О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О принятии Поправки к приложению Б к Киотскому протоколу к Рамочной конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2011 года № 916
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О принятии Поправки к приложению Б к Киотскому протоколу к Рамочной конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата».
Премьер-Министр
Республики Kaзахстан                       К. Масимов
Указ Президента Республики Казахстан О принятии Поправки к приложению Б к Киотскому протоколу
к Рамочной конвенции Организации Объединенных Наций
об изменении климата
В соответствии с подпунктом 1) статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 мая 2005 года «О международных договорах Республики Казахстан» ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Принять Поправку к приложению Б к Киотскому протоколу к Рамочной конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата, принятую на второй сессии Конференции Сторон Рамочной конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата 17 ноября 2006 года.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев
FCCC/KP/CMP/2006/10/Add. 1
page 55
РЕШЕНИЕ 10/СМР.2 Предложение Беларуси о внесении поправки в приложение Б
к Киотскому протоколу
Конференция Сторон, действующая в качестве совещания Сторон Киотского протокола.
Принимая к сведению предложение Республики Беларусь внести поправку в приложение Б и Киотскому протоколу и взять на себя количественное обязательство по сокращению выбросов,
ссылаясь на статьи 3, 20 и 21 Киотского протокола,
ссылаясь также на свое решение 32/СМР.1,
принимая к сведению представление Республики Беларусь, содержащееся в документе FCCC/KP/CMP/2006/2;
приветствуя усилия Республики Беларусь и достигнутый ею процесс в деле сокращения ее выбросов парниковых газов и соблюдения положений Киотского протокола,
отмечая, что Республика Беларусь представила письменное согласие на принятие поправки к приложению Б к Киотскому протоколу в соответствии с пунктом 7 статьи 21 Киотского протокола, содержащееся в документе FCCC/KP/CMP/2006/9,
1. принимает поправку к приложению Б к Киотскому протоколу, содержащуюся в приложении к настоящему решению;
2. приветствует решение Республики Беларусь не учитывать в течении первого периода действия обязательств антропогенные выбросы парниковых газов из источников и их абсорбцию поглотителями в результате рационального управления лесным хозяйством согласно пункту 4 статьи 3 Киотского протокола и в соответствии с решением 16/СМР. 1;

"Біріккен Ұлттар Ұйымының Климаттың өзгеруі туралы негіздемелік конвенциясына Киото хаттамасының Б қосымшасына түзетулер қабылдау туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 5 тамыздағы № 916 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Біріккен Ұлттар Ұйымының Климаттың өзгеруі туралы негіздемелік конвенциясына Киото хаттамасының Б қосымшасына түзетулер қабылдау туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Біріккен Ұлттар Ұйымының Климаттың өзгеруі туралы негіздемелік
конвенциясына Киото хаттамасының Б қосымшасына түзетулер қабылдау туралы
«Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 30 мамырдағы Заңының 15-бабының 1) тармақшасына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. 2006 жылғы 17 қарашада Біріккен Ұлттар Ұйымының Климаттың өзгеруі туралы негіздемелік конвенциясы Тараптары Конференциясының екінші сессиясында қабылданған Біріккен Ұлттар Ұйымының Климаттың өзгеруі туралы негіздемелік конвенциясына Киото хаттамасының Б қосымшасына түзетулер қабылдансын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                           Н. Назарбаев
FCCC/KP/CMP/2006/10/Add.1
page 55
10/СМР.2 ШЕШІМ Киото хаттамасының Б қосымшасына түзетулер енгізу
туралы Беларусь ұсынысы
Киото хаттамасы Тараптарының кеңесі ретінде жұмыс істейтін Тараптар конференциясы.
Киото хаттамасының Б қосымшасына түзету енгізу және өзіне шығарындыларды қысқарту бойынша сандық міндеттерін алу бойынша Беларусь Республикасының ұсынысын назарға ала отырып,
Киото хаттамасының 3, 20, және 21-баптарына сілтеме жасай отырып,
өзінің 32/СМР.1 шешімінде сілтеме жасай отырып,
FCCC/KP/CMP/2006/2 құжатындағы Беларусь Республикасының ұсынысын назарға ала отырып;
Беларусь Республикасының күш-жігерін және оның парниктік газдардың шығарындыларын қысқарту ісінде ол қол жеткізген процесін және Киото хаттамасының ережелерін сақтауын қолдай отырып,
Киото хаттамасы 21-бабының 7-тармағына сәйкес Киото хаттамасының Б қосымшасына FCCC/KP/CMP/2006/2 құжатындағы түзетуді қабылдауға Беларусь Республикасының жазбаша келісім бергенін атап өте отырып,
1. Киото хаттамасының Б қосымшасына осы шешімнің қосымшасындағы түзетуді қабылдайды,
2. Киото хаттамасы 3-бабының 4-тармағына және 16/СМР.1 шешімге сәйкес орман шаруашылығын ұтымды басқару нәтижесінде қайнаркөзден парниктік газдардың антропогендік шығарындыларын және сіңіргіштердің олардың абсорбциясы міндеттемелердің қолданылуының бірінші кезеңі ішінде есепке алмау бойынша Беларусь Республикасының шешімін қолдайды;

3. также приветствует тот факт, что Республика Беларусь будет использовать любые доходы, полученные от продажи согласно статье 17 Киотского протокола, в целях принятия дальнейших мер по борьбе с выбросами парниковых газов, при условии получения на то согласия от соответствующих органов Республики Беларусь;
4. постановляет, что Республики Беларусь в течении первого периода действия обязательств сохраняет в своем национальном реестре резерв в размере семи процентов от ее установленного количества, рассчитанного в соответствии с пунктами 7 и 8 статьи 3 Киотского протокола, в дополнение к резерву на этот период действия обязательств, рассчитанному в соответствии с пунктом 6 приложения к решению 11/СМР. 1;
5. призывает Стороны Киотского протокола ратифицировать, принять или одобрить поправку, содержащуюся в приложении к настоящему решению.
FCCC/KP/CMP/2006/10/Add.l
page 57
ПРИЛОЖЕНИЕ Поправка к приложению Б к Киотскому протоколу
Включить между строк «Австрия» и «Бельгия» следующий текст:
«Беларусь*»                                                  92
10-е пленарное заседание
17 ноября 2006 года

3. Беларусь Республикасының тиісті органдарынан келісім алу шартымен парниктік газдар шығарындыларына қарсы күрес жөніндегі одан кейінгі шараларды қабылдау мақсатында Киото хаттамасының 17-бабына сәйкес сатудан алынған кез келген кірісті Беларусь Республикасы пайдаланады деген фактіні қолдайды;
4. Беларусь Республикасы міндеттемелердің қолданылуының бірінші кезеңі ішінде өзінің ұлттық тізілімінде міндеттемелердің қолданылуының осы кезеңіне 11/СМР.1 шешімге қосымшаның 6-тармағына сәйкес есептелген резервке қосымша ретінде оның белгіленген мөлшерінің жеті пайызы мөлшерінде Киото хаттамасының 3-бабының 7 және 8-тармақтарына сәйкес есептелген резервті сақтайды деп қаулы етеді;
5. Киото хаттамасының Тараптарын осы шешімнің қосымшасындағы түзетуді ратификациялауға, қабылдауға немесе мақұлдауға шақырады.
FCCC/KP/CMP/2006/10/Add.1
page 57
ҚОСЫМША Киото хаттамасының Б қосымшасына түзету
«Австрия» және «Бельгия» деген жолдардың арасына мынадай мәтін енгізілсін:
«Беларусь*» 92
2006 жылғы 17 қарашадағы
10-шы пленарлық отырыс