-18-33, 27-07-43; E-mail: obl_dsh@ialmaty-reg.kz, tkoblakimat@global.kz
2.
«Ақсу ауданы әкімінің аппараты» ММ
Алматы облысы, Ақсу ауданы, Жансүгіров к., Желтоқсан к., 5.
тел/ факс: 8 (72832) 2-17-52, 2-15-51
3.
«Алакөл ауданы әкімінің аппараты» ММ
Алматы облысы, Алакөл ауданы, Үшарал қ., Қонаев к., 74.
тел/факс: 8 (72833) 2-27-71, 2-12-82
4.
«Балқаш ауданы әкімінің аппараты» ММ
Алматы облысы, Балқаш ауданы, Бақанас а., Қонаев к., 68.
тел/факс: 8 (72773) 9-11-40, 9-53-98
5.
«Еңбекшіқазақ ауданы әкімінің аппараты» ММ
Алматинская область, Еңбекшіқазақ ауданы, Есік қ., Жамбыл д-лы, 21а.
тел/факс: 8 (72775) 4-15-66, 4-04-36
6.
«Ескелді ауданы әкімінің аппараты» ММ
Алматы облысы, Ескелді ауданы, Қарабұлақ к., Оразбеков к., 67.
тел/факс: 8 (72836) 3-01-90, 3-23-74
7.
«Жамбыл ауданы әкімінің аппараты» ММ
Алматы облысы, Жамбыл ауданы, Ұзынағаш а., Абай к., 56.
тел/факс: 8 (72770) 2-25-37, 2-07-92
8.
«Іле ауданы әкімінің аппараты» MM
Алматы облысы, Іле ауданы, Өтеген Батыр к., Батталханов к., 8.
тел/факс: 8 (72752) 2-18-72, 2-48-49
9.
«Қарасай ауданы әкімінің аппараты» MM
Адматы облысы, Қарасай ауданы, Қаскелең қ., Абылайхан к., 213.
тел/факс: 8 (72771) 2-39-99, 2-29-07
10.
«Қаратал ауданы әкімінін аппараты» MM
Алматы облысы, Қаратал ауданы, Үштөбе қ. Д. Қонаев к., 9.
тел/факс: 8 (72834) 2-21-95, 3-13-43
11.
«Кербұлақ ауданы әкімінің аппараты» MM
Алматы облысы, Кербұлақ ауданы, Сарыөзек к., Б. Момышұлы к., 10.
тел/факс: 8 (72840) 3-14-41, 3-12-24
12.
«Көксу ауданы әкімінің аппараты» MM
Алматы облысы, Көксу ауданы, Балпық би к., Мырзабеков к., 40.
тел/факс: 8 (72838) 2-02-57, 2-06-57
13.
«Панфилов ауданы әкімінің аппараты» ММ
Алматы облысы, Панфилов ауданы, Жаркент қ., Н. Головацкий к., 129.
тел/факс: 8 (72831) 5-13-65, 5-38-78
14.
«Райымбек ауданы әкімінің аппараты» ММ
Алматы облысы, Райымбек ауданы, Кеген а., Б. Момышұлы к., 9.
тел/факс: 8 (72777) 2-17-23, 2-12-80
15.
«Сарқан ауданы әкімінің аппараты» ММ
Алматы облысы, Сарқан ауданы, Сарқан қ., Тәуелсіздік к., 111.
тел/факс: 8 (72839) 2-10-80, 2-33-74
16.
«Талғар ауданы әкімінің аппараты» ММ
Алматы облысы, Талғар ауданы, Талғар қ., Қонаев, 65.
тел/факс: 8 (72774) 2-01-84, 2-30-20
17.
«Ұйғыр ауданы әкімінің аппараты» ММ
Алматы облысы, Ұйғыр ауданы, Шонжы а., Раджибаев к., 73.
тел/факс: 8 (72778) 2-11-52, 2-10-59
18.
«Қапшағай ауданы әкімінің аппараты» ММ
Алматы облысы, Қапшағай ауданы, Қапшағай қ., Жамбыл к., 13.
тел/факс: 8 (72772) 4-11-74, 4-18-83
19.
«Талдықорған қаласы әкімінің аппараты» MM
Алматы облысы, Талдықорған к., Абай к., 256.
тел/факс: 8 (7282) 27-02-39, 27-22-84, 27-20-00

3. АТЫРАУСКАЯ ОБЛАСТЬ
1.
ГУ "Аппарат акима
Атырауской области"
Атырауская область,
г. Атырау,
ул. Айтеке би, 77.
тел. 8 (7122)
32-54-58;
факс 35-45-91;
E-mail:
atirauagro@mail.ru
2.
ГУ "Аппарат акима
Жылыойского района"
Атырауская область,
Жылыойский район,
г. Кульсары,
пр. Махамбета, 20.
тел. 8 (71237)
5-11-55, 5-12-42,
факс: 5-11-55,
5-15-09
E-mail:
О_gulnaz@inbox.ru
3.
ГУ "Аппарат акима
Индерского района"
Атырауская область,
Индерский район,
п. Индербор,
ул. Кунаева, 14.
тел. 8 (71234)
2-11-92, 2-12-43,
факс: 2-10-93,
2-12-74
E-mail:
akimat.inder@mail.
ru
4.
ГУ "Аппарат акима
Исатайского района"
Атырауская область,
Исатайский район,
с. Аккыстау,
ул. Егемен
Казахстан, 12.
тел. 8 (71231)
2-03-48,
факс: 2-02-94,
2-03-52
E-mail:
Isatai_raiakimat@
mail.ru
5.
ГУ "Аппарат акима
Кызылкогинского района"
Кызылкогинский
район, с. Миялы,
ул. Карабалина, 26.
тел. 8 (71238)
2-13-86, 2-13-45,
факс: 2-11-81,
2-11-99
E-mail:
kizilkoga_akimat@
mail.ru
6.
ГУ "Аппарат акима
Курмангазинского района"
Атырауская область,
Курмангазинский
район,
с. Ганюшкино,
ул. Кошекбаева, 25.
тел. 8 (71233)
2-06-90, 2-12-92,
факс: 2-12-92,
2-13-76
E-mail:
org_otdel_akimat@
mail.ru
7.
ГУ "Аппарат акима
Макатского района"
Атырауская область,
Макатский район,
с. Макат,
Центральная
площадь, 1.
тел. 8 (71239)
3-02-99, 3-03-99,
факс: 3-21-75,
3-02-76
E-mail:
makatorg@mail.ru
8.
ГУ "Аппарат акима
Махамбетского района"
Атырауская область,
Махамбетский район,
с. Махамбет,
ул. Абая, 13.
тел. 8 (71236)
2-15-38, 2-12-42,
факс: 2-24-04,
2-22-56
E-mail:
kurmanbaevar@mail.
ru
4. АКТЮБИНСКАЯ ОБЛАСТЬ
1.
ГУ "Аппарат акима
Актюбинской области"
г. Актобе,
пр. Абылхайыр Хана,
40.
тел: 8 (7132)
54-28-63,
факс: 56-49-07;
E-mail:
social_sfera__@
mail.ru,
ainura_aktobe@
mail.ru
2.
ГУ "Аппарат акима
Айтекебийского района"
Актюбинская
область,
Айтекебийский
район,
с. Комсомольское,
ул. Т. Жургенова,
45.
тел/факс 8 (71339)
21-2-16
E-mail:
aitekebi_akimat@
mail.ru
3.
ГУ "Аппарат акима
Алгинского района"
Актюбинская
область,
Алгинский район,
г. Алга, 5
микрорайон, 4.
тел: 8 (71337)
3-32-03, 3-32-04,
факс: 3-34-76
E-mail:
algaaconomotdel@
mail.ru
4.
ГУ "Аппарат акима
Байганинского района"
Актюбинская
область,
Байганинский район,
с. Карауылкелды,
ул. Д. Конаева, 36.
тел: 8 (71345)
22-8-74,
факс: 22-2-30
E-mail:
eralin@mail.ru
5.
ГУ "Аппарат акима
Иргизского района"
Актюбинская
область,
Иртизский район,
ул. Алтынсарина, 7.
тел: 8 (71343)
21-5-74,
факс: 21-3-11
E-mail:
irgizplan@mail.ru
6.
ГУ "Аппарат акима
Каргалинского района"
Актюбинская
область,
Каргалинский район,
с. Бадамша,
ул. Абылхаирхана,
38.
тел: 8 (71342)
22-7-92,
факс: 23-1-03
E-mail:
ekonom_kargala.5@
mail.ru
7.
ГУ "Аппарат акима
Кобдинского района"
Актюбинская
область,
Кобдинский район,
с. Кобда,
ул. Астана, 48.
тел: 8 (71341)
21-5-52,
факс: 21-4-51
E-mail:
kobdaeconomika@
rambler.ru
8.
ГУ "Аппарат акима
Мартукского района"
Актюбинская
область,
Мартукский район,
с. Мартук,
ул. Сейфуллина, 36.
тел: 8 (71331)
21-8-77,
факс: 21-5-55
E-mail:
ekonomplan.mar@
mail.ru
9.
ГУ "Аппарат акима
Мугалжарского района"
Актюбинская
область,
Мугалжарский район,
г. Кандыагаш,
ул. Гагарина, 6.
тел: 8 (71333)
3-64-14,
факс: 54-17-39
E-mail:
mugalekonomotdel@
mail.ru
10.
ГУ "Аппарат акима
Темирского района"
Актюбинская
область,
Темирский район,
пгт. Шубаркудук,
ул. Желтоксан, 8.
тел: 8 (71346)
2-25-19,
факс: 2-22-50
E-mail:
temir_econom@mail.
ru
11.
ГУ "Аппарат акима
Уилского района"
Актюбинская
область,
Уилский район,
с. Уил,
ул. Курмангазина,
43.
тел: 8 (71332)
2-19-32,
факс: 2-17-11
E-mail:
econuil@mail.ru
12.
ГУ "Аппарат акима
Хромтауского района"
Актюбинская
область,
Хромтауский район,
г. Хромтау,
ул. М. Горького, 9.
тел: 8 (71336)
21-1-41,
факс: 27-5-68
E-mail:
hromtaubydhzet08@
rambler.ru
13.
ГУ "Аппарат акима
Шалкарского района"
Актюбинская
область,
Шалкарский район,
г. Шалкар,
ул. Есет
Котибарулы, 33.
тел: 8 (71335)
21-4-35, 21-4-32,
23-4-62
E-mail:
Shalkar-ekonom@
mail.ru

3. АТЫРАУ ОБЛЫСЫ
1.
«Атырау облысы әкімінің аппараты» ММ
Атырау облысы, Атырау қ., Әйтеке би к., 77.
тел. 8 (7122) 32-54-58; факс 35-45-91; E-mail: atirauagro@mail.ru
2.
«Жылыой ауданы әкімінің аппараты» ММ
Атырау облысы, Жылыой ауданы, Құлсары қ., Махамбет д-лы., 20.
тел. 8 (71237) 5-11-55, 5-12-42, факс 5-11-55, 5-15-09 E-mail: О_gulnaz@inbox.ru
3.
«Индер ауданы әкімінің аппараты» ММ
Атырау облысы, Индер ауданы, Индербор к., Қонаев к., 14.
тел. 8(71234) 2-11-92, 2-12-43, факс: 2-10-93,2-12-74 E-mail: akimat.inder@mail.ru
4.
«Исатай ауданы әкімінің аппараты» ММ
Атырау облысы, Исатай ауданы, Аққыстау а., Егемен Қазақстан к., 12.
тел. 8(71231) 2-03-48, факс: 2-02-94, 2-03-52 E-mail: Isatai_raiakimat@mail. ru
5.
«Қызылқоға ауданы әкімінің аппараты» MM
Атырау облысы, Қызылқоға ауданы, Миялы а., Қарабалина к., 26.
тел. 8 (71238) 2-13-86, 2-13-45, факс: 2-11-81, 2-11-99 E-mail: kizilkoga_akimat@mail.ru
6.
«Құрманғазы ауданы әкімінің аппараты» MM
Атырау облысы, Құрманғазы ауданы, Ганюшкино а., Көшекбаев к., 25.
тел. 8 (71233) 2-06-90, 2-12-92, факс: 2-12-92, 2-13-76 E-mail: ore_otdel_akimat@mail.ru
7.
«Мақат ауданы әкімінің аппараты» MM
Атырау облысы, Мақат ауданы, Мақат а., Орталық алаң, 1.
тел. 8 (71239) 3-02-99, 3-03-99, факс: 3-21-75, 3-02-76 E-mail: makatorg@mail.ru
8.
«Махамбет ауданы әкімінің аппараты» MM
Атырау облысы, Махамбет ауданы, Махамбет а., Абай к, 13.
тел. 8(71236) 2-15-38, 2-12-42, факс: 2-24-04, 2-22-56 E-mail: kurmanbaevar@mail.ru
4. АҚТӨБЕ ОБЛЫСЫ
1.
«Ақтөбе облысы әкімінің аппараты» MM
Ақтөбе облысы, Ақтөбе қ, Әбілқайыр хан д-лы, 40.
тел: 8 (7132) 54-28-63, факс: 56-49-07; E-mail: social_sfera_@mail.ru. ainura_aktobe@mail.ru
2.
«Әйтеке би ауданы  әкімінің аппараты» MM
Ақтөбе облысы, Әйтеке би ауданы, Комсомол а., Т. Жүргенов к., 45.
тел/факс 8 (71339) 21-2-16 E-mail: aitekebi_akimat@mail.ru
3.
«Алға ауданы әкімінің аппараты» MM
Ақтөбе облысы, Алға ауданы, Алға қ., 5 ш.а.,4 үй.
тел: 8 (71337) 3-32-03, 3-32-04, факс: 3-34-76 E-mail: algaaaconomotdel@mail. ru
4.
«Байганин ауданы әкімінің аппараты» MM
Ақтөбе облысы, Байганин ауданы, Карауылкелді а., Д. Қонаев к., 36.
тел: 8 (71345) 22-8-74, факс: 22-2-30 E-mail: eralin@mail.ru
5.
«Ырғыз ауданы әкімінің аппараты» MM
Ақтөбе облысы, Ырғыз ауданы, Алтынсарин к., 7.
тел: 8 (71343) 21-5-74, факс: 21-3-11 E-mail: irgizplan@mail.ru
6.
«Қарғалы ауданы әкімінің аппараты» MM
Ақтөбе облысы, Қарғалы ауданы, Бадамша а., Әбілқайыр хан к., 38.
тел: 8 (71342) 22-7-92, факс: 23-1-03 E-mail: ekonom_kargala.5@mail.ru
7.
«Қобда ауданы әкімінің аппараты» MM
Ақтөбе облысы, Қобда ауданы, Қобда а., Астана, 48.
тел: 8 (71341) 21-5-52, факс: 21-4-51 E-mail: kobdaeconomika@rambler.ru
8.
«Мортық ауданы әкімінің аппараты» MM
Ақтөбе облысы, Мортық ауданы, Мортық а., Сейфуллин к., 36.
тел: 8 (71331) 21-8-77. факс: 21-5-55 E-mail: ekonomplan.mar@mail.ru
9.
«Мұғалжар ауданы әкімінің аппараты» MM
Ақтөбе облысы, Мұғалжар ауданы, Қандыағаш қ., Гагарин к., 6.
тел: 8 (71333) 3-64-14, факс: 54-17-39 E-mail: mugalekonomotdel@mail.ru
10.
«Темір ауданы әкімінің аппараты» MM
Ақтөбе облысы, Темір ауданы, Щұбарқұдық к., Желтоқсан к., 8.
тел: 8 (71346) 2-25-19, факс: 2-22-50 E-mail: temir_econom@mail.ru
11.
«Ойыл ауданы әкімінің аппараты» MM
Ақтөбе облысы, Ойыл ауданы, Ойыл а., Құрманғазы к., 43.
тел: 8 (71332) 2-19-32, факс: 2-17-11 E-mail: есоnuil@mail.ru
12.
«Хромтау ауданы әкімінің аппараты» MM
Ақтөбе облысы, Хромтау ауданы, Хромтау қ., М. Горький к., 9.
тел: 8 (71336) 21-1-41, факс: 27-5-68 E-mail: hromtaubydhzet0 8@rambler.ru
13.
«Шалқар ауданы әкімінің аппараты» MM
Ақтөбе облысы, Шалқар ауданы, Шалқар к,, Есет Көтібарұлы к., 33.
тел: 8 (71335) 21-4-35, 21-4-32, 23-4-62 E-mail: Shalkar-ekonom@mail.ru

5. BOСТОЧНО-КАЗАХСТАНСКАЯ ОБЛАСТЬ
1.
ГУ "Аппарат акима
Восточно-Казахстанской
области"
Восточно-
Казахстанская
область, г.
Усть-Каменогорск,
ул. М. Горького,
40.
тел. 8 (7232)
57-82-10,
E-mail:
abitova@economica.
ustk.kz
2.
ГУ "Аппарат акима
города Усть-Каменогорск"
Восточно-
Казахстанская
область, г.
Усть-Каменогорск,
ул. Пермитина, 17.
тел. 8 (7232)
24-12-38,
E-mail:
uprEconomika@
oskemen.kz
3.
ГУ "Аппарат акима
г. Семей"
Восточно-
Казахстанская
область, г. Семей,
ул.
Интернациональная,
8.
тел. 8 (7222)
52-27-63,
Е-mail:
economsemey@mail.ru
4.
ГУ "Аппарат акима
города Риддер"
Восточно-
Казахстанская
область, г. Риддер,
ул. Семенова, 19.
тел. 8 (72336)
4-62-26,
Е-mail:
eco@ridder.kz
5.
ГУ "Аппарат акима
Абайского района"
Восточно-
Казахстанская
область, Абайский
район, с. Карауыл,
ул. Кунанбая, 5.
тел.
8(72252)9-15-59,
Е-mail:
Abay_ekonom@mail.kz
6.
ГУ "Аппарат акима
Аягозского района"
Восточно-
Казахстанская
область, Аягозский
район, г. Аягоз,
Бульвар Абая, 14.
тел. 8 (72237)
3-03-31,
Е-mail:
ekonom_agz@mail.kz
7.
ГУ "Аппарат акима
Бескарагайского района"
Восточно-
Казахстанская
область,
Бескарагайский
район,
с. Бескарагай,
ул. Сейфуллина,
144.
тел. 8 (72236)
9-03-45,
E-mail:
beskaragayl_ekon@
mail.ru
8.
ГУ "Аппарат акима
Бородулихинского района"
Восточно-
Казахстанская
область,
Бородулихинский
район,
с. Бородулиха,
ул. Тәуелсіздік,
69.
тел. 8 (72351)
2-15-57,
E-mail:
economica-bor2007@
mail.kz
9.
ГУ "Аппарат акима
Глубоковского района"
Восточно-
Казахстанская
область,
Глубоковский район,
п. Глубокое,
ул. Поповича, 11а.
тел. 8 (72331)
2-30-60,
Е-mail:
glubokoe_ekonom@
mail.ru
10.
ГУ "Аппарат акима
Жарминского района"
Восточно-
Казахстанская
область,
Жарминский район,
с. Калбатау,
ул. Достык, 105.
тел. 8 (72347)
6-53-93,
Е-mail: zharma_
ekonom@mail.ru
11.
ГУ "Аппарат акима
Зайсанского района"
Восточно-
Казахстанская
область,
Зайсанский район,
г. Зайсан,
ул. Жангельдина,
54.
тел. 8 (72340)
2-16-06,
Е-mail:
ecoplan-zaisan@
mail.ru
12.
ГУ "Аппарат акима
Зыряновского района"
Восточно-
Казахстанская
область,
Зыряновский район,
г. Зыряновск,
ул. Советская, 20.
тел. 8 (72335)
4-03-20,
Е-mail:
ZurEconomica@
mail.ru
13.
ГУ "Аппарат акима
Катон-Карагайского
района"
Восточно-
Казахстанская
область,
Катон-Карагайский
район, с. Улкен
Нарын,
ул. Абылайхана,
102.
тел. 8(72341)
2-95-31,
Е-mail:
economica_katon@
mail.ru
14.
ГУ "Аппарат акима
Кокпектинского района"
Восточно-
Казахстанская
область,
Кокпектинский
район, с. Кокпекты,
ул. Ш.
Фахрутдинова, 44а.
тел. 8 (72348)
2-12-83,
Е-mail:
Kok_econom@mail.ru
15.
ГУ "Аппарат акима
Курчумского района"
Восточно-
Казахстанская
область,
Курчумский район,
с. Курчум,
ул. Ибежанова, 23.
тел. 8 (72339)
2-22-06,
E-mail:
doszakup_kurchum@
mail.ru
16.
ГУ "Аппарат акима
Тарбагатайского района"
Восточно-
Казахстанская
область,
Тарбагатайский
район, с. Аксуат,
ул. Абылайхана, 13.
тел. 8 (72346)
2-20-54,
Е-mail:
tarbag_econ@mail.ru
17.
ГУ "Аппарат акима
Уланского района"
Восточно-
Казахстанская
область,
Уланский район,
п. Молодежный, дом,
1.
тел. 8 (72338)
2-71-56,
Е-mail:
ulan_econom@mail.ru
18.
ГУ "Аппарат акима
Урджарского района"
Восточно-
Казахстанская
область,
Урджарский район,
с. Урджар,
ул. Абылайхана,
122.
тел. 8 (72230)
3-53-03,
Е-mail:
urdzharecon@list.ru
19.
ГУ "Аппарат акима
Шемонаихинского района"
Восточно-
Казахстанская
область,
Шемонаихинский
район,
г. Шемонаиха,
ул. Советская, 59.
тел. 8(72332)
3-32-93,
Е-mail:
economicshem@mail.
kz

5. ШЫҒЫС ҚАЗАҚСТАН ОБЛЫСЫ
1.
«Шығыс Қазақстан облысы әкімінің аппараты» MM
Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қ., М. Горький к., 40.
тел. 8 (7232) 57-82-10, E-mail: abitova@economica.ustk.kz
2.
«Өскемен қаласы әкімінің аппараты» MM
Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қ., Пермитин к., 17.
тел. 8 (7232) 24-12-38, E-mail: uprEconomika@oskemen.kz
3.
«Семей қаласы әкімінің аппараты» MM
Шығыс Қазақстан облысы, Семей қ., Интернациональная к., 8.
тел. 8 (7222) 52-27-63, Е- mail: economsemey@mail.ru
4.
«Риддер қаласы әкімінің аппараты» MM
Шығыс Қазақстан облысы, Риддер қ., Семенов к., 19.
тел. 8 (72336) 4-62-26, Е- mail: eco@ridder.kz
5.
«Абай ауданы әкімінің аппараты» MM
Шығыс Қазақстан облысы, Абай ауданы, Қарауыл а., Құнанбай к., 5.
тел. 8 (72252) 9-15-59, Е-mail: Abay_ekonom@mail.kz
6.
«Аякөз ауданы әкімінің аппараты» MM
Шығыс Қазақстан облысы, Аякоз ауданы, Аякөз қ., Абай д-лы, 14.
тел. 8(72237) 3-03-31, Е-mail: ekonom_agz@mail.kz
7.
«Бесқарағай ауданы әкімінің аппараты» MM
Шығыс Қазақстан облысы, Бесқарағай ауданы, Бесқарағай а., Сейфуллин к., 144.
тел. (72236) 9-03-45, E-mail: beskaragayl_ekon@maii.ru
8.
«Бородулиха ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Бородулиха ауданы, Бородулиха а., Тәуелсіздік к., 69.
тел. 8(72351)2-15-57, Е-mail: есоnоmіса-bor2007@mail.kz
9.
«Глубоковский ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Глубоковский ауданы, Глубокое к., Попович к., 11а.
тел. 8(72331) 2-30-60, Е- mail: glubokoe_ekonom@mail.ru
10.
«Жарма ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Жарма ауданы, Қалбатау а., Достық к., 105.
тел. 8(72347) 6-53-93, Е-mail: zharma_ekonom@mail,ru
11.
«Зайсан ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Зайсан ауданы, Зайсан қ., Жангелдин к., 54.
тел. (72340) 2-16-06, Е-mail: ecoplan-zaisan@mail.ru
12.
«Зырянов ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Зырянов ауданы, Зыряновск қ., Советская к., 20.
тел. 8 (72335) 4-03-20, Е- mail: Zur_Economica@mail.ru
13.
«Катон Қарағай ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Катон Қарағай ауданы, Үлкен Нарын а., Абылайхан к., 102.
тел. 8(72341) 2-95-31, Е- mail: economica_katon@mail.ru
14.
«Көкпекті ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Көкпекті ауданы, Көкпекті а., Ш. Фахрутдинов к., 44а.
тел. 8 (72348) 2-12-83, Е-mail: Kok_econom@mail.ru
15.
«Күршім ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Күршім ауданы, Күршім а., Ибіжанов к., 23.
тел. 8 (72339) 2-22-06, Е- mail: doszakup_kurchum@mail.ru
16.
«Тарбағатай ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Тарбағатай ауданы, Ақсуат а., Абылайхан к., 13.
тел. 8 (72346) 2-20-54, Е-mail: tarbag_econ@mail.
17.
«Ұлан ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Ұлан ауданы, Молодежный к., 1. үй.
тел.8 (72338) 2-71-56, Е- mail: ulan_econom@mail.ru
18.
«Үржар ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Үржар ауданы, Үржар а., Абылайхан к., 122.
тел.8 (72230) 3-53-03, Е- mail: urdzharecon@list.ru
19.
«Шемонаиха ауданы  әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қ., Советская к., 59.
тел. 8 (72332) 3-32-93, Е- mail: economicshiem@mail.kz

6. ЖАМБЫЛСКАЯ ОБЛАСТЬ
1.
ГУ ""Аппарат акима
Жамбылской области"
Жамбылская область,
г. Тараз,
ул. Абая, 119.
тел: 8 (7262)
45-54-86, 45-88-31,
45-42-30, 45-60-21
факс: 45-42-05,
45-46-28 Е-mail:
usfa_taraz@mail.ru
2.
ГУ "Аппарат акима
Байзакского района"
Жамбылская область,
Байзакский район,
с. Сарыкемер,
ул. Байзак батыра,
107.
тел/факс: 8 (72637)
2-11-52, 2-11-80,
2-28-05
Е-mail:
kuanisihbekov.nur@
mail.ru
3.
ГУ "Аппарат акима
Жамбылского района"
Жамбылская область,
Жамбылский район,
с. Асса,
ул. Абая, 123.
тел/факс: 8 (72633)
2-14-36, 2-19-36,
2-12-51
E-mail:
zhambyl_asa_akim@
mail.ru
4.
ГУ "Аппарат акима
Жуалынского района"
Жамбылская область,
Жуалынский район,
с. Б. Момышуды,
ул. Жамбыла, 12.
тел/факс: 8 (72635)
2-13-65, 2-11-65,
2-12-69
Е-mail:
Akim_jualin@
mail.ru,
nurhzan_85@mail.ru
5.
ГУ "Аппарат акима
Кордайского района"
Жамбылская область,
Кордайский район,
с. Кордай,
ул. Толе би, 106.
тел/факс: 8 (72636)
2-13-08, 2-11-47
Е-mail:
oshkordai@mail.ru
6.
ГУ "Аппарат акима
Меркенского района"
Жамбылская область,
Меркенский район,
с. Мерке,
ул. Исмаилова, 169.
тел/факс: 8 (72632)
2-12-61, 2-23-81
Е-mail:
merkekense@gmail.
com
7.
ГУ "Аппарат акима
Мойынкумского района"
Жамбылская область,
Мойынкумский район,
с. Мойьшкум,
ул. Амангельды,
147.
тел/факс: 8 (72642)
2-49-71, 2-46-53
E-mail:
moinkum_rsxy@mail.
ru
8.
ГУ "Аппарат акима Района
имени Т. Рыскулова"
Жамбылская область,
район имени
Т. Рыскулова,
с. Кулан,
ул. Жибек жолы, 75.
тел/факс: 8 (72631)
2-16-34, 2-15-36
E-mail:
aigul271258@mail.ru
9.
ГУ "Аппарат акима
Сарысуского района"
Жамбылская область,
Сарысуский район,
г. Жанатас,
ул. Бейбитшилик, 1.
тел/факс: 8 (72634)
6-29-27, 6-19-41,
6-22-42
E-mail:
Tokaev@mail.ru
10.
ГУ "Аппарат акима
Таласского района"
Жамбылская область,
Таласский район,
г. Каратау,
пл. Достык, 1.
тел/факс: 8 (72644)
6-17-77,
8 (72641) 2-12-58
E-mail:
akkul-selhoz@mail.
ru
11.
ГУ "Аппарат акима
Шуского района"
Жамбылская область,
Шуский район,
с. Толе би,
ул. Толе би, 274.
тел/факс: 8 (72638)
3-28-38, 3-18-22
Е-mail:
b_ainura@mail.ru
7. ЗАПАДНО-КАЗАХСТАНСКАЯ OБЛАСТЬ
1.
ГУ "Аппарат акима
Западно-Казахстанской
области"
Западно-
Казахстанская
область,
г. Уральск,
ул. К. Аманжолова,
75.
тел/факс 8 (7112)
51-10-65,
E-mail: dshzko-
zemotdel@rambler.
ru, dshko-admotdel@
rambler.ru
2.
ГУ "Аппарат акима
Акжаикского района"
Западно-
Казахстанская
область,
Акжаикский район,
с. Акжаик,
ул. Д. Кунаева, 70.
тел/факс 8 (71136)
92-302,
8(71136) 92-135;
Berik-63@mail.ru
3.
ГУ "Аппарат акима
Бокейординского района"
Западно-
Казахстанская
область,
Бокейординский
район,
с. Сайкын,
ул. Т. Жарокова,
31.
тел/факс 8 (71140)
21-120,
8 (71140) 21-210;
akimat_B@mail.kz
4.
ГУ "Аппарат ахима
Бурлинского района"
Западно-
Казахстанская
область,
Бурлинский район,
г. Аксай,
ул. Советская, 99.
тел/факс 8 (71133)
20-368,
8 (71133) 20-888;
Shamgonova_G@mail.
ru
5.
ГУ "Аппарат акима
Жанакалинского района"
Западно-
Казахстанская
область,
Жанакалинский
район,
с. Жанакала,
ул. Дружбы народов,
44.
тел/факс 8 (71141)
21-835,
8 (71141) 21-869;
zmereke@mail.ru
6.
ГУ "Аппарат акима
Жанибекского района"
Западно-
Казахстанская
область,
Жанибекский район,
с. Жанибек,
ул. Г. Караш, 61.
тел/факс 8 (7135)
21-343,
8 (71141) 21-869;
janibek-kz@bk.ru
7.
ГУ "Аппарат акима
Зеленовского района"
Западно-
Казахстанская
область,
Зеленовский район,
с. Переметное,
ул. Ю. Гагарина,
134.
тел/факс 8 (71130)
22-444,
8 (71130) 22-547;
Zelenovekonom@
mail.ru
8.
ГУ "Аппарат акима
Казталовского района"
Западно-
Казахстанская
область,
Казталовский район,
с. Казталовка,
ул. Шарафутдинова,
1.
тел/факс 8 (71144)
31-545,
8 (71144) 31-515;
Kader_63@mail.ru
9.
ГУ "Аппарат акима
Каратобинсксго района"
Западно-
Казахстанская
область,
Каратобинский
район,
с. Каратобе,
ул. Г.
Курмангалиева, 19.
тел/факс 8 (71145)
31-172,
8 (71145) 31-172;
Zhangaliev76@mail.
ru
10.
ГУ "Аппарат акима
Сырымского района"
Западно-
Казахстанская
область,
Сырымский район,
с. Жымпиты,
ул. Казахстан, 8.
тел/факс 8 (71134)
31-127,
8 (71134) 31-171;
Sirim_econom@
mail.ru
11.
ГУ "Аппарат акима
Таскалинского района"
Западно-
Казахстанская
область,
Таскалинский район,
с. Таскала,
ул. Абая, 23.
тел/факс 8 (71139)
22-036,
8 (71139) 22-416;
Taskala-econ@
rambler.ru
12.
ГУ "Аппарат акима
Теректинского района"
Западно-
Казахстанская
область,
Теректинский район,
с. Федоровка,
ул. Юбилейная, 18.
тел/факс 8 (71132)
23-147,
8 (71132) 23-023;
Ekonom_terekta@
mail.ru
13.
ГУ "Аппарат акима
Чингирлауского района"
Западно-
Казахстанская
область,
Чингирлауский
район,
с. Чингирлау,
ул. Клышева, 95.
тел/факс 8 (71137)
33-445,
8 (71137) 34-286;
nazgul_04@mail.ru

6. ЖАМБЫЛ ОБЛЫСЫ
1.
«Жамбыл облысы әкімінің аппараты» ММ
Жамбыл облысы, Тараз қ., Абай к., 119.
тел: 8 (7262) 45-54-86, 45-88-31, 45-42-30, 45-60-21 факс: 45-42-05, 45-46-28 Е- mail: ush_taraz@mail.ru
2.
«Байзақ ауданы әкімінің аппараты» ММ
Жамбыл облысы, Байзақ ауданы, Сарыкемер а., Байзақ батыр к., 107.
тел/факс: 8 (72637) 2-11-52, 2-11-80, 2-28-05 Е-mail: kuamshbekov.nur@mail.ru
3.
«Жамбыл ауданы әкімінің аппараты» ММ
Жамбыл облысы, Жамбыл ауданы, Асса а., Абай к., 123.
тел/факс: 8 (72633) 2-14-36, 2-19-36, 2-12-51 Е-mail: zhambyl_asa_akim@mail.ru
4.
«Жуалы ауданы «Жуалы ауданы
Жамбыл облысы, Жуалы ауданы, Б. Момышұлы а., Жамбыл к., 12.
тел/факс: 8 (72635) 2-13-65, 2-11-65, 2-12-69 Е- mail: Akim_jualin@mail.ru, nurhzan_85@mail.ru
5.
«Қордай әкімінің ауданы аппараты» ММ
Жамбыл облысы, Қордай ауданы, Қордай а., Толе би к., 106.
тел/факс: 8 (72636) 2-13-08, 2-11-47 E-mail: оsҺkordai@mail.ru
6.
«Мерке ауданы әкімінің аппараты» ММ
Жамбыл облысы, Мерке ауданы, Мерке а., Исмаилов к., 169.
тел/факс; 8 (72632} 2-12-61, 2-23-81 E-mail: merkekense@gmail.com
7.
«Мойынқұм ауданы әкімінің аппараты» ММ
Жамбыл облысы, Мойынқұм ауданы, Мойынқұм а., Аманкелді к., 147.
тел/факс: 8 (72642) 2-49-71, 2-46-53 E-mail: moinkum_rsxy@mail.ru
8.
«Т.Рысқұлов ауданы әкімінің аппараты» ММ
Жамбыл облысы, Т. Рысқұлов ауданы, Құлан а., Жібек жолы к., 75.
тел/факс: 8 (72631) 2-16-34, 2-15-36 Е-mail: aigul271258@mail.ru
9.
«Сарысу ауданы әкімінің аппараты» ММ
Жамбыл облысы, Сарысу ауданы, Жаңатас қ., Бенбітшілік к., 1.
тел/факс: 8 (72634) 6-29-27, 6-19-41, 6-22-42 Е-mail: Tokaev@mail.ru
10.
«Талас ауданы әкімінің аппараты» ММ
Жамбыл облысы, Талас ауданы, Қаратау қ., Достық алаңы, 1 үй.
тел/факс: 8 (72644) 6-17-77, 8 (72641) 2-12-58 Е- mail: akkul-selhoz@maitru
11.
«Шу ауданы әкімінің аппараты» ММ
Жамбыл облысы, Шу ауданы, Төле би а., Төле би к., 274.
тел/факс: 8 (72638) 3-28-38, 3-18-22 Е-mail: b_ainura@mail.ru
7. БАТЫС ҚАЗАҚСТАН ОБЛЫСЫ
1.
«Батыс Қазақстан облысы әкімінің аппараты» ММ
Батыс Қазақстан облысы, Орал қ., К. Аманжолов к., 75.
тел/факс 8 (7112) 51-10-65, E-mail: dshzko-zemotdel@rambler.ru. dshko-admotdel@zemotdel@rambler.ru.
2.
«Ақжайық ауданы әкімінің аппараты» ММ
Батыс Қазақстан облысы, Ақжайық ауданы, Ақжайық а., Д. Қонаев к., 70.
тел/факс 8 (71136) 92-302, 8(71136)92-135; Berik-63@mail.ru.
3.
«Бөкейорда ауданы әкімінің аппараты» ММ
Батыс Қазақстан облысы, Бөкейорда ауданы, Сайқын а., Т. Жароков к., 31.
тел/факс 8 (71140) 21-120, 8(71140)21-210; akimat_B@mail.kz
4.
«Бөрлі ауданы әкімінің аппараты» ММ
Батыс Қазақстан облысы, Бөрлі ауданы, Ақсай қ., Советская к., 99.
тел/факс 8 71133) 20-368, 8(71133)20-888; Shamgonova_G@mail.ru
5.
«Жаңақала ауданы әкімінің аппараты» ММ
Батыс Қазақстан облысы, Жаңақала ауданы, Жаңақала а., Халық Достығы к., 44.
тел/факс 8 (71141) 21-835, 8(71141)21-869; zmereke@mail.ru
6.
«Жәнібек ауданы әкімінің аппараты» ММ
Батыс Қазақстан облысы, Жәнібек ауданы, Жәнібек а., Г. Қараш к., 61.
тел/факс 8 (7135) 21-343, 8(71141) 21-869; janibek-kz@.bk.ru
7.
«Зеленое ауданы әкімінің аппараты» ММ
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Переметное а., Ю. Гагарин к., 134.
тел/факс 8 (71130) 22-444, 8(71130) 22-547; Zelenovekonom@mail.ru
8.
«Қазталов ауданы әкімінің аппараты» ММ
Батыс Қазақстан облысы, Қазталов ауданы, Қазталов а., Шарафутдинов к., 1.
тел/факс 8 (71144 ) 31-545, 8(71144)31-515; Kader_63@mail.ru
9.
«Қаратөбе ауданы әкімінің аппараты» ММ
Батыс Қазақстан облысы, Қаратөбе ауданы, Қаратөбе a., F. Құрманғалиев к., 19.
тел/факс 8 (71145) 31-172, 8(71145) 31-172; Zhangaliev76@mail.ru
10.
«Сырым ауданы әкімінің аппараты» ММ
Батыс Қазақстан облысы, Сырым ауданы, Жымпиты а., Қазақстан к., 8.
тел/факс 8 (71134) 31-127, 8(71134)31-171; Sirim_econom@mail.ru
11.
«Тасқала ауданы әкімінің аппараты» ММ
Батыс Қазақстан облысы, Таскала ауданы, Тасқала а. Абай к., 23.
тел/факс 8 (71139) 22-036, 8(71139) 22-416; Taskala-econ@rambler.ru
12.
«Теректі ауданы әкімінің аппараты» ММ
Батыс Қазақстан облысы, Теректі ауданы, Федоров а., Юбилейная к., 18.
тел/факс 8 (71132) 23-147, 8(71132) 23-023; Ekonom_terekta@mail.ru
13.
«Шыңғырлау ауданы әкімінің аппараты» ММ
Батыс Қазақстан облысы, Шыңғырлау ауданы, Шыңғырлау а., Қылышев к., 95.
тел/факс 8 (71137) 33-445, 8(71137)34-286; nazgul_04@mail.ru

8. КАРАГАНДИНСКАЯ ОБЛАСТЪ
1.
ГУ "Аппарат акима
Карагандинской области"
Карагандинская
область,
г. Караганда,
Бульвар Мира, 39.
тел/факс 8 (7212)
42-10-67,
E-mail:
kancelyaria@krg.
gov.kz
2.
ГУ "Аппарат акима
Абайского района"
Карагандинская
область,
Абайский район,
г. Абай,
пр. Победы, 3.
тел/факс 8 (72131)
4-65-23, 4-42-26;
E-mail:
abay-kontrol@mail.
ru
3.
ГУ "Аппарат акима
Актогайского района"
Карагандинская
область,
Актогайский район,
с. Актогай,
ул. Бокейхана, 43.
тел/факс 8 (71037)
2-12-33;
E-mail:
Erjan_77@mail.ru
4.
ГУ "Аппарат акима
Бухар-Жырауского района"
Карагандинская
область,
Бухар-Жырауский
район,
п. Ботакара,
ул. Абылай хана,
39.
тел/факс 8 (72154)
2-14-60, 2-11-18;
E-mail:
bukharfarhad@
topmail.kz,
gasik@topmail.kz,
b-jirauakimat@
mail.ru
5.
ГУ "Аппарат акима
Жанааркинского района"
Карагандинская
область,
Жанааркинский
район, п. Атасу,
пр. Тауелсиздик, 5.
тел/факс 8 (71030)
2-62-88;
E-mail:
zhanaarka_akimat@
mail.ru
6.
ГУ "Аппарат акима
Каркаралинского района"
Карагандинская
область,
Каркаралинский
район,
г. Каркаралинск,
ул. Т. Аубакирова,
23.
тел/факс 8 (72146)
3-13-68, 3-13-66;
E-mail:
karkar_org@krg.
gov.kz
7.
ГУ "Аппарат акима
Нуринского района"
Карагандинская
область,
Нуринский район,
п. Киевка,
ул. Мынбаева, 44.
тел/факс 8 (72154)
2-26-31;
E-mail:
akimat_nura@mail.ru
8.
ГУ "Аппарат акима
Осакаровского района"
Карагандинская
область,
Осакаровский район,
п. Осакаровка,
ул. Новая, 33.
тел/факс 8 (72149)
4-12-67, 4-18-42;
E-mail:
Osak-izbirkom@
mail.kz,
Osak-akimat@mail.kz
9.
ГУ "Аппарат акима
Улытауского района"
Карагандинская
область,
Улытауский район,
с. Улытау,
ул. Абая, 27.
тел/факс 8 (71035)
2-12-40;
E-mail:
ulytauakim@krg.
gov.kz
10.
ГУ "Аппарат акима
Шетского района"
Карагандинская
область,
Шетский район,
с. Аксу-Аюлы,
ул. Шортанбая, 24.
тел/факс 8 (71031)
2-14-17, 2-15-09;
E-mail:
akimshet@mail.ru
11.
ГУ "Аппарат акима
города Жезказган"
Карагандинская
область,
г. Жезказган,
ул. Алашахана, 1.
тел/факс 8 (7102)
73-61-35;
E-mail:
zhez_org@krg.gov.kz
12.
ГУ "Аппарат акима
города Сатпаев"
Карагандинская
область,
г. Сатпаев,
пр. К. Сатпаева,
108.
тел/факс 8 (71063)
3-36-36;
E-mail:
satpaevakimat@
mail.ru
9. КОСТАНАЙСКАЯ ОБЛАСТЬ
1.
ГУ "Аппарат акима
Костанайской области"
Костанайская
область,
г. Костанай,
пр. Аль-Фараби, 66.
тел/факс 8 (7142)
51-17-82;
E-mail:
dsh-zem@
kostanay.kz,
www.kostanay.kz;
e.kostanay.kz
2.
ГУ "Аппарат акима
Алтынсаринского района"
Костанайская
область,
Алтынсаринский
район,
с. Убаганское,
ул. Ленина, 4.
тел. 8 (71445)
3-42-20,
E-mail:
altynsar@kostanay.
kz
3.
ГУ "Аппарат акима
Амангельдинского района"
Костанайская
область,
Амангельдинский
район,
с. Амангельды,
ул. Майлина, 14.
тел. 8 (71440)
2-11-00,
E-mail:
amangeldy@
kostanay.kz
4.
ГУ "Аппарат акима
Аулиекольского района"
Костанайская
область,
Аулиекольский
район,
с. Аулиеколь,

8. ҚАРАҒАНДЫ ОБЛЫСЫ
1.
«Қарағанды облысы әкімінің аппараты» ММ
Қарағанды облысы, Қарағанды қ., Бейбітшілік бульвары, 39.
тел/факс 8 (7212) 42-10-67, E-mail: kancelyaria@krg.gov.kz
2.
«Абай ауданы әкімінің аппараты» ММ
Қарағанды облысы, Абай ауданы, Абай қ., Жеңіс д-лы, 3.
тел/факс 8 (72131) 4-65-23, 4-42-26; E-mail: abay-kontrol@mail.ru
3.
«Актоғай ауданы әкімінің аппараты» ММ
Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Ақтоғай а., Бөкейхан к., 43.
тел/факс 8 (71037) 2-12-33; E-mail: Erjan_77@mail.ru
4.
«Бұқар Жырау ауданы әкімінің аппараты» ММ
Қарағанды облысы, Бұқар Жырау ауданы, Ботақара к., Абылайхан к., 39.
тел/факс 8 (72154) 2-14-60, 2-11-18; E-mail: bukharfarhad@topmail.kz, gasik@topmail.kz, b-jirauakimat@mail.ru
5.
«Жаңаарқа ауданы әкімінің аппараты» ММ
Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Атасу к., Тәуелсіздік д-лы, 5.
тел/факс 8 (71030) 2-62-88; E-mail: zhanaarka_akimat@mail.ru
6.
«Қарқаралы ауданы әкімінің аппараты» ММ
Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Қарқаралы қ., Т. Әубәкіров к., 23.
тел/факс 8 (72146) 3-13-68, 3-13-66; E-mail: karkar_org@krg.gov.kz
7.
«Нұра ауданы әкімінің аппараты» ММ
Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Киевка к., Мыңбаев к., 44.
тел./факс 8 (72154) 2-26-31; E-mail: akimat_nura@mail.ru
8.
«Осакаров ауданы әкімінің аппараты» ММ
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Осакаровка к., Новая к., 33.
тел/факс 8 (72149) 4-12-67, 4-18-42; E-mail: Osak-izbirkom@mail.kz, Osak-akimat@mail.kz
9.
«Ұлытау ауданы әкімінің аппараты» ММ
Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Ұлтау а., Абай к., 27.
тел/факс 8 (71035) 2-12-40; E-mail: ulytauakim@krg.gov.kz
10.
«Шет ауданы әкімінің аппараты» MM
Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ақсу Аюлы а., Шортанбай к., 24.
тел/факс 8 (71031) 2-14-17, 2-15-09; E-mail: akimshet@mail.ru
11.
«Жезқазған қаласы  әкімінің аппараты» MM
Қарағанды облысы, Жезқазған қ., Алаша хан к., 1.
тел/факс 8 (7102) 73-61-35; E-mail: zhez_org@krg.gov.kz
12.
«Сәтбаев қаласы әкімінің аппараты» MM
Қарағанды облысы, Сәтбаев қ., Қ. Сәтбаев д-лы, 108.
тел/факс 8 (71063) 3-36-36; E-mail: satpaevakimat@mail.kz
9. ҚОСТАНАЙ ОБЛЫСЫ
1.
«Қостанай облысы әкімінің аппараты» MM
Қостанай облысы, Қостанай қ., Әл Фараби д-лы, 66.
тел/факс 8 (7142) 51-17-82; E-mail: dsh-zem@kostanay.kz, www. kostanay.kz; e.kostanay.kz
2.
«Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты» MM
Қостанай облысы, Алтынсарин ауданы, Обаған а., Ленин к., 4.
тел.8(71445)3-42-20, E-mail: altynsar@kostanay.kz
3.
«Аманкелді ауданы әкімінің, аппараты» MM
Қостанай облысы, Аманкелді ауданы, Аманкелді а., Майлин к., 14.
тел. 8(71440) 2-11-00, E-mail: amangeldy@kostanay.kz
4.
«Әулиекөл ауданы әкімінің аппараты» MM

ул. 1 Мая, 44.
тел. 8 (71453)
2-10-00,
E-mail:
auliekol@kostanay.
kz
5.
ГУ "Аппарат акима
Денисовского района"
Костанайская
область,
Денисовский район,
с. Денисовка,
ул. Калинина, 5.
тел. 8 (71434)
2-14-42,
E-mail:
denisovka@
kostanay.kz
6.
ГУ "Аппарат акима
Жангельдинского района"
Костанайская
область,
Жангельдинский
район, п. Торгай,
ул. Алтынсарина, 4.
тел. 8 (71439)
2-16-88,
E-mail:
jangeldy@kostanay.
kz
7.
ГУ "Аппарат акима
Житикаринского района"
Костанайская
область,
Житикаринский район, г. Житикара,
6 мкр., д. 65.
тел. 8 (71435)
2-33-16,
E-mail:
zhitikara@
kostanay.kz
8.
ГУ "Аппарат акима
Камыстинского района"
Костанайская
область,
Камыстинский район,
с. Камысты,
ул. Ержанова, 61.
тел. 8 (71437)
2-13-00,
E-mail:
kamysty@kostanay.kz
9.
ГУ "Аппарат акима
Карабалыкского района"
Костанайская
область,
Карабалыкский
район,
п. Карабалык,
ул. Космонавтов,
31.
тел. 8 (71441)
3-31-57,
E-mail:
karabalyk@
kostanay.kz
10.
ГУ "Аппарат акима
Карасуского района"
Костанайская
область,
Карасуский район,
с. Карасу,
ул. Исакова, 73.
тел. 8 (71452)
2-11-05,
E-mail:
karasu@kostanay.kz
11.
ГУ "Аппарат акима
Костанайского района"
Костанайская
область,
Костанайский район,
п. Затобольск,
ул. Калинина, 65.
тел. 8(71455)
2-30-50,
E-mail:
kost_region@
kostanay.kz
12.
ГУ "Аппарат акима
Мендыкаринского района"
Костанайская
область,
Мендыкаринский
район,
с. Боровское,
ул. Королева, 5.
тел. 8 (71443)
2-15-71,
E-mail:
mendikara@
kostanay.kz
13.
ГУ "Аппарат акима
Наурзумского района"
Костанайская
область,
Наурзумский район,
с. Караменды,
ул. Ш. Жанибека, 1.
тел. 8 (71454)
2-11-44,
E-mail:
naurzum@kostanay.kz
14.
ГУ "Аппарат акима
Сарыкольского района"
Костанайская
область,
Сарыкольский район,
п. Сарыколь,
ул. Ленина, 72.
тел. 8 (71451)
2-11-38,
E-mail:
sarykol@kostanay.kz
15.
ГУ "Аппарат акима
Тарановского района"
Костанайская
область,
Тарановский район,
с. Тарановское,
ул. Калинина, 60.
тел. 8 (71436)
3-61-44,
E-mail:
taranovka@
kostanay.kz
16.
ГУ "Аппарат акима
Узункольского района"
Костанайская
область,
Узункольский район,
с. Узунколь,
ул. Мусрепова, 14.
тел. 8 (71444)
2-12-55,
E-mail:
uzunkol@kostanay.kz
17.
ГУ "Аппарат акима
Федоровского района"
Костанайская
область,
Федоровский район,
с. Федоровка,
ул. Калинина, 53.
тел. 8 (71442)
2-16-32,
E-mail:
fedorovka@
kostanay.kz
18.
ГУ "Аппарат акима
г. Костанай"
Костанайская
область,
г. Костанай,
ул. Мауленова, 21.
тел. 8 (7142)
57-57-01,
E-mail:
gorakimat@
kostanay.kz
19.
ГУ "Аппарат акима
г. Аркалык"
Костанайская
область,
г. Аркалык,
пр. Абая, 29.
тел. 8 (71430)
7-12-42,
E-mail:
arkalyk@kostanay.kz
20.
ГУ "Аппарат акима
г. Лисаковск"
Костанайская
область,
г. Лисаковск,
ул. Мира, 31.
тел. 8 (71433)
3-40-50,
E-mail:
lisakovsk@
kostanay.kz
21.
ГУ "Аппарат акима
г. Рудный"
Костанайская
область, г. Рудный,
ул. Фрунзе, 14.
тел. 8 (71431)
9-04-23,
E-mail:
rudny@kostanay.kz

Қостанай облысы, Әулиекөл ауданы, Әулиекөл а., 1 Май к., 44.
тел. 8(71453) 10-00, E-mail: auliekol@kostanay.kz
5.
«Денисов ауданы әкімінің аппараты» ММ
Қостанай облысы, Денисов ауданы, Денисов а., Калинин к., 5.
тел. 8 (71434) 2-14-42, E-mail: denisovka@kostanay.kz
6.
«Жангелдин ауданы әкімінің аппараты» ММ
Қостанай облысы, Жангелдин ауданы, Торғай к., Алтынсарин к., 4.
тел. 8 (71439) 2-16-88, E-mail: jangeldy@kostanay.kz
7.
«Жетіқара ауданы әкімінің аппараты» ММ
Қостанай облысы, Жетіқара ауданы, Жетіқара қ., 6 ш.а., 65 үй.
тел. 8(71435) 2-33-16, E-mail: zhitikara@kostanay.kz
8.
«Қамысты ауданы әкімінің аппараты» ММ
Қостанай облысы, Қамысты ауданы, Қамысты а., Ержанов к., 61.
тел. 8(71437) 2-13-00, E-mail: kamysty@kostanay.kz
9.
«Қарабалық ауданы әкімінің аппараты» ММ
Қостанай облысы, Қарабалық ауданы, Қарабалық к., Космонавтар к., 31.
тел. 8(71441) 3-31-57, E-mail: karabalyk@kostanay.kz
10.
«Қарасу ауданы әкімінің аппараты» ММ
Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Қарасу а., Ісақов к., 73.
тел. 8(71452) 2-11-05, E-mail: karasu@kostanay.kz
11.
«Қостанай ауданы әкімінің аппараты» ММ
Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Затобол к., Калинин к., 65.
тел. 8(71455) 2-30-50, E-mail: kost_region@kostanay.kz
12.
«Мендықара ауданы әкімінің аппараты» ММ
Қостанай облысы, Меңдіқара ауданы, Боровской а., Королев к., 5.
тел. 8(71443) 2-15-71, E-mail: mendikara@kostanay.kz
13.
«Науырызым ауданы әкімінің аппараты» ММ
Қостанай облысы, Науырызым ауданы, Қарамеңді а., Ш. Жәнібек к., 1.
тел. 8(71454) 2-11-44, E-mail: naurzum@kostanay.kz
14.
«Сарыкөл ауданы әкімінің аппараты» MM
Қостанай облысы, Сарыкөл ауданы, Сарыкөл к., Ленин к., 72.
тел. 8(71451) 2-11-38, E-mail: sarykol@kostanay.kz
15.
«Таран ауданы әкімінің аппараты» MM
Қостанай облысы, Таран ауданы, Таран а., Калинин к., 60.
тел. 8(71436) 3-61-44, E-mail: taranovka@kostanay.kz
16.
«Ұзынкөл ауданы әкімінің аппараты» MM
Қостанай облысы, Ұзынкөл ауданы, Ұзынкөл а., Мүсірепов к., 14.
тел. 8 (71444) 2-12-55, E-mail: uzunkol@kostanay.kz
17.
«Федоров ауданы әкімінің аппараты» MM
Қостанай облысы, Федоров ауданы, Федоров а., Калинин к., 53.
тел. 8 (71442) 2-16-32, E-mail: fedorovka@kostanay.kz
18.
«Қостанай қаласы әкімінің аппараты» MM
Қостанай облысы, Қостанай қ., Мәуленов к., 21.
тел. 8 (7142) 57-57-01, E-mail: gorakimat@kostanay.kz
19.
«Арқалық қаласы әкімінің аппараты» MM
Қостанай облысы, Арқалық қ., Абай д-лы, 29.
тел. 8 (71430) 7-12-42, E-mail: arkalyk@kostanay.kz
20.
«Лисаков қаласы әкімінің аппараты» MM
Қостанай облысы, Лисаков қ., Бейбітшілік к., 31.
тел. 8 (71433) 3-40-50, E-mail: lisakovsk@kostanay.kz
21.
«Рудный қаласы әкімінің аппараты» MM
Қостанай облысы, Рудный к, Фрунзе к., 14.
тел. 8(71431) 9-04-23, E-mail: rudny@kostanav.kz

10. КЫЗЫЛОРДИНСКАЯ ОБЛАCTЬ
1.
ГУ "Аппарат акима
Кызылординской области"
Кызылординская
область,
г. Кызылорда,
ул. Ы. Жахаева, 76.
тел. 8 (7242)
27-63-73, 23-55-81,
факс:
26-12-25, 23-55-79
E-mail:
oblKorda@nursat.kz,
sh_kyzyl@mail.ru
2.
ГУ "Аппарат акима
Казалbнского района"
Кызылординская
область,
Казалинский район,
п. Айтеке би,
ул. Айтеке би, 60.
факс: 8 (72438)
2-12-90
E-mail:
Kazaly_akimat@
mail.ru
3.
ГУ "Аппарат акима
Аральского района"
Кызылординская
область,
Аральский район,
г. Аральск,
ул. Школьная, 33.
тел. 8 (72433)
2-11-62, 2-13-80,
Е-mail:
aralkalasy@mail.ru,
агаl_akimat@mail.ru
4.
ГУ "Аппарат акима
Кармакшинского района"
Кызылординская
область,
Кармакшннский
район,
п. Кармакшы,
ул.Коркыт ата, 1.
тел. 8 (72437)
2-12-34,
Е-mail:
KarmaKent@mail.ru
5.
ГУ "Аппарат акима
Шиелийского района"
Кызылординская
область,
Шиелийский район,
п. Шиели,
ул. Т. Рыскулова,
6.
тел. 8 (72432)
4-28-00, 4-15-90
Е-mail:
akimat_shieli@
mail.ru
6.
ГУ "Аппарат акима
Жанакорганского района"
Кызылординская
область,
Жанакорганский
район,
п. Жанакорган,
ул. М. Кокенова,
37.
Тел. 8 (72435)
2-24-29
E-mail:
org_acim@mail.ru
7.
ГУ "Аппарат акима
Сырдарьинского района"
Кызылординская
область,
Сырдарьинский
район,
п. Теренозек,
ул. Абая, 1.
Тел. 8 (72436)
2-13-53
E-mail:
syrdarya_akimat@
mail.ru
8.
ГУ "Аппарат акима
Жалагашского района"
Кызылординская
область,
Жалагашский район,
п. Жалагаш,
ул. Айтеке би, 12.
Тел. 8 (72431)
3-13-45
Е-mail:
jalkorda@topmail.kz
9.
ГУ "Аппарат акима
города Кызылорда"
Кызылординская
область,
г. Кызылорда,
ул. Бокейхана, б/н.
Тел: 8 (7242)
23-67-00
ф: 23-84-66
Е-mail:
Gorakimat_kz@list.
ru
11. МАНГИСТАУСКАЯ ОБЛАСТЬ
1.
ГУ "Аппарат акима
Мангистауской области"
Мангистауская
область,
г. Актау, 14 мик,
д. 1.
тел: 8 (7292)
31-42-15;
факс: 8 (7292)
43-45-52,
тел: 8 (7292)
31-30-42;
факс: 8 (7292)
42-12-71,
E-mail: akimmangistau@
mail.kz,
s_sfera@list.ru
2.
ГУ "Аппарат акима
города Актау"
Мангистауская
область,
г. Актау, 4 мик.,
д. 72.
тел: 8 (7292)
33-65-00;
факс: 8 (7292)
33-65-11,
E-mail: aktau_
apparat@mail.ru
3.
ГУ "Аппарат акима
города Жанаозен"
Мангистауская
область,
г. Жанаозен,
ул. Сатпаева, д. 1.
тел: 8 (72934)
3-19-81;
факс: 8 (72934)
3-13-50,
E-mail: akimat-
uzen@mail.ru
4.
ГУ "Аппарат акима
Бейнеуского района"
Мангистауская
область,
Бейнеуский район,
с. Бейнеу,
ул. Досан Тажиева,
районный акимат.
тел: 8 (72932)
2-11-42;
факс: 8 (72932)
2-21-10,
E-mail: apparat_
beineu@ mail.ru
5.
ГУ "Аппарат акима
Каракиянского района"
Мангистауская
область,
Каракиянский район,
с. Курык,
ул. Досан Батыра, 8.
тел: 8 (72937)
2-13-85;
факс: 8 (72937)
2-21-91,
E-mail:
kuryk_apparat_
akima@mail.kz
6.
ГУ "Аппарат акима
Мангистауского района"
Мангистауская
область,
Мангистауский
район,
с. Шетпе,
ул. Центральная, 1.
тел: 8 (72931)
2-11-31;
факс: 8 (72931)
2-24-42,
E-mail:
lazym81@mail.ru
7.
ГУ "Аппарат акима
Мунайлинского района"
Мангистауская
область,
Мунайлинский район,
с. Мангистау,
районный акимат.
тел/факс 8 (7292)
46-62-00,
факс: 8 (7292)
46-62-16
E-mail:
munaily-akimat@
mail.ru
8.
ГУ "Аппарат акима
Тупкараганского района"
Мангистауская
область,
Тупкараганский
район,
г. Форт-Шевченко
ул. Досан Тажулы,
13.
тел: 8 (72938)
2-21-12;
факс: 8 (72938)
2-24-62,
E-mail:
fort_akimat@mail.ru

10. ҚЫЗЫЛОРДА ОБЛЫСЫ
1.
«Қызылорда облысы  әкімінің аппараты» MM
Қызылорда облысы, Қызыл орда қ., Ы. Жақаев к.,76
тел. 8 (7242) 27-63-73, 23-55-81, факс: 26-12-25, 23-55-79 E-mail: oblKorda@nursat.kz, sh_kvzvl@mail.ru, sx_kyzyl@mail.ru
2.
«Қазалы ауданы әкімінің аппараты» MM
Қызылорда облысы, Қазалы ауданы, Әйтеке би к., Әйтеке би к., 60.
факс: 8 (72438) 2-12-90 E-mail: Kazaly_akimat@mail.ru
3.
«Арал ауданы әкімінің аппараты» ММ
Қызылорда облысы, Арал ауданы, Арал қ, Школьная к., 33.
тел. 8(72433) 2-11-62, 2-13-80, Е-mail: aralkalasy@mail.ru, aral_akimat@mail.ru
4.
«Қармақшы ауданы әкімінің аппараты» ММ
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Қармақшы к., Қорқыт Ата к., 1.
тел. 8(72437) 2-12-34, Е-mail: KarmaKent@mail.ru
5.
«Шиелі ауданы әкімінің аппараты» ММ
Қызылорда облысы, Шиелі ауданы, Шиелі к., Т. Рысқұлов к., 6.
тел. 8 (72432) 4-28-00, 4-15-90  Е-mail: akimat_shieli@mail.ru
6.
«Жаңақорған ауданы әкімінің аппараты» ММ
Қызылорда облысы, Жаңақорған ауданы, Жаңақорған к., М. Көкенов к., 37.
Тел. 8 (72435) 2-24-29 Е-mail: org_acim@mail.
7.
«Сырдария ауданы әкімінің аппараты» ММ
Қызылорда облысы, Сырдария ауданы, Тереңөзек к, Абай к., 1.
Тел. 8(72436) 2-13-53 Е-mail: syrdarya_akimat@mail.ru
8.
«Жалағаш ауданы әкімінің аппараты» ММ
Қызылорда облысы, Жалағаш ауданы, Жалағаш к., Әйтеке би к., 12.
Тел. 8 (72431) 3-13-45 Е-mail: jalkorda@topmail.kz
9.
«Қызылорда қаласы әкімінің аппараты» MM
Қызылорда облысы,  Қызылорда қ., Бөкейхан к. н/ж
Тел: 8(7242) 23-67-60 факс: 23-84-66 Е-mail: Gorakimat_kz@list.ru
11. МАҢҒЫСТАУ ОБЛЫСЫ
1.
«Маңғыстау облысы әкімінің аппараты» MM
Маңғыстау облысы, Ақтау қ., 14 ш.а., 1 үй.
тел: 8 (7292) 31-42-15;
факс; 8 (7292) 43-45-52,
тел: 8 (7292) 31-30-42;
факс: 8 (7292) 42-12-71, E-mail akimmangistau@mail.kz, s_sfera@list.ru
2.
«Ақтау қаласы әкімінің аппараты» MM
Маңғыстау облысы, Ақтау қ., 4 ш.а., 72 үй.
тел: 8 (7292) 33-65-00; факс: 8(7292) 33-65-11, Е-mail: aktau_apparat@mail.ru
3.
«Жаңаөзен қаласы әкімінің аппараты» MM
Маңғыстау облысы, Жаңаөзен қ., Сәтбаев к., 1.
тел: 8 (72934)3-19-81; факс: 8 (72934) 3-13-50, E-maii: akimat-uzen@mail.ru
4.
«Бейнеу ауданы әкімінің аппараты» MM
Маңғыстау облысы, Бейнеу ауданы, Бейнеу а., Д. Тәжиев к., аудан әкімдігі.
тел: 8 (72932) 2-11-42; факс: 8 (72932)2-21-10, E-mail. apparat_beineu@mail.ru
5.
«Қарақия ауданы әкімінің аппараты» MM
Маңғыстау облысы, Қарақия ауданы, Құрық а., Досан Батыр к., 8.
тел: 8 (72937) 2-13-85; факс: 8(72937) 2-21-91, E-mail: kuryk_apparat_akima@mail.kz
6.
«Маңғыстау ауданы  әкімінің аппараты» MM
Маңғыстау облысы, Маңғыстау ауданы, Шетпе а., Орталық к., 1.
тел: 8 (72931) 2-11-31; факс: 8 (72931) 2-24-42, E-mail: lazyn81@mail.ru
7.
«Мұнайлы ауданы әкімінің аппараты» ММ
Маңғыстау облысы, Мұнайлы ауданы, Маңғыстау а., аудан әкімдігі.
тел/факс 8 (7292) 46-62-00, факс: 8 (7292) 46-62-16 E-mail: munaily-akimat@mail.ru
8.
«Тұпқараған ауданы әкімінің аппараты» ММ
Маңғыстау облысы, Тұпқараған ауданы, Форт-Шевченко к. Д. Тәжіұлы к., 13.
тел: 8 (72938) 2-21-12; факс: 8 (72938) 2-24-62, E-mail: fort_akimat@mail.ru

12. ПАВЛОДАРСКАЯ ОБЛАСТЬ
1.
ГУ "Аппарат акима
Павлодарской области"
Павлодарская
область,
г. Павлодар,
ул. Академика
Сатпаева, 49.
тел. 8 (7182)
32-22-09, 32-72-32
E-mail:
kense.dsh@
pavlodar. gov.kz
2.
ГУ "Аппарат акима
Актогайского района"
Павлодарская
область,
Актогайский район,
с. Актогай,
ул. Абая, 75.
тел/факс: 8 (71841)
2-14-50,
E-mail:
kense.aakr@
pavlodar.gov.kz
3.
ГУ "Аппарат акима
Баянаульского района"
Павлодарская
область,
Баянаульский район,
с. Баянаул,
ул. Сатпаева, 45.
тел: 8 (71840)
9-12-03,
факс: 9-18-03
E-mail:
kense.abr@
pavlodar. gov.kz,
bayanadm@
pavlakimat.kz
4.
ГУ "Аппарат акима
Железинского района"
Павлодарская
область,
Железинский район,
с. Железинка,
ул. Ауэзова, 19.
тел/факс: 8 (71831)
2-21-40,
E-mail:
kense.azhr@
pavlodar.gov.kz
5.
ГУ "Аппарат акима
Иртышского района"
Павлодарская
область,
Иртышский район,
с. Иртышск,
ул. Кажымукана,
118.
тел: 8 (71832)
2-10-68,
факс: 2-12-58
E-mail:
kense.aer@
pavlodar.gov.kz
6.
ГУ "Аппарат акима
Качирского района"
Павлодарская
область,
Качирский район,
с. Качиры,
ул. Елгина, 172.
тел/факс: 8 (71833)
2-15-70,
E-mail:
kense.akr@
pavlodar.gov.kz
7.
ГУ "Аппарат акима
Лебяжинского района"
Павлодарская
область,
Лебяжинский район,
с. Лебяжье,
ул. Вс. Иванова,
93.
тел/факс: 8 (71839)
2-10-32,
E-mail:
kense.alr@
pavlodar.gov.kz
8.
ГУ "Аппарат акима
Майского района"
Павлодарская
область,
Майский район,
с. Майский,
ул. Казбек би, 23.
тел/факс: 8 (71838)
9-11-07,
E-mail:
kense.amr.@
pavlodar.gov.kz
9.
ГУ "Аппарат акима
Павлодарского района"
Павлодарская
область,
Павлодарский район,
г. Павлодар,
ул. Каирбаева, 32.
тел/факс: 8 (7182)
32-42-95,
E-mail:
kense.apr@
pavlodar.gov.kz
10.
ГУ "Аппарат акима
Успенского района"
Павлодарская
область,
Успенский район,
с. Успенка,
ул. Ленина, 71.
тел/факс: 8 (71834)
9-19-37,
E-mail:
kense.aur@
pavlodar.gov.kz
11.
ГУ "Аппарат акима
Шарбактинского района"
Павлодарская
область,
Шарбактинский
район,
с. Шарбакты,
ул. Советов, 51.
тел: 8 (71836)
2-19-91,
факс: 2-11-72
E-mail:
kebse.ashr@
pavlodar.gov.kz
12.
ГУ "Аппарат акима
города Аксу"
Павлодарская
область,
г. Аксу,
ул. Мира, 52.
тел/факс: 8 (71837)
5-10-63,
E-mail:
kense.aa@
pavlodar.gov.kz
13.
ГУ "Аппарат акима
города Павлодар"
Павлодарская
область,
г. Павлодар,
ул. Каирбаева, 32.
тел: 8 (7182)
32-01-80,
факс: 32-17-86
E-mail:
kense.ap@
pavlodar. gov.kz,
kense.aap@
pavlodar.gov.kz
14.
ГУ "Аппарат акима
города Экибастуз"
Павлодарская
область,
г. Экибастуз,
ул. Ленина, 45.
тел/факс: 8 (71873)
4-09-35,
E-mail:
kense.aer@
pavlodar.gov.kz
13. СЕВЕРО-КАЗАХСТАНСКАЯ ОБЛАСТЬ
1.
ГУ "Аппарат акима
Северо-Казахстанской
области"
Северо-
Казахстанская
область,
г. Петропавловск,
ул. Конституции
Казахстана, 58.
тел: 8 (7152)
33-19-20, 46-28-95,
факс: 36-07-45
E-mail:
akimat@sko.kz,
departament_sk@
mail.ru
2.
ГУ "Аппарат акима
Айыртауского района"
Северо-
Казахстанская
область,
Айыртауский район,
с. Саумалколь,
ул. Ш. Уалиханова,
44.
тел: 8 (71533)
2-11-02, 2-16-66,
факс: 2-11-02,
2-16-66
E-mail:
airtay-akimat@sko.
kz, dshl5@mail.ru
3.
ГУ "Аппарат акима
Акжарского района"
Северо-
Казахстанская
область,
Акжарский район,
с. Талшик,
ул. Целинная, 15.
тел: 8 (71546)
2-14-41, 2-12-67,
факс:
2-11-24, 2-17-98
E-mail:
akzhar@sko.kz,
moldir-05@mail.ru
4.
ГУ "Аппарат акима
Аккайынского района"
Северо-
Казахстанская
область,
Аккайынский район,
с. Смирново,
ул. Народная, 50.
тел: 8 (71532)
2-12-64,
факс: 2-12-77,
2-11-75
E-mail:
akkain-akimat@sko.
kz, akksh@mail.ru
5.
ГУ "Аппарат акима
Есильского района"
Северо-
Казахстанская
область,
Есильский район,
с. Явленка,
ул. Ленина, 20.
тел: 8 (71543)
2-15-01, 2-11-67,
факс:
2-15-01, 2-11-65
E-mail:
Esil-akimat@sko.kz,
Esilsh@mail.ru
6.
ГУ "Аппарат акима
Жамбылского района"
Северо-
Казахстанская
область,
Жамбылский район,
с. Пресновка,
ул. Дружбы, 10.
тел: 8 (71544)
2-12-32, 2-12-06,
факс: 2-12-33,
2-15-62
E-mail: zhb@sko.kz,
dshl4@mail.kz
7.
ГУ "Аппарат акима
района М. Жумабаева"
Северо-
Казахстанская
область,
район М. Жумабаева,
г. Булаево,
ул. Юбилейная, 56.
тел: 8 (71531)
2-15-57, 2-00-10,
факс: 2-01-26,
2-13-88
E-mail:
RSmagulov@sko.kz,
Vzhumabaeva-akimat@
sko.kz
8.
ГУ "Аппарат акима
Кызылжарского района"
Северо-
Казахстанская
область,
Кызылжарский район,
с. Бесколь,
ул. Гагарина, 11.
тел: 8 (71538)
2-12-01, 2-11-70,
факс: 2-12-01,
2-29-06
E-mail: Kyzylzhar-
akimat@sko.kz,
dsh05@mail.ru
9.
ГУ "Аппарат акима
Мамлютского района"
Северо-
Казахстанская
область,
Мамлютский район,
г. Мамлютка,
ул. С. Муканова, 12.
тел: 8 (71541)
2-15-90, 2-19-75,
факс: 2-17-88,
2-19-75
E-mail:
Maml_akimat@
mail.ru,
maml-osh@mail.ru
10.
ГУ "Аппарат акима
района имени
Г. Мусрепова"
Северо-
Казахстанская
область,
район имени
Г. Мусрепова,
с. Новоишимское,
ул. Абылайхана, 28.
тел: 8 (71535)
2-13-07, 2-16-36,
факс: 2-11-48,
2-13-71
E-mail:
dsh10@host.kz,
gmusrepova-akimat@
sko.kz
11.
ГУ "Аппарат акима
Тайыншинского района"
Северо-
Казахстанская
область,
Тайыншинский район,
г. Тайынша,
ул. Конституции
Казахстана, 197.
тел: 8 (71536)
2-16-65, 2-14-70,
факс: 2-16-65,
2-11-54
E-mail: tainsha-
akimat@sko.kz,
dsh07@bk.ru
12.
ГУ "Аппарат акима
Тимирязевского района"
Северо-
Казахстанская
область,
Тимирязевский
район, с. Тимирязево,
ул. Ч. Валиханова,
1.
тел: 8 (71537)
2-00-03, 2-15-33,
факс: 2-00-03,
2-14-74
E-mail:
timiryazevo-osh@
sko.kz,
Timiryazevo-
akimat@sko.kz
13.
ГУ "Аппарат акима
Уалихановского района"
Северо-
Казахстанская
область,
Уалихановский
район,
с. Кишкенеколь,
ул. Ш. Уалиханова,
85.
тел: 8 (71542)
2-12-44, 2-18-21,
факс: 2-17-84,
2-12-71
E-mail:
ualihan-akimat@
sko.kz,
dsh09@mail.online.
kz
14.
ГУ "Аппарат акима района
Шал Акына"
Северо-
Казахстанская
область,
район Шал Акына,
г. Сергеевка,
ул. Победы, 35.
тел: 8 (71534)
2-12-41, 2-03-84,
факс: 2-12-48,
2-07-16
E-mail: shalakyn-
akimat@sko.kz,
dshshlk@mail.ru

12. ПАВЛОДАР ОБЛЫСЫ
1.
«Павлодар облысы әкімінің аппараты» ММ
Павлодар облысы, Павлодар қ., Академик Сәтбаев к., 49.
тел. 8 (7182) 32-22-09, 32-72-32 E-mail: kense. dsh@pavlodar.gov.kz
2.
«Ақтоғай ауданы әкімінің аппараты» ММ
Павлодар облысы, Ақтоғай ауданы, Ақтоғай а., Абай к., 75.
тел/факс: 8 (71841) 2-14-50, E-mail: kense.aakr@pavlodar.gov.kz
3.
«Баянауыл ауданы әкімінің аппараты» ММ
Павлодар облысы, Баянауыл ауданы, Баянауыл а., Сатбаев к., 45.
тел: 8 (71840) 9-12-03, факс: 9-18-03 E-mail: kense.abr@pavlodar.gov.kz, bayanadm@pavlakimat.kz
4.
«Железинский ауданы әкімінің аппараты» MM
Павлодар облысы, Железинский ауданы, Железинка а., Әуезов к., 19.
тел/факс: 8 (71831) 2-21-40, E-mail: kense.azhr@pavlodar.gov.kz
5.
«Ертіс ауданы әкімінің аппараты MM
Павлодар облысы, Ертіс ауданы, Ертіс а., Қажымұқан к.,118.
тел: 8 (71832) 2-10-68, факс: 2-12-58 E-mail: kense.aer@pavlodar.gov.kz
6.
«Қашыр ауданы әкімінің аппараты» MM
Павлодар облысы, Қашыр ауданы, Қашыр а., Елгин к., 172.
тел/факс: 8 (71833) 2-15-70, E-mail: kense.akr@pavlodar.gov.kz
7.
«Лебяжий ауданы әкімінің аппараты» MM
Павлодар облысы, Лебяжин ауданы, Лебяжье а., Вс. Иванов к., 93.
тел/факс: 8 (71839) 2-10-32, E-mail: kense.alr@pavlodar.gov.kz
8.
«Май ауданы әкімінің аппараты» MM
Павлодар облысы, Май ауданы, Май а., Қазыбек би к., 23.
тел/факс: 8 (71838) 9-11-07, E-mail: kense.amr.@pavlodar.gov.kz
9.
«Павлодар ауданы әкімінің аппараты» MM
Павлодар облысы, Павлодар ауданы, Павлодар қ., Қайырбаев к., 32.
тел/факс: 8 (7182) 32-42-95, E-mail: kense. apr@pavlodar.gov.kz
10.
«Успенский ауданы әкімінің аппараты» MM
Павлодар облысы, Успенский ауданы, Успенка а., Ленин к., 71.
тел/факс: 8 (71834) 9-19-37, E-mail: kense.aur@pavlodar.gov.kz
11.
«Шарбақты ауданы әкімінің аппараты» ММ
Павлодар облысы, Шарбақты ауданы, Шарбақты а., Кеңес к., 51.
тел: 8 (71836) 2-19-91, факс: 2-11-72 E-mail: kebse.ashr@pavlodar.gov.kz
12.
«Ақсу қаласы әкімінің аппараты» ММ
Павлодар облысы, Ақсу қ., Бейбітшілік к., 52.
тел/факс: 8 (71837) 5-10-63, E-mail: kense.aa@pavlodar.gov.kz
13.
«Павлодар қаласы әкімінің аппараты» ММ
Павлодар облысы, Павлодар қ., Қайырбаев к., 32.
тел: 8 (7182) 32-01-80, факс: 32-17-86 E-mail: kense.ap@pavlodar.gov.kz.kense.aap@pavlodar.gov.kz
14.
«Екібастұз қаласы әкімінің аппараты» ММ
Павлодар облысы, Екібастұз қ., Ленин к., 45.
тел/факс: 8 (71873) 4-09-35, E-mail: kense.aer@pavlodar.gov.kz
13. СОЛТҮСТІК ҚАЗАҚСТАН ОБЛЫСЫ
1.
«Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты» ММ
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қ, Қазақстан Конституциясы к., 58.
тел: 8 (7152) 33-19-20, 46-28-95, факс: 36-07-45 E-mail: akimat@sko.kz, departament_sk@mail,ru
2.
«Айыртау ауданы әкімінің аппараты» ММ
Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл а., Ш. Уәлиханов к., 44.
тел: 8 (71533) 2-11-02, 2-16-66, факс: 2-11-02, 2-16-66 E-mail: airtay-akimat@sko.kz, dsh15@mail.ru
3.
«Ақжар ауданы әкімінің аппараты» MM
Солтүстік Қазақстан облысы, Ақжар ауданы, Талшық а., Целинная к., 15.
тел: 8 (71546)2-14-41, 2-12-67, факс: 2-11-24, 2-17-98 E-mail: akzhar@sko.kz. moldir-05@mail.ru
4.
«Аққайың ауданы әкімінің аппараты» MM
Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново а., Народная к., 50.
тел: 8 (71532) 2-12-64, факс: 2-12-77, 2-11-75 E-mail: akkain-akimat@sko.kz, akksh@mail.ru
5.
«Есіл ауданы әкімінің аппараты» MM
Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы, Явленка а., Ленин к., 20.
тел: 8 (71543 2-15-01, 2-11-67, факс: 2-15-0 , 2-11-65 E-mail: Esil-akimat@sko.kz, Esilsh@mail.ru
6.
«Жамбыл ауданы әкімінің аппараты» MM
Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Пресновка а., Достық к., 10.
тел: 8 (71544) 2-12-32, 2-12-06, факс: 2-12-33, 2-15-62 E-mail: zhb@sko.kz, dshl4@mail.kz
7.
«М. Жұмабаев ауданы әкімінің аппараты» MM
Солтүстік Қазақстан облысы, М. Жұмабаев ауданы, Булаево қ., Юбилейная к., 56.
тел: 8 (71531) 2-15-57, 2-00-10, факс: 2-01-26, 2-13-88 E-mail: RSmagulov@sko.kz, Vzhumabaeva-akimat@sko.kz
8.
«Қызылжар ауданы әкімінің аппараты» ММ
Солтүстік Қазақстан облысы, Қызылжар ауданы, Бескөл а., Гагарин к., 11.
тел: 8 (71538) 2-12-01, 2-11-70, факс: 2-12-01, 2-29-06 E-mail: Kvzylzhar-akimat@sko/kz, dsh05@mail.ru
9.
«Мамлют ауданы әкімінің аппараты» ММ
Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Мамлютка қ., С. Мұқанов к., 12.
тел: 8 (71541)2-15-90, 2-19-75, факс: 2-17-88, 2-19-75 E-mail: Maml_akimat@mail.ru. maml-osh@mail.ru
10.
«Ғ.Мүсірепов атындағы ауданы әкімінің аппараты» ММ
Солтүстік Қазақстан облысы, Ғ. Мүсірепов атындағы аудан, Новоишимское а., Абылайхан к., 28.
тел: 8 (71535) 2-13-07, 2-16-36, факс: 2-11-48, 2-13-71 E-mail: dsh10@host.kz, gmusrepova-akimat@sko.kz
11.
«Тайынша ауданы әкімінің аппараты» ММ
Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша ауданы, Тайынша қ., Қазақстан Конституциясы к., 197.
тел: 8 (71536) 2-16-65, 2-14-70, факс: 2-16-65, 2-11-54 E-mail: tainsha-akimat@sko.kz, dsh07@bk.ru
12.
«Тимирязев ауданы әкімінің аппараты» MM
Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы, Тимирязев а., Ш. Уәлиханов к., 1.
тел: 8(71537) 2-00-03, 2-15-33, факс 2-00-03, 2-14-74 E-mail: timirvazevo-osh@sko.kz, Timiryazevo-akimat@sko.kz
13.
«Уәлиханов ауданы әкімінің аппараты» ММ
Солтүстік Қазақстан облысы, Уәлиханов ауданы, Кішкенекөл а., Ш. Уәлиханов к., 85.
тел: 8 (71542) 2-12-44, 2-18-21, факс: 2-17-84, 2-12-71 E-mail: ualihan-akimat@sko.kz, dsh09@mail.online.kz
14.
«Шал Ақын ауданы әкімінің аппараты» ММ
Солтүстік Қазақстан облысы, Шал Ақын ауданы, Сергеевка қ., Жеңіс к., 35.
тел: 8 (71534) 2-12-41, 2-03-84, факс: 2-12-48, 2-07-16 E-mail: shalakyn-akimat@sko.kz. dshshlk@mail.ru

14. ЮЖНО-КАЗАХСТАНСКАЯ ОБЛАСТЬ
1.
ГУ "Аппарат акима
Южно-Казахстанской
области"
Южно-Казахстанская
область,
г. Шымкент,
ул. Токаева, 17.
тел: 8 (7252)
53-91-86,
факс: 54-00-60
E-mail:
dsh_uko@mail.ru
E-mail:
regprogram@mail.ru
2.
ГУ "Аппарат акима
Байдибекского района"
Южно-Казахстанская
область,
Байдибекский район,
с. Шаян,
ул. Б. Карашаулы,
49.
тел. 8 (72548)
2-22-68
E-mail:
nyrjan82@mail.ru
3.
ГУ "Аппарат акима
Казыгуртского района"
Южно-Казахстанская
область,
Казыгуртский район,
с. Казыгурт,
ул. Кунаева, 95.
тел. 8 (72539)
2-31-31
E-mail:
akim_kazgurt@
mail.ru
4.
ГУ "Аппарат акима
Мактааральского района"
Южно-Казахстанская
область,
Мактааральский
район,
г. Жетисай,
ул. М. Ауезова, 20.
тел.: 8 (72534)
6-15-67
E-mail:
timur_kz78@mail.ru
5.
ГУ "Аппарат акима
Ордабасинского района"
Южно-Казахстанская
область,
Ордабасинский
район,
с. Темирлан,
ул. Т. Аубакирова,
4.
тел.: 8 (72530)
2-13-00
E-mail:
ordasy_org@mail.ru
6.
ГУ "Аппарат акима
Отырарского района"
Южно-Казахстанская
область,
Отырарский район,
с. Шаульдер,
пр. Жибек жолы, 25.
тел.: 8 (72544)
2-14-42
E-mail:
otrar_akimat@
mail.ru
7.
ГУ "Аппарат акима
Сайрамского района"
Южно-Казахстанская
область,
Сайрамский район,
с. Аксукент,
ул. Жибек жолы, 95.
тел.: 8 (72531)
2-03-50
E-mail:
sairam_adm@mail.ru
8.
ГУ "Аппарат акима
Сарыагашского района"
Южно-Казахстанская
область,
Сарыагашский район,
г. Сарыагаш,
ул. Исмаилова, 37.
тел.: 8 (72537)
2-26-28
E-mail:
saryagashakim@
mail.ru
9.
ГУ "Аппарат акима
Сузакского района"
Южно-Казахстанская
область,
Сузакский район,
с. Шолаккорган,
ул. Жибек жолы,
б/н.
тел.: 8 (72546)
4-14-89
E-mail:
suzak-akim@mail.ru
10.
ГУ "Аппарат акима
Толебийского района"
Южно-Казахстанская
область,
Толебийский район,
г. Ленгер,
ул. Айтеке би, 28.
тел: 8 (72547)
6-21-35
E-mail:
tolebi.akim@mail.ru
11.
ГУ "Аппарат акима
Тюлькубасского района"
Южно-Казахстанская
область,
Тюлькубасский
район,
с. Т. Рыскулов,
ул. Т. Рыскулова,
201.
тел.: 8 (72538)
5-33-00
E-mail:
trkoo@mail.ru
12.
ГУ "Аппарат акима
Шардаринского района"
Южно-Казахстанская
область,
Шардаринский район,
г. Шардара,
ул. Толе би, 41.
тел.: 8 (72535)
2-28-70
E-mail:
bahal980_80@mail.ru
13.
ГУ "Аппарат акима города
Арысь"
Южно-Казахстанская
область, г. Арысь,
ул. Аль-Фараби, 3.
тел.: 8 (72540)
2-28-77
E-mail: orgotdel_
arys@mail.ru
14.
ГУ "Аппарат акима города
Кентау"
Южно-Казахстанская
область, г. Кентау,
ул. Яссауи, 87.
тел.: 8 (725 36)
3-72-44
E-mail: akimat_
kentay@mail.ru
15.
ГУ "Аппарат акима города
Туркестан"
Южно-Казахстанская
область,
г. Туркестан,
Площадь Есим хана,
3.
тел.: 8 (725 33)
4-10-05
E-mail:
tur_akimat@mail.ru
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача ветеринарной справки"
Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 17.03.2012 № 305.
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

14. ОҢТҮСТІК ҚАЗАҚСТАН ОБЛЫСЫ
1.
«Оңтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты» ММ
Оңтүстік Қазақстан облысы, Шымкент қ., Тоқаев к., 17.
тел: 8 (7252) 53-91-86, 53-03-71 факс: 54-00-60, 53-05-13 E-mail: dsh_ukofal@mail.ru E-mail: regprogram@mail.ru
2.
«Бәйдібек ауданы әкімінің аппараты» ММ
Оңтүстік Қазақстан облысы, Бәйдібек ауданы, Шаян а., Б. Қарашаұлы к., 49.
тел. 8 (72548) 2-22-68 E-mail: nurjan82@mail.ru
3.
«Қазығұрт ауданы әкімінің аппараты» ММ
Оңтүстік Қазақстан облысы, Қазығұрт ауданы, Қазығұрт а., Қонаев к., 95.
тел. 8(72539) 2-31-31 E-mail: akim_kazgurt@mail.ru
4.
«Мақтаарал ауданы әкімінің аппараты» ММ
Оңтүстік Қазақстан облысы, Мақтаарал ауданы, Жетісай қ., М. Әуезов к., 20.
тел.: 8 (72534) 6-15-67 E-mail: timur_kz78@mail.ru
5.
«Ордабасы ауданы әкімінің аппараты» ММ
Оңтүстік Қазақстан облысы, Ордабасы ауданы, Темірлан а., Т. Әубакіров к., 4.
тел.: 8 (72530) 2-13-00 E-mail: ordasy_org@mail.ru
6.
«Отырар ауданы әкімінің аппараты» ММ
Оңтүстік Қазақстан облысы, Отырар ауданы, Шәуелдер а., Жібек жолы д-лы, 25.
тел.: 8 (72544) 2-14-42 E-mail: otrar_akimat@mail.ru
7.
«Сайрам ауданы әкімінің аппараты» ММ
Оңтүстік Қазақстан облысы, Сайрам ауданы, Ақсукент а., Жібек жолы к., 95.
тел.: 8 (72531)2-03-50 E-mail: sairam_adm@mail.ru
8.
«Сарыағаш ауданы әкімінің аппараты» ММ
Оңтүстік Қазақстан облысы, Сарыағаш ауданы, Сарыағаш қ., Исмаилов к., 37.
тел.: 8 (72537) 2-26-28 E-mail: saryagashakim@mail.ru
9.
«Сөзақ ауданы әкімінің аппараты» ММ
Оңтүстік Қазақстан облысы, Сөзақ ауданы, Шолаққорған а., Жібек жолы, н/ж.
тел.: 8 (72546) 4-14-89 E-mail: suzak-akim@mail.ru
10.
«Төле би ауданы әкімінің аппараты» ММ
Оңтүстік Қазақстан облысы, Төлеби ауданы, Леңгір қ., Әйтеке би к., 28.
тел.: 8 (72547) 6-21-35 E-mail: tolebi.akim@mail.ru
11.
«Түлкібас ауданы әкімінің аппараты» ММ
Оңтүстік Қазақстан облысы, Түлкібас ауданы, Т. Рысқұлов а., Т. Рысқұлов к., 201.
тел.: 8 (72538) 5-33-00 E-mail: trkoo@mail.ru
12.
«Шардара ауданы ауданы әкімінің аппараты» ММ
Оңтүстік Қазақстан облысы, Шардара ауданы, Шардара қ., Төле би к., 41.
тел.: 8 (72535)2-28-70 E-mail: bahal980_80@mail.ru
13.
«Арыс қаласы әкімінің аппараты» ММ
Оңтүстік Қазақстан облысы, Арыс қ., Әл Фараби к., 3.
тел.: 8 (72540) 2-28-77 E-mail: orgotdel_arys@mail.ru
14.
«Кентау қаласы әкімінің аппараты» ММ
Оңтүстік Қазақстан облысы, Кентау қ., Яссауи к., 87.
тел.: 8 (72536) 3-72-44 E-mail: akimat_kentay@mail.ru
15.
«Түркістан қаласы  әкімінің аппараты» MM
Оңтүстік Қазақстан облысы, Түркістан қ., Есім хан алаңы, 3.
тел.: 8 (72533) 4-10-05 E-mail: tur_akimat@mail.ru
«Ветеринариялық анықтама беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.03.07 № 305 Қаулысымен.
Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы мақсаттық мәні
Көрсеткіштің есеп беру жылындағы ағымдық мәні
1
2
3
4

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
100
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
100
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
100
3.2. % (доля) услуг,
информация о которых доступна
в электронном формате
100
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
100
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
100
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 2011 года № 464
Стандарт государственной услуги
"Выдача ветеринарного паспорта на животное"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача ветеринарного паспорта на животное" (далее - государственная услуга) предоставляется ветеринарным врачом (далее - ветврач) подразделения местного исполнительного органа области (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения), города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее - МИО) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании:
1) подпункта 16) пункта 1, подпункта 20) пункта 2 статьи 10, подпункта 12) статьи 10-1 и пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии";
2) постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2331 "Об утверждении Правил идентификации сельскохозяйственных животных".
4. Информация о государственной услуге и стандарт государственной услуги (далее - стандарт) размещены на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.minagri.gov.kz, на стендах, расположенных в помещениях МИО по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача ветеринарного паспорта на животное (дубликата ветеринарного паспорта на животное, выписки из ветеринарного паспорта на животное) (на бумажном носителе) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребитель).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) срок выдачи ветеринарного паспорта на животное (выписки из ветеринарного паспорта на животное) с момента присвоения животному индивидуального номера или отказ в их выдаче - в течение 3 (трех) рабочих дней;

1. Уақытылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
100
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %- ы (үлесі)
100
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
100
4. Шағымдану үдерісі
4.1.Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
5. Сыпайылық
5.1.Персоналдық сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 сәуірдегі
N 464 қаулысымен
бекітілген
«Жануарға ветеринариялық паспорт беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Жануарға ветеринариялық паспорт беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі - ЖАО) бөлімшесінің ветеринариялық дәрігері (бұдан әрі - ветдәрігер) ұсынады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет:
1) «Ветеринария туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңының 10-бабы 1-тармағының 16) тармақшасының, 2-тармағының 20) тармақшасының, 10-1-бабының 12) тармақшасының және 35-бабы 2-тармағының;
2) «Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2331 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат және мемлекеттік қызметті көрсету стандарты (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында - www.minagri.gov.kz және осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша ЖАО үй-жайларында ілінген стендтерде орналасқан.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі - жануарға ветеринариялық паспортты (ветеринариялық паспорттың телнұсқасын, жануарға ветеринариялық паспорттың үзіндісін) (қағаздағы тасымалдағышта) беру не жазбаша түрдегі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде ұсынылады:
1) жануарға ветеринариялық паспорты, (жануарға ветеринариялық паспортынан үзінді беру) мерзімі, жануарға жеке нөмір берген сәттен бастап немесе оны беруден бас тартқанда - 3 (үш) жұмыс күн ішінде;

2) срок выдачи дубликата ветеринарного паспорта на животное со дня подачи владельцем заявления о потере паспорта на его животное - в течение 10 (десяти) рабочих дней;
3) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут;
4) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - не более 40 (сорока) минут.
8. Государственная услуга (выдача бланков ветеринарного паспорта на животное) оказывается платно. Потребитель оплачивает через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, стоимость бланка, определенную по результатам конкурса о государственных закупках.
Потребитель при оплате государственной услуги заполняет следующие формы документов:
1) при наличном способе оплаты - квитанцию об оплате;
2) при безналичном способе оплаты, в соответствии с Правилами использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан, утвержденных Постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 апреля 2000 года № 179 "Об утверждении Правил использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан" - платежное поручение.
9. Государственная услуга предоставляется в рабочие дни, с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан". Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Для предоставления государственной услуги создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения). Здания МИО оборудованы входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения ветеринарного паспорта на животное потребителем предоставляется документ, подтверждающий оплату стоимости бланка ветеринарного паспорта на животное. Кроме того, необходимо наличие на животном - присвоенного индивидуального номера.
Для получения дубликата ветеринарного паспорта и (выписки из ветеринарного паспорта) на животное потребителем предоставляются:
1) письменное заявление произвольной формы;
2) документы, подтверждающие факт утери (порчи) ветеринарного паспорта на животное (при их наличии).

2) жануарға ветеринариялық паспорттың телнұсқасын беру, жануар иесі жануарға ветеринариялық паспорттың жоғалғаны туралы өтініш берген күнінен бастап - 10 (он) жұмыс күн ішінде;
3) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет ұсынудың ең жоғары рұқсат етілетін уақыты - 30 (отыз) минуттан аспайды;
4) мемлекеттік қызметті алушыға ең жоғары рұқсат етілетін қызмет көрсету уақыты - 40 (қырық) минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы жүзеге асырылады (жануарға ветеринариялық паспорттың бланкісін беру). Тұтынушы банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын екінші деңгейдегі банктер немесе ұйымдар арқылы мемлекеттік сатып алу туралы конкурс нәтижесі бойынша анықталған бланктің құнын төлейді.
Тұтынушы мемлекеттік қызметке ақы төлеу кезінде мынадай құжаттардың нысандарын толтырады:
1) қолма-қол ақы төлеу тәсілі кезінде - ақы төлеу туралы түбіртек;
2) «Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2000 жылғы 25 сәуірдегі № 179 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыру ережесіне сәйкес қолма-қол жасалмайтын ақы төлеу тәсілі кезінде - төлем тапсырмасы.
9. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен ұсынылады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызметті ұсыну үшін күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға жағдай жасалады (күтуге арналған креслолар, құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттардың тізбесі және оларды толтыру үлгілері бар стенділермен жарақталады). ЖАО ғимаратына физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандусы бар кіреберіспен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі
11. Жануарға ветеринариялық паспортты алу үшін тұтынушы жануарға ветеринариялық паспорттың бланкісінің құнын төлегенін растайтын құжатты береді. Бұдан басқа, жануарда - жануарға берілген бірдейлендіру нөмірі болуы қажет.
Ветеринариялық паспорттың телнұсқасын (жануарға ветеринариялық паспорттан үзінді) алу үшін тұтынушы:
1) еркін нысандағы жазбаша өтініш;
2) жануардың ветеринариялық паспортының жоғалған, бүлінген фактісін растайтын құжаттар (болған жағдайда) қоса береді.

12. Заявление заполняется в произвольной форме, с учетом положений пункта 11 настоящего стандарта.
13. Для получения ветеринарного паспорта на животное потребитель обращается к ветврачу МИО по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Для получения дубликата ветеринарного паспорта на животное и (выписки из ветеринарного паспорта на животное) потребитель обращается в МИО по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. При обращении для получения ветеринарного паспорта на животное документ, подтверждающий сдачу потребителем необходимых документов, не требуется.
При обращении для получения дубликата ветеринарного паспорта на животное (выписки из ветеринарного паспорта на животное) заявление потребителя регистрируется в журнале регистрации и выдается талон с указанием даты и времени, срока и места получение потребителем государственной услуги.
15. Ветеринарный паспорт на животное (дубликат ветеринарного паспорта на животное, выписка из ветеринарного паспорта на животное) выдается владельцу животного либо его представителю при его личном посещении.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является отсутствие присвоенного индивидуального номера животного.
3. Принципы работы
17. В своей деятельности должностные лица МИО, оказывающие государственную услугу, руководствуются следующими принципами:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение, в том числе при получении транспортных, сервисных и иных услуг;
2) быть вежливыми и корректными;
3) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
4) обеспечить сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты работы по оказанию государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа ветврача и МИО, ежегодно утверждаются приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действия (бездействия) ветврача МИО, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляется должностными лицами канцелярий МИО по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается в канцелярию МИО по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9.00 до 18.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.

12. Өтініш осы Стандарттың 11-тармағының ережелерін ескере отырып, еркін нысанда толтырылады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы жануарға ветеринариялық паспортты алу үшін осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша ЖАО-ның ветдәрігеріне жүгінеді.
Жануарға ветеринариялық паспорт (жануарға ветеринариялық паспорттан үзінді) алу үшін тұтынушы осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша ЖАО-ның ветдәрігеріне өтініш жасайда.
14. Жануарға ветеринариялық паспорт алу кезінде, тұтынушыға қажетті құжаттар өткізгенін растайтын құжат қажет емес.
Жануарға ветеринариялық паспорттың телнұсқасын (жануарға ветеринариялық паспорттан үзінді) алу үшін жүгінген кезде, тұтынушының өтініші тіркеу журналына тіркеліп, мемлекеттік қызметті тұтынушыға күні мен уақыты, мерзімі және орны көрсетілген талон беріледі.
15. Жануарға ветеринариялық паспорт (жануарға ветеринариялық паспорттың телнұсқасы және жануарға ветеринариялық паспорттан үзінді) жануар иесінің жеке өзі не оның өкілі келген кезде беріледі.
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға, жануардың берілген бірдейлендіру нөмірі болмауы негіз болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін ЖАО бөлімшесінің лауазымды адамдары өз қызметінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) қарапайымдылықты таныту, өзінің лауазымдық жағдайын баса көрсетпеу және пайдаланбау;
2) сыпайы және әдепті болу;
3) құжаттарды қарау кезінде төрешілдік пен сөзбұйдаға салу көріністеріне жол бермеу, олар бойынша белгіленген мерзімде қажетті шараларды қабылдау;
4) қызметті тұтынушы құжаттарының сақталуын, қорғалуын және мазмұны туралы ақпараттың құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі жұмыс нәтижелері осы Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін ЖАО бөлімшесінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мақсатты мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. ЖАО ветдәрігерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібін түсіндіруді, сондай-ақ шағымды дайындауда жәрдем көрсетуді осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша ЖАО кеңсесінің лауазымды адамы жүзеге асырады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, шағым ЖАО әкімінің атына осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша демалыс және мереке күндерінен басқа жұмыс күндері, сағат 9.00-ден 18.00-га дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.00-ға дейін беріледі.

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
100
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
100
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
100
3.2. % (доля) услуг,
информация о которых доступна
в электронном формате
100
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
100
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
100
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 2011 года № 464
Стандарт государственной услуги
"Присвоение учетных номеров объектам производства,
осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой),
хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья
животного происхождения, а также организациям по производству,
хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и
кормовых добавок"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок" (далее - государственная услуга) предоставляется территориальными инспекциями Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Теринспекция), адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 23.09.2011 № 1090.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 07.03.2012 № 305.
3. Государственная услуга оказывается на основании:
1) подпункта 32) статьи 8 и пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии";
2) постановления Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 2009 года № 1755 "Об утверждении Правил присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок".

1. Уақытылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
100
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
100
4. Шағымдану үдерісі
4.1.Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
5. Сыпайылық
5.1.Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 сәуірдегі
N 464 қаулысымен
бекітілген
«Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есепке алу нөмірлерін беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Жануарлар өсiрудi, жануарларды, жануарлардан алынатын  өнiмдер мен шикiзатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеудi және өткiзудi жүзеге асыратын өндiрiс объектiлерiне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндiру, сақтау және өткiзу жөнiндегi ұйымдарға есепке алу нөмiрлерiн беру» мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрi — мемлекеттiк қызмет) мекенжайлары мен байланыс деректерi осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетiлген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң аумақтық инспекциялары (бұдан әрi – Аумақтық инспекциялары) ұсынады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.09.23 N 1090 Қаулысымен.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.03.07 № 305 Қаулысымен.
3. Мемлекеттік қызмет:
1) «Ветеринария туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңының 8-бабы 32) тармақшасының және 35-бабы 2-тармағының;
2) «Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 4 қарашадағы № 1755 қаулысының негізінде көрсетіледі.

4. Информация о государственной услуге и стандарт оказания государственной услуги (далее - стандарт) размещены на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.minagri.gov.kz, и на стендах, расположенных в помещениях Теринспекции адреса которых, указаны в приложении 1 к настоящее стандарту.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является присвоение учетного номера объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции к сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок (на бумажном носителе) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребитель).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, составляет не более 9 (девяти) рабочих дней, в том числе:
районное подразделение Теринспекции со дня поступления заявления проверяет полноту представленных документов в срок не более 5 (пяти) рабочих дней;
областное подразделение Теринспекции со дня поступления пакета документов выносит решение о присвоении учетного номера или об отказе в присвоении учетного номера в срок не более 3 (трех) рабочих дней;
территориальное подразделение города республиканского значения, столицы со дня поступления заявления выдает решение о присвоении учетного номера или об отказе в присвоении учетного номера в срок не более 7 (семи) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут.
8. Государственная услуга осуществляется платно. Потребитель оплачивает стоимость государственной услуги, через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
Потребитель при оплате государственной услуги заполняет следующие формы документов:
1) при наличном способе оплаты - квитанцию об оплате;
2) при безналичном способе оплаты, в соответствии с Правилами использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан, утвержденных Постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 апреля 2000 года № 179 "Об утверждении Правил использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан" - платежное поручение.

4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат және мемлекеттік қызмет көрсету стандарты (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында - www.minagri.gov.kz  және мекенжайлары осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Аумақтық инспекциялардың үй-жайларында ілінген стендтерде орналасқан.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі - қағаздағы жеткізгіштегі жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізат дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер (қағаздағы тасымалдағышта) беру не жазбаша түрдегі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде ұсынылады:
1) тұтынушы осы Стандарттың 11-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті ұсыну мерзімі 9 (тоғыз) жұмыс күнінен аспайды, оның ішінде:
Аумақтық инспекцияның аудандық бөлімшесі өтініш түскен күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді;
Аумақтық инспекцияның облыстық бөлімшесі құжаттар пакеті түскен күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде есептік нөмірді беру не оны беруден бас тарту туралы шешім шығарады;
республикалық маңызы бар қала, астана ведомствосы аумақтық бөлімшесі өтініш түскен күнінен бастап 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде есептік нөмірді беру не оны беруден бас тарту туралы шешім береді;
2) мемлекеттік қызметті алуға дейінгі ең жоғары рұқсат етілетін күту уақыты 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушыға ең жоғары рұқсат етілетін күту уақыты — 30 (отыз) минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде жүзеге асырылады. Тұтынушы мемлекеттік қызмет құнын екінші дәрежелі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы төлейді.
Тұтынушы мемлекеттік қызметке ақы төлеу кезінде мынадай құжаттардың нысандарын толтырады:
1) қолма-қол ақы төлеу тәсілі кезінде - ақы төлеу туралы түбіртек;
2) «Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2000 жылғы 25 сәуірдегі № 179 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыру ережесіне сәйкес қолма-қол жасалмайтын ақы төлеу тәсілі кезінде - төлем тапсырмасы.

9. Государственная услуга оказывается в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, o установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан". Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Для предоставления государственной услуги создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения). Здания Теринспекции оборудованы входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Перечень необходимых документов и требований к ним для получения государственной услуги:
заявление на присвоение учетного номера;
копия свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или копия свидетельства индивидуального предпринимателя;
информация, составленная в произвольной форме, о виде деятельности объекта производства, объемах и виде производимой продукции документ подтверждающий оплату государственной услуги.
12. Заявление заполняется в произвольной форме с учетом положений пункта 11 настоящего Стандарта.
13. Потребитель для получения государственной услуги обращается с заявлением к должностному лицу Теринспекции, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему Стандарту.
14. Документом, подтверждающим, что потребитель сдал необходимые документы, является талон, с указанием даты и номера регистрации и даты получения государственной услуга.
15. Подтверждение о присвоении учетного номера выдается потребителю либо его представителю при личном посещении или направляется по почте.
16. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) представление потребителем неполного пакета документов, определенных пунктом 11 настоящего Стандарта;
2) несоответствие объекта производства требованиям законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии.
3. Принципы работы
17. В своей деятельности должностные лица Теринспекции, оказывающие государственную услугу, руководствуются следующими принципами:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение, в том числе при получении транспортных, сервисных и иных услуг;
2) быть вежливыми и корректными;
3) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;

9. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жыл 13 желтоқсанда Заңда белгіленген демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері, сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ге дейінгі түскі үзіліспен ұсынылады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызметті ұсыну үшін күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға жағдай жасалады (күтуге арналған креслолар, құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттардың тізбесі және оларды толтыру үлгілері бар стенділермен жарақталады). Аумақтық инспекциялары ғимаратына физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандусы бар кіреберіспен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттар және оларға қойылатын талаптар тізбесі:
есептік нөмір беруге өтініш;
заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік көшірмесі немесе жеке кәсіпкер куәлігінің көшірмесі;
объектінің қызмет түрі, өндірілетін өнімнің көлемі мен түрі туралы еркін нысанда жасалған ақпарат;
мемлекеттік қызмет ақысын растайтын құжат.
12. Өтініш осы Стандарттың 11-тармағының ережелерін ескере отырып, еркін нысанда толтырылады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша, Аумақтық инспекцияның лауазымдық адамдарына өтініш жасайды.
14. Тұтынушының қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат тіркеу нөмірі мен күні және мемлекеттік қызметті алатын күн көрсетілген талон болып табылады.
15. Тұтынушыға есептік нөмірлер берілуі жөнінде растау жеке өзі  не оның өкілі келген кезде жүзеге асырылады немесе пошта арқылы жолданады.
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін мыналар:
1) тұтынушының осы Стандарттың 11-тармағында анықталған құжаттар пакетін толық ұсынбауы;
2) өндіріс объектісінің Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкес келмеуі негіз болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін Аумақтық инспекцияның лауазымды адамдары өз қызметінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) қарапайымдылық таныту, өзінің лауазымдық жағдайын баса көрсетпеу және пайдаланбау;
2) сыпайы және әдепті болу;
3) құжаттарды қарау кезінде төрешілдік пен сөзбұйдаға салу көріністеріне жол бермеу, олар бойынша белгіленген мерзімде қажетті шараларды қабылдау;

4) обеспечить сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа Теринспекции, оказывающей государственную услугу, ежегодно утверждаются приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) Инспектора, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляется должностным лицом канцелярий Теринспекции по адресам указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя председателя Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по адресу: город Астана, улица Кенесары, 36, кабинет 701, телефон (8-7172) 555-961 www.veterinar@minagri.kz, в рабочие дни, кроме выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Сноска. Пункт 21 в редакции постановления Правительства РК от 23.09.2011 № 1090.
22. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается на имя руководителя Теринспекции, по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, з рабочие дни, кроме выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13,00 до 14.30 часов.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной произвольной форме по почте, либо нарочно в канцелярии Теринспекции (с приложением копии мотивированного отказа - при наличии).
25. Заявителю в подтверждение о принятии его жалобы, выдается талон с указанием даты и времени, срока и места получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
26. Дополнительную информацию по оказываемому виду государственной услуги потребитель может получить в канцелярии Теринспекции, по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту и на стендах, расположенных в Теринспекциях.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Присвоение учетных номеров объектам
производства, осуществляющим выращивание
животных, заготовку (убой), хранение,
переработку и реализацию животных, продукции и
сырья животного происхождения, а также
организациям по производству, хранению и
реализации ветеринарных препаратов, кормов и
кормовых добавок"
Адреса и телефоны областных, районных, городов Астана и
Алматы территориальных инспекций
Наименование района, города
республиканского, областного
значения, столицы
Юридический адрес
Номера телефонов
1
2
3
Акмолинская область
Акмолинская областная
территориальная инспекция
г. Кокшетау,
ул. Абая, 89,
akmola_C-OTU@minagri.
kz

4) қызметті тұтынушы құжаттарының сақталуын, қорғалуын және мазмұны туралы ақпараттың құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін Аумақтық инспекцияның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мақсатты мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Инспектордың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібін түсіндіруді, сондай-ақ шағымды дайындауда жәрдем көрсетуді осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша Аумақтық инспекция кеңсесінің лауазымды адамы жүзеге асырады.
21. Көрсетiлген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келiспеген жағдайда, шағым Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетi төрағасының атына мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесi, 36, 701-кабинет, телефон (8-7172) 555-961, e-mail: veterinar@minagri.kz, демалыс және мереке күндерiнен басқа, жұмыс күндерi, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн түскi үзiлiспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейiн берiледi.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.09.23 N 1090 Қаулысымен.
22. Дөрекі қызмет көрсеткен жағдайда шағым Аумақтық инспекция бастығының атына осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша демалыс және мереке күндерін есептемегенде сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.30-га дейін беріледі.
23. Тұтынушының көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағым жазбаша еркін нысанда (дәлелді бас тартудың көшірмесімен - болған жағдайда) қоса пошта немесе қолма-қол Аумақтық инспекция кеңсесінде қабылданады.
25. Өтініш берушіге оның шағымының қабылданғаны туралы растама ретінде берілген шағымға жауап алатын күні мен уақыты, мерзімі мен орны көрсетілген, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
26. Тұтынушы мемлекеттік қызметтің көрсетілетін түрі бойынша қосымша ақпаратты осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша Аумақтық инспекция кеңсесінде және аумақтық инспекцияда ілінген стендтерден ала алады.
«Жануарлар өсіруді, жануарларды,
жануарлардан алынатын өнімдер мен
шикізатты дайындауды (союды), сақтауды,
қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын
өндіріс объектілеріне, сондай-ақ
ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен
жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу
жөніндегі ұйымдарға есепке алу нөмірлерін беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1-қосымша
Облыстық, аудандық, Астана және Алматы қалалары аумақтық инспекцияларының мекенжайлары мен телефондары
Атауы
Заңды мекенжайы
Телефон нөмірі
Ақмола облысы
Ақмола облысының аумақтық инспекциясы
Көкшетау қ. Абай к., 89